Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

euxaristw liaki xonia polla k se sas na zisete ksexasa na pw prin ...

to taksidi to kerdisa se ena diagwnismo tis lenor.. k na pw tin alitheia oute kan to thimomoun tuxaia to eixa kanei k otan me perian til emeina...

oxi ton thilazw den ton dinw mpoukali mono se periptwseis pou prepei na leipsw i ama den thelei na faei apo to stuthos alliws mono stuthos ton exw...

gia apothema gia oso leipw tha xreiastw 55-60 sakoulakia ton 150ml... eidi arxisa to prwi na vgazw apo ena pou exw polu.... an k den exoume apofasisei akoma ama tha pame...

katerinaki kalo sarantismo ante kales voltes twra

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν για τα μαλλιά έτσι είναι όσες τρίχες δεν έπεσαν 9μημες θα μας πέσουν μαζεμενες μετά, γιατί όσα είναι να πέσουν θα πέσουν.

Μίνα κοντομανικα να του φοράς με τη ζέστη που έχει και μόνο με την πανα μπορείς να τον έχεις. Να θυμάσαι ότι τα βρεφακια ζεσταίνονται πιο πολύ απ ότι εμείς κσι συνήθως του βάζουμε ένα ρουχαλακι λιγότερο απ ότι θα φοραγαμε εμείς.

Αμαλία πολύ ωραίο κσι καλοκαιρινό το θέμα στο προσκλητήριο. Αχ δεν είναι υπέροχο σπό εκεί που αρχίσαμε με τις χοριακες και τις αυχενικες και αφού τελειώσαμε κσι με τις γεννήσεις θα λέμε για τις προετοιμασίες για τις βαπτίσεις.

Happy με το καλό και εσυ να γεννήσεις αυτή την βδομάδα την δεύτερη κορούλα σου.

Ελένη καλή συνέχεια στις διακοπές σας.

Ναταλία χρόνια πολλά πολύχρονη και να χαίρεσαι το αγοράκι σου. Τι τυχερή που είσαι για το ταξίδι,μαλδιβες είχαμε πάει honeymoon,ήταν τέλεια. Για πότε είναι το ταξίδι, δεν μπορείτε να πατε πιο μετά που θα έχει αρχίσει στερεες τροφές, εκεί είναι πάντα καλοκαίρι. Από εκεί δύσκολο να φέρεις το γάλα, το ταξίδι είναι μεγάλο και πως θα το μεταφέρεις ασε που δεν ξέρω αν το επιτρέπουν οι αεροπορικες εταιρίες με τα μέτρα ασφαλείας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνουλα μου επειδη σκοπευω οταν μετο καλο ερθει η ωρα να βαφτισουμε τη νεραιδουλα μας να κανω εγω παλι τις παιδικες μπομπονιερες, θα χρειαστω τη βοηθεια σου. Αν θελεις να μου δωσεις ιδεες ή να μου στειλεις σχεδια :):):):)

Ναταλιτσα μου χρονια πολλα κοριτσακι μου. Ευχομαι να εισαι γερη, δυνατη και να χαιρεσαι το παλικαρακι σου και την οικογενεια σου :D:D:D:D:D . Μια χαρα το ταξιδακι ;) . Πρεπει να το κανετε τωρα? Δεν μπορεις να το αφησεις για του χρονου, ας πουμε για γαμηλιο ταξιδι?????

ΚΑτερινουλα μου σαραντησατε και εσεις ε? Αντε καλες βολτουλες τωρα. Δεν ειναι πολυ συγκινητικη στιγμη η ωρα που παει ο παπας στο ιερο τα αγορακια? Εγω οποτε το σκεφτομαι συγκινουμαι :):):):) Η μικρη σου δεν παιζεται :lol::lol::lol::lol::lol: . Λενε απο μικρο και απο χαζο μαθαινεις την αληθεια, λες η Αγγελικουλα να σου εδειξε το μελλον???????

Οσο για τα πρασινα κακακια καλυτερα ρωτα τον γιατρο για να εισαι σιγουρη ;););)

******************************************************************************************************************************

Να ρωτησω και εγω κατι βρε κοριτσια....επειδη θελω να παρω κατι σαν μαρσιπο για να εχω τη μικρη μεσα στο σπιτι αλλα οι συμβατικοι μαρσιποι δεν με βολευουν, μου φαινονται αβολοι και σκληροι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!!!!

Τον φορας σαν γιλεκο απο πισω στην πλατη κανει ενα μεγαλο Χ και απο μπροστα βαζεις μεσα το μωρο, ειναι ελαστικο το υφασμα του και αφου βαλεις το μωρο εχει κατι σαν μεγαλες κορδελες μπροστα που τις πας πισω απο την πλατη και τις δενεις για να συγκρατει το βαρος του μωρου. Το ειχε μια κοπελα στη μυτιληνη, το ειχε παραγγειλει απο το αμαζον και ηταν πολυ ευχαριστημενη. Ειναι βολικο για μεσα στο σπιτι, γιατι ειναι ανετο και μαλακο αλλα και στις βολτες βολευε, μαλιστα το εβαζε, φορουσε απο πανω το μπουφαν και σκεπαζε ετσι και το μωρακι!!!! Ηταν τελειο. Πως το λενε ρε γμτ...........βοηθηστε :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to taksidi kanonika einai gia 5 septembriou alla emeis tous eipame mipws mporesoume na pame oktwmbrio toulaxiston... euxaristw gia tis euxes sas.. les katerinaki ee den to epsaksa katholou mes tin evdomada prepei na apofasisoume ama tha pame telika i oxi k tha to psaksw to thema...

aaa k kati allo ama kserete uparxei periptwsi logo tou aeroplanou na mou kopei to gala einai xazi erwtisi to kserw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσα αυτο που λες ειναι το wrap baby carrier.

Μπες στο αστερακι να διαβασεις πως λειτουργει για να δεις αν σε βολευει.

Ναταλια εννοειται πως δεν κοβεται το γαλα στο αεροπλανο.Αφου πολλες θηλαζουν και μεσα στο αεροπλανο.Κανει καλο και για να μη βουλωνουν τα αυτακια του μωρου,ασχετο. :)

Αριαδναρα!!Αληθεια??Πιανει το χερι σου ε?Μπορει να σε χρειαστω τοτε!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Αριαδνη μου,μηπως θα πρεπει να το κανεις επαγγελμα(συμπληρωματικο) γιατι πολυ πιθανον να σε χρειαστω κι εγω...

Ιδεες να μου δωσεις αλλα εχω χρονο διοτι θα γινει τον Αυγουστο....Γαμου φτιαχνεις?????

Ειναι καλο που εφυγε η μαμα σου???Μενει στη Πατρα ε?ποση ωρα ειναι απο εκει που μενετε?

Λια μου,κι εμεις στο Αιαντειο μενουμε,στην 6η σταση.Ωραιο προσκλητηριο...Που στη Ν.Μακρη?Στον Αγ.Αντρεα?Εχουμε ενα γνωστο εκει που εχει το μαγαζι διπλα στη θαλασσα κοντα στο εκκλησακι,μας ειχαν προτεινει να το κανουμε εκει αλλα γαμωτο μας πεφτει μακρυα.

Λια μολις το τελειωσω αυτο που διαβαζω θα το εχω στα υποψιν μου...

Απο την αλλη ο πεθερος μου θελει να το κανουμε στο χωριο(εξω απο τα Γιαννενα) και να κανουμε το γλεντι στο σπιτι που φτιαξανε,ειναι πολυ καλος ανθρωπος μωρε...Εχει φτιαξει το σπιτι,τι να σας πω για να παμε μονο και μονο εμεις...Εγω απο την αλλα ηθελα διπλα στη θαλασσα,κατι λιτο,ρομαντικο και μετα να πηγαιναμε σε ενα ωραιο εστιατοριο διπλα στη θαλασσα (οχι γλεντια κλαρινα και τετοια)και στο τελος με τους πολυ κολλητους μας να καναμε και μπανακι!!!!Σε κανενα κοντινο νησακι ισως Τζια,Κυθνο...Το ειπα στον αντρα μου και με εκραξε βεβαια...

Ναταλακι μου,χρονια σου πολλα..........

Και βεβαια να πατε,ειναι ευκαιρια....Το ερωτημα ειναι αν μπορειτε να το αναστειλλετε λιγο για αργοτερα...

Πηρα και εγω τις πανες chicco,τελειες,καμια σχεση με pampers,πολυ καλυτερης ποιοτητας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι χρόνια πολλά!Τυχερή είσαι με το ταξίδι!Αν μπορέσεις να κάνεις μία τράπεζα γάλακτος και να αντλείς και κει, νομίζω ότι μπορείς να πάς.

Ελένη τί μπιμπερό χρησιμοποιείς? Εχουμε και το ίδιο θήλαστρο.Εσυ απο που το νοίκιασες?

Η μαμά μου μένει 1μιση ώρα απο δώ, Πάτρα , αλλά γίνανε διάφορα ευτράπελα και γενικώς καλύτερα μόνοι μας με τον α ντρούλη μου.

Κορίτσια στο νηπιαγωγέιο κάνουμε πάρα πολλές κατασκευές που κάνουμε δώρο στα παιδιά (εκτός δηλαδή αυτών που φτιάχνουν τα παιδια) και έχω πολλά βιβλια και sites που παίρνω ιδέες και με τα χρόνια έχω πάρει το κολάι και φτιάχνω. Στο facebook έχω διάφορες κατασκευές που έχουμε φτιάξει κατά καιρούς στο Νηπιαγωγέιο.Δεν το είχα σκεφτεί να το κάνω επάγγελμα!!!Χα χα!Πάντως πέραν της πλάκας, προσφέρομαι αμισθί σε όποια θέλει, απλά τα υλικά που θα πάρω που γενικώς αν ξέρεις απο που να τα πάρεις, είναι πολύ φθηνά!

Στο γάμο μου Ελένη μου έφτιαξε μια φίλη πήλινα φύλλα και μετά τις έφτιαξα μόνη μου αλλά ξεπατ.ώθηκα.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi Lia den to exw diabasei alla endiaferon akougetai! Kalo einai? An nai na to parw meta pou tha diabasw ta 2 kainouria pou idi agorasa!

Pasxalitsaki kai emena einai polu makria kai sunexeia ta denw kotso giati zestainomai...katw apto soutien pane...kai panta makru malli eixa kai den mou pane ta konta...an kai mallon tha prepei na ta kopsw ligo na dunamwsoun.

Maxim an de theleis na pas stis malbides steile mou ta emena!! Paw euxaristws!!

Kagouraki kalo sarantismo kai kales boltes!!

Ariadni ekanes tetoia prosfora sti Lia se dimosio postaki me 50 treles mwromanes??? Katalabaineis oti oles tha sou zitisoume diafora otan erthei h wra mas eee?? :lol:

Koritsia pws fainetai oti sto postaki mas eimaste oles mwromanes...prin kanena dimino pou den eixe gennisei kamia mas den upirxe psuxi sto postaki Kuriaki! Kai twra einai Kuriaki kai oles edwwww!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες....

Ναταλακι πολυχρονη να εισαι...κ να πας στο ταξιδακι που κερδισες κ να περασεις ομορφα...

Τι ωραιο θεματακι ξεκινησατε κοριτσια..για γαμους κ βαφτισια..τελεια..

Λιακι τελειο το προσκλητηριο.πολυ καλοκαιρινο..την παιδικη μπομπουνιερα που ψαχνεις δεν καταλαβα...

για ποτε λετε...με το καλο..

Κ γω σημερα ολοι μερα ασχολουμαι με το θεμα της βαφτισης γιατι οπως σας ειπα θα γινει 2 οκτωβριου κ δεν ειναι τιποτα ετοιμο....για μπομπονιερα θα κανω κατι απλο ενα μπρελοκακι με σταυρο κ ματακι.κ γαλαζιες περλες...θα παραγειλω τα μπρελοκ κ σκεφτομαι να φτιαξω το υπολοιπο εγω...85 μπομπονιερες θα τις καταφερω λετε???απο βδομαδα θα παω για βαφτιστικα κ σταυρο κ καποια στιγμη να βρω κατι να βαλω..ουφ αγχωθηκα...ας ελπισουμε οτι θα προλαβω..Αριαδνη μου τι καλα που ασχολησε κ με μπομπονιερες..κ εγω θα το επιχειρησω για να δουμε..εχεις καμμια συμβουλη να μου δωσεις???απο που παιρνεις υλικα????

Ελενα τι επαθες καλε με τα μαλλια...ωχ κ σε μας θα συμβει...δεν εχω παρατηρησει κατι...

Ελενη καλα να περασετε κ με το καλο του χρονου κ ο δικος σας ο γαμος..με το καλο κ η βαφτιση της μπουμπους...

Πασχαλιτακι Ανθη Κατερινακι κ Βικακη το θεμα με τα πρωτα μας παιδακια ειναι δυσκολο κ θελει ιδιαιτερη μαιταχειριση...εμενα η κορη μου απο τοτε που ηρθε ο μικρος εχει γινει αγριμι δεν καταλαβαινει τιποτα...στεναχωριεται κ δεν ξερει κ η ιδια πως να το χειριστει.το βλεπω στα ματακια της...πολυ στεναχωριεμαι..κ υπαρχουν στιγμες που βαζει τα κλαματα χωρις λογω κ τρεχει στην αγκαλια μου....μαμα μην με διωχνεις..γιατι δεν μαγαπας?κ εκει με κανει λιωμα...

Κατερινακι τι καλα που σαραντισατε κ σεις...αντε κ συντομα οι υπολοιπες μανουλες.

Δεν ξερω αν ξεχναω καμμια....αυτα θυμαμαι τωρα...φιλακια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια ευχαριστω!!!!

ΚΑτι τετοιο λεω να παρω...http://www.amazon.com/Moby-Wrap-Cotton- ... by+carrier.

http://www.amazon.com/Mei-Tai-Baby-Carr ... by+carrier

Εχει καμια απο εσας εμπειρια? Θα με βολεψει λετε ή τζαμπα τα λεφτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakiaaaaaaaaaa mouuuuuuuuuu ti kanete? pos einai ta morakia sas???

ego xathika pali! tora tha mpaino pio suxna tora pou mpikame se ena programma :D:D ta mora mou einai polu kala :D einai kathe mera kai pio omorfa kai i treli manoula tous einai trela eroteumeni mazi tous :lol::lol: tha sas balo aurio fotografies...

kserei kamia sas meta apo poso kairo meta ti kaisariki mporo na pao thalassa???

filakia pollaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία για υλικά αν πατήσεις στο google "υλικα για μπομπονιέρες" είναι άπειρα τα sites.Στην Αθήνα υπάρχουν πολλα μαγαζάκια στην οδό Ρόμβης με πάμφηνα υλικά, κορδέλες, χάντρες κλπ.Υποθέτω ότι κάτι αντίστοιχο θα υπάρχει και στην Θεσσαλονίκη. Ωραία ή ιδέα με το μπρελόκ γιατί είναι και κάτι που μένει.

Κάτι που θα σου βγει πολύ οικονομικό ειναι να πάρεις μόνο τον κρίκο π.χ. κάτι τέτοιο

http://www.mpomponieracenter.gr/%CF%80% ... 00072.html και να πάρεις δερματάκι σε χρώμα γαλάζιο, να κάνεις έναν ωραίο κόμπο και να περάσεις σε αυτό το ματάκι και το σταυρουδάκι που λές.

Κορίτσια εννοείται ότι η προσφορά ισχύει για όλες!!Το εννοώ!Απλά μην κάνετε τους γάμους και τις βαφτίσεις όλες μαζί!!!

Μπεμπούλα στη θάλασσα νομιζω μετα τις 40 μέρες που θα πας στο γιατρό αλλά ας πούμε η Αλέκα είχε κάνει νωρίτερα. Και γω θέλω πολύ να μπώ και μου έχουν σταματήσει και τα λοχεία αλλά δεν ξέρω τί να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..Μπήκα σας διάβασα αλλά η μικρή είναι στα ξυπνήματα και θα θέλει να φάει..Δεν μπρολαβαίνω να σας σχολιάσω αλλά θα σας κάνω 2 ερωτησούλες στα γρήγορα.

1) Άμα θελήσω να βγω έξω και να πάρω γάλα δικό μου μαζί μου, πώς και πού να το μεταφέρω;; Πώς θα το ζεστάνω;;

2) Θέλω μια από αυτές τις μέρες να κάνω κάτι εξωτερικές δουλίτσες (γύρω στις 2 ώρες θα λείπω). Πόσο γάλα πρέπει να αντλήσω για να αφήσω σπίτι;;; Τι ποσότητα πρέπει να της δώσει η μαμά μου αν πεινάσει;; Τρώει συνέχεια η μικρή και δεν ξέρω καθόλου τι πρέπει να κάνω :?::?::?::?:

Αύριο ελπίζω να τα καταφέρω να σας σχολιάσω!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!

ναταλια μου χρονια σου πολλαααααα!!!!!!!!!!πολυχρονη κ οτι επιθυμεις!!οσο για το ταξιδηηηηηηηη.........αρμεγεεεε !!!να πατε !!η αληθεια ειναι κ εγω θα το σκεφτομουν πολυ γιατι εχω μια πεθερα γ.....σε τα!!!κανει του κεφαλιου της ..ερχετε κ την ξυπναει για να την ρουφηξει τα μπουτια.. :evil::evil:

παντως διαβασα πολλα διαφορα που γραψατε!!για τα μαλλια ναι..εμενα μου πεφτουν!!αλλα δεν εχω προβλημα γιατι ειναι παρα πολλα!!

γιια την μπουμπουνιερα ειναι τελεια!!κ εναι οτι πρεπει για τον ιουνιο μηνα!!

κατερινα καλες βολτες!!σαραντισατε ε? :)

ελενη γυρισατε?καλως μας ηρθες!!

αριαδνη μπραβο παντως που ασχολεισε με χειροτεχνιες!!κ η αδερφη μου στα δικα της παιδια κ στο βαφτιστικο της χειροποιητες εκανε!!κ με βαρκουλες!!

ανθη 1,5 βδομαδων ειστε?λογικα θα πινει στις 2 ωρες το πολυ 100 γμρ..

happy με το καλο να ερθει στον κοσμο κ η δικια σου κουκλιτσα!!!

χριστινακι χαιρομαι που τα πατε πολυ καλα!!!αχ κ εγω το ιδιο ελεγα...οτι ειμαι ερωτευμενη με τα παιδακια μου!!

σημερα καναμε το πρωτο μας μπανιο στην θαλασσα με την μπεμπα!!!μολις της βαλαμε τα ποδια λιγο χαλαστηκε γιατι της ηρθε αποτομα το κρυο νερο..μετα επεμενα στο νερο κ ηταν απιστευτη!!!κουνουσε χερια ποδια κ δεν με πηγαινε η καρδια να την βγαλω!!!στην αρχη ακρη ακρη καναμε κ μετα μπηκαμε κανονικα στα πιο βαθεια..ισα ισα να μπορω να περπαταω με την πριγκιπισσα!!!αυριο θα σας βαλω φωτο...γενικα παρα πολυ ησυχη ..

ναταλια κ εμεις που καναμε εμβολιο την δευτερα δεν μου εκανε πυρετο!!

οσο για το θηλασμο ρε κοριτσια με εχει ξεζουμιξει!!την εδωσα ξενο σημερα κ της εκανα 150γμρ κ δεν την εφτασε..την εδωσα στηθος μετα..παρεπιπτοντως οταν το ρουφαει ολο το γαλα απο το στηθος τα μεμε γινοντε πολυ χαλια..ειναι πολυ σλατσ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω και εγω κατι βρε κοριτσια....επειδη θελω να παρω κατι σαν μαρσιπο για να εχω τη μικρη μεσα στο σπιτι αλλα οι συμβατικοι μαρσιποι δεν με βολευουν, μου φαινονται αβολοι και σκληροι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ!!!!

Τον φορας σαν γιλεκο απο πισω στην πλατη κανει ενα μεγαλο Χ και απο μπροστα βαζεις μεσα το μωρο, ειναι ελαστικο το υφασμα του και αφου βαλεις το μωρο εχει κατι σαν μεγαλες κορδελες μπροστα που τις πας πισω απο την πλατη και τις δενεις για να συγκρατει το βαρος του μωρου. Το ειχε μια κοπελα στη μυτιληνη, το ειχε παραγγειλει απο το αμαζον και ηταν πολυ ευχαριστημενη. Ειναι βολικο για μεσα στο σπιτι, γιατι ειναι ανετο και μαλακο αλλα και στις βολτες βολευε, μαλιστα το εβαζε, φορουσε απο πανω το μπουφαν και σκεπαζε ετσι και το μωρακι!!!! Ηταν τελειο. Πως το λενε ρε γμτ...........βοηθηστε :shock::shock::shock:[/q

πασχαλιτσακι μου mei tai λεγετε αυτο που ψαχνεις!!!!!εχω ακουσει πολυ καλα λογια εγω παραγγειλα απο το αστερακι slings μαρσιπο ring sling μπες στο σαιτ εχει πολλες φωτογραφιες κ σου εχει κ οδηγεις αν θελεις να το φτιαξεις μονη σου!!!υπρχει κ ομαδα στο φατσοβιβλιο για ολες σου τις αποριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ειδα κ φωτο μοιαζει πολυ με ring sling αν πας τερμα κατω στην σελιδα που βλεπεις τωρα εχει μια ορθογωνια εικονα με μαρσιπους απο το αστερακι πατα επανω στην εικονα κ θα σε βαλει στο σαιτι εκει εξηγη ολους τους τυπους μαρσιπου τα μειον κ τα κατα κ σε βοηθαει να διαλεξεις αναλογα με τον τροπο ζωης σου κ η τιμη βλεπω ειναι σχεδον ιδια

για το μαλλι που λετε μετα την γεννα μου επεσε πολυ τριχα!!!!

για την βαφτιση της κορης μου προσκλητηρια κ μπομπονιερες τα εφτιαξα μονη μου κ μου βγηκε μιση τιμη συν την χαρα της δημιουργειας θα ανεβασω φωτο αν μπορεσω να δειτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαπτιστικα 001.JPG[/attachment:287um15s]

post-1311-13873934649868_thumb.jpgP1000826 - Αντίγραφο.JPG[/attachment:287um15s]

post-5130-13873934650118_thumb.jpgP1000823 - Αντίγραφο.JPG[/attachment:287um15s]

post-5130-13873934650245_thumb.jpgβαπτιστικα 005 - Αντίγραφο.JPG[/attachment:287um15s]

post-5130-138739346504_thumb.jpgβαπτιστικα 002 - Αντίγραφο.JPG[/attachment:287um15s]

τα προσκλητηρια που εφτιαξα μονη μου μισα ροζ κιτρινο μισα κιτρινο με ροζ

τα πουγκια τα αγορασα 15 λεπτα το ενα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για καλαθι χρησημοποιησα την καλαθουνα που κοιμοταν το κοριτσακι μου νεογεννητο για τα παιδακια εφτιαξα κουμπαραδες κ πηρα κ διαφορα ζαχαρωτα τα τυλιξα με ζελατινα κ κορδελα στα ιδια χρωματα!!!για τους μεγαλους εφτιαξα μπεζεδες με χρωματιστη τρουφα κ εβαλα την πιατελα διπλα στο ευχολογιο γενικα εκανα μια βαφτιση με λιγα χρηματα κ ολη απο τα χερακια μου μεχρι κ η κολυμπηθρα ειχε δικο μου στολισμο το ευχαριστηθηκα παρα πολυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ΠΟΥ ταιζω τη μικρη..

περασα ..χαχα ολη μερα στον ξενωνα με τα μωρα..τουλαχιστον απολαυσα τηλεοραση γιατι τοσο καιρο με τη σαντυ μονο παιδικα εβλεπα..την σαντυ την ειχαν αναλαβει οι γονεις μου κ ολη την ωρα ηταν επανω.μπανιο εκανα μονο εχθες στην πισινα.

τα μωρα..ο γιος πολυ ησυχος η κορη ολο γκρινια για αγκαλια..με το που την παρεις σταματαει..κ ομολογω αυτο ειναι πολυ κουραστικο..

απο γαλα δεν τα καταφερνω για αποκλειστικα εκτος το οτι δν φτανει κ δεν χορταινουν ξυπνανε ταυτοχρονα παντα η μικρη αργει να το πιασει κ θα πρεπει να μαι ολη μερα με τα βυζια εξω..επομενως δινω καποια γευματα ξενο κ αλλα βυζι..ειναι παρα πολυ δυσκολο με δυο μωρα ο θηλασμος..ο αντρας μου επιμενει για 6μηνο αλλα εξω απο τον χορο ολα ευκολα ειναι.ξερετε πως ειναι να θηλαζεις ταυτοχρονα ποση ωρα κ μετα να ουρλιαζουν επειδη πεινανε ακομη κ να μην ξερεις που να αφησεις τι κ σε πιο να προτοδωσεις γαλα..κ ημουν μονη μου..ενω οταν δινω μονο ξενο ολα γινονται πολυ πιο ευκολα..οσο αντεξω κοριτσια γιατι πραγματικα δεν ειναι ευκολο κ ασ μουρμουραει ο αντρας μου..

καλα απο υπνο δεν το συζητω...ελαχιστο..εχω κανει μαυρους κυκλους ουτε μεσημερι ουτε βραδυ..γιατι την σαντυ την ειχα τα μεσημερια κ παροολο το μπανιο στην θαλασσα πρωι απογευμα δεν κοιμωταν με τιποτα!!

το σαρανταημερο τελικα δε το τηρησαμε..βγηκαμε 3 φορες κ ηρθαν στο σπιτι ξαδερφια.δεν γινοταν κ αλλιως θα με ξαναπιανε η καταθλιψη..ελειπε κ ο αντρας μου μια εβδομαδα κ πηγα να φρικαρω..κ δεν σας κρυβω οτι ζηταω σαν τρελη το τσιγαρο..αυτο στην σαντυ δεν το ειχα.

η σαντυ φερεται απιστευτα καλα με τα μωρα..τα φιλαει προσπαθει να τα ταισει τα χαιδευει τρεχει οταν κλαινε..δοξα το θεο καθολου ζηλεια!!

απο νεα τιποτα αλλο εκτος οτι μαλωσα με την νυφη μου!!μετα βεβαια απο την υστερια της τα βρικαμε αλλα ο αντρας μου δεν της μιλαει κ καλα κανει..

ο ενας δεν χωνευει τον αλλο..εχουν ξαναμαλωσει αλλα λογω του πατερα μου μιλησανε ξανα.αυτη τη φορα ομως ηταν πολυ τραγικη.την πρωτη ειχα μαλωσει γιατι ενω μιλαγε με τον αδερφο μου σοβαρα εκεινη πεταγωταν ολη την ωρα με αποψη ωσπου ο αντρας μου της μιλησε σχημα λεγοντας της οτι ετσι οπως κανει κανει τον αντρα της να φαινεται μαλακας..ενατξη ηταν πολυ αποτομος..τελικα ξαναμιλησαν μετα απο καιρο..παραλληλα μου τον κατηγορουσε κτλ..αυτη τη φορα ο λογος ηταν εντελως γελοιος..

ειχαν διαφωνια αποψεων εκεινη ποντια στην καταγωγη ισχυριζοταν οτι οι ποντιοι μιλαγαν αρχαια ελληνικα κ ο αντρας μου ελεγε απο που κ ως που να μιλαγανε οι ποντιοι αρχαια ελληνικα..τελικα μπηκαν στο ιντερνετ κ βρηκαν οτι μιλαγαν αρχαια ιωνικα κ της ελεγε ο αντρας μου οτι οι ιωνες δεν ηταν ελληνες!βεβαια εγω σαν ασχετη δεν ξερω τι ισχυει..δεν ημουν μπροστα ηταν ομως ολα τα ξαδερφια κ ουτε μαλωσαν ουτε τιποτα απλα διαφωνησαν..φευγει ο αντρας μου για μπανιο κ εβω εχω γυρισει εγω ξαφνικα ερχεται κ μου λεει πες του μπαμπη οτι μου πε ο πατερας μου οτι ειναι βαθεια νυχτωμενος κ αρχιζει κοριτσια να τον βριζει μπροστα μου κ να λεει που ερχεται ο καθε τυχαρπαστος να μου την πει εμενα κ διαφορα αλλα..τα παιρνω κ εγω που μιλαει ετσι για τον αντρα μου μπροστα μου κ φυσικα εν απουσια του κ κρατωντας κ τα δυο μωρα αρχιζα να τρεμω κ ουρλιαζω σκασε κ βουλωστο κ πως εχω ερθει με την οικογενεια μου κ εσυ ψαχνεσαι για καβγαδες κτλ κτλ αρχισε να την φωναζει κ ο αδερφος μου σκασε κτλ κ μαζεψε τα να φυγουμε που μας κανεις ανω κατω κ εμεις δεν τσακωνομασταν ποτε.. κ κοριτσια δεν μπορειται να φανταστειται υστερια που την επιασε..εγω να κλαιω απο τα νευρα μου κ αυτη να ουρλιαζει χωριζουμε φευγω παω στην μαμα μου θελω την μαμα μου..μαμα μου μαμα μου!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: μαζεψε τα πραγματα της κ πηγε να φυγε..οπου ηρθε ο τρομερος πατερας μου κ εγινε ο χαμος!!της φωναζε της ελεγε να το βουλωνει κ να μη μιλαει κ να μην με ξαναπιασει στο στομα της κ οτι καλα της ειπα κτλ κτλ κ τελικα αρχιζε να κλαιει κ να μου λεει οτι με αγαπαει..τρελη!!!χαχα κ της εξηγησα οτι δεν μπορω να δεχομαι να βριζει τον αντρα μου κ οτι η οικογενεια μου ειναι πανω απο ολα!!

οταν ο αντρας μου εμαθε τι εγινε εμεινε μαλακας κ ελεγε μα εμεις δεν μαλωσαμε γιατι το εκανε ολο αυτο;κ φυσικα αφου εμαθε σε τι κατασταση με εφερε δηλωσε οτι δεν προκειται να της ξαναμιλησει!!κ να σας πω την αληθεια καλα θα κανει γιατι καταλαβα οτι παντα θα ψαχνεται για καβγαδες..εχει μαθει απο το σπιτι της να την περνανε ολα κ τωρα την ενοχλει που αυτο δεν γινεται..κ επισης κ εγω ξενερωσα παρα πολυ γιατι διαπιστωσα απο καποια βλεμματα κτλ οτι ζηλευει δεν θελει να εχουν τον αντρα μου το ιδιο με εκεινη.την προσεξα καποια στιγμη που καθαριζε γαριδες ο πατερας μου στον αντρα μου κ του ελεγε φαει γαμπρε μου κ εκεινη κοιταξε με ενα βλεμμα πολυ περιεργο..σαν τα παιδακια που ζηλευουν..

αυτα κοριτσια δεν θυμαμαι κατι αλλο.

να σας ζησουν τα μωρακια σας κοριτσαρες που δε σας προλαβα..δυστυχως δεν προλαβαινω να διαβασω τωρα νεα σας..εχετε μαθει καθολου για μπεμπουλα πως παει;;

εχασα τιποτα συνταρακτικο;;;;κανενα καβγα καμια φασαρια;καμια θανασιμη πεθερα;;κατι σοβαρο τελος παντων;;;

μου λειψατε παρα πολυ!!!!!!!!μακαρι να ειχα ιντερνετ..θα ενοιωθα πολυ καλυτερα!!!

για να φανταστειτε το χαλι μου εγω που βριζω τους τουρκους συνεχεια κ κατηγορω οσους βλεπουν τουρκικα..ναι κοριτσια εφτασα στο σημειο να βλεπω τον μοιραιο ερωτα.. :lol::lol::lol: αυτος ο χαρουν με κερδισε :lol::lol::lol: τι αντρας :lol::lol::lol: κ καθοτι δεν εχω δει ακομα χαρα στα σκελια μου.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε βρε γαιδουρες να με υποδεχτειτε;;;;μην ξαφνιαζεστε που μπορεσα κ εγραψα τοσα..εχει ερθει γυναικα κ κανει το σπιτι! :lol::lol::lol: κ οι βαλιτσες ειναι ακομα στο αμαξι πρεπει να ερθει το απογευμα ο αντρας μου να μου της ανεβασει..κ εγω πινω καφε!!!!!!

ρε κοριτσια ασχετο..μετα την γεννα κ ενω δεν ειχα ποτε μα ποτε προβλημα εχω γινει απιστευτα δυσκιλια..δεν μπορω να παω τουαλετα..μια φορα στις πεντε μερες..τρωω φρουτα δημητριακα κτλ..κ τιποτα..με αποτελεσμα να μην φευγουν κ τα κιλα..μου εχουν μεινει αλλα δεκα..εχετς καμια ιδεα;;;κ που να μην επιρεαζει τον θηλασμο;;;

αρχισε καμια το καπνισμα;αχ κοριτσια οταν σταματησω τον θηλασμο δεν ξερω βεβαια ποτε αλλα το πρωτο πραγμα που θα κανω θα ναι να κανω ενα τσιγαρο..δεν βγαινει καθολου απο το μυαλο..κ αφου προλαβαινω κ σας γραφω θα προλαβαινω κ αυτο :lol::lol: μπορει να καταπιεζομαι που θα κρυβομαι παλι απο πατερα κ σαντυ αλλα κ τωρα καταπιεση νοιωθω!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsiaaaa

nansoula kalos irthes!!!! :D:D den mporesa na sou apantiso sto minima giati kati epathe to kinito mou kai den stelnei minimata :?:? xairomai pou eiste oloi kala ;)

pao na taiso ta zouzounia mou kai ksana erxomai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μεχρι να σας διαβασω ξεχασα τι διαβασα και θελω και να κοιμηθω!!!!!

ποστακι δεν αλλαζουμε μεχρι να γεννησουν ολες!!!!

νανσουλινι μου καλως ορισες και φυσικα και τα υπολοιπα κοριτσια που πηγαν διακοπες!!!! μαρη περιμενα πως και πως να γραψεις κανενα ευτραπελο για τις διακοπες σας!

ελενα μου και εμενα οποιος λεει "πωπω τι χει το γαλα σου και εγινε το παιδι μεγαλο" τους απαντω περνω ορμονες της τρελης μανας οχι της τρελης αγελαδας!

αριαδνη μου μπραο σου που ασχολεισε με τα καλλιτεχνικα και εμενα η δασκαλα της σαντυς με βοηθησε σε ιδεες. το θεμα ειναι θελω να βαφτισω το μικρο εχω βρει θεμα αλλα δεν εχω βρει νονο]

μινακι με τετοια ζεστη του φορας φορμακι??? εγω μονο του φορα οταν εχω το αιρκοντισιον ανοικτο και τις υπολοιπες ωρες μονο με το παμπερς

ανθη υπομονη και εμενα η δικια μου εκει που ειναι αγγελουδι την πιανουν οι ζηλιες

μη μιλατε για τριχες γιατι εχω που εχω 5 εχουνε μεινει 2!!!!

πασχαλιτσακι ειμαι ασχετη απο κουνελο εμεις εχουμε μονο για εξω και περισσοτερο για το μπαμπα

ανθη αν ειναι να βγεις βγαλε 200 να σου βρισκονται. εγω στο 4ωρο που λειπω απο το σπιτι τρωει γυρω στα 400μλ

φυσικα εχ σταματησει εδω και καιρο α του δινω ξενο γιατι μας ταραξε σους κολικους

ΝΥΣΤΑΖΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

νανσυ πες στον αντρα μου να τα θηλαζει εκεινος αν μπορει!!!!

εγω κοριτσια παντως ειμαι ακαματρα οσο αφορα χειροτεχνιες και τετοια!!!!!!!

happy ποτε γεννας?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκαρα κ εγω ξερω που θα κανω τη βαπτιση για φαγητο με γονεις κτλ γιατι φυσικα γλεντι δε θα κανουμε με τοσα απανωτα εξοδα δεν εχω σκοπο να ταισω γυρω στα στα 150 ατομα κ να μας φυγουνκαμια 15αριαχιλιαρικα κ να πει μετα ο καθενας δεν ηταν ωραιο αυτο δεν ηταν ωραιο εκεινο..θα θελα δε λεω αλλα προτιμω να μη μας λειπει τιποτα κ να κανουμε καποια στιγμη καμια αγορα για να προικισω τα παιδακια μου.. :lol::lol: εξαλλου εκανα γαμοβαπτιση κ ταισαμε 300 ατομα..αχ τι λεφτα ειχαν φυγει..50 υρω το ατομο..δεν χρειαζεται παλι ε;;

αλλα εχω ενα σοβαροτεροι προβλημα..εχω δυο μωρα κ κανεναν νονο...με την κριση κανενας δεν μας λεει τιποτα..ολοι μας ζητανε να παντρεψουμε κ να βαπτισουμε κ εμας κανενας..εχουμε παντρεψει σε δυο χρονια δυο..κ εχουμε απαντησει αρνητικα σε αλλες δυο..γιατι κ τις δυο φορες ημουν ετοιμογεννη..κ εμας κανενας..γαμω την κριση μου.. :lol::lol:

μπεμπουλα θελω οπωςδηποτε να μου πεις πως τα πας;;;;;;πως ειναιβ τα μωρα αν θηλαζεις κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκακι μου αυριο το πρωι θα παω να κανω εξετασεις κ το απογευμα θα μου κανουν εισαγωγη ο γιατρος μου με εχει πρωτο χειρουργιο τεταρτη πρωι στις 8.30!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...