Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη


Recommended Posts

Καλησπερα!Δεν εχω ξαναγράψει στο forum και δεν έβρισκα και που θα έπρεπε να συστηθώ.

Θα ήθελα την γνώμη σας γιατι η αναμονή με έχει τρελάνει.

ΤΕΡ 30/05

Κύκλος 25-28 ημερων.

1η χοριακη 27/06 30,5

2η χοριακη 29/06 47,2.

Ξέρω οτι σε κάποιες γυναίκες διπλασιάζεται στις 72 ώρες και αφου αυξήθηκε πάνω απο 60% στο 48ωρο εχω κάποιες ελπίδες....

Η γιατρος μου έδωσε utrogestan και αύριο Δευτέρα εχω πάλι χοριακη.

Φοβάμαι πολυ πως πάω για αποβολή...προσπαθω να ειμαι ήρεμη άλλες στιγμές τα κατάφερνω άλλες μου φαίνονται ατέλειωτες οι ώρες μέχρι αύριο!

Συμπτωματα δεν εχω ιδιαίτερα οπότε δεν καταλαβαίνω αν έχει σταματήσει κάτι.

Ξέρω οτι υπάρχουν εξαιρέσεις στον κανόνα αλλα ο κανόνας τι λέει?πως ειναι συμπτωμα βιοχημικής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κωνσταντίνα...

Δεν ξέρω αν η χοριακή πρεπει να διπλασιάζεται, στην δική μου περίπτωση εκανα την 2η χοριακή μετά απο 1 εβδομάδα..μήπως βιάστηκατε να κάνετε χοριακή;το utrogestan το πήρα και εγω για 3 μερες αρα δεν εχει σχέση το χάπι με πιθανή χαμηλή χοριακή...

μην σκέπτεσαι τίποτα που μπορεί να σε αγχώνει...εύχομαι ολα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία εκανα τόσο σύντομα χοριακη γιατι και η πρώτη απο μόνη της ήταν πολυ χαμηλή οπότε ζήτησε επανάληψη.

Τα utrogestan σίγουρα δεν επηρεάζουν αρνητικά!αλλωστε για αυτο μου τα έδωσε!για να βοηθήσουν λίγο την κατάσταση...προσπαθω να ειμαι ήρεμη αλλα δεν ειναι και εύκολο!ωρες ώρες τρελαίνομαι!

Φοβάμαι για βιοχημικη....ειναι και το πρώτο μου και δεν μπορω ούτε να το σκεφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα μου σε καταλαβαινω απολυτα!Το εχω ζησει αυτο με μια παλλινδρομη που ειχα πριν 2 χρονια περιπου.

Θα σου πω κ εγω τα κοινοτυπα αλαλ πραγματικα εκει ειναι ολη η ουσια..Θα πρεπει να χαλαρωσεις οοοοοοοσο μπορεις,οσο γινετε κ να εχεις στο μυαλο σου,μονο θετικες σκεψεις.Ολα θα πανε καλα!!!

Επισης ολα μεσα στη ζωη ειναι!!Ψυχραιμια κ ηρεμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ!

Προσπαθω πραγματικα να κάνω όμορφες σκέψεις και πολλές φορές τα κατάφερνω!ειναι και άλλες που δεν μπορω να σταματήσω να κλαίω!

Λιγες ώρες έμειναν μέχρι την χοριακη αύριο που θα δείξει νομίζω πως πάμε!

Υπομονη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ!

Προσπαθω πραγματικα να κάνω όμορφες σκέψεις και πολλές φορές τα κατάφερνω!ειναι και άλλες που δεν μπορω να σταματήσω να κλαίω!

Λιγες ώρες έμειναν μέχρι την χοριακη αύριο που θα δείξει νομίζω πως πάμε!

Υπομονη.....

Υπομονη...ακριβως.Και οτι ειναι θα το αντιμετωπισεις με χαμογελο κ αισιοδοξια!!!Θα περιμενω νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου καλη μερα!

Δυστηχως η χοριακη επεσε στο 10 οποτε περιμενω αιμα.

Δεν εχω καταφερει να βρω και τη γιατρο και δεν ξερω τι να κανω με την προγεστερονη.

Φανταζομαι την κοβω....

ειμαι πολυ πιο ψυχραιμη απο οσο περιμενα...ισως τελικα επειδη το ενιωθα πως δεν παει καλα.

ευοχμαι η χοριακη να μηδενιστει απο μονη της γιατι δεν θελω να μπω σε διαδικασια αποξεσης

σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι την επόμενη φορά -και πολύ σύντομα- η χοριακή σου να φτάσει στα ύψη! προς το παρόν, ίσως και να μην ήταν γραφτό να προχωρήσει, γιατί κάτι μπορεί να μην πήγαινε όπως θα έπρεπε... να χαρείς το χαλαρό καλοκαίρι κ να δεις που προτού το καταλάβεις, το σποράκι σου θα κάνει την εμφάνισή του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Τωρα...τι να σου πω...δεν πειραζει..;;;Πειραζει κ παραπειραζει...Δυστηχως συμβαινει σε παρα πολλες γυναικες.Ευχομαι να ειναι το τελευταιο ασχημο που σου συνεβη κ απο εδω κ περα ολα να σου πανε καλα.Και να μεινεις παντα ετσι,ψυχραιμη κ αισιοδοξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ki egw sou euxomai ta kalutera... na sou pw kai kati pou eipe i mama mou sti nifi moy kai pragmatika me entupwsiase.... i nifi mou ekane dio prospatheis gia eksoswmatiki. i prwti apetuxe apo tin arxi alla i deuteri ksekinise... otan telika den telesforise i mama mou tis eipe oti o theos mporei na exei skopo na sou steilei ena mwro pou px prepei na ksekinisei ti zwi tou ton oktwvrio... gia na to petuxei auto o theos prepei na se vrei diathesimi..... etsi mporei na einai kai se sena... o theos tha to kanonisei kai tha sou to steilei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Κορίτσια μου δεν ξερω αν θα δείτε το μήνυμα μου αλλα όπως φαίνεται και απο το τικεράκι μου ενα νέο σπορακι ήρθε στην κοιλιτσα!

Αφησα ενα κύκλο πέρασε και ήμουν τόσο μα τόσο σίγουρη πως θα ξανά μείνω αμέσως έγκυος!

Οι δυο πρώτες χοριακές με έκαναν ράκος λόγω αναμονής αλλα ευτυχώς ολα μεχρι στιγμής πανε καλα!

Βλέπω οι περισσότερες είστε εγκυοουλες...με το καλο κορίτσια!γερα παιδιά και καλότυχα να μας στείλει ο Θεός!

Demie να σου ζήσει το παιδάκι σου!

Σας ευχαριστώ πολυ για τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...