Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

κοριτσακια μου τι κανετε;

εγω ολο το μεσημερι δεν εχω κατσει.αργησαμε να φαμε κ μεχρι να μαζεψω να κανω τον αντωνη μπανιο να τον κοιμησω,μετα με επαισε τουαλετα κ η μου εχει μεινει κ η δυσκοιλιοτητα απο την εγκυμοσυνη,μετα εκανα μπανιο,ε παει το μεσημερι.τωρα πρεπει να ταισω το μωρο,το στηθος θα εκραγει.κ φυσικα σε λιγο ξυπναει κ ο τονι κ εχω κ γιατρο να μου αλλαξει τη γαζα..ελεος.κ εχει κ ο αντρας μου ρεπο οοποιος γενικα κ οπως παντα με βοηθαει πολυ.ε δε φτανει το 24ωρο.

τελικα ο ικτερος ειναι ακομα 14,4 επεσε 0,1.τουλαχιστον ειναι σταθερος κ δεν τους ανησυχει καθολου.απλα συνεχιζω ταισμα καθε δυο ωρες κ το βραδυ καθε τρεις.θα ξαναπαμε πεμπτη.λογικα θα αρχισει να υποχωρει.απλα θελει συνεχεια γαλα να φευγει ο ικτερος με τα τσισα κ τα κακα κ γενικα να ενυδατωνεται.

παω να την ξυπνησω τωρα γιατι κοντευει 3ωρο που εχει να φαει κ δε κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsia anebase 37.1

mas eipe na tis dwsw paidiko ntepon an ftasei sta 37.5

Pantws molis ksupnaei klaiei astamatita. Mipws tin ponaei ekei pou ekane to embolio? Tha elega oti klaiei apton pureto alla pio prin pali eklaige kai den eixe pureto, twra arxise na anebainei siga siga.

Stauroula :lol: pou siderwse o antras sou! Oxi oti einai periergo na siderwsei enas antras kai emena siderwnei ta rouxa tis douleias giati leei oti den ta siderwnw swsta, alla oute prospathw na mathw na ta siderwnw swsta :lol:

Sumfwnw apoluta me auto pou eipe h Stauroula gia to thilasmo...den uparxei bizoplikto...o thilasmos den exei oria kai an apofasisate na thilasete prepei na pate me tous ruthmous tou paidiou sas. Emena otan xortasei apla den to pernei oso kai na tis to sprwxnw sto stoma. Gia tous koloikous kserw kai egw oti o thilasmos boithaei.

Koritsia mporei na exoun aeria ta mwrakia sas, oi kolikoi sunithws ksekinane apo to apogeuma kai meta...na proseksete kai ti diatrofi sas. Emena mou ekopse teleiws to ageladino gala kai pinw mono katsikisio kai exw dei diafora.

Kokona pata podi kai min afineis pethera na anakateuetai!

Liaki sumfwnw! Emeis proxtes eixame paei sto xwrio kai mou elege kai h mana mou kai h pethera mou kane touto min kaneis keino kai sto telos ta pairnw kai kanw sti mana mou (alla stin ousia pigaine kai gia tis duo, apla apeuthinthika sti mana mou pou exw oikiotita gia na to katalabei kai h alli) "na sou pw, egw den sou eipa pws na megalwseis ta dika sou paidia :lol: , ase me kai mena na megalwsw to diko mou opws thelw, mi mou ksanapeis tipota giati oti mou les apla tha kanw to antitheto!"

ee ma me priksane. Kai simera ta idia, fagwthike na balw pagw sto podaraki tis mikris giati eklaige kai mporei na ponaei...e piga kai gw sa xazi kai pira pagw kai sunexise na klaiei mexri pou neuriazw kai tis lew, aporw giati s'akouw akoma...ai siktir pou les kai su Lia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα καλέ πως το πίνεις αυτό το κατσικίσιο. Δοκίμασα το Όλυμπος το κατσικίσιο και δεν μου άρεσε καθόλου. :?

Καλά κάνεις και δεν μαθαίνεις πως να τα σιδερώνεις χαχαχα. Τα μωρά ξέρω ότι έτσι κι αλλιώς έχουν 37 θερμοκρασία σώματος και όχι 36,6 όπως εμείς οπότε μην ανησυχείς. Μάλλον κλαίει γιατί είχε τραυματική εμπειρία το χρυσούλι μου. :D Δεν νομίζω να πονάει.

post-15892-1387393951151_thumb.jpg

post-15892-13873939513523_thumb.jpg

post-15892-13873939515461_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μαλλον ειναι ανησυχει η μικρη απ το εμβολιο..εσυ συνεχισε να την παρακολουθεις κ αμα χρειαστει δινεις κ ντεπον παιδικο.μεγαλωσατε κ σεις αρκετα...μπραβο σας...κ γω απο δω κ περα κανω οτι νομιζω πως ειναι σωστο για το μωρο μου..οτι μου λεει το ενστικτο μου τελοσπαντων.δεν ακουω κανεναν γιατι το μονο που καταφερνουν ειναι να μεκνευριζουν.οσο γισ την βαφτιση προσπαθω αλλα ειναι μια ποντια εγωιστρια η πεθερα μου κιαυτο δυσκολευει αρκετα τα πραγματα...κ δεν θελω να μαλωσω γιατι θα μου το κραταει μια ζωη.ασε ηδη εχω βρει μπομπονιερες κ συντομα θα παω για βαφτιστικα κ τον σταυρο του μωρου...πιστευω πως θα προλαβω...

Βικακη ελπιζω συντομα να πεσει ο ικτερος κ να βρειτε τους ρυθμους σας...

οσο για τον θηλασμο εσεις εδω μεχετε βοηθησει πολυ..εμενα ειναι κ λιγο γκρινιαρης κ οποτε θελει τον βαζω στο βυζι κ δυσκολα ταφηνει..το χει πολλες φορες κ σαν πιπιλα..οποτε ειμαι πολλες ωρες καθηλωμενη στον καναπε..με τον μικρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

37.4 :( mallon anebainei...

tis edwsa ligo ntepon.

to miso to eftuse bebaia alla gia na doume an tha kanei tipota.

Twra pou anebase ligo puretouli den klaiei. Anapoda paei to mwro mou :lol:

Stauroula stin arxi mou fainotan h geusi kapws, alla meta to sunithisa...bebaia den to pinw pote sketo, h me corn flakes kai meli, h me xemo (eipa tou antra mou na mou parei kati pou na kanei to gala pio eugeusto kai mou pire xemo alla wraio einai, apo mikri exw na pio :lol: )

Kokona kala kaneis, alla min tin afiseis na se perpatisei kai entelws! Afine tin mexri kapoia oria.

kai egw gia loksiga dinw ligo gala alla tin afinw ligo, pantws tin ekneurizei apisteuta o loksigas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalispera.. me ksexasate teleiws.. :cry::cry::cry::cry:

emeis kala eimaste den exoume upologisti k exoume frikarei otan den exw ti na kanw.. elpizw na ftiaksei suntoma.... mou leipsate polu prospathw na diavazw ta nea sas...

emeis leme na pame tin tetarti mia volta stin thalassa mias k einai k ta petherika mou ekie na ton kratisoun k na kanoume kana mpanio k emeis pou eimai san gala.... k ama einai kala mporei na meinoume kiolas eksartate apo ton mpempi... tin deutera tha kanoume embolio...

ax stauroula to thema varous me apasxolei k emena polu den kserw poso einai elpizw na tou fanei to galataki mou k na min mou pei gia sumplirwma...

emena mou exei pei na ton taizw kathe 3 wres den kanw kala kamia fora dinw k nwritera ligo...

stin kounia oute emeis theloume mas aresei to rilaks k to port bebe an k apo xthes eida oti koimithike stin kounia prospathw outaneinai ksupnios na min ton exw sto rilaks ante na doume elpizw na sunithisei... egw tin kounia tin exw sto dwmatio moualla oxi dipla mou sta podia k ton vlepw apo kei... k tha tin exw mexri na allaksoume spiti...

loipon na euxithw sto bikaki tin anthi k sto rapanaki na sas zisoun ta aggeloudia sas...

k stin happy me to kalo....

k emeis skeftomaste tin gamovaftisi meta to pasxa alla na doume den kserw tpt akoma..

ti allo ti allo na thimithw.. aaa ariadni ti thilastro eixes prin exoun diafora me to nosokomeiako?

k emena den einai polu gemato to stithos k anxonomai mipws den tou ftanei den kserw tha dikei tin deutera... trwei 15-20 lepta apo to kathena sunithws...

xthes mou koimithike 8wro proti fora afou ksupnisa na vgalw gala k aporousa pou den ksupnise ante na doume simera...

bikaki eplizw na perasi grigora o ikteros...

elena tha tis perasei duo meres thelei nomizw k tha iremisei i zouzouna sou...

emena eutuxis me exoun afisei stin isuxia mou k den mou lene tpt kane to ena kane to allo ama mou poun kati apla to paravlepw..

den mporw na thimithw alla tha ksanampw autin tin evdomada pou leipoun ta petherika mou mporw na mpainw ap[o ton diko tous...

aaa eida fwto bikaki koukla h ksanthoula sou...

mariagirgos mia gluka i mikri...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία έχουμε το ίδιο φορμάκι. Από τα jumbo δεν είναι? :D:D Εμάς όμως δεν μας κάνει πια ήταν 03 το αλλάξαμε εδώ και καιρό. Νομίζω αν πας στις φωτογραφίες μου στην ομάδα μας θα το δεις που του το φοράω σε μία. :D:D

Ναταλάκι εννοείται ότι δεν σε ξεχάσαμε. Καλά να περάσετε και καλές βουτιές. Κι εγώ την κούνια την έχω στην ίδια θέση με σένα στα πόδια. Θα δούμε πότε θα βγει από το δωμάτιο. Μάλλον όταν θα μάθει να κοιμάται στην κούνια του ή όταν πια θα στρώσει ο βραδινός ύπνος σε 7ωρο-8ωρο. Σήμερα ήταν πολύ καλό το παιδάκι μου. Το πρωι είχε λίγο γκρίνια αλλά τον άφησα να γκρινιάξει κοιμήθηκε και ηρέμησε μετά κοιμήθηκε και το μεσημέρι άλλες 3 ώρες και τώρα πάλι κοιμάται. Φτου μην τον ματιάσω. Όταν κοιμάται είναι και πιο ήσυχος όταν ξυπνάει πιο χαμογελαστός και πιο υπομονετικός. Μακάρι να είναι και αύριο έτσι. :ympray::ympray:

Έλενα ενημέρωσέ μας και αύριο πως θα πάει ο πυρετούλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι αυτό νοίκιασα

http://www.thilastra.gr/ameda-elite-gr-gr.html αλλά κάνει 60 και όχι 50 ευρώ το μήνα. Ειναι ειδικό για αποκλειστικο θηλασμό ενω ένα της medela που μου έιχαν δανείσει δεν ήταν για συνέχεια γιατί στην περιπτωσή μου δεν πιάνει στήθος. Φυσικά και δεν σε ξεχάσαμε!

Έλενα πως είναι η μικρούλα σου?

Εγω πάλι τσακώθηκα για χαζομάρες με τον άντρα μου γι αυτό δεν μπήκα σχεδόν καθόλου σήμερα.

Τελοσπάντων.

Φιλάκια σε όλες, καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τελικά είμαστε όλες μανούλες ή όχι ακόμα? Την happy περιμένουμε για να κλείσουμε? :D Το Αλεκάκι χάθηκε με την δουλειά και λογικό άλλωστε.

Αριάδνη κι εγώ της Ameda έχω πάρει το lactaline είναι καλύτερα από της medela. Αυτό http://images04.olx.com.sg/ui/18/09/45/ ... c-Pump.jpg 180 ευρώ μου στοίχισε. Όμως μέσα σε 5 λεπτά ξεμπερδεύω.

Εμείς χτες το βράδυ ξυπνήσαμε 3 και κοιμηθήκαμε 5 το πρωί. Με τσάντισε ο άντρας μου γιατί βάζει στο ασύρματο τηλ το ξυπνητήρι και το αφήνει στο σαλόνι για να σηκώνετε να το κλείνει αλλά μέχρι να το κλείσει έχουμε ξυπνήσει όλοι μέσα στο σπίτι γκρρρρρρρ :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete simera? Egw parolo pou den exw koimithei polu eimai eudiatheti.

Xtes perasame ligo duskola, alla pio polu epidi den iksera kai eixa ligo fobithei. Auta pathainoun oi prwtomanoules kai meta mathainoun :lol:

To apogeuma sas eipa oti anebaine o puretos. e to bradu pou gurise o antras mou tin kaname mpanaki kai tis bazw thermometro giati ekaige kai itan 37.4 kai mesa se ligi wra pige 37.6 kai anebaine kai eixa agxwthei min anebei polu kai den peftei bradiatika.

Tin kratage o antras mou gia na tis dwsw ntepon me ti siriga kai den tis arese h geusi kai to eftine mexri pou ekane emeto ooooolo to gala pou eixe piei kai ekane ton antra mou kai ton kanape xalia! Egw ti glitwsa giati den ti kratousa :lol:

Ekei omws arxisa na agxwnomai giati skeftika oti to bradu mporei na anebei polu kai ti tha ekana. Ase pou ekaige to mwro.

Meta ekana kati pou mou eixe pei mia fili mou kai etsi kataferame na tis dwsoume ntepon. Tin ebala na thilazei kai kathws thilaze tis ebala ti siriga apo to plai sto stoma kai siga siga tis ebaza to siropaki, to katalabaine meta kai stamatouse alla mexri na to katalabei epine kai ligo :lol:

To bradu to kaimeno itan toso eksantlimeno pou kserathike stis 12. Egw omws eixa agxos kai sikwnomoun kathe 1 wra gia na dw an exei pureto. To bradu den ekane telika katholou pureto kai itan mia xara!

Re koritsia na sas rwtisw, ti thermometra exete?? Egw exw ena ilektroniko alla kai me auto duskolo einai giati thelei 90 deuterolepta ase pou mou deixnei oti nanai. Exw kai to klasiko me ton udrargiro alla to fobamai mi mou spasei kai ektos autou einai kai me auto duskolo.

Maximaki de se ksexasame! Exoun ta petherika sou ipologisti kai internet? Polu ekseligmenoi einai. Emena me to zori exoun mazi ena kinito :lol:

Tha paw na dw tis fwto sas argotera!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια..

Τι κανετε σημερα...Ελενα μου ταλαιπωρηθηκε η μικρουλα σου ε...αχ ευχομαι σημερα να ειστε καλυτερα..κ να ηρεμησει η καημενουλα.

Σραυρουλα μου ναι το θυμαμαι το φορμακι σας εμενα ειναι για 12 μηνων κ του ειναι μια χαρα.μετανιωσα που δεν πηρα το θηλαστρο που εχεις κ συ αυτο της madela το swing μονης αντλησης δεν με βολεψε καθολου.καταρχην ζοριζομαι να βγαλω γαλα καθως τον εχω ολη μερα στα στηθια μου κ τελικα οταν κοιμαται το βραδυ 9.30-10.00 το βραδυ μεχρι να ετοιμασω κ την Δεσποινα για υπνο ειμαι ψοφια στην κουραση κ κοιμαμαι μεχρι που ξυπναει ο μικρος στις 2.μετα τρωμε κοιμομαστε μεχρι τις 5 η 6 αναλογα.εγω ποτε να βγαλω γαλα?οποτε επιχειρησα να βγαλω μετα απο βραδινο ταισμα βγαζω πολυ λιγο.δεν ξερω ποτε να βγαζω...εσεις ποτε βγαζετε γαλα????

Ναταλακι δεν σε ξεχασαμε...να περασετε καλα κ συντομα να φτιαξετε το pc για να μας γραφεις.οσο για το θηλαστρο τελικα να παρεις διπλης αντλησης οπως η Σταυρουλα η οπως η Αριαδνη το νοσοκομειακο.Βεβαια κ τα 60 ευρω το μηνα δεν ειναι λιγα.να παρεις ενα να σε βολευει παντως.

Αριαδνη βλεπεις αυξηση της παραγωγης σου με το νοσοκομειακο το θηλαστρο...μεγαλη διαφορα??ηρθε η μανουλα σου τελικα?

Μαριαγιωργος κουκλιτσα η μικρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, όλα καλα?

Εγω αποφάσισα να προσπαθήσω να είμαι ήρεμη αυτές τις μέρες( όσες έχετε διαβάσει στην ομάδα, θα καταλάβετε τί εννοώ).

Αντωνία μου έιναι στο δρόμο η μαμά μου και καταφτάνει. Όσον αφορά το θήλαστρο, έχω δει μεγάλη διαφορά, δεν είναι και φτηνό αλλά το συγκεκριμένο δεν το πουλάνε. Θα προσπαθήσω να κάνω μία τράπεζα γάλακτος και όσο μπορέσω. Σήμερα θα δοκιμάσουμε και τα καινούργια μπιμπερό που υποτίθεται ότι είναι ειδικά να μην ρουφάει το μωρό αέρα, για να δούμε.

Αυτή τη σελίδα είχα συμβουλευτεί http://mammyland.com/stiles/papadima/th ... sigkriseis

και διάλεξα νοσοκομειακό γιατί λεει ότι είναι για αποκλειστική χρήση όπως το χρειάζομαι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα κοριτσακια μου.

Με τις δουλειες και με την προσαρμογη δεν προλαβαινα να μπαινω συχνα...διαβασα εν ταχυ τα νεα σας αλλα δεν μπορεσα να σας σχολιασω.

Ειμαι και πολυ στεναχωρημενη :cry::cry::cry::cry::cry: Σημερα εφυγε η πεθερα μου πριν καμια ωριτσα και πηρε και τον πριγκιπακο μου μαζι :(:(:(:cry::cry::cry::cry: . Μου προτεινε να τον παρει πισω στη Βέροια, στο χωριο οσο θα εχει καλο καιρο και μετα απο Σεπτεμβρη κατω στη Βέροια και συμφωνησα. Σκεφτηκα οτι ειναι καλυτερα για το παιδι να παει εκει που εχει ανοιχτωσια και παιδακια να παιζει απο το να ειναι κλεισμενο μεσα στο σπιτι απο τωρα, μιας και μεχρι να σαραντησω δεν θελω να βγαινω απο το σπιτι. Επισης νοιωθω οτι επειδη η μικρουλα μου ακομη θελει φροντιδα αρκετη, δεν μπορω να προσφερω οτι καλυτερο μπορω στον πριγκιπακο μου και νοιωθω ανεπαρκης.

Γι αυτο εκανα πετρα την καρδια μου και την αφησα να τον παρει μαζι της. Τωρα ειναι στον δρομο, τους παει ο αντρας μου. Ελπιζω οταν με το καλο σαραντησω και παω να τον παρω να βρουμε γρηγορα τους ρυθμους μας. Η Παναγιτσα πιστευω θα μας βοηθησει για ακομη μια φορα :):):)

ΚΑτα τ' αλλα τιποτα το σημαντικο. Εγω εδω στο σπιτι, δεν μπορω να πω οτι με χαλαει η κλεισουρα, ισα ισα την απολαμβανω μιας και ετσι μπορω και ξεκουραζομαι. Τωρα ειδικα που θα εχω μονο τη νεραιδουλα μου θα παρω τα πανω μου και θα γεμιζω μπαταριες.

Οσα θυμαμαι....Βικακι ευχομαι να αρχισει να κατεβαινει με γρηγορους ρυθμους ο ικτερος και να ηρεμησετε.

Ελενακι μου οντως το πρωτο εμβολιο ειναι δυσκολο για τη μαμα :shock::shock::shock: Ο πυρετουλης ειναι αποτελεσμα αντιδρασης του οργανισμου στους ιους που τον βομβαρδιζουν και ειναι φυσιολογικη παρενεργεια. Ναταλιτσα εννοειται οτι δεν σε ξεχναμε, ολες καταλαβαινουμε οτι αν καποια απο εμας αργει να μπει καποιο λογο θα εχει. Πιστευω οτι η απουσια καθεμιας απο εμας γινεται αισθητη και λειπει απο τις υπολοιπες ;););););););)

Νομιζω οτι αρχιζει να ξυπναει η μικρουλα μου :D:D:D:D . Ειναι ωρα της αλλωστε. Σας φιλω για την ωρα.

ΥΓ. Μου λειπει το παλικαρακι μου.....ελπιζω να πηρα τη σωστη αποφαση και να περασει εκει καλυτερα απ' οτι εδω. Βλεπω τα παιχνιδια του στο πατωμα και θελω να κλαψω. Οι δαχτυλιες του στα τζαμια μου τον θυμιζουν. Δεν θελω να συμμαζεψω τιποτα απο τα πραγματα του. Ηδη ξεκινησα να κλαιω :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, τι κάνετε? εμείς τα ιδια πάνω κάτω, έχει αρχίσει να μου λείπει το σπίτι μου, έφυγε και ο μπαμπάς μας πάλι...απο τη μια θέλω να γυρίσω Αθήνα, απο την αλλα σκέφτομαι ότι καλα είμαι και εδω η μικρη καλοπερναει κάνει τα μπάνια της εγω δεν έχω να ασχοληθώ με μαγείρεμα και δουλειές του σπιτιού, τέλος πάντων όλα στο μυαλο είναι.

Γράψατε αρκετα πάλι για να δω....

Καλα κάνετε που κλείνετε τα αυτιά σας σε όλα αυτα που ακούτε απο όλους αυτούς που νομίζουν ότι γνωρίζουν, ειδικα όσες θηλαζετε αποκλειστικά, και μένα με έχουν ρωτήσει εδω κάτι θειες αν φτάνει το γάλα και λέω έτσι που έχει μεγαλώσει και με κάτι πενταωρα που μου κοιματε το βράδυ μάλλον του φτάνει και του περισσεύει, τι ανακατευονται πια....

Αντωνία καλύτερα λίγα άτομα δικα σας στο τραπέζι αλλωστε βάπτιση είναι όχι γάμος και μαλιστα και στο δεύτερο παιδάκι, άντε να βγάλεις άκρη με την πεθερα.

Έλενα αυτο για τα ισχια δεν το έχω ξανακούσει, τι σημαίνει δηλαδη? όλα καλα ελπίζω να είναι. Κάνατε και εμβόλιο κάποια κάνουν πυρετουλη ως αντίδραση του οργανισμου δεν είναι τίποτα, εμένα ντεπον μου έχει πει να δίνω απο 38,5 και πάνω. Α για το στρωματακι που ρωτησες εγω έχω αυτο με την καμηλοπαρδαλη, και το άλλο σχεδόν ειδικό είναι με ψαράκια, οποιο σου αρεσει πάρε την ίδια δουλεια κάνουν.

Βικακι αφου θα τρώει πιο συχνα θα κάνει περισσότερα τσισακια και κακάκια και θα φύγει ο ικτερος, να μπεις να μας πεις πως τα πάτε.

Ναταλια δεν σε ξεχνάμε, καλε εννοείται ότι μπορείς να τον Θηλαζεις και πριν τις 3ωρες, είπαμε δεν υπάρχουν ωράρια. Θηλαστρο εξαρταται απο την χρήση που θα κανείς εσένα πλέον έχει μεγαλώσει και του δίνεις και στήθος οπότε δεν νομίζω ότι θες κάτι για περιπτώσεις όπου γινεται αποκλειστικη άντληση όπως καλα λέει η Αριαδνη.

Αριαδνη υπομονη αυτες τις μέρες και να είσαι ήρεμη για την μικρούλα σου, όλοι οι άλλοι δεν έχουν την προτεραιότητα που πρέπει να έχει η κορούλα σου.

Κατερίνα μην στεναχωριεσαι, δεν είναι καλύτερα στην εξοχη ο μικρουλης παρα κλεισμένος στο διαμέρισμα. Εσυ σίγουρα θα βρεις τους ρυθμούς σου με την μικρη καλύτερα, το θέμα είναι ποσο θα αντεξεις μακριά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Pwpw koimithika 2 wres twra pou koimotan kai h mpempa kai suniltha ligaki...twra tin akouw pou ksupnaei siga siga giauto tha sas grapsw grigora.

Kokona auto to problima exw kai egw, den kserw pote na bgazw gala kai etsi den bgazw kathe mera...bgazw mono otan niwthw to stithos mou polu gemato...to pianw na dw an einai gemato h oxi...tis perissoteres fores einai gemato to prwi prwi giati to bradu den trwei polu h mpempa. Esu des pote einai gemato kai na bgazeis tote. Apo auta pou mas egrapse to Katerinaki gia to thilasmo mporeis na to baleis sto psugeio kai na prostheseis tin idia mera kai allo gala se auto.

Kagouraki kai egw den to eixa ksanakousei kai eidika otan mas eipe oti einai suxno se koritsia pou einai apo Kriti mou fanike ligo blakeia, alla o antras mou to epsakse sto internet kai isxuei!! Koufathika! Einai leei sto DNA mas! Tha tin pame na kanei uperixo na doume an einai ok alliws leei tha tis baloume kati eidikes panes pou kratane anoixta ta podarakia tis mexri na ftiaksei. :(

Koritsia exw nea apo ti Nansouitaaa!

Einai oli mera spiti, tis eipa oti mas leipei kai tis leipoume kai emeis! H mpempa thelei olo agkalia. Oi goneis tis exoun analabei ti Santu. Exoun bgei kai 2 fores. Talaipwreitai ligo pou den tous ftanei to gala kai ftiaxnei kai kseno. Eginan kai kapoia alla eutrapela alla de tha ta grapsw edw, an prolabw tha ta grapsw argotera sto allo.

Tin Kuriaki epistrefei kai an prolabei tha mpei sto foroum!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου..

σημερα ειχε ρεποο ο αντρας μου κ πηγε με το παιδι για μπανιο κ ετσι ειχα ησυχια,εκανα κ το σπιτι κ ολα καλα.τωρα κοιμουνται κ εγω θηλαζω.αλλα κοιμαται κ ολο τη τσιγκλαω.ρε κοριτσια υπαρχει περιπτωση να μην της φτανει το γαλα μου;πολλες φορες τη θηλαζω μια ωρα κ δειχνει οτι θελει κ αλλο κ φτιαχνω κ ξενο.το χρωμα της παντως ειναι καλυτερα,τη βαζω κ σε φωτεινο δωματιο ολη μερα κ πιστευω ειμαστε σε καλο δρομο.ευχομαι τη πεμπτη να εχει κατεβει ο κωλοικτερος κ να μη χρειαστει παλι τρυπημα γιατι οπως κλαιει ματωνει η καρδια μο.

πασχαλιτσακι μου σε καταλαβαινω απολυτα που στεναχωριεσαι αλλα δε πρεπει.αστο το μωρακι σου να χαρει οπως λες την εξοχη κ εσυ θα εισαι πιο ανετη να φροντισεις τη μικρουλα σου.κ εγω νιωθω τυψεις που δεν ασχολουμαι οσο πριν με τον αντωνη.ειδικα οταν θηλαζω ερχεται να του τριψω το χερι κ εχει ενα υφος που θελω να κλαψω,εκτος αν ειναι ιδεα μου.κ οταν του φωναζω αν κανει κατι μετα να δεις ποσο στεναχωριεμαι.ειναι δυσκολο αυτο το κομματι για εμας που εχουμε δυο μωρακια.

ελενα μου το εχω ξανακουσει αυτο με τα ισχια κ νομιζω παλιοτερα το ειχαν κανει κ θεμα εδω στο φορουμ.δε θα ειναι κατι,το πολυ οπως λες να χρειαστει πανα.το εχω ακουσει παντως γενικα σαν περιπτωση.

εν τω μεταξυ ηθελα να σας ρωτησω αν εσεις θελετε πολυ να τρωτε γλυκα.μιλαμε με πιανει λυσσα καθε απογευμα ειδικα,αν δε φαω θα σκασω.κ τρωω ολο παγωτο.ουτε στην εγκυμοσυνη δεν ειχα τοση μανια.

κατερινακι μου καλα εισαι στην εξοχη κ εσυ.θα γυρισεις κ οπως λες θα εχεις τοσα πραγματα να κανεις.γι'αυτο απολαυσε το μακαρι κ εγω να μην ημουν εδω αλλα ας πουμε στο χωριο του αντραμου που παμε καθε χρονο κ να εκανε κ ο τονι μπανακια κ να ειχα κ φαγακι ετοιμο.

παντως βαρεθηκα τη κλεισουρα.αν κ πιστευω οτι δεν ειναι κακο να παμε καπου με το αμαξι κ το μωρο να μεινει μεσα κ να παρουμε ας πουμε ενα καφε κ να παμε μπροστα απο καμια θαλασσα να ξεσκασω λιγο.κ ο αντρας μου συμφωνει κ απλα ως τωρα με τα διαφορα τρεξιματα κ τη δουλεια του δεν ετυχε.αλλα θα το κανω.επειδη δε θυμαμαι,στις 20 μερες πρεπει να ερθει εδω στο σπιτι ο παπας η παω εγω εκκλησια;αν μπορειτε πειτε μου γιατι δε θυμαμαι καθολου.

εν τω μεταξυ σκεφτομαι παρα πολυ το τσιγαρο.ημουν σιγουρη οτι θα μου συμβει αυτο.

λεω τωρα που κοιμηθηκε κ η μπεμπα να βαψω κανω ενα ωραιο πεντικιουρ.ευκαιρια που εχω ησυχια.

πολλα φιλακια σε ολες κ θα τα πουμε παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ερώτηση: το διαχωριστικό για τα χρώματα που το βάζουμε στο πλυντήριο για να μην βάψουν κάνει να το βάλω στα μωρουδιακά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εστε μου εγω βαζω χρωμοπαγιδα στα μωρουδιακα απο τοτε που ηταν νεογεννητος ο πριγκιπας. Αφου δεν εχει αρωμα και απορρυπαντικο το πανακι γιατι να μην κανει???

Βικακι μου αστα να πανε με 2 μωρα... 4 μερες περασαμε ολοι μαζι και καθε φορα που θηλαζα ο πριγκιπας παροτι ειχε κοψει την πιπιλα, εβρισκε μια δικη του και ερχοταν διπλα μου να με χαιδευει, οτι ωρα και αν θηλαζα. Δεν εχει δειξει μεχρι στιγμης εντονα σημαδια ζηλιας αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν θα το αποφυγουμε και στεναχωριεμαι πολυ :(:(:(:(:( . Θελει ολη την ωρα να φιλαει την μπεμπα και να την παιρνει αγκαλια και παροτι ειναι ενα πολυ συναισθηματικο παιδακι πιστευω οτι μεσα στην ψυχουλα του γινεται μεγαλος πολεμος. Ισως ετσι θελει να τραβηξει την προσοχη μας, γι αυτο και το κανει.

Τα δυσκολα θα ερθουν σε κανενα μηνα που δεν θα εχουμε ουτε τη γιαγια εδω ουτε και την ευκολια να ειμαστε συχνα βολτα.

Ελπιζω να τα καταφερω και να μη τον πληγωνω με τη συμπεριφορα μου. Παντως το κλαμα δεν θα το γλυτωνω!!!!(το δικο μου εννοειται :shock::shock::shock::shock: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου;;;Γυρισαμε κι εμεις αλλα ακομα δεν εχουμε βρει τους ρυθμους μας..Τρεχω πααααρα πολυ αλλα ειμαι ευτυχισνενη,Η φραουλιτσα μου εχει παρει τα μυαλα!Θα σας τα πω εν συντομια γιατι θηλαζω τωρα και κανω 10 ωρες να πατησω 1 γραμμα Η εμπειρια του τοκετου μου ηταν υπεροχη. Δε γεννησα πολυ γρηγορα αλλα με την επισκληριδιο ολα υποφερονται Στις 10.45το πρωι ακουσα το πρωτο κλαματακι της φραουλιτσας μου και η ζωη μου αλλαξε.Τα καταφεραμε και με το θηλασμο και μου φαινεται απιστευτο..Με τον Πανο η αποτυχια ηταν παταγωδης....Στο μαιευτηριο σκυλοβαρεθηκα και μου ελειψε πολυ και ο Πανος μου ...Η μπουμπου μου ειναι πολυ γλυκια.Χθες γυρισαμε σπιτακι μας αλλα περασαμε μεγαλη φρικη.Το κοριτσακι μου οσο την αλλαζα εβγαλε γουλια απο..αιμα Τρεχοντας και κλαιγοντας την πηγαμε στο νοσοκομειο.Τελικα ειχε καταπιει αιμα απο τις θηλες μου που ειναι λιγο τραυματισμενες.Χασαμε ομως τη μιση μας ζωη Στο επομενο μηνυματακι μου θα σας πω την ιστορια του τοκετου μου αναλυτικα.

Σταυρούλα μου στην αρχή οι αμορροϊδες με πέθαιναν αλλά μου έδωσε ο γιατρός κάτι χάπια που σε συνδυασμό με την procto-synalar εκαναν θαύματα!!!

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχουλες σας. Μου λειψατε κοριτσακια μου.

Σας φιλω ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bikaki isws h mikri na trwei arga kai epidi tin pernei kai o upnos giauto kanei tosi wra! Emena otan itan neogenniti etrwge pio polu wra...apo 20 lepta ews misi wra...twra trwei lemarga kai to katalabainw oti trabaei polu gala kai trwei kanena 10-15 lepta.

Tha breite kai eseis tous ruthmous sas siga siga. Nai auto me ta isxia to epsaksa, den einai kati sobaro kai mporei kai na min exei kati giauto thelei na kanoume uperixo kai kapou diabasa oti edw stin Kriti epidi einai pio suxno auto to problima exei ginei auti h eksetasi anagastiki! Den eixa idea pantos.

Anthouli mia xara h fraoulitsa sou e?? Wraia pou thilazeis kai ola pane kala! Kala auto pou epathes tha eixe paei kai emena h kardia mou stin koulouri...edw ligo na strabokatapiei kai na kanei enan ixo etsi sa na min mporei na parei anasa panikobalomai.

Genika me to mwro fobamai para polu min pathei tipota...afou o antras mou pou einai teras psuxremias mou leei sunexeia oti pnigomai se mia koutalia nero...alla ti na kanw re koritsia ama blepw to mwro na pnigetai me fobizei polu.

Bikaki kalo tha sou kanei na pate mia boltitsa, to mwro den pathainei apolutos tipota an eiste se anoixto xwro...egw den ekana misi euxi, ebgaina se meri pou itan katallila gia ti mpempa kai meta apla pigame stin ekklisia na 40isoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!

ελενα δεν ειναι τιποτα σοβαρο..ο γιος μου ετσι γεννηθηκε κ μας ειχε πει τοτες ο παιδοορθοπαιδικος να του βαλζω διπλο παμπερς για 40 μερες..τελος παντων πηγαμε στις 40 μερες κ χρειαστηκε για ακομη ενα μηνα κ ηταν μια χρα μετα!!στην ουσια για 2 μηνες φορεσε διπλο παμπερς...

ανθη ολα καλα με την φραουλιτσα ε?χαιρομαι..λογικο ειναι να ζηλευουν λιγο τα παιδακια σας..ειναι μικρα ακομη κ θελουν την αγκαλιτσα κ το ναζι της μανουλας!!ανθη κ η δικια μου προχτες ενω την ειχα θηλασει μολις ρευτηκε μετα μου εβγαλε κατι καφε βλενες...μιλαμε τα χρειαστηκα :o ...ευτηχως ηταν ο γαμπρος μου εκει κ του τα εδειξα κ μου λεει δεν ειναι τιποτα..με ρωτησε τι εφαγα κ του λεω κεφτεδακια..15 παρακαλω!!!!!μου λεει γι'αυτο εβγαλε καφε ξινιλα..

βικακι ολακαλα με το ικτερο?ναι θελει φως κ σιγα σιγα θα φυγει..εμενα στον 1 μηνα περιπου ειχε φυγει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Βικάκι τελικά δεν υπάρχει μισή ευχή, τα είχα γράψει όταν έλειπες γιατί με τσάντισε ένας παπάς. Υπάρχει η ευχή της γέννησης που δινεται την πρώτη μέρα και της ονοματοδοσίας την 8η μέρα. Εμεις βεβαια επειδή δεν το ξέραμε, περιμέναμε να γίνει 20 ημερών και τελικά ήρθε ένας παπας και μας διάβασε την ευχή της γέννησης και όχι της ονοματοδοσίας γιατί ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει το όνομα.

Ελπίζω να πέσει ο ίκτερος!Πάντως η μπέμπα είναι μία κούκλα:)

Pasxalitsaki μην στενοχωριέσαι καθόλου, όλοι σιγα σιγα θα βρούμε το ρυθμό μας.

Εμένα ήρθε η μητέρα, όλα καλά, πήγε και το μπανάμκι της ;) , αλλά όπως σας είπα αποφάσισα να τα βλέπω όλα αναισθητα-θετικά. Αφήστε σημερα τί έπαθα με τη μπέμπα. Της δοκιμάσαμε το καινούργιο μπουκάλι και τσαντίστηκε πάρα πολύ, δεν της άρεσε καθόλου, ούρλιαζε απαρηγορητη. Μετα απο τη μανία της έφαγε πάρα πολύ απο το άλλο μπουκάλι και έκανε εμετο. Χεστήκαμε πάνω μας γιατί τον έκανε πάρα πολύ ώρα μετά το γεύμα. Μετα την κάναμε μπάνιο και πήγαμε βόλτα με το καρότσι και τώρα κοιμάται απο τις 7μιση.Εχω ανησυχήσει λιγάκι.

θΑ τα πουμε κοριτσια, φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete. H mpempa xtes itan polu anisixi kai den iksera ti ithele...tis allaksa 5 panes se misi wra giati nomiza oti

isws exei liga tsisakia kai tin tsouzoun, den ithele oute gala, allagmeni itan de mporousa na katalabw ti ithele kai eklaige.

prospathousa na tin koimisw apo tis 11:30 kai telika koimithike stis 1. To kalo einai oti koimithike mexri tis 7!

Delphinaki alitheia?? Me kathisixazei ligo to oti to perases kai esu, an kai h paidiatros me kathisixase oti den einai kati sobaro kai ftiaxnei akribws me ton tropo pou mou eipes kai esu. Me tis panes!

Ariadni exeis na peraseis polla tetoia me ton emeto!! Ase kai emeis mexri na tin mathoume mou kobontousan ta podia otan ginotan kati tetoio...kai akoma kamia fora. Otan tin taizeis me to mpoukali prepei na to stamatas ligo kai na tin rebeis giati trwei lemarga me to mpoukali kai katebazei polu parapanw apo oti thelei kai meta ta ksernaei. Episis meta pou tha faei mexri na katastalaksei to gala sto stomaxaki tis den prepei oute na tin polu tarakounas oute polla xeria na allazei oute amesws na mpei sto amaksi! Pali kai me auto anakatebete. Kai emena etsi kanei kai to bgazei meta apo polu wra kai einai kai megali h posotita, alla min agxwnese den einai tipota! Auta prosexw egw kai na min kanei mpanio amesws meta pou tha faei. Se autes tis periptwseis standar mou kanei emeto.

Ma ti ginate re koritsia? Pou eiste oles?

Emeis argotera mporei na pame gia kafedaki! Koritsia akousa oti apo aurio pali kauswnas!? :shock: Eutuxws pou exoume gennisei oi perissoteres giati tha itan martirio me ti zesti kai egkuos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Έκανα όλο το σπίτι φασίνα και τα έχω παίξει από την κούραση. Άντε να γυρίσει η γυναίκα που μου καθαρίζει γιατί δεν παλεύεται.

Ανθή μου καλως ήρθατε. Καλή λοχεία να έχεις και όλα καλά να συνεχίζουν με τον θηλασμό. Πρόσεχε με τις θηλές σου δεν κάνει να καταπίνει αίμα η μικρή φραουλίτσα.

Τι χάπια είναι αυτά που σου έδωσε για τις αιμορροιδες? Στείλε μου μήνυμα.

Περιμένουμε φωτο της φραουλας. :D

Έλενα κι εμένα τρώει λιγότερη ώρα τώρα και ανησύχησα μήπως δεν τρώει αρκετά γιατί παλιότερα έτρωγε τουλάχιστον μισή ώρα.

Χτες είχα μπούκωμα μάλλον λόγω της υπερβολικής σκόνης που υπήρχε μέσα στο σπίτι, και πήρα otrivin μήπως έκανα βλακεία? Λέτε να πάει στο γάλα και να μην κάνει?

Αριάδνη περαστικά στην μπεμπούλα σου.

Έλενα κι εμένα χτες ενώ κοιμάται μέχρι τις 10 το βράδυ, κοιμήθηκε στις 12 αλλά ξύπνησε 7. Τι ωραία που είναι να κοιμάσαι σερί. :D

Ναι κι εγώ άκουσα για καύσωνα πάλι. Ε πόσο να κρατήσει ακόμα. Μακάρι να μην έχει πολύ αέρα το σουκου να πάμε για κανένα μπανάκι. Κι εμένα μου βγάζει καμιά φορά γερή γουλιά (δεν θα το έλεγα εμετό) όταν φάει πολύ το ψιλοπεριμένω κιόλας. Επίσης, αφού ρευτεί κι εγώ δεν τον κουνάω. Τον βάζω μόνο να κάτσει στο ριλαξ-αιώρα για να είναι πιο όρθιος και όχι ξαπλωτός. Ο παιδίατρος μου είπα για κανένα μισάωρο να έχει κλήση το σώμα του.

Αριάδνη κι εγώ είχα πάλι καυγά με την μητέρα μου γιατί με παίρνει από τις διακοπούλες της να κανονίσω εγώ κάτι θέματα με την τράπεζα. Όλα τα είχε η μαριορι... Τεσπα η αχαριστία στο μεγαλείο της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...