Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια, τι κανετε εσεις και τα μωρακια σας, και εσεις οι λιγες εγκυουλες που εχετε μεινει?

Δροσισε λιγακι σημερα και ειναι λιγο καλυτερα, προσπαθω οταν κοιματε ο μικρος να κανω και λιγο το σπιτι μιας και θα φυγω το σαββατο.

Ελενα ειδα τις φωτο, ειστε πολύ ταιριαστο ζευγαρι και η μικρη σας ειναι μια κουκλα και ναι μοιαζει πολυ με την μικρουλα της Μαριας, απιστευτο!!

Λια να κοιμασαι και να ξεκουραζεσαι οταν κοιματε ο μικρος, εγω κοιμαμαι μαζι του το πρωι θα φαει κατα τις 8 περιπου και μετα παλι στις 10, ε τωρα που δεν εχω την μικρη στο σπιτι το εκμεταλλευομαι και κοιμαμαι μεχρι τις 10 :lol:

Λια και Ελενη μπορειται να προσπαθησετε να δινετε και λιγο στηθος, ειναι μικρουλια ακομα και μπορει σιγα σιγα να το πιασουν, δεν γινεται βεβαια απο την μια μερα στην αλλη και θα θελει πολη θεληση και υπομονη απο εσας αλλα δεν ειναι ακατορθωτο. Ρωτηστε καποια συμβουλο θηλασμου για το πως γινεται.

Νάνσυ και beboula μην απελπιζεστε σε λιγες μερες θα ειναι στην αγκαλια σας τα μωρακια σας. Νάνσυ αφου το θελεις πολύ θα τα καταφερεις και θα πιασουν το στηθος οταν θα ειστε στο σπιτι και θα εχεις την ηρεμια σου. Ξέρω κοπελα με διδυμα που τα πηρε μετα απο ενα εναμιση μηνα γιατι ηταν πολυ προωρα και οταν γυρισε σπιτι το παλεψε πολύ και μετα απο κανα μηνα τα καταφερε και τα δυο να τρωνε απο το στηθος. Ολα γινονται!!!

Ανθη πολύ ευχαριστα τα νεα σου, ετοιμασε λοιπον την βαλιτσουλα σου σιγα σιγα. Εχεις προαισθημα για δεκαπενταυγουστο λες να ερθει τοτε η φραουλιτσα σου, μακαρι :D .

Ναταλια νομιζω οτι δεν καταπινουν αερα οταν τρωνε απο το στηθος γι αυτο και πολλες φορες δεν ρευονται, ή αν καταπινουν λιγο συνηθως δεν τα ενοχλει.

Μαρακι δεν θα ειναι τιποτα που θα πατε παλι για εξετασεις συνηθως δεν τους φτανει το δειγμα που εχουν παρει μου ειχε τυχει στην κορη μου και μου ειχαν στειλει κατι για να τις παρει αιμα η παιδιατρος και να το ξαναστειλουμε, απλα ταλαιπωρουνται λιγακι παραπανω τα μικρουλια μας. Ολα καλα θα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενη μου και εμεις μια απο τα ιδια...Ο αντρας μου ευτυχως που εχει δικη του δουλεια και με βοηθαει, μπορει και τον ται'ζει και εγω βγαζω γαλα με το θηλαστρο.Οσο αντεξω ειπα , εστω 40 μερες να φαει και απο εμενα.

Μαξιμακι μου σε ευχαριστω.Μπραβο σου που τα καταφερες και του δινεις απο το στηθος σιγουρα θελει μεγαλη υπομονη και εγω θα προσπαθω ακομα μηπως.....

Κατερινακι προσπαθω να ξεκουραζομαι και εγω οταν κοιμαται αλλα εχουμε και γκρινιες βλεπεις...τωρα μας παει τριωρο για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καριτσακια μου τον καταφερα κ επιασε στηθος :D:D:D κ μαλιστα πρεπει να ηπιε αρκετα γιατι αμεσως ακουστηκε αυτος ο ωραιος ηχος απο τον ποπο του :lol::lol:κ εφτασε στα 2790. :D:D στην αρχη βεβαια δε το επιανε αλλα τελικα το αρπαξε..

ομως η αριαδνη μου παραμενει στην μοναδα 3..γιατι λενε τρωει κανονικα χωνευει αλλα μενει λιγο η κοιλιτσα της φουσκωμενη.. :(:(:( κ ρε γαμωτο ειναι στασιμη στο βαρος κ δεν ξερω εαν ειναι φυσιολογικο αυτο..

δεν το αντεχω να ναι σε αυτη την αιθουσα γιατι δεν εχει καθολου καλωδια κ παντου γυρω της μωρα 900-1200 γραμμ.με παντου σωληνακια..με μαναδες να κλαινε κ ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο..αφου η δικια μου φαινεται τεραστια μπροστα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

λιλακι γιατι βγαζεις με θηλαστρο?γιατγι δεν πιανει το στήθος σου?υπομονη κοριτσακι!2 φορες εβγαλα με θηλαστροο και νευριασα απιστευτα!

ανθη με το καλο!μη το παρακανεις Κ ΒΓΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ!ΚΑΤΑ ΤΟ 15ΓΟΥΣΤΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ!

εγω πηγα και στο γυναικολογο μου, με εξετασε και μου πε ότι ολα ειναι καλα (ραματα κτλ) και οτι μπορω τωρα να παω για μπανακι και να κανω οτι θελω!τεστ παπ και υπερηχο μετα την περιοδο νοεμβριου!αλλα που να παμε για μπανακι με τη μικρουλα!δεν ειναι ταλαιπωρια?!

νανσυ και μπεμπουλα υπομονη κοπελες μου!ειναι δυσκολο αυτο που τραβατε αλλα θαρθει η μερα που θαρθουν τα μπεμπακια σπιτι σας!υπομονη!οσον αφορα τη κοιλια νανσυ και μενα μου λενε ακομη και τωρα 50 μερες μετα επειδη φορω φαρδια ρουχα!στην αρχη μενοχλουσε!τωρα το ξεπερασα γιατι εξαλλου οταν θηλαζεις αποκλειστικα πόσο διαιτα να κανεις?!εξαλλου κ γω ειχα μεγαλη κοιλια παρολο που δεν ειχα διδυμα!

φιλακια προς το παρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia!!

Ti kanete simera? Emeis koimithikame kala, 5 wres! Kai afou eimastan freskes freskes pigame kai gia pswnia! Pswnisa kai gia ton eauto mou epitelous! Pira ena kalokairino makru forema polu wraio. Bebaia den piga moni mou me ti mpempa alliws tha ta eftina na sprwxnw kai karotsi kai na pswnizw kai me tosi zesti. Eixe erthei kai o antras mou, alla kai h mama mou (bgike xtes apo nosok.).

To mono pou me stenaxwrei einai oti xtes eklaige xwris na mpwrw na katalabw ti exei kai meta eida ligo kokkinaki sto popoulini tis...de kserw omws pws sigapse pou olo tin allazw amesws kai tin plenw. Kai mou elege kai h mama mou to mesimeri oti eutuxws parolo ti zesti den exei sigapsei! Mexri to bradu eixe kokkinisei. Kai mallon tin ponaei kai giauto eklaige.

Mpempoula mou kai esu ti pernas...makari na paroun baros suntoma kai na fugoun apo ekei...esena toulaxiston ksereis oti den to kanoun gia to oikonomiko alla epeidi prepei na einai ekei, giauto kane upomoni kai suntoma tha ta pareis kai esu opws kai h Nancy!

Lil kai emena tis edeinan stin kliniki sumplirwma kai stis arxes itan duskolo na brw pws tha pianei ti thili kai pws tha ti thilazw...alla kane prospatheies kathe mera, pisteuw oti kapoia stigmi tha to breite.

Anthouli les na genniseis 15Augousto? O aderfos mou tote gennithike :) Wraia imerominia einai gia na doume tha peseis mesa? Pantws opote kai na einai eisai polu konta afou mpikame ston Augousto tha deis poso grigora tha perasoun oi meres! Anthouoli oxi den einai auto to galazio einai skouro mple, makari na min allaksoun!

Nancy emena h koilia epese arketa meta apo kanena mina...alla kai twra pou exei fugei teleiws, exw mia xalarwsi kai mou ti spaei otan faw pou amesws fouskwnei kai ksepetagetai ena mpalonaki kai tha mporouses aneta na peis oti eimai stous prwtous mines egkumosinis!!

Ti kalo giatrouli pou exeis...makari na itan oloi etsi.

Nene mou kai esu upomoni kali mou me to thilastro...egw bebaia tha prospathousa kathe mera na to bazw kai ligo sto stoithos kai na prospathw, giati pisteuw opws sunithise to mpoukali tha mporouse na sunithisei siga siga sto stithos.

Maximaki kai emas o pappous prasina exei...les na allaksoun kai na ginoun prasina? H mple h prasina katholou de me xalaei.

Delphinaki eides?? Polu de moiazoun? Sou lew eide tis foto sas o antras mou kai epathe plaka!

Nancy polu euxaristw oti epiase to stithos sou kai efage, eides? Kane ligo upomoni kai i mikri tha strwsei.

Kagouraki s'euxaristw polu gia ta kala sou logia!

Paw gia upno ligaki twra pou koimithike giati to apogeuma tha exoume pali episkepseis. Autes oi episkepseis den teleiwnoun re paidia apo atoma pou den exoun dei akoma to mwro. Simera tha erthoun kati mathitries mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα!

χθες δε καταφερα να μπω γιατι μετα τον γιατρο πηγαμε τζαμπο κ μετα μια βολτα προς πασαλιμανι κ φαγαμε κιολας κατι σουβλακια.απλα μας βγηκε λιγο απο τη μυτη γιατι ο τονι ειχε γκρινια κ εβλεπε κατι παιδακια με ποδηλατα κ ολο ελεγε θελω κ εγω να κανω ποδηλατο κ μουρμουραγε κ μετα ηθελε απο το περιπτερο διαφορες βλακειες κ γενικα μας χαλασε λιγο τη διαθεση αυτη η γκρινια.παντως οταν γυρισαμε πηρα τηλ τη πεθερα για ξεματιασμα κ ειπε οτι ηταν ματι πολυ φουλ.

τα νεα μου ειναι οτι μπαινω 10 του μηνα για γεννα,θα ειμαι εκει 5.30 το πρωι αλλα μετα τις 7.30 ξεκινανε τα χειρουργεια.εχω αγχωθει πολυ,οπως λες ανθη μου λες κ γενναω πρωτη φορα,δηλ δεν εχω πολυ χαρα γιατι με εχει πιασει μια φοβια.σκεφτομαι κ τον αντωνη μου,αν θα καθεται στη μαμα μου που θα τον εχει η θα με αναζηταει,ενταξει λιγες μερες ειναι αλλα γενικα σκεφτομαι πολλα.εχω επηρεασρει κ λιγο με τις θερμοκοιτιδες που ακουω τι τραβατε.σαν κιλα μου τηην εβγαλε σχεδον 3 παντως,οποτε πιστευω θα γενηθει περιπου 3200.μου εχει κατσει οτι θα ειναι τοσο.γενικα ενω ειναι χαμηλα δεν εχει εμπεδωθει παρολα αυτα νιωθω πολυ βαρος κ σημερα πηγα φαρμακειο απο το σπιτι μου ειναι 7 λεπτα να μη πω 10 κ τα φτυσα.

ελενα μου η κορη σου ειναι κουκλα κ εσενα,πραγματικα ειναι πολυ ομορφο μωρακι φτου φτου κ εγω πιστευω τα ματακια δε θα αλλαξουν.εμενα του τονι παντως το καταλαβαινα οτι θα μεινουν μπλε,καλα βεβαια εχω εγω κ ο πατερας μου αλλα φαινοταν.

χριστινακι μου κ νανσυ καντε υπομονη,θα τα παρετε τα μωρα σας κ ολα θα τα θυμαστε σαν κακο ονειρο,εγω θυμαμαι τοτε με τον αντωνη μου ηταν κ χριστουγεννα που ηταν μεσα κ μετα πρωτοχρονια,ολοι να κανουν γιορτες με τα παιδακια τους κ εμεις να τρεχουμε στα νοσοκομειο.πω πω ουτε να τα θυμαμαι δεθελω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw Bikaki!!

Ante ftanei kai esena h wra sou! Den uparxei nomizw kapoia kopela pou se auti ti fasi

den tha exei agxos eite einai h prwti fora eite to exei ksanakanei...einai kapws...

alla esu na skeftesai oti tha deis ti mpempoula sou tin alli ebdomada kai oti h diadikasia apo

tin wra pou tha mpeis einai mono liges wres kai telos! Auti ti stigmi tin perimenes 9 mines!!!

Ante xairomai polu pou ftanei kai esena h wra sou!!! Ante me to kalo!!!

Poia alli ektos apo tin Anthi exei meinei?? Exei xathei kai h Aleka kai de blepoume kai ti listoula mas

toso suxna pia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou geia saw,katerina,maximaki,exete dikio apo shmera,tha thn bazw kathe mera prin to geymah the

Egw lil mou lew na prospathhsw me to thhlastro pio polu,thelw na ths dinw 3 mhnes,kserw vevaia einai dyskolo,alla eimai skyli,otan lew oti tha to kanw tha to kanw....

Ki emena gamwto mou kakofainetai me ta kila,eixa mathei na eimai adynath kai phra 23 kila sthn egkumosunh twra mou meinane ta 10 alla gamwto oi mpoutares den paleyontai...

Nansoula mou,tipotaa den exei to mwraki sou,giati eipes oti thn kratane akomh sthn 2????na paw na milhseis me ton dieythynth...

Bikaku,fysiologiko to synaisthhma pou niwtheis,ola tha perasoun kai tha exeis kai esy to mwraki sou agkalitsa....

To Alekaki gyrise sth douleia,ti na sou kanei h dolia h manoula?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα, καλώς σας βρήκα!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!

Διάβασα γρήγορα τα νέα σας, είδα και φώτο. Κούκλα η μπέμπα,Έλενα και οι γονείς της επίσης,φτου φτου!Όντως μοιάζει πολύ με της Μαρίας!

Λίλ και σένα ο μπέμπης τέλειος, μα καλέ τί όμορφά μωρά γέμισε η παρέα μας!

Νάνσυ διάβασα τα νέα σου και στενοχωρήθηκα, στη φάση όμως αυτή θα πρέπει να είσαι δυνατή.Και γω θα σε συμβουλευα να μιλήσεις με το διευθυντή αλλά να σου πώ την αλήθεια,αυτό που έλεγε ό άντρας σου μήπως όντως έχουν δίκιο, το ίδιο θα μου έλεγε και ο δικός μου και δεν θα με άφηνε να κάνω "φασαρία'.

Μπεμπούλα, τα αντράκια σου είναι κούκλοι ζωγραφιστοι!Να τους χαίρεστε και εύχομαι και σεις να ξεμπερδέψετε γρήγορα!

Βικάκι και συ με το καλό, 10 Αυγούστου ε?Εφτασε ο καιρός!

Κατερινούλα-πασχαλιτσακι να χαίρεσαι την νεραιδούλα σου, εύχομαι σύντομα να μας πεις νέα σου.

Στα δικά μου τώρα, θα σας τα πω περιληπτικά και αύριο θα είμαι πιο αναλυτική.Η εμπειρία μου απο την καισαρική και την ολική νάρκωση ήταν υπερβολικά καλή. Καταρχήν συνήλθα απο την ολική αμέσως και ήμουν σουπερ, κανεις δεν το πίστευε!Αφου να φανταστείτε απο την αίθουσα ανανηψης ,έβαλα τον άντρα μου να ενημερώσει την Έλενα!Το μυαλό μου ήταν στην παρεούλα μας!Και σε αυτό το σημείο θέλω να σας πω ότι ΄χαρηκα παρα πολύ που σας γνώρισα και που μοιραστηκαμε όλη αυτή τη διαδρομή μαζί και εύχομαι να συνεχίσουμε. Και ΄σενα Έλενα σε ευχαριστ΄ω ιδιαίτερα που επικοινώνησες τόσες φορές, ο άντρας μου δεν το πιστέυει ότι απέκτησα τόσες φίλες, στην αρχή που είχα γραφτεί στο φόρουμ, με κοροίδευε :evil:

Όσο για την καισαρική, τί να πώ,ημουν το θαύμα του μαιευτηρίου, όλες οι μαίες έλεγαν για μένα. Κυριακή γέννησα και σηκώθηκα το απόγευμα και την Δευτέρα που μου έβγαλαν τον ορό, έκανα και μόνη μου μπάνιο.Απο Τρίτη, ήμουν "αερας" και δεν ξαναπήρα παυσίπονο. Αυτό με ευχαρίστησε πολύ γιατί δεν έχω συνηθίσει να νιώθω ανήμπορη.

Η μπεμπα μας γεννήθηκε 2760 και 50 ποντους, στην αρχή νόμιζα 2730 αλλα έκανα λάθος. Σήμερα που βγήκαμε, ήταν 2670. Είναι μινιόν αλλά πολύ φαγανή....!!!Και περιττό να σας πώ ώς κουκουβάγια μάνα :oops: , ότι είναι πολύ όμορφη!

Αύριο θα σας βάλω φώτο.

Το μόνο που με κούρασε και μου την έσπασε ήταν οι άπειρες επισκέψεις!!

Τώρα έχουμε έρθει στο πατρικό μου γιατί την Δευτέρα θα πρέπει να κόψουμε το ράμμα. Μέτά θα πάμε στο σπίτι μας για να μπούμε και σε μια σειρά.

Αυτά προς το παρόν, αύριο θα τα πουμε πιο αναλυτικά.

Φιλια πολλά σε όλες!!!Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω η δολια εργαζομενη μανα!!!!

βικακι μου αντε ηρθε και εσενα η σειρα σου

χρυσα μου πρεπει να γεννησες εσυ

αριαδνη μου καλη λοχεια να εχεις και να χαιρεσαι το μωρακι σου. τελικα ειχα δικιο αν πας προετοιμασμενη για καισαρικη μετα εισαι περδικι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Σήμερα επέστρεψα σπίτι μου. 3 μέρες είχα πάει στο πατρικό μου. Καλά ήταν αλλά σαν το σπίτι μου πουθενά.

Νάνσυ επειδή με στιγμάτισε αυτό που είπε ότι ο Θεούλης σε τιμωρεί. Πρώτον ο Θεός δεν είναι τιμωρός και δεύτερον απάντησες μόνη σου σε αυτό με αυτό που έγραψες "εχω τοση λαχταρα μεσα μου που δεν με νοιαζει που θα με αφησουν μονη μου!κ ας μην κοιμαμαι καθολου!!" Αυτό ήθελε να καταφέρει ο Θεούλης. Είναι δύσκολο να μεγαλώνεις δίδυμα και η λαχτάρα σε κάνει να αντέχεις ακόμα πιο πολύ.

Μαξιμ - Ναταλίτσα μας ο παιδίατρος μου είπε ότι τον περισσότερο αέρα τον καταπίνουν στο 1ο πεντάλεπτο με δεκάλεπτο που τρώνε γιατί σε αυτό το χρονικό διάστημα τρώνε το 80% από την συνολική ποσότητα που θα τραβήξουν να φάνε γιατί το γάλα στην αρχή ρέει με ταχύτητα μετά κουτσοτρώνε. Μου είπε να τον σηκώνω τότε να τον ρεύω και μετά να τον συνεχίζω στο ίδιο στήθος να τρώει. Μην αφήνετε το μωρό στο στήθος 20 λεπτά και περιμένετε μετά να σας ρευτεί, να το διακόπτετε μέσα στο δεκάλεπτο.

Εμείς κλείσαμε 2 μήνες σήμερα. ΈΧΟΥΜΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑ :lol::lol: . Ρε κορίτσια απίστευτο μου φαίνεται πως πέρασε ο χρόνος και τώρα κοντεύουμε όλες μα όλες να είμαστε μανούλες.

Αριάδνη μου καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς.

Επίσης, έχω να πω πως όλα τα ιδιωτικά μαιευτήρια ΔΕΝ είναι ίδια. Από το Λητώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Οι μαίες με βοηθούσαν πάντα να βάζω το μωρό στο στήθος. Δεν έφευγαν και μου το άφηναν πάντα με βοηθούσαν. Και οι γιατροί την ημέρα που ήταν να φύγουμε μας ρώτησαν αν θέλουμε να φύγουμε με οριακό ίκτερο και δεν μας είπαν ότι επειδή είναι οριακό θα το κρατήσουμε. Βέβαια έπρεπε τουλάχιστον μία μέρα ακόμα να τον αφήσω γιατί πέρασα λαχτάρα μετά στο σπίτι και αγωνία αλλά όλα καλά.

Εμένα το θήλαστρο δεν με ενοχλεί σε 5 λεπτά έχω τραβήξει 80-100ml. Δεν το αφήνω παραπάνω για να μην το ζορίσω το στήθος και για να μην το αδειάσω τελείως σε περίπτωση που ξυπνήσει ο μπέμπης.

Νάνσυ αν σε πονάνε οι θηλές να βάζεις χαμηλή ταχύτητα στο θήλαστρο και να αφήνεις το στήθος έξω αλειμμένο με το γάλα σου για κανένα 5λεπτο.

Για το χέσιμο που γράφατε το έπαθα και γω. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι δεν είναι πάντα μουσταρδί τα κακά αλλά καμιά φορά και πράσινα. Εσείς το έχετε πάθει? Μήπως φταίει όταν τρώω πολλά πράσινα λαχανικά?

Αυτά κοριτσάκια μου σας αφήνω γιατί ακούω τον συναγερμό. Ίσως ξαναμπώ αργότερα. ΦΙλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!χτες πηγαμε στο νοσοκομειο..μας πηραν αιμα απο το πατουσακι κ δεν εβγαλε ουτε για δειγμα φωνη!!!γενναια η πριγκιπισσα μου!!μου ειπαν οτι μπορει να βρηκαν κατι (για αλλεργια)κ θα ξαναστειλουν για να ειναι σιγουροι για τα αποτελεσματα..

εστε πως περασατε?

νανσυ μπραβο!!!!! σιγα σιγα θα το παρει το στηθος κ θα θηλαζει απο κει..υπομονη κ επιμονη θελει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα θελω μια χαρη!!!μπορεις να μου βαλεις φωτο απο το παιδικο δωματιο που εχεις κανει?η αδερφη μου εχει 4 παιδια...2 κ 2 ειναι κ θα τα βαλει σε ενα δωματιο..θελει να δει πως εκανες τον συνδιασμο αγορι-κοριτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsiaaaa!

Simera emeis pigame gia episkepsi sti geitonisa mas gia kafe!! Kala itan. H mpempa koimotan oli tin wra.

Ariadni kalws orises pisw sto pareaki!!! Xairomai idiaitera pou h empiria sou itan toso kali kai sumfwnw me tin Aleka oti an pas proetoimasmeni gia kaisariki eisai perdiki meta!! H mikroula sou tha deis poso grigora tha parei baros, oute pou tha to pisteueis.

Euxaristw gia ta kala sou logia gia tis photo! Tha perimenw na dw kai dikes sas suntoma!!! Eimai sigouri oti tha einai kouklitsa!

Este sumfwnw apolita kai gia auto pou egrapses sti Nancy, alla kai gia ta idiwtika maieutiria. Kai emena me boithousan kai otan tous eipa oti ponaw mou eferan kai krema. Episis den tis edinan auti sumplirwma, mou efernan to mpoukali mazi me to mwro kai an eblepa oti den tis eftane apo to stithos tis edina moni mou. Autoi den edinan. Ta kakakia mas kai emas bgainoun prasina kamia fora, den einai apta laxanika giati emena mou ta exei kopsei ta pio polla laxanika h paidiatros epidi exoun ines kai auta dimiourgoun polla aeria, tote pou eixe polla ponakia mou eipe na ta apofeugw gia ligo kairo kai exw na faw kairo prasinada (h na boskisw) opws leei kai o antras mou otan trwme xrota :lol: kai tetoia.

Kai sumfwnw kai oti san to spiti sou pouthena...eidika twra me to mwro opou kai na pas einai san na kseboleuese.

Delphinaki ti kalo mwro pou exeis...emena to kaimeno otan tou piran aima apo to patousaki itan to prwto alithino klama pou akousa giati kai mena den polu klaiei...to lupithike h psuxi mou. Prepei ontws na exei polu upomoni h dikia sou!!

Aleka mi xanesai!!! Mas leipeis!!

Simera tha pame thalassa!! Gioupiiii!! Tha einai to prwto mou mpanio meta ti genna!! Epitelous! [smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα τα πρασινα κακα συμβαινουν οταν το μωρο εχει φαει πολυ απο το ''μπροστα'' γαλα,το πιο αραιο,αυτο ναι μεν τα ξεδιψαει αλλα δεν εχει πολυ λιπος οπως το ''πισω πισω'' στο μαστο γαλα,που τα χορταινει.Πολλες φορες συμβαινει σε κοπελες που εχουν υπερπαραγωγη σε εναν ή και στους 2 μαστους.

Οπως εγω!Εχω προβλημα με το αριστερο στηθος,πιτσιλαει,πρηζεται ,σταζει,ενω το δεξι ειναι πιο ''αδειο''.Παρατηρησα οτι τις φορες που το μωρο ετρωγε απο τον αριστερο μαστο,πνιγοταν σε φασεις που ενοιωθα πως κατεβαινει το γαλα(το νοιωθω με πονο και σουβλιες οταν κατεβαινει)και μετα ειχε τρελους κολικους και πολλα πρασινα κακα.

Εδω και 2 μερες προσπαθω να ρυθμισω το θεμα,του δινω σχεδον σε ολα τα γευματα το δεξι για να αυξησω απο εκει παραγωγη,και να μειωθει στο αριστερο.Οταν το αριστερω γεμισει πολυ,αντλω λιγο,γυρω στα 30 μλ ,που ειναι αραιο γαλατακι,για να μη παθω καμια μαστιτιδα.Αν δειξει οτι δεν θελει αλλο απο το δεξι,του δινω απο το αριστερο για λιγο.

Τις 2 αυτες μερες λοιπον που του δινω μονο απο τι λιπαρο γαλα και πολυ λιγοτερο απο το αραιο,κοπηκαν οι κολικοι και δεν ξαναεκανε πρασινα κακα!

Ειναι ζορι τελικα ο θηλασμος..ελπιζω να τα καταφερουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..

ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ Κ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ..ΕΤΡΕΧΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 9.30 ΣΤΟ ΙΚΑ Κ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΤΛ Κ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΙΣ 1!ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ Κ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟ ΤΑ ΠΡΙΝ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ..Κ ΜΟΥ ΤΙ ΔΙΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΟ "ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ;"

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΔΕ ΜΕ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟ..ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ.. :lol::lol:

ΝΕΝΕ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΒΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΙς ΤΕΛΕΥΤΑΙΕς 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΑΝΕΒΗΚΑ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ..ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΦΥΓΑΝ ΤΑ 10 Κ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΥΓΙΖΟΜΑΙ ΧΑΝΩ 1100ΓΡΑΜ-1200ΓΡΑΜ.ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ..ΜΕ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.ΑΛΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΚΟΙΛΙΑ!

ΤΟ ΠΡΩΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΜΩΡΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΥΡΙΑΚΗ;;;;;ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ..ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΚΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΑΩ ΣΠΙΤΙ..

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΘΕΣ ΕΦΕΡΑΝ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 750ΓΡΑΜΜ...ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΖΟΥΣΑΝ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΑ ΜΩΡΑ..Κ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ..

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ Κ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΓΕΝΝΕς ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΑΝ ΑΨΟΓΑ..ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ..ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ..Κ ΣΤΟ ΙΑΣΩ Κ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣΚΟΥΜΕΝΟΥΣ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ.Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΟΠΥ Κ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ Κ ΤΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ ΤΟ 10ΗΜΕΡΟ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ..

ΘΕΛΩ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ..

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ..ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ..

ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΓΑΛΑ Κ ΜΕΤΑ ΒΑΖΕΙ Κ ΚΡΕΜΑ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΤΗΣ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ Κ ΤΑ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ.. :lol::lol:

ΑΧ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ Κ ΑΥΤΗ Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΑΡΠΑΖΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ Κ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΤΗΘΟΣ..ΙΚΑΝΗ ΤΗΝ ΕΧΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου,τι κανετε;

εγω εχω πονακια ολο το μεσημερι αλλα σημερα μπηκα 36 εβδ κ δεν τρελαινομαι κ παρα πολυ,αλλα ενταξει θελω να περασει κ η αλλη εβδομαδα.δεν ειμαι κ ατομο που μου αρεσει να με βγαζουν απο το προγραμμα μου :D .

καλα νανσυ 750 γραμμαρια;σαν κουκλα θα ηταν ε;κ εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι ξεγενησε ενα μωρο 800 γραμμαρια..

αριαδνη καλωσηρθατε κ εσεις,χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την γεννα κ μπραβο που συνηλθες τοσο γρηγορα,ειδατε κοριτσια που τα λεγαμε;τελικα η καισαρικη δεν ειναι κ τοσο φοβερη,ενταξει εχει κ ασχημες περιπτωσεις αλλα γενικα ολοι λενε τα πολυ χειροτερα χωρις να ξερουν.

κ εγω απο το μητερα στον αντωνη ειχα μεινει ευχαριστημενη,το μονο κακο ας πουμε ειναι που εμπιστευτηκαν να μας δωσουν το παιδι με 14 ικτερο,ακανονικα επρεπε να μας κρατησουν η να μας τονισουν ποσο πρεπει να το προσεχουμε.εμεις ειμασταν τελειως ασχετοι τοτε κ μετα γι'αυτο τρεχαμε στα νοσοκομεια..παλι καλα που πηραμε κ την πρωτοβουλια κ το πηγαμε μονοι μας με τον αντρα μου.

εχω ενα σωρο σιδερο να δω ποτε θα τα κανω,τη βαλιτσα μου δεν την εχω ετοιμασει ακομα αλλα ειναι ολα πλυμενα τουλαχιστον ας τα σιδερωσω κ να μπουν κ αυτα να τελειωνουμε.

σημερα παλι μου φαινεται εχει πολυ ζεστη,ενω ηταν καπως καλυτερα τις δυο προηγουμενες μερες.

ελενα μου καλο μπανακι,πολυ θα ηθελα κ εγω να εκανα..

αυτα κοριτσακια μου,δεν ειμαι κ πολυ καλα ψυχολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Εμένα πρήζονται και στάζουν και οι 2 μαστοί δεν έχω καταλάβει αν κάποιος έχει λιγότερο λίπος από τον άλλον. Εμάς οι κολικοί μας σταμάτησαν (φτου μην μας ματιάξω). Δεν πονάμε πια μόνο σφιγγόμαστε και τα κάνουμε. Προσπαθούσα τόση ώρα να τον κοιμίσω και τελικά μου κοιμήθηκε στην αιώρα.

Νάνσυ χαχαχα τρελή μίμηση.

Μπεμπούλα-Χριστίνα τέλεια τα μωράκια σου. Άντε να δούμε και τα Νανσοδιδυμάκια με το καλό.

Νάνσυ είδες? Με αυτά και μ'αυτά είχες και χρόνο να τρέξεις και για τα διαδικαστικά. Όσο για το πότε με το καλό που σου λένε κι εγώ είχα βαρεθεί να το ακούω. Εμένα μου το λέγανε και οι δικοί μου για πλάκα και καλά. Σιγά το αστείο. Προχτες ο πατέρας μου μου λέει κάνε κράτη στο φαγητό και μου έδειχνε την κοιλιά μου που δεν έχει πέσει τελείως. Του λέω δεν τρώω υπερβολικά και δίαιτα δεν μπορώ να κάνω λόγω θηλασμού. Άλλωστε σε 2 μήνες τι περιμένεις να γίνω Σκλεναρίκοβα? Έλεος! Η αλήθεια είναι ότι και μένα μου λείπει το σώμα που είχα και όταν ακούς να σου το λένε κιόλας είναι σαν να σου ξύνουν πληγές.

Κι εγώ ψώνισα κάτι για μένα. Πήγα για καφέ με μία φίλη και μετά της λέω πάμε Ζάρα να χαζέψουμε τα παιδικά? Και πήγαμε και αντί να ψωνίσω στο παιδί μου από τα παιδικά, ψώνισα για μένα....από τα παιδικά χαχαχαχααα!! Είχε κάτι τέλεια all star γκρι με γκλιττερ ασημί μόνο 8 ευρώ παρακαλώ και είχε και το 39 νούμερο που φοράω. Ντράπηκα να τα δοκιμάσω αλλά η φίλη μου που ψωνίζει συνέχεια από τα παιδικά επειδή φοράει μικρό νούμερο με παρότρυνε.

Μαράκι καλά πέρασα αφού κατάφερα και είδα και 2 φίλες μου.

Κι εμένα ο μπέμπης έχει ακόμα μπλε μάτια. Εγώ κι ο καλός μου έχουμε πράσινα όπως επίσης και η μητέρα μου πράσινα αλλά πιο ανοιχτά από τα δικά μου και η μαμά του άντρα μου έχει μπλε μάτια οπότε ελπίζω αν όχι μπλε τουλάχιστον να είναι πράσινα τα ματάκια του.

Νάνσυ κι εγώ σκέφτηκα να ψωνίσω καθότι ελάχιστα τα ρούχα που μου κάνουν αλλά λέω τώρα πάει το καλοκαίρι πόσο θα τα φορέσω? Του χρόνου θα μου κάνουν σίγουρα. Το έχω βάλει στόχο. :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, σήμερα ο μικρουλης μου είναι λίγο ανήσυχος, είναι απο το πρωι κάθε μια ώρα στο στήθος και μόλις τον περνει ο ύπνος και τον βάζω στο κρεβατακι του, ξυπναει και κλαίει οπότε είμαστε όλο αγκαλια. Σα να μου ζοριζεται και για να κάνει κακάκια, αν και εχει κανει απο το πρωι.

Είχα και δουλειές να κάνω απο το πρωι, είχα κάνει το μισό σπίτι χθες και έχω τα υπόλοιπα τώρα, έχω και σίδερο αλλα μάλλον αυτο παει για αυριο το πρωι, μαζι με τα πράγματα που έχω να μάζεψω αυριο γιατι το απόγευμα θα φύγω. Να δω ποτε θα τα κάνω όλα ....

Νανσυ μπράβο που έπιασε το στήθος, θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη.

Έλενα μεγεια το φορεματακι και καλο μπανακι σήμερα!!!!

Βικακι 10αυγουστου τελικα, σε μ μια βδομάδα δηλαδή με το καλο όλα!

Ελένη σε βλέπω αποφασισμένη πολυ και αυτο είναι το βασικότερο για να τα καταφέρεις με τον θηλασμο, να έχεις πολυ θέληση, να δεις αν πιασει το στήθος μετα όχι μονο τρεις μήνες πολυ περισσότερο θα την θηλασεις γιατι τότε θα σου είναι πολυ πιο εύκολο.

Αριαδνη καλώς ήρθες, να σου ζήσει η μικρούλα σου, πάντα ευτυχισμένη, πολυ χαίρομαι που είχες μια τόσο καλη εμπειρία,με το καλο να γυρίσετε σπιτάκι σας.

Σταυρουλα γίνατε κιόλας δυο μηνών,μεγάλωσε το αντρακι σου. συμφωνω και εγω μαζι σου είναι σημαντικο και σε τι ανθρωπους θα πέσεις, και εγω έχω μείνει ευχαριστημένη απο το Ιασω και μαλιστα τώρα πολυ περισσότερο απο την πρώτη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou.. mpika to prwi alla den egrapsa gt vgikame tsarka me ton mikro mou pigame apo to ika k meta pigame stin douleia tou mpampa mas pou einai dipla na tou kanoume ekpliksi...

ariadni mou kalws irthes xairomai pou eixes kali empeiria perimpenoume na doume tin kouklitsa sou na sou zisei k pali...

maraki eides den itan tpt k apsogi i mikroula sou...

nansy mia xara tha ta pate me ton thilasmo afou epiase tin thili ante na ta pareis k sto spiti na eisai pio hremi, megia ta forematakia..

elena megia to forema k kalo mpanaki ax se zileuw k egw thelw...

ksupnise o mikros paw na ton taisw prin faei ta xeria tou k epanerxomai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μπορει να ειναι υπερπαραγωγη απο τον ενα οι και τους δυο μαστους ειπα.Δεν εχει σημασια αυτο,το οτι μπορει να φταει οτι χορταινει με το νερουλο και δεν προλαβαινει να φτασει στο λιπαρο σου ελεγα.Αν του δινεις να τρωει απο το ενα στηθος μεχρι να το νοιωσεις να εχει ''αδειασει'',για 2-3 γευματα σερί δηλαδη,μπορει να δεις αλλαγη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas kopeloudia mou....

Ariadnh mou glukis,eimai sigourh oti tha einai koukla h mpoumpou sou....kai oxi giati eisai ypokeimenikh alla epeidh eisai eilikrinhs....ola mia xara....50 pontoys ???mpravo to koritsaki sou..........polu kalo tha einai twra tha pairnei kai polu....

Nansoula mou,kai vevaia zoune kai toso mikra...Akouste mia gkafa pou eixa kanei otan hmoun sto Iasw...Apo tis polles fores pou phgainame eixame gnwristei me diaforous opote sta diduma ;h sta triduma panw sth tampela me ta onomata grafoun px.Mega A,Mega B...ennow vazoun to epwnumo kai dipla to A kai B,opote einai mia kopela pou taizei to mwraki ths,eoume gnwristei kai mou eksigei oti einai mesa 2,5 mhnes(sthn aplh noshleia htan kamia duo ebdomades),eixan gennhthei para para polu mikra 1 kilo isws kai parakatw.Kai the lew to A einai ayto pou kratas to B pou einai,na to dw...KAI MOU APANTAEI den ta katafere...Ntraphka toso polu....na anoixei h gh na me katapiei...Na skeftomaste oti eimaste polu tyxeres oles mas....Bikaky,Nansoula to kefali pshla....

Nansy mou,phges sto Oaed gia ta epidimata mhtrothtas??exei paei kamia? gia na rwthsw kati...

O upologisths einai mac kai den xerw pou pane ta tessara.

este,ki egw thelw na pairnw tharros me to thhlastro,tetoia na mou les.

yparxei kamia pou na dinei kai symplhrwma????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε καλεε???

Εγραψα στα πεταχτα σημερα..δεν προλαβα να διαβασω πολλα!

Τωρα που βρηκα χρονο μου κρυφτηκατεεε???

:-* Φιλουρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia gurisaaa!

Ekana epitelous mpanaki kai itan polu wraia...bebaia den ekatsa mesa panw apo 15-20 lepta giati eixa to agxos tou mwrou oti tha ksupnisei kai tha thelei na faei. To eixa afisei me ti mama mou panw stin kafeteria. Alla entaksei to kalo mou koimotan akoma otan piga. Niwthw kai oti trabiountai diaforoi mues otan kolumpaw...apo tin adraneia pou exoun oi mues tis koilias toso kairo pou den tous xrisimopiousa.

Este me geia ta pragmata pou pires! Kala auto na sou lene gia tin koilia einai tragiko...emena eutuxws mou elegan to antitheto, otan eixa akoma koilia egw elega oti eimai akoma san egkuos kai mou elege h mama mou mia xara eisai oute pou fainetai kai eisai kai freskogennimeni. Emena einai mia xara h koilia mexri na faw...meta pou tha faw eimai san egkuos pali :lol:

Nansy gelasa polu me tin kori sou :lol: fantazomai ti tha kanei otan erthoun spiti kai ta mwra....

Lia auta pou egrapses den ta iksera! Egw taiza apo to ena meta repsimo kai meta apto allo!! Les na min eftana sto polu liparo?? Simera pou to diabasa auto taizw se kathe geuma mono apo ena stithos. Simera kai emena polu prasino skato.

Maximaki wraia boltoula kanate!

Bikaki liiiigo upomoni kane akoma!! Kalo tha itan na bazeis kai ta pragmatakia sou sti balitsa gia na eisai etoimi giati

pote den ksereis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλησπέρα, ελπίζω να μου είστε όλες καλά.

Τώρα που βρήκα χρόνο, θα σας γράψω για τη δική μου εμπειρία.

Την Κυριακή μου είχε πει ο γιατρός να πάω γύρω στις 8μιση για τα διαδικαστικά και το χειρουργέιο θα γινόταν γύρω στις 10.

Εγω φυσικά απο το άγχος μου δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου το βράδυ και τα ξημερώματα έκανα μπάνιο και ένα τελευταίο τσεκ στα πράγματα και φτάσαμε κατα τις 8 παρα τέταρτο στο μαιευτήριο :oops: Μεγάλη βλακεία αυτή γιατί απο τις 8 άρχισαν να με ετοιμάζουν. Ξύρισμα δεν χρειάστηκα ;) και μου έκαναν μόνο το κλύσμα που δεν μου άρεσε καθόλου ώς εμπειρία :evil: Εκανα πάλι ντους εκεί και μετά μου έβαλαν καθετήρα, κάτι που επίσης με έκανε να νιώθω πολύ άβολα. 9 παρά το πολύ είχαν τελειώσει όλα αυτά και με έβαλαν να ξαπλώσω και να περιμένω. Καθόμασταν με τον άντρα μου ψιλοχαλαροί. Ακούμε σε λίγο ότι πρώτα θα μπει μια αλλη για καισαρική και εκει αρχίζω να αγχώνομαι ότι θα πρέπει να περιμένουμε. Μετά απο λίγο εμφανίζεται η κολλητή μου με τον άντρα της και οι γονείς του άντρα μου που μας έκαναν έκπληξη. Τους έφερε απο το χωριό ο αδερφός του άντρα μου που έχει πάει για παραθέρισμα. Έκει άρχισα να αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ γιατί δεν ήθελα να έχω στο νου μου ότι θα περιμένουν τόσα άτομα έξω.Στη συνέχεια άρχισε να έρχεται και άλλος κόσμος και άρχισα να βιδώνω...Και περισσότερο γιατί να φανταστείτε είχα πει στη μάνα μου να μην έρθει και εμφανίστηκαν τόσοι!Φυσικά να σας πω για την ιστορία ότι τελικά η μάνα μου όταν ήρθε (είχαμε συνεννοηθεί να την πάρει ο άντρας μου λίγο πριν μπω στο χειρουργείο) και είδε τόσο κόσμο, παρεξηγήθηκε :?

Γνωρίζω εντωμεταξύ τον αναισθησιολόγο, ο οποίος ήταν φοβερός τύπος και σε αυτόν οφείλω πάρα πολλά γιατί με ενθάρρυνε πολύ και είχε φοβερό χιουμορ,αφήστε που ήταν και κούκλος :o:lol: Συζητάμε και καταλήγουμε ότι θα ΄κανω ολική, κάτι που είχα ψιλοαποφασίσει κα που σιγουρευτηκα όταν με διαβεβαίωσε ότι θα ξυπνη΄σω αμέσως μετά το ράψιμο και θα μου έχουν το μωρό δίπλα.

Κατα τις 10 και κάτι μπαίνει η αλλη πρίν απο μένα και μετά απο κανα 40 λεπτο άκουγα που την είχαν στην ανανηψη και της φώναζε πολύ δυνατα ο αναισθησιολογος να της ζήσει .Αυτή καμία ανταπόκριση..Εκεί χέσ..κα πάνω μου!!Εντελει πέρασε πολύ ώρα που της φώναζε όταν κατάλαβα απο τα συμφραζόμενα ότι ξύπνησε. Με είχε λούσει κρύος ιδρώτας και μένα και τον άντρα μου. Κατα τις 11 και τέταρτο, μου λένε ότι θα μπω. Ημουν πολύ τρομαγμένη και ο αναισθησιολογος μου έλεγε όλο αστεία και κοπλιμέντα για να με ανεβάσει. Τότε βγαίνει ο γιατρός και ρωτάει που έιναι η σακούλα για τα βλαστοκύτταρα( είχαμε ξεχασει να την δώσουμε) και φεύγει ο αντρας μου να πάει να την φέρει. Και αμέσως με βάζουν μέσα. Εγω δεν συνειδητοποίησα ότι δεν χαιρετηθήκαμε με τον άντρα μου και ούτε το θυμάμαι, απ΄ότι μου είπε όμως όταν έφερε την σακούλα και την έδωσε στην μαία και είδε ότι με πήραν μέσα, ένιωσε παρα πολύ ασχημα που δεν με βρήκε και μετά ήταν χάλια :cry:

Με βάζουν λοιπόν στο κρεββάτι και άρχισε να μου εξηγει ο αναισθησιολγός και μέχρι να μου τα πει, του λέω'μπα γιατρέ δεν βλέπω να με πιάνει η νάρκωση"...αυτό ήταν το τελευταίο που θυμάμαι γιατι ακριβώς τότε κοιμήθηκα.

Μόλις με ξύπνησε ο αναισθησιολόγος μου είχαν την μπέμπα δίπλα και αυτό που παρατήρησα ήταν ότι είχε σκούρα μαλλιά καρφάκια και μου έκανε πολύ εντύπωση!!!Προσπαθούσα να μιλήσω αλλά η φωνή μου ήταν πολύ βραχνή.Είμασταν ακόμα μέσα στο χειρουργείο.Εντέλει ρωτάω πόσο γεννήθηκε και μου λένε και μετά μας πάνε μαζί στην αίθουσα ανάνηψης. Το μωρό ούρλιαζε και ήρθε η παιδίατρος και μας είπε ότι είναι πολύ πεσμένο το ζάχαρό του και πρέπει οπωσδήποτε να το ταισουν και τί να πω και γω, είπα εντάξει. Μετά άρχισαν να έρχονται όλοι στο δωματιακα και μενα με είχε πιάσει ταραχη και ρωτούσα τον νατρα μου και τη μανα μου αν έχει όλα τα δάχτυλα το παιδί , αν εχει καποιο πρόβλημα και κάτι τέτοια κουλά :oops: Είχα συνέλθει πλήρως απο την νάρκωση και έβαλα και τον άντρα μου να πάρει την Έλενα όπως σας είπα αφού εντωμεταξύ έχω μάθει ότι στην ρεσεψιον έχουν μαζευτει 20 άτομα δικά μου :twisted:

Μετά μου φέρνουν το μωρό και ανεβαίνουμε στο δωμάτιο. Ο κόσμος με είδε λίγο και μετά άρχισαν να φεύγουν. Τη συνέχεια την ξέρετε. Το απόγευμα μου έβγαλαν τον καθετήρα και με σήκωσαν. Εκεινη την μέρα πονούσα πάρα πολύ και ένιωθω χάλια. Όμως απο το επόμενο πρωι ήμουν αρκετά καλύτερα και πεινουσα πάρα πολύ!! :oops: Το βράδυ είχα πια συνέλθει και μου έβγαλαν τον ορό και έκανα μόνη μπάνιο!Απο την επόμενη μέρα είχα μόνο μια ενόχληση στο να σηκωθώ απο το κρεββάτι!

Οπως σας είπα το μόνο αρνητικό ήταν οι άπειρες επισκέψεις. Και λέω φαντάσου να ήμουν και χαλια σωματικα...Δεν θα την είχα παλέψει καθόλου και μπορεί και να τσακωνόμουν!!

Α!Επίσης ξέχασα να σας πώ ότι ο 'αντρας μου εκτος απο το ψυχολογικό σοκ που έπαθε που δεν χαιρετηθήκαμε, έπαθε και αυτός σοκ όταν του έδειξαν το μωρό και είδε τα μαλλία του μωρού γιατί σε ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ελεγα ότι θα είναι ¨"κοτοπουλακι' δηλάδή φαλακρό και ξανθό επειδή είμαστε και οι δύο ανοιχτόχρωμοι και φοβήθηκε ότι αν το έβλεπα, δεν θα μου άρεσε :? Μα τί χαζος, απο το άγχος του είχε παραφρονήσει όπως φαίνεται!! :lol::lol:

Την μπέμπα μου την εβαλαν στο στήθος απο την αρχή αλλά της έδωσαν και ξένο. Την τρίτη μέρα που κατέβηκε το γάλα, οι θηλές μου γύρισαν τελείως προς τα μέσα και μάτωναν.Μου έδωσαν αλοιφή και ψευτοθηλές και έτσι καταφέραμε κάτι. Η κατάσταση δυστυχως παραμένει ίδια αλλά το παλεύουμε..

Αυτή ήταν η ιστορία μου κορίτσια, είμαι πολύ ευχαριστημένη που όλα πήγαν καλά και κυρίως πολύ ανώδυνα, τώρα μενει να παλέψουμε το θέμα του θηλασμού.

Φωτο μαλλον δεν θα μπορέσω να βάλω μέχρι τη δευτέρα που θα πάμε σπίτι γιατί έχουμε ξεχάσει το καλώδιο της μηχανής.

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι εννοείς να περιμένεις κ αύριο;!;!;; Να μας σκάσεις θέλεις;;;; Πρωί πρωί τεστ φίλη μου…  Μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια τα νέα σου!!! Μακάρι να τα καταφέρατε!! Είχατε επαφές γενικά μέσα στο μήνα ;
    • Κορίτσι μου ισχύει απόλυτα η φράση «εδώ που είσαι ήμουνα…»❤️ κ φυσικά το ίδιο ισχύει κ για μένα που μπορεί να διαβάζει το σχόλιό μου μια γυναίκα που έχει ήδη 3-4-5 παιδιά.  Σε καταλαβαίνω κ ταυτίζομαι μαζί σου. Απλά να ξέρεις ότι το άγχος δεν φεύγει ποτέ απλά μετατίθεται κάθε φορά σε άλλα πράγματα που είναι άγνωστα.    5κοριτσια ναι , ήθελε αγόρι αλλά δεν ήρθε ποτέ 😂   θέλω μεγάλη οικογένεια ναι αλλά σκέφτομαι κ ξέρω ότι με 3 κ πάλι θα είναι δύσκολα να αφιερώσω τον χρόνο που θέλω στα παιδιά κ να μείνω μαζί τους όσο χρειάζεται. Είμαι εκπαιδευτικός όποτε υπάρχει κ το μικρόβιο της καλλιέργειας κ της μάθησης 🤷🏼‍♀️ όλα θα γίνουν όμως. Βήμα βήμα κορίτσια να φτάσουμε στο τέλος.❤️ θα βιώσετε την κυριολεξία της  φράσης «έρωτας  με την πρώτη ματιά» ❤️ 
    • Ευχαριστώ πολύ. Ναι με αμάξι απόσταση 5 λεπτών αλλά δύσκολα βρίσκω να παρκάρω κ έχει σκάλες στην δουλειά ενώ μου έχει πει να τις αποφεύγω. Θα τον πάρω τηλέφωνο.
    • Κορίτσια μου, ξέχασα να σας πω. Εχθές πήγα κι εγώ σε μια παιδίατρο που μου σύστησε μια φίλη μου εδώ. Είναι πολύ γλυκιά και φιλική με τα παιδιά... Θα την πάρω τηλέφωνο όταν γεννήσω και μετά θα τη δει την μπουμπού όταν ανέβουμε Λευκάδα. Μου έδωσε κάποιες πρώτες κατευθυντήριες γραμμές κι όλα καλά.
    • Εγώ πλεον όταν την πιάνει λόξυγγας ξέρω ακριβώς που είναι το κεφάλι της. Αλλιώς μπορεί να είναι και ποπουδέλι το μεγάλο στρογγυλό που πιάνω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...