Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ. μωράκια 10/11: μπαμπά κόψε της χαζής την σύνδεση!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια σημερα χτυπαω εγκεφαλικο...το τι εχει κανει.δε λεγεται....

τωρα τρωει μακαρονια με το κουταλι...το πιρουνι δεν το χρειαζεται...

ευτυχως που μεινανε και μακαρονια,γιατι τα εχυσε ολα κατω πριν τα βαλω στην κατσαρολα...τον εβαλα και τα μαζεψε ενα προς ενα παρακαλω..κι οταν τελειωσαν,ειπε:αλλο;

προσπαθω να πεταω ενα σωρο σκατολογιδια και τελειωμο δεν εχουν...απο δουλειες,τι να σας πω!! με φουντες!!

να δω αν κοιμηθει....

αλικη θα παρω τηλ κι αν ειναι θα κλεισω κι εγω τριτη..πρωι δε με βολευει...αλλα τωρα που το σκεφτομαι,αυτην ή την αλλη;νομιζω αυριο εχει μπαλλα κι ο μανος δε θα μπορει να τον κρατησει...θα δω...

ποια τριτη εκλεισες;τι ωρα;μπας και συναντηθουμε 88888888888888

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

888888888888888888888

τωρα ειδα το καλημερα κορη που ειπες αλικη στο αλλο μαγαζι

8888888888888888888888888888888888888

αντε γεια!!!!!

τι σκατα μαγειρευεις;

λιζα κοιμηθηκαν;

ευγε ποτε ερχεται ο γιος σου;

με το καλο νωντακο!!! να πεσεις στην αγκαλια της μανουλας και να της δωσεις δυο ζεστα γλυκα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρίτη 4/9 16.30.......!!!!

Μακαρόνια κ εγώ.... τι να κάνω τελευταία στιγμή?

Εύγε, άμα είχες τον δικό μου θα ήθελες εσύ περαστικά.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Με το καλό να τον δεχτείς, λίγες μέρες έμειναν

Τέτα τώρα το είδες???? Καλά κρασιάααααααααααα.......... καληνύχτα

Ελίζα έρχομαι, περίμενε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλος της εβδομάδας, ΣΚ κάπου εκεί επιστρέφουν όλοι..

Μίλαγα με την Ειρήνη το ΣΚ και αποφάσισα τελικά να μην τον πάω παιδικό - ρώτησα την τρελοκερκυραία φίλη μου αν μπορεί να τον κρατήσει και φυσικά δέχτηκε. Έχει και αδυναμία στον Νώντα και χάρηκε πολύ..εμπειρία έχει έτσι και αλλιώς γιατί αυτή κρατούσε τα ανίψια της πέρσυ και τον αδερφό της τόσα χρόνια οπότε απο Δευτέρα πιάνει δουλειά!!

Με την συνάντηση τι έγινε τελικα?

Είπαμε μέσα στην εβδομάδα να τα πούμε - κατι λεγαμε χθες για Τετάρτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα τιποτα...ηρεμια...δεν πειραζει..ισως βεβαια το κοινο μας να απογοητευτει που μας εχασε...αλλα τι να γινει ετσι ειναι αυτα... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάει το μαγαζί μου το έκλεισε η εφορία…..

Άμα θέλετε να βάλετε ένα χεράκι γιατί τα έξοδα είναι αβάστακτα…. να τα μοιραστούμε!!!!

Η αλήθεια είναι πως δεν μπαίνω κ εγώ πια, γιατί είστε όλες από την άλλη!!! Το πολύ, πολύ να βρω τρόπο να χαλάσω πάλι το φβ για να έρθουμε λίγο από εδώ!!!

Κατά τα άλλα όλα καλά κ ήσυχα….!!!!

8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με χαρά να βάλω το χεράκι μου,λεφτά δεν έχουμε αλλά από αγάπη μπόλικη!!!Αν σου κάνει,πολύ ευχαρίστως!!!Μπου χα χα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάζω κι εγώ το χεράκι μου να σώσουμε το μαγαζάκι μας γιατί χάρης αυτό γνωριστήκαμε και είναι αχαρηστία να μην το εκτιμάμε και να το κλείσουμε. Ας μπαίνουμε λοιπόν που και που για να γράφουμε τουλάχιστον τα κατορθώματα των παιδιών μας, το κάθε τι καινούργιο που λένε, κάνουν, τους συμβαίνει, που μαθαίνουν και άλλα τέτοια που έχουμε ξεχάσει να αναφέρουμε πλέον. (Με 'πιασε το ευαίσθητό μου...).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ομορφα και αγαπημενα ..ηρθα κι απο δω και εισαστε απο κει...εδω θα γραφω σκεψεις και εσεις ας μην τα διαβαζετε..

παει λοιπον και αυτο περασε..εφτασα στα μισα του δρομου..η αμνιο εγινε μια αναμνηση και μια ακομα εμπειρια και η β'επιπεδου πριν λιγες μερες επιβεβαιωσε οτι ο γιοκας μου ειναι καθοδον και ερχεται..κι εγω ηρεμη σχεδον πλεον ετοιμαζομαι να τον υποδεχτω..πως περασε ο καιρος ουτε καταλαβα και ελπιζω ο υπολοιπος να μην περασει τοσο γρηγορα γιατι δεν θα προλαβω να γεννησω και θα ζηταω κι αλλο μωρο και θα με πνιξει ο αλεξης..εχω και πολλα να κανω ετσι κι αλλιως και δεν με συμφερει..

το δωματιο του μανωλη τελειωσε..για κανα δυο μερες θα κοιμηθει εκει μεχρι να τελειωσουμε το δωματιο του μπεμπη και μεχρι να φυγει οριστικα η κατερινα θα κοιμαται στο παλιο και τελη οκτωβρη μετακομιζει οριστικα στο μεγαλο δωματιο..

ειχα τοσο αγχος τοσο καιρο που δεν ηθελα να φτιαξω κατι για τον μπεμπη η να του ψωνισω τιποτα μην τυχον και στραβωσει τιποτα αλλα πλεον νομιζω πως μπορω να προχωρισω διχως φοβο και παθος..ετσι λοιπον αρχιζω και φτιαχνω ενα γαλαζιο δωματιο γεματο μικρους πριγκιππες για το μικρουλι μου πριγκιπακι...βεβαια ψωνια δεν εχω να κανω αφου ολα τα εχω ετοιμοπολεμα απο τον μανωλη..ρουχα πολυ λιγα μαλλον που θα τα δω τον αλλο μηνα..και ετσι μπαινουμε στην προτελευταια ευθεια..

το μανωλακι μου απο την αλλη οσο παει και μεγαλωνει καταλαβαινει πιο πολλα και μας δουλευει ολο και πιο πολυ..ολη την ωρα λεει λεει αλλα κανεις δεν ξερει τι..χορευει πολυ και τρελενεται να παιζει με την σκια του(δεν ειναι και πολυ καλο αυτο εε??)τον βλεπω σιγα σιγα να μεταμορφωνεται σε παιδακι και χαιρομαι πολυ που μπορω να τον βλεπω καθε μερα να το κανει αυτο και ας σπανε τα νευρα μου ωρες ωρες και ας θελω να τον κρεμασω αναποδα απο το μπαλκονι...

αυτα λοιπον απο μενα για την ωρα.. ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου γλυκό ήρθε η ωρα επιτέλους να ηρεμήσεις όντως και να προετοιμάσεις το σπιτικό σου, την ψυχολογία σου, τον Μανωλάκι για τον ερχομό του πρίγκιπά σου. Μεχρι στιγμής με τα δωμάτια απ' ότι είδαμε τα έχεις πάει θαυμάσια. Μενουν λοιπόν τα υπόλοιπα που είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις το ίδιο καλά.

Ο Μανωλακης φαίνεται να είναι ένα πολυ δυναμικό αγόρι αλλά και ευαίσθητο συνάμα. Αυτό με την σκία του εγώ το βρίσκω χαριτωμένο και ελπίζω να αναρωτιέσαι με αστεία διάθεση για το αν είναι φυσιολογικό. Το παιδί σου είναι πανέξυπνο και δεν χωράει αμφισβήτηση.

Χαλάρωσε λοιπόν και απόλαυσε την οικογένεια σου! Νοιώσε την χαρά και την ευτυχία που σου δίνουν και ανταπέδωσέ την στο μέγιστο. Δεν αξίζει τίποτα άλλο πλέον σ' αυτήν την κοινωνία που ζουμε από το να απολαμβάνουμε μικρες καθημερινές χαρούμενες στιγμές μας.

Εγώ με την Σοφούλα μου όπως έχετε ήδη ανησυχώ λίγο με το σχολείο. Δεν είμαι σίγουρη αν εχω κάνει το σωστό που την έβαλα από τώρα. Δείχνει να προσαρμόζεται ομαλά και γρήγορα αλλα φοβάμαι....

Ευελπιστώ να έχω κάνει το σωστό και να μας βγει και στις δυο για το καλό μας....

Φοβάμαι τις αρρώστειες (που δεν μπορούμε να τις αποφύγουμε), φοβάμαι και νιώθω θλίψη μόνο με την ιδέα το αν μου λένε αλήθεια για το τι κάνουν εκει και πως περνάνε, φοβάμαι μην με πάρουν κάποια μέρα τηλέφωνο και μου πουν ότι έχει πάθει κατι σοβαρό όπως χτύπημα ή αρρώστεια.

Πείτε με υπερβολική, πειτε με προκατηλημένη θα το δεχτώ γιατί προφανώς είμαι για να σκέφτομαι έτσι αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής (είναι και νωρίς βέβαια..) δεν μπορώ να το αποβάλλω. Εύχομαι να μου κερδίσουν τόσο πολύ την εμπιστοσύνη μου και να δω τέτοια αποτελέσματα στο παιδί μου ούτως ώστε να μην σκέφτομαι έτσι και να ηρεμήσω κι εγώ.

Σας φιλώ! Πάω στο στέκι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

και εκει που ημουν ετοιμη να παω να σιδερωσω θυμηθηκα και τουτο το ερμο ποστ που θα μπει η χρονια και ακομα εδω θα ειναι..ιδιο και απαραλακτο...δεν πιστευω να σας περασε καν απο το μυαλο οτι βαριεμαι να σιδερωσω εε??νομιζα...

εγω ειμαι καλα και το ιδιο επιθυμω και δι εσας...ο μπεμπακος(πιθανοτατα φιλιππακος)χαιρει ακρας υγειας ειναι σουπερ κινητικος και την τεταρτη εχουμε κλεισει ραντεβου να τα πουμε απο κοντα...ανυπομονω να περασει ο καιρος να φουσκωσω πιο πολυ να συνηδητοποιει και ο μανωλης οτι τελικα η μαμα δεν ειναι απλα χοντρη..αλλα κρυβει τον αδερφο μου εκει μεσα...τον ρωταω και του λεω μανωλη πως λενε το νινι μας??πο να φωναζει εκεινος...και εγω η χαζη να βουρκωνω απο χαρα...νομιζω πως και ο μανωλης τελικα θα ειναι πολυ τρυφερος με το μωρο μεχρι στιγμης τουλαχιστον αυτο μου βγαζει...αγοραζεται τετοια ευτυχια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

του βάλαμε λουκέτο του μαγαζιού μας εδώ ε; Αχ! Ατιμο φατσομπούκι.....

Δεν πειράζει Μαράκι μου θα μπαίνουμε οι δυό μας που και που και κουτσου κουτσου θα το γεμίσουμε και αυτό το θέμα όσπου να ανακοινώσεις την άφιξη του Φιλλιπάκου μας γιατί εδώ ανακοινώθηκαν όλες οι αφίξεις των μωρών μας και αυτή η παράδοση δεν πρέπει να αλλάξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασσακι μαζι σου..εδω θα σας τα πω ολα..ειναι πιο ευκολο μωρε το φατσομπουκι..απλα εδω δεν ξερω γιατι μου βγαινει κατι πιο συναισθηματικο πιο..γουτσου!!!

και μια που ειμαι εδω ας αρχισω με οσα σκεφτομουν σημερα..και σκεφτομουν που λετε

οτι μπηκα στον εβδομο...και ομως νοεμβρης δεκεμβρης εμεινε και τελος..μετα το θαυματακι μου θα ειναι στην αγκαλια μου..απιστευτο πως περασε τοσο γρηγορα ο καιρος..και πως να μην περασει με οσα εχουν συμβει??με τοση εννοια και αγωνια ολα να ειναι μια χαρα??με το καρδιοχτυπι να χτυπαει κοκκινο μεχρι να ερθει η ωρα και η στιγμη να τον καταλαβαινω να κλωτσαει...και τωρα που ολα αυτα εχουν μπει τουλαχιστον σε μια σειρα τωρα φτιαχνω ρουχαλακια..φτιαχνω δωματια και ντουλαπες...χαιδευω κοιλιτσα..και σε λιγες μερες θα φτιαξω ακομα και την βαλιτσουλα μου..για να υποδεχτω το καμαρι μου...

δεν ειναι υπεροχα ολα αυτα??και αφηστε με λιγο να τα βλεπω ετσι υπεροχα γιατι συγουρα θα ερθει ο καιρος που δεν θα τα βλεπω ετσι γλυκα και ρομαντικα αλλα θα ειμαι πνιγμενη σε πανες και κλαματα..μισα γκρινιας μισα πεινας..αλλα μεχρι εκεινη την στιγμη..μπορω να ονειρευομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...