Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Κοριτσάκια καλησπέρα, ελπίζω να είστε καλά!

Ανθή μου μάλλον τώρα θα έχεις μπει στο Ιασω, με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου την φραουλίτσα!Περιμένουμε νέα σου!

Σταυρούλα μεγάλωσε ο μπεμπάκος, κούκλοι γιός και μαμά!!Φτου φτου. Για τον βραδυνό ύπνο που λέγαμε, το τελευταίο γέυμα φροντίζω να μην είναι ξένο και γενικά έχουμε περιορίσει τα γευματα με ξένο σε 2 το πολύ οπότε δεν ξέρω αν ευθύνεται αυτό για τον πολύ υπνο τον βραδυνό.

Μαράκι, τι φοβερές φωτο αυτές!Συλλεκτικές!!Θα τις δείχνεις στην κόρη σου και θα της λες κοίτα τί τράβηξα ;) Τελικά σκέφτεστε να κατέβετε Κρήτη?Δεν είχες πει ότι ο άντρας σου δουλευει στα κτέλ?Ούτε εκει τους πληρώνουν? :(

Μπεμπούλα μπράβο που πήρες και τα δυο σου παιδάκια, να τους χαίρεσαι και να απολάμβάνεις όλες τις στιγμές!

Αλέκα η φωτο φοβερή, ο Πέτρος βλέπω να εξελίσσεται σε μεγάλο μούτρο ;)

Ελένη και Έλενα και σεις βιβλιοφάγοι?Και γω έχω διαβάσει όλα της Μαντά και της Οικονόμου, τις 3 υποσχέσεις της Δημουλίδου δεν της είχα ανακαλύψει!Έλενα περαστικά στον αδερφό σου!

Βικάκι μην ανησυχεις για τον ικτερο, υπομονή μέχρι άυριο, μην προκαταβάλλεσαι αρνητικά!Ο Αντώνης πώς έχει αντιμετωπίσει την μπεμπούλα?

Κοριτσάκια δεν θυμάμαι άλλα τώρα...

Πάω να σας γράψω την υπέροχη μέρα μου σήμερα στην ομάδα...

Και θα βάλω φωτο και της μπέμπας.

Φιλάκια, καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia!

Eimai prwini prwini simera...alla ti na kanw...h mpempa ksupnise stis 7 efage kai meta den ithele na koimithei allo kai epeidi o kaimenos o antras mou gurise apti douleia stis 6 kai h mpempa mourmourize mesa sto parkokrebato tin pira kai irthame sto saloni gia na ton afisoume na koimithei!! To kalo einai oti simera prwti fora h mpempa koimithike 7 wres! Apo tis 12 ews tis 7! To kako omws itan oti egw den koimithika 7 wres giati, prwton eixa koimithei to merimeri 3 wres (oso h mpempa) kai de nustaza opote diabaza (tis 3 uposxeseis :lol: ) ews tis 2 kai meta ksupnousa stis 4, 5 , 6 kai 7 kai apo sunitheia alla kai giati arxisa na anisixw pou h mpempa koimotan tosi wra!!

Auta ta nea mas! Simera tha paei o antras mou na parei to embolio tis mpempas giati apo Deutera ta farmakeia den dinoun farmaka ektos an ta plirwsoume! Alitheia poso kanei ena embolio??

Isws pame kai stin paidiatro simera. Pirazei an pame 2 meres prin kleisoume tous 2 mines?? H na pame meta? Giati tous 2 mines tous kleinoume Kuriaki...opote tha pame h simera h Deutera. Mallon den tha exei diafora opote kai na pame e?

Den eida fwto sas akoma giati kollaei to laptop...tha paw omws na tis dw suntoma!!

Delphinaki ti fwtografies einai autes?? :) Popo ponos e?? Ase exw kai egw kati paromoies alla egw imoun ksaplwmeni se krebati...alla ase apo ton pono fainomai polu xalia giauto den tis dimosieuw! :lol:

Telika ti tha kanete tha katebete Kriti?? Kai an nai, se poio nomo?? O poio wraios einai ta Xania ;)8-) (sorry Mpempoula!)

Kagouraki kai esu diabazeis? Wraia, ti krima omws pou den eimaste oles pio konta na antallaksoume kai kanena biblio!

Ariadni oi 3 uposxeseis einai kainourio giauto sou diefuge :lol: Kai to erwtas-polemos einai kainourio.

H mpempa koimithike dipla mou ston kanape...paw na tin balw stin kounia mipws koimithw kai egw ligo akoma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μουυυ.

Βικάκι μου με το καλό να βρείτε τους ρυθμούς σας και να σε διαβάζουμε συχνότερα. Λογικό είναι να θέλει συχνότερα γαλατάκι αφού έχει μικρό στομαχάκι και αδειάζει πιο γρήγορα από τα στομάχια των δικών μας που είναι πλέον μεγάλα και αργούν να αδειάσουν. Ευχαριστούμε πολύ Βικάκι και Αριάδνη μας. Ναι τα ματάκια μας είναι ακόμα γαλανά. Ελπίζουμε να παραμείνουν. Εγώ είμαι χάλια στην φωτογραφία. Ατημέλητη τελείως :lol: Αλλά μου άρεσε η στάση μας μητέρα-γιος. Ξέρεις εσύ από αυτούς τους έρωτες. ;) Για τον ίκτερο περιμένουμε νέα σου. Παθούσα κι εγώ και ξέρω.

Αριάδνη όπως και να'χει με το ξένο χορταίνει πιο πολύ το μωρό δεν έχει σημασία αν του το έδωσες για βράδυ ή πρωί πάει συνολικά τι έχεις δώσει όλη την ημέρα.

Έλενα σε καταλαβαίνω κι εγώ αυτό έπαθα στο 1ο 6ωρο ύπνου μετά όταν συνήθισα το 6ωρο και ξυπνούσα τότε μετά άρχισε το 7ωρο και τώρα το 8ωρο. Εγώ ξυπνούσα και εκείνος κοιμόταν :lol: . Η έννοια της μάνας τι να κάνεις?

Εγώ τώρα τον έχω κάτω στην πεθερά μου. Πάω να κάνω καμιά δουλειά. Ευκαιρία είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!οντως οι φωτο ειναι αστα να πανε!!κ αυτες ειναι καλουτσικες..οι αλλες που εχω ειναι τρομακτικες απο τον πονο.. ελενα θελουμε να ερθουμε κ δεν ξερω σε ποιο νομο.. :lol::lol: να ερθουμε χανια?? :)

ναι στα κτελ δουλευει κ εχει κ μισο λεωφορειο..αλλα κοριτσια ειναι αφεντικο υποτιθεται κ δεν πληρωνουν..εχει ενα μηνα περιπου που δεν εχει παρει φραγγο..το εβαλε σε πωληση..για να δουμε..

κοριτσια μια χαρα κοιμουντε τα μωρα σας!!βαζω κ την δικια μου στο κλαμπ του υπνου!!! :lol:

βικακι καποιες μερες ποιο μικρη που ηταν ετυχε να βυζαινει κ μιση ωρα...απο την αμφιβολια μου εβγαζα με το θηλαστρο κ γεμιζα πολυ πραμα..τελικα της εβαλα πιπιλα κ ησυχασαμε..

σταυρουλα αυτες ειναι οι καλυτερες φωτο !!οι ατημελητες!!!παντως ειναι κουκλος ο μπεμπης!!!το μαλλι μ'αρεσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera.......

Maraki ti wraies fwto,ki egw apo tokrebato tou ponou,tha tis valw.....Ki emena gyrizei apo edw kai apo ekei h mikrh,kai h mama mou mou leei''TA VLEPEIS ,NA PROSEXEIS TO PAIDI?''....Kai shkwne to kefali apo 20 hmerwn,ayto sthn arxh me fovize...Les na perpathsoune grhgora?

Katerinaki mou ki emena moy aresoun ayta pou exoun istorika stoixeia(sou proteinw ''To kyma toy erwta'' toy giannh kai marina aleksandroy....Pw pwpw,tha to kataeyxarisththeis...

Elena to Fili toy drakoy,einai ena astynomiko pou eixe na kanei kai me mia pou eixe allaxei to fylo ths????;h blakeies thumamai....An einai ayto to exw diavasei,ta alla pou mou proteines den ta exw,alla tha to kanw...Sou aresei ayto pou diavazoume twra????

Este th apraggeilw kai egw ths chicco....

Xthes phrame eyxoula apo th monh Pentelhs kai meta phgame gia kafe sth Pentelh parakalw me th mikrh h opoia exese kai thn allazame ekei...

Ksypnhse paw gia agkalitses kai nazakia....

Anth moy me to kalo!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη με το καλοοοοοο!!!!!!!!

ελενη ειχα την αδερφη μου ολη τη νυχτα για συμπαρασταση κ τραβουσε φωτογραφιες!!!οσο δεν πονουσα για λιγα λεπτα παιρναμε κ ποζες!!μολις ξεκινουσαν οι πονοι ειναι αστα να πανε οι φωτο!!τις βλεπω κ λεω καλε πως ημουν ετσι!!!! :o

κατερινα-πασχαλιτσακι γυρνατε σημερα καστορια?!!!!

λεμε το βραδυ να παμε στην γουμενισσα...εχει τα χαλκινα το οποιο ειναι φοβεροι!!θα δουμε τα κεφια του αντρα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες,

Δεν έχω ακόμα νεα απο την Ανθη, περιμένω και εγω και θα σας ενημερώσω.

Εμείς κλείσαμε σήμερα ένα μήνα!!!!! τον ζυγισα και τον μέτρησα στο περίπου και μου φάνηκε ότι έχει πάρει πολυ το γιγαντακι μου, θα περιμένω τις κανονικές μετρήσεις βέβαια απο την παιδιατρο στο τέλος του μήνα που θα γυρίσουμε Αθήνα.

Μαρακι μοναδικές οι φωτογραφιες που έβαλες.

Βικακι καλα αποτελέσματα δεν νομίζω να είναι κάτι μια χαρα θα είναι η μπεμπουλα σου.

Αριαδνη είδα και τις φωτο που έβαλες, μια γλυκα το μπισκοτακι σου ;)

Έλενα τώρα δεν έχει σημασία δυο μέρες πριν δυο μέρες μετα ποτε θα κάνει το εμβόλιο, μετα θα στο πει και ο παιδιατρος το ένα με το άλλο πρέπει να γίνουν αφου έχει κλεισει μήνας απο το προηγούμενο.

Ελένη δεν το έχω διαβάσει αυτο, θα το έχω υπόψη μου, τώρα διαβάζω το τελευταίο της Μαντα, πολυ μου άρεσε ένα που είχα διαβάσει περσυ το καλοκαίρι, λέγεται Πίκρα Κεράσια, δεν θυμάμαι τον συγγραφέα, έλληνας είναι, μου άρεσε γιατι ήταν τελείως απρόβλεπτο.

Θα τα πούμε πάλι μόλις μου στείλει μήνυμα η Ανθη! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas kai pali!!

Koimithikame ksupnisame kai h mpempa efage kai ksanakoimithike :shock: san polu den koimatai simera?? Meta apo auto ton 7wro upno nomiza pws tha einai ksupnia oli mera!

Stauroula eides ti sou einai to enstikto tis manas...enw o antras mou sunithos koimatai tou kalou kairou kai egw ksupnaw oli nuxta. Mallon giauto bgazoun ritides oi gunaikes kai gernane pio grigora apo tous antres meta ta 30! :lol:

Eleni na ta diabaseis einai polu kala. Auto pou diabazoume twra, ws twra kalo einai xwris na exei ginei kai kati to polu suglonistiko bebaia akoma....de kserw esu pou ftaneis...egw eftasa ekei pou tis edwsan tin epitagi!! :lol: Afou meta apo auto skeftomai na grapsw kai egw ena biblio!! :lol::lol::lol:

A kai emena sikwne to kefalaki tis apo peripou 20 imerwn alla meta apo liga deuterolepta to erixne me dunami katw giati den eixe dunami na to kratisei polu wra!

Delphinaki plaka kanw, oli h Kriti einai polu wraia! Alla gia douleia mallon tha prepei na rwtisei kai na mathei o antras sou gia na eiste kai sigouroi. Logika sto Hrakleio tha exei pio polu.

Kagouraki pio einai to teleutaio tis manta?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας πανεμορφες μανουλες πως ειστε?μπαινω σας διαβαζω αλλα που χρονος για να γραψωωωωω χρονια πολλα σε ολες που γιορταζατε και σε οσους ειχατε που γιορταζαν

η ανθη λογικα θα εχει την μπουμπου στην αγκαλιτσα της ελπιζω συντομα να μαθουμε νεα της αλλιως αυριο ισως ψαξω να την βρω

σημερα εμενα ειναι η τελευταια μερα με την κοιλια γεματη αυριο το πρωι θα μπω στο ιασω τελικα για να γεννησω με εχει πιασει αγωνια ειμαι χαλια και συνεχεια κλαιω φανταστειτε να μην το ειχα ξαναπερασει αλλες 2 φορες

αυτα τα νεα μου φιλακια στα ζουζουνακια σας που τοσο γρηγορα μεγαλωνουν ευτυχως βαζετε και φωτογραφιουλες και τα βλεπουμε και με την πρωτη ευκαιρια θα τα πουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησε η Ανθη μας στις 10:45 ένα υγιέστατο κοριτσάκι βάρους 3170 με φυσιολογικο τοκετο!!!!!!! :D:D

Να σου ζήσει Ανθη μου η φραουλιτσα σου, να είναι πάντα γερη και τυχερη και να έχει όλα τα καλα. Να την καμαρωνετε πάντα και να σας γεμιζει χαρές! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου να σου ζήσει, να έιναι γερή και ευτυχισμένη η φραουλίτσα σου!

Rapanaki και σύ με το καλό!!!

Εγώ κορίτσια είμαι μεσ στα νευρα γιατί ο παπας δεν έρχεται για το μισό σαραντισμό, λεει ότι δεν το δέχεται η εκκλησία, οτι η γυναικα είναι ακάθαρτη για 40 μερες κλπ κλπ.Του άντρα μου του ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι μιας και έτσι κι αλλιώς δεν τους πάει τους παπάδες.

Και ωραία αφου δεν το δέχεται η εκκλησία γιατί κάποιοι παπάδες το κάνουν??

Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ki egw esti kserw Ariadnh mou.Den yparxei misos sarantismos,yparxei o kanonikos kai mia eyxoula thn 8 mera gennhshs opou ama theleis les kai to onoma pou exeis epileksei(meta omws den tha mporeis na to allaxeis).

Anthh mou,na sou zhsei to mpompoykaki sou.....Vges me to kalo kai pes mas olh sou thn empeiria!!!!!!!

Elena,plaka exei ayto pou lesssss,les kai na ginoume pamploytes???Pantws exei polla polla biwmatika stoixeis a ths dhmoulidou,ekfrazei ekeinh...Otan efyge apo tis eksoseis livani kai h ektenhs anafora sthn aerosynodo....(idia yphrkse aerosynodos)...Tha to agorasw ayto pou mou proteineis...Ta megala CARREFOUR exoun syxna prosfores se diafora vivlia....H kollhth mou egrapse ena wraio vivlio,legetai ''thymamai'',petsa th lene.....Einai vevaia ligo pio vary,nouvela einai,mikro....Bebaia ayth spoudase logotexnia kai mme sthn Agglia opote ths htan pio eykolo....AAAA kai ta lefta ayta den ta ebgale!!!!

Rapanaki me to kalo....prospathhse na mpaineis pio syxna!!!!

Shmera megeirepsa xoirino me patates sto foyrno...Ksere poso polu to ligoyreyomai,logw twn aimorroidwn kathe mera etrwga soupes!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική με το καλο και εσυ αυριο να πάρεις αγκαλιτσα το κοριτσάκι σου, μην έχεις αγωνία, να μπεις με την πρώτη ευκαιρία να μας πεις τα νεα σου!!!

Έλενα το τελευταιο της Μαντα λέγεται "όσο αντέχει η ψυχή" .

Αριαδνη είναι όπως σου τα εγραψε η Ελένη όντως δεν υπάρχει μισή ευχη, ζητα την ευχη των οχτώ ημερών ή της γέννησης, είναι ευχη και για την μαμα και για το παιδι, και αν δεν έρχεται σπίτι πήγαινε εσύ στην εκκλησία, εγω πήγα 8ημερων στην εκκλησία και μου την διάβασε ο παπας έξω απο το ιερό, με έβαλε δηλαδη κανονικα μέσα στην εκκλησία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ γεννησε η Ανθη μας...χαιρομαι που πηγαν ολα καλα..Να σου ζησει κ καλη λοχεια να χεις θα περιμενουμε νεα σου μολις επιστρεψεις.

Αγγελικη ευχομαι κ σε σενα ολα καλα να πανε κ συντομα να ακουσουμε τα δικα σου ευχαριστα νεα.με το καλο.

Μαρακι κ Αριαδνη τι ομορφα μωρακια ειναι αυτα...φτου φτου...σκετη γλυκα.

Ελενα κ γω δυο μερες πριν κλεισουμε 2 μηνων εκανα το εμβολιο δεν πειραζει το ιδιο ειναι.εμεις πηραμε το πενταπλο το οποιο εχει 30 ευρω..εσεις πιο πηρατε?

Βικακη υπομονη κ γω με την στηριξη απο τα κοριτσια εδω εκανα κουραγιο κ υπομονη για τον θηλασμο..κ υπαρχουν ακομα μερες που ολο το απογευμα θελει να ναι στο στηθος μου..κ στεναχωριεμαι..που θα παει θα τους βρειτε τους ρυθμους σας κ θα ειναι καλυτερα τα πραγματα..υπομονη...κ εμεις εδω ειμαστε για να σε βοηθησουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια πήραμε έναν μοναχό και μας είπε αυτά που μου λέτε και σεις και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να βγαίνουμε, απλά οχι βράδυ. Αχ βρε κορίτσια, δεν το ηξερα και τώρα τον παπά δεν τον ξαναπάιρνω, πρέπει να ψάξω άλλον και δεν ξέρω αν θα μου το κάνει επειδή έιναι 20 ημερών. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνθουλα να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!Γερη και ευτυχισμενη να ειναι!!

Πως ειστε σημερα τσουπρακια?Διαβαζετε βιβλιαρακια ε?

Πολυ μου αρεσουν κι εχω 2 καινουρια που ακομα δεν εχω διαβασει γιατι δεν προλαβαινω ρε γαμωτο.

Ρε κοριτσια θα με τρελανετε με τις ωρες που λετε οτι κοιμουνται τα πιτσιρικια σας??

Εμενα βραδυ το πολυ να κοιμηθει 3 ωρες.Τρωει και μετα ξαναξυπναει σε 2 ωρεςγια φαι.Και γενικα μεσα στη μερα τρωει ανα 2,και πολλες φορες μπορει και ανα μια ωρα.

Στην παραλια θα θηλασουμε σιγουρα 2 φορες.

τι να πω.Μηπως εχει κατι το παιδι μου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα Βικάκι, τί πρέπει να κάνετε?

Λία και γω την γρουσούζεψα την μπέμπα, σήμερα ήταν ξύπνια απο τις 3 το μεσημέρι μέχρι τώρα με απίστευτη γκρίνια και δεν νομιζω να ήταν κολικοί χωρίς να είμαι και σίγουρη. Τωρα την κουνήσαμε και κοιμήθηκε αλλά ποιος ξέρει για πόσο? :( Εβαλα και πιστολάκι πάντως στο δωμάτιο μήπως και είναι κολικοί.

Με τις ευχές ψιλοσπάστηκα. Αυριο θα βρει ο αντρας μου έναν άλλο παπά κι αν δεν έρθει, δεν πειράζει. Εγώ αν έχω διάθεση και είναι καλά θα την βγάζω.

Θα τα πούμε κοριτσάκια, φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthouliiii na sou zisei h fraoulitsa!!!! Perimenoume nea sou na mpeis na mas peis suntoma!!! Kali loxeia!!! Filia polla!

Ariadni apla bges bolta kai stis 40 imeres pigaine gia sarantismo. Emeis auto kaname.

Eleni :lol: an itan toso eukolo kai toso kerdoforo tha eimastan oloi suggrafeis! Exeis dikio oti exei stoixeia apton eauto tis kai den to eixa skeftei katholou!! Egw ta agorazw apo to www.getitnow.gr, palia ta eperna apo to greekbooks.gr alla to prwto site exei prosfores kai dwrean metaforika an pas na ta paralabeis esu apo to taxudromeio.

Kagouraki to diabasa kai auto prin 2 biblia :)

Kokona mou den to exoume parei akoma to embolio, telika ti Deutera tha to paroume kai den kserw kai pio einai, tha sou pw to Deutera.

Liaki pws pernate??? Toulaxiston esu mpaineis kai ligo, h Nansouita mas ksexase :(

pws ta lene ta biblia pou exeis esu??

To bradu afine ton na mourmourizei otan ksupnaei, mi sikwnese amesws na ton piaseis...egw etsi ekana, tin afina na mourmourizei gia kanena 20lepto kai meta ti sikwna...bebaia an eklaige den tin afina toso polu, mono an mourmourize...kai olo kai auksanotan h wra tou upnou etsi...kala xtes epatha plaka...afou to prwi elega, re gamwto den koimithika kai gw h xazi 7 wres opws h mpempa! :lol:

Bikaki :(

Kai twra ti kaneis??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!!

Να ευχηθώ και εγώ στα κορίτσια που γέννησαν μετά από εμένα καλή λοχεία και να τους ζήσουν τα μωράκια!!!

Δυστυχώς έχω χάσει πολλά επεισόδια :(:(:(

Ας ξεκινήσω λέγοντας την εμπειρία μου..

Ξημερώματα 28 Ιουλίου (κατά τις 2:00 π.μ. ) και ενώ μόλις είχα κοιμηθεί ένιωσα έναν πόνο και κάτι ζεστό, σηκώθηκα αμέσως και πήγα τουαλέτα, μου είχαν σπάσει τα νερά. Μόλις είχε έρθει ο άντρας μου να κοιμηθεί οπότε δεν χρειάστηκε να τον ξυπνήσω :) Μετά έκανα μπανάκι κ "περιποίηση", έκανα πιστολάκι ένα ελαφρύ μακιγιάζ, έβαψα νυχάκια και ετοιμάστηκα!!! Πήγα στο δωμάτιο του Απόλλωνα και τον χάζευα που κοιμόταν σαν αγγελουδάκι...ήξερα ότι θα μου λείψει τις επόμενες μέρες... Πήγα στην μαμά μου (μιας και μένει από πάνω) και της είπα να κατέβει να προσέχει τον μικρούλη μου!! Κατά τις 4:30 φύγαμε με τον καλό μου από το σπίτι για να πάμε στο Νοσοκομείο. Πήραμε μαζί την βαλίτσα και το κιτ γα τα βλαστοκύτταρα. Μόλις φτάσαμε πήγαμε στη μαιευτική και με βάλανε στην αίθουσα τοκετών. Ήταν μια μαία μόνο εκεί. Με έβαλε στο μηχάνημα να δούμε τις συσπάσεις και να πάρουμε τηλ τον γιατρό. Κοίταξε και την διαστολή είχα 2 προς 3 μου είπε. Βέβαια όταν πήγα είχα ήδη πόνους ανά 6 λεπτά. Φεύγει μέσα η μαία και μένω με τον καλό μου, περνάει κανά μισάωρο και έρχεται να δει το μηχάνημα και συνειδητοποιεί ότι δεν είχε βάλει χαρτί για την εκτύπωση..... :evil: και μου λέει πρέπει να το ξανακάνουμε, εγώ εννοείτε να πονάω...τέλος πάντων...περνάει το μισάωρο και ξαναέρχεται... Κοιτάει και την διαστολή και λέει 4...Της λέω να πάρω τηλ. εγώ το γιατρό ή θα πάρεις εσύ? Μου είπε ότι επειδή πάνω στο φάκελο δεν έλεγε να ειδοποιηθεί και να μην βρει τον μπελά της καλύτερα να τον πάρω εγώ...Τέλος πάντων...πήρα τηλ. τον γιατρό και την αναισθησιολόγο κατά τις 5:30 π.μ. για να έρθουν. Ευτυχώς δεν άργησαν πολύ... κατά τις 6 και κάτι ήρθαν και οι δύο. Κατά τις 7 μου έκανε επισκληρίο και άρχισα να νιώθω λίγο καλύτερα... (οι πόνοι ήταν πολύ πιο δυνατοί σε σχέση με τον πρώτο τοκετό) ήδη είχε πάει 5 διαστολή. Μετά που χαλάρωσα μου βγήκε όλη η κούραση...ευτυχώς είχα τον αντρούλη μου και αλλιώς θα λιποθυμούσα! Κατά τις 8 παρά πέντε έρχεται ο γιατρός να με δει... (πιο πριν είχε έρθει μια μαία και την ρώτησα γιατί στο μόνιτορ ορισμένες φορές οι παλμοί του μωρού χάνονται???από 150 πάνε -------και μετά πάλι κανονικά??? και μου λέει μάλλον θα κατεβαίνει και μπορεί να μην το πιάνει καλά το μηχάνημα) Τέλος πάντων... έρχεται ο γιατρός με τις 2 μαίες και λέω στον άντρα μου να βγει για λίγο (μιας και ήθελε να πάει για τσίσα), μόλις με παίρνει το σεντόνι τον βλέπω να κοιτάει τις μαίες...κοιτάνε και αυτές με απορία και λέω τι έγινε γιατρέ????Μου λέει δεν κατάλαβες τίποτα? τι να καταλάβω λέω? Λέει σχεδόν το κεφάλι έχει βγει...όταν μου το είπε σοκαρίστηκα... :o:o Είπε στα κορίτσια και βάλανε τα αποστειρωμένα πάνω στο κρεβάτι μιας και δεν προλαβαίναμε να μετατρέψουμε το κρεβάτι και μου λέει κάνε ένα δυνατό σπρώξιμο και θα βγει...Όντως με ένα σπρώξιμο βγήκε ο μικρός...Εγώ ήμουν από την μία σοκαρισμένη με αυτό που έγινε και από την άλλη απίστευτα ευτυχισμένη...έρχεται και ο άντρας μου από την τουαλέτα και ακούει το κλάμα του μικρού...έρχεται γελάει και μου λέει καλά για κατούρημα πήγα πότε γέννησες? Ευτυχώς όλα πήγαν καλά! Ο μικρός γεννήθηκε 3150 και 48 εκατοστά! Από το Νοσοκομείο βγήκα μετά από 2μέρες μιας και ήμασταν και 2 καλά!

Το μεγάλο μου άγχος ήταν πώς θα το έπαιρνε ο Απόλλωνας όταν θα επιστρέφαμε σπίτι με τον Ερμή... αλλά ευτυχώς μέχρι και σήμερα είναι όλα πολύ καλά! Θέλει συνέχεια να του δίνει φιλάκια και αγκαλίτσες! Βέβαια καμιά φορά τον ξυπνάει καθώς προσπαθεί να τον φιλήσει αλλά δεν πειράζει! Βέβαια εγώ έχω λίγες τύψεις καθώς δεν μπορώ να ασχολούμαι μαζί του όπως πριν και νιώθω ότι τον παραμελώ... Αλλά νομίζω ότι το καταλαβαίνει και αυτός ότι ο Ερμής χρειάζεται περισσότερο φροντίδα...Αφού όταν κλαίει το μωρό μου λέει πάρτον αγκαλίτσα!!!Ή το πιο τέλειο... όταν είναι στο δωμάτιο του ο Απόλλωνας και κλαίει ο Ερμής τον ακούς να λέει "Ερμή έρχομαι...", κάθε φορά που τον ακούω να το λέει με πιάνουν τα γέλια...!!!

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να διαβάσω πολλά νέα σας μιας και ήταν πάνω από 30 σελίδες...αλλά ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα και να μπαίνω τουλάχιστον 1 φορά την μέρα. Δυστυχώς μετά που γέννησα...μετά από καμιά εβδομάδα προέκυψαν αρκετές δουλειές στο γραφείο...με αποτέλεσμα να πάω να φέρω στο σπίτι τον υπολογιστή και το μισό αρχείο...Τουλάχιστον να τα κάνω από το σπίτι...με αποτέλεσμα όταν έχω λίγο χρόνο κάθομαι και δουλεύω... :cry: Βέβαια αυτές τις μέρες δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα γιατί ήμουν χάλια... Τον Ερμή τον θηλάζω αποκλειστικά (τρώει ανά 1,5 - 2 ώρες) και είχα και αρκετό γάλα αφού έβαζα και στην κατάψυξη (να έχω για όταν επιστρέψω στο γραφείο). Άρχισε να με πονάει το ένα στήθος μου αλλά θεώρησα ότι μπορεί να ήταν και από το θήλαστρο... την Δευτέρα το μεσημέρι όμως ανέβασα πυρετό 39,5... πήρα ντεπόν και έπεσε λίγο...Την Τρίτη αποφάσισα να πάρω τηλ. τον γιατρό μου του είπα τα συμπτώματα και μου είπε να πάω να με δει...τελικά έπαθα οξεία μαστίτιδα...Την Τρίτη χτύπησα 40 πυρετό... τελικά μου έδωσε αντιβίωση...αλλά μου είπε να μη σταματήσω το θηλασμό μιας και ήταν συμβατή... Σήμερα είμαι καλύτερα...ο πυρετός έχει πέσει και στήθος δεν πονάει τόσο! Αλλά από τον πολύ υψηλό πυρετό μου μειώθηκε το γάλα...μερικές φορές δεν έφτανε ούτε για τον μικρό... ελπίζω να επανέλθω !!!! Αν και μου είπε πολλά υγρά και το μωρό στο στήθος...κλασικά!!! Να πω την αλήθεια πήρα σήμερα και μαγιά μπύρας...μόλις τελειώσω την αντιβίωση να πάρω...!!! Για να δούμε! Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπόρεσα να πάω τον Ερμή μου βολτούλα!!! πάντα κάτι γινόταν! Ελπίζω αύριο το απόγευμα να είμαι καλύτερα για να τον βγάλω! Μέχρι τώρα μόνο με τον Απόλλωνα μόνη μου για δουλειές βγήκα...

Αχ...αυτά τα λίγα...!!!!

Καλό βράδυ να έχετε!Για να δούμε ο μικρός σήμερα πόσες φορές θα ξυπνήσει????Φιλάκια και ελπίζω να τα πούμε αύριο πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη καλωσήρθες και πάλι!!Η εμπειρία σου πολύ όμορφη!!!Να χαίρεσαι τον Ερμή σου, να είναι καλότυχος!Τι πλάκα ο Απόλλωνας που θέλει να προσέχει τον μικρό αδερφούλη του!

Εμένα κορίτσια ξύπνησε τώρα στις 2 και έφαγε και τώρα κάνω "αρμεγμα" :? Σήμερα με απογοήτευσε ο εαυτός μου γιατί ήμουν σε πολλή ένταση, τσακώθηκα και με τον άντρα μου και ανεξαρτήτως αν η μπέμπα έχει κολικούς, νομίζω ότι εισέπραξε και όλη αυτή την νευρικότητα που είχα :( Τελοσπάντων, ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα...

Έλενα, έχεις δίκιο, πολύ ασχολήθηκα με το θέμα των ευχών, χωρίς να υπάρχει λόγος μάλλον.Αν έρθει αυριο ο παπάς για την ευχή της γέννησης, έχει καλώς,αλλιώς δεν πειράζει.

Φιλάκια κορίτσια, θα τα πούμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

δεν το πιστευω!η μπέμπα κοιμηθηκε 8ωρο σερι!!!!!!!!!!!κανω το σταυρο μου, δεν το πιστευω!

δεν σας εχω ανακοινωσει ονομα ε?!βαλερια!και τη φωναζουμε απο τωρα!πως σας φαινεται?

οσον αφορα το εμβολιο εμεις τα καναμε (2) μια βδομαδα πριν κλεισουμε τους 2 μηνες!οσα εμβολια ειναι στο συστημα υγειας δεν πληρωνεις τιποτε!καποια που δεν ειναι απαραιτητο να γινουν πληρωνεις καποια συμμετοχη!

βικακι μην αγχωνεσαι με ικτερο, κ μεις ειχαμε προβλημα, φτασαμε 16, παραλιγο να μπουμε στις λαμπες αφοτου βγηκαμε απο το νοσοκομειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera............

Ariadnh mou kai egw symfwnw oti polu asxolhthhkes.Egw otan htan to mwro mesa sto Iasw kathe mera ekei hmoun xwris na exw parei kamia eyxh.Oyte phra thn 8 mera...Pws na thn parw allwste pou htan mesa to xrysafaki.Egw sthn 35 mera epeidh den antexa allo mesa phga kai mou edwsan eyxh(alla htan h kanonikh ennoeitai) kai sta epishma 40 ksanaphga se allo monasthri sth Petntelh kai ksanaphra....Ligo oti na nai,opote emeis phrame dyo eyxes...

Den peirazei pou eixate entash,etsi einai h kathmerinothta....Emena enw einai hsyxh olh thn hmera kai to vrady(xthes koimhthhke stis 10.00 to vrady thn ksypnhsa stis 3.30 na faei kai meta ksypnhse stis 7.30 to prwi pou ithele pali na faei,dhladh otan koimatai synexomena 5 me 6 wres einai polu kala),to apogeyma den koimatai me tipota pragma pou shmainei oti arxika kathetai sto port bebe hsyxh meta omws pou kourazetai exei gkrinitses,einai h monadikh stigmh ths hmeras pou mpainei pipilitsa.

Elena,exei kales times e?etsi mou fanhke,kai xwris metaforika,poses meres kanei na erthei?

Afrodith mou,na sou zhsei to agoraki.....Kala akomh den gennhses kai pali douleia???ti douleia einai???olh h oikogeneia me arxaioellhnika onomata......polu polu kalo!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thelw na valw fwto kai den mporw me to kainourgio upologisth....

Exw ena thema me to taisma....Epeidh dinw mhtriko gala lupamai na ths vazw parapanw kai otan den to pinei anagkazomai kai to petw...Twra epatha to antistrofo,ths eixa valei 90 ml,ta hpie,koimhthhke ligo kai meta ksanazhthse gala kai eklaige kai mou ta exwse o antras mou oti tsiggoyneyomai(edwsa meta alla 20 ml) kai oti me ayto to tropo kathysterw ...e ti na kanw ki egw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ρωτησω!

οσες βγαζετε με θηλαστρο και το αποθηκευετε που το αποθηκευετε και ποσο κραταει?για διαφωτιστε με γιατι πρεπει να ξεκινησω και γω αφου στις 27/08 ξεκιναω μαθηματακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...