Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Καλημέρα και καλη βδομάδα κοριτσακια μου, πως φαίνεται ότι λείπουν σε διακοπές οι περισσοτερες :)

Ελένη ευχαριστηθηκατε βολτουλα με την μικρούλα σας, τα περισσότερα έτσι είναι ήσυχα και κοιμούνται όταν είναι στο καρότσι. Για την ευχή δεν ξέρω να σου πω, για τα λοχεια πάλι και μένα μου έχει συμβεί αυτο εκει που είχα καφε ξαφνικά μια μέρα είχα πάλι κόκκινο. Έχω διαβάσει ότι μπορει να θεωρηθεί περίοδος αν έχουν περασει 56 μέρες και το κόκκινο αίμα είναι για ένα τουλάχιστον 24ωρο, ο γιατρός σου βέβαια θα σου πει σίγουρα. Οι μπαμπάδες έτσι έχουν έρωτα με τις κόρες το βλέπω και απο τον δικο μου :D . Το Μαρίνα είναι ωραίο όνομα την πεθερα πως την λενε?

Κατερίνα μου μια χαρα μανούλα θα είσαι θα βρεις τους ρυθμούς μας και όλα θα τα προλαβαινεις δεν υπάρχει περίπτωση. Εγω δίνω γεύμα και στήθος και ο δικος μου είναι λαιμαργος και τρώει μέσα σε 10-15 λεπτα και μπορει ενδιάμεσα να τον σήκωσω να ρευτει και να συνεχίσει απο το ίδιο στήθος. Αφηνε την να φάει όσο θέλει όταν χορταινουν το αφήνουν Μ´ονα τους στο στήθος.

Αριαδνη να χαίρεσαι τον άντρα σου, πάντα μαζι και ευτυχισμένοι να είστε.

Αντωνία γλυκύτητα τα παιδάκια σου και η μικρη δείχνει πολυ τσακπινα.

Ανθη λίγο εμεινε και βγει η φραουλιτσα να δει την όμορφη μανούλα της. Πήγατε και θάλασσα καλα κάνατε αφου είχε καλο καιρο και γιατι να χάσει την βόλτα του ο Πανουλης. Έχω και εγω την αίσθηση ότι ο μικρός είναι πιο καλοβολος απο την Αγγελική αν και σίγουρα ρόλο παίζει και η εμπειρία, θα το δεις και εσυ.

Σταυρουλα πολυ καλο αυτο που του κανείς τον βοηθάς πολυ έτσι για να φτιάξει το προγραμματακι του. Γενικα μια συγκεκριμένη ρουτίνα τα βοηθαει.

Μαρακι θα κάνει κακάκια που θα παει αν και ξέρω ότι με τον μητρικο θηλασμο είναι φυσιολογικο να κάνουν κακάκια μέχρι και μια φορα την βδομάδα.

Εμείς είμαστε μια χαρα το πρωι είχα τον μικρούλη μου στο κρεβάτι με τα παιχνιδακια του απο πάνω και τα παρακολουθούσε με τα ματακια του και τεντωνε τα χεράκια του και κουναγε όσα έφτανε, ποσο γρήγορα μεγαλώνουν τα ζουζουνια μας, σας χαιρετω για την ώρα, έχω ξεκινήσει απο τη μια το μεσημέρι να γράφω και τώρα καταφερα να το στείλω φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια που μενετε κρητη... σκεφτομαστε σοβαρα να ερθουμε μονιμα για κρητη για δουλεια να βρουμε εκει..ο αντρας μου να βρει σαν οδηγος λεωφορειου..εχει δουλεια η τζαμπα θα ερθουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γυρισαμε σπιτι!!!

ολα πηγαν καλα,η μπεμπουλα μας εχει τρελανει ειναι μια γλυκα.μεχρι στιγμης τα παμε καλα με τον θηλασμο κ ευτυχως δε καναμε κ ικτερο,βγηκαμε με 8,5 μια χαρα ειμαστε.αυριο θα ερθει η παιδιατρος γιατι θα φυγει για διακοπες κ θελει να τη δει.επιασε αμεσως στηθος κ πινει πολυ καλα.απλα τη θηλασα το πρωι κατα τις 11.30 κ ακομα δεν εχει ξυπνησει να φαει,προσπαθω να τη ξυπνησω αλλα εκεινη τιποτα.

φυσικα δεν διαβασα νεα σας,θα μπω παλι με τη πρωτη ευκαιρια,να προσαρμοστω λιγο.

ο αντωνης μολις την ειδε γελαγε την εβλεπε σαν παιχνιδι αλλα την ακουμπουσε λιγο επικινδυνα κ λιγο εχω τρομοκρατηθει,θελει προσοχη μεγαλη.

προς το παρον σας αφηνω,θα σας ξαναγραψω να σας πω κ την εμπειρια μου.

πολλα φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

Xtes kai simera imoun polu kourasmeni kai den exw mpei katholou na sas grapsw.

Xtes pigame boltoula, gia thalassa pigainame alla se 2 paralies pou pigame pou kai kala theorountai apomeres kai isixes ginotane o xamos kai telika den katsame, pigame sti fili mou pou exei kai auti ena mwraki 3 imeres megalitero apto diko mou! E bebaia prin to 15augoustos to nisi bouliazei apo tourismo...giauto emena m'aresei polu meta tis 20 to mina pou adeiazei kai feugoun oloi kai exoun mia wraia iremia kai oi paralies!

Ariadni eisai polu ma polu tuxeri pou h mpempa sou den ksupnaei to bradu...nomizw pws auto einai polu spanio se neogennito! Egw exw na koimithw olokliro bradu edw kai 54 imeres!! :lol:

Pwpw se liges meres ginomaste 2 minwn! Apisteuto mou fainetai...pws perase toso grigora o kairos!

Pes ston antra sou xronia polla apo tin Elena ;) Na ton xairestai kai esu kai h mpempa!

Anthouli logiko mou fainetai na exeis agxos...Den simainei oti epeidi exeis ksanagennisei oti den tha exeis agxos giati auti einai mia fasi pou oses fores kai na tin peraseis pote den tha einai idia!! Plisiazei o kairos koritsaki!!! Mazi sou exoume kai emeis agwnia..egw twra exw sundiasei to 15Augousto me ti genna sou kai se skeftomai!

Este wraio programma exete...kai emeis kapws etsi, to mpanaki metaksu 7-8 to bradu, alla kamia fora to xalame an bgoume boltoula, to mono pou den skeftika na kanw kai einai polu kali idea einai na sundiasei ton upno me ena sugkekrimeno tragoudi!!

Tha to dokimasw!

Sumfwnw kai egw oti oi panes chicco einai polu kales...eixa paraggeilei gia 2 fora mia kouta noumero 2 kai mia kouta noumero 3 kai mou irthan simera.

Delphinaki kai emas mas pianei twra teleutaia me ta kaka alla anakalupsa oti molis tis dwsw liges goulies xamomili meta apo ligi wra kanei kaka!

AA twra diabasa gia to oti skeftosaste gia Kriti!! Wow auto einai mia polu megali apofasi eidika an den exete kanenan...sigoura apo Aprili ews kai Oktwbri tha exei douleia giati ginetai xamos apo tourismo...alla leptomereies den kserw, tha prepei na to psaksei ligo o antras sou. Tha einai teleia an erthete omws! Tha kanoume parees!!

Bikaki kalws irthes pisw!!! Kali loxeia kai kalous thilasmous!!

Sigoura thelei prosoxi me ton mikro!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι καλωσήρθες, να σου ζήσει η μπεμπούλα, να είναι γερή και τυχερή!!!

Έλενα ναι είμαστε τυχεροι που κοιμάται το βράδυ (και χτες κοιμήθηκε 10-5!)αλλά απο το μεσημέρι αρχίζει να θέλει να τρώει κάθε 2 ώρες και τώρα το απογευμα κάθε μία!Εχω τρελαθεί, είμαι με το βυζί, το θήλαστρο, το ξένο και τον αποστειρωτή αγκαλια :( Εχω προσπαθήσει να της δίνω περισσότερο αλλά δεν το θέλει...μάλλον κουράζεται. Καμια ιδεα τί να κάνω?Έχω φρικάρει.Δηλαδη και βόλτα να θελήσουμε να πάμε, είναι αδύνατο.

Ανθή μου, αύριο έχεις γιατρό?Για να δούμε τί θα σου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;; Είστε καλά; Εγώ σήμερα είμαι πολύ ανακουφισμένη γιατί ήρθε η μαμά μου και καθαρίσαμε όλο το σπίτι, πλύναμε, απλώσαμε και τώρα έμεινε το σίδερο μόνο. Μου είπε ότι αύριο θα έρθει να το κάνει και αυτό! Βέβαια έκανα κι εγώ πολλά πράγματα και παρακουράστηκα αλλά δεν πειράζει..Άλλωστε σε πολύ λίγο γεννάω :?:?:?:? Τα έχω πλέον όλα έτοιμα. Μόνο την κούνια δεν έχω στήσει. Ίσως άυριο αλλά και μόλις γυρίσουμε από το μαιευτήριο να την στήσουμε δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί θα την βάζω στο πορτ μπεμπέ.

Βικάκι μου να σου ζήσει η κοπελάρα σου! Έχετε τρελαθεί ε;; Φαντάζομαι είναι και αυτή μια κούκλα! Όποτε μπορείς βάλε μας καμιά φωτό και περιμένουμε την εμπειρία σου αναλυτικά!

Ελενάκι μου πολύ θα ήθελα να γεννήσω 15 Αυγούστου γιατί έχει και ο Πάνος μου γιορτή εκείνη τη μέρα! Για να δούμε..Πάντως λογικά ή 15 ή 16 το πολύ θα γεννήσω.Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για τη συμπαράσταση! Ειλικρινά μου δίνεις δύναμη!

Κατερινάκι μου πώς τα περνάτε στο χωριό τώρα που ήρθε και ο αντρούλης σου; Η Αγγελικούλα εξακολουθεί να είναι τόσο ενθουσιασμένη με τον αδερφούλη της;;

Σταυρούλα μου πιστεύω ότι έπαιξαν μεγάλο ρόλο οι προσπάθειες σου για να του φτιάξεις προγραμματάκι. Σίγουρα είναι και θέμα παιδιού αλλά όπως είπε και η Κατερίνα μας η ρουτίνα βοηθά τα μωρά να αποκτήσουν πρόγραμμα!

Όσο για το air condition συμφωνώ απόλυτα. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο για τα παιδάκια μας..

Μαράκι μου έγραψες ότι ήρθε η εβδομάδα που θα γεννήσω και αγχώθηκα :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι έχω ακόμα καιρό μπροστά μου :lol::lol::lol::lol::lol:

Αριάδνη μου, έχω γιατρό αύριο..Λογικά είναι η τελευταία επίσκεψη. Το νιώθω πως ήρθε η ωρα και ειλικρινά απορώ που δεν με έχουν πιάσει πόνοι ακόμα :?::?::?::?: Ακόμα και το περπάτημά μου με δυσκολία γίνεται. Άσε που η πίεση που νιώθω από κάτω και οι συσπάσεις δεν έχουν σταματημό..Ώρες ώρες νιώθω πως θα σκύψω και θα δω το κεφάλι να βγαίνει από κάτω :lol::lol::lol::lol::lol: Πιστεύω ότι θα μου κάνει και κολπική εξέταση και έτσι λογικά θα έχω νέα να σας πω.

Αυτά και για σήμερα φιλενάδες μου! Θα επανέλθω αύριο με τα νεάκια μου! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAYPNIES!!!!Kamia den einai edw???Eklapse stis 4.30 gia mam,efage kai meta ekana ena thhlastro,me liga logia ksagrypnhsa!!!!!!

Ariadnh mou na xairesai ton atroulh sou...Prospathhse na ths ftiakseis to programma....Mhpws tha htan kalytero na thn ksypnas to vrady na trwei gia na mhn ginetai ayto olh th mera.....giati ayto einai psilotrela!!!!Se katalavainw pou sou erxetai trela!!!den exeis voitheia alla den peirazei,tha ta katafereiss esy!!!!Egw tis prwtes sxedon 20 meres eixa th mama alla gamw th gkantiemia mas mphke sto nosokomeio gia egxeirhsh stis aimorroides(anthh moy,h mamamoy eprepe na kanei,htan 4 vathmou kai tha ths ekane zhmia sto entero,ase!!!!peritto na sou ow oti ypoferei)....Ki emeina monh...h pethera mou voithouse polu ligo(menei dipla mas) alla efyge,eixe kai to pappou edw(phge mesollogi)kai avrio astako kai apo ekei kefallonia 3 meres me to pethero mou(sta merh sou)!!!!!!Me ligia logia TROMERH VOITHEIA...den me endiaferei omws,kalytera gia na mhn exw kai upoxrewseis....Ta petherika sou einai Agioi giati einai anthrwpoi tou xwriou.

Katerinaki mou,th pethera mou thn lene Zwh(einai polu wraio onoma).To provlhma moy einai oti o antras mou eksarxhs mou exei ksekatharisei oti thelei to agori(an kanoume)na bgei to onoma tou petherou mou opwsdhpote....Kai skeftomai oti an dwsw ths petheras mou twra kai to deytero vgei agori pali tou petherou mou???einai dynaton???egw dhladh fytrwsa!!!!Ase pou th mama mou o antras mou thn latreyei,mas exei voithhsei kai sthrixei polu..Ekeinos dhladh mou leei na th bgaloume Marina...

Ta chicco apo pou ta agorazete???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτσάκια μου. Άντε σε λίγο θα είμαστε όλες μανούλες :D . Εμείς πήγαμε και ψωνίσαμε χτες στο mothercare μεγαλύτερα φορμάκια 3-6 νούμερο γιατί πλέον δεν μας μπαίνουν αυτά που είχαμε. Είναι και τεράστια η πάνα Νο3 :lol:

Νενε τις chicco τις παίρνουμε από το http://www.paneschicco.gr Τα παραγγέλνω σήμερα και τα έχω αύριο και είναι και με αντικαταβολή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia kopeloudia! :)

Exei zesti pali h egw zestainomai???

Ariadni kane ligo upomoni giati h mikri sou einai polu mikri akoma, pisteuw pws meta pou tha kleisei mina tha strwsei siga siga.

Em de ginetai na exeis kai oli ti nuxta na koimasai kai oli ti mera kuria mou!! Alliws tha eixes kanei to paidi thauma!! :lol:

Anthouli oles mas niwsame sumparastasi edw mesa kai auto einai to kalo tis pareas pou exoume dimiourgisei!! Twra irthe kai h seira sou gioupi!! Makari na genniseis aurio gia na giortazoun tin idia mera!!

Este egw tis ebala ti noumero 3 mono 1 mera mexri na erthoun oi panes pou paraggeila kai itan terastia, alla tin diplwnw ligo apo panw kai itan ok.

Nene mou sumfwnw me tin apopsi sou gia to onoma kai emeis etsi to skeftikame kai giauto tha bgaloume tis mamas mou ti mpempa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι να σου ζήσει η κορούλα, να βρείτε τους ρυθμούς σας και να μας πεις περισσότερα! Τι καλα που θηλαζεις ελπίζω να πανε όλα καλα και να μην έχει αλλεργία όπως ο Αντωνακης σου!

Αριαδνη και μένα το ίδιο μου κάνει το πρωι και κυρίως το απόγευμα τρώει ανά μια ώρα και το βράδυ μου κοιτάτε καλα χθες κοιμήθηκε πρώτη φορα πεντεμιση ώρες σερί και το περίεργο είναι ότι προσαρμοστηκε και το στήθος και πλέον δεν με πονάει το βράδυ.

Ανθη να μας πεις τα νεα σου σήμερα απο τον γιατρο, ανυπομονουμε όλες!

Ελένη αφου το έχετε σκεφτεί έτσι τότε να δώσετε το όνομα της μαμάς σου που όντως είναι και σημαδιακο αφου εκείνη την μέρα πήρατε την μικρούλα σας στο σπίτι. Γέλασα με αυτο που εγραψες "εγω φυτρωσά ". Είχε πάρει ένας θείος του άντρα μου να μας ευχηθεί για τον μπέμπη και του λέει μα καλα δεν θα βγάλεις το όνομα του πατέρα σου, γιατι ο μικρός θα πάρει το όνομα του δικού μου μπαμπα (η κόρη μου έχει της πεθερας) και του λέει ο πατέρα σου σε μεγάλωσε, και γυρνάει ο άντρας μου και του λέει γιατι την Κατερίνα δεν την μεγάλωσε ο πατέρας της.

Σταυρουλα με γεια τα καινουρια ρουχαλακια του Στρατουλη.

Εμείς χθες είχαμε παει το βράδυ βολτουλα, ε ο μικρός απο τις 8:30 που φύγαμε απο το σπίτι μέχρι τις 10:30 που γυρίσαμε ήταν ξυπνιος δεν ήθελε ούτε ξαπλα στο καρότσι, αγκαλια να χαζευει τον κόσμο, τον θηλασα και εκει που κατσαμε μπάς και κοιμόταν αλλα τίποτα. Το βράδυ όμως κοιμήθηκε καλα πεντεμιση ώρες. Τη νύχτα και το πρωι μου έχει κάνει και πράσινα κακα αλλα και μουσταρδι λέτε να είναι αυτο που έλεγε η Αμαλία με το τι γάλα πίνει το ελαφρύ ή και το λιπαρο ή μήπως είναι επειδη έφαγα εγω χόρτα χθες?

Αυτα τα νεα μας φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου.

2 μερες και σημερα ακομη ξαπλα......μετα ξεκιναει ο αγωνας και ελπιζω να νικησω!!!!!

Αυριο εχουμε γιορτες, γιορταζει το καμαρι μου το παλικαρακι μου, η μαμα μου, ο πεθερος μου και ο ανηψιος μου. Γιορταζει βεβαια και η μιση Ελλαδα, ολες απο εδω μεσα ολο και καποιον θα εχουμε να γιορτασουμε.

Εχθες ηρθε ο γιατρος στο σπιτι και εξετασε τη νεραιδουλα μου. Ολα ειναι πολυ καλα, παιρνει ικανοποιητικα βαρος και υψος και ετσι συνεχιζουμε ακαθεκτες να θηλαζουμε :D:D:D:D:D:D . Τα 60 ευρω που του εδωσα μονο μου κακοφανηκαν ρε κοριτσια......πωπω τι θα κανουμε το χειμωνα? ΠΑρακαλαω μονο να μην εχουμε ιωσεις και γριπουλες και να τα σκαμε μονο για τα εμβολια.

Βικακι μου καλως ηρθες στο σπιτι σου και καλη προσαρμογη. Περιμενουμε να μας πεις την εμπειρια σου.

Ανθουλη μου αντε κοπελα μου να γεννησεις και εσυ και να ξελαφρωσεις. Μακαρι να ειναι αυριο η μεγαλη μερα και να γιορταζουν τα παιδακια σου μαζι. Περιμενουμε τα νεα απο τον γιατρο.

Πολυ για πανες κικο ακουω και με βαλατε σε πειρασμο. Εγω δοκιμασα τις παμπερς και τις λιμπερο και μου αρεσαν περισσοτερο οι λιμπερο. Βεβαια με βολευουν στη μινιατουριτσα μου γιατι ειναι 2-4 κιλα και της καθονται καλα σαν μεγεθος ;);););););) Συμφερουν οικονομικα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια.

Σήμερα παραλάβαμε και το ρηλάξ που είχαμε παραγγείλει, ελπίζω να της αρέσει ;)

Εγω πάντως νομίζω ότι κατάλαβα τί φταίει και θέλει να τρώει τόσο συχνά το απόγευμα. Κουράζεται και γω δεν της δίνω το υπόλοιπο γιατί το φτύνει. Σήμερα όμως το πρωι που την άφησα να ξεκουραστεί κανένα τέταρτο, έφαγε το υπόλοιπο και τώρα κοιμάται 3 ώρες ;) Λές, Έλενα, να έχω το παιδί θαύμα? :lol: Πάντως και χτές 10-5 κοιμήθηκε!

Κατερινούλα, μπράβο για την νεραιδούλα!60 ευρώ η παιδίατρος, ε?Μάλλον επειδή ήρθε σπίτι!Εμεις που την πήγαμε στο ιατρείο, μας πήρε 25 ευρώ.Τωρα πάντως σχεδόν κανεις παιδίατρος δεν είναι στον Εοππυ, μου αρέσει που εμεις σκοτωθήκαμε να της βγάλουμε βιβλιάριο.

Απο πάνες,έχω δοκομάσει babylino που μας δώσανε 2 κουτια στο μαιευτήριο, libero και pampers. Οι χειρότερες ήταν οι pampers!!Mου αρέσει που μου λέγανε ότι είναι οι καλύτερες. Και γω σκέφτομαι να παραγγείλω τις chicco. Απλά δεν ξέρω τί νούμερο να πάρω...Μάλλον για το 2 προσανατολίζομαι (3-6 κιλά).

Μπάνιο τους κάνετε στην μπανιέρα ή στα χέρια?Εμας μας κάνανε δώρο ένα μπανάκι της fisher price που έχει ένα προστατευτικό για νεογέννητα και σκέφτομαι να αρ΄χισω να το χρησιμοποιώ μιας και πέρασε μια βδομάδα απο τότε που έπεσε ο αφαλός.

Θα τα πουμε και μετα, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εχω μείνει χωρίς laptop μας χάλασε ... Σας διαβάζω από ο κινητό αλλά δυσκολεύομαι να γράψω.. Βικακι να σου ζήσει η μπεμπα... Ανθή με το καλό ελπίζω αύριο... Χρόνια πολλα σε όσους γιορτάζουν... Αύριο γινόμαστε 2 μηνών.. Ειμαστε καλά κ κάνουμε βολτουλες... Φιλάκια πολλά αε όλες κ ατα μωρακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλι!!!κ εμεις μια χαρα παμε!!σημερα εκανε πολλαααααααααααα κακιακα!!!εβγαλε φαινεται τα σπασμενα 2 ημερων παραγωγη!!!! :lol::lol::lol:

ναταλια κ εμεις αυριο 2 μηνων κ γιορταζουμε κιολας!!!μαμα κ κορη θα εχουν την τιμητικη!!! αυριο θα παμε στην γιαγια του αντρα μου που θα βγαλουμε το ονομα(αννα) στην αλεξανδρεια Βεροιας!

κατερινα 2 μερες ακομη βεροια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ου βαρεμαρα........ειναι μερες που βαριεμαι απειρα (οπως η σημερινη) και αλλες που δεν μπορω να παρω τα ποδια μου απο την αδυναμια.............αλλα σκεφτομαι καλυτερα να βαριεμαι παρα να ειμαι πτωμα απο την κουραση. Ας απολαυσω αυτη τη γλυκια βαρεμαρα λοιπον ;);););)

ΜΑλλον Αριαδνη μου γι αυτο πηρε τοσα πολλα. Αλλα και παλι αλλο 25 και αλλο 60!!!! Εμεις δεν ειμαστε στον ΕΟΠΥΥ ακομη και δεν ξερω αν και ποτε θα μπουμε. Το ταμειο στρατου ειναι ξεχωριστο. Ελπιζω να παραμεινει ο γιατρουλης μας στην Καστορια και να μην πληρωνουμε. Εχουμε και το πετρελαιο οχι τιποτα αλλο, απο αρχες Οκτωβρη αναβουμε καλοριφερ και φετος με τη μπεμπα θα το αναβουμε μερα νυχτα. Εμας το βιβλιαριο κανει κανενα 2μηνο-3μηνο να βγει :o:o:o:o:o:o

Ναι ΜΑρακι μου ακομη Βέροια ειμαστε. Αυριο θα γιορτασουμε τους ΠΑναγιωτηδες και τη μαμα μου, την Πεμπτη θα μαζεψουμε την προικα μας και την Παρασκευη με το καλο αναχωρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια...

το χω παρει αποφαση οτι ο γιος μου στην διαρκεια της μερας κοιμαται μονο 40 λεπτα...τι να πω περιεργο μου φαινεται..συμβαινει σε καμμια σας αυτο?η θα γρινιαζει η θα ειναι στο στηθος η απλως θελει να ειναι στα χερια της μαμας...δεν μπορω να ξεκουραστω...τι να πω...

Αυριο μεγαλη γιορτη κ να ευχηθω στο Μαρακι μας Χρονια πολλα γερη κ ευτιχισμενη με την οικογενεια σου..

κ εμενα γιορταζει η μαμα μου η πεθερα μου κ η κορη μου....Χρονια πολλα σε ολους....

Ανθη ευχομαι να ακουσουμε κ τα ευχαριστα κ απο σενα ...αντε κοριτσι μου με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια...περιμενουμε τα νεα σου..

Βικακη να χαιρεσαι την κορη σου παντα γερη μολις μπορεσουμε περιμενουμε την εμπειρια σου...κ να προσεχεις τον Αντωνακη σου...

Κατερινακι μια χαρα το κουνελακι σου το βραδυ καλα κοιμαται....

Πασχαλιτακι κοιτα να απολαυσεις της μερες που εισαι στην μαμα σου..καλη κ η βαρεμαρα...μετα δεν θα χεις χρονο να βαρεθεις....

καλο βραδυ κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!τι κανετε;

λειεπει ο γιος μου με τον μπαμπα του,η μπεμπουλα κοιμαται κ ετσι μπηκα να σας γραψω κ εγω.

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κ εσας να σας ζησουν τα μωρακια σας κ να ειμαστε καλα να τα μεγαλωνουμε!

ανθουλι μου σε καταλαβαινω απολυτα,ετσι ενιωθα κ εγω κ σωματικα οτι δηλ κοντευει η ωρα αλλα κ ψυχικα ηθελα να τελειωνω κ ειχα κ εγω αγχος περισοοτερο απο τη πρωτη φορα,πιστευω ειναι επειδη ξερουμε τη διαδικασια.εγω οταν ημουν στην αναμονη να μπω χειρουργειο ετρεμα απο το αγχος καλα κ απο την επισκληρηδιο αλλα ειχα κ πολυ αγχος αλλα ολα πηγαν οπως την πρωτη φορα,δηλ τελεια!ολα στο μυαλο μας ειναι κ ολα τελειωνουν πολυ γρηγορα,αφου λεπω ποτε περασαν οι μερες..αντε να μας πεις νεακια απο τον γιατρουλη!!

αριαδνη μου πολυ καλη η μπεμπουλα που κοιμαται τοσο,μακαρι να συνεχισει κ να κοιμασαι κ εσυ κ να ξεκουραζεσαι!

κοριτσια εγω παμπερς χρησιμοιοω κ στον αντωνη μου κ τωρα στη μπεμπα,γενικα δεν ειχα ποτε παραπονο.

χτυπησε συναγερμος,αν μπορω σες λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas kai pali koritsia!

Emeis simera de tha pame pouthena alla aurio tha pame sto xwrio gia fagito sta petherika mou to mesimeri kai meta leme na pame stous koumparous mas giati giortazei h koumpara alla den einai kai sigouro, analoga me ta kefia tis mpempas.

Tha pame kai ekklisia sto xwrio afou den pigame simera.

Eseis pigate ekklisia??

Kagouraki kala apantise o antras sou! Kai mou spaei ta neura otan emplekonte alloi gia to pws tha bgaleis esu to paidi sou! Ase kai emas eginan kati skinika tetoia me mia theia mou (auti zileuei para polu ti mama mou) kai katafere na mas kanei anw katw h blammeni. Molis emathe apo ti mama mou oti tha tis bgaloume to onoma tis, me pire kateutheian thl kai arxise na mou leei "egw tha sou pw ti gnwmi mou kai den einai swsto na mi bgaleis tis petheras sou kai estw bgale kai ta duo" kai kati tetoia kai oxi apla mou espase ta neura...tourkos egina me tis mpourdes pou akouga...giati meta pige na mou pei kiolas oti h pethera mou tis eipe oti tou petherou mou den tou polu arese pou den tha bgaloume apo ti meria tous, pou den isxuei katholou auto, apla apo ti zilia tis prospathei na mas kanei anw katw. Ouf ta thumithika kai sugxistika pali! Giauto euxaristiemai otan oi antres mas tous apantane opws ekane o dikos sou!

Kagouraki o mpempis sou mia xara koimatai to bradu!! Emema pali 4 wres xtes h mpempa...den to blepw na koimatai oli nuxta...

Pasxalitsaki egw dokimasa kai pampers kai chicco kai libero kai oi mones pou den mou aresan katholou itan oi libero kai pio polu mou aresan oi chicco paraggeila gia deuteri fora apto internet 2 koutes. Exoun ligotero lastixo ekei pou sfuggei to podaraki kai kanei keno kai otan tis tin eixa balei tis fugan ta kaka apo to plai kai egine siskati!!!

Ariadni sigoura exeis ena thaumataki, to diko sou thaumataki! ;) Ti kala pou koimatai toso to bradu!

Egw me to relax exw swthei. Opote ti bazw sto relax meta apo ligo kounima tin pernei o upnos. Tis perissoteres fores ti sikwnw kai tin paw stin kounia tis alla simera to ekana auto 3 fores kai kathe pou tin ebaza kounia meta apo 10 lepta ksupnouse kai eklaige :shock: apelpistika kai tin afisa na koimithei sto relax.

Emeis mpanio akoma sto xeri kai sto nuptira tin kanoume, alla moni de mporw, me boithaei o antras mou, autos tin krataei kai egw tin plenw. Sto mpanaki prospathisa 1 fora alla den itan katholou statheri panw sto mpanaki kai mou fanike polu duskolo kai eipa na to afisw gia argotera pou tha einai pio megali ligo.

Kokona mipws na dokimaseis auto pou ekane kai h Ariadni? Diladi na faei kai meta apo ligo na tou dwseis ligo akoma kai meta na koimithei??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια σε ευχαριστω πολυ!!!κ εσυ να χαιρεσαι την μαμα σου ,την πεθερα κ την ομορφη κορουλα σου!!!χρονια τους πολλα!!!

κατερινα χρονια πολλα κ στους δικους σου!!!να χαιρεσαι κ τον γιοκα σου!!φιλια σε ολους σας!!

ανθη ολα καλα σου ευχομαι να πανε!!!

αριαδνη τυχερη εισαι!!φτου φτου..κ εμενα ετσι ειναι..σπανια με ξυπναει 2 φορες μεσα στην νυχτα..

οσο για τα παμπερς εμενα μου μυριζουν πολυ εντονα τα τσισα της..τα λιμπερο τα παιρνω αλλα το μονο κακο ειναι σε αυτα οι ειναι λιγο σκληρα..τα babylino μου αρεσαν κ τα chicco..

σας καληνυχτω..φιλακια πολλα κ παναγια μας να μας προσεχει!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Το απόγευμα πήγε σχετικά καλά, έφαγε 6 στήθος, 8 θήλαστρο και μετά την έπιασε μια γκρίνια απίστευτη και την κάναμε μπάνιο και 10μιση έφαγε 90μλ ξένο.Μετά ξεράθηκε και πιστέυω θα πάει μέχρι το πρωί, για να δούμε. Τελικά σήμερα της κάναμε στο μπανάκι και της άρεσε πάρα πολύ!!Α!Και τελικά παράγγειλα και γω της chicco, απο βδομάδα θα της έχω.

Εμεις εκκλησία δεν θα πάμε μιας και ευχή δεν έχουμε πάρει ακόμα αλλά θα πάμε το μεσημέρι για φαγητό σε κάτι ξαδέρφια του άντρα μου, αν έχει πάει καλά το πρόγραμμα της μπεμπας.

Αυριο έχει και πανηγύρι εδώ με τον Κουρκούλη-Κελεκίδου...Θα θελα να πάω αν και δεν μου αρέσουν τα πανηγύρια αλλά ο Κουρκούλης κάνει φοβερό πρόγραμμα όσες φορές τον έχω δει. Αλλά δεν θα πάω..Την Παρασκευή θα πούμε στον παπά να έρθει και σιγα σιγα θα αρχίσουμε καμια καροτσάδα.

Χρονια πολλά αύριο στους εορτάζοντες-εορτάζουσες, Μαράκι χρόνια σου πολλά, Ανθή να χαίρεσαι τον Πανουλη, Κατερινάκι και σύ όλους τους εορτάζοντες και όποια άλλη ξεχνάω...

Φιλάκια πολλά, καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημενες μου!

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν !!!

Ανθη με το καλο γλυκια μου!!!Λες να εχουμε σημερα γεννητουρια?

Νομιζω και τη Happy περιμενουμε....

Εγω αυπνη παλι με το θηλαστρο παρεα....

Ελενα καλα να τα περασετε.

Αριαδνη και ο δικος μας ο παιδιατρος 50 παιρνει στο σπιτι και 30 στο ιατρειο. Με γεια και το ρηλαξ.Εγω εχω βολευτει τα pampers που ειναι πιο μαλακα απο τα λιμπερο αλλα θα δοκιμασω και της chicco που λενε τα κοριτσια.

Κατερινακι σε ευχαριστουμε για την ευχη.Πως περασαν το γρηγορα ημερες και σημερα σαραντιζουμε....Με το καλο και εσεις σε λιγες μερες!

Σταυρουλα μου μια χαρα εχετε μπει σε προγραμμα διαβαζω.Εγω κανω αυτο που λες...βγαζω τωρα με το θηλαστρο στο σιγανο δεν τον εχω ξαναβαλει και ειδομεν.Παντως αυτο που εγραψα οτι χανεις τη σειρα σου αν περασει τοσος καιρος για να πιασει αποκλειστικα στηθος, ειναι γεγονος.Πιστεψε με θελει μεγααααλη προσπαθεια γιατι δεν αρκει και το γαλα που κατεβαζεις.Μεγαλυτερη ποσοτητα θα εβγαζα αν τον θηλαζα απο την αρχη.

Παω για πρωινο ταισμα σας φιλω xxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες μου!!! Λοιπόν, σήμερα πήγα στο γιατρό και έχω νέα..Η φραουλίτσα μου είναι πολύυυυ χαμηλά αλλά το κακό είναι ότι το αμνιακό υγρό μειώθηκε και άλλο :(:(:( Ο γιατρός με έκραξε που δεν ξεκουράζομαι, μου έλεγε ότι δεν καταλαβαίνω πως κάνω κακό στο νινί κλπ. Δεν ήταν προσβλητικός καθόλου αλλά με έκανε να καταλάβω ότι κάνω μαλ..ίες.. :oops::oops::oops: Αν μέχρι Πέμπτη βράδυ δεν με πιάσουν οι πόνοι, θα μπω στο μαιευτήριο στις 11 το βράδυ, θα βάλουμε υποθετάκι και Παρασκευή πρωί πρώτα ο Θεός θα κρατήσω στην αγκαλίτσα μου το μωράκι μου! Μου είπε ότι θα γεννήσω εύκολα..Για να δούμε βρε κοριτσάκια μου..Να κάνετε μια προσευχούλα για μένα να πάνε όλα καλά...Μέχρι τότε μου είπε να μην περπατάω αλλά και σήμερα στην κίνηση ήμουν συνέχεια μετά το γιατρό..Γιατί δεν μπορώ να βάλω μυαλό μου λέτε :oops::oops::oops: ;;;;;Όλο βρεγμένο είναι το σερβιετάκι που βάζω..Αύριο θα αράξω. Τέρμα οι βλακείες.

Πλέον όμως τα έχω όλα έτοιμα! Στήσαμε και την κούνια! Ο Πανουλάκος μου ζήλεψε λιγάκι..Ήθελε να μπαίνει συνέχεια μέσα στην κούνια και ενώ γενικώς είναι ησυχούλης. από την ώρα που αρχίσαμε να ασχολούμαστε με την κούνια έκανε συνέχεια βλακειούλες..Επίσης, ήθελε να τον διαβεβαιώσουμε ότι αν κάνει ποτέ αταξία η μπέμπα θα την τιμωρήσουμε όπως κάνουμε και με αυτόν...Και ακόμα δεν την έχει δει :lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου μου είχες πει για 17 του μήνα ε :lol::lol::lol::lol: ;;;;; Αν λοιπόν η φραουλίτσα δεν αποφασίσει να βγει μέχρι τότε, την Παρασκευή που θα γεννήσω πρώτα ο Θεός θα έχουμε 17!!!! Πάιξε κανένα ΛΟΤΤΟ :lol::lol::lol: Τι καλά που προσαρμόστηκε το στήθος στο προγραμματάκι του μπεμπάκου σου!!!!! Ο μικρός κοιμάται κι εσύ δεν πρέπει να σηκώνεσαι για αντλήσεις ;);););) !!!! Τέλειο!

Μπράβο στον Κώστα που απάντησε έτσι στο θείο που είχε και γνώμη για το όνομα του παιδιού!!!! Να αγιάσει το στόμα του ;);););)

Ελένη μου περαστικά στη μανούλα σου εύχομαι! Πολύ σωστά το σκεφτήκατε με το όνομα! Άλλωστε και το Μαρίνα είναι πολύ όμορφο όνομα! Τον πεθερό σου πώς τον λένε;; Πώς τα πας με το θήλαστρο;;;

Σταυρούλα με γεια τα ρουχαλάκια του Στράτου σου!!!! Καλοφόρετα να είναι!

Ελενάκι μου ναι, ήρθε η σειρά μου και μου φαίνεται απίστευτο! Τελείωσε το ταξίδι της εγκυμοσύνης!!! Πέρασαν 9 μήνες με τη φραουλίτσα μου στην κοιλίτσα...Θα είμαι μανούλα 2 παιδιών...

Όσο για τη ζέστη..Ναι, έχει πάλι ζέστη :evil::evil::evil::evil::evil: Τα νεύρα μου :evil::evil::evil::evil:

Πασχαλιτσάκι μου γιατί είσαι ξάπλα;; Έχω χάσει κάτι;; Σε ποιον αγώνα θέλεις να νικήσεις;;;;;;;;;

Να τον χαίρεσαι τον πριγκιπάκο σου,τη μανούλα σου και όλα τα υπόλοιπα μέλη της οικογενείας σου που γιορτάζουν!

Ναταλάκι χαρούμενα μηνογενέθλια!!!! Για να δούμε, θα γεννήσω αύριο ή την Παρασκευή τελικά;;; Εγώ πιστεύω πλέον Παρασκευή..Μα γιατί η διαίσθησή μου να μη βγαίνει ποτέ αληθινή :evil::evil::lol::lol::lol::lol: ;;;;

Μαράκι χρόνια σου πολλά και χαρούμενα μηνογενέθλια στην κορούλα σου!!!!!

Αντωνία μου να χαίρεσαι την κορούλα σου, τη μαμά σου και την πεθερά σου!!!! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευχούλα σου! Μην απογοητεύεσαι με τον ύπνο του γιου σου κατά τη διάρκεια της ημέρας..Θα στρώσει σίγουρα. Υπομονή θέλει..

Βικάκι, μου δίνεις κουράγιο με τα λόγια σου. Έτσι έχω αγωνία κι εγώ. Μακάρι να πάνε και σε μένα όλα καλά σαν την πρώτη φορά..Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα κρατήσω τη φραουλίτσα μου αγκαλίτσα και το σώμα μου θα ξαναβρεί τους ρυθμούς του γιατί τώρα παιδεύομαι πραγματικά :?:?:? Τίποτα δεν έμεινε όμως..Τώρα η μόνη μου σκέψη είναι να πάνε όλα καλά και να γεννήσω ένα υγιές μωράκι..Αυτό μόνο θέλω όσο τίποτα άλλο..

Αριάδνη μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου για τον Πάνο μου! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το μπισκοτάκι σου!

LIL σ' ευχαριστώ πολύ!!! Λες να έχουμε γεννητούρια αύριο;;; Δεν το πιστεύω πλέον αλλά για να δούμε..

Ο δικός μου παιδίατρος κορίτσια παίρνει 50 ευρώ στο ιατρείο και..100 ( :?:?:?:?:?:? ) στο σπίτι.....Δεν τον αλλάζω όμως γιατί του έχω απεριόριστη επιστοσύνη και είμαι σούπερ ευχαριστημένη. Επίσης, είναι παιδοπνευμονολόγος και νιώθω μεγαλύτερη σιγουριά μια που ο Πάνος έχει θέμα με τις λαρυγγίτιδες..Όσο για το θηλασμό, αν και του έλεγα ότι ο Πάνος δεν πιάνει, προσπαθούσε να με εμψυχώσει και να με βοηθήσει και ποτέ δεν μου είπε να δώσω ξένο όπως κάνουν οι περισσότεροι.

Αυτά και για σήμερα! Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsiaaa!

Xronia polla se oses giortazoun, Maraki-Delphinaki na se xairetai h oikogeneia sou!!

Anthouli na xairesai to gio sou kai Pasxalitsaki na xairesai to gio sou!! Den kserw an ksexnw kamia sas alla xronia polla se olous!!

Anthouli ante me to kalo na erthei h mpempoula sou!!

Filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xronia polla ...

Maraki na xairesai th giortoula sou o,ti epithumeis....

Anth moy na xairesai to Panoulh sou,Pasxalitsakh na xairesai pethero(an den kanw lathos,etsi thymamai) kai ton gioka sou.........

Anthh mou,to pethro mou ton lene Xrhsto alla o antras mou den thelei na thn vgaloume Xristina,thelei an kanoume agori Xrhsto ,an kai to deytero einai koritsaki tote nai tha to vgaloume Xristina.....

A,ksexasa na sas pw oti egw gennhsa ths Ag.Kyriakhs kai skeftomastan na to dwoume deytero onoma...(kai gia plaka tou eipa Santy kai tou kaloarese toy syzyks!!!!!).Polu mperdemenh eimai me ayto to thema.kai to Mariza mou arese (Marina kai Zwh).....alla mallon th mamaka mou Marina tha vgaloume kai san deytero to Kyriakh...

Ariadnh mou an kai egw xrhsimopoiw pampers(exw ekptwtika kouponia),thewrw oti polu kalytera einai ta babylino,tha dokimasw ki egw ta chicco.Posa ml sou trwei h mikrh????Giati den sou aresoun kale ta panhgyria?????aaaa,egw trelainomai,''roma eimai,gyftaia'',na me deis kati xorous....kai o kourkoulhs einai polu polu kalos!!!!!!

Emeis shmera sarantizoume....ante!!!!!

Me to thhlastro vrhka thn ygeia moy,gia na mou pernaei h wra ,kathe fora pou kanw diavazw ena vivlio,na fantasteite exw ftasei stis 270 selida(dhmoulidou,oi 3 yposxeseis).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου και χρονια πολλα. Η Παναγιτσα να μας στελνει υγεια και ευτυχια, γιατι τα εχουμε αναγκη :D:D:D:D:D

Να χαιρομαι το παλικαρακι μου, να ειναι γερο το μαναρι μου και τυχερο στη ζωουλα του. Επισης να χαιρομαι τη μαμα μου, τον πεθερο μου και τον ανηψιο μου.

Μαρακι, ΠΑνουλη μας (Ανθη μου να τον χαιρεσαι και με το καλο να κρατησεις την φραουλιτσα αγκαλια) και ολοι οσοι γιορταζουν σημερα χρονια πολλα και καλα με υγεια.

Ανθη μου δεν ειμαι ξαπλα κοπελα μου, ξαπλα εννοω οτι ολη μερα δεν κανω τιποτα εκτος απο το να ταιζω και να αλλαζω τη νεραιδουλα μου. Απο δουλειες ολα τα κανει η μαμα μου. Οσο για τον αγωνα και τη νικη εννοω οτι τωρα που θα παμε με το καλο στο σπιτι μας ολοι μαζι ελπιζω να τα καταφερω και με τα δυο μου παιδακια και να μη με νικησουν η κουραση, η γκρινια και η ζηλια (αν θα βγαλει ο πριγκιπας).

Ανυπομονω να ερθει το απογευμα να κατεβασει ο αντρας μου τον πριγκιπακο μου........μου λειψε το μαναρακι μου...........η μυρωδιτσα του..........ειναι τοσο διαφορετικη απο της μπεμπας.........

Καλη Παναγια σε ολους μας κοριτσια και καλα να περασετε οτι και να κανετε :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...