Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;; Εγώ όχι και τόσο γιατί ο Πάνος έχει αρχίσει να με απορρίπτει και να προσκολλάται σε όσους έχουν περισσότερο χρόνο για να ασχοληθούν μαζί του :(:(:(:( Χθες με ρώτησε γιατί δεν πήγα μαζί του στη θάλασσα και όταν του απάντησα ότι δεν μπορούσα γίατί η αδερφούλα είναι ακόμα μικρή και θέλει να τρώει συνέχεια μου είπε μακάρι να μη γεννιόταν :(:(:( Όταν είδε πως στεναχωρήθηκα μου είπε πως έκανε πλάκα. Γενικώς στεναχωριέται πολύ και βγάζει μια αντίδραση, κάτι που με γεμίζει απίστευτες τύψεις και κλαίω συχνά :cry::cry::cry::cry::cry::cry: Κάνω υπομονή μέχρι να ξεπεταχτεί η μπουμπού και να καταφέρω να ισορροπήσω κάπως την κατάσταση.

Μπράβο Βικάκι που έπεσε ο ίκτερος της μικρούλας σου! Και η δικιά μου με 9 βγήκε από το μαιευτήριο. Είναι ζόρι να μπερδεύουν τα μωρά τη μέρα με τη νύχτα..Το κάνει και η μπέμπα μου. Για βράδυ κοιμάται κάπου στις 3 τα ξημερώματα :?:?:?:?:? Όλοι μου λένε πως πήρε τις συνήθειές μου :lol::lol::lol::lol: Καθόλου απίθανο :lol::lol::lol::lol:

Λία μου χρόνια σας πολλά! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!! Μαρτυρικά δε χρειάζονται για το γάμο. Μόνο για τη βάπτιση. Μπομπονιέρες πρέπει να έχεις άλλες για τη βάπτιση και άλλες για το γάμο. Προσκλητήριο ένα. Κανονικά οι υποχρεώσεις των κουμπάρων είναι: Για το γάμο: Πληρώνουν στέφανα, λαμπάδες, εκκλησία και παίρνουν και ένα δώρο στο ζευγάρι. Για τη βάπτιση: Πληρώνουν ρούχα βαπτιστικά, λαμπάδα, μαρτυρικά, λαδόπονα (και γενικώς ό,τι περιλαμβάνει το κουτί με τα βαπτιστικά ρούχα) , το σταυρό και την εκκλησία. Εσείς πρέπει να πάρετε ένα δώρο σε αυτόν που θα σας παντρέψει και ένα σε αυτόν που θα σας βαφτίσει το παιδί. Αν ο κουμπάρος είναι ο ίδιος και στα δύο μυστήρια τότε θα πάρετε ένα δώρο ;);) Αυτά συνηθίζονται. Από εκεί και πέρα είναι και τι θα κανονίσεις εσύ με τους κουμπάρους. Φιλικό μου ζευγάρι που βάφτισε πρόσφατα την κορούλα του πλήρωσε τα πάντα εκτός από το σταυρό γιατί ο νονός δεν είχε χρήματα επειδή ήταν άνεργος..Τον ήθελαν όμως πολύ για νονό και έτσι τα πλήρωσαν όλα οι γονείς. Ελπίζω να βοήθησα..

Αντωνία μου δεν έστρωσε ο δικός σου ακόμα με το θηλασμό;; Ακόμα στο στήθος είναι συνέχεια;;; :?:?:? Έλεγα ότι στρώνουν τα πράγματα μόλις σαραντίζουν...Μπα ε;;; :?:?:?:?

Πασχαλιτσάκι μου στις 8 Σεπτέμβρη σαραντίζετε αλλά για την ευχή δεν πειράζει αν πας και 1-2 μέρες αργότερα..Όσο για τα δυο παιδάκια μαζί, το μόνο ζόρι είναι όταν το μεγάλο βγάλει αντίδραση και στεναχωριέται. Κατά τα άλλα δεν είναι τίποτα το φοβερό. Εμένα το ψυχολογικό με έχει τσακίσει επειδή δεν μπορώ να σχοληθώ με τον Πάνο το ίδιο..

Αυτάαααα..Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσάκι μου στις 8 Σεπτέμβρη σαραντίζετε αλλά για την ευχή δεν πειράζει αν πας και 1-2 μέρες αργότερα..Όσο για τα δυο παιδάκια μαζί, το μόνο ζόρι είναι όταν το μεγάλο βγάλει αντίδραση και στεναχωριέται. Κατά τα άλλα δεν είναι τίποτα το φοβερό. Εμένα το ψυχολογικό με έχει τσακίσει επειδή δεν μπορώ να σχοληθώ με τον Πάνο το ίδιο..

Αρα πρεπει να κλεισω 40 μερες και να παω. Οχι τη μερα που μπαινω στην 40η αν θεωρησουμε 1η μερα τις 30/8.

Και εγω ετσι νομιζω αλλα καποιοι μου λενε οτι σαραντιζω στις 7/9 και μπερδευτηκα.

Οσο για τις τυψεις.....αχ μεγαλο βασανο. Και ο δικος μου ετσι ακριβως κανει. Νοιωθω οτι αγαπαει πιο πολυ τη γιαγια του απ' οτι εμενα γιατι του κανει ολα τα χατηρια και παιζουνε ολη την ωρα, ενω εγω δεν μπορω να κανω τοσα πολλα. ΚΑι εγω κλαιω γιατι νοιωθω ανεπαρκης :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!

ανθη μου ποσο συμφωνω με αυτα που λες..κ εγω ψυχολογικα με τσακιζει οταν νιωθω τυψεις για τον αντωνη μου,δηλ οταν με τον τροπο του με κανει κ νιωθω ετσι.κ συμφωνω απολυτα κ με σενα κ το πασχαλιτσακι οτι με τη μπεμπα μονες μας νιωθω οπως οταν ειμαι μονη..καμια σχεση με αυτα που ενιωθω στο πρωτο παιδι.α ρε τι σου ειναι η εμπειρια.

τελικα χθες κοιμηθηκαμε 3 κ ξυπνησα 9.30 γιατι ξυπνησε ο μικρος.δεν αντεξα να σηκωθω ενδιαμεσα να ταισω το μωρο.. :? αλλα απο το πρωι ολο πινει.

το απογευμα λεμε να παμε μια βολτα τα τεσσερα μας.. :D αχ το βλεπω σαν την εξοδο του αιωνα,εχω τοσο επιθυμια να παω καπου.

αλεκακι μας λειπεις,εχεις δικιο να μη προλαβαινεις,εδω εμεις κ τρεχουμε,τι λεμε τωρα..τελειος ο πετρος κ η σαντυ θεα στην ατακα της!ε ειχε να παρει! ;)

λια μου τελεια φωτο,ο γιος σου πολυ αντρακι!

παω να κανω ντουζακι κ οσο προλαβω να ξαπλωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας. Πως είστε?

Λία, πολύ ωραία η φώτο. Όσο για την γαμοβάφτιση και τα έξοδα και υποχρεώσεις κουμπάρων, με κάλυψε η Ανθή, στα είπε πολύ αναλυτικά.

Πασχαλιτσάκι εμένα μου έχουν πει ότι σαραντίζω 06-09 και γέννησα μια μέρα πριν απο σένα.

Κατα τ αλλα ησυχία, αύριο φεύγει η μαμά μου, ρίξαμε κάτι ματς, το παιδί δεν της το έδινα γενικά, απλά την βυσμάτωσα με διάφορες δουλειές σπιτιού.

Βικάκι καλά να περάσετε αν βγείτε.

Θα τα πούμε και πιο μετά.

Φιλ/ακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

Empaina sas diabaza kai meta den prolabaina na grapsw, xtes eixa ta petherika mou edw,

simera kati filous pou irthan apo Athina kai olo kati tuxaine!

Emeis kala, h mpempa exei arxisei na thelei kai auti sunexeia stithos, ti sto kalo mipws einai kanena alma

anaptikseis?? :shock: Prin etrwge kathe 3 wres twra ti epathe? Trwei trwei kai meta apo 20 lepta ksanathelei!!

Paidia gia auto pou legame gia petheres kai to thilasmo...egw dikaiwthika twra pou h mpempa exei ginei mia gourounitsa! Kai extes mou leei o petheros mou "re Eleni ti exei to gala sou kai egine etsi toso grigora h mpempa, einai toso threptiko?" :)

perrito na sas pw poia koitaksa kai apla xamogelasa xwris na apantisw! ;)

Pasxalitsaki min psaxneis polles leptomereies, mia mera mpros mia pisw, h praksi metraei ;) Egw piga ston papa mia mera prin sarantisw kai mou eipe oti einai ok.

Lia to mnm pou apantousa sto diko sou to pires??

Genika to standar einai auto pou eipe h Anthi alla egw pisteuw oti o kathenas kanei oti thelei kai oti mporei kai

an kakofanei se kapoious tote ksidi!! :D

Aleko pou ksafanistikes?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΓειά σας όμορφες μανούλες!!

Βικακι όλα καλά με την μικρούλα αφού έπεσε και ο ικτερος. Να περάσετε όμορφα στη βολτουλα σας.

Ανθή η φραουλιτσα πως είναι φωναξες τον παιδίατρο τελικά που σας φαινόταν κίτρινη? Θα βρείς και τους ρυθμούς σου με το Πανο απλά θέλει λίγο πιο πολύ με τα νερα του για να μην του βγαίνει έτσι αντίδραση.

Αμαλία πάντα ευτυχισμένοι να είστε. Δοντακι είναι πολύ νωρίς νομίζω τα περισσότερα κατά τον έκτο αρχίζουν, το νωρίτερο που εχω ακούσει είναι στον τέταρτο.

Κατερίνα 8/9 σαραντιζεις,

Αλέκα μας ελειψες, περαστικά κιόλας. Ο πετράκης ολόκληρο παιδί!

σας χαιρετώ φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια η φωτογραφια του παλικαριου σου που ειναι σαν αρσιβαριστας ειναι ολα τα λεφτα. "Στρατουληηηηηηη κατσε κατω απ' τη μπαρα" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγινε παιδαρος ο κουκλος σας και εξακολουθω να πιστευω οτι μοιαζει πιο πολυ με σενα ;););););) (σορυ μπαμπακα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi poso einai o Panos??

Bikaki kali bolta!

Koritsia exw allo ena thema...me to malli mou!! Exw polu pikno malli kai oso imoun egkuos den madousa katholou, oute mia trixa den epefte! Kai ksafnika molis gennisa madaw san treli! Skoupizw to patwma kai mazeuw mia olokliri perouka apo katw :shock:

Ti lete na ftaiei? H einai fusiologiko meta ti genna? H mana mou leei oti einai fusiologiko, to exei pathei kamia alli auto??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια που πεφτουν τα μαλλια μην τρομαζετε. Διαβαστε αυτο :

Dr. Papanikolaou Gynaecology & Obstetrics

26 Απριλίου

Τριχοπτωση και αραιωση μαλλιων στον θηλασμο.Γιατι συμβαινει? ειναι φυσιολογικη?

Συμβαινει συχνα. Ειναι φυσιολογικη και η εξηγηση ειναι η εξης: Φυσιολογικα οι τριχες της κεφαλης βρισκονται κατα 90% σε φαση αναπτυξης και κατα 10% σε φαση ηρεμιας. Η τριχα αναπτυσσεται (growth face)- μετα για καποιο διαστημα αφου εχει αναπτυχθει ηρεμει (rest face) και μετα αποπιπτει. Φυσιολογικα η γυναικα χανει περιπου 100 τριχες / ημερα. Στην εγκυμοσυνη και λογω των υψηλων οιστρογονων η ισσοροπια διαταρρασεται ...Η διαρκεια της αυξησης ειναι παρατεταμενη..Μετα τον τοκετο τα οιστρογονα πεφτουν κατα πολυ..Περισσοτερες τριχες περνανε στο σταδιο ηρεμιας και...πτωσης....Η κατασταση αυτη ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ και η ισορροπια θα επανελθει μετα απο καποιο χρονικο διαστημα (6-10 μηνες) . Παρολα αυτα επειδη τετοιες καταστασεις προκαλουν και παθησεις του θυρεοειδη καλο ειναι να γινουν οι απαραιτητες εξετασεςι (μια TSH ειναι αρκετη) και να γινετια προσπαθεια να ακολουθειται σωστη διαιτα πλουσια σε ιχνοστοιχεια . Επισης προτεινεται στις γυναικες να χρησιμοποιουν οσο γινεται λιγοτερα προιοντα που καταπονουν τα μαλλια (gel - sprays κλπ) (αν γινεται - μια που η ομορφια ειναι συνυφασμενη με την γυναικεια φυση και το κατανοω απολυτα...).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia ti kanete eiste kala ?

nai exete dikio prepei na apovalo tis kakes skepseis !

an8i nai tin idia mera genisame!

lia teleia foto !

kokona se eyxaristo exeis dikio !

pasxalitsaki etsi einai opos ta les se eyxaristo !

aleka xa8ikes pou eisai ?

filakia polla korotsia na exoume oles mia omorfi kyriaki

aaaaaaaaa kale koritsia gia peite mou forate kontomanika rouxakia sto moro sas ? ego fovame mi ton krioso eseis ti kanete tou forate gia peite mou k mena ti na kano mi to skaso kiolas to paidi mou

k pali kalh mera !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gyrisa..........alla tha ksanafygw shmera gia Salamykono....

Perasame polu polu wraia.To sygkrothma htan teleio,oti prepei gia oikogeneiakes diakopes,ειχε πισινα,τεννις,μπασκετ,παιδικη χαρα,μπαρ.Η mpempoula htan polu kalh,ησυχουλα....Την παιρναμε παντου και καθοταν...Μονο την ημερα που ειχε αφορητη ζεστουλα και ειχε ιδρωσει το πουλακι μου,τοτε μονο γκρινιαζε.

Λια μου,να ευχηθω καλο χειμωνα?να ζησετε!!!Τα ποσα κλεινετε???Ποτε θα κανεις τη γαμοβαπτιση???Ελπιζω πρωτη εσυ για να παρω ιδεες εγω.που θα τον κανετε?εχει ενα ωραιο εκκλησακι στο χαιδαρι μεσα σε ενα δασος.Εγω στο γαμο θα εχω 2 κουμπαρους και στα βαπτισια αλλους 2...και ολοι αυτοι ειναι ανεξαρτητοι,εννοω οχι ζευγαρια.Ειναι πολυ καλοι φιλοι μας....Πολυ ωραια φωτο κι εγω νομιζω οτι σε σενα μοιαζει αλλα μη το δενεις κομπο γιατι τα μωρακια μας αλλαζουν!!!!!

Ελενα μου,την αποστομωσες τη πεθερα......ΑΑΑ,τελειωσα το 3 υποσχεσεις και τωρα εχω ξεκινησει την λευκη ορχιδεα που μου προτεινες...

Αριαδνη μου ,εχουμε το ιδιο θηλαστρο....Εμενα αυτο που τον ειχαν δωσει απο το μαιευτηριο κιολας...Εγω το νοικιαζω 50 ευρω το μηνα,Εστε αυτο που εχεις εσυ που ειναι της ιδιας εταιρειας αλλα το μη νοσοκομειακο ειναι το ιδιο καλο???Σκεφτομαι να το αγορασω.Ποσο το αγορασες,εμενα μου το δινουν 130 ευρω...Εχω μια γνωστη που ειναι αντιπροσωπος του Ανανιαδη.

Ανθη μου,Πασχαλιτσακι,Βικακυ,δεν μπορω να σας καταλαβω διοτι δεν εχω αλλο παιδακι.Τοσο ζορικα ειναι ε????δηλαδη νιωθετε οτι σας παραγκωνιζουν τα πρωτα σας????Οι αντρες σας τι λενε???

Μετα απο ποσο καιρο κανατε το δευτερο....Θυμαμαι μια απο εσας πολυ γρηγορα.Καλα θυμαμαι???

Αλεκακι,περαστικα!!!!!

Ναταλακι αντε με το καλο να μας γραφεις συχνα...Πηγες πουθενα???Πως τα πας με το θηλασμο.....

Λιλ μου,γυρισες απο Ακρατα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νενεδάκι καλως ηρθες!Α δεν μας προλαβατε στη Σαλαμυκονο να μπανιαριστουμε!Σε ποιο μερος ειστε?Εμεις Αιαντειο.

Το εκκλησακι στο Χαιδαρι που λες ,μηπως ειναι ο Αγ.Χριστοφορος?Αν ναι,συμφωνω,ειναι πολυ ωραιο,εκει εχει παντρευτει ο αδερφος μου,εχουν βαπτιστει τα ανιψια μου.Και θα μου αρεσε κι εμενα να το κανουμε εκει,αλλα μαλλον για Νεα Μακρη μερια μας βλεπουμε.Κι επειδη δεν θα κανουμε μετα κατι σε μαγαζι,λεμε να κανουμε κανενα catering απ'εξω.Εχετε κατι να προτεινετε?

Λεμε να το κανουμε κατα τον Ιουνιο.

Απο μπουμπουνιερες τελικα σκεφτομαι να εχω ενα στυλ για τους μεγαλους,και παιδικες για τα πιτσιρικια.

Το προσκλητηριο μας θα ειναι μαλλον αυτο DESIGN_WB12_A.jpgDESIGN_WB12_B.jpg

περιμενω μονο να μου απαντησουν για την τιμη και αν μπορω να εχω δειγμα.

Οπότε το στυλ θα παιζει σε κοχυλι,αμμο κτλ.

Θελω να βρω για τις παιδικες μπομπονιερες ,εκεινες τις μικρες μπαλιτσες τις γυαλινες,με το νερο και τη χρυσοσκονη μεσα.Σε τετοιο στυλ,κοχυλι.Αλλα δε νομιζω να βρω και να ειναι και φτηνες.Θελω γυρω στις 40.Τα πιτσιρικια θα ειναι 29 μονο αλλα να εχουμε καβατζα.

Ξερετε αν εχουν τα τζαμπο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινα κοντομανικα του φοραω μονο ,και τοπλες!και παλι νομιζω πως ζεσταινεται ο καημενουλης.

Α Νενε κι εμεις δυο κουμπαρους θα εχουμε στο γαμο,δυο κολλητους του αντρα μου!Και η νονα θα ειναι δικη μου φιλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου.

Σημερα ειμαστε μονες οι "γυναικες" του σπιτιου, ο στρατηγος εχει υπηρεσια :cry::cry::cry::cry::cry: Αρχισαμε παλι τις μοναξιες, τουλαχιστον σε λιγο καιρο θα εχω και τον πριγκιπα και δεν θα πολυκαταλαβαινω μοναξια!!!!

Ναταλιτσα μου καλως μας γυρισες :D:D:D:D .Αντε σιγα σιγα να μαζευομαστε γιατι η παρεουλα σας ειναι τελεια, ειδικα για οσες μενουμε μονες μακρια απο οικογενεια....Γραψε μας οποτε μπορεσεις τα νεα σας ;);)

Εγω Μινα τον πριγκιπα τον ειχα γεννησει 2/6 και ηταν ενα πολυ ζεστο καλοκαιρι και εκεινο, σαν περιπου το φετινο. Με το που τον πηγα στο σπιτι τον εντυνα σαν το κρεμμυδι,μακρυμανικα, καλτσες, κουβερτουλα ψιλη!!! Οταν ηρθε ο γιατρος στις 10 μερες με μαλωσε και μου ειπε αμεσως να τον ξεντυσω γιατι θα το εσκαγα το μωρο :o:o:o:o . Εγω η κακομοιρα απο ανασφαλεια μη μου κρυωσει εκανα οτι δεν επρεπε..... τωρα στο δευτερο παροτι μενουμε στην Καστορια που οσο να πεις εχει περισσοτερη δροσια απο πολλα αλλα μερη, μεχρι στιγμης δεν της εχω φορεσει ποτε τιποτα περισσοτερο απο φανελακι μονο. Το βραδυ καποια στιγμη τη σκεπαζω με κουβερτα. Να ξερεις οτι τα μωρακια ζεσταινονται οσο εμεις, οποτε να εχεις υποψιν σου τι νοιωθεις εσυ και αναλογα να ντυνεις και το μωρο. Απλα μακρια απο ρευματα.

Νενε μια μαρα περασατε, κυρια η μικρη!!!! Ειναι δυσκολο το κομματι διαχειρισης χρονου με το μεγαλυτερο παιδι. Γιατι αλλιως το εχουμε μαθει μεχρι τωρα και αλλιως συμπεριφερομαστε πλεον. Και δεν ξερω αν τα παιδακια μας εισπραττουν απορριψη, εμεις οι μανουλες παντως νιωθουμε χειροτερα........ Εμενα τα παιδακια μου εχουν 2 χρονια διαφορα και σχεδον 2 μηνες. Ο μπαμπας μας δεν μπορει να κανει και πολλα μιας και τη μιση μερα λειπει στη δουλεια, ολο το βαρος πεφτει σε εμενα...

Λιακι το προσκλητηριο ειναι πολυ ομορφο και ακρως καλοκαιρινο. Μου αρεσει πολυ και η ιδεα σου για τις μπομπονιερες :):):) . Εγω στον πριγκιπα ειχα δωσει στους μεγαλους εικονα του αγιου ραφαηλ απο το μοναστηρι και στα μικρα μπρελοκακια πριγκιπα-βατραχο (μιας και το θεμα μας ηταν ο πριγκιπας) σε ασημι μεταλλο με ενα ματακι επανω και ειχα κανει και τις μπομπονιερες για τα παιδακια μονη μου. Ηταν σαν βραχιολακια απο κουφετα τυλιγμενα με τουλι ενα ενα (πολυ ειχα παιδευτει μεχρι να τα κανω-50 κομματια μονο τα παιδικα ευτυχως) αλλα ειχα ακουσει πολυ καλα λογια :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τελευταια εμεινα!!!!

λια μου εγω βασικα στην βαφτιση δεν εκανα μαρτυρικα τα θεωρω πεταμενω χρηματα οσο για τα εξοδα αυτα ειναι κατοπην συννενοησης πανε οι καλοι παλιοι καιροι τωρα πια οτι μπορει ο καθενας

το προσκλητηριο υπεροχο!!!!!!!

κ εγω φοβαμε πολυ δεν ξερω πως θα αντιδραση η μικρη μου με το μωρο....δεν θελω να στεναχωριετε...αγορασα ενα ring sling για να εχω τα χερια ελευθερα να ασχολουμε ταυτοχρονα κ με τα δυο...

ηρθε η μαμα μου απο θεσσαλονικη.ελεγα δεν περναει ο καιρος αλλα να που εφτασαν οι μερες...εχθες το βραδυ με επιασε ανχος τρελο!!!!!αχ πως θα παω παλι να γεννησω...οσο σκεφτομε αυτον τον καθετηρα τρελενομε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Xtes pou itan o antras mou nuxterinos ebala gia prwti fora bradu ti mpempa na koimithei stin kounia tis sto diko tis dwmatio kai egw sto idio dwmatio pou exw ena mono krebati...kala pige...apla koimithike 1 wra ligotero, anti gia 5 wres pou itan to standar ws twra koimithike 4. Lete na ftaiei h allagi h na itan tuxaio? Tha dw kai simera.

Simera thelw na paw thalassa alla exei toso zesti pou den kserw an tha pame, h mporei na pame pio apogeuma pou na drosisei ligo.

Lia :lol: gia to moustaki!

Egw tha ithela na pesoun kai apto mpikini!!!

Pasxalitsaki euxaristw gia to arthro! An omws egw xanw etsi ta mallia mou gia 10 mines tha minw karafli kai as exw polu malli!!!! :shock:

Den ginotan na pesoun kai apo pouthena allou na min theloume apotrixwsei?? :lol::lol:

Kai poies trofes einai plousies se ixnostoixeia....egw pali zalizomai teleutaia kai thelw na rwtisw tin paidiatros an kanei na pernw diafores bitamines kata ti diarkeia tou thilasmou. Pernei kamia sas polubitamines?

Eleni kai egw to proxwrisa polu to biblio tis teleutaies 2-3 meres kai ftanw sto telos...einai apta kala tis mou arese ws twra...A h leuki orxidea tha sou aresei! Kai meta prepei na diabaseis to kainourio tis pou einai kata kapoio tropo h sunexeia tis leukis orxideas!

Mina tha to skaseis to mwraki!!! egw mono fanelakia kontomanika kai ama dw oti kanei polu zesti opws simera tis bazw amanika! Bres to simeio apo pou udrwnei h dikia sou kai na to tsekareis etsi tha ksereis an zestainetai...emena gia paradeigma udrwnoun ta patousakia tis otan zestainetai kai apo kei to blepw, h an kruwnei pagwnoun prwta ta patousakia...

Lia wraio to thema pou diallekses me ta koxulia! Egw gia prosklisi tha ekana kati pio skandaliariko, opws kati pou eixe kanei mia fili mou prosfata pou ekane gamobaftisi kai mou arese para polu.

Itan mia zwgrafia me mia nufi kai ena gampro pou pane stin ekklisia me ena mwro kai stin prosklisi to keimeno upotithete oti to egrafe to mwro kai elege kati san "elate tin tade imera stin tade ekklisia pou tha pantreutoun oi goneis mou kai meta o tade tha ginei nonos mou kai egw tha baftistw..." kai den to thimamai olo alla itan gluko to keimeno kai katw katw elege "parte thl na mas peite an tha erthete sto kinito tis mamas h tou mpampa giati egw den exw kinito..." :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει διαβασει καμια αυτο?

Ειναι πολυ καλο.Το ειχα διαβασει πριν λιγα χρονια.Και μολις θυμηθηκα οτι το ειχα δανεισει και μαλλον δεν θα το ξαναδω!

http://www.livanis.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=258666

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαπυ μου τελευταια μας εμεινες. Αντε να ερθει η ωρα σου και εσενα να γεννησεις και να κλεισει ο κυκλος με τις γεννες μας :D:D:D:D

Σε καταλαβαινω για τους φοβους σου, ολες τα περασαμε. Αλλα οταν τελειωσουν ολα τα ξεχνας με τη μια!!!

Ελενα εγω μεχρι στιγμης δεν εχω τριχοπτωση, αλλα στον πριγκιπα μαζευα κουβαρια απο το πατωμα :lol::lol::lol: . Και επειδη ειχα σιχαθει τις βρωμοτριχες εκοψα τα μαλλια απο απο μακρια (ηταν κατω απο το σουτιεν το μακρος τους) κοντα σαν της μελετη και ησυχασα. Βεβαια ακομη παλευω να τα μακρυνω αλλα ειχα ηρεμησει.

Οσο για τις ζαλαδες εχω και εγω πολλες, οταν σαραντησω θα παω να κανω γενικη αιμα, σιδηρο και φεριττινη και αν χρειαστει θα παρω τιποτα να βοηθησει την κατασταση.

ΠΑντως αν ειναι να αρχισουν να πεφτουν τα μαλλια θα παρακαλεσω να ξεκινησει η πτωση απο το μπικινι :lol::lol::lol::lol:

Λια το βιβλιο πρεπει να ειναι πολυ ενδιαφερον. Και του γουστου μου μιας και τα αστυνομικα ειναι το παθος μου ;););););););) . Κριμα ρε γμτ που ειμαστε τοσο μακρια και δεν μπορουμε να ανταλλασουμε βιβλια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα, είστε καλά?

Ελένη καλωσήρθες!

Μίνα εγω της βάζω αμάνικα μέχρι το απογευμα και πάλι ιδρώνει πολύ, μουσκεμα γίνεται, πήρε απο μένα και τον μπαμπά της!

Λία η πρόσκληση είναι πολύ ωραία!Αν βρεις κάποια ιδέα και θές, μπορώ να σου φτιάξω εγώ τις παιδικές μπομπονιέρες, ειδικεύομαι στις χειροποίητες κατασκευές λόγω επαγγέλματος (νηπιαγωγός), εννοείται δωρεάν!Δώρο στον μπεμπάκο. Πραγματικά σκέψου το!

Εμένα έφυγε η μαμά μου, θα μπούμε σιγά σιγά τώρα σε σειρά. Δυστυχώς αρχίζει και ο αντρας μου τα μαθήματα σε κανα 10ημερο και θα περνάω πολλές ώρες μόνη μου. Το καλό είναι ότι μένουμε σε μικρό μέρος όποτε θα αρχίσω τις καροτσάδες, έστω και μόνη μου, θα το δώ και σαν γυμναστική ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kouklitses mou... emeis mes tin evdomada pigame se ena camping pou einai ta petherika mou tous afisa to mero stin skini k emeis oli mera paralia anevena mono gia na vgalw gala pigame gia mia mera alla telika meiname, i mikros itan apsogos mes tin treli xara to zouzouni mou, tolu xronoou pou tha einai pio megalos sigoura tha pame na meinoume...aurio tha pame na kanoume embolio na doume pws tha eimaste thelw na dw posa kila einai...

simera exw tin giotroula mou alla den kanoume tpt xthes eixame parea k tous kerasame psisame, mporei na pame kamia voltoula...

lia k egw gamovaftisi tha kanw k den exw idea ti paizei prepei na ta mathoume siga siga, wraia prosklisi...

mina mou na sou zisei to mwraki sou, egw olo amanika tou foraw k ama exei psixroula to vradi kana kontomaniko...

tis fovies pou lete tis exw k egw min pathei tpt to mwraki mou...

anthi mpravo pou ta pas kala me ton thilasmo,

bikaki epese o ikteros wraia..

elena o upologistis einai tou antra mou apla emeine ekei otan metakomisame k exoun internet gia na klevoume emeis :lol::lol: alla kamia fora to xrisimopoioun kiolas... pio polu i pethera gia tin douleia....

nene mou kala na perasate egw mia xara ta paw me ton thilasmo...esu pws ta pas?

ena neo akoma einai oti kerdisa ena taksidi stis malvides k den kserw ti na kanw na pame i oxi apo tin mia skeftomai ton mikrouli mou pou den thelw na ton afisw k apo tin alli oti einai mia eukairia pou den nomizw na ksanaexoume gia voithiste ligo...

skeftika oti ama einai na pame na mazepsw galataki na afisw... tha mporesw na ausisw tin paragwgi twra gia na mporw na mazeuw kiolas? k fovamai min pathw apogalaktismo an k sigoura tha vgazw gala...

k an telika pame to gala mou ekei pws tha to suntirisw gia na min petaw posotites? sas ta zalisa eee....

sunxwreste me pou den sas sxoliazw oles alla sas diavasa xthes kamia 10aria selides k den thimamai k polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου γλυκά, τι κάνουν τα μωρακια σας.

Εμείς σήμερα σαραντισαμε. Πήγαμε σε ένα μοναστήρι, συγκινηθηκα τόσο πολύ την ώρα που πήρε ο παπάς το αγοράκι μου και το έβαλε στο Ιερό, είχε και τα ματάκια του ανοιχτα και ήταν τόσο ήρεμος όλη την ώρα που είμασταν εκεί. Λέμε στην Αγγελική ότι θα πάρει τον Νικόλα για λίγο ο παπας και δεν ήθελε με τίποτα. Τον αγαπάει πολύ τον αδερφουλη της.

Να σας πω και τι άλλο μου είπε η σουσουραδα το πρωί εκεί που έπινε το γάλα της καθόμουν δίπλα και της λέω άντε λίγο ακόμα να μαζεψει η κοιλιά μου και μου απαντάει να κάνεις και ένα κοριτσάκι τώρα μαμα :o:o:shock:

Βρε κορίτσια ο μικρός τις περισσότερες φορές μου κάνει πράσινα παρά μουσταρδι κακα. Τι να είναι, θα πάρω και την παιδίατρο αύριο.

Θα διαβάσω τα δικα σας νέασε λίγο, παω να κοιμησω την μικρή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝαταλιιιιΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑ!!!!Να σε χαιρομαστε!

Που το κερδισες το ταξιδακι βρε θηριο?Και σε εξωτικο προορισμο!

Του μικρου του δινεις μονο δικο σου απο το μπιμπερο?

Ή και στηθος?Φανταζομαι απο τις πολλες αντλησεις που θα χρειαστει να κανεις για να εχεις αποθεμα,ισως αυξηθει η παραγωγη.Αν και το θηλαστρο δεν αντλει οπως ο μπουμπης.Αλλα κι εγω εχω απορια,πως θα τα βπλεψεις με το γαλα εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...