Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Καλημερα

Σημερα ειναι η μερα της Κατερινας, λογικά θα εχει γεννησει τώρα και θα εχει την νεραιδουλα της αγκαλια! Περιμενουμε νεα σου, να σου ζησει κοριτσακι!!!! :ymparty:

Ελενα ολα καλα λοιπον με την ευχή! Και εγω ήξερα οτι μονο τα αγορακια βαζουν στο ιερο...τι ήπαν τα πεθερικά για το ονομα? Περασατε ομορφα και στον γαμο ωραια και δεν σας κουρασε η μικρουλα!

Βικακι εχεις γιατρο την Τεταρτη ωραια θα δεις την μικρουλα σου πάλι. Αν δεν εχετε αποφασισει το ονομα δεν υπαρχει προβλημα ρωταει και αν το εχετε αποφασισει απλώς το λες και το διαβαζει εμενα με ρωτησε στην ευχή των 8 ημερών που γινεται και η ονοματοδοσια.

Κατερινακι και Σταυρουλα τι συγκινητικά λογια γραψατε, αυτή ειναι η αληθεια εχουμε δεθει πολύ γιατι περναμε τα ιδια ακριβώς την ιδια στιγμη και ειναι ευκολο να μοιραστεις οσα νιωθεις με ανθρώπους που βιώνουν το ιδιο με σενα την ιδια στιγμη.

Ανθή αρχισαν τα πονακια αντε πλησιαζει και η δικη σου η ωρα σιγα σιγα, υπομονη μεχρι την Τεταρτη να δεις τι θα σου πει και ο γιατρος.

Σταυρουλα σωτηρια η κουνια ε του αρεσει του μικρουλη, αντε να ξεκουραστεις και να κοιμηθεις και εσυ λιγο.

Μαρια εισαι πολύ κοντα στο να γεννησεις, μην φοβασαι να εισαι οσο το δυνατον πιο ψυχραιμη και ολα θα πανε καλά, με ενα πονο και να μας ενημερώσεις.

Ναταλια μετα τις 40 μερες μπορει να κατσει στο καρεκλακι του αυτοκινητου αρκει να στηριζετε καλά η μεσουλα του, θα βρεις τροπο να τον βολεψεις χωρις να σου γερνει.

Εμεις ειμαστε μια χαρα τρωμε ανα μιαμιση ώρα περιπου την ημερα αλλα ευτυχώς την νυχτα θα ξυπνησει μονο 2-3 φορες. Χθες παντως πρεπει να ζεσταινοταν πολύ γιατι ολη μερα ειχε κοιμηθει δυο τρια μισαωρα αλλα μολις τον εβαλα στη δροσια στο air condition κοιμηθηκε σα πουλακι. Το βραδυ βγηκαμε βολτα με το καροτσι μας ο μικρουλης κοιμοταν ολη την ωρα, εγώ παλι κουραστηκα απο το περπατημα γιατι δεν πηραμε αυτοκινητο και περπατησαμε δυο ωριτσες περιπου. Να σας ρωτησω ενω ο αφαλος του του εχει πεσει απο την Πέμπτη χθες και σημερα ειδα σαν λιγο αιματακι ξεραμενο, σαν κακαδακι πανω και του το καθαρισα με λιγο οινοπνευμα, δεν εχω μιλησει με την παιδιατρο λετε να ειναι κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινακι να σου ζησει η νεραιδουλα σου..καλη λοχεια κ καλους θηλασμους...θα περιμενουμε τα νεα σου μολις επιστρεψεις στο σπιτι...

Ναταλακι εγω τον μικρο τον βαζω μεσα ηδη απο τις 40 μερες οπως ειπεκ το Κατερινακι θα βρεις τροπο να το βολεψις να μην γερνει..εγω βαζω μια κουβερτουλα διπλωμενη απο κατω για την μεσουλα του...

Κατερινακι καλος ο μικρουλης δεν σε παιδευει ε ?εμενα πολυ με παιδευει το αντρακι μου...

Σταυρουλα τελειος ο στρατουλης με την κουνια του ε???μπραβο να ηρεμησεις..λιγο...

Να ρωτησω κατι ρε κοριτσια???κατα την διαρκεια της μερας πετρωνει το στηθος σας..εμενα μονο το βραδυ το νιωθω γεματο να το πω επειδη ξυπναμε ανα 3 ωρο- 4ωρο...εσας σας συμβαινει αυτο...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλίτσα το γέρνουν στο πλάι το κεφάλι τους γιατί αν το έχουν ίσια μετά είναι επικίνδυνο να πάθουν αναρρόφηση.

Εγώ τον έβαλα στο καθισματάκι από την 1η μέρα. Δεν παθαίνουν τίποτα. Μάλιστα με αυτό τον μετέφερα από το μαιευτήριο στο σπίτι. Αν θες όμως έχει το jumbo ειδικό μαξιλαράκι για τον αυχένα. Εγώ το πήρα και κάθεται μια χαρά τώρα.

Κατερινάκι δεν θα είναι τίποτα το αιματάκι θα είχε μείνει υπόλειμμα από τον αφαλό. Πρέπει αφού πέσει ο αφαλός τον καθαρίζουμε για λίγο ακόμα με οινόπνευμα.

Κατερινάκι -Πασχαλιτσα να σου ζήσει η μπουμπού. Ναταλία στείλε από όλες μας ευχές και την περιμένουμε πίσω στο φόρουμ με νεότερα.

Αντωνία ναι μου συμβαίνει και μένα σχεδόν κάθε μέρα γιατί μου κοιμάται αρκετές ώρες και όχι μόνο πετρώνει αλλά ξεχειλίζει κιόλας αφού βάζω 2 επιθέματα σε κάθε στήθος. Μου την σπάει που πολλές φορές γι'αυτό το λόγο ενώ δεν χρειάζεται να ξυπνήσω για να ταισω τον μπέμπη πρέπει να ξυπνήσω για να τραβήξω το γάλα με το θήλαστρο. :evil:

Φαίνεται ότι έχω χαλαρώσει με την κούνια που του πήρα αφού γράφω συνέχεια στο φόρουμ σήμερα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η κατερινα μας γεννησε!!!να σου ζησει γερη κ καλοτυχη να ειναι!!τα νεα τα εγραψε η ναταλια μας..με τον γιο εδω που να παρω σειρα να γραψω...κοριτσια εστειλα μνμ την κατερινα για της ευχες σας!!!σας διαβαζω μετα γιατι ο γιος πανω απο το κεφαλι μου ειναι..θελει να παιξει.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pasxalitsaki na sou zisei!!!!

Euxomai to mpempaki sou na einai gero, na pate spiti suntoma kai na mas peis

ta nea sou apo ekei!!!

Kali loxeia kai kalous thilasmous!!

Maximaki egw den to exw balei akoma sto kareklaki, akoma sto port mpempe to metaferoume,

an kai thelw na to balw alla o antras mou leei sunexeia oti einai nwris akoma giati den stirizei to kefali tou.

Pantws kai egw kserw oti uparxoun auta ta stirigmata pou sou eipe kai h Este isws auto se boithisei!

Kagouraki kai egw nomiza oti mono ta agoria bazoune. Pantws gia agori apokleietai na to pwrase me tosa roz!!

Delphinaki esena tin ebale ti mikri mesa sto iero o papas???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω γεννητουρια!!!Να σας ζησουν σε ολες ρε αγαπες!!!!Τι χαρες!!

Μαρια(γιωργος) αληθεια???Πωπω τελικα εχει πολυ αγωνια ο φυσιολογικος τοκετος!Αλλα ειναι οι στιγμες που θα σε σημαδεψουν για παντα..κλαψ :x

Ρε κοριτσια πως το εχετε καταφερει και κοιμουνται τοσο τα μωρα σας?Και ενω θηλαζετε αποκλειστικα κιολας,που πεινανε πιο συχνα υποτιθεται.Ακουω κατι 6ωρα και ζηλευω!Εμενα αν κοιμηθει 3ωρο κανουμε παρτυ!!Αν ξαφνικα μου κοιμηθει πολυ θα φρικαρω,θα νομιζω πως κατι επαθε!! :D

Εχει εδω και 2-3 μερες που γκρινιαζει πολυ,θελει συνεχεια αγκαλια και περπατημα.Δεν εχω κοιμηθει και ειμαι χωμα,γι'αυτο και δεν σας εγραφα.Και τελικα ουτε καροτσαδα τον πηγαμε ουτε τιποτα,αφου πραγματικα δεν μπορω να σταθω ορθια.

Σημερα εχω γιατρο!Εχω μαζεψει γαλα να δουμε αν θα το δεχτει,θα τον κρατησει η μαμα μου.Δεν θελω να μαθει το μπιμπερο ρε γαμωτο,δεν θελω καθολου.Αλλα καποιες φορες χρειαζεται,πως θα κανουμε καποιες δουλειες?Αν μετα δεν θελει το στηθος θα νοιωσω σα να τρωω τρελη χυλοπιτα..

Κι εγω περιμενα στο σαραντισμο να με ρωτησει για το ονομα αλλα τελικα δεν ρωτησε.

Κανονικα και τα κοριτσακια μπαινουν στο ιερο,δεν ξερω γιατι δεν το τηρουν ολοι.

Ποιες μεινανε για γεννα?Βικακι,Ανθη,Μαριαγιωργος για λιγο ακομα..και ποιες αλλες?Ξεχναω,που ειναι η λισταααα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exei mesa ena stirigmataki alla den kanei k tpt tha koitaksw gia stirigma sta jumbo..

lia min stenaxwriesai emena eperne mpoukali k twra einai sunexeia sto stuthos k edw k duo meres den mou pernei to mpoukali.. apo tin mia xairomai alla apo tin alli me stenaxwrei giati ama xreiaste na paw kapou den tha faei....

k emena einai mes tin gkrinai apo xthes k den mporw na katalavw ti to enoxlei olo agkalia thelei....

oso gia ton upno monos tou arxise na koimatai toso to vradi koimatai apo tis 8 mexri tis 3 k emena mou eixe fanei periergo k eixa tromaksei nomiza kati exei otan to ekane prwti fora

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου..

μπηκα να σας γραψω λιγο..βγηκα την κυριακη μονη μου..ζω μια κατασταση χαλια..πηγαινουμε στο μητερα 2 φορες τη μερα για να βλεπουμε τα μωρα..ευτυχως ειναι πολυ καλα αλλα ακομα δεν ξερουμε ποτε θα βγουνε βλεπετε πως θα βγαλουν περισσοτερα λεφτα;

η κορη μου κλαιει συνεχεια γιατι φοβαται μην ξαναφυγω κ κλαιει με το παραμικρο..ακομα κ στην τουαλετα απο πισω μου..βγαζω γαλα με το θηλαστρο για να το πηγαινω νοσοκομειο κ αυτο με ριχνει ακομα περισσοτερο..γιατι να μην εχω τα μωρα μου να τα θηλαζω;;;κ εχω κ την μικρη να το τραβαει να πειραζει τα κουμπια κ μετα να το παιρνει κ να προσπαθει κ εκεινη να βγαλει γαλα..να δουμε τι θα κανει οταν θα με βλεπει με το καλο να θηλαζω..

κλαιω συνεχεια κ γενικως ειμαι χαλια..κ το αποκορυφωμα η πεθερα μου δεν μπορει να κατσει αλλο κ οι γονεις μου θελουν να πανε λουτρακι!!!!!τι θα κανω μου λετε;;;κ το αστειο ειναι οτι ελεγε η μανα μου στην πεθερα μου πως εαν πανε λουτρακι τι θα πει η νταντα που θα αναγκαστω να παρω για τους γονεις μου που θα με αφησουν μονη μου!!!αυτο τους νοιαζει!!!γραφω κ βουρκωνω...κοριτσια νομιζω οτι ειμαι στα πρωτα σταδια καταθλιψης κ δε μπορω να το σταματησω!!!!κ φυσικα εχω κ τρελη σωματικη κουραση αφου κανω κ δουλειες.το βραδυ δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι απο τον πονο..

αυτα κοριτσια μου..δυστυχως με τα πηγαινεελα δεν εχω πολυ χρονο..εχω γινει ενας βεγγος που ποναει σωματικα κ ψυχολογικα..προσπαθω να γινω καλα κ δεν μπορω..5 μερες τωρα κ δεν εχω παρει τα μωρα μου ουτε μια αγκαλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nansouli mou den kserw ti na pw....gia ola ta alla (pono, kourasi ktl) tha sou pw na kaneis upomoni kai tha perasoun, alla frikarw otan blepw oti uparxoun goneis toso anaisthiti, sorry kiolas pou to lew auto alla gia mena prokeite gia anaisthitous na blepoun to paidi tous se auti tin katastasi kai na etoimazontai na fugoun!

Pragmatika den kserw ti na pw...oti kai na pw den tha allaksei tin katastasi sou, mono oti na mpaineis opote mporeis na ta grafeis na kselampikareis ligaki. Kai na pareis mia boitheia sto spiti oposdipote.

Lia emena pernei kai mpoukali kai stoithos kai den exei problima stin allagi, apla me to mpoukali to kanw pio arga giati exei mathei na roufaei grigora kai dunata sto stoithos gia na faei kai otan tis dinw to mpoukali pou h roi einai pio grigori pnigetai!

Emena to perissotero pou exei koimithei einai 5wro alla den einai standar...kai mono to bradu, ti mera ksupnaei to polu ana 3wro. Kai den exw kanei kati egw, apo mono tou to kanei.

Aleka pou eisai? Mas egrapses teleiws!!! Ela giati exeis polu douleia sti lista!!

Maximaki pare to stirigma, egw apla tha kanw ligo akoma upomoni na stirizei perissotero to kefalaki tis kai meta tha ti balw sto kathismataki.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha to dwkimasw k ama pali den kathete kala den prokeitai na ton vazw... i pla ka einai oti den to eixa sto spiti to eixame sto autokinito k mia mera pou vgikame eipa tha ton valw ekei k den pira to port mpempe k to metaniwsa giati den kathotan kala mesa eutuxws vgikame gia ligo...

nansouli mou exei dikio i elena einnai dunaton na skeftontai na fugoun enw se vleppoun se teteia katastasi...

gia ta upoloipa upomoni ligo ka tha perasei einai duskolo prospathise na min stenaxwriesai an k einai duskolo gia na kratiseis k to galataki sou k na mporeis na thilazeis meta....

euxomai grigora na pareis ta mwrakia sou agkalitsa k sto na gurisete sto spitaki sas oloi mazi...

kokona mou nai k emena gunetai etsi to stuthos to vradi to niwthw polu gemato alla oli mera einai entaksei...

xthes petaksa 120 ml diko mou gala giati den to ipie o mikros k perasan 24wres pou den pinete meta.. stenaxwrithika den thelw an to petaw... k mallon tha parw sakoulakia se teteies periptwseis na to vazw katapsiksi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουλιιιι, αχχχ μωρέ τι τραβάς. Γολγοθά ολόκληρο και οι γονείς τον χαβά τους με τα Λουτράκια. Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι καλά κάνεις και κλαις βγάλτο από μέσα σου να ξεσπάσεις. Σε καταλαβαίνω λιγάκι γιατί κι εγώ ενώ ήθελα να τον βουτήξω να τον θηλάσω μου λέγανε να του δίνω συμπλήρωμα και αυτό με είχε ρίξει ψυχολογικά πόσο μάλλον εσύ που δεν τα έχεις πάρει ούτε αγκαλιά. Πόσο θα τα κρατήσουν ακόμα? Σας είπανε? Σκέψου ότι θα περάσει αυτό και θα τα σκέφτεσαι σαν μία ανάμνηση καθότι σύντομα θα τα έχεις στην αγκαλιά σου και θα περάσετε ζωή χαρισάμενη.

Ναταλία εγώ έχω πάρει πιπίλα και μασχάλης θερμόμετρο. Επίσης, αντί για σακουλάκια μπορείς να πάρεις αποστειρωμένους ουροσυλλέκτες από το φαρμακείο και να αποθηκεύεις εκεί το γάλα για την κατάψυξη. Εγώ αυτό κάνω και γράφω με μαρκαδόρο επάνω ημερομηνία και ώρα που το έχω βγάλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νανσυ τι τραβας κ συ...καλα δεν ξερω τι να πω για τους γονεις???τετοια αναισθησια???κανε υπομονη κ κοιτα ν ανεβεις ψυχολογικα γιατι σε χρειαζονται τα μωρακια σου δυνατη..αχ κη κορουλα σου επεθε σοκ ε??θα τις περασει κ μολις δει ταδερφια της θα καταλαβει γιατι ελειπες...ευχομαι συντομα να περασει το μαρτυριο σου κ να παρεις τα μωρακια σου αγκαλια..δεν ξερεις ποτε θα βγουνε???δεν σας εχουν πει ακομα??

Ναταλακι κ γω πηρα πιπιλα κ μασχαλης οπως κ η Σταυρουλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ο ουροσυλλεκτης δε συστηνεται γιάυτη τη δουλεια.Μπορει να ειναι αποστειρωμενος αλλα δεν ειναι πιστοποιημενος για τροφιμα.

http://www.mitrikosthilasmos.com/2009/1 ... st_30.html

Αναφερεται εδω,και το εχω δει και πολλες φορες αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα δεν μου την εβαλε στο ιερο μεσα..εξω απο το ιερο την ακουμπησε κατω κ εσκυψα να την παρω..

νανσυ τι τραβας κ εσυ..ακομα κ τωρα? κουραγιο κ υπομονη..κλαψε οταν σου ερχετε..μην το κρατας..κ εγω δεν εχω βοηθεια..η μανα μου μασσαλια ειναι κ εχω μια πεθερα γαμα τα!!!να φοβασαι να το αφησεις το μωρο εστω για μιση ωρα..

κ εμεις εχουμε 2 μερες μες στην γκρινια ειναι η μικρη..θηλαζω κ περπαταω κ πολλες φορες παλευει με το βυζι κ κλαιει!της δινω ετοιμο μετα γιατι εχω γινει μουσκεμα στον ιδρωτα γιατι με ανεβαζει 20 την πιεση κ ετσι ηρεμουμε ολοι!σημερα βρηκαμε αλλο κολπο για να πινουμε απο τα μεμε..βρεχω πετσετα κ μουσκευω συνεχεια το στηθος..ετσι ειναι συνεχεια δροσερο κ πινει μονορουφη απο το μεμε κ δροσιζεται κιολας11δεν παλευετε η ζεστη..

ναταλια γιατι το πετας το γαλα?βαλτο στο ψυγειο κ στην συντηρηση το κρατας εως τρεις μερες κ στην καταψυξη εως 6 μηνες..ζεστανετο μετα σε θερμαντηρα η σε μπρικι με νερο..θερμομετρο ειχα απο τον γιο μου 11 χρονια κ ειναι για μασχαλη ηλεκτρονικο..το ειχα παρει απο φαρμακειο..παρα πολυ καλο..ακομα το εχω κ ουτε μπαταρια δεν εχω αλλαξει..

αυτο το μαξιλαρακι στιριχτιρα που πηρα ειναι παρα πολυ καλο..κραταει το κεφαλια σταθερα..εγω ακομα το πορτ μπεμπε εχουμε στο αμαξι.

μαρια γιωργος αντε με το καλοοοοοοοο!!!!!!!!!με εναν πονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsares mou,

aurio to proi tha bgo apo to nosokomeio! den ksero an tha einai me ta mora giati einai akoma sti thermokoitida :cry::cry::cry: to proi tha mou poun...

gennise kamia??? apo aurio tha exo xrono kai kali sundesi kai tha sas grapso kai ego tin empiria mou...

nansoula , elena kai bikaki den mporo tora kai 2 meres na paro tilefono i na steilo minima apo to kinito giauto kai den sas apantisa :?

nansoula pires ta mora????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exw ena thermometro pipila alla den to exw dokimasei akoma...auto apostirwnetai???

Tis masxalis ennoeitai to klasiko thermometro h ilektroniko? Exw ena ilektroniko to opoio

den mou aresei giati dixnei panta pio katw apti thermokrasia pou dixnei to klasiko.

Ws twra den tis exw balei thermometro.

Delphinaki kai emeis twra 2-3 meres exei polu pono kai klaiei enw prin itan polu isixi kai oute to klama tis den akouga. kai otan thelei na faei mexri na piasei to stoithos klaiei les kai tis prokalei pono to gala, molis to piasei omws iremei. Auta mallon einai oi kolikoi, ws twra emeis den eixame kolikous, eixame ponakia apo aeria kai otan prospathouse na kanei kaka, twra omws to katalabainw oti ponaei polu parapanw. Kai egw nomiza oti oso megalwnei strwnoun ta pragmata kai den tha ponaei kiolas! Ase pou simera apo ton pono exei gratzounisei ta moutra.

Extes etsi opws tin kratousa stin agkalia mou, exei arxisei kai sikwnei to kefali tis kai meta to katebazei me dinami...kai mou epekse mia kefalia sta plai sto stoma mou pou nomiza oti espase to donti mou, alla kai auto to kaimeno apo to xtupima eklaige! Kai twra kathe pou sikwnei to kefalaki tis to krataw mi faw pali kefalia.

Delphinaki mallon o kathe papas kanei ta dika tou...emena den tin afise katw mou tin edwse sta xeria kai tin ebale opws eixa pei prin sto iero mesa. poios kserei poios tropos einai o swstos.

To onoma ta petherika mou mia xara to piran...den exoun problima...apla o petheros mou leei oti de thelei na to fwnazei Ebelina giati ti einai auto leei, afou to onoma einai Euaggelia tha to fwnazw etsi de mou aresei na kobw ta onomata. Kai den ton adiko kiolas, apo ti mia exei kai ena dikio se auto pou leei. Den exw problima na to fwnazoun kai etsi afou etsi tha ti baftisoume.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia μην μου λες τέτοιαααα! :shock: Τόσο καιρό σε ουροσυλλέκτη το έβαζα. Καλά θα το στείλω το παιδί μου καμιά ώρα. Για πείτε τα ειδικά σακουλάκια από που τα παίρνετε? Χρειάζομαι τότε επειγόντως.

Ναι Έλενα αποστειρώνονται η πιπίλες βγαίνει ο μηχανισμός το γυρνάς και κάνει ένα κλικ και βγαίνει βάζεις την πιπίλα για αποστείρωση και μετά τον ξαναβάζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den tin exw anoiksei kan tin pipila na dw pws leitourgei! :shock:

Mallon prepei na tin anoiksw gia na kserw giati kamia mera tha thelw na dw an

exei pureto kai tha psaxnomai.

Auto me tous ourosullektes den to exw akousei, les na to steileis to kaimeno? :lol:

Pou to akouses kai to kaneis kai esu? Egw kai mono pou akouw oti einai ourosullektis nomizw den tha ithela na to balw ekei mesa to gala kai as einai apostirwmeno.

Egw ta sakoulakia ta agorasa apo to mother care alla kai sta alla magazia pou piga pou exoun eidi mpempe exoun tetoia...alla einai tis idias markas me to mixanima. Exw to Medella kai pernw sakoulakia medella.

Ta poulane kai sto internet. Einai kai psuloakriba. Ta dika mou to kathe kouti kanei 20 eurw kai exei mesa 20 sakoulakia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα η μαία μου το είπε να το κάνω έτσι. Εγώ έχω της Ameda. Τα βρήκα στο ιντερνετ τα σακουλάκια της Ameda τα έχουν 17 ευρώ και έχουν και τα δοχεία της Ameda και αυτά είναι πρακτικά γιατί τα αποστειρώνεις. Βέβαια εγώ τους ουροσυλλέκτες δεν τους αποστείρωνα να τους ξαναχρησιμοποιήσω. Αφού χρησιμοποιούσα το γάλα μετά τους πέταγα οπότε έτσι δεν νομίζω ότι αλλοιώνεται το υλικό. Τεσπά δεν νομίζω ότι έγινε και μεγάλη ζημιά αλλά θα φροντίσω να πάρω τα σακουλάκια και τα δοχειάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki emena i paidiatros mou eipe oti to gala stin suntirisi krataei 24 wres k stin katapsiksi 3-4 mines meta alliwnete...

gia tous ourosilektes eixa akousei k egw kapou oti den kanoun alla den thimamai ama to eixa pei edw...

k sakoulakia i paidiatros mou eipe na parw ama thelw na apothikeuo...

post-13479-13873939507351_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα η μέρα μου ήταν άκρως κουραστική γιατί έκανα συνέχεια δουλειές :?:? Αυτό το σίδερο ειδικά με έχει ξεκάνει :evil::evil::evil: Δεν βγήκα καθόλου εκτός σπιτιού γιατί η ζέστη ήταν αφόρητη..

Πασχαλιτσάκι μου να σου ζήσει η νεραϊδούλα σου!!! Πάντα ευτυχισμένο και υγιές να είναι το κοριτσάκι σου! Θα περιμένουμε τα νέα σου αναλυτικά!

Κατερινάκι μου 2 ώρες περπάτημα :shock::shock::shock::shock: ;;;;;Χαρά στο κουράγιο σου..Εγώ θα είχα κλατάρει..Ο μπέμπης σου κύριος! Μπορεί να θέλει να τρώει κάθε 1,5 ώρα αλλά το βράδυ λες και καταλαβαίνει!Πότε θα πάτε εσείς στο χωριό;;

Ελενάκι η μπεμπούλα είχε την πρώτη της μεγάλη έξοδο;;Σε γάμο η ζουζούνα :lol::lol::lol: ;;;;;Εγώ όταν ο Πάνος ήταν τόοοοσο μικρούλης μόνο στη μαμά μου είχα εμπιστοσύνη...Ήξερα ότι δε θα κάνει κάτι από το μυαλό της.

Αντωνία μου δεν είχα σήμερα γιατρό. Την Τετάρτη έχω και θα σας πω τα νέα μου φυσικά. Μεγάλωσε το αντράκι σου. Εντωμεταξύ φαίνεται πως είναι αγοράκι! Άντρας με τα όλα του ;);) !

Μαρία μου ούτε κι εγώ θα ήθελα να μείνω στο μαιευτήριο..Δεν υπήρχε λόγος να το κάνεις. Όταν με το καλό σε πιάσουν οι πόνοι θα πας. Άλλωστε είχες και το ΟΚ του γιατρού. Πάντως έφτασε και η δική σου η σειρά! Με το καλό εύχομαι!!!

Νάνσυ μου είναι πράγματι δύσκολες οι ώρες που περνάς..Μα γιατί τα έχουν στη θερμοκοιτίδα πια;; Και στο μηνα σου γέννησες και μια χαρά ήταν το βάρος τους. Τι πρόβλημα σου λένε πως υπάρχει; Δεν έχεις δικό σου παιδίατρο να τα δει ή δεν επιτρέπεται κάτι τέτοιο; Αν πάντως εκμεταλλεύονται τόοοοσο πολύ τους ανθρώπους στα ιδιωτικά μαιευτήριοα θέλουν σκότωμα. Τώρα για τους γονείς σου τι να πω;; Δεν μπορώ να καταλάβω τη στάση τους..Μίλα τους στα ίσια γιατί χρειάζεσαι ΒΟΗΘΕΙΑ. Δεν είσαι υπεράνθρωπος..Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάρεις σύντομα τα διδυμάκια σου στην αγκαλίτσα σου!

Λία μου δε μείναμε και πολλές. Άντε να γεννήσουμε κι εμείς γιατί θα σκάσουμε στο τέλος..Θα έρθει η στιγμή που και ο δικός σου μπέμπης θα κοιμάται 6ωρα. Άλλα παιδάκια το κάνουν νωρίτερα και άλλα αργότερα.

Ναταλία μου πολλοί γονείς βάζουν τα παιδάκια τους στο καρεκλάκι αυτοκινήτου από την πρώτη στιγμή.Αν πάρεις το στήριγμα για τον αυχένα του λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.Εγώ θερμόμετρο έχω υδραργύρου και τρέμω μην μου σπάσει γιατί δεν τα πουλάνε πια. Είναι τα μόνα ακριβή. Μεγάλες αποκλίσεις από τα ηλεκτρονικά.Με προσοχή το βάζω στη μασχαλίτσα. Όταν ήταν πολύ μωρούλι μας είπε ο γιατρός να το βάλουμε ελαφρώς στο πωπουδάκι αφού του σηκώσουμε τα δύο ποδαράκια προς τα πάνω.

Σταυρούλα αν δεν απατώμαι ο ουροσυλλέκτης απαγορεύεται για φύλαξη μητρικού γάλακτος. Το είχα διαβάσει σε κάτι οδηγίες που μας έβαλε η Κατερίνα για τη συλλογή μητρικού γάλακτος..Α τώρα είδα ότι στο έγραψε και η Λία.

Χριστίνα μου με το καλό να επιστρέψεις στο σπιτάκι σου και εύχομαι μαζί με τα μωράκια σου!

Αυτά κοριτσάκια μου. Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μάνες!Νυν και μελλουσες.

Αντε που ειστε,σκορποχωρι γιναμε!

Εχω νεα..Ο μικρος ξεκινησε κολικους.Σφαδαξε χτες ολη μερα.Πηγα γυναικολογο και τον αφησα στη μανα μου και η γυναικα φρικαρε,δεν μπορουσε να τον ηρεμησει.

Εχω και τη παιδιατρο που καθε φορα μου λεει οτι δεν ειναι κολικοι και μου περιγραφει παλι οτι κολικοι ειναι να κλαιει για 3 ωρες ,απογευμα/βραδυ ,κλπ.

Δηλαδη τοσο απολυτο ειναι?Αφου το μωρο φαινεται πως ποναει,μαζευει τα ποδαρακια και κλωτσαει,εχει αερια,κανει κακα με αφρο.Ουτε να κοιμηθει δεν μπορει και ξυπναει απο τον πονο,ουτε το φαι του ευχαριστιεται ηρεμα.

Αυτες η σταγονιτσες κανουν δουλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...