Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλωσηρθες Ελενα με το καλο το δευτερο θαυματακι σου!!!!ειμαστε πολυ κοντα μονο μια εβδομαδα διαφορα!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Σταλίτσα μου, καλώς σας βρήκα! Κι εσύ με το καλό να δεχτείς το μπεμπάκι σου. Έμαθες φύλο, έκανες αυχενική?? Εμάς, σε αντίθεση με τον Φοίβο που μάθαμε φύλο στα τέλη του 4ου μήνα, σε αυτό το μπομπιράκι ήταν φως φανάρι στην αυχενική. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχω κανει την αυχενικη στην 12η εβδομαδα!!!οχι δεν μας εχουν κανει την χαρη να τα δουμε ακομα :oops:

σ ευχαριστω για τις ευχες σου!!!εγω εχω δυο μωρακια!!!και ειμαι σιγουρη πως εχω ενα αγορακι και ενα κοριτσακι.....αυτο θελω δηλαδη και αυτο ελπιζω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα καλώς μας ήρθες κορίτσι μου με το καλό το 2ο παιδάκι σου και να χαίρεσαι και το πρώτο σου αγοράκι!! :D:D

Εγώ είμαι η Νίκη 25 χρονών περιμένω το πρώτο μου αγοράκι και γεννάω αρχές Φεβρουαρίου.

Stalitsa, πήρα τηλ. το γιατρό το πρωί γιατί δεν άντεχα και μου είπε ότι το μωρό μου είναι γυρισμένο με τα πόδια κάτω οπότε είναι φυσικό να το νιώθω αυτό και να μην ανυσηχώ καθόλου!!! Οπότε τσάμπα σε λαχτάρησα και σενα... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!Τι κανετε;;;Τanya μου ολα καλα θα πανε θα δεις!!!Ειμαι αισιοδοξη!!!!Νiki.g μου,ειδες τελικα που ολα ηταν καλα;;;Μην στενοχωριεσαι λοιπον!!!Εγω χθες ηταν να παω στο γυναικολογο μου να δω το μωρο μου αλλα τελικα μου ακυρωσανε το ραντεβου γιατι του ετυχε χειρουργιο!!!!:(:(:(Στενοχωρεθηκα λιγο αλλα τελικα ευτυχως δεν θα περιμενω πολυ θα παμε αυριο πρωι και θα το δουμε το μπεμπε!!!!Απο σπιτι τιποτα ακομα!!!Μην σας πω πως νοιωθω για αυτο...μου ερχετε να ξερασω!!!!Βαρεθηκα με τα σαβουρια του καθενος και να ζηταει ο καθενας οτι θελει!!!!Τελοσπαντων!!!Να ειστε ολες καλα και θα τα πουμε απο βδομαδα..καλο σαββατοκυριακο!!!!Φιλια!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μου με το καλό τα διδυμάκια σου! Να είναι όντως ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι σου εύχομαι, όπως το θες, μα κυρίως να 'ναι γερά και τυχερά παιδάκια. Νίκη μου, με το καλό το αντράκι σου το πρώτο! :) Μεγάλος έρωτας τα αγόρια μας.. ειδικά στην ηλικία του δικού μου, που σε βλέπει σαν την γλυκότερη ωραιότερη γυναίκα του κόσμου :D:D:D Εμείς ελπίζαμε σε μπεμπούλα για το δεύτερο αλλά όπως φαίνεται θα γεμίσει το σπίτι μποξεράκια και φόρμες (κανένα φορεματάκι ρε παιδιάααααα). Ευτυχώς η κολλητή και κουμπάρα μου γεννάει κοριτσάκι τώρα τον Νοέμβρη και θα βγάλω το άχτι μου αγοράζοντας οτιδήποτε με φαρμπαλά και δαντελίτσα :D Ήδη τής έκανα ένα τέλειο diaper cake, και το στόλισα με χαντρούλες και καρδούλες και τα σχετικά. Φιλιά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου!!!Πως ειστε???Εγω ειμαι λιγο κομματια σημερα γτ πηγα μονη μου στην Uppsala (στην πολη που θα μετακομισουμε κ στην επιστροφη παλι εγω οδηγησα αφου ο καλος μου αντρουλης ηταν πολυ κουρασμενος απο την βραδινη εφημερια που ειχε κ αδυνατουσε ν οδηγησει).Ειδαμε το σπιτι μας κοριτσια για 1η φορα ολοκληρωμενο!!Ειναι πολυ ομορφο!!!Πηγαμε να δουμε για τυχον ζημιες και τρελαθηκαμε με το ποσο ωραιο ειναι.Εχει τοσες ντουλαπες που κοριτσακια μου δεν θ αγορασουμε ντουλαπα για τα μικρουλια μου οπως ειχαμε υπολογισει.Αχ Θεουλη μου ειμαστε πολυ ενθουσιασμενοι!!!!!Κοριτσακια μου με συγχωρειτε που χρησιμοποιω τα ονοματα που σας γνωρισα εδω μεσα αλλα ακομα δεν σας εχω μαθει με τα πραγματικα.Εχω να πω οτι με ολες οσες γιναμε φιλες στο φβ ειστε γλυκυτατες!!!!

Νικη μου το υγρο απο το στηθος σου ειναι το γαλατακι..συμβαινει σε πολλες κοπελες νωριτερα,ειναι απολυτα φυσιολογικο!Η συσπαση εχει και την αισθηση της πιεσης.Του τραβηγματος.

Βινουλα μου σιγα σιγα να τα κανεις .Να προσεχεις!Ολα θα γινουν στον χρονο τους!

jovi περιμενουμε κ το δικο σου ονομα για να σε κανουμε φιλη στο φβ!

Τανια μου καλη,μην μου αγχωνεσαι βρε κοπελιτσα μου!Εχεις δκιο να αισθανεσαι ετσι οπως αισθανεσαι αλλα εν τελει πιστευω πως ολα θα πανε καλα!Οπως ειπες κ συ το οφειλεις στο νινι σου!Ευχομαι να πανε ολα καλα γλυκια μου κ τπτ να μην σε ξαναγχωσει!!!!Σου στελνω πολλα :-*:-*:-*:-*

Ελενα καλως ηρθες και με το καλο το παλικαρακι σου!Να χαιρεσαι το αγορακι σου!Εγω ειμαι η Αναστασια και περιμενω το 2ο κοριτσακι μου!Εχω τρελη αδυναμια στα κοριτσακια :lol::lol: !!!Εγω πρωτα ο Θεουλης θα γεννησω πρωτη απ ολες απο αυτο το γκρουπακι.Τελη γεναρη με αρχες φλεβαρη γενναω.

Γεωργια μου μην μου συγχιζεσαι για το σπιτι..Θα βρεις το καλυτερο στο τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! Είμαι η Έλενα, είμαι 31 και περιμένω με λαχτάρα το δεύτερο αγοράκι μου στις 15 Απρίλη. Έχω ήδη έναν μπόμπιρα, τον Φοίβο, που είναι 3,5 ετών. Θα χαρώ να τα λέμε απο δω και να μπω στην παρεούλα σας :D

ΕΛΕΝΑ μου καλως ηρθες στην παρεουλα μας!!!Ευχομαι με το καλο να ερθει και το δικο σου μωρακι!!!!Και να χαιρεσαι και το αλλο σου παιδακι!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια!!! Εστειλά στη ομάδα το όνομα του fb..το οποιο το ειχα γραψει απο χτες αλλά δεν ξέρω γιατι δεν εμφανίστηκε.. μαλλό θα έκανα κάτι λάθος...

Τανια μου μην στεναχωριέσαι..και εγω ξεκίνησα ενεσεις για τον ιδιο λόγο δεν ήταν καλό το PI της αριστερής... θα σου αυξησουν τη δόση και λογικά θα φτιάξει..γιατί αγχώνεσαι..απλά το ελέγχουν για να μην βγει το μωρό λιποβαρες..καλύτερα που θα το ελέγχεις τακτικά..

Ελενα καλωσήρθες είμαι η Γιάννα και γω 31 και έχω ενα αγοράκι 3,5 χρονών.. περιμένω το δεύτερο μωράκι μόνο που είναι κορίτσι...εκτος απροοπτου πάντα!!!!

Νίκη μου δεν είναι συσπάσεις αυτό μην αγχώνεσαι...

Καντυ μην αγχώνεσαι για το σπίτι...το καλό πράγμα αργει να γινει............

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου!!!Πως ειστε???Εγω ειμαι λιγο κομματια σημερα γτ πηγα μονη μου στην Uppsala (στην πολη που θα μετακομισουμε κ στην επιστροφη παλι εγω οδηγησα αφου ο καλος μου αντρουλης ηταν πολυ κουρασμενος απο την βραδινη εφημερια που ειχε κ αδυνατουσε ν οδηγησει).Ειδαμε το σπιτι μας κοριτσια για 1η φορα ολοκληρωμενο!!Ειναι πολυ ομορφο!!!Πηγαμε να δουμε για τυχον ζημιες και τρελαθηκαμε με το ποσο ωραιο ειναι.Εχει τοσες ντουλαπες που κοριτσακια μου δεν θ αγορασουμε ντουλαπα για τα μικρουλια μου οπως ειχαμε υπολογισει.Αχ Θεουλη μου ειμαστε πολυ ενθουσιασμενοι!!!!!Κοριτσακια μου με συγχωρειτε που χρησιμοποιω τα ονοματα που σας γνωρισα εδω μεσα αλλα ακομα δεν σας εχω μαθει με τα πραγματικα.Εχω να πω οτι με ολες οσες γιναμε φιλες στο φβ ειστε γλυκυτατες!!!!

Νικη μου το υγρο απο το στηθος σου ειναι το γαλατακι..συμβαινει σε πολλες κοπελες νωριτερα,ειναι απολυτα φυσιολογικο!Η συσπαση εχει και την αισθηση της πιεσης.Του τραβηγματος.

Βινουλα μου σιγα σιγα να τα κανεις .Να προσεχεις!Ολα θα γινουν στον χρονο τους!

jovi περιμενουμε κ το δικο σου ονομα για να σε κανουμε φιλη στο φβ!

Τανια μου καλη,μην μου αγχωνεσαι βρε κοπελιτσα μου!Εχεις δκιο να αισθανεσαι ετσι οπως αισθανεσαι αλλα εν τελει πιστευω πως ολα θα πανε καλα!Οπως ειπες κ συ το οφειλεις στο νινι σου!Ευχομαι να πανε ολα καλα γλυκια μου κ τπτ να μην σε ξαναγχωσει!!!!Σου στελνω πολλα :-*:-*:-*:-*

Ελενα καλως ηρθες και με το καλο το παλικαρακι σου!Να χαιρεσαι το αγορακι σου!Εγω ειμαι η Αναστασια και περιμενω το 2ο κοριτσακι μου!Εχω τρελη αδυναμια στα κοριτσακια :lol::lol: !!!Εγω πρωτα ο Θεουλης θα γεννησω πρωτη απ ολες απο αυτο το γκρουπακι.Τελη γεναρη με αρχες φλεβαρη γενναω.

Γεωργια μου μην μου συγχιζεσαι για το σπιτι..Θα βρεις το καλυτερο στο τελος!

Αναστασία σε σένα έχω κάνει αιτημα στο φβ;; Σωστά επέλεξα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ γλυκιές μου Αναστασία και Γιάννα! Κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας και με το καλό τα μικρά τα βλασταράκια σας. Κάντυ-κάντυ μου σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό να δεχτείς το μπεμπάκι σου!

Μια ερώτηση, κορίτσια, γιατί δεν θυμάμαι καθόλου από την πρώτη μου εγκυμοσυνη.. είναι φυσιολογικά τα λευκά υγρά καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης; Δεν είναι πολλά αλλά σίγουρα δεν μπορώ να κυκλοφορήσω χωρίς σερβιετάκι.. Έχει καμια σας? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... τι κάνετε???

Σήμερα στο Αγρίνιο ξυπνήσαμε με βροχή και μαυρίλα :):):) να σας πω μου είχε λείψει λίγο αυτό το σκηνικό!!! Σήμερα θα πάω για ψώνια με τον άντρα μου super market και μετά θα κάτσω όλη μέρα!!! Μάλλον από φαγάκι θα κάνω ψάρια αλλά χωρίς να είμαι σίγουρη!!! Θα σας ενημερώσω το μεσημέρι τι θα φτιάξω σίγουρα!! :lol::lol:

Έλενα, δεν γνωρίζω να συ πω για τα υγρά εγώ έχω πάντως διάφανα αλλά δεν χρειάζομαι σερβιετάκι!!!Ας ελπίσουμε ότι θα είναι κοριτσάκι και εάν δεν είναι σημασία έχει να είναι γερό!!!

Αναστασία μου χαίρομαι πολύ για το σπιτάκι που βρήκατε!! Είναι πολύ σημαντικό να σου αρέσει ο χώρος που μένεις γιατί δίνεις όλο σου τον εαυτό για το καλύτερο!!

Κάντυ με το καλό σήμερα η επίσκεψη στο γιατρό!!!

Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου!Ειστε καλα?Εμεις σε λιγακι θα παμε βολτουλα αν κ εχει μονο 6 βαθμους.Μπρρρρρ!!!Αυριο πρωτα ο Θεος θα παμε ικεα να παρουμε το κρεβατακι της μικρουλινας μου.Σημερα θα παμε να κοιταξουμε χαλι για το σαλονι για το καινουριο σπιτι.Θα ψησω ψαρακια με πατατοσαλατα και λιγο πουρε για το κοριτσακι μου συν οτι φαει απο τα υπολοιπα.Εδω και 3 εβδομαδες σχεδον προσπαθω να κρατηθω στα ιδια κιλα.Δεν το παλευω και πολυ βεβαια..Εχω βαλει 5 κιλα συνολικα και ειμαι στον 6ο μηνα.Για να δουμε ποσα θα παρω σε αυτη την εγκυμοσυνη.Στην Άριά μου ειχα παρει 13.

Jovi μου σε δεχθηκα κ γω στο φβ!Δεν ηξερα οτι εισαι εσυ γι αυτο κ δεν ειχα δεχθει ακομα το αιτημα.. :oops:

mamatobe ειναι φυσιολογικα γτ ειχα κ γω στην πρωτη εγκυμοσυνη οπως κ τωρα αλλοτε ειναι διαφανη κ αλλοτε λευκα.Σερβιετακι δεν φοραω ποτε βεβαια απλως αναγκαζομαι ν αλλαζω και 2 φορες τη μερα εσωρουχο.Εχω ακουσει ασχημα λογια μωρε για τα σερβιετακια κ τα φοβαμαι.Ασε που μ ενοχλουν κιολας.

Νικη μου και εμεις οταν γυρισαμε απο τις διακοπες μας πισω μου εχε λειψει πολυ αυτος ο χειμωνιατικος καιρος.Το ψαρακι μου αρεσει πολυ!Κ γω θα κανω ψαρακι αλλα δεν ξερω τι ψαρι ειναι...χχιχι.. μου ειπε ο ανθρωπος αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το αντιστοιχο στα ελληνικα.Τα βασικα ξερω ν αναγνωριζω εδω στη Σουηδια..Εχεις δικιο για το σπιτακι..Ειναι πολυ βασικοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κι από μένα :)

Αυτό με τα κιλά με απασχολεί κι εμένα πολύ, Αναστασία. Βέβαια εγώ στον Φοίβο είχα πάρει.........28 κιλά.. μετά τον 8ο απλά σταμάτησα να μετράω. Είχα ξεκινήσει 61 κιλά κι έφτασα 90 :shock::shock: .. Στην τωρινή μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα από 54 και τώρα (στην 14η εβδομάδα) είμαι ήδη 58. Νομίζω όμως οτι πέρα από την όρεξη παίζει ρόλο και το οτι έκοψα το τσιγάρο.. Ουφ.. ελπίζω να μην γίνω φάλαινα πάλι.. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ γλυκιές μου Αναστασία και Γιάννα! Κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας και με το καλό τα μικρά τα βλασταράκια σας. Κάντυ-κάντυ μου σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό να δεχτείς το μπεμπάκι σου!

Μια ερώτηση, κορίτσια, γιατί δεν θυμάμαι καθόλου από την πρώτη μου εγκυμοσυνη.. είναι φυσιολογικά τα λευκά υγρά καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης; Δεν είναι πολλά αλλά σίγουρα δεν μπορώ να κυκλοφορήσω χωρίς σερβιετάκι.. Έχει καμια σας? :roll:

Εγω,εγω!!!!!!!!!!!!!!!Εχω σιχαθει να βλεπω απλωμενες τις κιλοτες μου,επειδη τις πλενω συνεχεια!!Αλλαζω τουλαχιστον 2 φορες την ημερα μιας κ δεν μπορω τα σερβιετακια...αστα...δραμα η κατασταση.Υπομονη... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχχχχχχ...κοριτσακια μου,μη μιλατε για κιλαααααα...Δεν καταλαβαινω πως τα περνω...ενταξει τρωω αλλα οχι τοσο πολυ ωστε να περνω τα κιλα 5- 5 καθε μηνα.Τα ιδια ειχα παθει κ στην κορη μου.Βεβαια κανω απιστευτη κατακρατηση υγρων...ισως ειναι κ αυτο...τι να πω;;;;;;;;Προσπαθω να δικαιολογηθω...χαχαχα!!!

Στην κορη μου εμεινα εγγυος 73 κιλα κ πηγα κ γεννησα 113!!!!!!!!!!!!!

Τωρα οταν εμεινα ημουν 83....εχω φτασει αισιως τα 100 :oops::oops: ,μη με ρωτατε πως....δεν ξερω...και δεν εχω κ πολυ ορεξη σε αυτην την εγκυμοσυνη.

Ουφ!!!!Δεν μπορω να αγχωθω κ για αυτο...μετα τη γεννα,να'ναι καλα το γηπεδο κοντα στο σπιτι μου,θα αρχισω παλι το περπατημα κ το τρεξιμο κ θα τα χασω...αι στο καλο πια!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa, πήρα τηλ. το γιατρό το πρωί γιατί δεν άντεχα και μου είπε ότι το μωρό μου είναι γυρισμένο με τα πόδια κάτω οπότε είναι φυσικό να το νιώθω αυτό και να μην ανυσηχώ καθόλου!!! Οπότε τσάμπα σε λαχτάρησα και σενα... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! Είμαι η Έλενα, είμαι 31 και περιμένω με λαχτάρα το δεύτερο αγοράκι μου στις 15 Απρίλη. Έχω ήδη έναν μπόμπιρα, τον Φοίβο, που είναι 3,5 ετών. Θα χαρώ να τα λέμε απο δω και να μπω στην παρεούλα σας :D

Γεια σου Ελενα!!!!Να χαιρεσαι το παιδακι σου κ με το καλο το επομενο!!!!!!!! :D Ειμαι η Ζουμπι εχω μια κορη 9 ετων κ τελος Φεβρουαριου με αρχες Μαρτιου περιμενω το 2ο μπομπιρακι μου(πιθανον αγορι),το οποιο συνελαβα μετα απο πολυ κοπο κ αγωνα....

Φυσικα κ θα τα λεμε!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχχχχχχ...κοριτσακια μου,μη μιλατε για κιλαααααα...Δεν καταλαβαινω πως τα περνω...ενταξει τρωω αλλα οχι τοσο πολυ ωστε να περνω τα κιλα 5- 5 καθε μηνα.Τα ιδια ειχα παθει κ στην κορη μου.Βεβαια κανω απιστευτη κατακρατηση υγρων...ισως ειναι κ αυτο...τι να πω;;;;;;;;Προσπαθω να δικαιολογηθω...χαχαχα!!!

Στην κορη μου εμεινα εγγυος 73 κιλα κ πηγα κ γεννησα 113!!!!!!!!!!!!!

Τωρα οταν εμεινα ημουν 83....εχω φτασει αισιως τα 100 :oops::oops: ,μη με ρωτατε πως....δεν ξερω...και δεν εχω κ πολυ ορεξη σε αυτην την εγκυμοσυνη.

Ουφ!!!!Δεν μπορω να αγχωθω κ για αυτο...μετα τη γεννα,να'ναι καλα το γηπεδο κοντα στο σπιτι μου,θα αρχισω παλι το περπατημα κ το τρεξιμο κ θα τα χασω...αι στο καλο πια!! :lol::lol::lol:

Ζούμπι μου σε καταλαβαινω απολυτα...Εγω απο μικρη (7-8 χρονων) ειχα παντα παραπανω κιλά...Στο γιο μου ξεκινησα 71 και εφτασα 91! Με τον θηλασμό έφτασα και τα 95 γιατι φοβομουν οτι δεν ειχα γαλα και ετρωγα...ετρωγα...Τώρα στη μπέμπα ξεκινησα με αρκετα παραπανω κιλα 86 αλλά το ευχάριστω είναι οτι μέχρι την προηγουμενη βγομαδα δεν ειχα πάρει κανενα κιλό!!! Προσπαθώ να μην πατησω τα 100 γιατι δεν μου εχει ξανασυμβεί, αλλά δεν προσέχω και ιδιαιτερα....Μετά θα τα χασουμε οπως λες και συ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα και βρε κορίτσια αναρωτιέμαι...Μαθαμε τελικά τι εγινε με την κοννα;;;;

Επίσης ζούμπι...στο φβ δεν εχεις φώτο;; Μονο ένα τετοιο ονομα βρίσκω στα αγγλικα χωρις φωτο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας ωραίες μου κυρίες!τι κάνετε;Έλενα καλώς ήρθες στην ομάδα μας!

Έχω μέρες να μπω γιατί τρέχαμε λίγο με γιατρούς.

Την Παρασκευή πήγαμε για 2η φορά να συνεχίσουμε τη β-επιπέδου.Το μωράκι μας μας άφησε να δούμε καρδούλα κ χειλάκια.Αλλά όχι τα χεράκια του.Κάναμε βόλτες,φάγαμε γλυκάκι πάλι μήπως κ αλλάξει θέση,αλλά τίποτα.Εντελώς ακίνητο.την τρίτη 16/10 θα πάμε για το 3ο επεισόδιο του β-επιπέδου.Και θα προσπαθήσουμε αν μας αφήσει να δούμε,αν τελικά είναι αγοράκι ή κοριτσάκι(γιατί ούτε προχθές μας το έδειχνε,είναι ντροπαλό ;););)) .

Σε ότι αφορά τη φλέβα στο πόδι,τελικά έπαθα θρομβοφλεβίτιδα και κάνω ενέσεις στην κοιλιά,βάζω πάγο στις περιοχές που είναι οι θρόμβοι κ φοράω τα εκνευριστικά καλσόν του φλεβίτη.

Νίκη για όλα αυτά τα εντομάκια τώρα είναι κ η εποχή τους.Ιδιαίτερη προσοχή κ στις ψαλίδες,πολλές φορές τα βάζουμε σπίτι κ με τα ρούχα που μαζεύουμε από έξω.

Αν τα καταφέρω θα σας γράψω το όνομα μου για το fb στην ομάδα,για εικόνα έχω θάλασσα.

Καλό βράδυ και φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπη, Λένα, σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Με το καλό τα μπεμπούδια σας! Νομίζω τελευταία γεννάω εγώ τελικά. :) Κορίτσια μόλις γυρίσαμε απο το σινεμά. Πήγαμε και είδαμε το "Αγάπη" του Χάνεκε. Όσες ευσυγκίνητες, μην σπεύσετε να το δείτε.. Σαν ταινία όντως αξίζει το χρυσό στις Κάννες αλλά φεύγεις απο το σινεμά με μια καρδιά περιβόλι κι ένα στομάχι χάλι (και απο τη θλίψη και απο τα νατσος με τυρί). Φιλιά και μια όμορφη Κυριακή :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... πως είστε σήμερα????

Εγώ δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι.. είχα πει να πάω Εκκλησία γιατί τον τελευταίο καιρό δεν έχω πάει Κυριακή και μου κακοφαίνεται... αλλά πάλι από την τηλεόραση την άκουσα!!!

Τελικά εχθές έκανα ψαρόσουπα και σήμερα ετοιμάζω χοιρινό με σέλινο αυγοκομμένο!!! :):)

Λένακαρά, Ας ελπίσουμε ότι δεν θα σε ταλαιπωρήσει άλλο!!! Όλα καλά να πάνε!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε οοοοοοοοοοολο τον κόσμο! Έλενά μου καλωσόρισες! Είμαι η Τάνια (suprise! :P ) 33 Μαϊων και περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι και αγοράκι! Έτσι μπήκα να σας πω ένα γεια γιατί δεν έχω και κανένα νέο.... Αναστα;σία μου με γεια το καινούριο σας σπιτάκι! Πάντως το βρίσκω υπέροχο που το φτιάχνετε! Να 'στε πάντα γεροί να το χαίρεστε με την υπέροχη οικογένειά σας! Λένα αρχίζω να πιστεύω ότι επίτηδες κάνετε την ΄β Επιπέδου σε επεισόδια γιατί θέλετε συνέχεια να βλέπετε το ζουζούνι! :lol: Καλά αποτελέσματα!!! Φαγάκι για σήμερα: θα ξεπαστρέψουμε ότι μας έχει ξεμείνει από τις άλλες μέρες, χυλοπίτες, ριζάκι και σουντζοιυκάκια. Μου έχει φτιάξει και η μανούλα μου πιπεριές Φλωρίνης σαλάτα καθώς και σαλάτα λάχανο καρότι σέλινο με ξυδάκι....! Τις λατρεύω και τις δύο. Αναστασία στείλε λίγο πατατοσαλάτα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 6 μόνο;; Υπέροχα είσαι!!! Εγώ 27+5 σήμερα και είμαι ήδη +9!!! Εμένα είναι πιο δραστήρια όταν πεινάω!😂
    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...