Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου.

Βικακι μου ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ, να ειναι γερο και καλοτυχο το μωρακι σας και εσεις γεροι να το μεγαλωσετε και να το καμαρωνετε. Καλη λοχεια να εχεις και με το καλο να πατε στο σπιτι σας και να ειστε και οι τεσσερις παρεουλα :D:D:D:D:D:D

Εννοειται οτι εσυ δεν ησουν σαν την δικη μου περιπτωση....... εσυ δεν ειχες πιεση και ειχατε και πολυ καλα κιλακια γι αυτο και το προγραμματισατε νωριτερα.

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι........

Εσεις που εχετε πιο μικρα μωρακια, τη νυχτα τα ξυπνατε για να φανε αν περασει το 3ωρο? Η δικια μου στον πρωτο υπνο μετα το μπανιο κοιμαται βαθια και μπορει να παει και 4,5 ωρες και 5 για να ξυπνησει και να φαει..... ο πριγκιπας ο βυζοπληκτος ξυπνουσε στο 2ωρο και δεν ειχα τετοιο θεμα. Απο τη μια λεω να την αφηνω για να μη κακομαθει αλλα απο την αλλη επειδη ειναι μινιον φοβαμαι μηπως παθει καμια αφυδατωση και την ξυπναω για να φαει αλλα μεσα στη νυστα της δεν τρωει και πανω απο κανενα 10λεπτο και σιγα σιγα....

Ποτε τα πηγατε για πρωτη φορα στο γιατρο? Ο παιδιατρος στο γεννεσις ειπε στο 20ημερο αλλα μου φαινεται αργουτσικα......

Ο αφαλος της επεσε την 9η μερα. Ως ποτε θα τον περιποιουμαι? Βαζετε μπεταντιν ή καθαρο οινοπνευμα με γαζουλα?

Μ' αρεσει που ειμαι και παλια καραβανα και ρωταω εσας τις νεες μανουλιτσες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πασχαλακι εμεις φωναξαμε την παιδιατρο στις 5 μερες,και αυτο βασικα γιατι ειχα πελαγωσει!Επομενο ραντεβου ηταν στις 20 και μετα στις 40 μερες.

Στον αφαλο εβαζα καθαρο οινοπνευμα με γαζα.Τωρα πια εχει δεσει για τα καλα.Αλλα ακομα του βαζω καμια φορα οινοπνευμα,οχι καθε μερα.

Εμεις θα φυγουμε αυριο τελικα.Και οπως ξερετε...θα παρουμε ολο το σπιτι μαζι!

Θα ριξει βροχουλες εμαθα...παει ουτε αυτο το λιγο που θα καθομουν στον ηλιο δεν θα προλαβω?Αλλα ποσο χαιρομαι που θα δροσιστουμε λιγο!

Θελω βολτα με τη μηχανηηη!!!Ασχετο.Αλλα ακομα δεν εχω παει και μου εχει λειψει!!Θα του πω σημερα να με παει!!

Αν και τωρα πια δεν θα μπορεσω ξανα να μην ειμαι αγχωμενη,μη γινει τιποτα..

Αννα αδιαθετησες???Ειχες κανενα σημαδι πριν ή σε αιφνιδιασε?Σε ποσοστητα και ποιοτητα ειναι οπως πριν?Ποναει το ιδιο?Το μωρο δειχνει να μην του αρεσει το γαλα?Καταιγισμος ερωτησεων!!!!

Θεωρητικα οταν θηλαζουμε δεν εχουμε περιοδο,αλλα στην πραξη δεν αποδεικνυεται.Παρα πολλες εμειναν εγκυες οσο θηλαζαν,και αλλες τοσες ειχαν περιοδο.Απλα σε αλλες ερχεται νωρις,σε αλλες αργει πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!βικακι να σου ζησει το μωρακι σου!με το καλο να γυρισετε σπιτι σας!

πασχαλιτσακι καθαρο οινοπνευμα στον αφαλο μεχρι να σταματησει να ματωνει και να γινει κανονικος αφαλος! εμεις πηγαμε στη γιατρο μας οταν ημασταν 10 ημερων!την πηρα τηλ οταν βγηκαμε απο το νοσοκομειο κι ετσι μου ειπε να την παω στις 10 μερες!

την προηγουμενη παρασκευη καναμε κι εμεις τα δυο πρωτα μας εμβολια και ευτυχως η μικρη δεν ειχε καθολου παρενεργειες!τα επομενα δυο 5 σεπτεμβρη τωρα!

για τον υπνο που ειπατε εγω ακομη την κοιμιζω στο πορτ μπεμπε για να την εχω στο δωματιο μου και την βαζω στη κουνια το μεσημερι!σε κανενα μηνα ομως σκεφτομαι να την βάζω εξολοκληρου στην κουνια της!τα δωματια ειναι διπλα διπλα και θα εχω και ενδοεπικοινωνια!ετσι το σκεφτομαι, στη θεωρια τουλαχιστον!

κοριτσια προγραμμα ακομη δεν εχει βαλει!να ανησυχω?αυτο που παθες ελενα με τον υπνο το παθα και γω τη προηγουμενη βδομαδα.τι γινεται?αντι να αυξανουμε τα διαστηματα αναμεσα στα γευματα τα μειωνουμεεεεεεεε?????αγχωνομαι, τη θηλαζω αποκλειστικα αλλα δεν μπορω να μαι ολη μερα με το βυζι εξω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θηλασα μονο ενα μηνα μεικτα με ξενο γαλα.δεν θηλαζω πια.ποναγα λιγο καμια σχεση με πριν 2-3 μερες πριν .σαν ποσοτητα ειναι περισσοτερη με πριν .τωρα δεν ποναω καθολου,αλλα ειχα ξεσυνηθισει με τις σερβιετες.

εγω τον κοιμιζω ακομα διπλα μου στην καλαθουνα αλλα απο τελος του μηνα λεω να μπουμε στην κουνια γιατι δεν χωραμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας εβαλα φωτο του μπουμπη στην ομαδα,και μια με τον αντρα για να μου πειτε σε ποιον μοιαζει!!! :D

Και πειτε μου...Σε μια φωτο που φοραει ο μικρος ενα φορμακι με μια μαμουνα(!!) σας φαινεται να ειναι κοριτσιστικο??? :?:?

Εμενα μου φαινεται λιγαααακι αλλα ειναι τοσο ωραιο!!χαχα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξη μονο ο γιος εμεινε για μπανιο κ η βαλιτσα..αλλα μπορω να σας πω οτι νοιωθω κουρασμενη :lol::lol: κ ειναι μονο 3!!μεχρι τις12 που κοιμαται η σαντυ..εχουμε μελλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσακι εμενα μου ειπε στο 20ημερο να με δει ο γιατρος, αλλα πηγα εχθες. Και του μικρου μας ο αφαλος επεσε την 9η μερα.Εκει μας ειπαν να βαζουμε λιγο οινοπνευμα και μετα απο τρεις μερες που ηρθε ο παιδιατρος στο σπιτι μας ειπε να σταατησουμε το οινοπνευμα και πρωι βραδυ να τον καθαριζουμε με φυσιολογικο ορο σε μια γαζουλα και μετα να ριχνουμε πανω μια σταγονα μπεταντιν.Σε δυο μερες ηταν σουπερ!

Κατερινακι και εμεις αργα το απογευματακι βγαινουμε βολτουλες που δεν κανει τοση ζεστη. Μια χαρα με το θηλασμο τα πας , μπραβο σου.

Νενε αν εχει παρει βαρος τοτε καλα κανεις και την αφηνεις.Πρεπει να τρωνε καπου στα 580 ml τωρα τη μερα.Εμας κλαιει και δεν μενει τοσο..Πηγαμε και στο Νο 2 στην πανα.Με το θηλαστρο που βγαζω στο 3ωρο ειναι καπου στα 35ml, οποτε με το στηθος τωρα που το παλευω στο περιπου θα ξερω τι τρωει , αν και πιστευω οτι θα αυξηθει .

Λιακι καλα να τα περασετε!

Κικιτσα και Ελενα και εμεις δεν εχουμε προγραμα....Εμενα με νοιαζει να παιρνει βαρος και θα το βρουμε και αυτο.

Κοριτσια εγω που εκανα καισαρικη τον ρωτησα για τα μπανια και μου ειπε οτι μπορω να κανω.Ισως με φ.τ. να πρεπει να περασουν οι 40 μερες.

Αλεξανδρα μου μια χαρα και εσυ με το αντρακι σου!Λες τα αγορακια να μην το βαζουν κατω με το βυζι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

βικακι να σου ζησει η μπεμπα!!!καλη λοχεια να εχεις!!! :):)

λια καλες διακοπες!!!αχ ζηλευω!!ποτε θα παμε εμεις?

δεν μας πληρωνουν τα κτελ ρε κοριτσια...ειναι δυνατον? :evil:

αννα σου ηρθε η περιοδος?λογικο αν κοπηκε ο θηλασμος..ο γιατρος μου ειπε παρολο που θηλαζουμε να προσεχουμε να μη μεινω εγκυος μεσα στους 3ις πρωτους μηνες..δεν εχει σημασια που δεν εχουμε περιοδο..το σπορακι τρυπωνει χαλαραααα!!!!!!!!

αχ λια κ εγω θελω βολτα με την μηχανη!!!μου ελειψε !! :( v strom1000 εχουμε!

λιλ εγω που γεννησα φ.τ δεν με αφηνε να παω θαλλασα..στις 40 μερες με ειδε κ μου λεει εισαι οκ γιαα μπανια κ για σεχ..αλλα κοριτσια εχω θεμα με το σεχ..δεν το ευχαριστιεμαι καθολου..ενω θελω πολυ,ξενερωνω..νιωθω τσιμπιματα κ με ψιλοπονανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήθηκε η μεγαλη μου και περιμένω τον μικρο να ξυπνήσει για να φάει κοιμάτε απο τις μια οπότε όπου να ναι......

Νανσυ μια χαρα τα προλαβαινεις και χωρίς βοήθεια πολυ βολικά και τα τρία, εγω τώρα που είμαστε στο χωριο ευτυχώς δεν ασχολούμαι με μαγείρεμα και με πολλές δουλειές και έτσι τα κουμανταρω και τα δυο.

Είδες Αμαλία τι τελειες στιγμές ζεις, έχεις να συγκινηθεις απο δω και πέρα άπειρες φορές.

Πολυ γέλασα με αυτο που εγραψες για το κόλλημα που έχουν τα αγοράκια με το στήθος και είναι μεγαλη αλήθεια!!!!!!

Άννα αδιαθετησες κιόλας, θηλαζεις ή όχι?

Έλενα γενικα λενε ότι όσο θηλαζεις αργεί η περίοδος δεν είναι όμως ο κανόνας, εγω στην κόρη μου με αποκλειστικο θηλασμο για ένα εξάμηνο και μετα συνεχισα τον θηλασμο μαζι με τις στερεες τροφές μέχρι που πήγε 15 μηνών και αδιαθετησα στους τρεις μήνες, Ενω ξέρω κοπέλα που έκανε ακριβώς το ίδιο και αδιαθετησε δυο χρόνια μετα την γέννα, ίσως θηλασε και περισσότερο απο 15 μήνες εκείνη..

Κατερίνα για τις πρώτες δυο βδομάδες ξυπνα την όπως είπες για να μην παθει καμία αφυδατωση, μετα αστην να ξυπναει μονη της, εμένα έτσι μου είπε η παιδιατρος. Παιδιατρος τον είδε πρώτη φορα στις 8 ημέρες και κανονικά θα τον έβλεπε στον μήνα πάνω αλλα επειδη θα λειπουμε και εμείς και η παιδιατρος θα τον δει κοντα στις 40 μέρες δηλαδή κατα το τέλος Αυγούστου. Για τον αφαλο κανά δυο μέρες ακόμα με καθαρό οινόπνευμα και γαζουλα και είσαι οκ.

Kikitsa είναι μικρούλα ακόμα για προγραμμα μια θα το φτιάχνουν μια θα το χαλάνε, υπομονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kikitsa kai egw apoklistika thilazw alla xtes den kserw ti epathe kai to sunexizei kai twra...apo tis 10 to prwi pinei gala koimatai ligo 1-2 wres ksanaksupnaei kai mourmourizei prospathw na min tis dwsw amesws mpas kai den thelei gala alla apla na meinei ksupnia h kati allo kai gia na mi sunithizei kathe 1 wra stithos, alla molis ti balw einai san na peinouse meta apo 3wro upno!

Bebaia pio ligo pinei. Skeftomai mipws einai apti zesti kai dipsaei giauto?? Twra to paleua apo tis 1 mexri na koimithei bathia kai nomizw oti twra to katafera...Pantos oso kai na exw prospathisei na kseperasoume to 5wro tis nuxtes eite dinontas tis polu gala prin koimithei, eite kourazontas tin to apogeuma, den to exw kataferei.

Pasxalitsaki egw ebaza katharo oinopneuma me gazoula mexri pou efuge olo to kakadi. Twra opws eipe kai h Lia mono kamia fora tou bazw oinopneuma, alla kai emas exei desei. Emas epese stis 7 imeres. H paidiatros mas eixe pei na pame stis 20 imeres kai meta stous 2 mines, opou nanai diladi gia na kanoume kai to prwto embolio. To 20 imeres den mou fanike polu, alla twra mexri na ftasoume tous 2 mines mou fainetai polu.

Lia den pirazei tha drosisteite kai sti thalassa alla kai me ti broxi! :lol:

Lil mou exeis dikio auto pou exei simasia einai na pernoun baros...egw giauto den agxwthika twra pou den exoume paei sto giatro toso kairo giati, ektos oti to blepw apta rouxalakia tis pou den tis kanoun, exei kanei kati mpoutares kai kati magoules apisteutes!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου μοιαζει ε???Ε,..κατι εχει παρει και απο το μπαμπα ;)

Τελικα τσαμπα χαρηκα γιατι μια χαρα μαστιτιδα επαθα.Το σημειο που ποναει ειναι κοκκινο και απο μεσα εχει σκληρα γρουμπουλια.Τωρα αυτο να το κανω μασαζ ή δεν κανει? :?

Ελπιζω να μην ανεβασω παλι πυρετο.

Διαβασα οτι καλο ειναι να βαζουμε το μωρο να θηλασει με το σαγονακι προς τη μερια που ειναι ο φραγμενος πορος.Εμενα ειναι πανω ψηλα!Πως θα τον βαλω αναποδα,στο κρεβατι ξαπλωμενοι?Δεν θα βλεπω το μουτρο του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι παλι μολις κοιμηθηκε ο μικρος και σα καλο παιδι που ειναι αφησε και τη μαμα του μια ωριτσα να κοιμηθει.... θελω να δω πως θα τον παει ο μπαμπας του βολτα με το κουνελο αφου ολη μερα δεν εχει χεσει!!!!

τελοσπαντων εγω απολαμβανω τωρα το καφεδακι μου και κατα τις 6παρα θα κανω το ντουζακι μου και θα ετοιμαστω για δουλεια, θα τον ξυπνησω και θα τον ταισω γιατι αν δεν αδειασει και τα δυο στηθη μου μεχρι να γυρισω σπιτι θα υποφερω απο το πονο και θα τον βαλω στο πορτμπεμπε για να ειναι ετοιμος να παμε τσαρκα τα δυο τους!!!!

μυθος ειναι αυτο με τη περιοδο και το θηλασμο. αλλες τους ερχεται πιο νωρις, σε αλλες πιο αργα και σε αλλες μολις σταματησουν το θηλασμο. εμενα στη σαντυ μου ηρθαν 4μηνων οταν ηταν και σταματησα το θηλασμο 8μηνων

πασχαλακι μου εγω σα δευτερομανα τον πηγα 30μερων στο γιατρο. οσο για το αφαλακι μας επεσε 7μερων οταν ηταν και εξακολουθουσα και του εβαζα ΜΟΝΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ (γιατι αν εχει θυροειδη δεν κανει το μπεταντιν) επειδη κοιμοταν μπρουμυτα και συνεχεια ματωνε. μεχρι 15μερων εκανα αυτη τη διαδικασια

λια μου μη λες για τη μηχανη γιατι με καει. οταν πηραμε τη καινουργια μηχανη ημουν εγκυος 2μηνων στη σαντυ. απο τοτε εχω να ξανανεβω στη μηχανη!!!!!

καλα να περασετε και κανε καμια βουτιτσα και για μενα!!!

κικιτσα μου ειναι πολυ μικρουλα για να εχει προγραμμα, περιμενε ακομη και οσο για το βυζι οταν θα ξεκινησουν οι στερεες θα το μαζεψεις!!!!

αααα εγω δεν οδηγω μηχανη κοριτσια φοβαμαι πολυ το αυτοκινητακι μου με παει οπου θελω!!!

αααα κατι ασχετο ξερει καμια σας ποτε μπορουμε να βαλουμε σπιραλ??? ελεγα να παω να κανω παπ που ακομη δεν εχω κανει και μετα να παω για το σπιραλ αλλα μηπως ειναι νωρις ακομη???

και κατι αλλο ολο λεω να κατεβω στη αγορα να αγορασω ρουχαλακια για μενα βλεπετε τωρα ειμαι μαμα με 2παιδια και δεν μου πανε τα μινια και οι γοβες αλλα τι σκατα να παρω οεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου μηπως να επαιρνες τον γιατρο τηλ μη χειροτερεψει το θεμα;νομιζω απο το ιντερνετ καλυτερα να ττον παρεις τηλ.μα πως το επαθες αυτο βρε κοριτσι;αφου θηλαζει μια χαρα ο μπεμπης.να σου στειλω κ τα δικα μου που δεν τους φτανει το δικο μου; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!κοριτσια κ εγω που θηλαζα στην κορη μου αδιαθετησα στις 40 μερες!!!κ θυμαμαι ειχε παρει μια χαρα ο αντρας μου που πηρε αναβολη κ αλλο το σεχ... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια οταν θηλασεις κ μετα νοιωθεις οτι εχεις κ ακομα φουσκωμα βγαλτο με το θηλαστρο..ετσι γινετε οταν εχουμε πολυ γαλα..καρουμπαλακια νοιωθεις οτι εχεις..ναι κανει καλο το μασαζ με τη φορα προς την ρογα θα κανεις..

αχ ρε κοριτσια οταν βλεπει η πριγκιπισσα μου την πεθερα μου κλαιει.. :lol::lol: καλε ειναι απιστευτο..την εχει παρει με κακο ματι..εντωμεταξυ εχει βροντερη φωνη κ την εχω κανει να μιλαει η πεθερα μου πιο απαλα γιατι την τρομαζε..τιναζε τα χερακια της η καημενη απο το φοβο κ ανοιγοκλεινε τα ματακια~!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που πηγατε καλε?Τοσες ωρες ελειψα και δεν γραψατε τιποτα?? :D

Την εκανα τη βολτιτσα με τη μηχανη,τι καλα!!Πηγαμε και ψωνισε ο αντρουλης ρουχαλακια,και πηρα κι εγω ενα σορτσακι,αμε!!

Τη βλακεια με το στηθος μονη μου την καταφερα γιατι δεν του το εδινα συχνα για να μειωσω την υπερπαραγωγη,αντλουσα αλλα λιγο,και εφραξε ο πορος..πυρετο δεν ξαναεκανα,θα δω πως θα παει το σ/κ και αν δεν περασει θα παρω το γιατρο.Αλλα και τι τι καινουριο θα πει ο γιατρος?Να παρω αντιβιωση.Ή στη χειροτερη να κοψω το θηλασμο,που δεν παιζει!Προτιμω να μιλησω με συμβουλο θηλασμου παρα με τους γιατρους που δεν ειναι και πολυ ενημερωμενοι πανω σε αυτα τα θεματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ εδώ, τα ίδια. Σήμερα πήγα και σούπερ μάρκετ και κουράστηκα και με έπιασαν πονάκια αλλά ευτυχώς ήμουν μαζί με τη μαμά μου. Πήγα και στο γιατρό. Η μπέμπα από θέση είναι τέλεια. Το αμνιακό υγρό όμως έχει αρχίσει να μειώνεται. Θέλει να με δει και την Τρίτη. Μου είπε ότι σίγουρα θα γεννήσουμε μέσα στην άλλη εβδομάδα. Είπε και στον άντρα μου να πάρει άδεια..Πάντως το νιώθω κι εγώ ότι έρχεται η ώρα.

Λία πώς τα πας με τη μαστίτιδα;; Καλύτερα είνια τα πράγματα;;; Να περάσετε τέλεια στις διακοπούλες σας!Ο γιος σου κουκλάκι. Τώρα που είδα και τον άντρα σου νομίζω ότι έχει πάρει και από τους δυο σας. Το φορμάκι δεν το θυμάμαι :oops::oops::oops: Θα πάω μετά να το ξαναδώ.

Σταυρούλα ευτυχώς που δεν μείνατε στο κέντρο τελικά. Πολύ καλύτερα και για το παιδί η εξοχή! Καλέ να κάνω καισαρική για τις αιμορροΐδες :shock::shock::shock::shock: ;;;; Για κάποιο σοβαρό λόγο να κάνω αλλά γι' αυτόν δε θα έκανα :roll::roll::roll::roll:

Ελένη μου είδες που σου είπα ότι είναι ζόρι το θήλαστρο;; Πάλεψέ το κι άλλο με το στήθος μέχρι να απαλλαχθείς από αυτό :?:?:? Εγώ τον Πάνο τον είχα στο δωμάτιό μου μέχρι 10 μηνών.

Ελενάκι ευχαριστούμε για τα ευχάριστα που μας έγραψες! Βικάκι να σου ζήσει η κοράκλα σου! Αν έπαιρνες όλο το μήνα 4 κιλά θα έβγαινε η ζουζούνα!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

Κατερινάκι μου θέλει συνέχεια στήθος ο μικρούλης ε;; Τώρα με τη ζέστη δεν ζεσατίνεσαι πολύ όταν θηλάζεις;;;Μια χαρά το βραδινό του τεραωράκι!!! Ούτε μήνα δεν έκλεισε ακόμα!

Ελενάκι μία έτσι και μία αλλιώς είναι το πρόγραμμα των μωρών στην ηλικία αυτή. Θα στρώσει, θα το δεις!

Πσχαλιτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα που ρωτάς διάφορα. Κι εγώ νιώθω ότι έχω ξεχάσει τα πάντα που αφορούν τα μωρά :roll::roll::roll::roll::roll:

Μαράκι με έκανες και γέλασα με τη βροντερή φωνή της πεθεράς και το κλάμα της μικρούλας σου :lol::lol::lol: Η πεθερά το έχει παράπονο;;;

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου! Η φραουλίτσα έχει αρχίσει πάλι το χορό. Νιώθω ότι θα εκραγεί η κοιλίτσα μου και θα πεταχτούν έξω τα ποδαράκια της :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera κοριτσακια μου!

απο σημερα θα με χασετε κ εμενα..ετοιμαζομαστε να φυγουμε κ θα λειψω μαλλον 2 εβδομαδες.

τα μπεμπεκια ξεκουρδιστηκαν εντελως κ ξυπναγαν χωρια..οπως καταλαβατε κοιμηθηκα πολυ καλα.. :lol::lol: κ η σαντυ σηκωθηκε στην 7.00 :lol::lol:

ευτυχως μες την κουραση εχθες εκανα κ τα δικα μου ρουχα..οτι μου κανει δηλαδη.παντως παντελονια πηρα τα εγκυμοσυνης σιγα μην χασω 10 κιλα σε δυο εβδομαδες :lol::lol: η πουτανα η ζυγαρια ουτε σημερα επεσε παρα το τρεξιμο που ριχνω ολη μερα..κ αμα πω του αντρα μου να βαλω κ την ζυγαρια στο αμαξι θα με αφησει κ θα φυγει μονος του :lol::lol:

λοιπον κοριτσακια μου δεν ξερω εαν θα προλαβω να σας ξαναστειλω μεχρι να φυγουμε.σας φιλω κ θα μου λειψετε!!!κ σε σε οσες μεινατε με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας!!!!!!!!

φωτο τελικα δε καταφερα να σας βαλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

Χθες δεν μπήκα καθόλου γιατί δεν είχαμε ούτε ιντερνετ ούτε τηλ. γιατί κάποιος βλάκας εργολάβος έκοψε με το σκαπτικό τα καλώδια του οτε :twisted: Ευτυχώς σήμερα το φτιάξανε!Επιπλέον είχαμε πολύ δύσκολη μέρα γιατί η μπέμπα κάθε 1μιση ώρα ήθελε να τρωει!Διάβασα που λέγατε μήπως απο τη ζέστη θέλουν να ξεδιψάνε.Δεν ξέρω, θα δείξει.Πάντως απο το πολύ κλάμα και το φαι κοιμήθηκε απο τις 12 μέχρι τις 6 και μετά μέχρι 9μιση.Τώρα κάθεται σχετικά ήσυχη.

Βικάκι μου, να σου ζήσει η κοριτσάρα σου!!Να έιναι γερή και ευτυχισμένη.

Νάνσυ και Λία καλά να περάσετε!!Παει, θα σας χάσουμε και σας!

Λιλ εγω δεν την ξυπνάω το βράδυ(όταν κοιμάται)κι ας μην έχει κλείσει τις 2 βδομάδες γιατί συνήθως έχει φάει πάρα πολύ κατα τη διάρκεια της ημέρας όταν γίνεται αυτό.

Πάντως δεν έχω καθόλου ορεξη για φαγητό και έχασα κι άλλο κιλό.

Γενικά πάντως έχω πολλά σκαμπανεβάσματα! :?

Θα τα πουμε και μετά, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια..

Αμαλια κ Νανσυ ευχομαι να περασετε καλα κ να μην μας ξεχνατε...γιατι θα μας λειψετε..

Βικακη να χαιρεσαι το μωρακι σου....καλη λοχεια κ καλους θηλασμους...

Εμεις χθες καναμε κ το πρωτο μας εμβολιο..ευτυχως ολα καλα κ δεν ανεβασαμε πυρετο...κ μεγαλωσαμε αρκετα...61 εκατοστα κ 6050 κιλα...κιολα αυτα γιατι μου δωσατε εσεις κουραγιο να συνεχισω τον θηλασμο..σας ευχαριστω πολυ....

αχ ξυπνησε τα λεμε πιο μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία μπράβο!Είστε παίδαροι!!! :)

Έλενα σχετικά με αυτό που είπες για το κάθισμα αυτοκινήτου, και μένα η παιδίατρος μου είπε να βάζω μία πετσετούλα απο κάτω για να ισιώνει το σώμα και το κεφάλι.Υπάρχουν πάντως και εξτρα μαξιλαράκια, το δικό μου κάθισμα δεν είχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας και απο μενα. μετα το καθιερωμενο πλεον καφεδακι μας με το παιδαρο πηγαμε στο μιτινγκ του ξενοδοχειου που εργαζομαι. μολις με ειδε το αφεντικο δεν το πιστευε οτι ειμαι τοσο τρελη να φερω και το μωρο μαζι αλλα εγω σιγα κουτσομπολια ηθελα να μαθω!!!!! μετα πηγαμε ψωνια στο ζαρα αλλα δεν μου αρεσε τιποτα για αυτον αλλα εγω πηρα ενα φορεμα μακρυ και φουστιτσα μινι ταμπα χρωμα και το ιδιο μπλουζακι με λεπτομεριες μπλε τελειο! αχ λεω τι μανα ειμαι εγω που ακομη ο κωλος μου φαινεται με τοσο μινι? αλλα τι να καν βρε κοριτσια που μου αρεσοουν πολυ, ενταξει εκανα μια υποχωρηση δεν φοραω πλεον γοβες αλλα ψιλες πλατφορμες αλλα το μινακι μου το θελω ακομη...... το κακο ειναι οτι μεν εχω πεσει αρκετα στα κιλα και πλεον δεν εχω καθολου κοιλια(αφου ετσι και αλλιως μικρουλα ειχα στην εγκυμοσυνη) αλλα η περιφερεια μου λες και ειναι ο περιφερειακος ακομη. φανταστειτε το xl πηρα στη φουστα γιατι δεν εκλεινε. καλα παντως απο βυζι βυζαρες!!!!!!!

νανσουλα μου καλα να περνας κοριτσαρα μου και ευχομαι να παραμεινουν ησυχα τα μωρακια σου αλλα και η σκατουλα σου. και κανε και κανενα μπανιο!!!!

λιακι και εσυ τα ιδια!

κοκονα μου μια χαρα παιδαροι ειστε! εγω τον ειχα ζυγισει σε μια μου φιλη πριν 12μερες περιπου ηταν 5500 και ετσι δεν με πειραζει που θα τον αργησω να τον παω στο παιδιατρο για εμβολια... εμεις σε 10μερες εχουμε λογω που εχει αδεια ο γιατρουλης μας. δεν με πειραζουν ποσα κιλα ειναι ο μικρος τη μεγαλη φοβαμαι οτι παραμενει σταθερη και ανυσηχω.

αριαδνη μου αυτο με το συνεχεια βυζι το κανουν συχνα γιατι αυξανουν τη παραγωγη γαλακτος της μαμας γιαυτο ρουφουν συνεχεια. αστην στο βυζι και μην φοβασαι τιποτα!!!!

εμενα βρε κοριτσια μια χαρα καθεται στο καρεκλακι του αυτοκινητου. πλεον απο τις 30μερες που κραταει το κεφαλι του σταθερο δεν εχω προβλημα, εδω σκεφτομαι που σε λιγο θα τον μεταφερω με το καρεκλακι(τωρα τον μεταφερω παντου μες στο πορτμπεμπε εχω τις ζωνες) θα του βγαλω το ειδικο μαξιλαλακι γιατι δεν τον βολευει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • πωπω πάρα πολλές πληροφόριες πήρες! Μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι που πήγε καλά η αυχενική σου!! ❤️ να τα μας, κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα!! πότε θα σου πουν για σίγουρα;;  εγώ περιμένω μήπως και μας πουν στην αυχενική αν κι ο γυναικολόγος που μας είδε τη Δευτέρα κάπως μας είπε να μην έχουμε και πολλές προσδοκίες. Από την 16η εβδ και μετά θα φανεί λέει 🤪 εκτ΄ός κι αν είναι αγοράκι όπου θα ε΄ιναι ένα τσικ πιο εμφανές  😝🤣🤣🤣🤣 Αν φοβάσαι τις κρέμες για ραγάδες, η κολλητή μου πρότεινε αμυγδαλέλαιο! ό,τι πιο φυτικό και ενυδατικό! εγώ προς το παρόν β΄αζω μόνο μια ενυδατική που είναι 98% φυσικά συστατικά αλλα΄ το έχω στο νου μου να πάρω αμυγδαλέλαιο προσεχώς. Όσον αφορά το που θα γεννήσω που ρώτησες κορίτσι μου, στην Ελλάδα δεν έχω καμία ασφάλιση και το ΑΜΚΑ μου είναι ανενεργό από τότε που δηλώθηκα ως κάτοικος εξωτερικού... Να φανταστείς μια φορά έτυχε να χρειαστώ να πάω για μια ακτινογραφία στο Παπαγεωργίου στη Θεσ/νικη και με πήραν με την ΕυρωπαΪκή Κάρτα υγείας από το εξωτερικό που έχω εκδόσει και το όνομά μου ήταν γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες... Η χώρα μου με αντιμετωπίζει σα τουρίστρια πλέον 🥲🥲🥲 Οπότε, όχι ότι το σκεφτόμουν διαφορετικά, θα παραμείνω εδώ μέχρι και το τέλος, με το καλό, της εγκυμοσυνης, που έχω την ιδιωτική μου ασφάλιση κτλ. Δε θα έρθω Ελλάδα ούτε για Χριστούγεννα για τους προφανείς λόγους... Με το καλό το μωράκι μας θα πάει πρώτη φορά στην Ελλάδα το καλοκαίρι του '25 🙏🙏🙏 Και μετά μας περιμένει ο γολγοθάς της δήλωσης γεννήσεως κτλ.... Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι 😅😅 Αχ τώρα που σας τα γράφω αυτά, μ έπιασε μια συγκίνηση που την επόμενη φορά που θα έρθω Ελλάδα θα έχω το μωράκι μου 😍😍😍 όταν έφυγα τον περασμένο μήνα δε το είχα συνειδητοποίησει ότι ήταν η τελευταία φορά που πηγαινοερχόμουν "μόνη" 🥲🥲🥲
    • Κρίμα βρε κορίτσι μου, πολύ δύσκολο αυτ΄ο που περιγράφεις, αλλά πιστεύω θα σταματήσει κάποια στιμγή, δε μπορεί! Πάντως είναι για καλό, αυτό να σκεφτεσαι όσο μπορείς ❤️ Εγώ έκανα όλο κι όλο 4 εμετούς μεταξύ 6η-9ης εβδ, μετά υποχώησαν αρκετά οι ναυτίες και επανήλθαν κάπου στην 11η εβδ με αποκορύφωμα χθες που ήμουν 12+1 έκανα εμετό μετά από τόσο καιρό και ήταν ο χειρότερος μέχρι στιγμής.... δλδ σα να έβγαλα και την ψυχή μου ένα πράγμα 😅 δε ξέρω τι φάση... και στο μεταξύ ενώ είχα ψιλοεπανέλθει και με την ενέργεια, από χθες είμαι ένα κουρέλι, σήμερα να φανταστείτε, κατά τις 4μμ λέω ας ξαπλώσω λίγο έτσι 30 λεπτά, μιας και δεν είχα άλλα μιτιγκς, και κορίτσια ξύπνησα στις 6+μμ!! πάλι καλά δε μ' έψαξε κανείς απ τη δουλειά 🤣🤣🤣  και χθες τα ίδια, είχα πάρα πολύ κακή διάθεση και τρομερή εξάντληση... πιστεύω όμως ότι σε 1-2 εβδ να είναι πάλι καλύτερα τα πράγματα. Τλχ τώρα που είδα το μωρό να χοροπηδάει σα βατράχι την περασμένη Δευτέρα, ξέρω γιατί επανήλθαν οι αναγούλες  🤣🤣🤣 
    • Όχι καλε τι μόνη είμαιστε πολλες εδώ 😂 Εεε και εγω λόγο παλινδρομήσεις είχα πολύ άγχος και με έβαζε κάθε εβδομάδα δεν μου πήρε σε όλες τις επισκέψεις λεφτά  εεε συνήθως οι αναγούλες μετά την 7-8 εβδ αρχίζουν αλλά μπορεί και να μην έχεις βέβαια 
    • Κορίτσι μου, μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία. Ακου τον γιατρό σου που έτσι κι αλλιώς τον εμπιστεύεσαι!! Μια χαρα ειναι τα νούμερα. Εγω δεν ρισκαρα αμνιο ουτε οταν είχα ζήσει αυτά που σας έγραφα χθες... Ολα καλα!
    • Ναι είναι! Εμείς πηγαίναμε για αποξεση κι με το που μπαίνω για υπέρηχο δεν μίλαγε ο Γιατρος και λέει καλε αυτό μεγάλωσε..και όχι μόνο μεγάλωσε αλλά ακούμε και καρδιά!!!! Λέω έλα παναγια μου!!!! Τι να πω! Μακάρι όλα να πάνε καλα! Σε καμία μας δεν αξίζει να χαιρόμαστε και μετά να μας παίρνουν τη χαρά!🫶🙏🙏🙏🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...