Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια και από μένα!!!

Νίκη και μένα για τον ίδιο λόγο πριν 3 μέρες με ξεκίνησε μαγνήσιο 4 την ημέρα...Είμαι λίγο καλύτερα αλλά τώρα που μου το θύμισες ίσως να φταίει και το νερό..Στη δουλειά ξεχνάω να πίνω και κουράζομαι αρκετα..

Αναστασία συμφωνώ με τη Τάνια και εγώ με την αδερφή μου είχαμε κουκέτα και πολύ χόρο στο δωμάτιο για παιχνίδι..Μόνο που η δικιά μας κουκέτα ήταν γωνιακή και αξιοπιούσαμε και χώρους για γραφεία.. Επίσης γιατί δεν αλλάζεις δωμάτιο να πάρεις εσύ το μικρότερο και να δώσεις στα παιδιά το μεγάλο και στο μέλλον το αλλάζεις..

Αύριο εγώ θα κάνω εξετάσεις αίματος για την πήξη για να δει η αιματολόγος αν θα μου αλλάξει τη δόση της ένεσης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα ειμαι σχετικα καινουρια στο φορουμ και τις τελευταιες μερες ανακαλυψα αυτο το θεματακι!!!ειμαι κι εγω εγκυος ειμαι στην 12η εβδομαδα και εχω διδυμακια καναμε αυχενικη διαφανεια ολα ειναι καλα αλλα φυλο δεν εχουμε δει ακομα ελπιζουμε στον επομενο υπερυχο να δουμε!!εχω πητ 8/4/2013 αλλα λογω διδυμων δεν θα φτασω μεχρι εκει οποτε αν πανε ολα καλα θα ειμαι κι εγω του Μαρτιου!!!χαιρομαι πολυ που σας βρηκα και μπορουμε να μοιραζομαστε στιγμες απο την ομορφοτερη εμπειρια της ζωης μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και απο μενα...εγω εχω μπουκομα εδω κ αρκετες μερες ξυπναω χαραματα απο δυσπνια και μετα δεν μπορω να ξανακοιμηθω....μαλλον ειναι σε εξαρση το ασθμα απο το μουκομα και αμα συνεχισει κιαλο θα μιλησω με τον γιατρο για το τι μπορω να κανω...Σταλιτσα καλως μας ηρθες...Εισαι η δευτερη με διδυμακια στην παρεα σου ευχομαι να πανε ολα καλα και με το καλο να τα παρεις αγκαλιτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερίζω την παρεούλα μας!!! Είστε καλά????

Απ ότι κατάλαβα το μπούκωμα το έχουμε όλες μας!! Εγώ ξυπνάω την νύχτα πολλές φορές για πιπή μου και φυσάω και την μύτη μου!!! Είναι και ο καιρός παράξενος!!! Σήμερα το πρωί αισθάνθηκα κανα 2 φορές συσπάσεις αλλά πρέπει να κοιμήθηκα αλόκοτα το βράδυ γιατί μώλις περπάτησα λίγο και μπήκε ο μπέμπης στην θέση τού είμαι καλά!!! Μώλις τελείωσα ένα πλυντήριο ρούχα σιδέρωμα και τώρα θα κάτσω... φαγητό θα κάνω αργότερα ότι και εχθές γιατί σήμερα θα έρθει ένας παλιός συμφοιτητής του άντρα μου και του αρέσει πολύ το φαγητό αυτό!!!

Το πρωί σας έγραψα ένα ωραίο μεγάλο μνμ και μώλις πάτησα υποβολή με πέταξε έξω και τα έχασα όλα!!! :twisted::shock::twisted::shock::twisted::shock: !!!!

Stalitsa, καλώς μα ήρθες κορίτσι μου... με το καλό τα διδυμάκια σου να είναι γερά και με έναν πόνο!!!

Λένακαρά με το καλό η Β επιπέδου, όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ β επιπέδου έχω την άλλη Δευτέρα!!! Κορίτσι μου είναι και γω από Αγρίνιο!!!

Εχθές μπήκα και επίσημα στην 21η εβδομάδα και σε μια βδομαδούλα μπαίνω στον 6ο!!!! Ξέχασα να σας πω σήμερα πήγα και ζυγίστηκα και έχω πάρει 2 κιλά??? Είναι πολλά λέτε??? Εγώ βασικά δεν στερούμαι τίποτα... τρώω ότι μου κατέβει στο κεφάλι αλλά λόγω φδακτυλίου που έχω δεν μπορώ να φάω πολύ ποσότητα... αλλιώς θα είχα πάρει πολλά κιλά τώρα!!!

Φιλάκια σε έπριξα με την πολυλογία μου πρωί πρωί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Πως ειστε σημερα?Εγω σημερα μπηκα στον 6ο!!!Ειμαι ενθουσιασμενη!!Σημερα δεν εχει ηρεμησει απο τις κλωτσιτσες το μικρουλινι μου!!

Καντυ Καντυ ψαχνεις σε συγκεκριμενη περιοχη?

Νικη μου πολυ πολυ ανετο ειναι το σπιτακι σας!Γεροι να ειστε να το χαρειτε !Και φυσικα ευχομαι να γεμισει πολλα παιδακια!!! Για να δουμε τι ιδεα θα μας δωσεις σημερα για το φαγακι!!!!Δεν γνωριζα οτι βοηθαει πολυ το νερακι στη μειωση των συσπασεων.

Λενακαρα ευχαριστουμε πολυ που μοιραστηκες μαζι μας τη σελιδα αυτη.Εγω κοριτσια στο θηλασμο με την Άριά μου ζοριστηκα παρα πολυ!Περασα πολυ δυσκολα.Επαθα 3 φορες απανωτες μαστιτιδα.Δεν περνουσε με τπτ.Πηρα 6 αντιβιωσεις διπλες για να μου περασει.Ημουν πολυ απελπισμενη.Υπηρχε κινδυνος σηψαιμιας κ ημουν οριακα να σταματησω τον θηλασμο.Δεν το αφησα ομως,το παλεψα πολυ και αποφασισα πως για να συνεχισω το θηλασμο θα πρεπει να βγαζω το γαλα με το θηλαστρο. Οπότε εβγαζα επι 8,5 ολοκληρους μηνες με το θηλαστρο το γαλα.Τα βραδια σηκωνομουν καθε 3 ωρες για να μην μου μειωθει η παραγωγη.Ειχα αποθηκευσει πανω απο 120 σακουλακια της medella στη καταψυξη με το γαλα μου αλλα η μικρουλα μου δεν το ηθελε μετα τους 8,5 μηνες γτ η γευση δεν ηταν ιδια.Το πεταξα.Το πονεσα πολυ το γαλα μου γτ θα μπορουσα να το δωσω στο νοσοκομειο για τα μωρακια εκεινα που δεν εχουν τη δυνατοτητα να πιουν μητρικο.Εδω στη Σουηδια γινεται αυτο.Ποσο χαιρομαι που δεν τα παρατησα!!Το μωρακι μου δεν αρρωστησε ουτε μια φορα τον 1ο χρονο!Αποφασισα να συνεχισω με το θηλαστρο κ να μην βαζω απευθειας το μωρο μου στο στηθος γτ το μικροβιο μου το μετεφερε το μωρακι μου.Ειχε ενα μικροβιο που εκεινο δεν το ενοχλουσε αλλα εμενα με τσακισε κιριολεκτικα.Σας κρουω τον κωδωνα κοριτσακια μου!!!Οσες και οταν ερθει η στιγμη και θελετε να θηλασετε να μην τρωτε γλυκα!Αποφευγετε τα!Οχι για τα παραπανισια κιλα..αλλα γι αυτο που επαθα εγω!Εγω ετρωγα μονο γλυκα (που δεν τα τρωω ΠΟΤΕ!) με αποτελεσμα να κανω μυκητες στο στηθος ,ν ανοιξουν οι ποροι των θηλων μου κ να μου μεταφερει πανευκολα το μικροβιακι το κοριτσακι μου.Εδω στη Σουηδια θεωρουν υποχρεωση της μαμας να θηλασει το παιδακι της!Χαιρομαι γι αυτο γτ ξερω πως παντα θα υπαρχει καποιος που θα με βοηθαει κ θα με στηριζει σε αυτο περα του αντρα μου φυσικα.

jovi μου το ν αλλαξουμε δωματιο ηταν η πρωτη σκεψη που καναμε με τον αντρα μου.Εχθες ομως διαπιστωσαμε πως αυτο ειναι ανεφικτο γτ το δωματιο των παιδιων ειναι 4x2,40 και η κρεβατοκαμαρα μας ειναι 2,40 στο πλατος.Οποτε δεν χωραει στο δωματιο των κοριτσιων.Δεν ειναι επικινδυνη βρε κοριτσια η κουκετα?Εσεις που μεγαλωσατε με κουκετα νιωθατε ασφαλεια? Α!και κατι αλλο..μεχρι ποια ηλικια κοιμοσασταν στη κουκετα?Ευχομαι να ειναι ολα καλα με τις εξετασεις σου!

Σταλιτσα καλως ηρθες και με το καλο τα διδυμακια σου!!!Μου φαινεται πως ειμαι η μοναδικη που ειμαι σε πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη.

Βινουλα ακομα παιδευεσαι με το μπουκωμα ?Μπορεις να βρασεις ζεστο νερακι σε μια κατσαρολα και να εισπνεεις τον ατμο.ή να πας στο μπανιο ν ανοιξεις το καυτο νερο να γεμισει υδρατμους το μπανιο και να το εισπνευσεις.Vix ειναι η επομενη λυση και αν εχεις εκκρισεις να φυσας τη μυτη σου για να καθαριζει.

Συγγνωμη αν σας ζαλισα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου με το καλό να διανύσεις τον 6ο !!!! :):)

Εγώ θέλω μια βδομάδα ακόμη για να μπω στον 6ο....

Έχεις κανονίσει Β επιπέδου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!! Stalitsa μου καλώς ήρθες κορίτσι μου στη παρεουλα μας ... με το καλό τα διδυμάκια σου να είναι γερά και τυχερα!!! Λένακαρά μου αν ποναει ο λαιμος καλο ειναι το χαμομηλι με μελι και μπορεις να κανεις και γαργαρες με νερο και αλατι ή με χαμομηλι χλιαρο με μια κουταλια μαγειρικη σοδα!!! an-n μου ναι ψαχνω στο Ν.ηρακλειο συγκεκριμενα γιατι εκει μας αρεσει και βολευει και για πολλους λογους και εκει εχουμε και γνωστους,φιλους συγγενεις και εχω μεγαλωσει μωρε εκει και η συνηθεια καταλαβαινεις τωρα!!!Τελικα εκλεισα και εγω σημερα ρ/β στο γιατρο και θα παω στις 12/10 και την επομενη βδομαδα θα παω να κανω αλλη μια εξεταση γενικη αιματος ουρων και καλλιεργεια!!!Ειναι η δευτερη φορα που το κανω αυτο μου ειπε οτι γινεται συχνα κατα την διαρκεια εγκυμοσυνης!Αυτα!Σημερα πηγα παλι και ειδα ενα σπιτι...δεν χρειαζεται να σας πω :cry::oops:

αισχος!!!!Τελοσπαντων να δουμε ποτε θα βρουμε!!!!Γκρρρρ τα νευρα μου!!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες εγκυουλες!!!ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα!!νομιζω οτι ειμαι η μονη που διανυω την 12η εβδομαδα ολες ειστε πολυ περισσοτερο!!!για β επιπεδου διαβαζω κι εγω μολις εκανα την αυχενικη πωπω εχω καιρο ακομα!!!!!!συγνωμη που δεν σχολιαζω μια μια αλλα δεν σας εχω μαθει ακομα σιγα σιγα ομως θα τα καταφερω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nικη μου την αυχενικη την εκανα οταν ημουν 19 και 4.Εδω τοτε την κανουν την β' επιπεδου!Δοξα τω Θεω ολα ηταν καλα!Εσυ ποτε θα κανεις την β' επιπεδου?

Καντυ-Καντυ μου εχεις δικιο!Σε καταλαβαινω!Ειναι πολυ σημαντικο να εχεις τους δικους σου ανθρωπους διπλα σου.Στο λεω εγω που δεν τους εχω κοντα μου.

Εξετασεις αιματος και ουρων εγω εχω κανει μονο μια φορα ως τωρα.Καλλιεργεια δε ουτε μια.Ελπιζω να μην χρειαστει.Σιγουρα θα ξανακανω αιματος και ουρων ομως.Υπομονη με το σπιτι μωρε ,κατι θα βρειτε.Ειδικα αν δεν βιαζεστε μην αγχωνεστε!

Σταλιτσα μ. μην βιαζεσαι καθολου με την εγκυμοσυνη σου!Απολαυσε την καθε στιγμη!Ειναι μαγικη η φαση αυτη που ζουμε,το ξερουμε καλυτερα οσες εχουν ξαναζησει την εγκυμοσυνη. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου...δεν αντεξα αλλο το χαλι που ημουν μιλησα με τον γιατρο του εξηγησα πως ειμαι και μου ειπε για να μην παρω κανενα δυνατο φαρμακο να χρησιμοποιησο το οτριβιν για σημερα κ αυριο 1 φορα την ημερα για να φυγει η δυσνια...πηγα το πρωι το πηρα και μολις ενιωσα καλυτερα κοιμηθηκα μεχρι τωρα...κοριτσια νιωθω αλλος ανθρωπος...αναπνεω ξανα...Δοξα το θεο...ελπιζω να περασε οριστικα...

σταλιτσα μου δεν εισαι η μονη σ αυτη την εβδομαδα...εχουμε κι αλλες κοπελες που ειναι σε μικροτερες εβδομαδες...κ εγω βιαζομαι να περασουν οι μερες μεχρι να το παρω στην αγκαλια μου αλλα καθε μερα λεω ευχαριστω στο θεο που μπορω και το ζω αυτο το θαυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κάντυ μου έχουμε δει και σπίτια ψάχνω και στο internet και μας συμβαίνει ότι ακριβώς λες. Αν είναι ωραία είναι ακριβά και όλα τα υπόλοιπα αναρωτιέσαι ποιος τα σχεδίασε! Καλωσόρισες και εσύ στην παρέα μας Σταλίτσα μας! Με το καλό τα μωράκια σου! Νίκη μόνο 2 κιλά;;; :o Και αναρωτιέσαι αν είναι πολλά;;;;; Είσαι εξαιρετική... φτου φτου σκόρδα σου! :D Πήρα τηλέφωνο και τον γιατρό να του πω και εγώ για το σφίξιμο γιατί με προβληματίσατε η αλήθεια είναι αλλά μου είπε ότι δεν είναι τίποτα. Ούτε μαγνήσιο μου ειπε να πάρω ούτε τίποτα. Εγώ έχω κλείσει ΄β επιπέδου για τις 11/10 δηλαδή σε 2 εβδομάδες!!!! Όσον αφορά τις κουκέτες σκέψου Αναστασία ότι τις είχαμε έως που είμασταν κοτζάμ γαϊδάρες :lol::lol::lol::lol: Εντάξει η αλήθεια είναι ότι εγώ που κοιμόμουν επάνω ποτέ δεν έπεσα στον ύπνο μου ή κατά λάθος.... 1-2 φορές έπεσα (δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω) και αυτό γιατί ήμουν σκυμμένη για να μιλήσω με την αδελφή μου και από τα πολλά γέλια έπεσα :lol::lol::lol::lol: Dont panic όμως δεν έπαθα τίποτα. Αυτές οι ατυχίες μπορούν να συμβούν και χωρίς κουκέτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε???

Εγώ εχθές το βράδυ ενώ κοιμόμουν ανάσκελα ένιωσα κάποια στιγμή ότι δεν μπορούσα να ανασάνω και αμέσως ξυπνησα και κοιμήθηκα πλάγια από αριστερά και όλα οκ. Μάλλον άρχισα και δεν μπορώ να κοιμηθώ ανάσκελα, μου το είχε πει και ο γιατρός μου βέβαια ότι σε λίγο θα κοιμάμαι μόνο πλάγια και να προτιμώ ρην αριστερή πλευρά γιατί αιματόνεται ο οργανισμός πολύ καλύτερα!!! Εγώ σήμερα κάνω κάτι ψιλοπράγματα και το μεσημέρι θα ετοιμάσω βαλίτσα για την Βουλγαρία φεύγουμε τα ξημερώματα στις 3. Σήμερα το μενού μου έχει ψαράκια ψητά στα κάρβουνα και μαρούλι σαλάτα!!!

Tanya μου, με το καλό η Β επιπέδου όλα μια χαρά θα πάνε!!! :) Ελέγχω το βάρος μου και μου είπε ο γιατρός να πάρω το πολύ 8 με 10 κιλά!!! :shock:

Αναστασία μου, εγώ την β επιπέδου θα την κάνω την άλλη Δευτέρα που θα είμαι στην 22η εβδομάδα!!! :)

Binoula μου, κάνε υπομονή κορίτσι μου περαστικά σου, πρέπει να προσέχουμε πολύ τώρα από ιώσεις και κρύο γιατί το ανοσοποιητικό μας είναι εξασθενημένο λόγω εγκυμοσύνης και την αρπάζουμε εύκολα!!!

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας ομορφες εγκυουλες μου! Ειστε καλα?

Εδω παλι βρεχει..Θελω να καθαρισω το αμαξι μας κ με τη βροχη δεν μπορω.Σημερα ευτυχως εχω φαγακι(γιγαντες,μιαμμμμ)!!Θα πακεταρω σε λιγακι και μετα θα παω στην αγορα.Εχθες πηρα ενα φορεματακι σε μωβ αποχρωση πολυ ομορφο και οικονομικο.Ειναι πολυ περιεργο παντως που ακομα αγοραζω small παρολο που η κοιλιτσα μου εχει ξεπεταχτει αρκετα.

Βινουλα πολυ ευχαριστο που δεν ζοριζεσαι πια με την αναπνοη.

Τανια μου η καλυτερη λυση για το δωματιων των κοριτσιων μου ειναι σιγουρα η κουκετα.Ο φοβος ομως παραμενει φοβος ειδικα οταν εγω μαζι με τα υπολοιπα 3 αδερφια μου μεγαλωσαμε σε ενα δωματιο με κρεβατια το ενα διπλα στο αλλο.Σιγουρα επειδη δεν το εχω ζησει αυτο με τις κουκετες ,εχω μια ανησυχια και ενα αγχος. Εισαι φοβερη!Να πεσεις απο τα γελια?? :lol::lol::lol::lol::lol:

Νικη μου εισαι ετοιμη για το αυριανο σας ταξιδακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συεγκυούλες! Πω πω ακούω όλες τις δουλίτσες που κάνετε και σας θαυμάζω.... εγώ έχω γίνει πολύ τεμπέλα τον τελευταίο καιρό! :lol: Από φαγάκι έχω κιμά από εχτές και μάλλον με μακαρόνια με βλέπω να τον συνδυάζω. Μου έχει τάξει και εμένα ο πατέρας μου πάντως σήμερα ότι θα μου φέρει γίγαντες που φτιάχνει αλλά δεν προλαβαίνει το μεσημεριανό....! Αναστασία μου μια χαρά σε βρίσκω που ψωνίζεις ακόμα σε small. Εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι με το βάρος....... νομίζω ότι πέταξα πολύ απότομα κοιλιά.... που θα φτάσω;;;;;;;;; Δεν πειράζει όμως, να' ναι καλά ο μπεμπούλης μας και όλα τα άλλα θα τα φτιάξουμε! Φιλάκια πολλά πολλά και ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ Binoula!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

καλωσ ηρθατε καινουργιες εγκυουλες.... εγω εκανα την μικρη καμπυλη την δευτερα και βγηκε τσιμπημενη...

σημερα πηγα στον διαβητολογο... που εδωσε μηχανακι να μετριεμαι χωρις να κανω διατροφη αλλα να προσεχω...

αν μετα απο 20 μερες οι μετρησεις ειναι οτι να ναι θα μου δωσει διατροφη...

κι αυτος μου ειπε οτι φταιει η κορτιζονη που ανεβασα σακχαρο κ πρεπει να προσεχω.. με ζυγισε κ εχω χασει ενα κιλο.. εχω παρει δηλαδη συνολο 2 κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου... μου ειπε οτι ειναι ευχαριστημενος να παιρνω 1,5 κιλο με 2 το μηνα.. γυρω στα 8 κιλα ακομα μεχρι να γεννησω...

λιγα μου φαινονται αλλα τελοσπαντων... εγω χατηρι δεν χαλαω σε κανενα..... :lol:

σημερα ειχαμε φακες..... τις εκανα αθλιες απο την βιασυνη μου.... ευτυχως ειχε η πεθερα μπριαμ και φαγαμε κ μεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα!!!Τanya1979 μου ειλικρινα και εγω αυτο αναρωτιεμαι για τα σπιτια που βλεπω!!!Χθες ομως ειδα ενα απιστευτο σπιτι που το ερωτευτηκα!!!!Κοντευω να σκασω ειναι λιγο πιο πανω στα χρηματα απο οτι υπολογιζαμε και για αυτο εκανα παζαρια μηπως μπορει να μας κανει καλυτερη τιμη!!!!Δεν ξερω τι θα γινει ρε κοριτσια κοντευω να φρικαρω!!!!Ολο τα βραδυ το εβλεπα στον υπνο μου και εχω ξυπνησει απο τις 6 το πρωι και δεν μπορουσα να ξανακλεισω ματι γιατι ολο το σκεφτομουνα!Μας ειπε οτι θα το συζητησει με την γυναικα του και θα μας παρει τηλεφωνο αλλα δεν το βλεπω!Το σπιτι ειναι υπεροχο και αξιζει τα λεφτα του και ακομα παραπανω και σιγουρα θα βρει να το δωσει δεν θα μας παρει ρε κοριτσια και μου ερχετε να βαλω τα κλαμματα!!!!Τωρα ολα τα αλλα τα βλεπω σαν παλιαντζουρια!!!!! :cry::cry::cry:Binoula μου πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα μπραβο!!! a-an μου η αληθεια ειναι οτι σε καταλαβαινω γιατι και εμενα οι δικοι μου μενουν μακρια οι γονεις μου και η αδερφη μου ειναι στην Αρτα και εγω νοιωθω πολλες φορες μονη!Απλα το Ν.Ηρακλειο το θελω γιατι και μου αρεσει και σαν περιοχη και ειναι αρκετα κοντα στη δουλεια μου αλλα και επειδη μεγαλωσα εκει και εχω συνηθισει και εχουμε αρκετους φιλους και γνωστους!!!Αυτα απο εμενα!!!ΘΕΛΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!! :?:? Ρε κοριτσια καντε μια προσευχη να μας παρει αυτος τηλεφωνο και να μας δωσει το σπιτι!!!!!Φιλια-καλο σαββατοκυριακο!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο εμενα!!Χαιρομαι που ολες ειστε καλα.Πολλες φορες μπαινω κ διαβαζω τα νεα σας,αλλα δεν γραφω παντα..

Μου τρεχουν τα σαλια οταν διαβαζω για τα φαγακια που μαγειρευετε καθημερινα...χαχαχα!Μου δινετε κ ιδεες πολλες φορες!!

Εμενα αρχισαν απο τωρα οι δυσκολιες στον υπνο...κ σκεφτομαι αν ειμαι απο τωρα ετσι,τι θα γινει το επομενο τριμηνο που ειναι το πιο δυσκολο....Κοιμαμαι ηδη με 3 μαξιλαρια!!!!!Αρχισε και το πρηξιμο στα ποδια...κατα τα αλλα...μια χαρα!!

Περιμενω με αγωνια την επομενη επισκεψη στο γιατρο.

Πολλα φιλια σε ολες !!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκοκοιλιτσες!!!!!!

καντυ σε καταλαβαινω για το σπιτι κι εμενα αν μου κολησει κατι μετα ολα τα υπολοιπα μου φαινοντε χαλια!!!ειναι πολυ παραπανω η τιμη του απο αυτο που υπολογιζατε?

Βινουλα μπραβο που επιτελους αναπνεεις και μπορεις να κοιμηθεις ειναι βασανο να ειναι βουλωμενη η μυτη κι εγω τρεμω στην ιδεα οτι μπορει να αρρωστησω και τι κανω :?::?:

an-n δεν μπορω να πω οτι βιαζομαι ιδιαιτερα οκ θα ηθελα να περναει ο καιρος λιγο πιο γρηγορα γιατι γενικα ειμαι ανυπομονο ατομο αλλα θελω να απολαυσω και την εγκυμοσυνη μου γιατι στους καιρους που ζουμε εεεε δεν νομιζω να παω και για τριτο :shock: οποτε αυτη ειναι και δεν θα την ξαναζησω!!και χαιρομαι ιδιαιτερα που ειστε αρκετες η δευτερομανουλες σιγουρα οι συμβουλες σας θα ειναι πολυτιμες για εμας τις πρωταρες :lol:

Νικη θα πας Βουλγαρια???πες μου οτι θα ψωνησεις για το μικρουλη σου απο κει???θα ειναι μεγαλη ευκαιρια γιατι ξερω πως ολα ειναι πολυ πιο οικονομικα!!!

Ελενη κι εγω εκανα την μικρη καμπυλη γυρω στην 8-9 εβδομαδα και βγηκε 190 :o:o:shock::shock: τωρα με εχει βαλει να κανω και την 3ωρη και να παω σε διαβητολογο ο Θεος βοηθος :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκοκοιλιτσες!!!!!!

καντυ σε καταλαβαινω για το σπιτι κι εμενα αν μου κολησει κατι μετα ολα τα υπολοιπα μου φαινοντε χαλια!!!ειναι πολυ παραπανω η τιμη του απο αυτο που υπολογιζατε?

Βινουλα μπραβο που επιτελους αναπνεεις και μπορεις να κοιμηθεις ειναι βασανο να ειναι βουλωμενη η μυτη κι εγω τρεμω στην ιδεα οτι μπορει να αρρωστησω και τι κανω :?::?:

an-n δεν μπορω να πω οτι βιαζομαι ιδιαιτερα οκ θα ηθελα να περναει ο καιρος λιγο πιο γρηγορα γιατι γενικα ειμαι ανυπομονο ατομο αλλα θελω να απολαυσω και την εγκυμοσυνη μου γιατι στους καιρους που ζουμε εεεε δεν νομιζω να παω και για τριτο :shock: οποτε αυτη ειναι και δεν θα την ξαναζησω!!και χαιρομαι ιδιαιτερα που ειστε αρκετες η δευτερομανουλες σιγουρα οι συμβουλες σας θα ειναι πολυτιμες για εμας τις πρωταρες :lol:

Νικη θα πας Βουλγαρια???πες μου οτι θα ψωνησεις για το μικρουλη σου απο κει???θα ειναι μεγαλη ευκαιρια γιατι ξερω πως ολα ειναι πολυ πιο οικονομικα!!!

Ελενη κι εγω εκανα την μικρη καμπυλη γυρω στην 8-9 εβδομαδα και βγηκε 190 :o:o:shock::shock: τωρα με εχει βαλει να κανω και την 3ωρη και να παω σε διαβητολογο ο Θεος βοηθος :roll::roll:

Oχι πολυ αλλα για μας ειναι λεφτα...για αυτον που φενεται οτι τα εχει μαλλον αλλα δειχνει και καλος ανθρωπος δεν νομιζω να ειναι προβλημα να ριξει λιγο την τιμη..Οι περισσοτεροι το κανουν τωρα λογω κρισης!!!Για να δουμε..πολυ φοβαμαι οτι θα το χασουμε το σπιτακι!!!Θα το δωσει αλλου που δεν θα του ζητησουν να το κατεβασει... :cry::cry::cry: κλαψ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Δεν ξέρω αν με θυμάστε είμαι η Νάνσυ είχα γράψει στην αρχή αλλά μεσολάβησε ο γάμος και η βάφτιση όπως σας είχα πει , δεν έχω και internet στο σπίτι που μετακομίσαμε και έτσι χάθηκα τελείως :( Τώρα ήρθα για λίγες μέρες στην μαμά μου στις Σέρρες και μπήκα να δω τι κάνετε!!! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νέα σας ελπίζω και εύχομαι όμως όλες να είστε καλά!!! Εμείς είμαστε πολύ καλά, γιορτάσαμε τα πρώτα γενέθλια της Αποστολίας μου το Σάββατο που μας πέρασε και πήγαμε και στον γιατρό να δούμε το μωράκι μας και μας είπε πως είναι αγοράκι!!!! Σε λίγο καιρό θα έχω και εγώ internet σπίτι και θα μπαίνω συχνότερα ως τότε θα σας γράφω τα Σαβ/κα που θα έρχομαι στην μαμά μου!!! Υπόσχομαι να διαβάσω τα νέα σας και να ξαναγίνω μέλος της παρέας σας!!! Σας φιλώ όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες ομορφες!Καλο σκ να εχουμε!Ειστε ολες καλα?Ξυπνησα παλι νωρις σημερα στο καλο,η συνηθεια βλεπετε.

ΝΙκη μου καλο ταξιδακι να εχετε κ να περασετε πολυ ομορφα!!

Τανια μου και γω εχω αρχισει ν αγχωνομαι πολυ με το βαρος γτ ξαφνικα εκτοξευθηκε η ζυγαρια στα υψη!Οσο για τα ρουχα ή η κοψιά τους ειναι πολυ φαρδια ή εγω ημουν πολυ αδυνατη πριν και τωρα πηγαινω προς το να παχυνω τραγικα!Δεν εξηγειται να ψωνιζω ακομα small.Δεν βλεπω να κραταει για πολυ ομως.. :oops:

Ελενη σκ προσεχε για να μην σου επιβαλλει σκληρα μετρα ο διαβητολογος.Εχεις χασει 1 κιλο????Εγω γτ παιρνω μονο?Πολυ αισιοδοξο τον βλεπω τον γιατρο σου αν και ειμαι σιγουρη πως ουτε τα μισα κιλα δεν θα παρεις ως το τελος της εγκυμοσυνης σου.Εσυ χανεις ,δεν παιρνεις.

Βινουλα μου ετσι κοπελα μου ,τετοια νεακια να μας γραφεις!!!!

Καντυ-Καντυ μου ευχομαι μεσα απ τη καρδια μου να το παρετε το σπιτι και στην τιμουλα που θελετε!Μηπως ειχαμε καμια εξελιξη?Μην αγχωνεσαι για το σπιτι βρε.Αν ειναι το καταλληλο για σας ο Θεουλης δεν θα σας αφησει ετσι.Μην απελπιζεσαι!

Ζουμπι υπομονη κοπελα μου με το θεμα του υπνου..Να κοιμασαι οπως σε βολευει καλυτερα αλλα λενε οτι βοηθαει η πλευρα της καρδιας γτ στην αλλη πλευρα βρισκεται η κεντρικη φλεβα ή αρτηρια που αν κοιμομαστε απο κει συνεχεια εμποδιζουμε την κυκλοφορια και ζοριζομαστε λιγακι.Αρχισα να ζοριζομαι κ γω λιγο ειδικα οταν ξαπλωνω ανασκελα.Μου κοβεται η αναπνοη.

Σταλιτσα μου και γω μια απο τα ιδια ειμαι.Ανυπομονω αλλα το απολαμβανω κιολας!Ποτε μη λες ποτε παντως κ για μια ακομα εγκυμοσυνη!Εγω ανυπομονουσα να την ξαναζησω!Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευλογια απο τα παιδακια!

Αποστολια εμεις δεν εχουμε γνωριστει.Ηρθα στο γκρουπακι οταν εσυ ειχες τη μετακομιση μαλλον.Δεν ξερω ποιος παντρευτηκε κ ποιο παιδακι βαφτισατε αλλα ευχομαι να ζησουν-ετε και να ειναι γερο κ καλοφωτιστο το παιδακι που βαφτιστηκε!Να χαιρεστε την Αποστολια σας,να ειναι γερη!Αγορακι κ συ ε?Ολες αγορακι περιμενετε!Εγω ειμαι η Αναστασια ,εχω ενα κοριτσακι 2 χρονων και σχεδον 2 μηνων την Άρια και περιμενουμε παλι κοριτσακι!!!!! :D:D:D:D:D:D:D Την πεμπτη που μας περασε μπηκα στον 6ο μηνα.Εγω κ η Νικη ειμαστε οι πιο προχωρημενες σ εβδομαδες μου φαινεται..Ο αντρας μου ειναι παιδιατρος με υποειδικοτητα στην παιδοαλλεργιολογια και εδω κ 2 εβδομαδες ασχολειται εξωνυχιστικα με την κυστικη ινωση.Εγω ειμαι οπτικος,δεν δουλευω ομως γτ σε 5 βδομαδουλες θα μετακομισουμε σε αλλη πολη κ πρεπει να ασχολειθω με το πακεταρισμα κτλ.Οποτε δουλεια σε κανα 2 χρονακια.Α!ναι κ μενουμε Σουηδια..(ουδεν σχολιον!)

Σας :-*:-*:-* ολες γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

καλωσ ηρθατε καινουργιες εγκυουλες.... εγω εκανα την μικρη καμπυλη την δευτερα και βγηκε τσιμπημενη...

σημερα πηγα στον διαβητολογο... που εδωσε μηχανακι να μετριεμαι χωρις να κανω διατροφη αλλα να προσεχω...

αν μετα απο 20 μερες οι μετρησεις ειναι οτι να ναι θα μου δωσει διατροφη...

κι αυτος μου ειπε οτι φταιει η κορτιζονη που ανεβασα σακχαρο κ πρεπει να προσεχω.. με ζυγισε κ εχω χασει ενα κιλο.. εχω παρει δηλαδη συνολο 2 κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου... μου ειπε οτι ειναι ευχαριστημενος να παιρνω 1,5 κιλο με 2 το μηνα.. γυρω στα 8 κιλα ακομα μεχρι να γεννησω...

λιγα μου φαινονται αλλα τελοσπαντων... εγω χατηρι δεν χαλαω σε κανενα..... :lol:

σημερα ειχαμε φακες..... τις εκανα αθλιες απο την βιασυνη μου.... ευτυχως ειχε η πεθερα μπριαμ και φαγαμε κ μεις....

Ελενιτσα !!Αυτα ειναι λιγο -πολυ συνηθισμενα στην εγκυμοσυνη,εννοω το ζαχαρο κ.τ.λ,εσυ που εχεις κ δυο....ακομα πιο συχνο.Κανε οτι σου λεει ο γιατρος κ ολα θα πανε καλα!

Μονο 2 κιλααααααααααα;;;;;;Πως το καταφερνεται αυτο ρε κοριτσια;;;;;;;;;;;;;;Ζυγιζομαι καθε εβδομαδα κ οποτε ανεβαινω στη ζυγαρια παθαινω κ απο ενα ψιλοεγκεφαλικο!!!!Οταν ξεκινησα τις ενεσεις για την εξωσωματικη ημουν 83 κιλα και τωρα εχω φτασει 98!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και ειμαι μολις στην αρχη του 5ου!!!Τι θα κανω;;;που θα φτασω;;;;;Δεν καταλαβαινω πως τα περνω τα βρομοκιλα...και στην κορη μου ετσι..καθε μηνα 5 κιλα εβαζα!!Ενταξει τρωω λιγακι παραπανω,..τι να κανω;;;;Πεινααααααωωωω.Αποφευγω τα γλυκα κ οτιδηποτε παχυντικο,αναψυκτικα κ.τ.λ Και περπαταω αρκετα καθε μερα,μονο το πηγαινε ελα την κορη μου απ'το σπιτι στο σχολειο,στα αγγλικα κα σε ολα αυτα....φτανει...

Τι να πω;;;Τελικα μαλλον ειναι το σωμα μου ετσι,ο οργανισμος μου,στις εγκυμοσυνες γινομαι ολιγον...ελεφαντακι!!

Φτιανω γιουβετσι τωρα κ η αληθεια ειναι μου εχει σπασει τη μυτη!!!! :lol::lol: Πως κ πως περιμενω να γινει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!!!!

Καντυ εννοειται πως τωρα πια σχεδον ολοι ριχνουν τα ενοικια και οσοι επιμενουν να τα κρατουν ψηλα τα εχουν ξενοικιαστα τωρα αν το συγκεκριμενο ειναι τοσο καλο και ο ιδιοκτητης δεν εχει αναγκη να το νοικιασει αμεσα μπορει να μην την κατεβασει!!εγω σου ευχομαι να σας κανει καλυτερη τιμη και να το νοικιασετε και σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κι εγω νοικιαζω και ειμαι λιγο περιεργη σε αυτο δηλαδη αν δεν με καλυπτει 100% δεν το συζητω οσο και καλη τιμη να εχει!!!

an-n δεν ηξερα οτι μενεις στο εξωτερικο :roll: και καλα κανεις δηλαδη γιατι ετσι οπως εχει γινει η Ελλαδα πολλοι θα θελαμε να φυγουμε!!!να σου πω την αληθεια κι εγω θελω αλλη μια εγκυμοσυνη γι αυτο οταν ειδαμε στον υπερυχο 2 κοντεψα να τρελλαθω δεν μπορουσα να το πιστεψω μεχρι να το συνηθησω περασε αρκετος καιρος μετα ειπα οτι αρκετα αργοτερα θα κανω και ενα τριτο και ο αντρας μου με ρωτησε με ποιον γιατι με αυτον ειπε αποκλειεται η αληθεια ειναι πως με ενα μισθο κουτσουρεμενο πως να μεγαλωσεις 3 παιδια.....

Αποστολια ουτε εμεις εχουμε γνωριστει γιατι ειμαι νομιζω η πιο καινουρια στο παρεακι σας!!!να χαιρεσαι την κορουλα σου!!!

Ζουμπι εγω επειδη υποφερω απο το στομαχι μου δεν μπορω να φαω οτιδηποτε και γιατι με πειραζουν αλλα και γιατι φουσκωνω αμεσως μεχρι τωρα εχω χασει 4 κιλα εγω ομως ειχα ηδη παραπανω οποτε μια χαρα μου εκατσε μονο αργοτερα μην τα παρω διπλα φοβαμαι :oops:

σημερα θα φτιαξω λαχανοντολμαδες και να ρωτησω και την γνωμη σας:τρωτε τα φαγητα αυγοκομενα????εγω τωρα στην εγκυμοσυνη δεν το κανω γιατι στις οδηγιες που μου εδωσε ο γιατρος λεει οτι το αβγο πρεπει να ειναι καλα μαγειρεμενο και το αυγολεμονο ειναι σχεδον ωμο οποτε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....εγω πριν λιγο ξυπνησα και εβαλα ενα πλυντηριο...Εχθες πηγα στην Παναγια την Σουμελα....ειχα πολυ καιρο να παω και γενικοτερα με την ακινησια ημουν σπιτι και οταν εβγαινα για λιγο και με φορμες πιο πολυ....χτες ντυθηκα κανονικα μιας και πηγαινα στην εκκλησια και ανετα μιας και θα εκανα τοσο δρομο...κοριτσια φαινεται η κοιλια μου....αν και εχω παραπανω κιλα φαινεται οτι εχω μωρακι!!!!!!!!κατα τ αλλα καλα ....περασα τελεια...ξεθολοσα κιολας απο την κλεισουρα και σταματησα και κοζανη για ενα καφε...ειχε δηαδηλωση,ματ χρυσαυγητες και τετοια...αλλα δεν εγιναν επεισοδια...αυτα απο μενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...