Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

κοριτσακια μου καλησπερα!

χαθηκα λιγο αλλα ετοιμαζομαστε γιατι θελω αυτη την εβδομαδα να τα εχω ολα ετοιμα.πλησιαζει ο καιρος κ μου φαινεται πολυ περιεργο.σε λιγο εχω γιατρο οποτε θα κλεισουμε κ την οριστικη ημερομηνια.

απλα εχω λιγο ανησυχησει γιατι εχουν πρηστει τα ποδια μου κ μεταραω απο χθες τη πιεση μου,το ανωτερο ειναι 13 που παντα εχω 12 το πολυ κ η μικρη μου σημερα εφτασε 9 που παντα εχω 7.μου ειπε ο γιατρις να μην τρωω αλατι να μην ανησυχω,φταιει κ η ζεστη αλλα να το παρακολουθω.εχω πεσει ψυχολογικα απο αυτο το θεμα κ ειδικα το βραδυ τα ποδια γινονται πολυ πρησμενα αλλα κουραζομαι κ αρκετα με το παιδι.

νανσουλι μου πιστεψε με σε νιωθω απολυτα.ολα αυτα που λες με τα σωληνακια τα σκατακια να τα βλεπεις μεσα στη γυαλα κ να σε διωχνουν γιατι θελουν να τους κανουν κατι τα εχω περασει,χριστινακι μου κ εσενα σε νιωθω απολυτα..γυρναγα σπιτι κ ημουν ρακος.δεν εβλεπα την ωρα να παω νοσοκομειο να τον δω κ να μαθω νεα.εμενα νανσυ ηταν στον αττικο βεβαια που ξερεις οτι ειναι κοντα μας κ παρολο που ηταν δημοσιο δεν τον εβγαλαν ευκολα,τον ταραξαν στις εξευτασεις οποτε αυτο με το δημοσιο που λετε να τα παει δε ξερω κατα ποσο ειναι καλυτερα απο την αποψη φυσικα οτι θα βγουν πιο συντομα,γιατι ειναι δημοσιο κ κανουν κ εκει τα πειραματακια τους..απλα στο μητερα παιρνουν κ τρελα λεφτα.αχ κ εγω εκει γεναω..εχω λιγο αγχωθει παρολο που ειναι δευτερη φορα.αλλα λεω τωρα με τη κριση μη το εκαναν συστημα κ παθω κ εγω παλι καμια λαχταρα γιατι δεν θα το αντεξω ξανα.ειλικρινα ομως.παντως κ εγω πιστευω τα κλαματα κ ολα αυτα ειναι επειδη δεν εχεις τα μωρα σου,ειναι το ενστικτο της μανας που θελει τα παιδια της κοντα της,κ εγω ετσι ημουν.οταν γυρισαμε σπιτι ενω ημουν χαρουμενη,ετρεμα μη γινει κατι κ ξαναφυγει το παιδι απο το σπιτι,αστα σου λεω σε νιωθω απολυτα.

χριστιναι μου τα αγορακια σου ειναι πολυ γλυκα,τα εβλεπα κ χαμογελουσα κ εσενα αντωνια μου,παιδαρος ο γιοκας σου κ οντως φαινεται αγορακι!

ρε κοριτσια ολα αυτα τα κλαματα κ τα ξενυχτια τα εχω ξεχασει κ σκεφτομαι πως θα ειναι τωρα με δυο παιδια..παντως εγω θυμαμαι οτι σχεδον ο πρωτος χρονος ειναι το πολυ ζορι οσον αφορα κλαματα,πονακια κ ξενυχτια.μετα βεβαια αρχιζουν αλλα ας πουμε περπατανε κ θελουν προσοχη κ εκει ειναι ζορικα.η καθε φαση εχει κ τα δυσκολα,εμενα τωρα ο τονι με κουραζει γιατι τη μια ας πουμε ζηταει κατι,η κανει ανω κατω με τα παιχνιδακια του κ ολο πρεπει να μαζευεις αλλα πλεον συνενοουμαι,με αγκαλιαζει,οταν θελει ας πουμε νερο το λεει κ δε ψαχνομαι να βρω τι θελει.η καθε ηλικια εχει κ καλα κ κακα.

λια μου κ εσυ γειτονακι;το ξερεις οτι με τη νανσυ μας χωριζουν σχεδον δυο στενα ε;

παντως κ εγω εχω δεθει μαζι σας κ αν δε μπω μια μερα μου λειπετε πολυ.αφου χθες δε μπηκα,κ ανυπομονουσα σημερα να ερθει μεσημερι που ολοι κοιμουνται κ να σας διαβασω με ησυχια.κ χαιρομαι κ εγω με τις χαρες σας κ ειλικρινα στεναχωριεμαι οταν εχετε καποιο προβλημα.

μαρακι μου παραλιγο να το ξεχναγα,η κορουλα σου ειναι τελεια!!ειδικα αυτη η φωτο με το πονηρο γελακι ει ναι φανταστικη!αχ ανυπομονω να δω κ εγω τη δικια μου..

σας αφηνω προς το παρον,οταν γυρισω απο γιατρο θα σας πω νεα.εχει κ η ανθη γιατρο σημερα,αχ ανθουλι μου τελευταιες κ καταιδρωμενες μειναμε :D:D ,αντε τα λεμε μετα μαναρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αστα Αλεξανδρα μου και θα ξαναπαμε..δεν εχω ομως κατι να ανυσηχω.

Ελενα δεν πολυκοιμαμαι γιατι καθε 3 ωρες εχω το θηλαστρο,και στο ται'σμα δεν εχουμε ακομα ωραριο ποτε 2, 3,4 ωρες, εχω και ολη την ωρα να αποστειρωνω, αρχισαμε και να γκρινιαζουμε....στο τελος θα κοιμαμαι ορθια :-o:crazy::yawn: Παντως δεν ξερω αν επιτρεπουν να φερεις αλλο παιδιατρο, εχουν τους δικους τους που δουλευουν εκει και ειναι αρκετοι! Σιγουρα χρειαζεται να ημαστε δυνατες μας εχουν αναγκη τα μωρακια μας.

Εγω παρ΄ολη την ταλαιπωρια εκεινες τις ημερες δεν ξερω που εβρησκα τη δυναμη να αντεχω γιατι ειχα και τους πονους μου ακομα, με βολταρεν υποθετα την εβγαζα.

Και η μπεμπουλα τα ιδια της τα κρατησανε?? Εχω χασει επισοδεια......

Παντως εβαλα τις φωνες και ως δια μαγειας την αλλη μερα επεσε ο ικτερος απο 14 στο 10 μισο και τον πηραμε!

Τωρα τι να πω.....λετε να ετυχε???? :-?:-?:-?

Νανση υπομονη... καλα κανουμε και διαμαρτηρομαστε!

Με το καλο να παρετε τα μωρακια το συντομοτερο!!!

Δελφινακι υπομονη μια εξετασουλα ειναι και καλη επιτυχια! Και σε εμας θα του παρουν αιματακι την Παρασκευη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι με το καλο να δεις τη μπεμπουλα σου!

Μην αγχωνεσαι μπορει να ετυχε σε εμας...ολα να πανε μια χαρα σου ευχομαι και να φυγεις με το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω βικακι κ λιλ!!!ολο τετοια χαμογελα μας κανει κ με λιωνει!

βικαι εισαι ετοιμη πια για την γεννα? θα ερθει η μερα που θα εχεις την κορουλα σου αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, καλο μηνα!!!

Ηρθε και ο Αυγουστος οπου θα ερθουν και τα τελευταια μωρακια της παρεας μας και μεχρι το τελος του θα ειμαστε πλεον ολες μανουλες!!!!! :x:x

Και εγώ ετσι δεν μπορώ αν δεν διαβασω τα νεα σας και χαιρομαι οταν ακουω ευχαριστα απο ολες. Ειστε εξαρτηση και καλη συντροφια ολο αυτον το καιρο. Χαιρομαι που εχω γνωρισει απο κοντα την Ανθή και το Καρολινακι και ελπιζω να γνωρισω και αλλες μανουλες με τα μωρακια τους απο την παρεα μας αργοτερα :YMHUG::YMHUG:

kikitsa τωρα θα μας λες πιο συχνα τα νεα σου!

Ελενα τα ματακια πιο μετα περνουν το κανονικο τους χρωμα, εσας ειναι καποιος με μπλε για να τα διατηρησει?

Ελενη σε χασαμε και σενα, πως τα πας με την μικρουλα σου, βγαζεις μονο με το θηλαστρο ή της δινεις και στηθος?

Αντωνια πηρες το οκ για μπανακι, θα μπορεις να πηγαινεις με την κορουλα σου για να σε χαιρεται περισσοτερο!

Λια μου πηρε τα πανω του ο μικρουλης σου, ειδες τελικα το γαλατακι σου ηταν το καλυτερο για το μωρακι σου και φυσικα η αγκαλιτσα της μαμας του που την στερηθηκε για λιγο τις πρωτες μερες. Χαιρομαι που τα πατε τοσο καλα!!!

Ποσο ειναι τωρα ο δικός σου, ο δικός μου πριν μια βδομαδα ηταν 3600 σχεδον οποτε θα εχει παρει κατι ακομα κοντα στα 4 τον υπολογιζω στο περιπου γιατι δεν εχω παρει ζυγαρια. Τον αλλαξα νουμερο στις πάνες γιατι το 1 (2-4kg) σα να μην του εκλειναν καλά, τώρα οι (3-6kg) του πεφτουν λιγο μεγαλες αλλα νομιζω καλυτερα απο τις 1.

Χρυσα να σου ζησει το μωρακι, περιμενουμε συντομα νεα σου! :ymparty:

Ανθη περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο σημερα. Με τον θηλασμο ετσι ειναι ειναι φορες που τρωνε ασταματητα και για ωρες. Εμεις πρεπει να βρουμε τις ισορροπιες με τα μεγαλυτερα παιδακια μας, θα δω απο την αλλη βδομαδα που θα εχω και την Αγγελικη συνεχεια πως θα μου αντιδρασει :-?:-?

Νάνσυ και beboula κοριτσακια μου, να ειστε δυνατες για τα μωρακια σας σε λιγες μερες θα τα εχετε μαζι σας,και ολα υατα θα ειναι μια κακια αναμνηση. Κριμα παντως να μην σας λενε κατι ξεκαθαρο αυτο ειναι νομιζω που κανει τα πραγματα χειροτερα. Συμφωνω με την Ανθη και τα υπολοιπα κοριτσια ειναι φυσιολογικη η αντιδρασή σας.

Μαρια με το καλο και εσυ τις επομενες μερες να υποδεχτεις το κοριτσακι σου!

Βικάκι περιμενουμε και τα δικά σου νεα απο τον γιατρο, και μην κανεις ασχημες σκεψεις ολα καλα θα ειναι με την μικρουλα σου!!!

Το αστερακι μου κοιματε του εχω βαλει και το κλιματιστικο, τι σου ειναι η δροσια, αλλα οπου να ναι θα ξυπνησει για γαλατακι. Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Phrame kainourgio upologisth....\

gioupi......

Na zhsoyn ta mwrakia sta koritsia pou gennhsan.

Katerinaki apokleistika me uhlastro,the dinw apokleistika mhtriko gala.apo tote pou hmastan sth noshleia toses meres den eixe piasei thhlh opote apokleistika sththos...

Emeis meiname gia deka meres mesa prwton dioti isxyrizontan oti bghke aima apo to mwraki mou,trexa to avgo kai kourefto opote ksekinhse enas golgothas eksetasewn kai meta afou eidan oti den symbainei kati, mas eipan to thema sitishs....Eixame ginei h oikogeneia xwrafa...Otan bghkame apo thn entatikh kai hmastan sthn aplh,mas edwsan adeia kai hmastan se kaue geyma ekei...kai to paideyame kai th taizame...Gia deka meres den feygame apo ekei,to klama pou eixa kanei kai th stenoxwria pou eixa, anthrwpos na mhn thn parei pote.....Eidika tote me to aima,oti to mwro ebgaze aima,ftoy den thelw na to lew kan.

Meta h thlipsh egine peisma,mou elege o antras mou tha thn paroume,na mh stenoxwriesai esy.opote h monadikh lush htan na phgainoume ekei kai telika twra pinw 80 me 90 se kathe geyma....Gennhthkame 2830 kai eimsate 3300...

Nansy mou pshla to kefali.........ta paidia sou esena exeoun anagkg,an patheis kati se ayta tha kaneis zhmia.......

Liaki mou apo mallia kai eseis skizete...

Beboula tha ta parete kai eseis syntoma....

Tuo xronou tha phgainame Krhth,einai o kahmos mas pou den exoume paEi....

Anthh mou geia sou,este,alekaki,pasxalitsaki (na sou zhsei kiolas),maximaki,maraki....sigoyra exw ksexasei.

Ariadnh mou opote exeis xrono mas lew ta nea sou....

aaa....re koritsia gia to sexaki pou lete apo pote kanei.......Dhladh egw ekana hdh...kai den ponesa katholou pou lene gia ta rammata.... :roll:

Prepei na mathw ligo kalytera to plhktrologio kai na epanelthw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Phrame kainourgio upologisth....\

gioupi......

Na zhsoyn ta mwrakia sta koritsia pou gennhsan.

Katerinaki apokleistika me uhlastro,the dinw apokleistika mhtriko gala.apo tote pou hmastan sth noshleia toses meres den eixe piasei thhlh opote apokleistika sththos...

Emeis meiname gia deka meres mesa prwton dioti isxyrizontan oti bghke aima apo to mwraki mou,trexa to avgo kai kourefto opote ksekinhse enas golgothas eksetasewn kai meta afou eidan oti den symbainei kati, mas eipan to thema sitishs....Eixame ginei h oikogeneia xwrafa...Otan bghkame apo thn entatikh kai hmastan sthn aplh,mas edwsan adeia kai hmastan se kaue geyma ekei...kai to paideyame kai th taizame...Gia deka meres den feygame apo ekei,to klama pou eixa kanei kai th stenoxwria pou eixa, anthrwpos na mhn thn parei pote.....Eidika tote me to aima,oti to mwro ebgaze aima,ftoy den thelw na to lew kan.

Meta h thlipsh egine peisma,mou elege o antras mou tha thn paroume,na mh stenoxwriesai esy.opote h monadikh lush htan na phgainoume ekei kai telika twra pinw 80 me 90 se kathe geyma....Gennhthkame 2830 kai eimsate 3300...

Nansy mou pshla to kefali.........ta paidia sou esena exeoun anagkg,an patheis kati se ayta tha kaneis zhmia.......

Liaki mou apo mallia kai eseis skizete...

Beboula tha ta parete kai eseis syntoma....

Tuo xronou tha phgainame Krhth,einai o kahmos mas pou den exoume paEi....

Anthh mou geia sou,este,alekaki,pasxalitsaki (na sou zhsei kiolas),maximaki,maraki....sigoyra exw ksexasei.

Ariadnh mou opote exeis xrono mas lew ta nea sou....

aaa....re koritsia gia to sexaki pou lete apo pote kanei.......Dhladh egw ekana hdh...kai den ponesa katholou pou lene gia ta rammata.... :roll:

Prepei na mathw ligo kalytera to plhktrologio kai na epanelthw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη περασατε και εσεις δυσκολα , παντως για το φαγητο εχουν να πουν ,οτι δεν τρωνε κυριως σαν αιτια και μας τα κρατανε.Εγω ημουν σιγουρη οτι στο σπιτι θα τρωει , οπως και εγινε! Τον πηραμε απο εκει 2840 και σημερα που ημαστε 15 μερες στο σπιτι στα 3700! Τι να πω ....και η τσιριδα του οταν ειναι η ωρα για να φαει δεν περιγραφεται!

Φτανουμε και τα 115mlστα γευματα και ημαστε καπου στα 600mlτην ημερα!

Κατερινακι μια χαρα με τα κιλακια του ο μικρος σας!Ετσι οπως τα λες ειναι ....καταλαβαινουν τη φροντιδα μας, νιωθουν την αγαπη μας και ηρεμουν στο σπιτι!

Εμενα τωρα μου τεντωνει και το ποδι για να του το χαιδεψω και να του φιλισω το πατουσακι. Εχει πολυ πλακα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιος πηγε στην μοναδα ενα :D που ναι τα μωρα εκτος θερμοκιτιδας αλλα η κορη ακομα στην 3 :D αλλα πιστευω αυριο θα παει η μικρη μου στην 2..αφου γεμισαν οι θερμοκιτιδες και εχουν να παρουν κ απο αλλους λεφτα τωρα..

επιτελους πηρα τουλαχιστον το ενα αγκαλια κ το ταισα..φυσικα βυζι δεν επιασε..γιατι μου το εμαθαν στο μπιμπερο..κ να δω πως θα τα καταφερω να μαθουν βυζι..γιατι το θηλαστρο το απεχθανομαι :evil::evil:

μπορω να πω πως ηταν απιστευτο το συναισθημα..αυριο το πρωι παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kagouraki exoun mple stin oikogeneia alla oxi emeis. Tha deiksei se kanena eksamino an tha meinoun etsi h oxi.

Nansouli eides pou siga siga ola ftiaxnoun?? :YMHUG: Ante tha deis pou se liges imeres tha ta exeis kai ta duo. pisteuw oti tha mathoun kai to stoithos otan pas spiti me ligi upomoni.

Bikaki etoimazesai?? Plisiazei kai sena h megali mera!

Nene elate kai seis tou xronou :lol:

Lilaki giati me to thilastro? De thimamai ti eixes pei gia auto, den pianei to stoithos??

H Lia pou einai?? Boltarei??

Delphinaki paw twra na balw fwto kai pigaine na deis an moiazoun! Tha balw kai mia oikogeneiaki apo to sarantismo mas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα εβλεπα τη μικρη σου κι ελεγα...τι μου θυμιζει,τι μου θυμιζει!!!Το δελφινοκοριτσο μου θυμιζει!! :lol:

Μοιαζουν λιγουλακι οντως!

Οι περισσοτερες εχετε μωρακια με μπολικο μαλακι.Ο δικος μου με το μαλλι του λοκατζη.

Δεν τα ειπαμε πολυ σημερα,ηταν δτσκολη μερα με τους κολικους..ελπιζω να μην ειναι και αποψε χαλια.Ειμαο αυπνη και με πιανουν οι αρρυθμιες παλι απο την κουραση.Μάρεσει που θελουμε και διακοπες,ο αντρας θα μπανιαριζεται και θα λιαζεται κι εγω σαν το ζομπι θα προσπαθω να ηρεμησω το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Lia moiazei me tis Delphine tin kori auto tis elega.

Kai egw elega oti pigate kamia bolta kai giauto xathikes.

Emeis exoume ponakia mallon apo aeria kai twra pou grafw o antras mou tis tribei tin koilitsa.

Lia na prospatheis kai mes ti mera na koimasai gia na min niwtheis auti tin kourasi apto ksenuxti.

Egw pou pote den koimomoun ta mesimeria twra ta pio polla, molis koimithei h mpempoulithra mou

koimamai kai gw.

Kai emena polu malli nai kai exei makrinei kai arketa apo pisw...apo mprosta tis kanw kokoraki xtenisma kai exei polu plaka.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

brika xrono na sas diavaso ligo...

kangaroo,fotini,venus,ariadni kai pasxalitsaki na sas zisoun ta morakia sas, kali loxeia kai kalous thulasmous na exete ;)

piga t'apogeuma me ton mpampa mou sto irakleio na do ta mora mou giati o antras mou douleue kai den katafere na fugei na noris na pame mazi :( epatha krisi ekei otan eida ta solinakia stis mutoules tous :cry::cry::cry::cry: den trogane kala mou eipe i paidiatros kai giauto tous ta balane... gennithikane 2250 kai 2300 kai xasane peripou 100-150gr. simera o manolis einai 2270 kai o antonis 2130! mou dosane ton manoli na ton kratiso stin agkalia mou kai ton eixa peripou 1 ora :) o antonis mou akoma den bgike apo ti thermokoitida kai etsi den ton exo parei akoma agkalia :cry: simera eixan sunexeia ta matakia tous anoixta kai me koitousan me parapono :cry::cry: den antexo thelo na ta paro spiti, na ta exo mazi mou...

ax nansoula mou ti trabame kai oi duo!!! tin kuriaki tha ta pareis :):) me to kalo koritsaki mou, polu xairomai :):) ego den ksero akoma pote tha ta paro alla kano upomoni...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα αν δεν κανω λαθος κοντα στα 2500 τα παιρνεις, νομιζω οτι ετσι ακουσα. Κουραγιο και σε εσενα γλυκια μου.Θα φτιαξουν ολα σε λιγο!Και σε εμενα καθετηρακι απο τη μυτη του ειχα για να τρωει.Να εισαι δυνατη γιατι μας νιωθουν και στο σπιτι θα εισαι συνεχεια στο τρεξιμο.

Ελενα τον εμαθαν μαλλον οσο ηταν εκει στο μπιμπερο.Αλλα τι να κανω που εχω γαλα και θελω να του δινω και απο το δικο μου εστω για 40 μερες.Κανω και προσπαθειες να τον βαλω στο στηθος αλλα ακομα τιποτα... :(

Μωρακια με πολλα μαλλακια βλεπω και εγω τι γινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Σήμερα πήγα στο γίατρό. Την προηγούμενη φορά μου είχε πει ότι με βλέπει να παίρνω όλο το μήνα και έτσι εγώ από τότε κάνω συνέχεια δουλειές και γενικώς κουράζομαι αρκετά. Τα πράγματα λοιπόν έχουν αλλάξει πολύ. Η φραουλίτσα έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη και παρόλο που η κοιλιά μου δεν είναι χαμηλή το μωρό είναι πολύ χαμηλά :?:?:?:? Μου είπε ο γιατρός λοιπόν ότι με τη θέση που έχει μπορεί να γεννήσω και στις 37 εβδομάδες και κάτι αλλά να κόψω λίγο φόρα γιατί το ιδανικό είναι να γεννηθεί ένα μωράκι από τις 38 και μετά :?:?:?:? Του περιέγραψα και τα πονάκια που έχω πλέον καθημερινά και μου είπε ότι είναι προεόρτια :?:?:?:?Το βάρος της είναι 2900 και μου είπε ότι στις 38 εβδομάδες θα είναι γύρω στα 3200 και αν έφτανα μέχρι τις 40 θα ήταν 3500. Δε φτάνω με τίποτα όμως μέχρι τις 40.Έχω αγχωθεί αρκετά. Λες και γεννάω πρώτη φορά.Είχα αρχίσει να βάζω στο μυαλό μου ότι θα φάω όλο το μήνα και τώρα μου ήρθαν απότομα τα νέα. Εγώ κορίτσια εδώ και αρκετό καιρό έχω διάισθηση ότι θα γεννήσω 15 Αυγούστου. Για να δούμε..Θα πέσω μέσα ή θα έρθει νωρίτερα η μπουμπού; Τώρα που σας γράφω έχω πάλι τα κλασικά νυχτερινά ύποπτα πονάκια :?:?:?:?:? Από αύριο πρέπει να φροντίσω και για τη βαλιτσούλα μου γιατί ούτε καν την έχω κατεβάσει από το πατάρι..Εντωμεταξύ και το στρώμα της κούνιας και του πορτ μπεμπέ θα τα πάρω Τρίτη. Επίσης την Τρίτη έχω και κομμωτήριο. Θα προλάβω λέτε;; Το επόμενο ραντεβού με το γιατρό το έκλεισα σε μια εβδομάδα. Αυτά τα νέα μου. Είχα νεάκια δεν μπορείτε να πείτε ε;;;;;

Νάνσυ και μπεμπούλα πόσο δύσκολο είναι αυτό που περνάτε....Κάντε υπομονή κοριτσάκια μου και πολύ πολύ σύντομα τελειώνει το μαρτύριο. Ήδη το ένα σας το μωράκι το πήρατε αγκαλίτσα..Σε λίγο θα τα έχετε και τα δύο στο σπίτάκι σας ;);););););)

Κατερινάκι μου χαίρομαι κι εγώ πάρα πολύ που έχω γνωρίσει εσένα και το Καρολινάκι από κοντά. Στο χωριό που θα πας θα έχεις και τη μανούλα σου κοντά και έτσι θα μπορεί κάποιος να απασχολεί την Αγγελικούλα όποτε θηλάζεις. Μέχρι να γυρίσετε στην Αθήνα θα έχει ρυθμίσει κάπως και ο μπεμπάκος τα γευματάκια του. Να του δωσεις ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ φιλάκια από εμένα!!

Ελενάκι είναι πολύ σπαστικές οι αϋπνίες, ειδικά όταν έχουμε τόσο μεγάλη ανάγκη τον ύπνο...Μου έχει τύχει πολλές φορές να είμαι ράκος από την κούραση και να μην μπορώ να κλείσω μάτι. Μετά αγχώνομαι και η αϋπνία δε φεύγει με τίποτα :?:?:?:?Η κορούλα σου είναι μια θεά. Πολύ πολύ όμορφη και τα μάτια της υπέροχα. Κάτι μου λέει ότι δε θα αλλάξουν χρώμα. Δεν έχουν αυτό το κλασικό γαλάζιο που έχουν όλα τα νεογέννητα (σχεδόν όλα μάλλον γιατί ο γιος μου γεννήθηκε με μάυρα :roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol: )

Ελένη μου κάνε προσπάθεια να πιάσει στήθος η μπουμπού σου γιατί με το θήλαστρο δεν παλεύεται η κατάσταση :?:?:?:? Μου θύμισες τα δικά μου. Δεν ξεκουραζόμουν ποτέ γιατί όποτε κοιμόταν το παιδί εγώ έβγαζα γάλα. Αυτή τη φορά ή που θα πιάσει η μπέμπα μου στήθος ή που θα δώσω ξένο. Με θήλαστρο αποκλείεται να ξαναμπλέξω :?:?:?:? Εσύ πώς την παλεύεις;;;Σαράντισε η μπουμπού σου ή έκανες σεξ πριν τις σαράντα μέρες;;;

Πολλά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη και εσυ αυπνοιες ?

Κοντευεις και εσυ και ετοιμαζεις βαλιτσουλα βλεπω.Προσπαθησε να μην κουραζεσαι μηπως και παρεις λιγες μερες ακομα.Ευχομαι να πανε ολα μια χαρα Ανθη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia, sikothika pali simera 6ora apo sinitheia sto nosokomeio pou erxotan oi nosokomes gia piesi kai xapia :?:? opos kai exthes perimeno na paei 12.30 na paro tilefono gia enimerosi kai meta na paei 5 na fugoume gia irakleio na pao na ta do... mou leipoun ta mora mou para polu, mono 2 ores tin imera exo dikaioma na ta blepo! :cry::cry::cry: :cry: tragiko einai gia mia mana na min tin afinoun na blepei ta mora oso kai opote thelei :!::!::cry::cry:

sas euxaristo polu gia ta sxolia sas gia tis fotografies ;) nansoula theleis na ginoume sumpetheres :) dexomai ;)

lil mou siga siga tha piasei kai buzi alla thelei xrono etsi mou eipe i paidiatros gia otan tha bgoun apo to nosokomeio...

anthi mou polu kalo baros exei i fraoulitsa sou kai 2 ebdomades na kratisei akoma mia xara tha einai ;) min agxonesai kai min kaneis polles douleies, ksekourasi thelei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημαρα κοριτσια μου..

ανθη μου κοντευεις κ εσυ αντε με το καλο.

που ναι τα αλλα κοριτσια που γεννησαν;;λογικα εχουν βγει

κοριτσια τωρα που βγαινω απο το σπιτι απο την πρωτη μερα που γεννησα λογω νοσοκομειου μου εχουν σπασει τα νευρα να με ρωτανε ποτε με το καλο..κ εγω να απανταω πριν λιγες μερες γεννησα..κ να φανταστειτε μονο με την γεννα μου εφυγαν 10 κιλα..απλα η κοιλια δεν εχει φυγει κ ειμαι σαν να μαι στις αρχες εγκυμοσυνης..

τι σπαστικο..με κανουν κ νοιωθω ασχημα..κ φυσικα δεν τρωω πολυ γιατι με ενοχλει που με παιρνανε για εγκυο..

ειχατε εσεις τετοιο θεμα;;;;ο αντρας μου καθε φορα γελαει..κ μου λεει τι νομιζεις για πιο λογο καθονται μες στο σπιτι 40 μερες;;κ σκεφτητε εμενα που με τα διδυμα ειχα πληρες ανοιγμα της κοιλιας κ που να μαζευτει ολο αυτο σε μια εβδομαδα;εχω διαβασει οτι η κοιλια διδυμων αργει πολυ να μαζευτει..

μπεμπουλα μου εσυ τα βλεπεις δυο ωρες..εγω μιση ωρα το πρωι κ μια ωρα το απογευμα..κ ειναι ολες οι νοσοκομες η μια χειροτερη απο την αλλη..μονο μια εχω δυο εχω συμπαθησει κ ειναι κ οι μονες που ειναι κ πιο τρυφερες με τα μωρα..

λιλ κ εγω ειδα οτι δεν βλεπω να πιανουν το στηθος με τιποτα..τα καλομαθαν στο μπιμπερο..κ τα εχω παρει,,γιατι με το θηλαστρο δεν την παλευω κ εχω κ την μικρη την ωρα που βγαζω γαλα να το τραβαει..

η ξαδερφη μου παντως που ηταν κ εκεινης κατω στην μοναδα δεν καταφερε ποτε να δωσει στηθος..

νενε εσυ θηλαζεις;;που ηταν κ εσενα στην μοναδα;

θα ρωτησω τις κοπελες σημερα πως θα τα κανω να πιασουν βυζι.μα ειναι απιστευτο εχω μεγαλη θηλη κ ισα που την εβαλε στο στομα του κ δεν εκανε τιποτα..τι χαιδεψα αυτια τι δεν εκανα αλλα τιποτα..κ μωλις εβαλα το μπιμπερο το αρπαξε κ ηπιε το γαλα σε κλασματα δευτερολεπτου..αφου ηρθε η κοπελα κ μου ειπε οτι τρωει παρα πολυ..

πιστευω πως δεν θα προλαβαινω να βγαζω κ γαλα κ ολα τα αλλα κ απο οτι βλεπω δε θα τους φτανει κιολας ο μικρος πινει καθε δυο ωρεσ 50 μλ κ βαλε η μικρη καθε δυο ωρες 25μλ κ εγω βγαζω καθε 3-4 100-120 μλ πως θα τους φτασει;;βεβαια εαν επιαναν στηθος θα αυξανοταν κ η παραγωγη..αλλα η απευχθεια μου για το θηλαστρο κ το βλεμμα που παει καθε φορα στο ποσο θα βγαλω δεν βοηθαει στην αυξηση της ποσοτητας..

λια μου δε σου πα οταν πηγαμε στον μυαρη να τον πληρωσουμε μας λυπηθηκε ο ανθρωπος με ολο αυτο που περναμεκ μας ειπε να του δωσουμε οτι θελουμε..φυσικα του δωσαμε κανονικα γιατι ο γιατρουλης μου ενδιαφερθηκε απιστευτα για εμενα κ τα μωρα κ ακομα πηγαινει κ βλεπει τα μωρα μου...αχ τι καλος γιατρος!!!στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι αυτο που λενε αντρα αλλαζεις γιατρο με τιποτα :lol::lol::lol:

παω να μαζεψω τον χαμο γιατι εφυγε η πεθερα κ τωρα πρεπει να τα κανω ολα εγω..αλλα λιγο με νοιαζει..εχω τοση λαχταρα να ερθουν σπιτι τα μωρα μου που εχω απιστευτη ενεργεια για το τι θα ακολουθησει..αυτα να ερθουν σπιτι κ ολα θα τα καταφερω!!!!κ θα σας στειλω φωτο οπως στην τηλεοραση το πριν κ το μετα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax nansoula mou kai emena to idio mou lene otan me blepoun, exthes otan gurisa apo irakleio stamatisa sto souper market tis geitonias kai mou lene pote me to kalo :shock::shock: kai tous leo to sabbato gennisa kai mou leei t'afentiko aaa giauto exeis mikroteri koilia alla sigoura tha argisei na ksefouskosei :shock::shock::shock::shock: mono misi ora to proi kai misi to bradu?? ti na po!!! ante na bgoun na iremisoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera....

Nansoula ki egw me thhlastro apokleistika...oute egw vlepw na pianei,toses meres mesa sto mpimpero einai poly dyskolo...mesa thn eixa gia 15 meres...h pio eyolh lysh einai na vazoun to rinogastriko gia mam...

Anthh mou thelw na to palepsw,me voithaei kai o antras mou,ekeinos taizei egw bgazw gala.....mpravo liaki mou me to varos...ennoeitai pws ki egw eimai aypnh.....doxa tw thew re koritsia pou oantras mou exei dikh tou douleia kai pou einai kai kalokairi....

eixa kai th mama alla dystyxws prin 5 meres thn epiasan oi aimorroides kai tha egxeiristei kai den mporw na kanw kati ;h na paw.....ti na kanoume mesa sth zwh ola...

elena mou koukla h mpoumpou sou........kai eseis vevaia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoules mou....

mariagiwrgos me to kalo.....

bikaki k anthi ante plisiazei k i dikia sas wra me to kalo k min anxwneste...

katerinaki k emena otan allaksa to noumero mou eixan fanei megala ta 2aria alla twra einai entaksei k mallon tha tou allaksw se 3 se ligo....

elena k ta dika mas matakia mple einai akoma k euelpistw na tou meinoun exei o papous prasina emas makari na ta parei...

nansy mou ti kala pires toulaxiston to ena agkalitsa ante ligo emeine k tha ta pareis sto spiti k ta duo k mia xara tha ta kataferneis...

beboula mou k esu pires to ena agkalitsa ligi upomoni k tha ta pareis mazi sou sto spiti grigora..

lil k nene perasate k eseis duskola alla ola perasan k einai kala.. twra oso gia ton thilasmo sas katalavenw apoluta giati k emena den ithele to stuthos apo tin arxi (exw mikres thiles k den mporouse na tis piasei k tsatizotan) me polu upomoni k prospatheia katafera na tou dinw stuthos twra mono k pinei mia xara.. to mono pou me apasxolei ligo einai pou den kserw ama tou ftanei auto pou pinei k ama pernei varos tha to doume otan pame stin giatro auto... i giatros mou elege sunexeia na ton vazw 10 lepta sto stuthos k na tou dinw k me to mpoukali meta alla egw tou dinw apokleistika stuthos k pame kala....

xthes legame me ton antra mou na vgoume to vradi gia fagito molis koimithei o mikros pou sunithos koimatai stis 8 alla mas ta xalase ta sxedia k koimithike gurw stis 10:30 opote akuro alla mou koimithike polu kala ksupnise 5 to prwi mera.... k to prwi ksanakoimithikame k ksupnisame stis 10 xortasa ligo upno...

koritsia na rwtisw kati uparxei periptwsi na katapinei aera to paidi apo to stuthos? den mporw na to katalavw pou mou to lene... sto mpoukali nai mporei alla k sto stuthos?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! νανσυ με το καλο να παρεις το μωρακι σου!! :lol::lol: μ'αρεσε αυτο που ειπες...βγηκαν κ αλλα μωρακια κ τους πιανετε χωρο? :lol::lol: αν ειναι ετσι πες τους δωστε τα απο τωρα!!!το χρημα τι κανει!!! :evil:

μπεμπουλα ξερω ειναι πολυ δυσκολο!ο θεος να σας δινει δυναμη κ συντομα να κρατατε τα μωρακια σας στην δικια σας αγκαλια!

ελενα επαθα πλακα!!! :lol::lol: καλε μαζι τα καναμε? :lol::lol:

ελενη-νενε κ εσεις τι τραβηξατε?πως ειστε τωρα?

κοριτσια κ εγω οταν γεννησα κ μετα με ρωτουσαν ποτε με το καλο γεννας?κ εγω τους ελεγα οτι γεννησα πριν 4ις μερες!!!ποσο μαλλον που εσεις ειχατε κ διδυμα!!

βικακι κ ανθη με το καλο να ερθει η μερα που θα εχετε τα μωρακια σας!!!!

ναταλια ναι παιρνει αερα..οταν ρουφαει κ κανει ενα περιεργο ηχο αερα ρουφαει..αλλα δεν ειναι σαν του μπουκαλιου..πιο λιγο ειναι..

εμεις ξεκινησαμε το νουμερο 3 στα παμπερς..γιατι με το 2 μας εφευγαν απο τα πλαγια κ της εσφιγγαν στην μεση..

το απογευμα θα παμε παπαγεωργιου..για να δουμε τι εγινε κ μας γυρισαν πισω τις εξετασεις! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia twra eida tis fwto ontws moiazoun ta mwrakia, kouklitses einai....

lil mou kouklos o prigkipakos...

nene k i dikia sou gluka einai k sou moiazei...

beboula mou ta antrakia sou einai sketi gluka k moiazoun metaksi tous, tha mou peis didima einai den tha moiazoun.. grigora na ta pareis sto spiti na ta xairesai...

ax otan mou xalogelaei k mou kanei xaroules me trelenei auto to paidi....

maraki perimenoume na mas peis ti eginei elpizw na min einai tpt...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...