Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ. μωράκια 10/11: μπαμπά κόψε της χαζής την σύνδεση!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρααααααααα!!!!!!!!!!!

Κοιμηθήκατε καλά??

Εμείς ναι, μόνο που γύρω στις 5.30 άρχισε να κλαίει σπαραχτικά ( κάποιο όνειρο μάλλον) κ τον πήρα στο δωμάτιό μου όπου ήθελε να κοιμάται πάνω μου κ όταν τον άφηνα κάτω μου φώναζε ο καημένος, μαμά, μαμά!!!

Ο μικρός πίνει το γάλα του μόνος του πια, ξαπλώνει στο μαξιλάρι κ μου κ μου ζητάει το μπουκάλι! Πάει, δεν είναι πλέον μωρό, έγινε παιδάκι!!

Θα με τρελάνετε εσείς??? Όταν λέω στόχους κ όταν λέω είμαι μόνο μάνα κ τίποτε άλλο, αυτό εννοώ!! Δεν θέλω να είμαι όλη μέρα μέσα στο σπίτι κ να ασχολούμαι με αυτό κ με το τι θα φάμε εμείς κ το παιδί, πως θα ντυθεί, πότε θα κάνει μπάνιο κτλ, κτλ

Αν ήταν στόχος μου να ασχοληθώ με το σπίτι οκ, αλλά λέω πως σε όλη αυτήν την ιστορία δεν υπάρχω σαν άνθρωπος, σαν γυναίκα! Πριν δεν ήμουν έτσι… τα θέλω μου που είναι?

Για κάποιον που πριν έκανε την ιδία ζωή δεν το συζητάω προφανώς δεν αλλάζει κάτι! Στόχος κ φιλοδοξία είναι το μεγάλωμα των παιδιών κ μόνο! Η δική μου ζωή όμως ήταν στην άλλη άκρη πριν το μωρό! Κ αυτό είναι που με τρομάζει….. γιατί σε 20 χρόνια που θα έχει φύγει δεν θα ξέρω από πού να αρχίσω!! Πάλι το σπίτι θα συγυρίζω? Όχι Θεέ μου, δεν θέλω

Τα ταξίδια οκ κ εμένα μ’ αρέσουν….αλλά θα πρέπει να μας το επιτρέπουν κ άλλοι παράγοντες! Να πάω στην Πράγα 60 ετών κ να κοιτάζω τα ποσοστά υγρασίας για τα ρευματικά μου??? χαχαχαχαχαχαχαχα…. δεν θέλω να το φαντάζομαι!!!

Να κ εμένα ένας από τους στόχους μου ήταν να κάνω πολλά παιδιά, αλλά δεν το έκανα όταν έπρεπε κ τώρα να οι άλλοι παράγοντες που δεν μας το επιτρέπουν!

Είχα στόχο να γυρίσω από την Αθήνα κ να φτιάξω το σπιτάκι μου κ να που πάλι άλλοι παράγοντες δεν μας το επιτρέπουν! Κ άλλα πολλά…… Με το τώρα τι γίνεται για να μην το δω μπροστά μου αύριο…………

Στόχος για μένα έπρεπε να είναι το πτυχίο που δεν αναγνώρισα ποτέ, όχι για άλλο λόγο αλλά γιατί ήθελα να κάνω ένα μεταπτυχιακό! Να τελειώσω με τα αγγλικά που άφησα κ τα γερμανικά που ξεκίνησα κ δεν πήρα τίποτε!

Να γυρίσω στην Ιταλία, να πάρω τον πάπυρο μου κ να δω τους φίλους μου!

Να έχω λίγο χρόνο σε καθημερινή βάση να περιποιηθώ τον εαυτό μου! Να βάψω τα νύχια μου, να πλύνω το πρόσωπό μου, το σώμα μου να κάνω μία διατροφή με πάθος, να γυμναστώ, για να επαναφέρω το κορμί μου όπως ήταν! Να ακούσω μουσική, να δω μία ταινία που επιθύμησα!!! Να βγαίνω κ να βλέπω πιο συχνά τους 10 φίλους που έχω με παιδιά ή χωρίς αυτά!!!

Άμα δεν γίνονται γιατί στο μυαλό μου έχω μόνο πως είμαι μάνα, τότε θα έρθει κάποια στιγμή που θα κοιτάξω τον εαυτό μου κ θα πω ωραία, μεγάλωσα τα παιδιά μου, έφυγαν, τους έδωσα όλα όσα μπορούσα αλλά ξέμαθα να ζω χωρίς αυτά σαν ένια μου καθημερινή!!! Κ εγώ είμαι μια 60άρα που μοιάζω 10 χρόνια μεγαλύτερη, πιο παχιά από ποτέ, με προβλήματα υγείας παθολογικά κ ψυχολογικά κ που θα παραπονιέμαι όλη μέρα πως δεν αισθάνομαι καλά κ θα μου λέει ο γιός μου: Εεεε βρες ένα χόμπι να σου περάσουν όλα!! ( σαν την ζάμπα ένα πράγμα)!!!!

Πρέπει να βρω τους ρυθμούς μου………. τέλος!!! Μόνο καλό σε εμένα κ στην οικογένειά μου θα κάνει αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά πότε ήσουν μέσα???

Έχω βέβαια κ τον μικρό που δεν μ’ αφήνει, διάβαζα κ αυτά που γράψατε εχθές στο φβ!!!

Είμαι καθυστερημένη εντελώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτά που έγραψες για τον γιατρό, σκεφτόμουν την περίπτωσή μου σήμερα…. χαχαχα

Από Σεπτέμβρη το θέμα θα λέγεται: Μωράκια χειμ. 10/11 – Γιατρέ, φτιάξε μου μια σύνθεση!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτά που έγραψες για τον γιατρό, σκεφτόμουν την περίπτωσή μου σήμερα…. χαχαχα

Από Σεπτέμβρη το θέμα θα λέγεται: Μωράκια χειμ. 10/11 – Γιατρέ, φτιάξε μου μια σύνθεση!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

88888888888888888888888888

88888888888888888

8888888888888888888888888888

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άναψα το κλιματιστικό στο σαλόνι κ έκλεισα την πόρτα που πάει στα δωμάτια!!

Όταν το κάνω συνήθως είναι γιατί θέλει να κοιμηθεί ο Π. ή να κάνει μπάνιο όταν έρχεται από το νοσοκομείο χωρίς να τον δει ο μικρός γιατί δεν θέλει να τον αγκαλιάζει πριν πλυθεί !

Θέλει λοιπόν τώρα να του ανοίξω την πόρτα γιατί νομίζει πως είναι ο μπαμπάς του εκεί…. χαχαχαχα

Τον πήγα κ μπήκε σε όλα τα δωμάτια φωνάζοντας μπαμπά…. αλλά πουθενά ο μπαμπάς!!!

:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το παιδακι!!

εμεις εχουμε πλακα οταν ο μανος παει τουαλεττα...ο ηλιας απο πισω 8888

ο μανος κλεινει την πορτα,ο ηλιας την ανοιγει

ο μανος φοβαται να την κλειδωσει,μη τυχον και μεινει μεσα και πεθανει απο την μποχα888888888888

το σαββατο πηγε ο μπαμπας τουαλεττα κι ο ηλιας απο πισω...

εγω σιδερωνα και τους χαζευα: να μαλωνει ο μπαμπας τον ηλια,ο ηλιας να νευριαζει γιατι δεν ηθελε να βγει,ο μανος να νευριαζει και να μου λεει ελα παρ'τον,εγω να εχω λυθει απο τα γελια,να ερχεται ο ηλιας κοντα μου και να γελαει και μολις σοβαρευομουν,ξανα στην τουαλεττα...

με τα πολλα,ο μανος εμεινε με το...στον κωλο,του εφυγε η διαθεση αν κι υπηρχε προδιαθεση κι ο ηλιας ξεχαστηκε κι ασχοληθηκε με τα παιχνιδια του...

το θεικο;ο ηλιας ειδε τα προσοντα του μπαμπα για πρωτη φορα 888

επιτελους ειπα!!

ο μανος δεν ηθελε και ντραπηκε 88888888888888

εγω του δειχνω το σωμα μου και ξερει πού ειναι το γαλα και πού το πουλι της μαμας...και μετα με κανει καλο καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα……

εδώ κ πόση ώρα μου σβήνει πάλι το κομπιούτερ κ σβήνονται μαζί όσα γράφω…..

Το κέρατό μου πρωί πρωί…

Είδα κ άσχημο όνειρο….

:twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ίνα…. αν κ θα μπεις τον επόμενο μήνα τώρα….. :D:D

Έλεγα Τέτα πως κ ο Σπύρος έτσι κάνει με τον πατέρα του….

Ο Π. δεν μπορεί να λειτουργήσει με το παιδί μέσα στην τουαλέτα, αλλά κ εγώ πλέον δεν του κάνω την χάρη να τον κρατήσω, γιατί θέλει μία ώρα να χ…. ει κ μία ώρα να κάνει μπάνιο!!! Δεν φτάνει που λείπει όλη μέρα, θα ακούω κ τον μικρό να γκρινιάζει μέχρι να κάνει τις δουλειές του???

Ας τον πάρει μαζί του….1111111111111

συνεχίζω αλλού γιατί μπορεί να σβήσει πάλι………..

:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι λοιπόν κάθεται κ ο μικρός στο γιογιό κ λέει κακά γιατί για να κάνει δεν…..

Τα προσόντα του μπαμπά τα έχει δει γιατί κάνουν μαζί μπάνιο, αλλά αυτό που του φαίνεται περίεργο είναι το δικό μου….8888888888888

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε κρατιεται το μαγαζι μονο με την αλικη και την τετα τα πρωινα...

κι ειδικα τωρα που λειπει το λιζακι....αστα να πανε 888888

λουομενες καντε και για μας μια βουτια...στα βαθεια παρακαλω!! και μετα το φαγητο 88888888888888888

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα…..!

Έσβησε πάλι μόνο του το κομπιούτερ….9999999

Χάνει το χρόνο του για να το φτιάξει, του λέω πως πρέπει να το πάμε κάπου γιατί έχει πρόβλημα, εκεί αυτός…. έμειναν όλα αυτά που έπρεπε να είχε κάνει το ΣΚ κ να δεις που όταν γυρίσει πάλι με τα ίδια θα ασχοληθεί….. το κέρατο μου!!!

Άλλαξα κ τον βρωμίλο μου…… που έχει ξυπνήσει με γκρίνια γιατί τον ξύπνησα!!!

Έφτιαξα τον καφέ μου κ κάθομαι μέχρι να αρχίσει ο μικρός να μου ζητάει κάτι…111

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα....ελπίζω να μου περάσει ο αυχενας για να ειναι καλη η μερα....πάλι ρε γμτ με έπιασε!μου φαίνεται πρέπει να πάω να μου κανουν μασαζακι!

Τι μαγειρευουμε σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελιζάκι!!!!

Πάλι αυχένας…???? Αλήθεια γιατί δεν κάνεις κανένα μασάζ??

Εμείς θα κάνουμε φέτες ψάρι με πουρέ σκορδαλιά……!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααχχχχχ κορίτσια είχα ξεχάσει πως σήμερα θα ερχόταν για το κλιματιστικό (σέρβις) κ το σπίτι έγινε πάλι μπο.....λο……!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
×
×
  • Προσθήκη...