Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες,

Αμαλία σου μοιαζει πολυ ο μικρός, έχει τα ματια σου νομίζω καθαρά. Με το στήθος πως είσαι καλύτερα σήμερα?

Μαρακι τρομάζει η μικρη με την φωνή της πεθερας :lol:

Ανθη μέσα στη βδομάδα θα έρθει η φραουλιτσα, πολυ χαίρομαι με τα νεα σου, να προσεχείς αυτο για το μειωμένο αμνιακο υγρό στο έγραψα στο καφε. Ο μικρός ναι θέλει συνέχεια στήθος και το βράδυ κοιτάτε καλα σήμερα βέβαια ξύπνησε στις έξι και μέχρι τις οχτώ που τον ξαναταισα δεν κοιμήθηκε. Είναι πολυ μικρουλης και ξέρω ότι δεν θα έχει σταθερό προγραμμα για μήνες.

Νανσυ καλα να περάσετε και μακάρι να έχεις και λίγη βοήθεια εκει, κανά φαγητο τουλάχιστον.

Αντωνία μεγαλώσατε πολυ καο βάρος και ύψος, τέλεια και όλα αυτα με το γαλατακι της μανουλας, μπράβο .

Αριαδνη έτσι με αποκλειστικό θηλασμο το μωρακι είναι πολυ συχνά στο στήθος, υπομονη κοριτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑλημερα κοριτσακια μου.

Πω πω εριξα κατι υπνους χθες το βραδυ................ονειρο!!!! ΚΑι οντως ειδα πολυ ωραια ονειρα :oops::oops::oops::oops::oops::oops: ειδα οτι εκανα σεξ με τον αντρουλη μου και το απολαμβανα πολυ :):):):) Η καημενουλα η στερημενη.....απο τον Νοεμβριο εχω να τον γευτω........ αλλα πως γινεται στο ονειρο μου να ηταν και ο Κωστας Κοκλας δεν μπορω να το εξηγησω :shock::shock::shock::shock::shock: Η πρεπει να κανω επειγοντως σεξ ή να παψω να βλεπω τις επαναληψεις των εγκληματων :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: . Ατιμες ορμονες!!!!

Κατα τ' αλλα καλα, η μπεμπουλα ευτυχως τρωει στην ωρα της και δεν εχω το αγχος να την ξυπναω εγω και η βοηθεια της μανουλας μου ειναι πολυτιμη γιατι δεν κανω τιποτα. Εξακολουθω να εχω μια σχετικη αδυναμια αλλα το θεωρω φυσιολογικο μιας και εχω το στιγμα και ο αιματοκριτης μου σιγουρα θα ειναι στα πατωματα. Οταν με το καλο σαραντισω θα κανω ενα τσεκαπ για να δω που βρισκομαι και αν χρειαζομαι κανενα συμπληρωμα. Εσεις παιρνετε με εντολη γιατρου τιποτα???

Την Δευτερα θα τηλεφωνησω στον παιδιατρο να ερθει να δει πως ειναι η μικρη, αν παιρνει βαρος με το γαλατακι μου. Θα καλεσω εναν συγκεκριμενο γιατρο που τον ειχα εντοπισει πριν 2 χρονια αφου ειχα αλλαξει 4-5 μεχρι να σαραντησει ο πριγκιπας και ειχε αδεια αυτη την εβδομαδα. Ελπιζω να κανει επισκεψεις κατ' οικον και να μας βρει σουπερ :):):):)

Ο αφαλος της ξεραθηκε κανονικα. Σημερα να ξεκινησω οινοπνευμα και να σταματησω το μπεταντιν? Σας θυμιζω οτι επεσε την Τριτη, δηλαδη πριν 4 μερες....

Λιακι μου γλυκο καλα να περασετε στας διακοπας σας. Να κανεις και τη βολτα με τη μηχανη που τοσο λαχταρας...... ΚΑλα ο μικρος δεν παιζεται! Τον πιανει το γαλατακι σου μια χαρα. Μπραβο σας. Ειναι να τον ξεντυσεις και να τον δαγκωνεις οπου βρεις :D:D:D:D:D .Ποσα κιλα ειστε αληθεια? Οσο για τον σε ποιον μοιαζει, νομιζω οτι εχει το δικο σου σχημα προσωπου και τα ματια σου αλλα μοιαζει και στον αντρα σου. Μια χαρα που πηρε και απο τους 2 σας ;);););)

Πως ειναι το στηθος σου? Οντως μια συμβουλος θηλασμου ισως σε βοηθησει περισσοτερο απο εναν γιατρο που ισως σου μιλησει κατευθειαν για φαρμακα....

Σχετικα με αυτο που λετε για θηλασμο και περιοδο, εγω στον πριγκιπα ειδα περιοδο οταν ηταν ο μικρος 10 μηνων και θηλαζα αποκλειστικα ως τον 7ο μηνα και μικτα με τροφη ως 15 μηνων. Δεν μπορω να πω οτι ειχε διαφορετικη συμπεριφορα τις μερες της περιοδου, ο πριγκιπας ηταν γενικα βυζοπλητκος και δεν μασουσε απο τετοια!!!!! ΑΠισης ολα καλα οσον αφορουσε ροη και διαρκεια αλλα δεν ειχα καθολου πονους περιδου και προειδοποιητικα πονακια. Ξαφνικα τσουπ μου ερχοταν :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Αλλα ολα ειναι σχετικα. Η ξαδερφη μου που θηλασε 9 μηνες ειδε περιοδο με το που σαραντησε. Ο καθε οργανισμος ειναι ιδιος. Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο θηλασμος δεν προσφερει 100% προστασια απο εγκυμοσυνη γι αυτο και πρεπει να προσεχουμε. Πολλες την πατησαν ;);););)

Αλεκακι δεν ξερω για το σπιραλ. ΚΑι εγω παντως σκεφτομαι να βρω καποια σιγουρη μεθοδο αντισυλληψης γιατι και τις 3 εγκυμοσυνες τις επιασα με την ανασα :lol::lol::lol::lol::lol: Αλλα νομιζω το εχω ξαναρωτησει..... καισαρικη και σπιραλ κανει??? Με γεια τα ρουχαλακια και καλα κανεις και τα φορας τα μινια!!!!!!! Οσο σε κανουν να νοιωθεις καλα να τα φορας και μη σε νοιαζει κανενας και τιποτα ;););)

Μαρακι γελασα με το κλαμα και την πεθερα :lol::lol::lol: Η πεθερα τι λεει για την αντιδραση της μικρης? ΠΑντως τα μωρα εχουν ενστικτο και πρεπει να τα εμπιστευομαστε ;);););)

Ανθουλα μου τελικα θα βγει η προαισθηση σου. Σε βλεπω να γεννας της Παναγιας!!!! Διπλα ευλογημενες μανουλα και φραουλιτσα :):):):)

Νανσουλι καλα να περασετε στις διακοπες σας και ελπιζω να σε βοηθανε εκει. Και επιβαλλεται, τοσα χερια θα ειστε!!!!!! ΜΑκαρι να εχεις ιντερνετ και να μας λες τα νεα σας. Προσπαθησε να ξεκουραστεις και να γεμισεις τις μπαταριες σου.

Κοκονιτσα τελειος ο μικρος. Πολυ καλο το βαρος σας, μπραβο. Ειδες ο επιμενων νικα!!!!!!!!!!!!!

Ουφ. Εχω αρχισει και αγχωνομαι για το πως θα τα καταφερω μονη μου στην Καστορια. Ο μικρος καλομαθε με τους παππουδες και φοβαμαι οτι θα αργησει να συνηθισει την κλεισουρα παλι.........Τον λυπαμαι τον καημενο αλλα δεν γινεται αλλιως. Ευχομαι να ειναι βολικη η νεραιδουλα μου για να μπορω να ασχολουμαι οσο γινεται περισσοτερο με τον πριγκιπα........

ΥΓ. Η μπεμπουλα μας πηρε χθες και το αλλο αγορακι της? Εχουμε κανενα νεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε αγαπουλες???

να σας ζησουν τα μωρακια!!!

χαθηκα λιγο δεν εχω δικη μου συνδεση περιμενω απο μερα σε μερα..

πηγαμε εχθες στον γιατρο η μπεμπα εγινε 2.700 εκανα κ κορδελα ο γιατρος ειπε οτι βλεπει λιγη κινητικοτητα βιαζομουν να φυγω ομως κ δεν τον ρωτησα τι εννοει...

την πεμπτη θα ξανα παω..

νοιωθω πολυ κουρασμενη θελω ολη την μερα να ειμαι ξαπλα κ το βραδυ κοιμαμαι σαν βοδι...

θελω να γεννησω πια εχω εξαντληθη...ουτε το βρακι μου δεν μπορω να σκυψω να βαλω κ αυτη η ζεστη αλλο πραγμα πια να φανταστητε την βαλιτσα μου την εχω μιση σε λιγες μερες θα γεννησω κ δεν εχω το κουραγιο ουτε μια βαλιτσα να τελειωσω...σας αφηνω αρκετα σας ζαλισα με την γκρινια μου..

παω να βαλω την κορη μου για υπνο κ θα την πεσω κ εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsiaaa ti kanete?

Simera eutuxws exei drosia! Xtes zoristikame...den koimotan kai itan polu anisixi apo to apogeumastis 6:30 mexri tis 2 to prwi!! Tin taiza kai koimotan sto stithos kai molis tin ebaza stin kounia meta apo kanena 10lepto ksupnouse kai eklaige.

Mou to eixe kanei auto alli mia fora kai sugkrina ti eixa kanei kai tis duo fores kai ebgala to porisma oti kati exoun ta manitaria...eixa faei ti mia fora pizza me manitaria kai proxtes kai xtes makaronia me kuma pou eixe kai manitaria. mipws tis prokaloun aeria ta manitaria?? Pantos xtes zoristike me ta aeria to kaimeno mou.

Simera elpizw na einai kalitera...ws twra einai kali alla ligo exei akoma aeria. Pantws to prwi pros mesimeri pou pigame sti thalassa itan mia xara polu isixi. Kaname kai to mpanaki mas alla simera polu kuma.

Anthouli plisiazei o kairos kai gia sena eides!!! Les na bgei swsti h diaisthisi sou kai na genniseis 15Augousto?? ;)

Eutuxws drosise ligo kai isws tha anakoufistikes kai esu ligaki.

Kokona terastios o mpempis!!! Mia xara megalwnei!! Anipomonw kai gw na pame apo bdomada gia na dw kai poso baros exei parei giati exoume na pame sti giatro apo 20 imerwn kai opou nanai tha eimaste 2 minwn!! Poso grigora pernaei o kairos!

Ariadni apo katw ennoeis mono ekei pou einai o popos h se olo to kathismataki na balw mia petseta?? Emena pantws sigoura thelei kai maksilari giati einai megalo to kathisma gia ti mpempa kai de mou arese katholou etsi opws tin eblepa na kounaei mes to kathismataki. Pire kamia sas maksilaraki tetoio?? Ariadni esena mia xara h mpempa afou koimatai tosi wra ti nuxta apo twra!!

Aleka mia xara einai ta mini!! Kai ti pou eisai mana 2 paidiwn?? Na to skeftesai otan gineis giagia 2 eggoniwn, pros to parwn eisai nea akoma :lol:

Pasxalitsaki egw apo tin arxi tis ebaza oinopneuma den balame katholou mpetantin kai einai mia xara o afalos tis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

να ευχηθω σε στα κοριτσια που φευγουν διακοπουλες καλα να περασετε!!!

happy λιγο ακομα εμεινε κ θα εχεις το νινι σου αγκαλιτσα!!!

ανθη ακομα ε?εγω περιμενα να μαθω οτι θα γεννουσες παρασκευη!!

κοριτσια η μπεμπα πραγματικα με το που την μιλαει τσιριζει στο κλαμα κ μετα ειναι μες στην γκρινια γιατι με το παραμικρο φοβαται!! :lol::lol: εντωμεταξυ εγω γελαω οταν το κανει..η πεθερα ακομα δεν παραπονεθηκε γιατι κλαιει η μικρη οταν της μιλαει..βασικα με το που την βλεπει η μπεμπα ετοιμαζει αναπνοες για κλαμα... :lol::lol::lol:

εγω πισταευω οτι επειδη την φιλαει αγρια στα μπουτια απο την αγαπη της,να την πονεσε κ ετσι της εμεινε ο φοβος του πονου..

χτες βραδυ κοιμηθηκε 11:30 κ ξυπνησε στις 6κ 15 το πρωι κ ξανακοιμηθηκαμε κ ξυπνησαμε στις 10 κ 30!!!! :)

αντωνια πολυ καλα ο μπεμπης!!!ειδατε τελικα οτι με επιμονη κ υπομονη το γαλα μας δεν παει στραφη!!!!

για το μαξιλαρακι που λετε θελω κ εγω,αλλα επειδη δεν μπορω να κατεβω θεσσαλονικη λογου αμαξιου για να παρω βαζω μαξιλαρακι μικρο στον ποπο κ ειναι τελεια!!!!

κατερινα_πασχαιτσακι απο την αρχη κ εγω εβαζα καθαρο οινοπνευμα μεχρι να κλεισει τελειως η πληγουλα..την πεμπτη το απογευμα μπορει να ερθω βεροια με την μικρη..θα εισαι η θα φυγεις καστορια? ο γιος μου με τον μπαμπα του εφυγε στες βραδυ καστορια..στο μαυροχωρι μενει...

ελενα τα μανιταρια οντως φερνουν αερια..ακομα κ σε μας... το infakolic κανει θαυματα!!!!το πηρα την εδωσα 2 φορες κ ειναι φοβερο!!εκει που βλεπεις το μωρο να ζοριζετε ξαφνικα κοιμαται!!!! :)

αλεκα μια απο τα ιδια στα ρουχα!!!!τωρα που εχουμε κ μεμε ( παμελα αντερσον ) δεν το συζηταμε για μινι κ σουπερ ντεκολτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αποκλειστικό θηλασμό δεν κάνω ακόμα γιατί το στήθος δεν το θέλει και πολύ κι ας την πιέζω και έτσι είμαι όπως η Ελένη με αγκαλιά το θήλαστρο που δεν μου αρέσει καθόλου :cry: Ακόμα δίνω και ξένο. Σήμερα και χτές πάντως απο τις 10 το πρωί εχει πολύ γκρίνια και θέλει συνέχεια φαι ή τουλάχιστον έτσι νομίζω γιατί μόλίς της δίνω ησυχάζει. Τώρα πριν λίγο έφαγέ και μετά της έβαλα πιπίλα και το πορτμπεμπε πάνω στο καρότσι και την κούνησα και κοιμήθηκε. Κοιμάται 20 λεπτά και έχω κάνει το σταυρό μου :oops: Δεν ήθελα να την μάθω με κουνήματα αλλά αλλιως μόνο αγκαλια σταματούσε να κλαιει. Είναι δυνατόν να έιναι κολικοί?Απο αυτά που έχω διαβάσει δεν νομίζω..

Κατερίνα και γω που έχω στίγμα μου είπε ο γιατρός να συνεχίσω το σίδηρο και το ασβέστιο.

Έλενα κοίτα εδώ http://www.fatsulesmoda.gr/vrefanaptixi22.html

Ενα τέτοιο μαξιλαράκι θα ήταν καλό να βρίσκαμε...Η παιδίατρος μου είπε την πετσέτα κατα μήκος του σώματος,απο το κεφάλι μέχρι τα ποδια, ε δηλαδή κάπως σαν αυτό το μαξιλαράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!και σε σας ευχομαι ολα τα καλα του κοσμου για εσας και τα μωρακια σας,που γεννησατε ή που περιμενετε!

Λοιπον η δικη μου εμπειρια αρχισε στις 19/7 πεμπτη κατα τις 7 το απογευμα,ξυπνησα κι ημουνα πολυ υγρη,το λεω στην μανα μου,σπασαν τα νερα μου ειπε,δεν το πιστευα,αλλαξα εσωρουχο και παλι τα ιδια αλλα οχι να τρεχουν,πηρα τηλ τον γιατρουλη μου και μου ειπε να ξεκινησω για το γαια.Κατα τις 9 φτασαμε,μου κανανε μια εξεταση η οποια εδειχνε αρνητικη ,την επανελαβαν πολλες φορες αλλα τιποτα,εγω απο την αλλη συνεχιζα να ποναω στην μεση και να νιωθω βαρος χαμηλα και ετσι ο γιατρος μου βαλε χερακι,κατι οτι ειναι κολπικα νερα ελεγε και οτι μαλλον θα πηγαινα σπιτι,αν και εβλεπα μια αμφιβολια στα ματια του.Ανεφερε κατι για "οπισθιο"αλλα δεν το πιασα καλα.Μου πε να παω σπιτι και τις επομενες μερες να περιμενω τον τοκετο και οτι εχει παρει θεση η μπουμπου μου.Με το που σηκωνομαι να ντυθω,τους ακουω να λενε"σπασαν τα νερα''Εγω δεν ειχα παρει χαμπαρι.Ωσπου τα νιωσα να τρεχουν σαν βρυση στα ποδια μου.Ειχα διωξει και τους δικους μου ευτυχως τους προλαβα κοντα.Με ετοιμασαν μου βαλανε ορο,ειχε παει καπου 11 η ωρα και ειχα 2 διαστολη με μικρα πονακια."κατσε χαλαρωσε τωρα,μεχρι το πρωι που θα αρχισουν οι πονοι",μου ειπε ο γιατρουλης.Ομωσ καπακι αρχισα να; νιωθω κατι τρελους πονους,του ελεγα γι α επισκληριδιο και μου λεγε οτι ειναι νωρις ακομα,μα αφου ποναω του ελεγα,υπομονη μου ελεγε,μετα απο την εντονη επιμονη μου και εφοσον οι πονοι μου φαινονταν αβασταχτοι,αρχισαν να με πιστευουν,με εξετασαν κι ειχα παει 4 διαστολη,ηρθε η αναισθησιολογοσ μου εκανε την επισκληριδιο και εκει που ανακουφιστικα απο τους πονους και αφησα τον γιατρουλη να φυγει,αρχισα να νιωθω μια πιεση απο κατω,με εξετασε με χερακι μια νοσοκομα,φωναζει την συναδελφο της και λεει"για δες και συ μηπως κανω λαθος",βαζει χερι και η αλλη και κοιταζονται,και φωναζουν τον γιατρουλη.Επικρατει μια αναστατωση,εγω στην κοσμαρα μου,μπαινουν βγαινουν,μου ανοιγουν τα ποδια,το ενα στην νοσοκομα το αλλο στον γιατρουλη,και μου λενε"Σπρωξε"! "γιατι?"λεω εγω! "γιατι,γεννας μου "λεει ο γιατρουλης!!!!Ειμαι λιγο βουρλο.Μπηκε κι ο αντρας μου ακριβωσ πανω στα δυσκολα,αλλα ηταν πολυ ψυχραιμος

Κοριτσια σε ενα τεταρτο περιπου με τις εξωθησεις ειχα βγαλει την μπουμπου μου(1:00πμ της Παρασκευης 20/7.στου Προφητη Ηλια,θα την βαπτισσουμε Ηλιανα και το ειχα πει οτι ωραια θα ταν να γεννουσα στου Προφ Ηλια!!!),φανταστειτε οτι απο τον 6 μηνα ηταν μπλεγμενη με τον λωρο κι ο γιατρος στο Ελενα ειχε αρχισει να μου πεταει για καισαρικη,ευτυχως που τον αλλαξα γιατι πραγματικα βγηκε χωρις κανενα προβλημα η μπουμπου.3340γρ γεννηθηκε, 51 εκ.΄Τα βραδια στο μαιευτηριο,ημουνα μεν ευτυχισμενη με την κορουλα μου,αλλα ειχα και τρελο αγχος με τον θηλασμο,αποκλειστοκο επελεξα,τρελη αυπνια,η μικρη μου πολυ νευρικη και κλαψιαρα και κατεληξα να επιστρεψω στο γαια,μετα την εξοδο μας με αρτηριακη πιεση!Ευτυχως ειχε να κανει μονο με την κουραση και το αγχος.Μου περασαν ομως οι πιο ασχημες σκεψεις,το τι θα απογινει η κορη μου αν παθω κατι,κανεναν δεν βρισκω ιδανικο να την μεγαλωσει :? κακως αλλα ετσι νιωθω,οτι μονο εγω πρεπει να την προστατευω!!!.

Πλεον εχω συνειδητοποιησει τον ερχομο της,μου χει φυγει το τρομερο αγχος και ειμαστε πολυ καλα,η μπουμπου συνεχιζει να ειναι νευρικη κοιμαται το πολυ 2ωρο σερι,και ειναι βυζομανης.Εγω εχασα τα κιλα της εγκυμοσυνης συν 2 κιλα παραπανω.στις 15 μερες που ζυγιστηκα

μου Λειπετε πολυ ρε κοριτσια,μου ησασταν τοσο ωραια παρεα στην εγκυμοσυνη μου και με βοηθουσατε τοσο πολυ στις αποριες μου και τωρα που πραγματικα σας χρειαζομαι περισσοτερο,δεν εχω ιντερνετ.και το κακο ειναι οτι απο Σεπτεμβρη θα μετακομισουμε,

ουφ εγραψα πολλα με ορμη :oops: .Κοιμαται η μπουμπου.Εμεις βγηκαμε στις 20μερες,πηραμε την μιση ευχη αλλα γενικως εγω το πρωι πεταγομαι στο σουπερ για να ξεχνιεμαι εστω για μισαωρακια στον εξω κοσμο και την κραταει η μαμα μου.

θελουμε και μεις να παμε για μπανακια τον Σεπτεμβρη,πρωτα ο Θεος.

Σας φιλω,ελπιζω να τα πουμε συντομα,θα διαβασω αλλο λιγο μεχρι τις 7μμ που θα παω σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tseboula na tin xairesai ti mpoumpou sou, isoun mallon apo tis polu tuxeres giati itan grigoros o toketos!

Kali loxeia na exeis!

A nai Ariadni auto fainetai polu wraio, psilo akribo omws...

Kolikoi den nomizw na einai, an einai kolikoi to katalabaineis giati mazeuei ta podarakia kai zorizetai kai

kokkinizei. Egw pantws exw katalabei oti pote den klaiei xwris logo, panta uparxei enas logos, h tha peinaei, h tha ponaei, h de boleuetai h einai katourimeni!! Me ton kairo tha katalabeis kathe fora pou klaiei giati klaiei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τώρα κατάφερα να σας γράψω ελπίζω να τελειώσω και το διάβασμα γιατί αρχίσατε πάλι να γράφετε πολλά.

Πασχαλιτσάκι εσένα είχε και ίκτερο ε? Γι'αυτό κοιμάται πολύ. Ναι να την ξυπνάς τώρα που είναι αρχή. Ο παιδίατρος εμάς μας είχε πει να τον αφήνω κανένα 4ωρο το βράδυ και 3ωρο το πολύ την ημέρα. Αυτό για την αρχή επειδή είχε ίκτερο. Μετά δεν τα ξυπνάς γιατί αν δεν ξυπνάνε σημαίνει ότι είναι χορταστικό το γάλα σου. Τους φτάνει. Τα μωρά που δεν κοιμούνται συνήθως δεν χορταίνουν γι'αυτό και ξυπνάνε.

Τον αφαλό μόνο με οινόπνευμα εγώ τον έκανα.

Βικάκι μαςςςς να σου ζήσει η μπουμπού. Το νέο μέλος της οικογένειας. Να έχεις καλή λοχεία και να χαρείς τους θηλασμούς.

Μαράκι άστα κι εγώ με το σεξ πολύ πόνο όχι απλά ψιλοπονάω αλλά πονάω πολύ.

Εμένα έφτιαξε πρόγραμμα. Κάθε μεσημέρι στις 14.00 και μετά κοιμόμαστε και κάθε βράδυ μετά τις 9 μέχρι τις 10 έχουμε κοιμηθεί.

Ανθή όχι απλά δεν ήξερα αν ήταν να πας για καισαρική ή φυσιολογικό τοκετό. Δεν θυμόμουνα. Δεν σου είπα να πας για καισαρική λόγω αιμορροιδων.

Νάνσυ κι εγώ έχω κολλήσει στα κιλά και μου την έχει δώσει. Ενώ είχα χάσει ένα ακόμα κιλό το ξαναπήρα!! :evil:

Αντωνία μου χαίρομαι πολύ για τα κιλά του μικρού. Είδες υπομονή και επιμονή θέλουν τα μωράκια μας.

Όντως ευτυχώς δρόσισε δεν αντεχόταν άλλο η ζέστη αυτή.

Κοριτσάκια έφτασα μέχρι την σελίδα 72. Πάω να κάνω παρέα στον άντρα μου. Φιλάκια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελενα ειναι ακριβο,απλα ηθελα να σου δειξω τι μαξιλαρακι θα ηταν καλο να εχουμε!Έχεις δίκιο ότι με τον καιρό θα μπορώ να αποκωδικοποιώ το κλάμα της...Όλοι μου λένε πάντως ότι μετα το 40ημερο φτιάχνουν τα πράγματα.Θα δούμε...

Τσεβουλα, τέλεια η εμπειρία σου!!!Να σου ζήσει η μπεμπούλα!!!

Σταυρούλα τί καλά που φτιάξατε πρόγραμμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai etsi mou elegan kai emena oti meta tis 40 imeres einai kalitera...emena ti moni diafora pou blepw einai oti den exei tosa ponakia opws prin, den exei allaksei kati allo kai polu, alla ti na allaksei afou itan polu kaloboli aptin arxi...to mono pou tha mporouse na paei pros to kalitero einai to programma upnou to bradino. Exei kollisei twra sto 4wro. Mou eixe kanei kai kati 5wra, alla twra teleutaia koimatai 4wra.

Stauroula esena mia xara me to programma. Emena de mporw na pw oti exei stantar wrario.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια, απολαμβανω την δροσουλα που έχει, κοιμησα ένα ένα τα μικρακια μου, οι γονείς μου έχουν βγει και περιμένω να έρθει απο Αθήνα και ο άντρας μου.

Ο μικρουλης μου εδω και δυο μέρες νομίζω ότι άρχισε και στηρίζει το κεφαλακι του σιγα σιγα και ανυπομονω τώρα για το επομενο επίτευγμα που μάλλον θα είναι το χαμόγελο!!!!!

Αλέκα με γεια τα ρουχαλακια, γιατι καλε να μην βάλεις μίνι να φοράς ότι σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα.

Κατερίνα εγω συνεχίζω ασβέστιο και σίδηρο, μου έχει πει για όσο θηλαζω.....Μια χαρα θα τα πάτε και μόνοι σας στην Καστορια, τα δευτερα είναι συνήθως πιο εύκολα έχουμε και την εμπειρία, θα βρεις τους ρυθμούς σου σίγουρα.

Happy λίγο εμεινε και για σένα, υπομονη.

Έλενα είσαι τυχερη που το εντοπισες ότι μπορει να την ενοχλούν τα μανιτάρια,έτσι μάλλον δεν θα τα ξανά φας για λίγο καιρο.

Tsevoula να σου ζήσει και παλι το κοριτσάκι σου είχες μια πολυ καλη εμπειρία απο ένα γρήγορο τοκετο, μπράβο.

Αριαδνη σιγα σιγα θα βρείτε τους ρυθμούς σας και αν όχι στις 40 μέρες, στο δίμηνο θα έχουν φτιάξει κάπως τα πράγματα, είναι μικρουλικα και δεν κακομαθαινουν ούτε με την αγκαλια ούτε με το κουνημα, καλο είναι να κανουμε ότι τα ανακουφίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; Είστε καλά; Σήμερα πήγα κομμωτήριο για χτενισματάκι και πεντικιούρ. Είπα να με δει όμορφη η φραουλίτσα μου :lol::lol::lol::lol: Κατά τα άλλα, χαίρομαι που δρόσισε αλλά μου τη δίνει απίστευτα η βροχή και η υγρασία. Ήθελε ο Πανούλης να πάμε αύριο θάλασσα αλλά είδα ότι πάλι θα βρέξει :evil::evil::evil:

Έχω κάθε τρεις και λίγο πονάκια και πίεση από κάτω. Νιώθω ότι το μωράκι μου κατεβαίνει όλο και πιο χαμηλά. Τόσο πολύ που νομίζω ότι θα μου σπάσουν τα νερά από στιγμή σε στιγμή :?:?:? . Δε θέλει όμως να βγει ακόμα. Πιστεύω ότι θα προλάβω και το ραντεβού της Τρίτης. Για να δούμε..

Νάνσυ μου, αν και δε θα διαβάσεις το ποστάκι, εύχομαι να περάσετε τέλεια, να έχεις όσο περισσότερη βοήθεια γίνεται και να είναι ήσυχα τα μωράκια σου για να ξεκουραστείς και λίγο!

Κατερινάκι μου είναι πράγματι μικρούλης ο μπομπιράκος σου για σταθερό προγραμματάκι αλλά παρόλ' αυτά μια χαρούλα τα πηγαίνει! Είναι ησυχούλης ή γκρινιάζει;; Καλώς τον δέχτηκες τον αντρούλη σου!!!!

Αλέκα καλά έκανες και τα πήρες τα μινάκια σου αφού σου αρέσουν! Το θέμα είναι να νιώθει όμορφα ένας άνθρωπος. Με γεια!!!

Αριάδνη περνούν πολλές φάσεις τα μωρά. Εμένα δε θα με ένοιαζε να μένει ξύπνια όοολη τη μέρα, αρκεί να κοιμόταν όοοολο το βράδυ..Πολλά ζητάω :lol::lol::lol::lol::lol: ;;;;;;Επίσης τα σκαμπανεβάσματα είναι απολύτως λογικά και φυσιολογικά, τόσο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, όσο και τον πρώτο καιρό μετά τη γέννα.

Πασχαλιτσάκι μου γέλασα πολύ με τον Κώστα Κόκλα στο όνειρό σου :lol::lol::lol::lol::lol: Μου κίνησες όμως την περιέργεια..Αφού σεξ έκανες με τον άντρα σου, ο Κόκλας τι ρόλο έπαιζε στο όνειρο :lol::lol::lol: ;;;;;;;;

Λες τελικά να γεννηθεί στις 15;; Μακάρι! Η πεθερά μου είχε δει όνειρο την Παναγία και της είπε ότι η εγγονή της θα γεννηθεί αύριο και από τότε η πεθερά λέει ότι το μωρό θα γεννηθεί στις 16 Αυγούστου! Όλο προβλέψεις κάνουμε :lol::lol::lol::lol:

Αντωνία σούπερ ο αντράκος σου! Μεγάλωσε το μωράκι σου!!!

Τσεβούλα φοβερή η εμπειρία σου! Μακάρι να ήταν έτσι όλοι οι τοκετοί! Να σου ζήσει η μπουμπούκα σου!

Σταυρούλα μου όταν τα μωράκια αποκτούν προγραμματάκι όλα είναι πιο εύκολα μετά! Και ο Πάνος 2 μηνών έφτιαξε προγραμματάκι! Τον Πάνο τον γέννησα φυσιολογικά κι έτσι πάμε και στο δεύτερο αν όλα πάνε καλά. Μακάρι όλα να πάνε καλά..Το βασικό όμως είναι να γεννήσω ένα υγιές μωράκι!

Δρόσισε αλλά τα σπίτια μέσα ακόμα ζεστά είναι και μου τη δίνει απίστευτα :evil::evil::evil: Έχω ανοιχτά τα πάντα και παρόλ' αυτά η ζέστη ζεστη :evil::evil::evil::evil:

Φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Ανθη και happy καλη λευτερια να εχετε γλυκες μου!!

Θα περιμενουμε νεα σας!!

Τσεβουλα πολυ ευκολα γεννησες και εσυ . Εισαι πολυ τυχερη! Να χαιρεσαι τη μπουμπου σου και παλι!!!

Αριαδνη αφου τρωει καλα ολη μερα καλα κανεις και δεν την ξυπνας.

Αλεξανδρα οσο για το μπεταντιν...Γενικα με τα χτυπηματακια ιωδιο δεν βαζετε?? Και σε οσες κανουν καισαρικη δεν βαζουν μπεταντιν στην κοιλια?? Φανταζομαι οτι το ιδιο θα ισχυει και για εμας...Εγω δεν εχω θυροειδη αλλα τον παρακολουθουσαμε στην εγκυμοσυνη γιατι εχω πολλα αντισωματα...Ευτυχως που μετα την γεννα εκανα εξαταση γι αυτο και βγηκε μια χαρα.

Και σε εμας δεν καθετε ακομα καλα στο καθισματακι αυτοκινητου .Κανει τωρα προσπαθεια να στειριξει το κεφαλακι του , και προς το παρον του βαζουμε πετσετα σε ολο το μηκος του σωματος οπως λεει και το Πασχλιτσακι και ειναι οκ.

Κοριτσια εμενα με ποναει πολυ το στηθος και δεν χορταινει ,ειχε μαθει να τρωει απο το μπιμπερο και με μεγαλη ροη. Εχθες που ματωσα κιολας ξανα ειμαι παλι με το θηλαστρο και ειπα οσο αντεξω. Του δινουμε και ξενο για να τον φτασει. Νομιζω οτι αν χασεις τη σειρα σου απο την αρχη ειναι πολυ δυσκολο μετα γιατι μενεις πισω και δεν εχεις αρκετο και πονας περισοτερο στη θηλη ετσι οπως την αρπαζει :(

Λιακι και εγω θα συμφωνησω οτι σου μοιαζει πολυ. Καλα να περασετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, ερημιες βλέπω σήμερα....

Το πρωι πήρα τον μπέμπη και πήγα και εγω μαζι με τηνΑγγελικη τον αντρα μου και τους γονεις μου στη θάλασσα. Μπάνιο δεν έκανα φυσικά αλλα κάθησα με τον μικρούλη πάνω στην καφετέρια, είχε καλη σκιά και καθολου ζεστη. Ήταν ήσυχος, κοιμόταν κάποια στιγμη ξύπνησε τον θηλασα και μετα καθόταν ήσυχος στην αγκαλια μου. Ωραία ήταν αυτη τη βδομάδα που θα είναι και ο άντρας μου θα ξαναπαω μαζι τους. Δροσισε αρκετά και απο χθες και είναι πολυ καλύτερα τις προηγούμενες μέρες δεν την άντεχα την ζέστη κολλουσα συνέχεια.

Χθες κοιμήθηκε δυο τετραωρα το κουνελακι μου εννιά με μια και μετα μέχρι τις πέντε. Βέβαια πέντε με έξι ήμασταν με το μάτι γαριδα αλλα οκ δεν παραπονιεμαι καθόλου.

Ανθη ανανεωθηκες για να σε δει κούκλα η φραουλιτσα. Χρειαζόταν η βροχουλα γιατι είχαμε λιωσει τόσες μέρες, πήγατε τελικα θάλασσα σήμερα?

Λια μετα τις 40 μέρες και αφου τώρα σιγα σιγα θα αρχίζει να στηρίζει το κεφαλακι του θα κάθεται και καλύτερα στο καθισματακι, εγω ακόμα με το portbebe τον μετακινω. Λια βάζε κρέμα στις θηλες που ματωσαν για να επουλωθούν γρήγορα, ένα στιγμιαίο πόνο μόλις αρπάξει την θηλη είναι φυσιολογικο να το νιώθεις. Πάλεψε το όσο αντεχεις ποτε δεν είναι αργα. Καλές διακοπές και σε σας, είχα ξεχασει νομίζω να σου ευχηθώ και με το καλο να σαραντησετε και εσείς σε λίγες μέρες.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia mou....exw polla nea...Proxthes phgame kai phrame eyxoula an kai den sarantisame akomh....Emeis sarantizoume thn hmera tou 15 Aygoystoy...Kserete an dinoun eyxh anhmera ths Panagias????Xthes kaname thn prwth mas voltoyla gia kafedaki ,egw,h mpempoula,o antroulhs moukai h kollhtoula mou....Kalh pou htan an kai sthn arxh fovomoun mhpws xalasei ton kosmo...alla gamwto evrekse.....ithela kai shmera na thn bgaloume exw alla exei kwlokairo...

Re koritsia me exoun piasei oi aimorroides se tragiko vathmo????Anthh mou esy ti pairneis????egw vazw pago kai ladi kai mia aloifh alla den mporw na paw sth toualeta,upoferw....tha dw pws tha paei alliws tha paw sto giatro...

Oson afora ta loxeia enw eixa kafe aima,ksafnika apo proxthes eixa polu polu entono kokkino aima,phra to giatro mou kai mou eipe oti endexetai na einai periodos(tha me dei thn erxomenh evdomada,an kai tou ekane entypwsh giati dinw apokleistiko mhtriko gala)...

Shmera hrthan oi goneis mou kai o adelfos mou,trelathhkan me th mpompou mou....H kahmenh h manoula mou edw tha htan alla vlepete ekena egxeirhsh stis aimorroides ths kai ypoferei...

Koristsia,o antras mou pou exei erwta me th mikrh,pathos dhladh,mexri na th filhsei sto stoma thelei(den paei kala),leei synexeia ''dikia mou einai,dikia moy'',thn taizei kathe mera ekeinos kai egw thn idia wra kanw thhlastro opote mia xara......swthhka,to kanei edw kai mia evdomada(apo tote me th katsada),egw kanww mono ta vradyna ...

Ariadnh mou,symfwnw me Elena,otan klaine kati ap ayta pou sou eipe tha thelei,tha vreite tous rythmous sas....

Este k Lia,egw menw Geraka (este konta) enw to patriko mou einai Anw Neapolh Nikaias(Lia konta)...

Thymaste ta pampers pou mas eixe proteinei h Este>???Egw proswpika ta eixa agorasei kai wra agorasa kai apo sypermarket kai einai akrivws ta idia,den htan diaforetika...

Lil mou,upomonh me to sthhos....kai egw thn vazw,kati katevazei me th dikh mou voitheia sto sthhos alla ws epi to pleiston to kyrio faghto ginetai me mhtriko mpimperou...

Ante na ftiaxei o kairos giati den kratiemai,thelw na bgainoume epitelous....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsevoula mou,na sou zhsei,na to vgalete hliana shmadiako.....emeis gennhsame ths ag.yriakhs kai bghkame apo nosokomeio ag.marina(MARINA LENE kai th mama mou)))...opote leme gia enan tetoio syndyasmo skeftomai,th pethera mou poios thna akoyei???apo twra niwthw zalh!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου........... ερημια στο ποστακι μας............και εγω νοιωθω οτι δεν χορταινω υπνο ρε γμτ. Και δεν μπορω να πω οτι δεν κοιμαμαι κιολας, αν εξαιρεσουμε οτι ξυπναω μεσα στη νυχτα για ταισμα και αλλαγμα κατα τ' αλλα ξεκουραζομαι αρκετα.

Σημερα ηρθε και ο πριγκιπας να τον δω. Πολυ φοβαμαι ρε κοριτσια πως θα τα καταφερω μονη μου.... :(:(:(:(:( νομιζω οτι θα ειμαι ανεπαρκης και κακια μανουλα για τα παιδακια μου :cry::cry::cry::cry::cry: δεν θα καταφερνω ουτε να παιζω και να ασχολουμαι με τον πριγκιπακο μου ουτε να φροντιζω και να χαιρομαι οσο θα θελω με τη νεραιδουλα μου. Το σκεφτομαι και μου ρχεται να κλαψω....... ειδικα τις μερες που θα ειναι ο στρατηγος υπηρεσια ή νυχτερινη ή απογευματινη ή οτιδηποτε τελος παντων τι θα κανω μονη μου? Παρακαλαω μονο ο θεος να με εχει γερη και δυνατη και ολα τοτε θα τα προσπαθησω :)

Τσεβουλα μου τι ομορφη εμπειρια :D . Μακαρι ολες οι γυναικες να γεννουσαν τοσο γρηγορα. Μπραβο σας. Και παλι να σου ζησει και καλη λοχεια να εχεις κοπελα μου.

Να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια γιατι το ξεχασα απο τον πριγκιπα.......(αυριο θα ρωτησω και τον παιδιατρο αλλα θελω και τη γνωμη σας ως εμπειρες)

Η μικρη μου υπαρχουν φορες που δεν χορταινει με το ενα στηθος και θελει και αλλο γαλα (τρωει για την ωρα περιπου 20 λεπτα ) εχθες που την αφησα ελευθερα στο στηθος οση ωρα ηθελε μου εκανε 2 φορες εμετουλη. Τη μια λιγακι, σαν να πηγε να ρευτει και εβγαλε γαλατακι αλλα τη δευτερη εβγαλε πολυ γαλα, σαν να της ηρθε πολυ και ζοριζοταν και βαρυστομαχιασε. Δεν ρευεται και ευκολα και φοβαμαι οτι αν την αφηνω ελευθερο ωραριο στο στηθος θα μου κανει τετοια (ο πριγκιπας ποτε δεν εκανε εμετο στη ζωη του και ετρωγε οσο ηθελε χωρις ρολογια).

Εσεις τι μου προτεινετε να κανω? Να της προσφερω το στηθος οποτε θελει και οσο θελει ή επειδη ειναι ακομη μικρουλα και εχει μικρο στομαχακι να μην την αφηνω οσο θελει αυτη στο στηθος αλλα να της δινω μονο το ενα καθε φορα για να μην εχουμε τετοια προβληματα? Μετα που θα μεγαλωσειδεν θα την φοβαμαι αλλα για τωρα δεν ξερω τι να κανω...........απο την αλλη σκεφτομαι μηπως ειναι απλα λαιμαργη ή προσπαθει να μου ρυθμισει την παραγωγη γι αυτο και τα κανει αυτα.....

Πεστε μου τη γνωμη σας :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα, όντως ερημιά.

Πασχαλιτσάκι-Κατερινούλα μην κάνεις τέτοιες σκέψεις, μια χαρά θα τα καταφέρεις, λίγο υπομονή θέλει μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας.Σε καμία περίπτωση δεν θα είσαι κακιά μάνα!!Όσον αφορά τον θηλασμό, δυστυχώς δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω γιατί εγώ όπως και η Ελένη έχω μπλέξει με το θήλαστρο :(

Πάντως η δικιά μου εδω και τρεις μέρες που έχω αρχίσει να σημειώνω, διαπιστώνω ότι "φροντίζει" να τρώει όλα τα γέυματα μέχρι τις 12-1 (περίπου 550μλ απ΄ότι υπολογίζω, παραπάνω δηλ κι απο αυτά που είπε η παιδίατρος) και το βράδυ δεν ξυπνάει καθόλου. Τώρα, δεν ξέρω αν είναι τυχαίο...

Σήμερα είχε γενέθλια ο άντρας μου και του έκανα έκπληξη σε συνεννόηση με τους κουμπάρους μας και σβήσαμε τούρτα!Δεν το περίμενε με τίποτα και ούτε το είχε καταλάβει και χάρηκε πολύ. Το μόνο που με στενοχώρησε είναι ότι μου επισήμαναν ότι φαίνομαι πολύ χλωμή και κουρασμένη και φαντάζομαι ότι ο αιματοκρίτης μου θα έχει φτάσει στα τάρταρα και λόγω στίγματος. Ελπίζω ο σίδηρος να αρχίσει να κάνει δουλειά.

Ελένη μπράβο που βγήκατε, και μεις σήμερα πήγαμε λίγο στα πεθερικά μου και χάρηκαν πολύ. Ούτε μου είπαν τίποτα που δεν έχω πάρει ευχή κλπ παρότι είναι άνθρωποι του χωριού...Άγιοι άνθρωποι, μόνο καλά λόγια έχω να πω.

Α!Την αλλη βδομάδα έρχεται και η μαμά μου έιπε, για να δούμε τί βοήθεια θα μου προσφέρει...Δεν γράφω περαιτέρω...

Φιλάκια πολλά σε όλες και καλή εβδομάδα να έχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνουλα μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου, να ειναι γερος και δυνατος και να καμαρωνει την ομορφη οικογενεια του.

Οσο για τη χλωμαδα που λες..........και εγω μια απο τα ιδια. Το χρωμα μου ειναι αστα να πανε. Θα βγω εξω και θα μοιαζω με αρρωστη. Τι να κανουμε.........σιγα σιγα θα συνελθουμε. Περιμενω να σαραντησω να κανω εναν ελεγχο στο αιμα και να παρω και εγω κανενα συμπληρωμα γιατι δεν με βλεπω καλα :shock::shock::shock::shock:

Μανουλες που θηλαζετε διαβαστε παραπανω..............περιμενω βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια

Αριαδνη μου να σου ζησει ο αντρουλης..ευχομαι να χαιρεσται την οικογενεια σας...κ απο τι καταλαβα μαλλον χρειαζεσαι ξεκουραση για να επανελθεις ολες καπως ετσι ειμαστε..πρεπει να κανουμε υπομονη..αντε να ρθει κ η μανουλα να σε βοηθησει οσο μπορει.κ αποτι ξερω αν το μωρο εχει ανακτηση το βαρος της γεννησης δεν χρειαζεται να τι ξυπνας οποτε μια χαρα η μικρουλα σου ας την να κοιμαται ολοτο βραδυ.

Ανθη ετοιμαστηκες κ εκανες κ τον καλωπισμο σου μπραβο αντε με το καλο..κ νομιζω με ρωτησες ποτε ξεπριστηκαν τα ποδια μου..μετα απο δεκα μερες ειχαν ξεπριστει τελειως.

Ελενη ωραια που αρχισατε τις βολτουλες...

Τσεβουλα πολυ ομορφη ιστορια κ πολυ ευκολη η γεννα σου εισαι τυχερη..να σου ζησει το μωρακι...

Πασχαλιτακι μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε θα δεις..κ μια χαρα θα τα καταφερεις...οσο για το στηθος..ετσι ειναι κ ο δικος μου ..κ δινω κ τα δυο στηθη καθε φορα...καποιες φορες μου τα ξερναει κ αλλες βγαζει λιγο οταν ρευεται..ειναι πολυ λαιμαργος κ δεν ξερει ποτε να σταματησει να τρωει.

Κατερινακι πηγες θαλασσιτσα..μπραβο σας καλα κανατε..κ ο μικρουλης μια χαρα ησυχος...

Κοριτσακια δεν ξερω αν σας σχολιασα ολες αλλα παω να ξαπλωσω γιατι ειμαι ψοφια κ σημερα..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ πολύ γιατις ευχές σας!

Αντωνία, έχει ανακτήσει το βάρος της γέννησης και με το παραπάνω ;) Οι φώτο που έβαλες στο φβ με τα αγγελούδια σου είναι απλά τέλειες :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Μόνο μία σελίδα σήμερα :shock::shock::shock: ;;;; Φύγατε όλες μου φαίνεται..Εμείς σήμερα πήγαμε στη θάλασσα και ευτυχώς έκανε καλό καιρό και δεν έβρεξε. Βέβαια το μέρος στο οποίο πηγαίνουμε απέχει μία ώρα από την Αθήνα και ήμουν λίγο αγχωμένη μήπως συμβεί κάτι αλλά τελικά δε συνέβη :?:?:?:?

Σας έχω πει ότι με πιάνει άγχος για τη γέννα;;;; Δεν μπορώ να καταλάβω..Την πρώτη φορά ήμουν πιο άνετη και η εμπειρία μου άρεσε τρελά..Τι έχω πάθει τώρα;;; Σκέφτομαι συνέχεια την ώρα της γέννας και αγχώνομαι :?:?:?:?:? Αυτή η αναμονή με σκοτώνει...Αφήστε που έχω πονάκια συνέχεια και τραβήγματα κάτω..Νιώθω πως ανοίγει το.....(καταλαβαίνετε :lol::lol::lol::lol: ) και θα βγει το κεφαλάκι :?:?:?:?:? Πολύ περίεργη αίσθηση...Τέλος πάντων...

Κατερινάκι εγώ συνέχεια ετοιμάζομαι και καλωπίζομαι αλλά η φραουλίτσα δε λέει να βγει :?:?:?:lol::lol::lol: Με δουλεύει μου φαίνεται..Όταν θα το αποφασίσει θα είμαι εντελώς απεριποίητη :lol::lol::lol::lol: Πολύ καλά κοιμήθηκε το κουνελάκι σου! Να δεις που θα φτιάξει σύντομα προγραμματάκι ;);) Είναι πιο ήσυχος από την Αγγελικούλα όταν ήταν μωράκι;;;

LIL σ' ευχαριστώ πολύ για την ευχούλα σου! Πώς η πετσετούλα που βάζεις κατά μήκος του σώματος του παιδιού βοηθά στο να στηρίζει το κεφαλάκι του;; Τη βάζεις μπόλικη δεξιά και αριστερά από το κεφάλι για να μην υπάρχει χώρος;;;

Ελένη μου οι αιμορροΐδες μου είναι τεράστιες αλλά ευτυχώς δεν πονάνε τόσο πολύ γιατί δεν είμαι δυσκοίλια..Βάζω πάγο κι εγώ και μετά μια κρέμα που λέγεται procto-synalar. Με ανακουφίζει πολύ αλλά δεν εξαφανίζονται..Όσο για την αφαίρεση των αιμορροΐδων έχω ακούσει πως δε χρειάζεται να γίνει γιατί μπορεί να ξαναβγούν γρήγορα καινούριες :?:?:? Τσάμπα ο κόπος, ο πόνος και ο χρόνος..Έχει πάθει έρωτα ο μπαμπάς με την κορούλα ε;;;Τον βλέπω να κυνηγά με δίκανο τους γαμπρούς :lol::lol::lol::lol:

Αριάδνη να χαίρεσαι τον άντρα σου! Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να κοιμάται το μωρό πολύ το βράδυ..Δεν παλεύεται ο σπαστός ο ύπνος.

Αντωνία δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ανυπομονώ να ξαναδώ τα ποδαράκια μου ξεπρησμένα..Έχω τεράστιο θέμα..Μακάρι να ξεπρηστούν και τα δικά μου έτσι γρήγορα!

Πασχαλιτσάκι μια χαρά θα τα καταφέρεις με τα δυο σου τα παιδάκια. Μην αγχώνεσαι. Όσο για την ερώτηση περί θηλασμού, δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω καθώς κι εγώ αγκαλιά με το θήλαστρο ήμουν :?:?:?:? Οι περισσότερες φίλες μου που θήλασαν πάντως έδιναν κάθε φορά και στήθος. Μήπως είναι λαιμαργούλης και τον μπουκώνεις και μετά στα βγάζει όλα;; Ρώτα και τον παιδίατρο να δεις τι θα σου πει ;) !

Πολλά φιλάκιαααααααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου. Νανσούλη καλά να περάσετε.

Τσεβουλα τέλεια εμπειρία. Μια χαρά πήγανε όλα μπράβο.

Έλενα θα σου πω εγώ τι κάνω. Δεν ξέρω αν αυτό είναι η αιτία που βρήκε το πρόγραμμά του ή κάτι άλλο.

Κάθε μέρα στις 8 το απόγευμα κάνουμε μπάνιο. Πριν το μπάνιο κατά τις 7 αρχίζει και μου γκρινιάζει για φαγητό. Στην αρχή κόλαγα να τον ταισω γιατί θα κάναμε μπάνιο και δεν ήθελα να είναι φαγωμένος. Όμως τελικά τον ταιζω και βγαίνουμε και μία βόλτα με το καρότσι μέχρι να κάνουμε μπάνιο. Έτσι προλαβαίνει να χωνέψει και να κουραστεί λιγάκι.

ΑΝ πάει 8 και δεν έχει κάνει μπάνιο γκρινιάζει γιατί ξέρει τώρα πια ότι εκείνη την ώρα είναι η ώρα που θα χαλαρώσει. Χτες έπεσε νωρίτερα ο ήλιος και άρχισε νωρίτερα να μου γκρινιάζει. Μετά το μπάνιο ξαπλώνουμε στο κρεβάτι με χαμηλό φωτισμό και την μουσική από τον πιγκουίνο μας (αυτό http://www.toys-shop.gr/images/toys-sho ... _W9893.jpg) και θηλάζουμε όσο χρειαστεί. Σταματάω όταν το αφήσει εκείνος το στήθος. Τον βάζω να ρευτεί και μετά αναλόγως αν νυστάζει και γλαρώνει τον βάζω στο πορτ μπεμπε όπου τον παίρνει ο ύπνος με λίγο κούνημα και μετά από 1 ώρα τον πάω στην κούνια του. Άλλες φορές πέφτει ξερός ειδικά τελευταία και τον βάζω κατευθείαν κούνια. Για τον μεσημεριανό ύπνο δεν είχαμε πρόγραμμα. Εγώ το έφτιαξα το πρόγραμμά του. Κατά τις 14.00 τον έχω ταισει και τον βάζω να ρευτεί. (Αν έχει λόξιγκα συνήθως κοιμάται αμέσως μόλις του φύγει ο λόξιγκας) . Ξεκίνησα λοιπόν το μεσημέρι κάθε μέρα είτε τα κατάφερνα είτε όχι να κάνω την εξής διαδικασία: Μετά το φαγητό μας του έβαζα πάλι την μουσική του πινγκουινου (την οποία είχαμε συνδυάσει με τον ύπνο τον βραδινό) και τον έβαζα πορτ μπεμπε. Πιπίλα δεν μου παίρνει αλλά του την κρατούσα για να νανουριστεί (εκτός και αν την ώρα που του την βάζω γκρινιάξει που σημαίνει ότι δεν την θέλει). Όντως σιγά σιγά γλάρωνε. Την πρώτη μέρα δεν κοιμήθηκε καλά. Κοιμότανε και ξύπναγε αλλά προσπαθούσα συνεχώς να μην τον αφήσω να ξυπνήσει τελείως. Ξαναέβαζα την μουσική και ξανά κούνημα και πιπίλα αν χρειαστεί. Ξαναγλάρωνε. Ε αυτό το έκανα 1-2 φορές από την επόμενη όταν πήγαινε 14,00-15.00 είχε ήδη νυστάξει και πλέον κοιμόμαστε σερι χωρίς κούνημα και πιπίλες. Οπότε κι εγώ εκείνη την ώρα μόλις κοιμηθεί τρώω και κοιμάμαι καμιά ωρίτσα.

Lil Μου κι εγώ πονούσα πολύ στην αρχή. Δεν είναι απλά τα πράγματα. Αρκεί όμως να μην έχεις πληγές. Αν σου μάτωσε η θηλή βγάλε για λίγες μέρες με το θήλαστρο αλλά στην χαμηλή ταχύτητα. Μην την κουράσεις. Αν όμως η άλλη θηλή είναι καλά θήλασε από την καλή. Αν δεν έχεις πληγή ο πόνος που νιώθεις είναι συνήθως επειδή είναι γεμάτο το στήθος. Θα δεις ότι αδειάζοντάς το σιγά σιγά μειώνεται ο πόνος. Κι εγώ όταν τον έβαζα στο στήθος πονούσα αλλά όσο περνούσε η ώρα περνούσε και ο πόνος. Lil δεν ισχύει αυτό που λες ότι σε πάει πίσω. Θέληση να υπάρχει υπομονή και επιμονή και σωστή καθοδήγηση. Αν έχετε προβλήματα απευθυνθύτε σε σύμβουλο θηλασμού. Μην το παραμελείται όπως δεν θα παραμελούσατε και τον παιδίατρο για το μωράκι σας.

Ανθή για τα μωράκια μας είναι ότι πρέπει αυτή η υγρασία. Έχω πάρει ένα επιτραπέζιο θερμόμετρο-υγρόμετρο-ρολοι και βλέπω ότι τώρα έχει πια την σωστή υγρασία για τα μωράκια μας μεταξύ 40-60% όταν είχε καύσωνα έπεφτα κάτω από 40% και φαντάσου ότι εγώ έχω και παραπάνω υγρασία στο σπίτι λόγω ενυδρείου. Εγώ πιστεύω ότι τώρα θα στρώσουν και καλύτερα στον ύπνο τους γιατί δεν θα ζεσταίνονται και το air condition δεν ήταν και ότι καλύτερο για τα μωρά.

Νενε και ο Γέρακας είναι μακριά από εκεί που μένω :lol: . Ναι καλέ ίδια είναι τα Pampers αλλά πρέπει να κοιτάς την τιμή γιατί άλλωτε βγάζουν προσφορά και άλλωτε όχι. Πάντως εγώ επιμένω ότι τα chicco είναι πιο φθηνά και από τα Pampers και από τα babylino. Τα babylino βγαίνουν 0,30 λεπτά το νούμερο 3 και τα chicco βγαίνουν με την προσφορά 0,24 λεπτά η πάνα με την προσφορά που έχουν τώρα. Επίσης, σύγκρινα και μεγαλύτερα νούμερα με τα οικονομικά πακέτα του Σκλαβενίτη pampers και πάλι τα chicco έρχονται πιο φθηνά. Δεν ξέρω γιατί θεωρούνται πιο ακριβά. :roll: Αργότερα μπορεί να δοκιμάσω και αυτές του Lidl που έχω ακούσει καλά λόγια.

Ουπς τέλειωσε η μπαταρία του λαπτοπ. Πάω να κάνω και καμιά δουλειά. Θα σας γράψω περισσότερα σε λίγο.

Έχω να γράψω και στην ομάδα μας την χθεσινή μου εφιαλτική μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!

κατερινα κ εμενα ετσι κανει..αν την αφησω οσο θελει τρωει πολυ κ λαιμαργα κ μετα οταν ρευεται μετα απο λιγο μου τα βγαζει..οποτε την αφηνω απο την μια θηλη πρωτα να πιει,να ρευτει κ μετα απο κανα μισαωρο την δινω κ απο την αλλη γυρω στο τεταρτο κ ειμαστε καλα!!οπως ειπε κ η σταυρουλα περιπου κ εμεις ετσι κανουμε!!

ανθη μου ηρθε η βδομαδα που θα γεννησεις με το καλο?!!! :)

αριαδνη να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!παντα ευτηχια σας ευχομαι!

ελενη για τις αιμορροιδες κ εγω παθουσα...πριν κ μετα την γεννα δεν μπορουσα να κατσω στον κολο!! :cry: ειδηκα οταν εβγαινε η μπεμπα βγηκαν κ αυτα απο πισω κ ελεγαν βγαινει το μωρο!!οτι να ναι!! :lol: κ εγω πηρα αυτη την κρεμα..πολυ καλη κ με ανακουφισε αρκετα..

εμεις παμε καλα μπορω να πω..χτες ομως δεν μου εκανε κακακια κ το βραδυ ηταν ολο κλαμα..την εκανα μασαζ στην κοιλιτσα κ ηρεμησε..ακομα κ τωρα που μεσημεριασε δεν εκανε..περιεργο μου φαινεται.. :? την ημερα της γιορτης μου γινομαστε 2 μηνων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...