Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τανι-Τανι (Summer Edition)!!! + ΦΡΕΣΚΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσιααα!!!τι κανετε?demie_14 μου εδω ειμαιιιιιιι σας παρακολουθω δε με χασατε :lol::lol:;)

Τονια καλα κανεις που κανεις εμενα :lol::lol: κι εγω μαζι σου :P εγω ειμαι σιγουρη οτι υπαρχει σπορακι στη Τονια μας!!!eugeniafrapaκαλες διακοπουλες και πολλα καλα τανιααα ;) αντε να γυρισετε 4!!εμεις ξεκινησαμε απο χθες και ευχομαι να εχουμε ευχαριστα!!!στις 11 Σεπτεμβριου ΔΕΝ περιμενω :)

φιλακια πολλα σε οοοοολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσιααα!!!τι κανετε?demie_14 μου εδω ειμαιιιιιιι σας παρακολουθω δε με χασατε :lol::lol:;)

Τονια καλα κανεις που κανεις εμενα :lol::lol: κι εγω μαζι σου :P εγω ειμαι σιγουρη οτι υπαρχει σπορακι στη Τονια μας!!!eugeniafrapaκαλες διακοπουλες και πολλα καλα τανιααα ;) αντε να γυρισετε 4!!εμεις ξεκινησαμε απο χθες και ευχομαι να εχουμε ευχαριστα!!!στις 11 Σεπτεμβριου ΔΕΝ περιμενω :)

φιλακια πολλα σε οοοοολες!!!!!!!

Θα συμφωνησω μαζι σου μαιμουδιτσα μου ως προς την Τονια!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια μου????Τανιαααααααα τρεχα για χοριακη.....τι περιμενεις κοριτσι μου??????ελαααααα να το γιορτασουμε λιγοοοοοοοο.....αντεεεεεεεεεεεε θα σε μαλωσουμε ολες που δεν πας.....εγω αυριο το απογευμα παω για αυχενικη.....μακαρι να ειναι ολα καλα με το μωρακι μου......μακαρι......τονια προκαταβολικα

[smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Ε ε ερχεται.... ε ε ερχεται......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια θα ξεπεράσεις το θέμα με τις ενέσεις γιατί αν είσαι έγκυος θα κάνεις πολυ συχνά εξετάσεις...σκέψου και εμένα που για ένα 8μηνο περίπου έκανα ενέσεις ηπαρίνης κάθε μέρα μόνη μου...και τώρα αν ξαναμείνω θα αρχίσω πάλι...εξετάσεις έκανα κάθε μήνα για την θρομβοφιλία και το resus εκτός των κλασσικών αιματολογικών...σουρωτήρι είχα γίνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μου επειδη ειναι και τα λεφτα της χωριακης τσιμπημενα και επειδη το τεστ εδειξε αρνητικο ( μπορει να εγινε αργα η συληψη) , για μενα περιμενε κανα 2 μερουλες και πηγενε κανε την χωριακη να σου φυγει το αγχος.

Κοριτσια πριν μα8ω πως ημουν εγκυος δεν ειχα κα8ολου συμπτωματα ουτε πρισμενο στη8ος ουτε τσιμπηματα κλπ κλπ. Το μονο που ειχα ηταν μια περιεργη φαγουρα σε ολο μου το σωμα, ξινομουν σαν τη τρελη κι εβγαζα σπυρακια και σε 20 λεπτα εξαφανιζονταν. Ειχα παει σε δερματολογο οπου μου επιβεβαιωσε πως ηταν λογο της κυησης. :shock::shock: Και αυτο κοριτσια μου συνεχιστικε μεχρι και που σταματησα τον 8ηλασμο. Μιλαμε για φαγουρα :?:?

Αρα εγω με το που δω να ξεκινησει φαγουρα και σπυρακια αυτο σημαινει πως το πιασαμε το σπορακι. :D:D:D:D

Αρα η κα8ε μια γυναικα εχει διαφορετικα συμπτωματα.

Βινουλα ευχομαι καλα αποτελεσματα στην αυχενικη και ρωτα και το φυλο. Εμενα αν δε τους ρωταγα δε 8α μου λεγανε, και μου ειπαν με την μια πως ειναι κοριτσι :D

Εugeniafrapa δεν ειναι απολυτο να κανεις και αμνιο επειδη εισαι κλεισμενα 34. Αν κανεις την αυχενικη και την αιματος και βγουν τελειες δεν υπαρχει λογος για αμνιο. Εχω ρωτησει γιατρο γιατι κι εγω ειμαι κλεισμενα 33 κι ανησυχω :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια το τεστ το ειχες κανει πολυ νωρις...και δεν δειχνουν τοσο νωρις αν δεν ειναι 10mIU τα τεστ και ειναι 20mIU..Προσεξε το..αν ειναι 20 μοναδων τα τεστακια...ηταν νωρις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκάααααααα , επιτέλους έχουμε ιντερνετ και μπορω να σας διαβάσω!

Καταρχήν πολλά φιλιά στις εγκυούλες μας και χαίρομαι που όλες οι εξετάσεις σας είναι πολύ καλές.

Και τώρα στις wanna be moms Τόνια μου , τι διαβαζω? Εχουμε 6 ημέρες καθυστέρηση? [smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif]

Τα πράγματα δυστυχώς είναι λίγο περίπλοκα με τα τεστ. Στην κόρη μου το τεστ με 25mlU έδειξε τη 15η ημέρα καθυστέρησης!

Στο σποράκι που έχασα , πάλι 25mlU έδειξε από τη 3η ημέρα καθυστέρησης , παίζει ρόλο η σύλληψη.

Μη μου αγχώνεσαι ότι είναι θα φανεί , και χοριακή αν κάνεις θα βεβαιωθείς και τα τσιμπηματάκια από τις βελόνες θα πάψεις να φοβάσαι μόλις θα πιάσεις το σποράκι σου , και γενικά όλα θα γίνουν. Σου το εύχομαι ολόψυχα ένα μεγάλο ++++ ή πολλές και πολλαπλασιαζόμενες μονάδες χοριακής.

Στα υπόλοιπα μας κοριτσάκια τα τάνια να πάνε σύννεφο , οοοοοολες να γίνουμε μανούλες κι όταν λέμε όοοολες εννοούμε όοοολες.

Φιλάκια. :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!!!!!!!

εγώ ακόμα τίποτα!!! ευτυχώς δεν λέει να έρθει η ακατανόμαστη...

Τόνια κάνε μια χοριακή καλέ με τόσες μέρες καθυστέρηση!!! ή κάνε ένα δεύτερο τεστάκι, περιμένουμε νέα σου με αγωνία!!!

Εγώ αν όλα πάνε καλά από Δευτέρα βουρ για χοριακή !! αχ, μακάρι κορίτσια να είμαστε όλες αυτό το μήνα!!!

Κάντυ κ Βονούλα καλή επιτυχία με την αυχενική, εύχομαι μόνο ευχάριστα νέα να μάθετε!!

μπορεί να δείτε κ το φύλο, πείτε μας νέα σας

φιλά κ καλό βράδυ, έρχετε καύσωνας πάλι. Καλά μπάνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μου απ'οτι θυμαμαι το ειχες κανει πολυ νωρις...αν εχεις και αλλο...κανε ακομα ενα..εγω αυτα που εχω τα πηρα μαζι με τα τεστ ωορηξιας και ειναι 10 mIU..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!Σας ευχαριστω για τις ευχουλες και για τη χαρα σας,αλλα εκανα κι'αλλο τεστ και δεν :(:(:(:( αρνητικο :(:(:( .....Δεν νομιζω πια να ειμαι....Αν και οσο δεν ειναι εδω υπαρχει ελπιδα!!Θα δουμε,θελω να χαλαρωσω γιατι φοβαμαι πως ολη αυτη η νευρικοτητα μου δημιουργει καθυστερηση......

Κοννα μου!!!!!!!!Μακαρι κοριτσακι μου να μην ερθει!!!!!!!!!Μπραβοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!! [smilie=blob9.gif] [smilie=blob9.gif] Ποσες μερες καθυστερηση εχεις??????

Ρανια συνεχισε [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] ,συνεχισε,ετσι για το γουρι ;);) !!

Ευφροσυνη μπερδευτηκα :?:?:?:?:?:? ......Δηλαδη η συλληψη μπορει να εχει γινει αργοτερα????Υποτιθεται πως αυτο το τεστακι δειχνει και πριν την καθυστερηση,το clear blue ειναι.... :?:?

Νυχτεριδακι,με 10 που λες δεν ξερω,υπαρχουν στα φαρμακεια???Αν και εως την δευτερα δεν εμφανιστει κατι,θα κανω χοριακη πια.....Ωωωωωω,σηριαλ το καταντησα!!!!!Ελεος πια!!Κοριτσια συγγνωμη αν σας ζαλιζω,δεν θα ξαναγεμισω το ποστακι μας με βλακειες μου που μαλλον το αγχος το δημιουργει..... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια αν εισαι εγκυος και ειδικα με τοσες μερες καθυστερηση δεν υπαρχει να μην σου δειξει...θα εχεις και πανω απο 100 μην σου πω...οχι μονο 10 μοναδες! :? οποτε μην αγχωνεσαι!ΑΛΛΑ μπορει να εγινε αργα η συλληψη και να μην δειχνει ακομα...την ιστορια μου στην εχω πει δεν την ξαναλεω!ειμαι τρανταχτο παραδειγμα αυτης της περιπτωσης! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου , γλυκό μου κορίτσι δε μας ζαλίζεις , είπαμε μοιραζόμαστε κοινές ανησυχίες.

Εγώ είχα κάνει και τις δυο φορές το Yes or No και κάπου διάβαζα πως δήθεν δε δείχνουν ευκολα το + , αυτά είναι χαζά. Αν η σύλληψη γίνεται αργά δε δείχνει εγκαίρως το τεστ. Εμένα ο κύκλος μου είναι 28-30 ημερών αλλά έχω προσέξει πως όταν αγχώνομαι πολύ για κάτι μπορεί να γίνει και 40 ημερών.

Και έτσι έγινε και τότε και τώρα. Σου εύχομαι ++++++ [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif] Για το γούρι.

Κοννα , είπαμαμε είμαστε γουρλίδικο φόρουμ τη Δευτέρα να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα και πάλι για το γούρι [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

Σας φιλώ γλυκά και μόνο ευχάριστα νέα. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου , γλυκό μου κορίτσι δε μας ζαλίζεις , είπαμε μοιραζόμαστε κοινές ανησυχίες.

Εγώ είχα κάνει και τις δυο φορές το Yes or No και κάπου διάβαζα πως δήθεν δε δείχνουν ευκολα το + , αυτά είναι χαζά. Αν η σύλληψη γίνεται αργά δε δείχνει εγκαίρως το τεστ. Εμένα ο κύκλος μου είναι 28-30 ημερών αλλά έχω προσέξει πως όταν αγχώνομαι πολύ για κάτι μπορεί να γίνει και 40 ημερών.

Και έτσι έγινε και τότε και τώρα. Σου εύχομαι ++++++ [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif] Για το γούρι.

Κοννα , είπαμαμε είμαστε γουρλίδικο φόρουμ τη Δευτέρα να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα και πάλι για το γούρι [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

Σας φιλώ γλυκά και μόνο ευχάριστα νέα. ;);)

Κοριτσακι μου γλυκο σ'ευχαριστωωωωωωωωωωω!!!Και μενα μαλλον θα μεγαλωνει ο κυκλος μου....!!!αν και εγω αλλο πιστευω......Θα δουμε!!!!

Κοννα!!Τη Δευτερα ελπιζω ο Αγιος Φανουριος να μας φανερωσει αυτο που τοσο πολυ ποθουμε!!!Μακαρι κοπελα μου,στο ευχομαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου λογικά θα έδειχνε θετικό το τεστ...μάλλον αλλαγή του κύκλου σου είναι..

Είπαμε πάμε δυναμικά όλες για Σεπτέμβρη για να είμαστε παρέα στην εγκυμοσύνη... αν και ποτέ δεν ξέρεις.... ;);)

Όσο για την άμνιο, άλλο 32, άλλο 33 και άλλο 34. Στον γιο μου ήμουν 32 και τα αποτελέσματα ήταν σούπερ..τώρα επειδή πλησιάζω τα 35 τα ποσοστά σίγουρα θα είναι πολύ πεσμένα...καλά ας μείνω πρώτα έγκυος και τα υπόλοιπα τα βλέπουμε στην πορεία.... ;);):lol::lol:

Αύριο τελικά θα πάμε με τον άντρα μου οι δυο μας εκδρομούλα σε ένα κάμπινγκ κοντά στο Τολό. Δεν θα μείνουμε σε σκηνή γιατί δεν έχουμε αλλά θα μείνουμε σε σπιτάκια που έχουν μέσα. Αν και θα είμαι αδιάθετη και δεν θα πέσει τάνι, τουλάχιστον θα αλλάξουμε παραστάσεις και θα είμαστε τα δυο μας μετά από τόσο καιρό.... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!Σημερα δεν εχω καθολου διαθεση...δουλεια ζεστη...νοιωθω πολυ κουρασμενη!!!!Μπηκα να ευχηθω καλο σαββατοκυριακο και να σας φυσηξω για γουρι!!!!Τονια μου εμεις τα ειπαμε και προηγουμενως!!!!Φιλακια πολλα πολλα και Φου φου φου φου φουουουουουουουου!!!!!!Τ α λεμε-ciao!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον γιατρο....ηταν να παω το απογευμα αλλα επαθα μια μικρη αιμοραγια και πηγα το πρωι....ξυπνησα και ειδα αιμα το πρωι....παγωσε το αιμα μου πηρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε να παω αμεσως...πηγα καναμε υπερηχο και εχει ξεκολησει ο πλακουντας λιγο στην ακρη...Μαλλον επειδη εκανα εμετο χτες αργα και ζοριστικε... μου ειπε οταν κανω εμετο η φτερνιζομαι να κραταω την κοιλια μου χαμηλα για να μην την ζοριζω τοοοσο...μου ειπε ξαπλα ολη μερα μου εγραψε και φαρμακα...το μωρακι μου ειναι μια χαρα..ευτυχως παναγια μου και εκανε και την αυχενικη για να μην ξανα περπατησω....η αυχενικη βγηκε τελεια...την ερχομενη παρασκευη θα εχουμε ολα τα αποτελεσματα...Φοβηθηκα παρα πολυ...πιστευα οτι θα περασω τα ιδια....μακαρι ολα να πανε κατ ευχιν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον γιατρο....ηταν να παω το απογευμα αλλα επαθα μια μικρη αιμοραγια και πηγα το πρωι....ξυπνησα και ειδα αιμα το πρωι....παγωσε το αιμα μου πηρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε να παω αμεσως...πηγα καναμε υπερηχο και εχει ξεκολησει ο πλακουντας λιγο στην ακρη...Μαλλον επειδη εκανα εμετο χτες αργα και ζοριστικε... μου ειπε οταν κανω εμετο η φτερνιζομαι να κραταω την κοιλια μου χαμηλα για να μην την ζοριζω τοοοσο...μου ειπε ξαπλα ολη μερα μου εγραψε και φαρμακα...το μωρακι μου ειναι μια χαρα..ευτυχως παναγια μου και εκανε και την αυχενικη για να μην ξανα περπατησω....η αυχενικη βγηκε τελεια...την ερχομενη παρασκευη θα εχουμε ολα τα αποτελεσματα...Φοβηθηκα παρα πολυ...πιστευα οτι θα περασω τα ιδια....μακαρι ολα να πανε κατ ευχιν...

ΑΧ Binoula μου μεχρι να το διαβασω ολο κοψοχολιαστηκα!!!!Μια μικρη αποκοληση ηταν ευτυχως,να προσεχεις τωρα και θα περασει!!!!Χαιρομαι που τα υπολοιπα ειναι οκ!!!!Περαστικα και γρηγορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντυ μου εγω να δεις....κοντεψα να μεινω το πρωι....τρελαθηκα απο τον φοβο μου....ενιωσα να χανω την γη κατω απ τα ποδια μου....μερχι να ακουσω την καρδουλα του ημουν ετοιμη να σωριαστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Binoula με λαχταρησες :crazy: !!!Παναγιτσα μου!!!!Ουφ ευτυχως!!!!Κατσε να ηρεμησεις,να ξεκουραστεις και ολα καλα θα πανε!!!!Τελος καλο,ολα καλα!!!!Μπραβο και για την αυχενικη κοπελα μου,ολα καλα,μη σκεφτεσαι τιποτα ασχημο...

Ρε κοριτσια εμενα με πηραν τηλ.απο το γραφειο του γιατρου πριν λιγο και ο γιατρος μου εκοψε τ'αυτια!!Μου ειπε οτι πολυ νωρις κανω τα τεστ....Δεν νοειται home test με λιγοτερο απο 10 μερες καθυστερηση..... :?:?:? Αυτον τον γιατρο παρεπιπτοντως τον εμπιστευομαι παρα πολυ με παρακολουθει απο τα 21 μου.Αναγκαστηκα να παω σε εναν αλλον τελευταια γιατι ο προηγουμενος ελειπε πολυ καιρο...Τελος παντων...Προς γνωση και συμμορφωση μου....Μου ειπε μια σεξουαλικως ενεργη γυναικα που εχει θεσει το αναπαραγωγικο της συστημα σε πληρη λειτουργια προς τεκνοποιηση μπορει να εχει διαταραχες περιοδου απο 1-8 ημερες.Επισης πολλες ορμονικες αλλαγες γινονται και απο το ΑΓΧΟΣ.Ρε κοριτσια μηπως ειναι υπερβολικος???

Χαρακτηριστικα μου ειπε:"Μην βαζεις τον εαυτο σου σε μονιμο αγχος με μερες καθυστερησης,τεστ,χοριακες κλπ"το μωρο θα εχει ερθει οταν θα εχεις ξεχασει την περιοδο σου....Φυσικα μιλωντας για προσπαθειες υγειων ζευγαριων με ελευθερες επαφες εως 1 χρονο.Τα τεστ εσκεμμενα καμια φορα δεν λενε την αληθεια.Για σκεψου το λιγο,ενα ακριβες και αμεσο θετικο τεστ δεν ειναι εμπορικο.Δεν λεω οτι ολα ειναι ελαττωματικα αλλα σε μια παρτιδα μερικα θα βγουν και "ελαττωματηκα".ειδικα στις οικονομικες συσκευασιες"....καπως ετσι τα ειπε,οχι ακριβως ετσι αλλα τα περισσοτερα αυτα ηταν...δεν τον ηχογραφησα κιολας :lol::lol:

ΗΡΕΜΗΣΑ..... :):):) Γιατι ειχα αρχισει να φοβαμαι για κυστες κλπ κλπ :):) ...Αρα μετα τις 28 θα ξανααγχωθω αν και εφοσον δεν εχω περιοδο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλσηπέρα κορίτσια!!!

βινούλα μπράβο για την αυχενική, πάντα καλά νέα να ακούς? όσο για το άλλο ποτ έπαθες σε καταλαβαίνω, είχα πάθει ακριβώς τα ίδια στο γιό μου αλλά όλα πήγαν καλά. Πολλές φορές το αίμα δεν είναι τίποτα, βέβαια όταν το βλέπει μια έγκυος παθαίνει σοκ!! ένιωσα καλά τι εννοείς και χάρηκα τρελά όταν έγραψες όλα οκ!! μπράβο και καλή συνέχεια!!!

τόνια μου, τι να πώ? μακάρι και αυτό το τεστ να έκανε λάθος. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί όλες μας εδώ πολλές φορές νιώθω ότι " ρίχνουμε λάδι στη φωτιά" λέγοντας συνέχεια " κ'ανε τεστ και κάνε τεστ. και είσεαι σίγουρα έγκυος και κτλ". Δεν μιλάμε λίγο σοφά όπως ο γιατρός σου και ίσως άθελα μας να σε στεναχωρήσαμε, αν ισχύει κάτι τέτοιο συγνώμη. Οι γιατροί έχουν δίκιο και εγώ φοβάμαι μήπως απογοήτευθώ, έχω δει αρνητικά στο παρελθόν. Δεν περίμενα 22/08 αλλά μάλλον από Σεμπτέμβριο θα κάνω χοριακή, θα δω...

φιλιά σε όλες και υπομονή για τον καύσωνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!τι κανετε?εμεις σε λιγο θα παμε στον ξαδερφο μου για να δουμε τον ανηψιο μου,ειχε γενεθλια και θα παμε επισκεψη!Binoula μου πολυ χαρηκα που πηγαν ολα καλα :D οσο για το αιματακι κατατρομαξα οταν διαβαζα τι εγραψες..ολα καλα θα πανε να ξεκουραζεσαι!Τονια μου ισως οπως λες να εχει δικαιο ο γιατρος τι να πω..παντως σου ευχομαι να μη σου ερθει ;) εμεις τανια κανονικα ;) Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλσηπέρα κορίτσια!!!

βινούλα μπράβο για την αυχενική, πάντα καλά νέα να ακούς? όσο για το άλλο ποτ έπαθες σε καταλαβαίνω, είχα πάθει ακριβώς τα ίδια στο γιό μου αλλά όλα πήγαν καλά. Πολλές φορές το αίμα δεν είναι τίποτα, βέβαια όταν το βλέπει μια έγκυος παθαίνει σοκ!! ένιωσα καλά τι εννοείς και χάρηκα τρελά όταν έγραψες όλα οκ!! μπράβο και καλή συνέχεια!!!

τόνια μου, τι να πώ? μακάρι και αυτό το τεστ να έκανε λάθος. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί όλες μας εδώ πολλές φορές νιώθω ότι " ρίχνουμε λάδι στη φωτιά" λέγοντας συνέχεια " κ'ανε τεστ και κάνε τεστ. και είσεαι σίγουρα έγκυος και κτλ". Δεν μιλάμε λίγο σοφά όπως ο γιατρός σου και ίσως άθελα μας να σε στεναχωρήσαμε, αν ισχύει κάτι τέτοιο συγνώμη. Οι γιατροί έχουν δίκιο και εγώ φοβάμαι μήπως απογοήτευθώ, έχω δει αρνητικά στο παρελθόν. Δεν περίμενα 22/08 αλλά μάλλον από Σεμπτέμβριο θα κάνω χοριακή, θα δω...

φιλιά σε όλες και υπομονή για τον καύσωνα

Βρε συ Κοννα,τι συγγνωμη λες???Γιατι εγω τι κανω???Δεν λεω κανε τεστ,εισαι εγκυος,δεν χοροπηδαω κλπ κλπ???Απλα εμεις ειμαστε πιο αυθορμητες,πιο ενθουσιωδης και εννοειται λαχταραμε μωρακια αυτο μας κανει ετσι!!!!Λοιπον ευχομαι να εισαι εσυ εγκυουλα!!!!Μακαρι κοπελα μου!!!!!

Μαιμουδακι keep going με τα τανια!!!!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για την υποστηρηξη...η αληθεια ειναι οτι τα χρειαστικα...εχω κακη εμπειρια αλλα οκ...τελος καλα ολα καλα...πηρα και τα φαρμακα και ευτυχως το προλαβαμε....ευτυχως ειναι τοσο....πιθανοτητες για φυλο δεν μας εδωσε γιατι το μωρακι μας ειχε κανει κατακορυφο και δεν ελεγε να γυρισει με τπτ....βρε καλο βρε χρυσο τπτ....αφου προσπαθουσαμε να το γυρισουμε αλλα τπτ....μας κλωτσουσε κιολας....αχ παναγια μου μακαρι να ναι καλα και δεν θελω τπτ αλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
    • Καλημέρα κορίτσια παιζουν πολλά που δεν γνωρίζουμε είναι η αληθεια μπορεί να είναι ρίσκο να μπουν στην διαδικασία να το γυρίσουν πάντως κορίτσι μου έχεις χρόνο μπροστά σου ώστε να πάρει θέση ακόμα ντουμπες κάνουν μέσα 😊 Θα το δείτε σιγά σιγά στην πορεία 
    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...