Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!

ΛΟΙΠΟΝ ΓΡΑΦΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΩΜΑΤΙΟ.

Η ΕΛΕΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΙΠΕ ΑΝΑΠΟΔΑ..ΤΟ ΑΓΟΡΙ 2650 Κ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ 2390.

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ Κ ΝΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ..Κ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..

ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΠΗΚΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΤΑΤΟ..ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΤΠ ΑΓΟΡΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΙΚΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ..Κ ΤΟ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ!!ΟΜΩΣ ΧΩΡΙΣ ΟΞΥΓΟΝΟ.. :evil::evil: ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Κ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΒΑΖΑΝ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ..ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΡΗΚΑΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟ! :evil::evil: Κ ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ 6 ΜΕΡΕΣ!!ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΟΤΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!! :evil::evil::evil: ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ!!!Κ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΑ Κ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ!!ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΚΤΛ :evil::evil: ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΠΙΣΤΕΨΕΙΣ!!!!

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΒΓΑΖΕΙ 600 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ..ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΡΟΥΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΟΠΥ!ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΛΟΙΠΝ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ;;;;ΟΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ!!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ Κ Η ΜΑΙΑ ΜΑΣ ΣΙΓΟΥΡΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΑ..Κ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ..

ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΑΨΟΓΟΙ!!!!Κ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛ Κ ΠΑΝΕ Κ ΒΛΕΠΟΥΝ Κ ΤΑ ΜΩΡΑ!!

ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΑΙΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ Κ ΕΔΩ Κ ΜΙΑΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΣΟΥΙΤΑ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΟΡΟΦΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Η ΔΙΑΜΟΝΗ 20000 ΕΥΡΩ!!!!ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΜΕ ΠΑΝΕ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ!! :cry::cry::cry:

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ Κ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Κ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ Κ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ

ΠΡΟΤΡΙΜΩ ΦΥΣΙΚΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΟΡΟΙ ΚΑΘΕΤΗΡΕς ΑΙΜΑΤΑ ΜΗΔΕΝ ΦΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ!!!ΜΩΛΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΦΑΓΑ ΦΙΔΕ!!!Κ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗ ΣΑΝΤΥ..ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΔΙΔΥΜΑ ΕΧΩ ΔΙΠΛΑ ΛΟΧΕΙΑ..

ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ...ΠΟΥ ΟΤΙ ΡΟΥΧΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟΡΩ ΕΑΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΤΙ..Κ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ NEWBORN.. :lol::lol:

ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΧΝΟΥΔΩΤΑ!!!ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΜΑΛΛΙ Κ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!!ΑΛΛΑ ΑΠΟΡΩ Κ ΕΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ.. :lol::lol: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ :lol::lol::lol: ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙ!!!ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ..ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ..Κ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΑΣ ΤΑ ΑΦΗΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ..

ΤΟ ΣΑΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΣΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ :cry::cry:

ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΒΓΩ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia,

simera epitelous piga kai ekana allages sta rouxalakia pou ithela kai fusika ta pira ola gia 1 xronwn giati den blepw na ta bazoume auta pou mou eferan pou einai gia 3 minwn giati posa pia forematakia na baloume to Septenbri. Exw kratisei bebaia kai kapoia. Ekana kai eksetaseis aimatos kai sidiro gia na doume ti tha bgei.

Kagouraki pernw kai sidiro kai asbestio, mallon exeis dikio mporei na einai kai apo tin eksantlisi, simera zugistika kai eimai kai ligo pio ligo apo otan emeina egkuos...alla pali exw thema me to koumpwma twn patelwniwn! Tosa polu pia anoikse auti h lekani???

Nansouli mou exeis dikio ta mperdepsa, sorry :oops: .

Simasia exei pws ta mwrakia sou einai kala...auta pou grafeis gia ekmetaleusi sta maieutiria einai aparadekta...einai kapws opws auta pou fobomoun egw me tous giatrous kai tis kaisarikes pou elega...

Mou kanei entupwsi oti eixes toso polu aima, egw akoma kai mesa sto maieutirio eixa mono kati stagwnes kathe mera kai rwtisa kai to giatro kai mou eipe oti twra plewn stin kaisariki mas katharizoun para polu kala kai den menoun polla na bgoun. Kala ennoeitai bebaia oti o fusiologikos einai kalitera. Alla kai h kaisariki exei kai ta kala tis....na twra de tha pigaines na genniseis xtenismeni an perimenes na genniseis fusiologika ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΕΔΩ ΕΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΠΑΝΤΩΣ ΕΦΕΡΑΝ ΤΙΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΕΝΤΟΝΙΑ..Κ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΕΤΡΕΧΑΝ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΛΟΓΩ ΔΙΔΥΜΩΝ..ΕΧΕΤΕ ΜΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ;;ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΧΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΜΩΡΑ..

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΑΘΑ ΚΡΙΣΗ ΦΟΒΟΥ..Κ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ Η ΠΙΕΣΗ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΣΒΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟ..ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ.. :lol::lol: ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ Κ ΜΗ ΠΟΝΕΣΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΝ ΠΟΤΕ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ :lol::lol: Κ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΕΧΩ!!!Κ ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΓΑ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ..

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΥΛΙΓΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ..ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΑΝ ΣΚΙΦΤΗ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΓΑΤΕ..ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ..

ΜΩΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ..ΤΟ ΜΑΝΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΖΗΤΑΕΙ..ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΑΜΑ..ΑΥΡΙΟ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΟΥΝ..

ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΑΛΛΑΖΩ ΔΩΜΑΤΙΟ!!!Κ ΔΕ ΘΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ μου σημασία έχει ότι σε καθυσηχάζουν ο γιατρός και η μαία, πάντως αν παίζει εκμετάλλευση, τί να πω.

Εγω κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό με τον άντρα μου και με το που μπήκαμε του λεει ο άντρας μου με ύφος "γιατρέ, πάμε για καισαρική λοιπόν?". Και ο γιατρός άρχισε να μας λεει ότι θα μπορούσαμε να πάμε και για πρόκληση αλλά οι συνθήκες είναι πολύ κακές γιατί η θέση είναι πολύ δύσκολη, οπίσθια προσωπική και ότι θα ταλαιπωρηθώ με τους τεχνητούς και τελικά δεν θα γίνει τίποτα.

Εγω κορίτσια δεν το επιχειρώ αφου μου τα λεει έτσι και πραγματικά σήμερα μιλούσαμε μία ώρα και τον έιδα ότι δεν κοροιδεύει.Η γνώμη του είναι επίσης να κάνω ολική επειδή είμαι αγχώδης και φοβιτσίαρα αλλά ρε κορίτσαι αυτό δεν το έχω αποφασίσει ακόμα....

Όσο για τα ραμματα μου είπε σε μια βδομάδα, δηλαδή Δευτέρα.

Τελικά λοιπον μπαίνουμε Κυριακή γύρω στις 8 και 10 θα γινει το χειρουργείο.

Βρε κορίτσια πείτε μου τί να κάνω με την νάρκωση?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουλινι!!Τι καλα,μπορεσες να μπεις να μας πεις τα νεα σου!Καλη η σουιτα?? :lol::lol:

Για τα του μαιευτηριου δεν το σχολιαζω...Γιατι θα βρισω 8-)

Τελικα χτες στο σαραντισμο δεν εκλαψα!χαχχα!!!Αλλα συγκινηθηκα,το μαναρακι μου..!

Η ευχη που διαβαζου παντως εχει πολυ ωραια λογακια.

Αριαδνη πραγματικα κι εγω στο επομενο παιδι θα εχω αυτο το διλλημα,ολικη ναρκωση ή οχι?

Θα ηθελα να ειμαι ξυπνια,για την εμπειρια,για να τα δω,και για να συνελθω γρηγορα.Αλλα απ'την αλλη ειμαι κι εγω τρελος κλασομπανιερας!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

νανσουλι μου να σου ζησουν τα μωρακια σου,χαιρομαι που ολα πηγαν καλα κ καλη λοχεια ναεχεις!!οσο για θερμοκοιτιδα μαλλον εκμεταλευση πεφτει,κριμα γιατι στεναχωριεσαι εσυ που δε μπορεις να τα χαρεις οσο θες.αλλα σημασια εχει που ειναι γερα.εγω αιμα ειχα φυσιολογικο παντως κ οπως λες μετα τη καισαρικη εκτος απο τη τρελη φαγουρα που ειχα το πρωτο βραδυ(ξεσπαγε η επισκληρηδιος μου ειπαν)σε ολο το σωμα κατα τα αλλα ειχα το πολυ μια εβδομαδα πονακια στη τομη αλλα με βολταρεν ημουν πολυ καλα.αφου στο λεγαμε οτι ολα ειναι οκ στις πιο πολλες περιπτωσεις μετα απο καισαρικη.

αριαδνη μου εγω πιστευω θα φοβομουν πιο πολυ την ολικη.ισως επειδη δεν εκανα κ τα εζησα ολα.καλα κ εγω μιλαμε για πολυ φοβιτσιαρα,παρολα αυτα που ξερω κ πωςειναι θελω να το ζησω κ οχι να κοιμαμαι.με φοβιζει η ναρκωση,τωρα τι να πω.αλλωστε ειναι τρομερη η στιγμη που βγαινει το μωρο κ ολα γινονται πολυ γρηγορα.δε καταλαβαινεις πονους,απλα ενα ζουληγμα στη κοιλια,ολα αυτα φυσικα με επισκληρηδιο ετσι;ειναι κριμα να το χασεις,σκεψου το παντωςκ ας μας πουν κ τα αλλα κοριτσια τη γνωμη τους.

μαρια εγω αυτα τα πονακια τα εχω συνεχεια,απλα προετοιμαζεται το συστημα για τη γεννα.παντως σχεδον καθε μερα εχω πονακια,προχθες βραδυ ηταν λιγο εντονα κ αγχωθηκα.τουλαχιστον ας κλεισω τις 36 εβδ.οχι για κιλα τοσο εφοσον βγαινει μεγαλη η μπεμπα στον υπερηχο,οσο για τα πνευμονακια.

ναταλακι σε καταλαβαινω που στεναχωριεσαι που εφυγε η μαμα,θα ξαναερθει συντομα;

κοριτσια οντως τυχερες οσες γενησατε ιουνη,κανετε κ μπανακια..

εγω δε θυμαμαι αν εχω ραντεβου 31 του μηνα η 1η στον γιατρο,πρεπει να παρω τηλ να μου πει,σιγουρα θα κανονισουμε ημερομηνια,μαλλον θα ειναι 10 αυγουστου,απιστευτο μου φαινεται.ανυπομονω γιατι πλεον δεν μπορω να κανω κ πολλα παρολο που δεν εχω κοιλαρα αλλα νιωθω πολυ βαρος,δε μπορω να γυρισω πλευρο στον υπνο,ποναω αναμεσα στα ποδια γενικα δεν μπορω αλλο.

κατερινακι μου τι ωραια που θα πας χωριο κ εσυ με τα παιδακια κ εγω στη θεση σου θα πηγαινα,να παρετε ολοι καθαρο αερα κ γενικα αλλαγη παραστασεων κ για σενα.

μαρακι δελφινακι η μπεμπουλα πολυ καλη,φτου φτου,στην αρχη μεγαλωνουν τοσο γρηγορα..

ελενακι περαστικα στη μαμα σου,κ εγω πιστευω οτι οι ζαλαδες ειναι απο τη κουραση.

εγω σημερα κ χθεςολη μερα σχεδον μονη με το αντρακι μου,ο μπαμπας μας δουλευει απογευματινος απλα σημερα μαλλον θα παω με τη πεθερα μου τον τονι κουνιες κ να παρω κ κατι πυτζαμες για το μαιευτηριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsiaaaa!

Nansouli mou eisai tuxeri pou niwtheis toso kala!! Kai egw de lew oti imoun xalia...alla h alitheia einai oti tis prwtes 2-3 imeres otan sikwnomoun eixa pono kai perpataga skifti ta prwta 5 lepta mexri na isiwsw siga siga...

Alla fantasou oti ti 2 mera ekana mpanio me ti boitheia tou antra mou kai tin 3 moni mou...opote ntaksei! Pantws prepei na sou dinoun dunata pausipona!

Bikaki mia xara pou eixes eukairia na exeis xrono me to agoraki sou!! Parepiptontos einai kouklos! Baze tou kanena mataki na min ston matiasoun!! Kai egw auto nomizw oti apo tin kourasi einai oi zalades, alla tha sas pw aurio pou tha parw tis eksetaseis mou.

Ariadni tha sou pw kai egw ti gnwmi mou gia to erwtima sou. Katarxin na sou pw oti sumfwnw oti afou einai etsi ta pragmata na min epidiwkseis proklisi! Kai egw kateuthian kaisariki tha dialega se auti tin periptwsi!!

Gia ti narkwsi pou les....prin gennisw, eixa tin idia apopsi me to Bikaki, episkliridio giati ithela na zisw to mwraki mou...omws twra pou ezisa tin oliki narkwsi...kai na sou pw oti etrema tin oliki narkwsi, alla telika den katalaba tipota kai to pio thetiko ap'ola itan oti den perasa kanena ma kanena agxos giati den imoun ksupnia! An agxwnese polu, kalitera einai oliki! Giati ekeini ti stigmi den ksereis pws tha antidraseis kiolas, opws h Nancy pou leei oti tin epiase krisi panikou!! An eisai psuxraimi tote episkliridio.

Pantws kai me oliki pali den eisai stin anamoni gia na deis to mwraki sou, esu tha niwtheis oti to eides amesws, giati molis ksupniseis tha sto feroun! Kai den pernei kai polu wra na ksupniseis, egw otan anoiksa ta matia mou kai imoun sto dwmatio mou eipe o antras mou oti prin 5-10 lepta me eixan bgalei apto xeirourgio.

Alla esu suzitise to kai me ton antra sou kai apofasiste auto pou niwtheis oti antexeis esu.

1.5 mera emeine koritsaki!!!!

Mpempoula kai esu aurio???? Pwpwwwww polla mwrakia autes tis mereeeees!!! Ti wraia, koritsaki me to kalo na deis ta mwrakia sou kai esu!!!

Koritsakia mou aurio tha pame kai emeis na sarantisoumeeee!! Tha baloume ta kala mas kai tha pame ston papouli!!! Lia otan sarantisate eprepe esu na kaneis kati?? Emena mou eipe h pethera mou oti tha perimenw eksw aptin ekklisia na bgei o papas kai na parei ti mpempa, den to iksera auto...einai kati allo pou prepei na kanw?? Gia na kserw diladi na min paw kai ginw rezili pou eimai toso asxeti!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι,

απο το μεσημερι ο μικρουλης μου ειναι καθε μια ωρα στο στηθος και τρωει κανα εικοσαλεπτο και...τωρα τον εκανα μπανακι και τρωει παλι. Εφυγαν και η μικρη με τον αντρα μου και ειμαι μονη :(

Μαρια λαθος συναγερμος τελικα δεν πειραζει προετοιμαζεσαι και εσυ για την μεγαλη στιγμη.

Νανσυ να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου, με τοσα που συμβαινουν εχεις δικιο που υποψιαζεσαι την τακτικη του μαιευτηριου ευτυχως που σε διαβεβαιωνουν οτι ολα ειναι καλα ο γιατρος και η μαια σου. Παντως δεν νομιζω να σου τα κρατησουν πολυ γιατι απο δυο περιπτώσεις που γνωριζω με διδυμα στο φιλικο μου περιβαλλον τα μωρακια γεννηθηκαν πολυ προωρα πολυ κατω απο 2000 και μολις εφτασαν τα 2200 τα πήραν σπιτι.

Αριαδνη ετσι οπως σου τα λεει ο γιατρος καλυτερα να μην ταλαιπωρηθεις χωρις να εχει αποτελεσμα, και φυσικά να μην ζοριστει και τη μπεμπουλα σου, τωρα για το θεμα της ναρκωσεις δεν μπορω να σε βοηθησω κανε ομως αυτο που νιωθεις οτι αντεχεις πιο πολύ. Με το καλο λοιπον την Κυριακη κοριτσακι μου.

Αμαλια σαραντησατε και εσεις μπραβο, καλες βολτες απο δω και περα και με τον κουκλο σου.

beboula αυριο και εσυ με το καλο να γεννηθουν τα διδυμακια σου, κι αλλα μωρακια ερχονται τι ωραια!!!! Θα περιμενουμε νεα σου!!!

Ελενα με το καλο αυριο και εσεις να παρετε την ευχή, θα περιμενεις εξω στον προθαλαμο και θα σου πει ο παπας μην αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα εγω μπηκα στην εκκλησια,ειχαμε κανονισει με τον παπα κατα τις 10.Με πηγε μπροστα εκει που κοινωνανε,μας διαβασε την ευχη,μετα πηρε το μωρακι και μου ειπε να προσκυνησω τις εικονες του Χριστου και της Παναγιας,και πηγε τον μικρο ατο ιερο,απο τη μια πορτα και βγηκε απο την αλλη.Μου τον ξαναεδωσε,ειπε καποια λογια ακομη και μετα τελειωσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα με το καλοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!η λιστα γεμιζειιιιιιιιιιιιιι!!!!αχ τι ωραια!!αντε κοριτσια με το καλο ολες!!

το θετικο νανσυ ειναι οτι ειναι καλα τα μωρα!αλλα δεν παιζονται κ αυτοι...απατεωνες...οτι αρπαξουν,οτι αρμεξουν.. :evil: εκμεταλευση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

πω πω γράψατε πάρα πολλά!!!

Πρώτα απ' όλα να ευχηθώ στη Νάνσυ μας καλή λοχεία και καλούς θηλασμούς! Τα μωράκια να είναι πάντα υγιεί και ευτυχισμένα!!!!!!!!!!!!

Πολλές γέννες θα έχουμε αυτές τις μέρες!!!!!!!!!Με το καλό Μπεμπούλα, Αριάδνη, Πασχαλιτσάκι, cristy!!!!!!!Ελπίζω να πάνε όλα καλά και θα περιμένουμε νέα σας!!!!!!!!!

Δεν θυμάμαι να σχολιάσω πολλά γιατί σας διάβασα λίγο γρήγορα!!!

Εγώ εχθές πήγα στο γιατρό...όλα καλά, είμαστε στην αναμονή...τον ρώτησα αν μπορώ να κάνω κάτι να επισπεύσουμε την διαδικασία αλλά μου είπε όχι...βέβαια συνεχίζω να έχω πονάκια αλλά τίποτα ακόμα. Το μόνο που μου είπε είναι ότι αν μέχρι 7-8 Αυγούστου δεν γεννήσω θα μου πειράξει λίγο τον τράχηλο...οπότε απλά περιμένω....αλλά δεν μπορώ αυτή την αναμονή...μου αρέσει που έλεγα ότι θα είναι σαν τον Απόλλωνα και θα γεννήσω νωρίς πριν τις 37 εβδομάδες...τελικά κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική είναι. Συγνώμη που δεν σχολιάζω άλλα, είμαι αρκετά κουρασμένη! Θα τα πούμε λογικά αύριο! Καλό βράδυ!!!!

post-16146-13873939507182_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, είστε καλά?

Εμεις πήγαμε βολτίτσα με τον άντρα μου γιατί άυριο είναι ημέρα ξεκούρασης και beaute. Είμαι κάπως καλύτερα και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τίς απαντήσεις σας...

Μπεμπούλα, αύριο?Με το καλό να αντικρύσεις τα αγοράκια σου!!!

Έλενα με το καλό να σαραντίσετε!!!Εσένα μάλλον θα ενημερώσω την Κυριακή. Σου έχω στείλει και πμ.

Αφροδιτούλα υπομονή.

Φιλάκια πολλά, θα τα πούμε αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται κουκλίτσες. :D

Εδώ έχει λίγη ησυχία επιτέλους. Ο Αλέξανδρος πήγε να κοιμηθεί στης γιαγιάς του και η μπέμπα κοιμάται αυτή τη στιγμή μετά από 2 ώρες περίπου που περάσαμε στο στήθος. Ο γιος μου όλη μέρα είναι μέσα στη σκανταλιά και δεν τον προλαβαίνω πια. Σημερα έσπασε και πλήκτρα από το λαπτοπ :evil: . Τις τελευταίες μέρες κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο. Φαντάζομαι ότι εκεί του βγαίνει η αναστάτωση από τον ερχομο του μωρού.

Για τεστ-παπ που λέτε όλες κάνατε όταν σαραντίσατε; Εμένα στο Αλεξανδρο δεν μου έκανε όταν σαραντισα αλλά μου είχε πει να πάω αφού πρωτα αδιαθετήσω. Στις 40 μέρες απλά με εξέτασε από κάτω να δει αν είχαν επανέλθει όλα στη θέση τους και υποθετω είδε και και την τομή από κάτω, αλλά τεστ δεν μου έκανε και έτσι ξαναπήγα όταν πια είχα αδιαθετήσει. Τότε μου πήρε 8 μήνες να αδιαθετήσω, για να δούμε τώρα πότε θα την ξαναδώ την περίοδο; :roll:

Νάνσυ να σου ζήσουν τα μωράκια σου, να είναι γερά και δυνατά. Καλή λοχεία και καλή δύναμη από δω και μπρός. Εύχομαι σύντομα να έχεις τα μικρούλια σου αγκαλιά και να σταματήσουν να σας ταλαιπωρούν μονο και μονο για να βγάλουν περισσότερα χρήματα.

Σταυρούλα τη φωτο της μικρής την έβαλα εδώ στο θέμα σελ 34. Καλορίζικη η κουνια, είναι φοβερή, την έχουν 2 ξαδέλφες μου και την καταβολεύτηκαν. Κοιμήθηκε 8ωρο ο "καρφάκιας";;;; Μην το πεις ούτε του παπά :lol:

Κατερίνα μου δεν ξέρω για κόλπο για να μου μοιάζουν τα παιδιά, μάλλον έτυχε ή απλά τα λυπάται η φύση τα παιδάκια μου και δεν αφήνει να μοιάσουν στον σύζυγο :lol::lol::lol: Κάποτε είχα ακούσει ότι αν αγαπάς πολύ τον άντρα σου τα παιδιά σου του μοιάζουν. Συμπέρασμα: αγαπάς πολύ τον άντρα σου, ενώ εγώ μάλλον ... :roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Επίσης, ευτυχώς και οι γιαγιάδες στα χωριά για να ξεφεύγουν τα παιδάκια από Αθήνα. Μια χαρά θα περάσει η Αγγελική

Ελένη ζαλάδες μέχρι στιγμής δεν έχω, μονο κάποια ατονία λόγω αυπνίας, όμως φαντάζομαι ότι με τόσο αίμα που χάνουμε στον τοκετό και στα λόχεια ίσως να έπεσε κάπως ο αιματοκρίτης σου και γι'αυτό ζαλίζεσαι. Περαστικά στη μαμά σου.

Ανθη μια χαρά είναι η μπέμπα μου. Αλήθεια ο Πανουλης είναι προετοιμασμένος για το μωρό;

Ραπανάκι μεγεια η ντουλάπα, να γεμίσει όμορφα πραγματάκια.

Μαρία μπράβο ανάπτυξη η μικρή!!!! Το τρώει όλο της το φαγητό!!!

Πασχαλιτσάκι λίγες μέρες έμειναν, τη Δευτέρα με το καλό θα είσαι αγκαλιά με το μωράκι σου.

Λία μήπως αντί να έκλαιγες να του τα έλεγες ένα χεράκι του καλού που σε στεναχωρεί. Ολόκληρο αγόραρο του έκανες, τι θέλει τώρα;

Αριάδνη δεν έχω ιδέα από ναρκώσεις, κάνε ό,τι αισθάνεσαι. Λίγες μέρες έμειναν και για εσένα, με το καλό.

Μπεμπούλα έρχονται και τα δικά σου διδυμάκια; :D Με το καλό να τα πάρεςι αγκαλίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ετοιμαζόμαστε για το Νοσοκομείο...κατά τις 2 και κάτι μου έσπασαν τα νερά. Δεν ξέρω αν θα έχω inernet στο νοσοκομείο αλλά θα στείλω μήνυμα στην Κατερίνα - Πασχαλιτσάκι που έχω το κινητό της όταν θα μπορέσω! Φιλάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτούλα και μπεμπούλα με το καλόοοοοο να κρατήσετε στην αγκαλίτσα σας το μωράκι σας!!!! Βροχή οι γέννες :D:D:D:D:D:D !!!!!! Θα περιμένουμε πολλά νέα αύριο!

Νανσούλα είναι λογικό να εκμεταλλεύονται καταστάσεις τα ιδιωτικά μαιευτήρια. Επιχειρήσεις είναι. Σημασία έχει πως τα μωράκια σου είναι καλά! Σε λίγες μέρες θα είστε στο σπιτάκι σας!

Ελενάκι σαραντίσατε κι εσείς;;; Μα πόσο γρήγορα περνά πια ο καιρός;; Δεν θα ευχηθώ καλές βόλτες μια που ήδη τις έχετε αρχίσει :lol::lol::lol::lol:;););););););)

Αριάδνη μου αν χρειαζόταν να κάνω καισαρική θα την έκανα με σπισκληρίδιο και όχι ολική νάρκωση γιατί θα ήθελα να είμαι ξύπνια κατά τη διάρκεια της γέννησης του μωρού μου. Βέβαια δε χάνω εύκολα την ψυχραιμία μου και δεν είμαι ιδιαίτερα φοβιτσιάρα..Εσύ ξέρεις καλύτερα τι μπορείς να αντέξεις και το όχι..

Τα νέα μου τώρα,Σήμερα μέχρι το απογευματάκι ήμασταν σπίτι. Μετά πήγα σούπερ μάρκετ, γύρισα, τακτοποίησα τα ψώνια (πόσο μα πόσο το βαριέμαι αυτό :?:?:?:? ) και έφτιαξα ρυζόγαλο και κέικ. Το βραδάκι ήρθε η αδερφή μου και λίγο πιο μετά ήρθε και η αδερφός του άντρα μου με την κοπέλα του. Κουράστηκα λίγο σήμερα αλλά πέρασα καλά. Δεν αντέχω όταν δεν έχω να κάνω κάτι και η ώρα δεν περνά με τίποτα..

Αυτάααααα...Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Simera to apogeuma tha sarantisoumeeee!

Elpizw na mi me piasoun ta klamata giati akoma ta ormonika mou den exoun epanelthei kai

sugkinoume polu eukola!

Lia euxaristw gia tin perigrafi tou sarantismou, opote den xreiazetai na kanw tipota to idiaitero diladi.

H moni diafora einai oti emas mas eipe oti tha perimenoume eksw.

Ariadni mou euxomai aurio me to kalo na deis ti mpempa sou epitelous meta apo tosi anamoni pisteuw oti

eisai panetoimi!! Kala kanate kai pigate boltoula. Den thumamai an to anaferes, alla ti wra tha mpeite??

Sou esteila pm!

Fotini mallon exeis dikio einai kai to aima pou xanete kai ta loxeia kai oli h kourasi me ta ksenuxtia, tha mathw argotera pou tha parw tis eksetaseis mou!

Venus kai esuuuuuuu???? Me to kalo koritsaki na genniseis kai tha perimenoume kai ta dika sou nea!!!!!

Ti exei ginei auti ti bdomada?? Polla mwrakia!! H Aleka den tha prolabainei na enimerwnei lista!!!!

Anthi mou nai eides!! Polu grigora pernaei o kairos kai den to pisteuw!! Afou koitaw to mwro mou kai lew pws megalwse etsi! Kathe mera lew tou antra mou oti prepei na bgazoume fwtografies sunexeia giati megalwnei kai allazei toso grigora pou fobamai oti tha megalwsei kai den tha exw euxaristithei tin kathe stigmi oso thelw!!

Pantws einai apisteutw to poso mporeis na agapiseis tooooso polu ena plasmataki pou erxete sti zwi sou ksafnika (kai lew ksafnika giati autous tous 9 mines stin koilia den exoume suniditopoiisei oti tha exoume ena mwraki, eidika oi prwtomanoules) kai stin kanei "anw katw" (me tin kali ennoia).

Simera meta to mesimeri tha pame sto xwrio na sarantisoume to apogeuma kai meta tha katsoume sta petherika mou gia fagito!

Auta koritsia, twra paw na ksanakoimithw afou koimithike kai h mpempa!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

βενους καλη λευτερια!!!!με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!σημερα πολλες γεννες θα εχουμε!!μπεμπουλα καλη λευτερια!!θα περιμενουμε νεα σας!!!!

σημερα θα παμε πισινα!!η μικρη δεν θα κανει εννοειτε μπανιο,αλλα εγω!!

ελενα καλο σαρραντισμο!!εγω συγκινηθηκα οταν την πηγα..τα δακρυα εφευγαν οταν την εβλεπα στην αγκαλια του παπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου.

Πω πω βροχη πεφτουν τα μωρακια μας. Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι. Λοιπον με το που μπηκα διαβασα για την Αφροδιτουλα μας και της εστειλα μυνημα. Μου απαντησε το κοριτσακι μας.

Γεννησε το πρωι στις 8, ολα πηγαν τελεια!!!!!! Ο μικρος βγηκε μια χαρα, 3150.

Να της ζησει το αντρακι της, να ειναι γερο, τυχερο και φωτισμενο. Με το καλο να βγουνε και να πανε στο σπιτι τους και καλη λοχεια να εχει το κοριτσι μας.

ΝΑνσουλι μου χαιρομαι που ολα πηγαν καλα. Μια χαρα τα διδυμακια, μακαρι και εμενα η νεραιδουλα να βγει 2,650!!!!!!!!!!!1 Οσο για την εκμεταλευση .................. τι να πεις εκμεταλλευονται καταστασεις. Σουιτα ε???????????? Ερε μεγαλεια :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Γιατι κοριτσι μου να βγεις μονη? Μια χαρα θα ειναι τα μωρακια σου και θα πατε ολοι μαζι σπιτι. Τωρα για την καισαρικη που λες τα περασα και εγω.... πεινα, καθετηρας, αιματα να τρεχουν..... τι να κανουμε, αυτα ειναι τα απλα της υποθεσης πιστεψε με!!!!

Αριαδνουλα εγω ειμαι της αποψης να κανεις επισκληριδειο.... εχεις τις αισθησεις σου, εχεις μια γλυκια αισθηση οτι ολα ειναι καλα και βλεπεις το μωρακι σου αμεσως. Εγω εχω πολυ καλη εμπειρια, εκτος απο το οτι κρυωνα πολυ λογω της ναρκωσης οσο κρατησε το χειρουργειο. Αλλα ειναι δικη σου η τελικη αποφαση.Με το καλο αυριο να γεννησεις και ολα να πανε οπως τα θελεις.

Λια σαραντησατε? Αντε καλες βολτες!!

Μπεμπουληθρα μου γλυκο μου κοριτσακι............. τωρα λογικα θα γεννησες. Τι καλα :D:D:D:D:D:D:D:D .......... αντε να ηρεμησεις και εσυ και να ελευθερωθεις. Περιμενουμε νεα σου συντομα. Ποια εχει το κινητο της?

Ελενακι σημερα θα σαραντησετε και εσεις? Αντε με το καλο και αν κλαις ευκολα σιγουρα θα σου φυγουν δακρυα..... ειναι πολυ ομορφη στιγμη.......

Η Αλεκα δεν θα προλαβαινει να ανανεωνει τη λιστα μας.

Ανυπομονω να ερθει η Δευτερα βρε κοριτσια....... εγω και μεγαλη αγωνια και νομιζω οτι αγχωθηκα και καπως.........ενω στον πριγκιπα ημουν αφασια τωρα φοβαμαι..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!

Αφροδίτη, να σου ζήσει ο μπεμπάκος....!!!!!!!!!!!!Να είναι γερός και ευτυχισμένος!!!!!!!Τί ξαφνικό ήταν αυτό??!!

Θα έχει γεννήσει και η μπεμπούλα τώρα??

Εγω θα πάω αύριο κατα τις 8 και κάτι αλλά το χειρουργείο θα έιναι γύρω στις 10!

Έλενα με το καλό να σαραντίσετε σήμερα και να περάσετε καλά!!Θα φορέσετε τα καλά σας, ε? ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε Αριαδνουλα ουτε μια μερα δεν εμεινε............... αποφασισες για τη ναρκωση?

καθε μερα και γεννητουρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!!!

Τι ωραια νεα ειναι αυτα που διαβαζω πολλα μωρακια αυτες τις μερες, που ειναι και η Αλεκα να φτιαξει τη λιστα μας :-B .

Αφροδιτη να σου ζησει το αγορακι,γερο και τυχερο να ειναι. [smilie=occasion16.gif] Καλη λοχεια και καλους θηλασμους εσυ και καλη προσαρμογη στο σπιτι με τον Απολλωνα.

Λογικα και η μπεμπουλα θα εχει γεννησει τωρα ποια θα ενημερωσει αραγε?

Αριαδνη τελευταια μερα αυριο θα εχεις και εσυ την μικρουλα σου, με το καλο και παλι!!!

Φωτεινή υπομονη με τον μικρο λες να του βγαινει στον υπνο ο ερχομος της μικρης, πρεπει να κραταμε ισορροπιες, χθες και η δικια μου ηθελε αγκαλια την ωρα που τον θηλαζα γιατι η αληθεια ειναι οτι χθες το απογευμα ηθελε ανα μια ωρα στηθος. Τελικα οπως ημουν ξαπλωμενη στο κρεβατι ειχα αγκαλια και τα δυο :-bd και μετα απο λιγο της περασε. Λες να του μοιαζουν τα παιδια επειδη τον αγαπαω πολύ δεν το ειχα σκεφτει ετσι :-?:-?:lol::lol:

Ελενα τι γλυκα που τα εγραψες αυτα τα πλασματακια μας αλλαζουν την ζωή...και ετσι ειναι μεγαλώνουν και αλλαζουν απιστευτα γρηγορα με την μηχανη στο χερι πρεπει να εισαι συνεχεια και να αποτυπώνεις καθε στιγμη.

Σας αφηνω να κανω καμια δουλεια τωρα που κοιματε το κουνελακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι, για τη νάρκωση τείνω προς την ολική μετά απο αυτά που μου είπε και η Έλενα που έχει κάνει. Όχι ότι παραβλέπω και τις δικές σας συμβουλές απλά με έχει επηρεάσει ότι είναι και αυτό που μου προτείνει και ο γιατρός. Όπως και να χει,αυριο θα πάρω την τελική μου απόφαση αναλόγως ψυχολογίας και συζήτησης με τον αναισθησιολόγο.

Περιττό να σας πω ότι δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα!Μία κλαίω και μία γελάω...

Κατα τις 5 θα έρθει και η κομμώτρια να μου ισιώσει το μαλλί, ε, αφού είναι προγραμματισμένο, είπα να το κάνω το χτενισματάκι.Μήπως ξεχαστώ και λίγο.

Κατερινάκι, με το καλό και σύ την Δευτέρα!Να πάνε όλα καλά και να πάρεις την νεραιδούλα σου στην αγκαλιά σου!Σου εύχομαι απο τώρα, αν και μάλλον θα ξαναμπώ το βράδυ.

Σας ευχαριστώ και όλες για τις ευχές σας,ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες γεια σας κ απο μενα!

αριαδνη μου με το καλο ευχομαι,ολα θα πανε καλα,οτι κ αν αποφασισεις σχετικα με τη ναρκωση το αποτελεσμα ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια της ζωης σου κ παρολο που σου ειπα την αποψη μου για την επισκληρηδιο συμφωνω με την ελενα,οπως τα περιεγραψε θα με επειθε κ μενα.εχω κανει ολικη στη πρωτη μου γεννα με το μωρακι που εχασα απλα κ μονο οταν ηθελα να με καθαρισουν.αλλα ηταν μικρης διαρκειας κ ενταξει αλλη φαση αυτη.. :cry: τωρα οτι κ αν κανεις το μωρο σου θα ειναι εκει κ θα σε περιμενεις να το αγκαλιασεις!! :D:D

αφροδιτουλα οντως πολυ ξαφνικα εγιναν ολα,μπραβο που ολα πηγαν καλα κ να σου ζησει κ εσενα το μωρακι σου!!θα περιμενουμε νεα σου,αντε θα γλυτωσεεις κ λιγες μερεες δουλεια :lol::lol: !!

μαρακι μου πολυ ζηλεψα τη πισινα,αλλα νομιζω δε κανει για εμας τις εγκυμονουσες,εδω δε καποιοι γιατροι απαγορευουν κ θαλασσα.καλο μπανακι!

ελενακι καλο σαραντισμο να εχετε,σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου για το αγορακι μου,γενικα εχω το κακο ελαττωμα να ξεχναω το ματακι κ αρκετες φορες ματιαζεται.παντως τον καταλαβαινω αμεσως οταν εχει ματι κ πιστευω κ πολυ σε αυτο.το μωρακι σου δε θα πιστευεις ποσο πολυ ακομα θα το αγαπησεις,εγω σκεφτομαι το τοτε με το τωρα κ εχουν αλλαξει πολλα μεσα μου.εν τω μεταξυ τωρα που μιλαει νιωθεις ακομα πιο δεμενη,η οταν σε λεει μαμα,η να σε φιλαει η να σου κανει ναζια..περναμε κουραση κ εχουμε ευθυνη αλλα ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια,οτι κ αν κανει με ενα ναζακι η μια φραση που θα εχει πλακα τα ξεχνας ολα.

φωτεινη εγω ειχα κανει τεστ παπ οταν σαραντησα κ λογικα θα κανω κ τωρα.

παντως κοριτσια μου ανυπομονω πλεον να περασει ο καιρος..σας τα λεω συνεχεια αλλα εσεις με καταλαβαινετε,δε βολευομαι πουθενα,χθες βραδυ πονουσε η μεση κ η κοιλια μου.δε κοιμηθηκα,ειχα αγχωθει μηππως γενναω κ δεν το ξερω.εχουν αυξηθει τα πονακια,πηγα κ στις κουνιες κ κουραστηκα κ ειπα δε ξαναπαω πουθενα,ας κανω υπομονη λιγες μερες εμειναν κ εχω κλεισει κ για να κανω ανταυγειες τη δευτερα να παρω κ κατι τελευτια για τη βαλιτσα μου κ να ειμαι ετοιμη.εχω ενα προαισθημα οτι θα γενησω νωριτερα δε ξερω μπορει να ειναι κ επειδη αυξηθηκαν οι πονοι.αλλα θελω να ειναι ετοιμη.τη τεταρτη εχω τελικα γιατρο οποτε κ θα κανονισουμε ημερομηνια.εκτος απροοπτου φυσικα..

η μπεμπουλα μας τι να κανει αραγε,εχω το κινητο της θα της στειλω μηνυμα οταν τελειωσω εδω.

αποψε εχει ο αντρας μου να παει κ σε εναν γαμο ενος συναδελφου κ θα ειμαι μονη μου κ αγχωνομαι.αλλα τι να κανουμε..υποχρεωσεις..

αυτα κ απο μενα,θα στειλω μηνυμα στο χριστινακι να δουμε τι γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια..

τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα σημερα...πολλα πολλα μωρακια τελεια...

Μπεμπουλα ευχομαι να εχεις τα μωρακια σου αγκαλιτσα κ να ειναι ολα καλα..περιμενουμε νεα σου...

Αφροδιτη να σου ζησει ο μπεμπης να ειναι γερος δυνατος..καλη λοχεια κ καλους θηλασμους να εχεις...με το καλο να επιστρεψεις στο σπιτι...Πασχαλιτακι την Δευτερα ε???αντε κοριτσι μου ηρθε κ η δικη σου σειρα να κρατησεις με το καλο την νεραιδουλα σου..κ θα περιμενουμε να μας ενημερωσεις με τα ευχαριστα.

Αριαδνη μου ετοιμαζεσαι κ συ...λιγες ωρες εμειναν μονο κ θα κρατας το θαυματακι σας αγκαλιτσα...αντε κοριτσι μου να ελευθερωθεις κ συ....οσον αφορα την ναρκωση...στην κορη μου εκανα αναγλαστικα ολικη λογω εκτακτης αναγκης κ τωρα εκανα επισκληριδιο....οταν ρωτησα το γιατρο γιατι δεν κανουμε οες ολικη μου ειπε πως τα φαρμακα της ολικης περνανε στο μωρο ενω της επισκληριδιου οχι ...τωτα τι να σου πω δεν ξερω...παντως με την επισκληριδιο ζεις την καθε στιγμη της γεννησης...τωρα απο κει κ περα οπως αισθανεσαι εσυ αποφασιζεις...ολα θα πανε καλα..περιμενουμε νεα σου...

Μαρακι σε ζηλευω...πισινουλα ε...καλες βουτιες κ καλα να περασετε...

Ελενα καλο σαραντισμο να κανετε..ειδες πως περασε ο καιρος χαμπαρι δεν παιρνεις...μεγαλωσατε κ σεις...ειναι πολυ συγκινητικο...

Αχ κοριτσια σημερα ειναι μια απο τις πιο δυσκολες μερες μου με το μωρο...καθε μιση ωρα απο τις 7 το πρωι τον εχω στο στηθος τα χω φτυσει κ ειμαι πολυ κουρασμενη δεν μου εχει ξανασυμβει τοσεςμερες..εχω απελπιστει κ δεν ξερω τι φταιει...δεν αντεχω αλλο...νιωθω οτι ειναι πολυ επωδυνος ο θηλασμος...βοηθεια τι να κανω δεν ξερω δεν εχει κοιμηθει σχεδον καθολου κ θελει συνεχεια βυζι..τι εχει γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...