Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Koimhthhkan pateras kai korh kI egw ksagrypnh....

Cristi,na soy zhsei to mwraki sou....

Ariadnh moy,ki egw ths evala baby oil giati eixa to idio thema alla twra mia xara...

Elena mou, symbainoun ayta sta zeygaria,ypomonh,ki egw ta idia lew ston antra mou....Emena agorase kainourgio ypologisth akribo gia th douleia tou(den exei kai ellhnika) kai olh thn wra asxoleitai me ayton kai me ta dontia tou kosmou...les kai den douleyyei 11 mhnes to xrono...dontia dontia dontia...kai ti mou apanthse????nai ayta mas zoun omws... :roll: Les ki egw den douleyw....akou,ayta mas zoun.....Meta th katsada omws taizei ekeinos th mpempa ki egw kanw thhlastrooooo........

Ariadnh mou,spiti sou spitaki sou kalo sou kalyvaki sou....

Katerinaki mou,pou exete paei eseis????emeis sarantizoume stis 15 aygoustoy(mou lene oti den dinoun eyxh ekeinh thn hmera,kserei kamia sas??kai meta noikiasme kai ua pame oi 3 mas sthn Eretria pou einai polu konta apo Athhna se ena wraio sygkrothma pou exei ta panta mesa pisina,baraki,tennis,paidikh xara....gia na doume pws tha einai oi prwtes mas diakopes...

Egw shmera den tha thn ksanaksupnhsw,thn ksypnhsa stis 2.oo to vrady kai ypologizw na kjsypnhsei monaxh ths kata tis 7.00(an den ksypnhsei mexri tote tha to kanw)))).Tha kalesw shmera th paidiatro gia na th rwthsw...shmera ginomaste enos mhna....

Nansoula mou kalws ta dexthkes...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λημέρα κοριτσάκια μου. Εχθές τράβηξα μεγάλο ζόρι. Δεν κοιμήθηκε καθόλου όλη την ημέρα ο μικρός και όταν δεν κοιμάται όλη την ημέρα δυσκολεύεται πολύ να τον πάρει ο ύπνος τον βράδυ και γίνεται πολύ νευρικός. Κατά τις 11 καταφέραμε να κοιμηθούμε αλλά ευτυχώς κοιμήθηκε ένα 6ωρο και κοιμήθηκα κι εγώ. Όμως μετά ξυπνούσε ανά μισάωρο κι έτσι ξύπνησα κι εγώ γιατί είναι σπάσιμο νεύρων πάνω που πάει να σε πάρει ο ύπνος να σε ξυπνάει το κλάμα και αυτό να γίνεται ανα μισάωρο :evil: . Οπότε αφού είχε πάει 7 είπα να σηκωθώ μήπως κάνω και καμιά δουλειά. Τώρα που ξύπνησα κοιμάται καλά ο μπέμπης. Καψώνια μου φαίνεται μου κάνει :lol::lol: .

Έχει πιαστεί όλο μου το σώμα και πονάω πολύ πλέον αφού φτάσαμε τα 5μιση κιλά βάρος. Πρέπει να αλλάξουμε και πάλι νούμερο πάνας να πάμε στο Νο3.

Μαράκι και μένα ο μικρός επικοινωνεί και τώρα γελάει μόνο όταν του μιλάμε ή όταν τον πειράζουμε. Μου κάνει και μένα ήχους με το στόμα του όταν του μιλάω και του απαντάω κι εγώ αγκουυυ αγκουυυ μπρρ :lol::lol: Σιγά σιγά μαθαίνω τα μωρουδιακά :lol: .

Κρίστυ να σου ζήσει. Καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς.

Νάνσυ καλώς τα δέχτηκες επιτέλους τα μωράκια σου. Να τα χαρείς να έχεις καλούς θηλασμούς και καλή λοχεία. Χαίρομαι που είσαι καλύτερα και τώρα θα έχεις και δυνάμεις για να ανταπεξέλθεις στις δυσκολίες.

Νενε αφού πήρε τα πάνω της σε κιλά σταμάτα να την ξυπνάς γιατί θα την κάνεις νευρικιά.

Πωπω Νενε μου λες και ακούω τον άντρα μου. Τα ίδια μου λέει κι εκείνος για την δουλειά ότι αυτή μας ζει, έχω βαρεθεί να το ακούω. Αλλά τώρα πια όντως με την δουλειά του ζούμε. Είμαι μία άνεργη μάνα που δεν μπορεί να πάρει τίποτα ούτε από την ασφάλειά της ούτε από τον ΟΑΕΔ. Σκατά κι απόσκατα. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γυναικες!

Γυρισαμε χτες εμεις.Μας αφησε Δευτερα ο μπαμπας,πηγε για δουλεια και ηρθε το απογευμα.Κι εκανα επιτελους το πρωτο μου μπανιο!Δεν προλαβα ηλιο βεβαια γιατι ειχε παει ηδη 7 και.

Με το που βγηκα βεβαια ο μικρος αρχισε να πειναει οπότε τον θηλασα στην παραλια!Κανα 20λεπτο ετρωγε.Μετα νανι.

Εχετε πει τοσα πολλα που δεν θυμαμαι τι να πρωτοσχολιασω και τι εχετε πει.

Νανσακι επιτελους τα παιδακια σου σπιτακι τους.Εχω αγωνια να μαθω για την πρωτη σας νυχτα ολη η οικογενεια!

Πως τα πατε με τα πρασινα κακα?Επιασε το κολπο που σας ελεγα?

Αριαδνη ειστε υπεροχες!Και θα σου ξαναπω πως εχεις τσαχπινικο βλεμμα!

Μαριαγιωργος γεννησες??????

Δελφινακι το κοριτσακι σας αρχισε να ειναι ενεργο μελος ε??

Και ο δικος μου 3 μερες στην εξοχη,και νοιωθω πως εξελιχθηκε!Αλλα μου βραχνιασε ρε γαμωτο!!ΜΗπως απο το κλαμα?Η μου κρυωσε...φοβαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!

τι σπαστικο να κοιμουνται κ τα τρια να μπορεις να κοιμηθεις κ εσυ..κ να σου χτυπαει το κουδουνι η μανα σου.. :twisted::twisted: αυριο φευγουν..αλλα κ εδω που ηταν για να γελασετε..με το που γυρισαμε με την μικρη την ειδανε κ φυγανε φαγανε κοιμηθηκανε κ ηρθανε επισκεψη στις 7 που γυρισε κ ο αντρας μου..καλο ε;επομενως εαν παω λουτρακι μονη μου θα εχω τρελη βοηθεια.. :lol::lol: κ ετσι λεω να περιμενω να τελειωσει ο αντρας μου να παμε μαζι κ να μεινω εδω με τις ανεσεις μου!το φαι δε θα με σωσει..κ δε μου εφτανε αυτο ημουν κομματια απο την κουραση με ποναγανε τα ποδια μου κ ηρθε ενας ξαδερφος μου να δει τα μωρα..δεν μπορουσαμε να πουμε τιποτα γιατι ηρθε απο τον εβρο..βεβαια δεν τα ακουμπησε..εχουν απαγορευτει ολα αυτα.

κοριτσια κ εμενα μου ειπαν να τα ξυπναω καθε τριωρο αλλα ειδικα ο γιος δεν ξυπναει.. :lol::lol: ειναι παρα πολυ ησυχος κ μπεμπα μου ειναι ιδια η σαντυ το ματι γαριδα κ μετα απο λιγο γκρινιτσα κ μωλις την παρεις αγκαλια τελος.ενας δευτερος ταρζαν στο σπιτι! :lol::lol: το πρωτο βραδυ μονο με τον γιο το τηρησα το 3ωρο αλλα εχθες δεν μπορεσα βρε κοριτσια..ειναι δυο κ δεν παλευεται ξυπνα ταισε αλλαξε ρεψε κτλ καθε τρεις ωρες δυο μωρα τα αφησα κ ξυπναγαν οποτε ηθελαν αυτα..το καλο ειναι οτι θηλαζουν κ τα δυο κ με το μαξιλαρι θηλασμου καταφερα να τα θηλασω ταυτοχρονα..μπορω να σας πω οτι ενοιωθα σαν σκυλα που ταιζει τα κουταβια της :lol::lol::lol:.ενταξη ειναι μια εικονα πολυ αστεια!!

η μικρη τα χαιδευει κ τα φιλαει ολη την ωρα!!κ συνεχεια θελει να τα βλεπει κ αμα κλαινε τους κανει να κανουν κ ησυχια! :lol::lol: βεβαια εχουμε παραλληλα κ γκρινια για να τραβαμε κ την προσοχη κ με το παραμικρο που της πουμε πεφτει κατω κ κλαιει..

ελενα κ υπολοιπα κοριτσια εγω ειχα εμπεδωσει καλα πριν γεννησω οτι τα παιδια ειναι για την μανα κ οτι ολο το ζορι θα το τραβηξω εγω.ετσι δεν με ενοχλει.εχθες ημουν ολη μερα μονη μου κ τα καταφερα μια χαρα κ το βραδυ ο αντρας μου τον πηρε ο υπνος στο σαλονι κ κοιμηθηκα με τρια παιδια στην κρεβατοκαμαρα κ παλι ολο το βραδυ μονη μου..αλλα οταν κανει σχολια του τυπου τα ταιζες καθε τρεις ωρες..πεινανε κτλ τα παιρνω στο κρανιο κ εγω :twisted::twisted:

παντως βρε κοριτσια απορω που υπαρχουν κοπελες που δεν τα καταφερνουν με ενα κ εχουν τη μαμα στο σπιτι για πολυ καιρο εγω ειμαι με τρια κ δεν μου φαινεται τραγικο..σιγουρα θα υπαρξουν κ δυσκολες στιγμες αλλα μια χαρα κανω κ δουλειες κ μιλαω κ στο τηλεφωνο με κουμπαρες κ με εσας!!ολα θελουν προγραμμα!!ενταξη δεν λεω στο τελος της μερας παραδινομαι..αλλα ειμαι κ περιφανη με τον εαυτο μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να κανω σκουπισμα σφουγγαρισμα κ να βαλω πλυντηριο τωρα που κοιμουνται ολα κ τα λεμε πιο μετα.θα βγαλω κ φωτο να σας βαλω στην ομαδα μας.

σας φιλω φιλεναδες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou.. nansy kalos ta dextikes sto spiti vlepeis pou telika den einai polu tragika ta pragmata, mia xara ta pate...

ariadni koukla i mpoumpou... kali prosarmogi twra sto spiti...

xrusa na sou zisei kalotuxo na einai kalous thilasmous..

lia kala perasate ee..

nene emena mou eixan pei na to ksupnaw tin mera mono oxi to vradi egw ton ksupnisa mia fora mono meta ksupnouse k monos tou....

maraki k emena mou kanei teteia gelakia k hxous k liwnw me trelenei kathe fora oti neura k an exw kateutheia mou pernane...

maragiwrgos prepei na gennises me to kalo na sou zisei...\

den thimamai alla polla grapsate...

emeis kala eimaste... twra tha grafw pio suxna me fagane oi voltes....

filakia polla se oles...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Νανσουλα ειδες γεμισε το σπιτι σου με τα μωρακια σου...περιμενουμε κ οποτε μπορεσεις να μας βαλεις κ φωτογραφιες να δουμε τα αγγελουδια σου..

Ελενα κ εμενα τα νευρα μου καπως ετσι ειναι...δεν μπορουν να καταλαβουν ακριβως τι περναμε εμεις κ τι κουραση εχουμε...ο δικος μου λεει τι δεν το ηξερες πως θα ειναι με δυο μωρα γιατ φρικερνεις...δεν ξερει ομως τι τραβαω ολη μερα με τα δυο παιδια..κ αυτος δεν λεω ειναι ολημερα στην δουλεια αλλα ερχεται σπιτι τρωει κ μετα αραλικι κ απο μενα περναν τα παντα..ρουχα καθαρισμα..παιδια..δεν λεω ευτυχως καποιες φορες περνει την κορη μου κ την παει καμμια βολτα..κ χω κ την πεθερα να μου τα πριζει...πολυ θελουν τα νευρα..

Ελενη νομιζω θα συμφωνησω με το Κατερινακι δεν χρειαζεται να την ξυπνας..ασ την να ξυπνησει μονη της..ειστε πλεον 1 μηνων..πως περναει ο καιρος.

Αχ Σταυρουλα κ μενα τετοια καψονια μου κανει το μωρο κ κουτουλαω απο κουραση..μπραβο ειστε 5.5 κιλα μεγαλωσατε...φτου φτου

κ εμεις την Παρασκευη εχουμε παιδιατρο να δουμε ποσο ειμαστε.κ θα κανουμε κ το πρωτο εμβολιο...Σταυρουλα εσεις το κανατε το πρωτο εμβολιο τωρα που γινατε 2 μηνων?

Αμαλια ωραια περασατε..μπραβο εκανες κ μπανακι..δεν πιστευω να κρυωσε μωρε...θα δειξει ελπιζω οχι ομως..

Μαρακι δυστυχως δεν οδηγω αλλιως σιγουρα θα ερχομουν κ γω στην πισινα στο λαγκαδα..εχει.πολυ ζεστη

κ λιγο δροσια την χρειαζομαστε..καλα να περασετε κ καλο μπανακι..

Αριαδνη μου η κορη σου εινα σκετη γλυκα κ εσυ μια ευτυχισμενη μανουλα..να σου ζησει κοριτσι μου...

Χρυσα να σου ζησει το μωρακι...

κσυ Μαριαγιωργος πρεπει να γεννησες να σου ζησει κ καλη λοχεια

αυτα για τωρα φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια και απο μας με λιγη γκρινιτσα!!! τωρα τον εχω διπλα μου πανω στι μαξιλαρι και σας διαβαζει και αυτος!!!!

αναννεωσα και τη λιστουλα μας.... μαριαγιωργος και χρυσα μου ναναι παντα γερα τα κοριτσακια σας και καλη λοχεια!!!!

νανσυ μου ασε και λιγο τις δουλειες πισω και να ξεκουραζεσαι με το καλο που τα δεχτηκες και κυρια η σαντυ!!!!

ελενα μου ολοι οι αντρες το ιδιο ειναι υπομονη θα περασει και θα προσαρμοζεσαι καλυτερα

κοκονα μου και εγω απο τον επομενο μηνα τη μικρη δεν θα την ξαναστειλω παιδικο επειδη δεν μας πηραν στο προγραμμα. αρα θα εχω και τα δυο απο το πρωι μονη μου μεχρι το απογευμα που θα αλλαζουμε βαρδια με τον αντρα μοΥ!!!!

σταυρουλα μου εμεις εχουμε κανενα 10ημερο στο 3 και ειμαστε στεγνοι και καθαροι ολη νυχτα και ψωρις ατυχηματα!!!! και απο κιλα μια χαρα μπουλιδες 5500 και δεν ειμαστε ακομη 2μηνων!!!!

νενε μου εμενα ξυπνα μονος του 3ωρο-2ωρο-1ωρο και μετα ολο 2ωρα!!!!δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω

αριαδνη μου κουκλιτσα η κορακλα σου!

ααα να ξερετε κατι μετα τα πρωτα εμβολια να δειτε σημαντικη διαφορα στα παιδακια σας. ηρεμουν πιο πολυ και κοιμουνται λιγοτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοκονα εσυ πως παει με την μικρη;

μωλις εφαγαν κ κοιμηθηκαν στην μικρη εδωσα ξενο γιατι δεν ξερω τι την επιασε κ δεν επιανε το στηθος κ γκρινιαζε..μαλλον θα πειναγε πολυ κ δεν ειχε υπομονη :lol::lol: κ ξυπνανε ταυτοχρονα κ δεν μπορω να κανω αλλιως.να πω την αληθεια δεν με χαλαει να ξερουν κ το ξενο γιατι οταν σαραντισουμε κ πηγαινουμε καμια βολτα δεν ειναι ευκολο να θηλαζεις κ τα δυο εξω οπως εκανα με την κορη μου.αφηστε που παροοτι ειναι πιο μικρη απο τον γιο ειναι πιο φαγανου κ βλεπω να τον φτανει γρηγορα!

εκανα κ τις δουλιτσες μου κ ειμαι κομπλε..

ωρα για χαλαρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες και εναπομείναντες εγκυουλες!!!!

Αριαδνη είναι μια όμορφη κουκλιτσα η μικρούλα σου, να την καμαρωνεται και να ειστε όλοι μαζι ευτυχισμένοι. Κοιμήθηκε τόσο πολυ, μπράβο και μένα έτσι την ημέρα τρώει κάθε μιάμιση ώρα αλλα το βράδυ με ξεκουράζει χθες κοιμήθηκε στις 9 ξύπνησε στις 2 μετα στις 5 και και μετα στις 8 το πρωι.

Εκει που έχει ξεφλουδισει μπορείς να της βάζεις ενυδατική σε μερικές μέρες θα έχει φύγει.

Ανθη δεν έχει πολυ χώρο η φραουλιτσα γιαυτο δεν κουνιέται τόσο πολυ, ετοιμάζεται για την έξοδο σιγα σιγα!

Τα υπόλοιπα μετα γιατι ξυπνησαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανγκουρο ειδα τις φωτο στο φαισμπουκ αφρατεψε η μικρη σου ε;κ εμενα σαν ντολμαδακι εγινε κ τοσο καιρο την κυνηγουσαμε για να φαει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kokona όχι μας είπε ο παιδίατρος να το κάνουμε Σεπτέμβριο. Δεν χρειάζεται να βιαστούμε λέει γιατί τώρα τον Αύγουστο δεν έχει ιώσεις.

Λια εμείς έχουμε ακόμα πράσινα κακά κάνω αυτό που λες αν και το βράδυ επειδή κοιμάται πολλές ώρες είναι δύσκολο να το τηρήσω γιατί θέλω να αποσυμφορήσει και τα 2 στήθη μου γιατί αλλιώς θα πρέπει να το τραβήξω με το θήλαστρο και βαριέμαι :oops: .

Νάνσυ όλα ωραία και καλά. Πως τα κατάφερες βρε θηρίο και τα 2 εγώ δεν μπορώ να κουμαντάρω καλά το ένα στον θηλασμό. Συνέχεια θηλάζουμε ξαπλωτοί. Ίσως αν είχα μία πολυθρόνα να μπορούσα και όρθια αλλά στον καναπέ δεν μπορώ γιατί έχει κοντή πλάτη και κουράζομαι. Είναι και βαρύς τώρα και μου φαίνεται πιο δύσκολος ο καθιστός θηλασμός. Αν δεν δώσεις εσύ συμπλήρωμα ποιος θα δώσει. Λογικό είναι.

Εγώ τώρα τον έβαλα στην αιώρα και αποκοιμήθηκε αλλά φοβάμαι να το βγάλω και να τον πάω στην κούνια του μην και ξυπνήσει. Μακάρι να κοιμήθεί σήμερα κανένα 2ωράκι καλό για να ξεκουραστεί αυτός να ξεκουραστώ κι εγώ.

Αλέκα κοιμούνται λιγότερο? Μην μου λες τέτοια δεν θα τα κάνω καθόλου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κοιμησα και τα δυο και ευκαιρία να χαλαρωσω.....έφαγα και ένα παγωτινι μιάμ μιάμ.

Έχει απίστευτη ζέστη και δεν θέλω να έχω το κλιματιστικο ανοιχτό συνέχεια και είμαστε και στην εξοχη φανταζομαι τι θα γινεται στην Αθήνα.

Ελένη μου χαρούμενα μηνογενεθλια σήμερα, πως τα πήγατε χθες το βράδυ, δεν την ξυπνησες τελικα? αχ και μένα τα ίδια μου λέει ο άντρας μου ειδικα όταν του παραπονιομουν ότι έρχεται αργα...αλλα δεν μπορω να πω και τίποτα απο τότε που σταμάτησα εγω την δουλεια. Ωραία θα περάσετε στις διακοπές σας αφου φαίνεται τόσο οργανωμένο το μέρος, εμείς έχουμε έρθει στο χωριο της μαμάς μου είναι μετα τους Δελφους.

Σταυρουλα όντως καψωνια σου κάνει ο μικρός, σε άφησε όμως 6 ώρες να κοιμηθεις μη θες και εσυ περισσοτερα :lol:

Νανσυ μια χαρα τα πας έχεις την εμπειρία απο την κόρη και θα τα καταφέρεις και με τα τρία. Και η Σαντυ νομίζω καλα το πηρε αφου θέλει να τα χαϊδεύει και να τα φιλαει.

Αλέκα κρίμα που δεν σας πήραν στο προγραμμα και δεν θα παει η μικρούλα παιδικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα γιατι δεν σας πηραν τοσα πολλα παιδια εχουν?εμενα ακομα δεν μ' ενημερωσαν κ τωρα τον Αυγουστο ειναι κλειστα για ενα μηνα 1Σεπτμβριου ανοιγουν.Ελπιζω να την παρουν.

Νανσυ μου δεν μπορω να την αφησω ουτε ενα δευτερο λεπτο με το μωρο ακομα την φοβαμαι δεν θελει να το χωνεψει με τιποτα..τις προαλλες εκει που κοιμοταν ο μικρος πηγα στην τουαλετα να κατουρησω κ αυτη πηρε το μαξιλαρι κ το χωσε πας την μουρη του καλα που βγηκα γρηγορα κ την ειδα.ειναι πολυ υπουλη...

εκει που κανει αγαπουλες κ αγκαλιτσες του παταει κ μια τσιμπια ετσι για να μην ξεχνιομαστε κ κλαιει το μωρο κ αυτη χαιρεται..εκει που κοιμαται αυτος αμεριμνος παει κ του κανει αυτη πολυ πολυ δυνατα μπου...πεταγεται το μωρο ως απανω κ αυτη γελαει...κ ειναι μερικες μονο ιστοριες απο τα τοσα που του κανει του καημενου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα κοριτσακια μου,τι κανετε;

τρομερη ζεστη κ ζεστη κ σημερα,χθες βραδυ ελεγα στον αντρα μου οτι εχω ψυχοπλακωθει που λογω του αιρ κοντισιον εχουμε κλειστα παραθυρα δηλ ελεος.οταν κανει κρυο δε σε νοιαζει αλλα κατακαλοκαιρο με κλειστα παραθυρα πολυ ψυχοπλακωμα κ δε παω κ πουθενα η καημενη,δεν αντεχω πια να περπαταω,μονο που εχουμε ανακαλυψει μια πλατεια εδω κοντα μας κ ειναι μεσα σε δασος κ παμε εκει δυο μερες τωρα αργα το απογευμα,εχει καφετερεια κ μια μεγαλη σαν αλανα κανει ο τονι αυτοκινητακι,εγω τρωω παγωτο κ πινει κ ο αντρας μου εναν καφε.

νανσυ μου παιρνω τα [πανω μου που τις πρωτες σου μερες με τα μωρα τα πατε καλα,γιατι εγω ολο αυτο σκεφτομαι πως θα τα παω που θα εχω δυο,οχι με ηδη δυο μωρα σαν εσενα.πιστευω οπως λες θα εχεις κ τα δυσκολα σου τον πρωτο καιρο αλλα σε γενικες γραμμες θα τα πας πολυ καλα.

αντωνια μου εσυ νευριαζεις κ λογικο ειναι αλλα χαμογελασα με αυτα που εγραφες που κανει η κορη στον γιο σου,βρε το καημενο το μωρακι,μεθαυριο θα τους τα λες οπως μας λενε κ εμας οι γονεις μας διαφορα.κ εγω εκανα του αδελφου μου βασανιστηρια κ ημουν κ 7 χρονων οταν γενηθηκε.

κατερινακι μου καλα εισαι στην εξοχη,ασε εδω ψηνομαστε,τουλαχιστον εκει τα βραδια δε δροσιζει λιγο;τα αδελφακια ειναι τελεια στη φωτο που εβαλες στο φεισμπουκ,μοιαζουν πολυ νομιζω.

αριαδνη μου δε βρισκω τη φωτο της μπεμπας μαλλον δε θα ειμαστε φιλες,τωρα που θα γραψω εδω θα κανω αιτημα.οντως σαν το σπιτι μας πουθενα,δεν το συζητω.

ελενα μου η λακτοζη ειναι αυτο που πειραζουν τα μωρακια με την αλεργεια στο αγελαδινο γαλα,παντως εμενα οτι ειχε γαλα μεσα εστω κ επεξεργασμενο τον πειραζε.,οταν ηταν 6 μηνων που αρχισαμε τροφες πηγαμε σε αλεργιολογο να μας συμβουλευσει πως θα ξεκινησουμε κ γενικα ολα τα βηματα,καθε φορα που εδινα κατι νεο ετρεμα μην τον πειραξει.ο αντρας μου ειχε πολυ σοβαρο προβλημα κ ο αντωνης ευτυχως που το καταπολεμησαμε απο νεογενητο κ τωρα ειναι μια χαρα,απλα βγαζει εκζεματα καποιες φορες που σημαινει οτι κατι τον πειραζει η απο τροφη η ακομη κ απο το περιβαλλον.

ανθη μου μακαρι να το ξεπερασω το αγχος μου πεμπτη βραδυ,αλλα φοβαμαι μη μου χειροτερεψει,απλα μου τη δινει γιατι ενω ειναι γρηγορη διαδικασια εγω αγχωνομαι τοσο πολυ.

σημερα το απογευμα θα παμε κρεοπωλειο για κατι τελευταια ψωνια για κρεατικα πριν κλειστω μεσα κ μετα στους νονους του αντωνη.τον εχω απο το μεσημερι στη πεθερα μου γιατι ειχε καιρο να παει να μεινει ετσι μεσημερακι κ δε πρεπει να ξεμαθαινει,με την μπεμπα θα αρχισει παλι να πηγαινει οποτε να συνηθιζει παλι σιγα σιγα,παντως μου λειπει το μαναρακι μου,ειναι αδειο το σπιτι χωρις το μωρακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λεσ βρε κοκονα;πραγματι θελει πολυ προσοχη.κ εμενα που δειχνει οτι τα προσεχει παλι την φοβαμαι..ποτε δεν ξερεις πως αντιδρουν τα παιδια.αχ εγω κοιμηθηκα κιολας..πηραν επανω τη σαντυ κ κοιμηθηκα ενα δυοωρο..απολαυση ηταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι μου εαν σου αρεσει το μεσα δεν θα δου φανει δυσκολο.εγω θυμαμαι με την κορη μου μου φαινοταν βουνο ολα αλλα τωρα με την εμπειρια ολα ειναι πιο ευκολα.το καλο ειναι οτι ο μπεμπης ειναι εντελως αθορυβος κ ειναι σαν να εχω ενα μωρο :lol::lol: η αλλη απο τωρα τσαουσα ειναι.

προς τα παρων τα προλαβαινω ολα αφου να φανταστειτε τωρα δεν εχω τι να κανω :lol::lol: τα μωρα κοιμουνται κ η μικρη βλεπει tweaty.

βικακι επομενως μετα τους θηλασμους θα προλαβαινουμε κ τσιγαρακι :lol::lol: γιατι μην νομιζεις απο το μυαλο δεν εχει φυγει ακομα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw koritsia apo tote pou vghkame apo to nosokomeio dhladh the 17 iouliou exw to mlpokaki mou pou grafw analutika ola ta geymata (wra kai posothta)....kserw eimaste tragikoi...

H mpompouka mou einai se genikes grammes hsyxoula...Katerina xthes efage stis 10 to brady kai o natras mou thn ksypnhse stis 2.oo thn taise kai meta ksupnhse monaxo ths stis 6.30 to prwi...Mas exei ginei emmonh,kai ola ayta giati mas eipan oti hmerhsiws prepei na trwei me bash ta kila ths 520 ml kai mas trwei 650,640(an thn ksypname kai to vrady),me synepeia pairnei 38 grammaria meso oro thn hmera...polu kala dhladh....An eseis den ksypnhsei se 6 wres den ta ksypnate????to kefali kazani...se kathe geyma thn vazw kai sto sthhos,mh fantasteite oti kanei kati to tromero alla egw ekei...este anergh ki esy????den phrate tipota apo ika kai oaed????

Katerina,exw mia filenada apo xwrio desfina(den xerw an to xereis)einai konta stous delfous,exoume erthei ekdromh me ton antra mou...eixame malwsei kai me mia ston arxaiologiko xwro opou egw eprepe na mpw dwrean ws arxaiologos kai ayth elege ta dika ths mexri pou mphkame vevaia...

Re Nansoula mou mpravo sou....se kamarwnw,egw me ena kai dyskoleyomai(h mamaka mou einai kai sto nosokomeio,egxeiristhke stis aimorroides kai mou fainontai ola dyskola).

Koritsia,eseis kanete kati idiaitero sth diatrofh sas???ennow twra pou thhlazete...pinete kafe ???estw ntekaifeine???rwtw oles ektos apo elena pou gnwrizw oti ton apofeygei!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου.

Επιτελους εχω ιντερνετ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας διαβαζα καθημερινα απο το κινητο αλλα δεν μπορουσα να σας γραψω........ ομως ενημερωνομουνα για ολα ;););););)

Μπηκα για να σας ευχαριστησω ολες για τις ευχες σας. Ειλικρινα με συγκινει πολυ που δεχομαι τοσο ομορφες και γλυκες ευχες απο ατομα που δεν εχω δει ποτε μου και ομως σας γνωριζω τοσο καλα......

Καποια στιγμη θα σας γραψω την εμπειρια μου. Για την ωρα αναρρωνω και απολαμβανω την περιποιηση της μαμας. Ολη την ημερα την περναω αγκαλια με την νεραιδουλα μου, ειτε ταιζοντας την ειτε κοιταζοντας την και φιλωντας την.

Σας φιλω ολες και ελπιζω να μην ξαναχαθει το σημα :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nene μου πινω καφε καθε μερα εναν ελληνικο διπλο κ στην κορη μου επινα.

πηρα απ το ικα 1800 ευρω για 64μερες μετα κ απο τον οαεδ θα μου τα βαλουν τον σεπτεμβριο κ δεν ξερω ποσα γιατι πηγε ο πατερσ μου κ καταθεσε τα δικαιολογητικα.εαν θελεις να μαθεις τι χρειαζεται ξερω.

καλα βρε τρελη καθεσαι κ γραφεις τι τρωει κ ποτε;εμενα με ρωταγε το πρωι ο αντρας μου εαν τα ταιζα καθε τρεις ωρες κ κοριτσια δεν θυμαμαι ουτε καθε ποτε τα ταισα ουτε ποιο κ τι.. :lol::lol: το βραδυ τα κανω ολα μηχανικα κ επειδη ειναι δυο δεν θυμαμαι τιποτα την αλλη μερα.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Ti kaneteeee?

Emeis kala ola, auto pou legame me ton antra mou tou ta eksigousa analutika gia na katalabei kai bebaia mou zitouse signwmi

kai twra blepei prwta an thelw kati me to mwro! Gia na doume poso tha kratisei! :lol:

Nansouli mia xara ta kataferneis, mprabo sou! Kala pws ta thilazeis kai ta duo? Twra mallon einai elafria kai mporeis, egw mazi me to maksilari thilasmou kai pali h mpoumpou mou exei barunei polu!

Nene kai egw apo tin arxi se ena tetradio grafw posi wra trwei kai apo pio stithos kai akoma kai ti wra koimatai kai ti wra ksupnaei! To ksekinisa gia na kserw apo pio stithos trwei gia na kserw meta apo pio na ksekinisw giati ksexnousa, e kai to exw kratisei kai akoma grafw.

Lia egw prin tis edina apo to ena stithos, tin ereba kai meta apo to allo, alla twra pou mou eipes auto tis dinw apo to ena meta repsimo kai meta pali apo to idio gia na parei kai apo to pio liparo. Akoma bgazei kai prasina alla oxi panta.

Mia xara sas briskw pou pigate thalassa. Emena auto pou me kourazei einai oti prepei na paw na kanw ntouz kai na allaksw kai meta pali na katharisw to stithos mou gia na min trwei to mwro gala me alati!

Bikaki eseis eixate problima tote kai logiko einai na prosexeis me oles tis trwfes...duskolo polu, makari na min exeis to idio me ti mpempoula.

Re koritsia exei allaksei h selida?? Apo pou briskw tous filous gia na paw na dw tis fwtografies?? Apo xtes prospathw na to brw kai den grafei pouthena tipota.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pali de mou bgazei tous filous alla bgika teleiws kai mpika sto mammyland.com kai brika apo ekei tis fwtografies!

Ariadni h mpempoula sou teleia!!!! Kai esu mia xara kai ksekourasti fainesai!!!

Ontws exei mpolika mallakia h mpempoula!! Kai egw prin gennithei elega tou antra mou an tou moiazei tha einai

karaflo to mwro h tha exei xnoudaki giati autos otan itan mikros itan oloksanthos, alla bgike h mpempa kai me polu malli

alla kai skouro!! Den me xalase katholou omws! Twra exei anoiksei apo maura exoun ginei kastana kai sunexizoun na anoigoun.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...