Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσακια μου,

Απο χθες είμαστε στο χωριο, η μικρη μου δεν έχει ξεκολλήσει απο πάνω μου όλα θέλει να τα κανουμε μαζι, με τον μικρο καλα αν και θελει όλη την ώρα να τον χαϊδεύει και να τον φιλαει, ε και του τραβάει και λίγο τα χεράκια και τα ποδαρακια, αλλα είμαι απο δίπλα. Τώρα έχουν παει όλοι για μπάνιο και έτσι βρήκα την ευκαιρία να σας διαβάσω και να γράψω.

Αριαδνη πολλή καλη η εμπειρία σου, τώρα οι επισκέψεις ήταν ένα θέμα και όσο να ναι έχει κάποιο δίκιο η μαμα σου αλλα που να φανταστεις ότι θα ερχοντουσαν και τόσοι πολλοί απο την αρχη. Απο κιλα είσαι μια χαρα εύκολα θα φύγουν και τα υπόλοιπα.

Αντωνία υπομονη φάση θα είναι που γκρινιαζει και σε λίγες μέρες θα ηρεμησει ο μικρουλης σου.

Νανσυ είδες τι μπορείς να κανείς με 20€, με το καλο να πάρεις τα μωρακια σου σπίτι και θα δεις θα τα καταφέρεις. Να πας σε καμία βδομάδα και εσυ εκει τουλάχιστον για την Σαντυ να ασχολείται και κάποιος άλλος μαζι της για να μπορείς να βρεις του ρυθμούς σου με τα διδυμακια.

Αμαλία καλα να περάσετε στην πρώτη σας εκδρομουλα.

Βικακι τελευταία βδομάδα λίγο εμεινε, μου έδωσες ωραία ιδέα για τον κορμό λέω και εγω να φτιάξω, όσο για τα οικονομικά δυστυχώς όλοι αντιμετωπίζουμε δυσκολίες και σίγουρα δεν είναι όπως είμασταν πριν δυο τρία χρόνια και συνεχώς σκέφτομαι τι θα μπορούμε τελικα να προσφέρουμε στα παιδάκια μας μεγαλώνοντας.....

Ανθη μου όλα έτοιμα λοιπόν και η βαλίτσα και εσυ, άντε φραουλιτσα τι περιμένεις?

Χριστίνα μακάρι μέσα στη βδομάδα να πάρεις και εσυ τα αγοράκια σου στο σπίτι.

Μαρία υπομονη σήμερα αυριο θα γεννήσεις που θα παει, και την πρόκληση μην την φοβάσαι αν πας με καλη ψυχολογία θα εξελιχθούν όλα πολυ πολυ καλα, δες το ότι ξεκινάει την διαδικασία να γνωρισεις την ψυχούλα που έχεις μέσα σου, με το καλο όλα!!!!

Σας χαιρετώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα και απο εμας κοριτσαρες μου!!! μολις γυρισαμε απο το καφεδακι μας και ακομη κοιμαται... σημερα δεν εχω να φτιαξω φαι και ετι προλαβαινω να σας γραψω!!!

εμας ο μικρος κανει γκρινιες στο μπαμπα του μονο δηλαδη το απογευμα ενω ολη τη μερα κυριος γιαυτο του ξεκινησα τις σταγονες τις infacolic του θεωρουνται και φυτικες και χθες ηταν μια χαρα με το μπομπ! χαμομηλι ο δικος μου6 δεν πινει με τιποτα το σκατο!!! αντωνια δωσε infacolic και θα δεις διαφορα γιατι σε καταλαβαινω απολυτως και με τα δυο παιδια!

μαριαγιωργος μη φοβασαι την προκληση και εγω στη σαντυ με προκληση μπηκα και δεν καταλαβαινα χριστο απο τους πονους και ας ειχα κανει 6αρι διαστολη ολο το βραδυ και 8αρι το πρωι(ασχετο με αυτο η μικρη γεννηθηκε με καισαρικη)

αριαδνη μου εχεις απολυτο δικιο για τις επισκεψεις!

λιακι και ελενα καλες βουτιες... ελεγα και εγω να τον αφησω στη πεθερα μου να παω να κανω καμια βουτια αλλα δεν γουσταρω κιολας εεε μου βλεπουνε τη μεγαλη να μου βλεπουν και το μωρο???? και ετσι προτιμαω το καθημεριμενο μου καφεδακι μαζι του και με τις φιλες μου!

μπεμπουλα αν βγαζεις με θηλαστρο πρεπει καθε 3ωρες να βγαζεις και οσο βγαζει μη ζοριζεις το στηθος σου

ρε θηριο ναννσυ πως την παλευεις με χειροκινητο??? εγω με το ηλεκτρικο και παλι απελπιζομαι!!!!

ενταξει θα μου πειτε βγαζω μονο το βραδυ οταν επιστρεφω απο τη δουλεια και το πρωι για να εχω και εξτρα καβατζα αν κουραστω να του το δωσω σε μπιμπερο και οχι ξενο μπας και ηρεμησει με τους κολικους

με το καλο να δεχτεις τα μωρακια σου και περιμενουμε να μας πεις τις αντιδρασεις της σαντυς

οι υπολοιπες γκαστρουλες υπομονη κοριτσια φτασατε και εσεις στο τελος!!!

το βραδακι θα κατεβει η μεγαλη απο το χωριο αντε γιατι μου λειπει και το κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki mou i mama mou einai apo to belgio ;) giauto kai ta gallika sxolia ;)

mariagiorgos mia kopela pou itan mazi mou sto nosokomeio gennise me proklisi kai den ponouse sxedon katholou! kai grigora gennise ;)

katerina kala na perasete sto xorio! i mikri sou eroteutike ton adelfo tis :)

alekaki oi stagones pou les giati einai???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα μη το πετας το γαλα..ολες πηραμε αντιβιωση οταν γεννησαμε!κ βγαζαμε γαλα κανονικα!εδω η θηλη μου εγινε χαλια με το θηλαστρο κ ο γιατρος μου ειπα να βγαζω κανονικα γαλα!

μωλις γυρισαμε σπιτι με τον μπεμπη!!

ακομα δεν ξερω αντιδρασεις της μικρης γιατι μπορει να νομιζει οτι εχει ερθει απλα για επισκεψη..αλλα σιγουρα θα σοκαριστει αυριο που θα ερθει κ αλλο..

αχ κοριτσια εσκασα παλι..την ωρα που τον επλεναν εκλαιγε κ ενω ολα τα μωρα στην αιθουσα κοιμωντουσαν η αριαδνη αρχισε κ αυτη να κλαιει..κ οταν σταματαγε ο μπεμπης σταματαγε κ αυτη κ οταν ξαναρχιζε το κλαμα αρχιζε κ η μικρη..απιστευτο ε;; σκασαμε με τον αντρα μου που τωρα θα δε θα νοιωθει τον αδερφο της..

τωρα κοιμαται κ η μικρη βλεπει τηλεοραση.προς το παρων ησυχια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου ευτυχως το εφτιαξε ο πατερας μου το θηλαστρο γιατι οπως ειπες δεν παλευεται κανενα απο τα δυο..

αλλα τελος απο σημερα βυζακι μονο!τουλαχιστον ετσι ελπιζω κ εαν δεν φτανει το δικο μου θα δινω κ συμπηρωμα ξενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου..

ποσο ζεστη πια ακομα,δεν αντεχωω αλλο κ αυτο το αιρ κοντισιον ποσο να το καψουμε ακομα;το χειμωνα δωσαμε ενα καρο λεφτα σε πετρελαιο τωρα θα εχουμε το ρευμα.

νανσουλα κ χριστινακι με το καλο τα μωρακια σας να ερθουν σπιτι,αν κ νανσυ μου εσενα το ενα ηρθε,βλακειες λεω..με το καλο κ η κορουλα λοιπον..χριστινακι οι σταγονες που ρωτας ειναι για τους κολικους.

ελενακι θελω να θηλασω κ θα το κανω απλα με τον αντωνη ειχα προβλημα λογω αλεργειας στο αγελαδινο γαλα.οτι κ να ετρωγα τον πειραζε γιατι σχεδον ολες οι τροφες εχουν γαλα ακομα κ τα αλλαντικα κ εβγαζε αιμα στα κακα.ειχα κοψει να τρωω σχεδον τα παντα κ αυτο επειδη ειχε ερεθιστει το εντερακι του,εβγαζε ακομα αιματακι κ ειπα θα το κοψω το δικο μου κ θα δωσω ξενο γιατι φοβομουν μην εχει τιποτα αλλο κ βγαζει αιμα παρολες τις απειρες εξετασεις που του ειχαμε κανει.ειχα κ τραυματικη εμεπειρια με τοσες μερες στο νσοκομειο που ηταν στην αρχη.ε οποτε επειδη ειχε θεμα αλεργειας(κληρονομικο του αντρα μου)λεω μην εχω το ιδιο προβλημα με το κοριτσακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou mpika na sas pw οτι αυριο 12 η ωρα θα κανω εισαγωγη στο μητερα για προκληση........εχω αγχοςςςςς....αλλα επιτελους θα την δω....!!!! μακαρι να πανε όλα καλα..σας φιλω θα ξανα μπω τωρα πια οποτε μπορεσω....!!! μακια σε ολεςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni μου κι εγώ είχα θέμα με την μία θηλή και δεν την έπιανε ο μπέμπης καλά. Μόνο οι μαίες τα κατάφερναν και πολλές φορές του έφευγε αφού την είχε πιάσει. ΈΚανα το εξής: Την έβαλα στο θήλαστρο για λίγο και αφού πετάχτηκε έξω την έπιασε αμέσως ο μπέμπης. Για δοκίμασέ το.

Χριστινάκι με το καλό να πάρεις κι εσύ τα μωράκια σου.

Μαρίαγιώργος τα όνειρα σε αυτή τη φάση είναι σημαδιακά κι εγώ είχα δει ότι θα γεννήσω όταν σπάσανε τα νερά. Είδες? Όλα καλά θα πάνε. Δεν είναι τίποτα η πρόκληση. Καλή λευτεριά και με κανένα πόνο. Θα περιμένουμε νέα σου.

Νανσούλα αχουτα μωρέ τα διδυμάκια σου πονάει το ένα όταν πονάει και το άλλο. Οπότε να περιμένεις χορωδία όταν θα ξεκινάει το ένα στο σπίτι θα έχεις διπλό το κλάμα σαν να ακους αντίλαλο :lol: .

ΒΙΚΑΚΙ ακριβώς αυτό λέγαμε με τον άντρα μου. Δεν φτάνει που η οικονομία πάει χάλια έχουμε και βαρύ χειμώνα και καυτό καλοκαίρι ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.

Τα δικά μου τώρα. Εμείς πήγαμε για μπάνιο πάλι σήμερα. Πολύ ωραία η θάλασσα. Ο μπέμπης σήμερα είχε λίγη γκρίνια αλλά ευτυχώς την ώρα που φεύγαμε. Τώρα κοιμάται πάλι το χρυσό μου. Κάναμε το μπάνιο μας, φάγαμε και κατευθείαν νάνι. Απίστευτο μου φαίνεται.

Μαράκι τελικά είχε δίκιο αυτό φταίει για τα πράσινα κακά. 2 μέρες που έχω δώσει το αντλημένο με μπιμπερό έχει βγάλει πράσινα και αυτό γιατί βγάζω συνήθως γάλα με το θήλαστρο την νύχτα που γεμίζει το στήθος γιατί ο μπέμπης κοιμάται παραπάνω ώρες και βγάζω για 4 λεπτά οπότε βγαίνει και από τα 2 στήθη το πρώτο γάλα που δεν έχει το πολύ λίπος.

Το infacolic το πήρα κι εγώ προληπτικά αλλά τελικά τα κατάφερα και έκανα υπομονή και δεν το έδωσα. Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που οι κολικοί κρατάνε και 3μιση μήνες οπότε εκεί δεν θα άντεχα θα του έδινα σίγουρα.

Σας αφήνω προς το παρόν. Πολλά φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;; Εμείς πήγαμε στη θάλασσα και περάσαμε όμορφα. Η μόνη μου βλακεία ήταν που έφαγα πάρα πολύ ενώ ξέρω πως το στομάχι μου πλέον πιέζεται και δεν πρέπει να το φορτώνω :?:?:? Κατά τη χώνεψη με έπιασε μια τρελή δύσπνοια και πανικοβλήθηκα :?:?:? Έχω ήδη πιει 2 σόδες :?:?:? Για ακόμα μια φορά λαχτάρησα τη θαλασσίτσα αλλά χαλάλι..Πλέον έχω συνειδητοποιήσει πως θα τη χαρώ ξανά του χρόνου πρώτα ο Θεός..

Μπεμπούλα μου πλησιάζει η στιγμή που θα πάρετε τα μωράκια σας στο σπίτι σας. Είναι πάντως λυπηρό που απ' όλες τις νοσοκόμες μόνο μία παλεύει να φάνε τα μωρά :evil::evil::evil::evil: Αν ήταν δικά τους τα παιδιά θα τους άρεσε αυτή η συμπεριφορά;;; :evil::evil::evil:

Μαρία είναι πολύ συχνό φαινόμενο να παίρνει μια γυναίκα όοοολο το μήνα στην πρώτη της εγκυμοσύνη. Σε καταλαβαίνω πώς νιώθεις. Εδώ εγώ που είμαι 37 εβδομάδων και νιώθω πως θα σκάσω :?:?:? Λες να είναι σημαδιακό το όνειρο που είδες;;;;;Όσο για την πρόκληση γιατί τη φοβάσαι;; Άμα έχεις σκοπό να κάνεις επισκληρίδιο τι σε νοιάζει αν οι πόνοι θα είναι πιο δυνατοί;;;Αααα, τώρα διάβασα πως αύριο γεννάς! Με το καλό κοπέλα μου! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!

Αλέκα μου υπομονή κάνουμε οι γκαστρούλες γιατί η εγκυμοσύνη τον Αύγουστο μήνα είναι κομμάτι δύσκολη :?:?:? Σωστά Βικάκι;;;

Νάνσυ μου καλώς τον δεχτήκατε τον Κωνσταντίνο στο σπιτάκι σας! Με το καλό να υποδεχτείτε και την Ανδριανούλα!Φοβερό αυτό που συνέβη με τα μωρά σου. Ακούς εκεί να κλαίει ο μικρός και να κλαίει και η αδερφούλα του..Απίστευτο!

Φιλάκια κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

νανσυ καλως τον δεχτηκατε τον παιδαρο σπιτι!!!με το καλο να παρετε κ την κουκλιτσα σημερα!!!

μαρια καλη λευτερια!!ολα καλα να πανε,με εναν πονο!!!

ανθη μου με το καλο!!!μπηκες στο μηνα σου!!!! κ εγω δεν μπορουσα να φαω πολυ στον μηνα μου..φουσκωνα με το λιγο που ετρωγα..κανεις κ μπανιο στην θαλλασα?

εμεις παμε πολυ καλα!!αρχισε να μας βλεπει καλα κ οταν της μιλαμε χαμογελαει κ λεει λογακια!!(αγου-αου)κ βγαζει κατι περιεργες φωνες απο χαρα!!τρελαινομαι οταν τα κανει αυτα! :):) σημερα το πρωι ξυπνησε νωρις κ καθοταν ησυχη στο κρεβατι της κ μιλουσε με τα κρεμαστα αρκουδακια που εχει!!!αλλα μολις σηκωθηκα κ με ειδε τιναζε χερια ποδια για να φαει!! :lol: σου λεει (επ εδω εισαι?ελα σηκωσε με) :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου..

τον θηλαζω κ σασ γραφω :lol::lol::lol:

με ενα μωρο στο σπιτι κ μια χαρα δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου :lol::lol:

μου παν να τον ξυπναω στο 3ωρο επειδη ειναι προωρος κ αυτος δεν ξυπναει με τιποτα :lol::lol:

πολυ χεσιμο..σας ειπα τι επαθα η ασχετη με τον γιο;;;νομιζα οτι ειχε χεστει..ανοιγω την πανα κ τελικα αυτο που εβλεπα ηταν τα αρχιδια του... :lol::lol:

παω να τον πλυνω να ξυπνησει να φαει γιατι πρεπει να παω να παρω κ την κορη :D:D:D

μαρια μου με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Νανσυ με το καλο σήμερα και την κόρη, θα είναι μαζι πλέον τα αδελφάκια, λογικό που το ένα έκλαιγε όταν έκλαιγε και το άλλο 9μηνες ήταν μαζι και είχε συνηθίσει το ένα το άλλο!

Μαρία εφτασε η ώρα, με το καλο να γεννήσεις και οπότε μπορέσεις μπες να μας πεις τα νεα σου!

Σταυρουλα τι ωραία που πάτε για μπανακι όλοι μαζι και είναι γενικα ησυχουλης ο μικρός σου.

Μαρακι τι καλα που άρχισε τα χαμογελα και τους ήχους η μικρούλα σου θα έχεις ξετρελαθει!!

Εμείς καλα σας αφήνω γιατι γύρισε το μαϊμουδακι μου απο την θάλασσα και επειδη κοιμάτε ο μικρός πάω να την χαρώ λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou.

den eixa internet gi auto kai den mphka nwritera na sas grapsw. gennisa loipon tin tetarth 8:05 mia kouklitsa 2620. ola phgan kala eutuxws.vevaia o plakountas htan axristos logw piesews kai eutuxws pou gennhsa giati pleon to mwro den trefotane kai sigoura an to afhna tha eixe provlima.tin thilazw alla epeidh einai mikroula kai den prepei na xasei polu tis dinw kai sumplirwma. thn prwth mera xasame 140 gr, thn deuterh kai trith apo 20gr kai thn tetarth htan statherh! :D:D:D:D:D:D:D:D

xthes irthame spiti kai eutuxws einai iremh!!!!

den exw prolavei na sas diavasw alla prepei na paw na tin taisw.tha ta ksanapoume suntoma. filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους σπιτι μας..

η μικρη ειχε την ιδια αντιδραση με εχθες πολυ χαρα αλλα μετα οπως εχθες με το παραμικρο γκρινια..

το καλο ειναι οτι εχω αναρωσει εντελως κ μπορω να παιζω μαζι της οταν κοιμουνται..η μερα κυλαει πολυ καλα το βραδυ πιστευω θα ναι δυσκολο γιατι ηδη εχθες μονο με τον γιο κοιμηθηκα ελαχιστα..

να σου ζησει κριστη μου!!!αντε τελειωνουμε σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριστι να σου ζησει η μπεμπουλα!!!ολα καλα πηγαν ε?μπραβο!!καλη λοχεια κ καλους θηλασμους!!!

νανσυ καλως τα δεχτηκατε τα μωρακια!!καλους θηλασμους κ καλη λοχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

νανσυ μου καλως τα δεχτηκες τα μωρακια σου,πολυ πλακα αυτο με τα αρχιδακια μωρε,αχουτο μου το μικρουλι μου,παντως εμενα μου φαινεται ξενο που πρεπει να μαθω να πλενω πιπι,λενε ειναι πιο πολυπλοκο απο το πουλακι,ισχυει;

κριστυι να σου ζησει κ εσενα το μωρακι σου κ καλη λοχεια να εχεις!μακαρι να ειναι ησυχο μωρακι.

ανθη μου συμφωνω κ επαυξανω σχετικα με τις γκαστρουλες αυγουστου,φαγαμε το πιο πολυ πακετο αλλατελειωνουμε.βασικα φαγαμε κ πολυ ζεστη,απο τα χειροτερα καλοκαιρια των τελευταιων ετων.ημαρτον δηλαδη.θα ζηλευα κ εγω πολυ αν ημουν στη θαλασσα κ δεν εκανα μπανακι,εμενα πηγαν χθες ο αντρας μου με τον γιο μου αλλα δε πηγα για αυτο τον λογο.

κοριτσια αγχωνομαι πολυ για τη παρασκευη,περιμενα οτι θα περασουν οι μερες κ θα νιωθω πιο θαρρος,δε ξερω μπορει να αλλαξω τελευταια στιγμη ψυχολογια αλλα εχω την εντυπωση οτι οταν με πανε χειρουργειο θα παθω κριση πανικου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, πάντα χαρούμενη γερη και ευτυχισμένη! Καλη προσαρμογή στο σπίτι τώρα.

Νανσυ είστε πια όλοι σπίτι, να βρείτε τους ρυθμούς σας και έτσι όταν τα μικρουλικα κοιμούνται εσυ να είσαι περισσότερο με τη Σαντυ να μην νιώσει ότι σε χάνει!

Βικακι θα συνιθισεις και με το πιπακι, δεν ξέρω αν είναι πιο δυσκολο εμένα τώρα με τον μικρο μου φαίνεται πιο απλό το πουλάκι αλλα έχω ακούσει ότι θέλει μετα πολυ προσοχή στα αγοράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia, ti kanete.

Xtes telika pigame sto ksenodoxeio kati filwn kai kaname mpanio stin pisina. Ola kilisan kala mexri pou fugame kai arxise h mpempa na klaiei alla polu oxi to sunithismeno kai agxwthika. Ebala ton antra mou na stamatisei stin akri na tin allaksw giati nomizw oti tin ponouse epidi mou exei ligo ligo sigapsei. Tin allaksa alla ta idia. ithele fagito! Ti thilasa sto amaksi ligo kai iremise. Alla genika xtes den to fxaristithika oso tha ithela, imoun mes ta neura kai to agxos kai malwna olo to apogeuma kai me ton antra mou kai me ti mama mou. Simera leipoun oloi kai eimai moni mou, alla h psuxologia mou den einai kai h kaliteri. Mallon einai kai h kourasi me to mwro, de kserw, xtes to bradu pantws eklaiga kai elega tou antra mou oti de me skeftetai katholou kai tin kourasi mou kai ena swro tou eipa. Den einai alitheia oti de me skeftetai apla kamia fora nomizw oti den me katalabainei.

As poume 2 imeres seri twra pou exoume gurisei apo ti thalassa, exei erthei exei paei kateuthian na kanei to mpanio tou kai meta na faei. Enw egw amesws na allaksw to mwro na to taisw na to koimisw kai meta apo kamia wra na kanw ola ta alla. Kai tou lew giati de me boithas ligo gia na teleiwnw pio grigora kai na fame mazi? H as poume prepei na ton perimenw na kanei ola auta kai meta na kanoume mpanio to mwro? Telos pantwn as mi sas zalizw, apla den kserw exw neura me to paramikro kai pisteuw oti einai pio polu aptin kourasei.

Cristy na sou zisei h mpempoula!! Kali loxeia!! Min agxonesai me to baros se ligo kairo tha diplasiastei!!

Nancy ante kalws ti dextikes kai ti mikri sou!! Pisteuw oti h Sandy tha sunithisei meta apo kamia duo bdomades tin parousia twn mwrwn kai de tha tis fainetai pia parakseno! Alla kala kaneis kai paizeis mazi tis oso mporeis. Makari na breis ena ruthmo gia ta bradia kai na ta bgazeis pera eukola!

Bikakai kai emena ti mikri tin piraze mallon to ageladino gala, otan eipa stin paidiatro oti exei polla aeria pou tin ponane arketa, mou eipe na kopsw to ageladino kai na pernw katsikisio, kai ontws eida diafora, meiwthikan ta ponakia arketa. mou eipe oti to ageladino exei kati pou to kanei polu dispepto gia ta mwra...gia ta upoloipa galaktokomika mou eipe oti den uparxei problima efoson einai epeksergasmena. Alla esena opws to les itan pio sobaro to problima efoson upirxe allergeia. Makari h mikroula sou na min einai allergikia na mporeseis na ti thilaseis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia mou,re koritsia,exw mperdyetei ligo....Eseis ta mwrakia ta ksypnate gia na fane???egw synexizw to programma ths noshleias kai thn ksypnaw thn kahmenh kathe 3 wres,an den thn ksypnhsw,den ksypnaei....eXW 2 paidiatrous pou mou eipan na thn ksypnaw kai to brady kai ayto kanw dhladh....To thema einai oti kala kanw????dioti oi palies mou lene na mhn thn ksypnaw genika....vasika to kanw gia na trwei kai na parei ta panw ths,mhnksexnate gennhthhkame 2830,twra eimaste 3500 kila.

Ariadnh moy,prospathhse na exeis psyxologia,ki egw stenoxwriemai pou den pianei...(to idio thema exoume),dinw apokleistika me to thhlastro,einai ligo zori,ti na kanw???thelw oso mporw na to palepsw....gaia na doume pou tha vgei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες τις πανεμορφες μανουλες αλλα και στις υπολοιπες κοιλιτσες που εχουμε μεινει

τι κανετε?παρολου που δεν γραφω συχνα γιατι δεν προλαβαινωωωωω σας διαβαζω συνεχειαααααααα

νασουλα μου με το καλο να ερθει και η κορουλα σου σπιτακι ετσι ο μικρουλης σας θα ηρεμησει τοσους μηνες την ειχε παρεουλαααααα και τωρα του λειπει λογικο ειναι

μαρια μου καλη λευτεριαααααααααααααααααααααααααααα και με τον λιγοτερο πονοοοοοοοοοο

ανθη μου ειμαστε κονταααααααααααααα σε καταλαβαινω απολυτααααααααααααα και γω δεν μπορω να κανω ουτε μια κινηση η να φαω μια μπουκια και μετα νομιζω οτι θα εκραγωωωωωωωωωωω υπομονη κοντευουμε και μεις

αλλα εσυ μια χαρα και τα μπανακια σου τα κανεις σε ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

delphine μου αρχισε και να βλεπει?????πω πω ποσο γρηγορα περναει ο καιρος τωρα τα χαμογελα πανε και ερχονται

cristie μου να σου ζησει η μπεμπουλα σου αυτο με τον πλακουντα που ειχε γερασει το ειχα παθει στον πρωτο μου γιο που δεν ελεγε να βγει και τελικα γεννηθηκε 2900 γιατι την τελευταια βδομαδα ειχε σταματησει να τρεφεται

βικακι μου και γω τον ιδιο προβληματισμο εχω ειχα μαθει με 2 αγορακια και τωρα λεω θα κανω και λαθος οταν γεννηθει η μικρηηηηηηηη δηστηχως για μας ειναι πολυ χαλια γιατι φαγαμε ολη την ζεστη και ακομα θα εχει καυσωνααααα αυτες τις μερες εσυ θα μπεις παρασκευη?με ραντεβου????????????

ελενα μου ειναι λογικο να εχεις νευρακιααααααααγιατι τα πιο πολλα περναν απο σενααααααα υπομονη τι αλλο να κανεις??????????νενε μου και γω και τα 2 μου αγορακια ειχα τις ιδιες αποριες μου λεγαν καθε 3 ωρες οτι πρεπει να φανεεεεεε αλλα και τις 2 φορες τα παιδια μου απο πολυ νωρις δημιουργησαν μονα τους προγραμμα υπνου και στις 40 ισως και νωριτερα κοιμωντουσαν ολο το βραδυ ο παιδιατρος μου ειπε οτι αφου κοιμουνται και δεν γκρινιαζουν να μην τα ξυπναωωωωωω αλλα εμενα το ματι γαριδα μηπως και θελησουν γαλααααααααααα

τα δικα μου νεα δεν ειναι και ιδιαιτερα στο σπιτι επικρατει ενας χαμος πηγαμε και πηραμε ντουλαπες μεγαλες με συρρωμενες πορτες για το ενα παιδικο δωματιο και βγαλαμε την μικρη και την συρταριερα που ειχα μεσα και μαλλον για αρχη θα βαλω τον μικρο που κοιμαται ακομα στην κουνια και το μωρο στο ιδιο δωματιο μεχρι εκεινος να μπορει να κοιμηθει σε κρεβατακι και μετα η μικρη θα μεινει μονη της στο δωματιο και τα 2 αγορια μαζι

και η αλλη ντουλαπα πιο μεγαλη ακομα στο δικο μας δωματιοοοοοοοοοοοοοοοοοοο για να ξελασκαρουμε λιγοοοοοο και μπορειτε να φανταστειτε τον κακο χαμο ευτυχως ηρθε και η μαμα μου για να με βοηθησει τωρα εχω να πλυνω τα ρουχα της μικρης και να φτιαξω επιτελους και την βαλιτσα μου να μαι ετοιμη

υπο κανονικες συνθηκες θα μπω 18/8 να γεννησωωωωωωωωωω αλλα εχω την ιδια αγωνιαααα με την πρωτη φορα τι να πω αυτα για την ωρα σας φιλω καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni emena mou eipe na min tin ksupnaw to bradu katholou kai tin imera an koimithei panw apo 4 wres na tin ksupnaw.

Egw gennika den tin ksupnaw katholou giati ti mera panw apo 3-4 wres den koimatai.

An pernei kanonika baros de nomizw oti uparxei logos na tin ksupnas. Rwta tous giatrous oti an pernei baros pali prepei na tin ksupnas??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη εγω δεν τον ξυπναω, τη νύχτα θα ξυπνήσει απο μόνος του βέβαια μετα απο 3-4 ώρες. Η παιδιατρος μου είπε μονο για τις δυο πρώτες βδομάδες να μην τον αφήνω περισσότερο απο 4 ώρες νυστικο γιατι φοβούνται για αφυδατωση ή υπογλυκαιμια, μετα δεν έχουν φόβο και έτσι να τον ταΐζω όταν ξυπναει.

Τα κιλα σας είναι καλα, νομίζω μπορείς να την αφήνεις. Ρωτα για ποσο καιρο ακόμα να την ξυπνας γιατι κλείνετε και μήνα έτσι δεν είναι?

Έλενα τα νεύρα είναι μέσα στο προγραμμα, πολλές φορές οι άλλοι δεν καταλαβαίνουν την κουραση μας, υπομονη και κουβέντα θέλει.

Αγγελική στις 18 εσυ λίγο εμεινε και για σένα, τελικα αποφασίσες που θα γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα, μου είστε καλά?

Μπήκα στα γρήγορα να διαβάσω τα νέα σας. Σήμερα ήρθαμε σπίτι μας, ευτυχώς έιχε κατέβει η αδερφή του άντρα μου και είχε καθαρίσει το σπίτι.Τακτοποίησα όλα τα πράγματά μας γιατί γινόταν χαμός απο βαλίτσες, δώρα κλπ και τώρα νιώθω ότι θα αρχίσουμε να μπαίνουμε σε σειρά. Σαν το σπίτι σου πουθενά.

Ελένη και γώ την ίδια απορία έχω αλλά η παιδίατρος μου είχε πει να μην την ξυπνάω αν τρωει καλά την υπόλοιπη μέρα.Και μένα γεννήθηκε πιο μικρή απο την δικιά σου, 2760 και την πήραμε 2670. Τώρα τέλος της εβδομάδας που θα πάμε στην παιδιάτρο που θα έχουμε, θα την ξαναρωτήσω και θα σου πω. Εμένα χτές κοιμήθηκε απο τις 1 μέχρι τις 7!!!Αλλά την υπόλοιπη μέρα είχε αφηνιάσει και έτρωγε καθε 2μιση ώρες.

Βρε κορίτσια εμένα στα πόδια και λίγο στην κοιλια έχει ξεφλουδίσει, να της βάλω baby oil?

Σας έβαλα και φώτο.

Συγνώμη που δεν σχολιάζω άλλα, αύριο θα τα πουμε πιο αναλυτικά,τώρα είμαι πτώμα.

Φιλάκια πολλά, καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; Εγώ είμαι καλά. Σήμερα μας έφαγε το σπίτι λόγω καύσωνα :?:?:? Ο Πάνος τα είδε όλα..Αύριο όμως λέω να κάνουμε διάφορα πραγματάκια (εκτός σπιτιού) για να χαρεί και αυτός. Σήμερα η φραουλίτσα δεν είναι τόσο ζωηρή όσο τις προηγούμενες μέρες. Την ακούω αλλά στο πολύ χαλαρό και όχι πολύ συχνά. Τις προηγούμενες μέρες πετάγονταν εξογκώματα στην κοιλιά μου από τις κινήσεις της :?:?:? Την Τετάρτη έχω ξανά γιατρό και ανυπομονώ να πάω.

Νάνσυ μου είδες που τα δύσκολα πέρασαν; Τώρα είσαι και με τα τρία σου παιδάκια στο σπιτάκι και τα απολαμβάνεις! Τα ορίζεις εσύ και δεν έχεις καμία μαλ..σμένη νοσοκόμα να σου λέει το μακρύ της και το κοντό της. Πώς κύλησε τελικά το βράδυ σας;;;;;

Μαράκι αποθέωση πρέπει να είναι η κορούλα σου με όλα αυτά που κάνει! Τρελαίνομαι κι εγώ για τα γελάκια και τις χαρούλες ενός μωρού! Είναι μια κουκλίτσα!

Κρίστυ μου να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Καλή λοχεία να έχεις! Να μας λες τα νέα σας όποτε βρίσκεις χρόνο!

Κατερινάκι μου πώς τα περνάτε στο χωριό; Χαίρεται η Αγγελικούλα που πήγατε κι εσείς;; Αχ..μακάρι να μπορούσα να πάω κι εγώ κάπου. Πρώτη φορά τον Αύγουστο κάθομαι στην Αθήνα και μου κακοφαίνεται..Ο λόγος όμως για τον οποίο κάθομαι εδώ είναι τόσο σημαντικός που τα ξεχνάω όλα!

Βικάκι μου εγώ πιστεύω ότι την Πέμπτη το βράδυ θα σου φύγει το άγχος και θα γίνει ανυπομονησία! Έφτασε ο καιρός να γνωρίσεις την κορούλα σου! Τι ποιο όμορφο από αυτό;; Μην έχει καθόλου άγχος γιατί όλα θα πάνε τέλεια ;) !

Ελενάκι είναι απολύτως δικαιολογημένα τα νεύρα σου. Οι περισσότεροι άντρες πάντως κάπως έτσι λειτουργούν και όχι επίτηδες. Αντίθετα, εμείς οι γυναίκες πρώτα κάνουμε όοοολα τα άλλα και στο τέλος ασχολούμαστε με τον εαυτό μας. Είμαστε έτσι από τη φύση μας. Ειδικά εσύ που θηλάζεις είναι λογικό να ασχοληθείς πρώτα με την μπεμπούλα και ύστερα με τα υπόλοιπα.Η κούραση σίγουρα μας γεμίζει νεύρα και μας κάνει να λέμε λόγια που δεν πιστεύουμε. Ο αντρούλης σου σίγουρα το καταλαβαίνει αυτό!

Ελένη μου σε αυτό που ρωτάς οι γνώμες διίστανται. Άλλοι λένε πως πρέπει να ξυπνούν κάθε τρεις ώρες, άλλοι λένε πως δεν πρέπει. Έχω ακούσει από κάποιες μαμάδες πως τα ξυπνούν και άλλες όχι. Εγώ ξέρω ότι μέχρι να κλείσει 2 εβδομάδες το παιδί πρέπει να το ξυπνάμε το βράδυ κάθε 3-4 ωρίτσες (εκτός αν ξυπνήσει από μόνο του νωρίτερα). Μετά τις 2 εβδομάδες δεν πρέπει να το ξυπνάμε. Δεν ξέρω ποια άποψη είναι σωστή...Πάντως είναι και λίγο βάρβαρο να το ξυπνάμε μέσα στην άγρια νύχτα για να φάει..Σκέφτομαι να το έκανε κάποιος σε μένα και φρικάρω :lol::lol::lol::lol: Εγώ ποτέ δεν ξύπνησα τον Πάνο, ούτε τη μέρα, ούτε το βράδυ παρόλο που μέχρι να σαραντίσει έπινε δικό μου γάλα. Α, και ο Πάνος 2950 γεννήθηκε (μικρούλης δηλαδή).

Ραπανάκι μου στη θάλασσα μπορεί να πηγαίνω αλλά μπάνιο δεν κάνω διότι ο γιατρός δεν με αφήνει :evil::evil::evil::evil: Με ένα μπανάκι την έβγαλα όλο το καλοκαίρι. Κάθομαι και ξεροσταλιάζω απ' έξω και βλέπω τους υπόλοιπους να κάνουν μπάνιο...Τίποτα δεν έμεινε και σε εμάς. Σε λίγο καιρό θα κρατήσουμε τα πλασματάκια μας αγκαλίτσα. Απίστευτο μου φαίνεται!!!!!!!

Αριάδνη μου η κορούλα σου είναι μια κουκλίτσα! Να σου ζήσει!!!!! Μια χαρά κοιμήθηκε το βράδυ! Ας κοιμάται και η δικιά μου όλο το βράδυ και ας μένει μετά όλη τη μέρα ξύπνια :lol::lol::lol::lol::lol: Τώρα που πήγατε στο σπιτάκι σας θα μπείτε γρήγορα σε σειρά!

Αυτά και για σήμερα. Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...