Μετάβαση σε περιεχόμενο

γόνιμες πότε?επόμενος κύκλος πότε?


Recommended Posts

καλησπέρα σας, όπως σας έχω ξαναγράψει γενικώς είχα κύκλο 25-26 ημερών.

συγκεκριμένα το Μάϊο είχα στις 13 μετά όμως μου ξαναήρθε στις 23 Ιουνίου, (χωρίς φάρμακα)είχα ρωτήσει το γιατρό και μου είπε να περιμένω μάλλον από το άγχος θα ήταν.

τώρα λοιπόν δεν ξέρω πότε να υπολογίσω γόνιμες και πότε να ξαναπεριμένω που δεν θέλω να την περιμένω την ακατανόμαστη..

αν μπορείτε να με βοηθήσετε...

στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μέτραγα θερμοκρασία αλλά είναι κουραστικό και πολλές φορές το ξεχνάω αφήστε που νομίζω ότι με αγχώνει αυτό το καθημερινό, οπότε δεν το κάνω αφού δεν βγήκε και σε καλό τελικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Εγω ειχα παντα σταθερο κυκλο(27-29) μερες.Και ομως....με τις γονιμες παντα ειχα μπερδεμα.Τι θελω να πω..;;Κρατουσα κ εγω θερμοδιαγραμμα αλλα ειναι δυσκολο ετσι να πετυχεις τις γονιμες γιατι η θερμοκρασια ανεβαινει αφου εχει γινει η ωορηξια....

Για μενα το καλυτερο ειναι να παρεις απ'το φαρμακειο αυτα τα τεστ ωορηξιας.Βοηθανε αρκετα,αρκει βεβαια να μην αγχωθεις απ'την ολη διαδικασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να αλλαξε ο κυκλος σου και για αυτο να σου ηρθε πολυ μετα...επηρεαζει και η ζεστη...δες αν θα σου ερθει τωρα και βγαζεις συμπερασμα...επισης και τα τεστ βοηθουν πολυ αλλα εμενα με βοηθησε και αυτο...http://www.babyspace.gr/DueDateCalculator.html επιασα την τελευταια μερα που μου εδινε σαν γονιμη..τυχαιο??δεν ξερω...δεν χανεις κατι ομως..μακαρι ολα να πανε οπως θες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...