Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ. μωράκια 10/11: μπαμπά κόψε της χαζής την σύνδεση!


Recommended Posts

Κουράγιο κ υπομονή…….!!!!

Ηλία άσε την μαμά να πει κ καμία κουβέντα…….!!!

Εγώ σιδερώνω κ τώρα θα σταματήσω για να ξυπνήσω τον μικρό να φάει!!!!

Μετά ελπίζω να με αφήσει να συνεχίσω……

Ίνα πέρασε κιόλας ένας μήνας??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά πλάκα κάνω!!! Ααααα ρε Α. θα μας κλείσεις το μαγαζί….

Κ επίσης τα έχω πάρει στο κρανίο με τον Δία!!! Είχε πει πως θα έρθει κ θα άλλαζε τα πράγματα αλλά τελικά το γύρισε ο Ερμής ανάποδα………. χ……κε το σύμπαν!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αλικη γιατι μωρε τον ξυπνας να φαει??μηπως για αυτο ειναι γκρινιαρης??το παιδι εχει αναγκη απο υπνο αστον και οταν ξυπνησει θα φαει ναααααα ενα πιατο..εχω ακουσει πολλα που αφηνω τον μανωλη να κοιμαται τοσες ωρες και ειδικα οταν ηταν πολυ μικρος και κοιμοταν 12-14 ωρες αλλα θεωρω πως αν πειναγε θα ξυπνουσε και μαλιστα με γκρινια..εμενα ξυπναει παντα γελαστος με ορεξη για παιχνιδι και σκανταλιες και φυσικα τρωει και το φαγητο του με ορεξη..τι να πω κι εγω εσυ ξερεις...

τετα καλα θα κανεις οτι κανω κι εγω στην δικια μου αμα φερνει κανα ζαρζαβατικο που δεν τρωμε και της το δινω πισω και μου στραβωνει..πολυ ακαταδεκτη εισαι μου λεει..οχι εγω της λεω ο γιοκας σου που δεν τρωει τιποτα..εεε εγω οταν μαγειρευα ολα τα ετρωγε..εγω δεν του φτιαχνω φενεται ετσι καλα και δεν τα τρωει...και ερχεται και μετα ο αλεξης και της λεει εγω ποτε τα εφαγα αυτα??δεν πας καλα μου φενεται...και μετα γελαω και τελειωνει το θεμα..χιχιχιχι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεε...σιγουρα μου κανετε πλακα..καλα καμια δεν μπηκε ολο το πρωι??αχ βρε αλικη..τετα και απο οπου λειπετε εσεις τιποτα δεν γινεται...

εχθες ο μανωλης κοιμηθηκε στις 12,30 αποτελεσμα σημεραα να ξυπνησει 10 η ωρα..να τον παω ετσι???παντως σημερα πηγαμε να γυρισουμε κατι ρουχαλακια τα οποια δεν τα επαιρναν γιατι ειναι σε προσφορα μιας και κλεινει το μαγαζι και ετσι μας εμειναν αμανατι..πληρωσα και την κοπελα που εφτιαξε την βαφτιση και ετσι ολα πλεον εχουν ξεπληρωθει..η ζααμπα πληρωσε τον φωτογραφο...ελπιζω να μην το χτυπαει μεχρι την επομενη βαφτιση...

το απογευμα εχουμε να παμε σε γενεθλια στον γειτονα εδω διπλα ελπιζω να ξυπνησει στην ωρα του..

αυτα τα νεα μου εε??σας αφηνω λοιπον και θα τα πουμε αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!

Εμείς είχαμε ένα απο τα πιο δυσκολα βράδυα...μας χάλασε το air condition και λιωσαμε. Ανα μισή ώρα ξυπνουσαμε οικογενειακως...τελικά τον πήρα τον Νώντα μαζί μας να κοιμηθεί για να ηρεμήσει λίγο. Έλιωνε το μανάρι μου, όπως και εμείς. Πάλι καλά θα έρθει το μεσημέρι ο νονός του να μας το φτιαξει για να μην περάσουμε και άλλο βράδυ μαρτυριου.

Εγώ χθες ήθελα να πάω βόλτα με τον μικρό αλλά δεν τα κατάφερα. Μέχρι να γίνει η ψαρόσουπά του, ήρθε ο Δημήτρης, άντε φτιαξτου φαγητό, μετά πήγε 9 η ώρα και ήμουν πτώμα..έβαλα τον μικρό για υπνο και στις 11 επιασα το σίδερο...μια πολύ όμορφη μέρα!! Σήμερα έχουμε εμβόλιο...άντε να δουμε τι θα μας πει ο παιδίατρος.

Έχω πρόβλημα κορίτσια και θέλω βοήθεια: ο Νώντας δεν τρώει λαδερά...του φτιάχνω και όσο φάει? τον πιέζω να φάει ή του φτιαχνω αυτά που του αρέσουν και προσπαθούμε αργότερα? Θα ρωτησω και τον παιδιατρο αλλά θέλω και την άποψη σας...ευχαριστω!! Φασολάκια γιοκ, αρακα γιοκ,γεμιστα γιοκ, μόνο την Κυριακή που είχαμε πάει για μπάνιο έφαγε σπανακόριζο επειδή είχε τις φιλες του παρέα και τρώγανε και αυτές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καιρο εχω να μπω,ας μπω και ας ανακοινωσω οτι απο σημερα ειμαι επισημα ανεργη και με την δικη μου υπογραφη,περα του μαλακα εργοδοτη μου...

εμεις να ειμαστε καλα κι οσα πανε κι οσα ερθουν...αρκει να ερθουν 8888

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EIMAI KOMMATIA!!

θελω να κλεισω το γαμημενο το pc και να παω στο παιδι μου!!!

εκει εχω προβλημα με τον ηλια,μολις με δει να καθομαι στο γραφειο,ερχεται σκαρφαλωνει στα ποδια μου,ανεβαινει στο γραφειο και δεν σταυρωνω λεξη.... :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:(:(:(:(:(:(:(

το απογευμα θα ερθει η ζαμπα να φερει τα γεμιστα..αλλα εγω θα φαω φακες που χθες δε τις τιμησε ο γιος της κι εφαγε σουβλακια.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

παλι καλα που το παιδι μου εφαγε και μεσημερι και απογευμα φακιτσες χθες!!

θα την στειλω αδιαβαστη την μαλακω...θα προσβληθει,ειμαι σιγουρη,αλλα θα της πω:και τι να κανω;να τις πεταξω; 888888

Τετα οταν το εγραφες αυτο σου το ειχαν πει η οχι ακομη?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καιρο εχω να μπω,ας μπω και ας ανακοινωσω οτι απο σημερα ειμαι επισημα ανεργη και με την δικη μου υπογραφη,περα του μαλακα εργοδοτη μου...

εμεις να ειμαστε καλα κι οσα πανε κι οσα ερθουν...αρκει να ερθουν 8888

Το πιο πιθανο ειναι οτι φοβηθηκαν μην κανεις και δευτερο!!Κοιτα σε αυτη τη χωρα που ζουμε σε λιγο θα κοιτανε τις γυναικες σαν μοιασμα επειδη κανουν παιδια!!

Ειπαμε θα τη βρουμε την ακρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι τον Σεπτέμβρη έτσι θα μείνουμε….. αλλά δεν πειράζει αφού έχουμε διακοπές!!

Εμείς επιτέλους είμαστε στο νησί….. κάνουμε τα μπάνια μας κ χαλαρώνουμε!!

Ο μικρός αν μπορούσε να είναι όλη μέρα έξω θα έμενε…. Τρελαίνεται για βόλτες, θάλασσα κ παιχνίδι με παιδιά κ παππούδες!!!

Είμαι χαρούμενη που δεν τον ακούω να γκρινιάζει όλη μέρα! Άλλη ζωή εδώ… μόνο η μπάλα που παίζει στον κήπο έξω τον κάνει άλλο παιδί!!

Τέτα όλα καλά θα πάνε... τώρα κάτσε να χαρείς τον μικρό σου όσο μπορείς!

Ένα διάλλειμα πάντα χρειάζεται…..!!!

Μαράκι τον ξυπνάω γιατί ο μικρός χρειάζεται 8 ώρες ύπνο το πολύ…. Αν τις κοιμηθεί την μέρα, το βράδυ θα πρέπει να ξαμολήσω μύγες να σκοτώνουμε για να περάσει η νύχτα!!

Είμαι επίσης χαρούμενη γιατί ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει…… επανέρχεται ο κύκλος μου!!!! Ήμουν τόσο χάλια πριν φύγουμε, γιατί νόμιζα πως θα έρθει πάλι η μαλάκω κ θα μας χαλούσε κ τις διακοπές!!

Μην λέω κ μεγάλα λόγια βέβαια κ έχω καμία καθυστέρηση….. ελπίζω να τελείωσε αυτό το μαρτύριο!!

Εύγε για τα λαδερά τα είπαμε κ στο φβ…. για το κλιματιστικό ελπίζω να το φτιάξατε!!

Ίνα καλησπέρα….. πότε ξανάρχεσαι κατά δω??? Χαχαχαχαχα Πλάκα κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανες ομορφες φιλεναδες μου αγαπημενες..ειπα να μπω να γραψω το κατεβατο μου και ελπιζω οταν το δειτε να εχει περασει καιρος και να μου πειτε κοιτα τι βλακειες καθοσουν και σκεφτοσουν.

και μετα θα γεννησω και ολες μαζι με ενα στομα μια φωνη θα μου πειτε αμαν βρε κοριτσι μου και μεχρι να γεννησεις μας εβγαλες την ψυχη..επρεπε να μαστε συνεχεια πισω σου να σου πιπιλιζουμε το μυαλο πως ολα καλα θα πανε..

δικιο εχετε αλλα σας το ειπα απο την αρχη σε τουτη την εγκυμοσυνη εχω τρελη ανασφαλεια στον μανωλη δεν ειχα τιποτα δεν με ενοιαζε τιποτα..τωρα θελω ολα να πανε τοσο καλα θελω τοσο πολυ να τα καταφερω που μεχρι το τελους θα μου βγει η ψυχη απο το αγχος..τι γινεται ρε παιδια?γιατι ειμαι ετσι μου εξηγειται??μηπως για αυτο τραβαω ολη την ταλαιπωρια πανω μου??

δεν ανυσηχω τοσο για την αμνιο για την διαδικασια οσο για το μετα...και καλα να ειναι ολα καλα..που ναι κι εγω πιστευω πως θα ειναι ολα μια χαρα..αλλα αν μια στο εκατομμυριο δεν ειναι??αν το παιδι μου εχει συνδρομο??τι θα κανω??ο αλεξης αποκλειεται να το δεχτει..κι εγω πως θα το ξεριζωσω απο μεσα μου εεε??πως θα την παλεψω ολη την κατασταση?κι ο μανωλης μου τι θα γινει??εχω πελαγωσει..και του το ελεγα δεν με παιρνει η ηλικια βιασου να κανουμε κανα δυο ..τιποτα αυτος...

θελω να σκεφτομαι τα καλυτερα θελω να ειμαι χαρουμενη ηρεμη και αισιοδοξη αλλα πως θα γινει..αυτο το παιδι μου φενετε τρελες ανασφαλειες θα εχει..το γαμωτο ειναι πως μου λειπει αυτος που θα κατσει διπλα μου στον καναπε να πινει τον καφε του και εγω να τον ζαλιζω..μου λειπει η φιλεναδα μου...αν και μεταξυ μας με το παιδι που εχει ακομα και να ηταν ολα μια χαρα παλι ελαχιστα θα βρισκομασταν...θελω μια απο σας να ερθει να μετακομισει διπλα μου..τωρα ομως...ειδα ενα ενοικιαστηριο στην πολυκατικοια απεναντι..προλαβαινετε..

τα'χω παιξει ειναι αληθεια..αλλα αν δεν ερθει το τελος αυγουστου υσηχια δεν θα βρω..να αρχισει να κλοτσαει κι ολας να νοιωθω την ψυχουλα μου να σαλευει και να με φερνει στα συγκαλα μου οποτε με πιανει η μαλακια μου..ετσι εκανε και ο μανωλης..οποτε γινοταν κατι με την ζαμπα και με επαιρνε απο κατω τοτε με κλωτσουσε σαν μου ελεγε εγω ειμαι η πρωτεραιοτητα της ζωης σου για αυτο ασε τις βλακειες και ασχολεισου μαζι μου..ολα τα αλλα ειναι τιποτα μπροστα μου...

ως εδω ομως..μην σας πρηζω κι αλλο αλλα επρεπε να τα πω κι εγω...και εισαστε τυχερες γιατι αφησα μερες να περασουν και δεν τα ειπα αμεσως μολις εμαθα τα νεα γιατι τοτε θα κλαιγαμε ολες μαζι παρεα..ευτυχως εχω κι εσας

σας αγαπω να το ξερετε μπορει να μην σας εχω κοιταξει ποτε στα ματια αλλα ειστε το στηριγμα μου..η πρωτη μου σκεψη οταν θελω να πω σε ποιον να το πω τωρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε τι μας λες κυρια ΑΛικη που σε επιασε το δασκαλιστικο!!!!Θα δεις τωρα που δεν θα χω ιντερνετ!!

ΜΑρια κοψε τις μαλακιες!!

Εσυ ακομη δεν το ειδες το ξεριζωσες καλα πας καλα!!!!!!ΣΕ ολες τα ιδια λενε ποσα παιδια βλεπεις εξω να κυκλοφορουν με συνδρομο πλακα κανεις!!Αντε ρε μπουφο η Κατερινα δεν εβαλε κωλο κατω εννια μηνες μερα και νυχτα και βγηκε η μπεμπουλα μας μιλας και εσυ που ο μανωλης τα κανει ολα μονος του!

Κανε λιγο γκλου γκλου το κεφαλι σου και ασε ησυχο στο σπορακι να μεγαλωσει!ΚΑι οταν βγει με το καλο να σε πιανει το αγχος να μην ανεβαινει ο μανωλιος απο πανω του και χοροπηδαει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία έχει λίγο δίκιο η Ίνα...χαλάρωσε και άσε τον μικρό να μεγαλώσει σε ήρεμο περιβαλλον γιατί θα βγει εξω και θα σου αρχίσει τα καντήλια κατευθείαν. Δεν θα έχει τπτ και θα είναι μια χαρά - σχεδόν όλες μας απο εδω και πέρα θα κάνουμε αμνιο όταν με το καλο έρθει το δεύτερο. Σε περίμενα πιο δυνατή - είχες άγχος αν θα μεινεις εγκυος, ειχες αγχος όταν έμεινες για το αν το χάσεις, εχεις αγχος......άγχος...χαλαρωσε και απολαυσε την εγκυμοσύνη σου και το μωράκι σου και τον Μανωλάκι σου!!!

Εμείς είμαστε καλά - ο μικρός έχει γίνει αλανάκι και πολύ μου αρέσει γιατί δεν τον ηθελα φοβιτσιαρη. Ελπιζω κάτω στην γιαγιά με τα ξαδέρφια του να ξεσαλώσει εντελώς - μου αρέσει που μεγαλώνει και που πλέον βλέπω κάθε μέρα την διαφορά στον χαρακτήρα του. Εντάξει δεν θέλω να ξεφύγει εντελώς αλλά να ανεξαρτητοποιηθεί.

Το μαμμυ το έχουμε γράψει εντελώς...καταραμένο fb μας έφαγες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την αλικη και την μελιτα περιμενα να μπουν να τα ακουσω και τα ακουω απο την ινα...μερες που τις ζουμε εεε??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και επισης δεν σας ειπα να μπειτε μετα τον αυγουστο??

καλα κοριτσια δεν το συζητω εχετε δικιο..αλλα ρε γαμωτο φοβαμαι κι εγω τι να κανω??και να δειτε μετα θα αυτοχαστουκιζομαι που καθομουν και σκεφτομουν βλακειες αλλα και τι να κανω...

παντως να σας πω πως ειναι τωρα καμια βδομαδα που εχω ερχισει που και που να νοιωθω κανα γαργαλημα..λετε να???νωρις ειναι??

ευγενια μου να την φοβασαι την ανεξαρτησια γιατι κι εγω τα ιδια ελεγα και τωρα λεω ηρεμησε παιδι μου δυο λεπτακια να δω αν αναπνεεις.. :shock::shock::shock::shock: παντως ειναι υπεροχο να τα βλεπεις να τρυγυρνανε σαν μεγαλα παιδια ενω πριν να καλοκαιριασει ηταν ακομα τα μωρα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία αν μπούνε και οι άλλες εκεί να δεις τι έχεις να ακούσεις!! Σε σώζει που είναι Αύγουστος σχεδόν και όλες την έχουν κάνει για διακοπούλες!! Τι τυχερή που εισαι..είσαι μόνιμα διακοπές εσύ στην Κρήτη...πόσο θα ήθελα να έμενα στην περιφέρεια τώρα που εχω κάνει οικογένεια.

Μαρία ανεξαρτησία για τον Νώντα είναι να μην είναι συνέχεια στα πόδια μου και να μπορεί να παίζει μόνος του και επίσης να παιζει με άλλα παιδια..παραμένει ήρεμο παιδί. Απλά δεν εχει τις φοβίες που είχε 1 μηνα πριν. Πριν δεν ήθελε να τον πλησιάζει άλλο παιδάκι - τώρα πιάνει το χέρι της βαπτιστήρας μου και περπατάνε μαζί. Έχουν απίστευτο γέλιο..χεράκι χεράκι τα δυο τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!

Θα κάνουμε και τα γενέθλια των παιδιών μας σε αυτό το θέμα στάντραρ!!!!!!

Μαράκι μου σκατουλιάρα μου με συγκίνησες με αυτά που λες για μας.... Μακάρι να μπορούσα να μετακομίσω εγώ κοντά σου.... Λατρεύω την Κρήτη άλλοστε και τα φαγητά της!!!!

Με κάλυψαν τα κορίτσια και κυρίως η Ινα. Καλά έκανε και στα εχωσε. Ε μα πια!

Εγώ έχω άλλο άγχος κορίτσια αλλά θα σας τα γράψω άλλη ώρα γιατί έχω δουλειά τώτα.

Πρόκειται γα τον παιδικό σταθμό που βρήκαμε για την Σοφία να πάει από Σεπτέμβρη.

Θα πάω σήμερα για την εγγραφή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιιιιιιιιιι ντροπη μας φτου μας και παλι φτου μας...οχι μην μας ματιασουμε αλλα που δεν μπαινει καμια μας να ξεσκονισει εδω μεσα..αραχνες πιασαμε...οχι τιποτα αλλο θα χασουμε και το κοινο μας...

εγω μετραω αντιστροφα μεχρι την επομενη πεμπτη..να παω να το δω το μωρο μου να ηρεμησω με το θεμα της αμνιο εχω πλεον συμβιβαστει δεν βαριεσαι οτι ειναι να γινει θα γινει δεν με νοιαζει η ταλαιπωρια ολα καλα να ειναι μον ο...

αυτα τα υπολοιπα τα λεμε διπλα και να ξερετε αμα ερθουν τα αφεντικα εγω σας ελεγα να μπαινουμε θα πειτε... ;);););):lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο...μολις τελειωσουν οι διακοπες και επιστρεψουν τα αφεντικα εχουμε να ακουσουμε οχι και λιγα...ατιμο φατσομπουκι μας κατεστρεψες..χαχαχαχαχχα

μια μερα εμεινε τσουπρες..δεν βαζω την σημερινη..και εμεινε μονο η αυριανη για να φτασει η πεμπτη και να δω επιτελους το βλασταρακι μου να κολυμπαει ανεμελο..να παρω και τις εξετασεις μου στα χερια να δω που παμε..και τι θα κανουμε η μαλλον ποτε θα το κανουμε...αντε αντε να περναει ο καιρος..δεν την παλευω αλλο..οχι με την εγκυμοσυνη αυτην δεν την καταλαβαινω ετσι κι αλλιως αλλα δεν την παλευω αλλο με την αγωνια..λογικα και μεχρι τελος αυγουστου αρχες σεπτεμβρη θα κανω και την β επιπεδου και νομιζω πως μετα μπορω να αναπνευσω εεε??

κουραστικα με αυτο το αγχος και την αγωνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μονη μου θα τις γεμισω τις σελιδες εδω μεσα μου φενεται..δεν πειραζει θα καθομαι και εγω να μιλαω μονη μου...

ο γιοκας μου μεγαλωνει τελεια ..ειναι παρα πολυ ομορφος..στον μανωλη αυτο δεν το ελεγα αλλα τουτο το μικρο για καποιο λογο με εχει συνεπαρει..δεν ξερω γιατι αλλα το βλεπω και λιωνω τα χαρακτηριστικα του ο τροπος του ..μην γελατε αληθεια λεω...εχει κατι που με τραβαει..και για αυτο παρακαλαω καθε μερα να ειναι καλα να ειναι γερο και δυνατο μεχρι τελους...

την δευτερα θα παω για την αμνιο..θα παω με την αδερφη μου τελικα που πηρε ρεπο και καλυτερα γιατι θα ειμαι πιο χαλαρη μαζι της..ο αλεξης μαλλον ανακουφίστηκε που δεν θα χρειαστει να φυγει απο το μαγαζι του..αν και νομιζω πως επειδη ειναι και λιγο χεστης δεν θα το αντεχε οποτε καλυτερα..μετα θα παω στην μανα μου να κατσω εκει μια βδομαδα να με προσεχει να ασχοληθει και με τον μανωλη..ο αλεξης θα ερθει την τεταρτη που ειναι και της Παναγιας και εχει κλειστα και στις 20 του μηνα μετα το ραντεβου με τον γιατρο θα επιστρεψω κι εγω σπιτι μου..ελπιζω με χαμογελο στα χειλη...οποτε να που θα κανω κι εγω διακοπες..μπορει να μην περιλαμβανουν μπανια στην θαλασσα αλλα δεν πειραζει και αυτο κατι ειναι...

ενταξει ειμαι μαλλον δεν ξερω εκεινη την στιγμη..και μαλλον θα μου κανει καλο που δεν θα ειμαι σπιτι μου μετα και θα βλεπω κοσμο να ξεχνιεμαι...

ευχομαι η Παναγια μας να βαλει το χερακι της και να με βοηθησει ολα να ειναι μια χαρα να περασει γρηγορα ο καιρος και να παρω στην αγκαλια μου το θαυμα της ..και μετα δεν με νοιαζει τιποτα...σας ειπα οτι φοβαμαι να του παρω κατι??θελω να βγουν πρωτα τα αποτελεσματα να ειναι καλα και να ηρεμησω και μετα..σκεφτομαι βλακειες εε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εφτασε η ωρα..αυριο τετοια ωρα θα ειμαι ξαπλωμενη στο κρεβατι του ξενοδοχειου και θα κανω διακοπες..εε ας κανω κι εγω μια βδομαδα διακοπες και ας ειναι και στον καναπε της μαμας μου..καλυτερη περιποιηση δεν γινεται να βρω..

εχω αγχος μεταξυ μας..ολα καλα να πανε παναγια μου βαλε το χερι σου...

και οχι τιποτα αλλο αλλα λειπετε κι ολες και δεν θα εχω τι να κανω...η μαλλον ιδου η ευκαιρια να παρω κανα βιβλιο εε??τοση ξαπλα να βγει σε καλο τουλαχιστον..

πλακα πλακα μονη μου θα το γεμισω το ποστ.. 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΗ κορες... το περασα κι αυτο..τωρα αν το ξεπερασα θα δειξει σε λιγες μερες..και με την βοηθεια της Παναγιας που γιορταζει αυριο ολα θα πανε μια χαρα..ειμαι αισιοδοξη και ελπιζω να μου βγει σε καλο...

ο γιατρος ηταν μια γλυκα πολυ καλος..ειχα την αδερφη μου μεσα οση ωρα καναμε τον υπερηχο και μετα οταν ηταν να κανει την αμνιο γυριζει και της λεει αντε καλα περασες βγες τωρα εξω γιατι αν καποια στιγμη χρειαστει να σου κανω κι εσενα μπορει και να μην μου κατσεις... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μολις τελειωσαμε με αφησε να ηρεμησω..κι ενοιωθα ολο μου το σωμα μουδιασμενο..επρεπε να υπογραψω ενα χαρτι και φανταστειτε μου επεσε το στυλο απο τα χερια...μιλαμε για τρεμουλο απο το αγχος..μετα μου ξαναηρθε οταν μου ειπαν την τιμη..888888888888888888!!!!!!

620ευρω κορες ολο το πακετο ο πληρης ελεγχος που μπορουσα λεει να μην τον κανω αλλα αφου φτασαμε ως εκει τα 120 ευρω τα παραπανω θα λυπομουν???..

τωρα ημαι στην μανα μου για την υπολοιπη εβδομαδα..νοιωθω καλα δεν εχω καποιο πονο η κατι αλλο σε συμπτωμα οποτε θελω να πιστευω οτι ξεπερναμε καθε δυσκολια...εχει πιαστει βεβαια ο πισω αεροσακος αλλα χαλαλι...θα το αντεξω μεχρι το τελος της εβδομαδας και ελπιζω να εχουμε και ευχαριστα αποτελεσματα..την δευτερα θα ξαναπαω και στον γιατρο να δω τον παιδαρο μου και αν ολα ειναι καλα και ελπιζω να επιστρεψω σιγα σιγα σε μια ηρεμη καθημερινοτητα..εγω παλι εκεινο που αναρωτιεμαι ειναι..τα αποτελεσματα της αμνιο ειναι μια χαρα..λετε η β'επιπεδου να δειξει κανα προβλημα???

μην φωναζετε που λεω μαλακιες αλλα αυτο το παιδι μεχρι να το παρω αγκαλια θα με κανει να χασω χρονια...

αυτα και σημερα..τα υπολοιπα μολις εχω νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα θελα να δω τι θα πειτε μπαινοντας καποια στιγμη εδω μεσα..αν μπει δηλ.και καμια σας και δεν το εγκαταλειψουμε το θεματονι μας..

ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και θα πειτε τωρα ε και τι φωναζεις απο την αρχη δεν στο λεγαμε??δεν με νοιαζει ας το λεγατε κι εσεις πρεπει να το πω κι εγω να υσηχασω..Παναγια μου ειναι λες και ξαναβγηκε θετικη η χοριακη και πανυγηριζω...απιστευτο αγχος και τρομερη ανακουφιση με τα αποτελεσματα..ειλικρινα δεν θα αντεχα κατι αλλο..

να παω και στον γιατρο την δευτερα να μου πει πως και ολα τα υπολοιπα ειναι στην θεση τους να κανω και την βεπιπεδου να ηρεμησω να νοιωσω εγκυος να ασχολουμαι με τα σοβαρα της υποθεσης οπως τι να του παρω του παιδιου που εχει τα παντα απο τον μεγαλο...μονο δωματιο καινουριο θα του φτιαξω...

και τετα μου αγαπημενη..ελπιζω πλεον να σταματησεις να περιμενεις την βεπιπεδου..γιατι το παιδι ειναι αγορι..

εχω τον μανωλη απο χθες με πυρετο παλι με τα παλιοδοντα δεν μπορω να του αναψω και το αιρκοντισιον και γινεται μουσκεμα...αντε να δουμε ποτε θα ξεμπερδεψουμε..δεν αντεξα παντως το κλαμα και τον πονο του και του ξαναεδωσα πιπιλα ρε γαμωτο..αλλα ηρεμησε αμεσως το πουλακι μου....

σας αφηνω τωρα μεχρι την επομενη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μονόλογος της Μαρίας...

Ένα βιβλίο με πολύ άγχος, αγωνία αλλά ευτυχή κατάληξη- την γέννηση ενός παίδαρου

Μαρία αυτό το θέμα θα το εκδώσουμε και θα το στειλουμε στον γιο σου όταν μεγαλώσει να σου ρίξει κανένα καντήλι για το υπερμετρο άγχος σου... :lol::lol::P:P:P

Εμείς γυρίσαμε απο τις διακοπές μας, που θα μπορούσαν να είναι καλύτερες αλουτλά τουλαχιστον κάναμε μπανάκια τρελά, χάρηκα τον γιόκα μου και ελπίζω σιγά σιγά να μπω στους ρυθμούς μου και να συνέλθω..περισσότερα στο φβ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κατάσταση εδώ μέσα δεν παλεύεται.... Πρέπει να μπαίνουμε λίγο όλες αλλιώς το θέμα θα κλείσει... Μπράβο ρε Μαράκι, αν δεν ήσουν κ εσύ ούτε παράγραφος δεν θα είχε γραφτεί! Νομίζω πως θα την πληρώσουν αυτές που μου ήθελαν ομάδες στο φβ γιατί βολεύει κ τελικά είναι αυτές που απουσιάζουν κ εκεί....999999

Τελείωσαν κ για εμάς οι διακοπές... Είναι περίεργο για μένα να λέω διακοπές γιατί εκεί γυρίζω σπίτι μου! Κ όταν βλέπω το παιδί μου να μεγαλώνει σε τέσσερις τοίχους ενώ θα μπορούσε νΑ ζει κάθε μέρα του χρόνου έτσι, με πιάνει μια μελαγχολία! Ειδικά τώρα που η ιδέα του εξωτερικού είναι όλο κ πιο έντονη... Ο μικρός λοιπόν το χάρηκε κ θεωρώ φέτος ήταν πιο ξεκούραστα τα πράγματα, γιατί ο Σπύρος ήταν πιο ανεξάρτητος... Δεν είχα τα μαγειρέματα τα περσινά κ τα προγράμματα τα αυστηρά ενός μωρού! Ξεκουραστηκα αλλά τώρα τα βλέπω όλα βουνό! Αυτά για σήμερα! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλως τες..κατι ειναι και αυτο ..

ευγενακι μου να σου πω κανα μπινελικι θα μου χρειαζοταν μπας και χαλαρωσω επιτελους γιατι ολο το λεω και ποτε δεν το κανω..μενει ακομα και η β'επιπεδου σε λιγες εβδομαδες και μετα θα στρωσω δεν μπορει..

τελειωσανε λοιπον και οι διακοπες σας..ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ λοιπον και μην σας νοιαζει γρηγορα θα ξαναμπειτε στον γνωστο σας ρυθμο...

αλικακι μου ακομα και στο πατρικο μας να γυριζουμε μονο ο κοσμος που βλεπουμε οι λιγοτερες ευθυνες που ετσι κι αλλιως εχουμε διπλα στην μανουλα μας φτανει..λιγοτερο αγχος παιδακι μου κι ας γυρναμε στο παιδικο μας δωματιο..η επιστροφη παντα ειναι δυσκολη στην αρχη αλλα δεν αργει παλι να γινει ρουτινα...οσο για το εξωτερικο θα κανετε αυτο που πιστευετε καλυτερο για το μελλον σας και μην σε νοιαζει κι ο σπυρακος αμα βλεπει μαμα και μπαμπα ευτυχισμενους θα ειναι και αυτος..

εμεις ειμαστε μια χαρα..ο γιατρος ειναι μια σουπερ ευχαριστημενος και ολα πανε καλα...ο μπεμπακος μου ειναι ενα πακετο βιταμ(δηλ.250γρμ. 88888888888888888888888)ειναι ενα υπεροχο παιδι και ανυπομονω να μπει η νεα χρονια να τον παρω αγκαλια..ο μανωλης απο την αλλη εχει μεγαλωσει για τα καλα..λεει ολο και περισσοτερες λεξουλες καλα δεν γραφει και εκθεση αλλα πιστευω εχει εξεληχθει πολυ..λεει και το ονομα του αν και συλλαβιστα και με ξετρελενει..γινεται ολοκληρο παιδι ..και φυσικα οι απαιτησεις του με τρελαινουν..θελει κατι και το θελει τωρα και αλοιμονο σου και δεν του το δωσεις..πολλες φορε τον αφηνω να χτυπιεται μοναχος του..γιατι αν κατσω να τον συνεριστω την πατησα...

αυτα για την ωρα ..και εχω να κανω προταση...για να μην το χασουμε το θεματακι μας..μεχρι το μεσημερι ολες θα μπαινουμε εδω..και μετα τον μεσημεριανο μας υπνο(που τελευταια νοιωθω να τον χρειαζομαι ολο και πιο πολυ)θα μπαινουμε στο διπλα χωριο..αντε σκεφτειτε το !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...