Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

kaλημερα. σαΣ εγραφα τοση ωρα αναλυτικα τα νεα μας και μου σβηστηκαν μαμωτο.

ακομα δεν εχω ιντερνετ.Γεννησα στις 20/7 την μπουμπου μου και σημερα που κλεισαμε τις 20μερες ηρθαμε στηνπεθερα μου. θα σασ διαβασω λιγο και καποια μερα θα σασ ξαναγραψω αναλυτικα τα νεα μασ

φιλακια πολλα :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!!!!!!!

τσεβουλα να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!γερο,καλοτυχο να ειναι στην ζωη της!!! :):) καλη λοχεια κ καλους θηλασμους!!!

πασχαλιτσακι ωραια η εμπειρια σου!!!κ εσεις με το ικτερο?ισα ισα πηρες την στεναχωρια αλλα ολα τελειωσαν καλα!!κ εμενα ειχε,αλλα οριακο..

χριστινουλα τι στεναχωρια πηρες κ εσυ.. :( αυριο θα παρεις κ τον αντωνακη!!!καλα την εκανες την βλαμενη..επειδη αυτοι εχουν συνηθησει να βλεπουν μωρα κ ειναι ξενα γι'αυτους δεν τα μεταχειριζοντε καλα.. :evil:

βικακι κ ανθη γεννατε την παρασκευη ε? με το καλοοοοοοοοοοοοοοοο κ στις δυο!!!

αριαδνη κουκλα η μπεμπα σου!!

νανσυ πως τα πας με μωρα?απ'οτι βλεπω πολυ καλα!!!μπραβο σας!!!

μαριαγιωργος να σου ζησει το μωρακι σου!!!!καλη λοχεια!!!!

χριστινα μου σου ευχομαι ολοψυχα συντομα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες εμείς χθες κοιμηθηκαμε καλα ξυπναγε ανά τρίωρο στις 01:00 στις 04:00 και στις 07:00 βέβαια ξύπνησε και η Αγγελική εκείνη την ώρα και δεν υπήρχε περίπτωση να μην σηκωθούμε.

Λένε θα πέσει λίγο η θερμοκρασια άντε να δροσισει να είναι καλύτερα και για μας και για τα μωρουλια μας.

Αρχιζετε τα εμβόλια βλέπω σιγα σιγα και εμείς όταν γίνουμε δυο μηνών θα ξεκινήσουμε.

Βικακι σήμερα χαλαρωνεις και απολαμβάνεις για τελευταία μέρα την κοιλιτσα σου, αυριο τέτοια ώρα θα έχεις την κουκλιτσα σου στην αγκαλια σου. Όλα θα πανε καλα!!!

Κατερινακι όλα πήγαν καλα και εχεις την νεραιδουλα σου στην αγκαλια σου, αν και στεναχωρηθηκες πολυ για τον ικτερο είναι κάτι πολυ συνηθισμένο στα μωρακια λίγο στην λαμπα και τους πέφτει. Ποσο διαφορετική τακτική έχει κάθε μαιευτήριο, εμένα είχε η κόρη μου, την είχαν βάλει στην λαμπα αλλα μου την έφερναν να την θηλασσσω κανονικά.

Χριστίνα υπομονη και θα πάρεις και το δεύτερο μωρακι σου στο σπίτι και τότε θα δεις ποσο διαφορετικα θα αισθάνεσαι.

Αχ βρε Ανθη ηθελα τόσο να δω τα νεα σου και τελικα στο ανέβαλε για την παρασκευη, δεν πειράζει μια μερουλα είναι θα περασει και θα την δεις την φραουλιτσα σου.

Tsevoula να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, πάντα χαρούμενη και ευτυχισμένη να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου λατρεψα την κορη σου!!πολυ γλυκια ειναι!!κ εμεις θα κανουμε εμβολιο την αλλη πεμπτη!!!

αχ ρε κοριτσια δεν χορταινω να την μιλαω συνεχεια!!!ολο χαμογελα ειναι κ αου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια

Πασχαλιτακι μου πολυ ωραια η ιστορια σου...τα κακα περασαν κ κρατας την νεραιδουλα σου αγκαλια...Ο πριγκιπακος σου πως την δεχτηκε?

Σταυρουλα κ γω το χω ακουσει αυτο που λες για τα εμβολια κ τον καυσωνα αλλα μου ειπε να το κανουμε την Παρασκευη 8 η ωρα το απογευμα..τωρα τι να σου πω..

Ελενα κλεινουμε 2 μηνων την Κυριακη που μας ερχεται μεγαλωνουμε σιγα σιγα κ μου φαινεται απιστευτο πως περασε τοσο γρηγορα ο καιρος.

Αχ Μπεμπουλα τι περνας κ συ..κανε λιγο υπομονη κ θα χεις κ τους δυο αγκαλιτσα στο σπιτι σου.πρεπει να φανεις δυνατη σε χρειαζονται τα μωρακια σου...ειναι αναισθητοι κ γαιδουρια που σου φερονται ετσι στο

νοσοκομειο..μην δινεις σημασια...

Αχ Ανθη ετσι ακριβως ενιωθα κ γω στο τελος ειχα ποδιΑ σαν τον ελεφαντα σε καταλαβαινω απολυτα..κανε λιγο υπομονη ακομα

Βικακη μου πως αισθανεσαι?φανταζομαι εχεις πολυ πολυ αγχος...Αντε με το καλο σου ευχομαι να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα κ θα περιμενουμε νεα σου.

τσεβουλα να σου ζησει τομωρακι καλη λοχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou kati exei pathei o upologistis mou k den mporw na sas grapsw sas diavazw omws kathimerina twra eimai stin pethera mou k sas grafw...

mpempoula mou einai duskolo na min exeis to mwraki sou konta upomoni ligo tha ta exeis k ta duo k tha iremiseis...

maragiwrgos na sou zisei gero na einai...

xtinaki xairomai pou eisai kalutera k einai kalo pou vrikes doulitsa na ksefeugeis ligo euxomao grigora na mas peis euxarista nea ta filia mou...

pasxalaki ti perases k esu eutuxos twra perase k exeis agkalia tin neraidoula sou k pali na sou zisei pol omorfi i istorioula sou...

bikaki aurio einai i megali mera ee ante me to kalo koukla mou...

anthi plisiazeis k esu ligo emeine na deis tin fraoulitsa sou...

este emena emathe na koimatai sto rilaks k den mou aresei katholou koimatai sto rilaks k den mporw na ton valw stin kounia tou ksupnaei...

lia emene mou eipe na tou kanoume to embolio meta tis 20 augoustoupou tha einai 2 minwn kai...

emeis arxisame to vradi koimomaste kata tis 10 k ksupname 4 k meta stis 7:30 alla oli mera koimatai meta kathe fora 1-2 wres to polu...

elena se katalavenw k emena etsi kanei k me trelenei kanei autos to programma tou k egw prepei na asxolithw me to mwro prwta k meta me mena k gkriniazei kiolas oti argo...proxthes to vradi pou vgikame k afisame to mwro sta petherika autos etoimastike tin wra pou ton taiza k meta oli tin wra mou elege ante teleiwne k ante teleiwne k egw eixa na ton koimisw k na etoimastw k egw meta...

twra exei k adeia tha ton exw oli mera sto spiti k tha ton valw se programma na krataei k autos to mwro gt den tin paleuw moni mou mono...

nansy mou mia xara ta pas k me ta 3 alla na ksekourazesai opws eipe i aleka na exeis dunameis...

tsevoula mou na sou zisei gero na einai...

maraki k emena teteia mou kanei k den ton xortainw thelw na ton faw k na ton zoulaw alla ton lupamai...

sas afinw oso koimatai na paw spiti na sumazepsw ligo den thimamai alla na sxoliazw sas filw gluka oles k ta gluka sas mwrakia ta leme..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου..πασχΑλιτσακι διαβασα την εμπειρια σου..κ οταν αναφερθηκες για την μοναδα με πηραν τα ζουμια..ειδες ποσο δυσκολο ειναι να ναι τα μωρα σου στην μοναδα;..κ οχι μονο αυτο να βλεπεις κ γυρω απο αυτα αλλες χειροτερες καταστασεις μωρα να κλαινε νοσοκομες να αδιαφορουν να ακους συνεχεια μπιπ απο τα ποδαρακια τους γονεις να κλαινε..

αχ βρε χριστινακι τελειωνεις κ εσυ κ θα νοιωσεις καλυτερα..πραγματι νοιωθεις μισος οταν παιρνεις σπιτι μονο το ενα..

δεν θελω να τα θυμαμαι βρε κοριτσια γιατι με ριχνει..οταν πηραμε κ την μικρουλα εβλεπα τους υπολοιπους γονεις που ειχαν μελλον μπροστα τους για να παρουν τα παιδια τους ενοιωθα ασχημα..φανταστειτε την ψυχολογια τη δικη μου κ της μπεμπουλας στον υπερτατο βαθμο..μια κ ειχαν μεσα τα παιδια τους 80μερες κ βαλε κ ακομα ειχαν δρομο μροστα τους..κ ομως να τους βλεπεις εκει καθε μερα πρωι απογευμα..

τωρα τα φιλαω κ προσπαθω να αναπληρωσω τις μερες που μου τα στερησαν κ συμπεριφεροντουσταν σαν να τανε δικα τους..

να μην ζησει καμια σας αυτες τις καταστασεις..αν κ καποιες απο εσας τα περασαν..

εστε μου ειχα ξεχασει να σχολιασω..μην ανχωνεσαι κ οι δικοι μου γονεις εις τα εξοχας ειναι κ το βραδυ εχουνε beachparty με την γειτονια σουβλακια κτλ.κ εγω εδω με τρια παιδια κ ο αντρας μου να τρεχει με την μετακομιση..εχθες απο την κουραση ειχε αλλαξει η φωνη του..κ μου αρεσει που η μανα μου εβαλε κ τα κλαματα για εμενα οτι δε θα τα καταφερω..το ελεγα του αντρα μου κ γελαγε..κ ελεγε το θεατρο του παραλογου..αλλα κ εγω μαλλον θα τους στειλω τη σαντυ 2 μερες πριν γιατι εχει βγαλει πολυ γκρινια βεβαια ακομα δεν ειμαι σιγουρη.

κ ακριβως το ιδιο με εσενα ειπε ο αντρας μου οτι δεν προκειται να κανει τα ιδια στα παιδια του..

εμενα θα ερθει κ ο πεθερος μου χωρις την πεθερα να δει τα παιδια κ δε κρατηθηκα κ μιλησα..

καλα η μανα σου δε θα ρθει να δει τα παιδια;τι μου στελνει τον πατερα σου να εχω να νταντευω κ αυτον;σας εχω πει για τον πεθερο μου ποσο δυσκολος ειναι κ πως τα θελει ολα στο χερι.δεν κρατηθηκα βρε κοριτσια θα κατσω να μαγειρευω να πλενω σεντονια κτλ;μυαλο κουκουτσι;;;αλλα τελικα μου πε οτι θα ρθει κ θα φυγει αμεσως.για να δουμε..

η αλλη η μαμα του η κανονικη δεν την αφηνει ο αντρας της να ερθει να δει τα μωρα για να μην μεινει μονος του..η μητρια για να μην χασεις το κουτσομπολιο τα τουρκικα κ να γλιτωσει τις δουλειες οι γονεις μου μην χασουν τα μπανια τους οτι ναναι ολοι τους!!!ΑΛΛΑ ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ!

ευτυχως παναγια μου που μου εχεις δωσει δυναμη κουραγιο υπομονη κ αγαπη να μπορω να ανταπεξελθω μονη μου στα παιδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε η πεθερα ηθελε να στειλει μαλλον εσενα αλλα δεν σκεφτηκε οτι θα εστελνε πατερα κ παιδι :lol::lol:

για θυμησε μου εσυ εχεις βοηθεια πο πεθερα;γιατι θυμαμαι οσο ησουν εγκυος υπηρχαν καποια θεματακια με τα κλειδια.τωρα τι γινεται;

κοριτσια βλεπω τη μικρη να μην ενεργειται..κ ο γιος συνεχεια.ξερετε ποτε πρεπει να αρχισω να ανυσηχω;γιατι δεν θυμαμαι;στην αρχη δεν το χα καταλαβει γιατι με δυο εχω χασει την μπαλα πιο χεζει ποτε κ ποσο αλλα παρατηρησα απο εχθες οτι μονο ο γιος κανει κακα του.

τελικα το γαλα δεν φτανει.εχθες ξυπνησαν στις 4 κ μεχρι τις 6 δεν χορταιναν με τιποτα στηθος με αποτελεσμα να μην κοιμουνται ωσπου εδωσα συμπληρωμα κ ξεραθηκαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου.

Αντε να δροσισει βρε κοριτσια γιατι δεν εντεχω αλλο με τη ζεστη!!!!! Νοιωθω οτι περναω κλιμακτηριο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .Φουντωνει το προσωπο μου και το κεφαλι μου ειναι μονιμως ιδρωμενο με τα μαλλια μαζι. Ετσι ημουνα και στον πριγκηπα.........ολοι ηταν καλουτσικα και εγω νομιζα οτι εβραζα σε καζανι. Ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο, οτι επειδη δεν εχουμε περιοδο και οι ορμονες ειναι σαν της εμμηνοπαυσης εχουμε αυτα τα συμπτωματα τα οποια κρατανε κανενα 2μηνο. Βεβαια φταιει και το οτι ειναι καλοκαιρι και μαλιστα ζεστο καλοκαιρι.

Ξεχασα να σας πω και κατι αλλο στην ιστορια μου..........

Μετα που γεννησα ο γυναικολογος μου ειπε οτι το μωρο επρεπε να το παρουμε πριν τις 38 εβδομαδες που παιρνουν κανονικα τα μωρα της καισαρικης, επειδη ο πλακουντας ειχε προβλημα οπως και ο ομφαλιος λωρος. Το ειχε διαπιστωσει γι αυτο και γι αυτο μου ελεγε να κανονισουμε το χειρουργειο νωριτερα και οχι τοτε που ελεγα εγω......... το μωρο αν εμενε κι αλλο μεσα οχι απλα δεν θα μεγαλωνε αλλο αλλα μπορει να ειχαμε και προβλημα. Ο καρδιολογος μου ειπε οτι η πιεση που ειχα συρρικνωσε τον πλακουντα και τον ομφαλιο λωρο :(:(:(:(:(:(

Γι αυτο πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στους γιατρους μας και να μην θελουμε να ερθουν τα πραγματα κατα τη δικη μας βουληση. Αυτοι ξερουν καλυτερα ;);););)

Ανθουλα μου υπομονη μεχρι αυριο κοριτσι μου. Φανταζομαι οτι χαλαστηκες με τον γιατρο αλλα ωρες εμειναν.

Βικουλα μου αυριο η μεγαλη μερα. Θα ανυπομονουμε να μαθουμε τα ευχαριστα και η σκεψη μας θα ειναι μαζι σας.

Εστε μου δεν εδιναν το θηλαστρο στο δωματιο γιατι ειχαν τα διπλα της μεντελα τα νοσοκομειακα και ειμασταν πολλες κοπελες που καναμε αντληση ταυτοχρονα ανα 3ωρο, οποτε πηγαιναμε εμεις εκει....

Τσεβουλα να σας ζησει το μωρακι σας, να ειναι γερο και καλοτυχο. Καλη λοχεια να εχεις κοριτσι μου.

Νανσουλι μου δεν ηθελα να σας στεναχωρησω...... ειμαι σιγουρη οτι εσυ και ολες οι μανουλες που αναγκαστηκαν να αποχωρηστουν τα βλασταρακια τους περασαν τραγικες ωρες και μερες...... σας θαυμαζω εσενα και την χριστινουλα μας για τη δυναμη που εχετε οπως και ολες τις μανουλες που περασαν παρομοιες καταστασεις.

ΜΕ ρωτατε πως πηρε ο πριγκιπας τον ερχομο της μπεμπας.......... Για την ωρα του αρεσει πολυ το καινουργιο παιχνιδι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Και δεν τελειωνουν και οι μπαταριες, κουνιεται συνεχεια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: . Την ειδε 2 φορες μονο και ηθελε ολη την ωρα να ειναι κοντα της. Της πιανει τα χερακια και τα ποδαρακια και την χαιδευει. Θελει να την παρει αγκαλια και οταν του την βαζω στα χερακια του την φιλαει στο προσωπο. Ολη την ωρα στο χωριο παει στη φωτογραφια της και λεει "μπεμπα μπεμπα.... μαμα μπεμπα". Για την ωρα φαινεται να μην την ζηλευει αλλα πιστευω οτι οταν θα παμε στο σπιτι και θα με βλεπει να ασχολουμαι μαζι της θα την φαει την φλασια του :shock::shock::shock::shock::o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gennaei kai h Anthi tin Paraskeui??????? Den to diabasa auto pouthena???

Stauroula mou kai emena den tin pernei panta o upnos me tis mousikes kai ta paixnidakia alla tin afinw

giati prepei kai ligo na kathetai stin kounia mono kai as min koimatai giati meta an mathei na einai stin kounia mono koimismeno argotera tha exeis problima. Ase auto me tis melitzanes to pathame kai emeis prin 3 imeres...kai lew sti mama mou otan psinotan to fagito, olo to spiti murizei skordila ebales kai skordo?? Giati tis exw pei sta fagita na mi bazei mpaxarika kai skorda, e mou leei ligo ligo ebala...ti ligo ligo tiga sta skorda kai sta kremmudia itan, efaga polu ligo kai pali me pirakse giati toso kairo den trww tetoia kai mou epese baru.

Nancy egw tha tou elega tou petherou, mesa sti balitsa sou krata kai sentonia na ta strwseis gia na koimitheis....kai otan erxotan tha paragelna kamia pizza ap'eksw h kanena soublaki kai tha tou elega, ektos kai an ksereis na mageireueis, egw den prolabainw, giauto tha trwme ap'eksw!!! :lol::lol: Etsi gia na katalaboun tin katastasi giati alliws den to blepw!!

Pasxalitsaki kai egw h alitheia einai oti anarwtiomoun giati se bazei toso nwris kaisariki, alla den ithela na pw tipota gia na min se anisixisw, pantws mou fanike polu nwris kai efoson to mwro sou den itan kai kanena terastio giati na se balei toso nwris...alla eides o giatros eixe tous logous tou kai apla den ithele na se anisixisei kai kala ekane bebaia!

Maximaki bale ton na se boithaei gia na katalabei ti pernas...emena proxtes pou pigainame thalassa eixe etoimastei o antras mou kai erxetai kai h mama mou etoimi kai tous dinw to mwro kai ta zimpragala tou kai mou leei h mama mou "kala akoma den etoimastikes?"

e kai tis lew, an eixa etoimastei egw den tha eixe etoimastei to mwro! Kamia fora den katalabainoun oute to autonoeito!!!!

Pantws koritsia ti sas elega gia ta neura? Xtes malwsa kai me ti mama mou, mou eipe kati (as mi lew leptomereies) tis eipa kai egw oti irthes gia na boithiseis kai pou eisai otan se xreiazomai? Giati xtes thelame na pame me ton antra mou na epistrepsoume kati dwra kai tin pirame thl na blepei ti mpempa, auti itan thalassa kai mas leei se misi wra erxomai, kai mia wra meta akoma perimename mexri pou ta pira sto kranio kai etoimasa ti mpempa kai fugame mazi me to mwro, bebaia misi douleia kaname giati h mpempa katourithike sto amaksi kai eklaige kai prospathousa na tin allaksw mesa sto port mpempe kai eprepe natis allaksw kai rouxa giati pigan mexri panw kai telos panton talaipwrithikame ligo...kai proxtes pou imoun moni oli mera oute na katourisw de mporousa, oute ntouz den ekana oli mera kai perimena na gurisei o antras mou gia na kanw mpanio stis 12 ti nuxta!! kai auti itan sti geitonia me tis koutsompoles oli mera....e meta otan gurisa egine auto me ti mama mou kai tis ta psala ligo...kai simera erxetai kai me rwtaei ti thelw na mou kanei, mageirepse kiolas...Opote se kapoies periptwseis prepei na ta les kiolas, egw Nancy sti thesi sou de tha mporousa na min pw kati...se olous tha elega...eginan kai alla pou tha sas grapsw stin omada.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου..

αυριο ειναι η μεγαλη μερα,ωρες ωρες τρελαινομαι στη σκεψη απο το αγχος κ καποιες στιγμες δεν το συνειδητοποιω.σαν ψεμα μου φαινεται οτι εφτασε η ωρα κ θα εχω κ παλι ενα μικρουλι πλασματακι στα χερια μου..πιστευω οσο περνανε οι ωρες θα αγχωνομαι κ πιο πολυ.ειδικα τη νυχτα,σιγουρα δε θα κοιμηθω κ θα κοιταω κ τον αντωνακη μου που θα κοιμαται κ θα κλαιω.το πιστευετε οτι λιγο νιωθω τυψεις που θα τον αποχωριστω εστω για λιγο;δε παω καλα..

πασχαλιτσακι μου πολυ ωραια κ εσενα η εμπειρια σου αλλα λιγο αγχωθηκα που δε σε επιασε τελειως η ενεση.κ φυσικα σε νιωθω απολυτα με τον ικτερο..φαντασου εμενα οταν 7 ημερων τον πηγαμε νοσοκομειο που ηταν σαν φλουρι κιτρινος κ μας ειπαν 18.5 ικτερο..αστα.επειγοντως επρεπε να μπει λαμπα κ μετα αντε να κατεβει.παντως το ιδιο σκεφτομαι τωρα με τη μπεμπα μη το ξαναπαθουμε.κ εμενα 37 εβδ μου την παιρνει λες να εχει δει τιποτα;σχετικα νωρις ειναι..μηπως επειδη τα κιλακια ειναι καλα;αχ τι να πω,τωρα παει δεν αλλαζει κατι.

παντως κοριτσια μη τα μαθετε να κοιμουνται με κουνηματα κ τετεοια εμενα μου εβγαλε λιγο τη ψυχη στον υπνο ο τονι,κ βεβαια το αποκορυφωμα κ η μεγαλη μου βλακεια που τον εμαθα να τον παιρνει ο υπνος στο κρεβατι μας.κ αυτο οχι απο μωρο μωρο αλλα απο 1 ετους κ πανω.γιατι ειχα ξεκινησει δουλεια κ καποιες φορες με επαιρνε κ μενα ο υπνος η επειδη θα ξυπνουσα πρωι αν τον πηγαινα κουνια κλαμα ο κυριος κ τον ξαναεφερνα στο κρεβατι γιατι νυσταζα απο τη κουραση κ δεν αντεχα κ να κλαιει,στεναχωριομουν.θελει πολυ προσοχη το θεμα.

ανθη μου κ εγω θα απογοητευομουν αν του τυχαινε κατι του γιατρου,υπομονη κ γιαεσενα λιγο εμεινε.οσο για τα ποδια κ εμενα πρηζονται αλλα οχι κ πολυ.

χριστινα μου σε καταλαβαινω κ εσενα τι τραβας με τα μωρα περα δωθε στα νοσοκομεια.τουλαχιστον πηρες το ενα μωρακι σου,υπομονη κ για το αλλο.κ εγω τοτε τα ειχα παρει που περναγαν οι μρες κ εχανα την υπομονη μου κ τους την ελεγα οταν εβλεπα αδιαφορια.

αχ κοριτσια μου απιστευτο μου φαινμεται που αυριο τετοια ωρα θα εχω γνωρισει τη μπεμπουλα..μακαρι να πανε ολα καλα,ο θεουλης κοντα μας κ να ξερετε θα ενημερωσω καποια κοπελα με τη πρωτη ευκαιρια.μαλλον ελενακι εσενα γιατι εχω το δικο σου τηλ κ της χριστινας αλλα μην ενοχλησω τη χριστινα που εχει τα τρεχαματα της,οποτε ελενα μου να με περιμενεις.

αυτα κ απο μενα,μαλλον θα ξαναμπω το βραδυ οταν κοιμηθουν ετσι να σας χαιρετησω..προς το παρον φιλακια σε ολες κ στα μωρουλια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikaki μου με το καλο κοριτσακι μου αυριο να εχεις το κοριτσακι σου στην αγκαλιτσα σου!κ σου ευχομαι να πανε ολα τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Βικακη με το καλο να πανε ολα...κ μολις μπορεσεις θα περιμενουμε τα νεα σου.

Εγω κοριτσια τον μικρο ευτυχως το βραδυ τον κοιμιζω στο κρεββατακι του κ στην διαρκεια της μερας αν κοιμηθει πανω απο 10 λεπτα τον βαζω διπλα μου στον κρεββατι για να κοιμηθω κ γω.Σημερα ευτυχως κοιμηθηκε το μεσημερι...πρωτοφανες πραγμα..ειχε μερες να κοιμηθει.Τα 10 λεπτα που κοιμαται..κοιμαται πανω μου..τι να τον κανω αλλιως κλαει αποριγορητος...κ τον λυπαμαι....πολυ γκρινια αυτα ταγορια...

Νανσουλα μπραβο που τα καταφερνεις τοσο καλα...πως ειναι τα μωρακια σου???οσο για τα κακα πανω απο 2-3 μερες αμα δεν κανει η μικρη να ανυσυχησεις...κ εμενα ο μικρος πολυ χεσιμο...οσο για τον πεθερο σου μαρεσει η αποψη της Ελενας...να φερει σεντονια κ φαγητο απεξω..

Ελενα ειναι δυσκολα χωρις βοηθεια..σε καταλαβαινω απολυτα...κανεις δεν καταλαβαινει οσο εσυ τι περνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσουλι μου κ αντωνιτσα μου σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!μακαρι ολα να ειναι καλα..\

ρε κοριτσια μπηκα μονο να πω αυτο.χαζευα στο μετεο για τον καιρο κ γραφει για την δευτερα που πρωτα ο θεος θα βγω απο το μαιευτηριο καταιγιδες κ τεοια..ελεος λεω δε γινονται αυτα.μια μερα μονο δειχνει κ τυχαινει να ειναι αυτη.αρα πρεπει να παρω κ καλτσακια μαζι μου,καλα ζακετακι δεν εχω,αχ αγχωθηκα τωρα.αλλα ας παρω πικε κουβερτακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tsevoula να σου ζήσει η μπεμπούλα σου, καλή λοχεία να έχεις και καλούς θηλασμούς.

Ναταλία δεν κάνει να κοιμάται στο ριλάξ. Μπορεί να σου πάθει πλαγιοκεφαλία. Να το πηγαίνεις πάντα στην κούνια.

Νάνσυ όντως όλοι κοιτάνε την πάρτι τους. Η μάνα μου της είχα πει να έρθει να μείνει εδώ να με βοηθήσει και να απολαύσει και τον εγγονό της που όλο μας λέει ότι της λείπει και ότι εγώ φταίω που έφυγα και έμεινα μακριά (απόσταση 30χλμ εντός αττικής και οδηγεί κιόλας παρακαλώ) και μου λέει και θα αφήσω μόνο του τον πατέρα σου (σε εξοχικό με φίλους τους στην Αιδηψό, θα κακόπεφτε ο κακομοίρης). Αλλά εμένα όλο μου λέει να κατέβω στο πατρικό μου με τον μπέμπη και να αφήνω τον άντρα μου για να είναι με τον εγγονό της. Στο τέλος αναγκάζομαι και το κάνω γιατί σπίτι είμαι μόνη μου και έστω εκεί έχω λίγη βοήθεια. Ο πατέρας μου από την άλλη είχε λυσσάξει που θα κατέβαινα για να είναι με τον εγγονό του και τελικά πήγαινε κάθε μέρα για μπάνιο με τους φίλους του. Τεσπα, τι να πεις. Άλλωστε ο πατέρας μου πριν παντρευτώ με είχε προειδοποιήσει. Μου είχε πει επι λέξη ότι δεν θα δεχτεί να του παρκάρω τα παιδιά μου"!! Έτσι ακριβώς. Πάντως Νάνσυ μοιάζουμε πολύ με τις οικογενειακές επιχειρήσεις και τους αδιάφορους γονείς :lol: . Τουλάχιστον εγώ έχω ένα ενώ εσύ τρία οπότε φαντάζομαι ότι θα νιώθεις ακόμα πιο προδομένη.

Για την πεθερά έκανα πλάκα καλέ. Δεν θέλει να με στείλει η γυναίκα προς Θεού. :lol:

Μια χαρά τα πάμε. Ακόμα μπαίνει έτσι στο σπίτι αλλά πλέον αν περιμένει να της ανοίξω θα περιμένει για πολύ αφού θηλάζω ξαπλωτή :lol: .

Θαυμάζω κάποιες από εσάς που θηλάζετε και γράφετε ταυτόχρονα στο φόρουμ :lol:

Πασχαλιτσάκι γέλασα πολύ με το παιχνίδι που δεν τελειώνουν οι μπαταρίες :lol:

Αχ σήμερα κοιμήθηκε το αγοράκι μου από τι 1.30 το μεσημέρι και ξύπνησε τώρα στις 6.

Βικάκι μου όλα καλά να πάνε θα σε σκεφτόμαστε. Με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα την μπέμπα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα τωρα που κοιμηθηκε τοσο βγαζεις γαλα με το θηλαστρο η απλα περιμενεις να ξυπνησει να τον θηλασεις?πειραζει τοσες ωρες χωρις θηλασμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε :lol::lol: κ εγω την ιδια προειδοποιηση ειχα αλλα απο την μαμα..αλλα πιστευα πως ηταν απλα λογια..

ο αντρας μου ηερθε πριν λιγο εφαγε κ εφυγε στο καπακι ταξιδι..στεναχωριεται κ αυτος αλλα οπως ειπες εστε μου πρεπει να γινουν περικοπες κ το ενοικιο που δινει εδω θα ναι μια ανασα που με την μετακομιση δε θα το χουμε..μου πε οτι μου βγαζει το καπελο που τα καταφερνω με τρια παιδια μονη μου..

η νυφη μου βλεπει την βοηθεια που εχω κ σκεφτεται ποση θα χει κ εκεινη απο τους γονεις μου κ γελαμε..αλλα η μανα μου ειναι ικανη εκεινης να της το κραταει..

τελικα δε θα την στειλω τη σαντυ νωριτερα δε θελει ουτε ο αντρας μου θα ετοιμασω πραγματα σιγα σιγα κ σαββατο η κυριακη θα παμε ολοι μαζι για μια εβδομαδα κ μετα ο αντρας μου θα πηγαινοερχεται κ εαν δε την παλευω θα γυρισω .

αχ μυρωδια που την εχουν τα μωρα..τρελενομαι..αλλα ανυπομονω κ μια βολτα με το διδυμοκαροτσι..να τα ντυσω κ να τα βολταρω..

να ρωτησω εκανε καμια σας μπανιο πριν το σαρανταημερο;;ελεγα εαν δεν ειχα λοχεια να εκανα εστω μια βουτια στην πισινα στο εξοχικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου???

Τι μου κανετε??

Βικακι με το καλο αυριο!!!Να κρατησεις τη μικρη σου και να εισαι η πιο ευτυχισμενη μαμα!Θα περιμενουμε νεα σου!

Εγω σημερα ανεβασα πυρετο.2φορες μεχρι τωρα.Ελπιζω να συνελθω γρηγορα γιατι εχω να ετοιμασω και τα πραγματα γιατι φευγουμε αυριο ή Σαββατο για διακοπες.

Λετε να μολυνθηκα απο κανενα κουνουπι?? :o:o:shock:

Εχω προβληματιστει,πως θα καταφερω τον μικρο να κοιμαται μονος του στην κουνια..Ολο αγκαλια,ή στο κρεβατι μου θελει.Στην κουνια μπαινει κοιμισμενος,κι αν ξυπνησει μετα δυσκολα ξανακοιμαται χωρις να τον παρουμε.

Νανσουμπα τελικα πιο απο τα διδυμακια ειναι το μεγαλο αδερφακι?

Ο μικρουλης μου.. :x ειναι τωρα στην αγκαλια μου και κοιμαται,ειναι τοοοοσο ομορφος!!!Κανει κατι γελακια,λαμπουν τα ματακια του.

Ενιωσα αυτο που λενε ''γελας και λαμπει ο κοσμος''!!!! :D

Κουκλακια μου ελπιζω να προλαβαινω να μπαινω απο το λαπτοπι του αντρα να μιλαμε!Θα μου λειπετε!!!Και με ποιον θα κουτσομπολευω ..???Θα μαζεψω ''τροφη'' εκει...

Ρε μαμωτο δεν εχω και τα τηλεφωνα σας εκτος της Νανσυς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έγραψα και στην ομάδα...και μένα πάντως με είχε προειδοποιήσει η μαμά μου οτι δεν φυλάει μωρά...!!Και το ήξερα ότι το εννοούσε!

Πήγαμε στην παιδίατρο σήμερα, όλα καλά, η μπέμπα έχει πάρει 170 γρ απο την προηγούμενη εβδομάδα που βγήκαμε απο το μαιευτήριο, μου είπε ότι πρέπει να παίρνει 25-30γρ την ημέρα και να τρώει περίπου 150γρ ανα κιλό δηλ.αυτή που είναι κοντά 3κιλα τώρα πρέπει να τρώει γύρω στα 450.Βέβαια, αυτο θα πάει και σύμφωνα με τις αναγκες του παιδιού.

Οπότε Ελένη. ξέρεις τι αγόρασα, ε?Μπλοκάκι ;):oops:

Επίσης μου είπε ότι μπορώ να την βγάζω αρκεί να μην υπάρχουν σοβαρές αυξομειώσεις θερμοκρασίας, δηλ. απο το αιρ κοντισιον στον καυσωνα και το αντίστροφο και απλά να μην την δίνω για αγκαλιές κλπ σε άλλους γιατί ακόμα και τώ ρα τον Αυγουστο κυκλοφορούν ιώσεις. Μετά πήγαμε για ένα μισάωρο καφεδάκι, βάλαμε το κάθισμα του αυτοκ. στο καρότσι και νόμιζα ότι πήγα στα μπουζούκια :lol::lol: Α!Και για το κάθισμα του αΥΤΟΚ μου είπε να της βάζω απο κάτω μια πετσετούλα για να μην γέρνει, λένε ότι είναι για νεογέννητο τα καθίσματα αλλά δεν στέκονται καλά. Δεν ξέρω αν φταίει που η δικιά μου είναι μικροσκοπική. Απλά επειδή ήταν 25 χλμ η παιδίατρος, δεν ήθελα να την πάω με το πορτ μπεμπε.

Βικάκι μου, με το καλό!!!!Αυριο τέτοια ώρα θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά.Να προσέχεις και να πας όσο το δυνατον πιο ήρεμη!Όλα θα πάνε καλά, σου στέλνουμε την θετική μας ενέργεια!!!

Λία μου καλά να περάσετε και όποτε μπορεις να μπαίνεις, μην σε χάσουμε!!

Νάνσυ, σου βγάζω το καπέλο και σε καταλαβάινω απόλυτα με τους γονεις, έχω γράψει και στην ομάδα γι αυτό..Όσο για τα μπάνια που έλεγες, εμένα μου είπε ο γιατρός μόλις καθαρίσω απο τα λοχεία, ότι μπορώ να κάνω μπάνιο, νομίζω ότι καΙ η Αλέκα έιχε κάνει πρίν τις 40 μέρες μπάνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα η μέρα μου ήταν λίγο βαρετή γιατί δεν πήγαμε πουθενά..Μόνο για κάτι ψώνια στο σούπερ μάρκετ. Είχα και σίδερο μετά..δράμα. Ευτυχώς ήδη δρόσισε και θα πέσει ακόμα περισσότερο η θερμοκρασία! Τι τέλεια! Χτες όταν ξάπλωσα έφυγαν τα πονάκια και κοιμήθηκα. Σήμερα έχω πάλι.Επίσης έχω πετάξει και κάτι αιμορροϊδες..άλλο πράγμα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη τις πέταξα όταν γέννησα. Τώρα την έβαψα γιατί μετά τη γέννα θα γίνουν ακόμα χειρότερες :?:?:?:?

Βικάκι μου έφτασε η μεγάλη μέρα!!!! Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου το κοριτσάκι σου! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου από την Έλενα!!!!

Χτινάκι μου χαίρομαι πολύ που είσαι καλύτερα. Είναι λογικό να σκέφτεσαι την ημερομηνία και να στεναχωριέσαι. Ευτυχώς που βρήκες δουλίτσα και ξεχνιέσαι. Πάντως κάτι μου λέει ότι σύντομα θα μπεις και θα μας πεις ευχάριστα ;);););););)

Ελενάκι μετά το δίμηνο γίνεται πιο σταθερό το προγραμματάκι των μωρών. Θα δεις διαφορά πιστεύω. Ο δικός μου από 2 μηνών έκλεινε 8 ωρο το βράδυ. Κάθε βράδυ. Όσο για τα πόδια ελέφαντα..άστα. Είσαι πολύ τυχερή που δεν το έζησες. Δεν αντέχω το θέαμα..

Δε γεννάω Παρασκευή εγώ..Εκτός απροόπτου βεβαίως βεβαίως γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθουν οι πόνοι :lol::lol::lol:

Καλά κάνεις και τα λες έξω από τα δόντια σε όσους σε στεναχωρούν. Ποιος χρειάζεται περισσότερη βοήθεια από μια μωρομανούλα;;;

Σταυρούλα μου ο γιατρός το συντομότερο κανόνισε να με δει. Είχα ραντεβού την Τετάρτη βράδυ και με έβαλε Παρασκευή μεσημέρι. Την Πέμπτη βρίσκεται στο 2ο ιατρείο του που είναι μακριά από μένα και έτσι δεν ήθελα να τρέχω εκεί. Σκεφτόμουν κι εγώ ότι ίσως να μας προλάβει η φραουλίτσα και να μη γίνει ραντεβού αλλά όπως φαίνεται θα γίνει..Για να δούμε..

Τσεβούλα μου να σου ζήσει η κορούλα σου! Πολύ σπαστικό να γράφεις τόση ώρα και να σβήνονται όλα..Το έχω πάθει άπειρες φορές. Θα περιμένουμε τα νέα σου αναλυτικά!

Μαράκι μου το Βικάκι μόνο γεννάει Παρασκευή. Εγώ απλώς ραντεβού με το γιατρό έχω. Λες να είναι προφητικό αυτό που έγραψες και να γεννήσω αύριο :?:?:?:?:? ;;;;;;;

Κατερινάκι μου ξενέρωσα απίστευτα που άλλαξε το ραντεβού αλλά η Παρασκευή έφτασε!!! Λες να του προκύψει και άλλος τοκετός;;; Λες να είναι ο δικός μου :lol::lol::lol::lol::lol: ;;;;;;;; Τι κάνουν τα μικράκια σου; Η Αγγελικούλα πώς τα πάει με τον αδερφούλη της;;

Αντωνία μου μετά τη γέννα ξεπρήστηκαν αμέσως τα πόδια σου;;;; Θέλω να τα ξαναδώ σύντομα ξεπρησμένα και να ξαναβάλω τα ωραία μου παπουτσάκια. Μόνο σαγιονάρες μου χωράνε και αυτές αφήνουν σημάδι στο πόδι :?:?:?:evil::evil::evil::evil: Η γκρίνια πάντως δεν είναι θέμα αγοριού ή κοριτσιού. Θέμα παιδιού είναι. Το κλάμα του Πάνου δεν το άκουγα σχεδόν ποτέ..

Ναταλάκι πλησιάζω πράγματι. Ώρες ώρες βέβαια νομίζω ότι δε θα βγει ποτέ η φραουλίτσα και θα είμαι έγκυος για πολύ καιρό ακόμα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νάνσυ έχεις δίκιο που συγχύζεσαι με τους δικούς σου που δε βοηθούν καθόλου. Ευτυχώς που είσαι δυνατή κοπέλα και μπορείς να αντεπεξέλθεις μοναχούλα σου. Δεν έχεις κανέναν ανάγκη ;);););) .

Πασχαλιτσάκι μου πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς μας έτσι είναι. Αυτοί σίγουρα ξέρουν καλύτερα. Το δύσκολο βέβαια είναι να βρει κανείς γιατρό να εμπιστεύεται. Τέλειος ο πριγκιπάκος σου με την αδερφούλα του! Μπορεί και να μην αλλάξει η στάση του όταν σε δει να την φροντίζεις. Άμα τη φροντίζετε μαζί θα του αρέσει!

Αυτά και για σήμερα. Αύριο θα πάω στη μαμά μου για να φάμε και γενικώς για να έχω παρεούλα. Ο Πανούλης πήγε από σήμερα το βράδυ. Το ζητούσε σαν τρελός! Το μεσημεράκι έχω γιατρό. Ελπίζω να μη με ζυγίσουν πάλι γιατί μόλις θα έχω χλαπακιάσει. Είναι αρχή μου να ζυγίζομαι μόνο πρωί ή έστω όταν χωνέυω το φαγητό :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μουυυ. Τι κάνετε? Σήμερα γεννάει το Βικάκι μας. Να πάνε όλα καλά με το κοριτσάκι μας.

Αντωνία μου ναι βγάζω με το θήλαστρο και το βράδυ και το μεσημέρι. Αν δεν το βγάζω αρχίζει και τρέχει. Δεν με πειράζει όμως γιατί το δικό μου είναι διπλό και βγάζω μόνο για 3-4 λεπτά όπου βγαίνει κανα 100αρι ml.Το χρειάζομαι άλλωστε για τις βόλτες μας.

Νάνσυ εγώ δεν έχω νύφη αλλά αν σκεφτείς ότι την εταιρεία την κρατάνε για να έχει δουλειά ο αδερφός μου, σκέψου να είχαν και νύφη και εγγόνι από τον αδερφό μου που μένει και κοντά τους.

Πάντα είχα αμφιβολία για το αν έκανα καλά που έφυγα μακριά από τους γονείς μου και πήγα να μείνω πιο εξοχικά εντός Αττικής να φύγω από το κέντρο. Έλεγα στον άντρα μου θα χρειαστούμε την μητέρα μου αν θα κάνουμε παιδάκι και τέτοια. Τώρα σκέφτομαι ευτυχώς που δεν έμεινα στο κέντρο γιατί και σε διαμέρισμα θα έμενα και τον καύσωνα θα τράβαγα και το καυσαέριο μαζί με τον καύσωνα και την μάνα μου δεν θα είχα να με βοηθάει αφού σίγουρα θα πήγαινε και πάλι διακοπές.

Τελικά ο χρόνος μόνο δείχνει αν πήραμε τις σωστές αποφάσεις.

Νάνσυ μου να ρωτήσεις μόνο μην σε πειράξει το χλώριο που είναι χημικό.

Lia Μου κι εγώ τα ίδια έχω με την κούνια. Έχω σαν εναλλακτική το πορτ μπεμπε. Εκεί κοιμάται ο μούργος γιατί τον κουνάω και λίγο στην αρχή αλλά μέχρι πότε θα χωράει εκεί μέσα. Ήδη είναι τσίμα τσίμα. Δοκίμασα όμως να τον βάλω κάθετα στην κούνια με γύρω γύρω την πάντα της προίκας και κοιμήθηκε πιο καλά. Για δοκίμασέ το.

Είχες δίκιο τελικά για το γάλα και τα πράσινα κακά. Σήμερα έβγαλα με το θήλαστρο και από το στήθος που είχε φάει και από το άλλο που δεν είχε φάει. Από αυτό που δεν είχε φάει ήταν πιο αραιό σαν νερό, ενώ από αυτό που είχε φάει ήταν πιο πηχτό. Και μάλλον έτσι την πάταγα γιατί και στο θήλαστρο έβγαζα λίγο πριν ξυπνήσει ο μικρός οπότε όταν έδινα μπιμπερό έπαιρνε περισσότερο νερό παρά λίπος. Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι όταν βγάζω από το σακουλάκι το γάλα και το βάζω στο μπιμπερό για να το ζεστάνω το περισσότερο λίπος κολλάει στο σακουλάκι. Πως να το πάρω και αυτό? :roll::roll:

Lia Μου περαστικά σου. Να θηλάζεις για να πάρει αντισώματα ο μικρός. Αχ κι εγώ έχω πάθει έρωτα με τον δικό μου. Όσο περνάει ο καιρός νομίζω και πιο πολύ. Σου στέλνω μήνυμα με το τηλ μου.

Τελικά κορίτσια δεν εξηγήτε αλλιώς. Έβγαλα το συμπέρασμα ότι η Νάνσυ είναι ο ψεύτικος λογαριασμός :lol::lol: Είναι αδύνατον με 3 παιδιά εκ των οποίων τα 2 είναι νεογέννητα να γράφει συχνότερα από πριν που ήταν έγκυος και είχε μόνο ένα. Μας κοροιδεύει! :lol::lol:

Ανθή μου αν κάνεις καισαρική δεν θα έχεις πρόβλημα με τις αιμορροιδες. Εγώ τις είχα και γέννησα φυσιολογικά και από το σφίξιμο δεν σου συζητώ πως γίνανε. Πολύ πόνο τράβηξα άστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέραααααα με άλλη ίωση στο καπάκι μετά την αμυγδαλίτιδα....τέλεια μπήκε η σχολική χρονιά και για μένα 🤧🤧🤧🤧🤧 κολλάω τα πάντα από τα παιδιά...δεν ξέρω αν συμπάσχει καμία μανούλα;;;😛 Επίσης κλείνω μια εβδομάδα από την ωορρηξία και προσπαθώ να κρατηθώ να μην κάνω τεστ,😛😛😛
    • Να το χαίρεστε το λουλουδάκι σας❤️ καλή επιτυχία και στη μεταφορά🙏🏻 εγώ έχω τρία έμβρυα αλλά δεν ψήνομαι για αδερφάκι. . θα φανεί😁
    • Καλημέρα!!  Μια χαρά η μπεμπουλα σου κοριτσάκι μου!!!😍😍😍😍 Είναι σούπερ στα 500γρ. +κατι!! Τόσο ήταν και η δική μου και των υπολοίπων κοριτσιών από ότι κατάλαβα είναι πολύ καλά!! Με το καλό!!❤️❤️❤️❤️ Εμένα με έχει από την αυχενική να μετράω πίεση γιατί είχα υψηλές πιθανότητες προεκλαμψιας χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα με τις μητριαιες.. ήδη είχα ανεβάσει πίεση χωρίς να το έχω καταλάβει.. είχα μόνιμα 130-140 με 80.. οπότε και μου ξεκίνησε μικρή δόση salospir και έχει πέσει σχεδόν στα φυσιολογικά μου.. Για ρώτα το γιατρό σου μήπως σου δώσει salospir για να σε βοηθήσει.. στη Β επιπέδου πάντως ήταν όλα μια χαρά! Οι οδηγίες που μου έδωσε εμένα ήταν να μετράω πρωί βράδυ και θα κρατάω τη 3η μέτρηση.. αν δω πάνω από 2 μετρήσεις 140 με 90 και πάνω εκεί ανησυχούμε.. συζήτησε τα όμως με το δικό σου γιατρό τι θα σου πει..! Καλημέρα!!  Έλα ρε!!! Ξεχάστηκα τελείως και μας είχες πει ότι έχεις Doppler!! Μπράβο το αστέρι σας!!! Φτου φτου φτου το μωράκι!!!!😍😍😍❤️❤️❤️❤️ Με το καλό!!! Σούπερ είναι!!! Σε εμβρυομητρικο τη κάνατε; Σας έδωσε και τη καμπύλη ανάπτυξης του; Σε ποια εκατοστιαία βρίσκεται;! Ο πλακούντας; Πως τον είδε;  Ναιιιι!!!!!! Τελευταίο τρίμηνο!!!!! Απίστευτο!!! 😍😍😍😍 Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους για όλες μας!!! Να κρατήσουμε υγιή τα θαυματακια μας πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏 Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια μου!!!! Αφήστε.. περνάνε τα χρόνια νεράκι και χαμπάρι δεν πήραμε..!! Παιδάκια ήμασταν.. Να είμαστε όλοι καλά και αγαπημένοι να γεράσουμε με τους ανθρώπους μας αγκαλιά!! ❤️❤️❤️
    • Καλημέρα, είδα την ερώτηση για τον πεσσό και μου έκανε εντύπωση το ποσό, για αυτό πετάγομαι εδώ στο θέμα σας, εγώ αγοράζω τον πεσσό 92 ευρώ (αν είχα μεριμνήσει νωρίτερα θα τον είχα βρει γύρω στα 50) και μου τον τοποθετεί ο γιατρός αλλά είναι ούτως ή άλλως σε δημόσιο νοσοκομείο, οπότε θα δώσω μια και καλή της γέννας μετά, δεν μου έχει πάρει κάτι έξτρα στις δύο εγκυμοσύνες που τον χρειάστηκα. Θα μπορούσες να τον ρωτήσεις ωστόσο γιατί τόσο υψηλό το κόστος για μια μη επεμβατική διαδικασία δέκα λεπτών! Καλή επιτυχία μέχρι τέλους εύχομαι!
    • @katerinayia είστε σε άλμα ανάπτυξης; ; Κι εμείς το ίδιο.  Όλο το βράδυ ήθελε να τρώει ήταν ανήσυχος και το μάτι γαρίδα  Τον πήρε τώρα ο άντρας μου να τον κάνει μια βόλτα με το καρότσι μπας και ηρεμήσει 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...