Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Απο την ωρα που πηρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε για τα γιουτοπαρ χεστηκα πανω μου και εβαλα κωλο κατω...... δεν εκανα σχεδον τιποτα, ολα τα εκανε η πεθερα μου και εγω ξεκουραζομαι. Εχω την εντυπωση οτι σαν να αραιωσαν τα πετρωματα, γιατι τοπρωι επειδη εκανα δουλειες ηταν πολυ συχνα. Τωρα εστειλα τον μπαμπα μας να παει να μου αγορασει τα χαπια και θα παρω αμεσως μισο. Ελπιζω να μου "κατσει" καλα και να μη με ταραξει στις παρενεργειες :(:(:(:(:(:(

Πηρα και τηλεφωνο τη μαμα μου να ερθει αυτη την κυριακη που θα φυγει η πεθερα μου για να με ξεκουρασει λιγες μερες ακομη και μαλλον θα ερθει. Οποτε θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα και η νεραιδουλα μου θα ερθει στον κοσμο τη στιγμη που πρεπει και οχι νωριτερα :):):):)

Να σας ρωτησω κατι και οσες ξερετε μου λετε..... εγω αυτο που ενιωθα απο εχθες ειναι σαν να σκληραινε η κοιλια μου και να τεντωνοταν στη μια μερια ομως, σαν να μεζευοταν το μωρο μονο δεξια.

Αυτο κρατουσε καποια δευτερολεπτα και μετα περνουσε. Το παθαινα κυριως οταν σηκωνομουνα ορθια, αλλα απο ενα σημειο και μετα και σε ασχετο χρονο. Ολο το πρωι που το ενιωθα αυτο, το ενιωσα πανω απο 10 φορες δεν ενιωθα πονο.

Ετσι ειναι οι συσπασεις? Η μηπως ειναι κατι αλλο?

Παιρνω το χαπι.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Pasxalitsaki mou emena oi suspaseis mou itan na sklirainei oli h koilia kai na fouskwnei pros ta panw kai kratouse kamia 20aria deuterolepta (stin arxi) kai meta ksefouskwne kai ginotan opws prin.

Etsi opws ta perigrafeis gia suspasi mou fainetai pantws. Pare to farmakaki sou kai ksekourasou.

Koritsia, deuteromanoules den mou apantisate stin erwtisi kai perimenw apantiseis gia na parageilw panoules!

Pote allazei to mwro noumero panas?? Diladi sto peripou posous mines tha foraei to noumero 1?

Este mou mallon den mas diabases prin giauto sto ksanagrafw, eisai euxaristimeni me tis panes chicco??

Thelw na parw kai egw noumero 1 alla den kserw poses na parw, 1 h 2 koutes?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veta τα μωράκια μας έχουν ίδιο μαλλί καρφάκι :lol:

Elena εδώ είναι το λινκ για τα pampers http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003 ... tore&psc=1 . Τις chicco δεν τις βάλαμε ακόμα είναι μεγάλες είχα πάρει το νούμερο 2. Για τους κολικούς αν θηλάζεις μην δώσεις τίποτα δεν κάνει. Δεν είναι το πεπτικό τους σύστημα σαν το δικό μας για να τους δώσουμε αφέψιμα και να τα κάνει καλά. Άσε που ότι χρειάζονται υπάρχει στο μητρικό γάλα. Μπορείς όμως να πιείς εσύ το χαμομύλι κάτι μπορεί να κάνει. Αν είναι πολύ δυνατοί οι κολικοί και για πολύ καιρό πάρε το infacolic από φαρμακείο αυτό συστήνουν για τους κολικούς είναι το καλύτερο και σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ.

βικάκι περαστικά εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περασε 1/2 ωρα και ακομη δεν εχω ουτε ταχυπαλμια ουτε τρεμουλο...... σε ποση ωρα θα αρχισουν οι παρενεργειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περασε 1/2 ωρα και ακομη δεν εχω ουτε ταχυπαλμια ουτε τρεμουλο...... σε ποση ωρα θα αρχισουν οι παρενεργειες?

Εχει περασει 1 ωρα απο την ληψη του χαπιου και ακομη τιποτα. Να υποθεσω οτι ειμαι απο τις τυχερες που δεν εχουν παρενεργειες και μεσα στην στεναχωρια μου να αρχισω να χαιρομαι????? :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!

σας γραφω αρχικα τα νεα μου γιατι πρεπει να κανω ενα λουσιμο πριν ερθει το παιδι που παιζει με τα παιδακια στον επανω οροφο κ φοβαμαι μη χτυπανε κουδουνι κ τρεχω με τα νερα να ανοιξω.

πηγαμε στον γιατρο,ολα καλα κ η μπεμπα ειναι ακομα 3 εβδ.μπροστα.μου την εβγαλε 2500 κιλα,γενικα ολα καλα,βεβαια δε σας κρυβω οτι με προβληματιζει λιγο η τοσο αναπτυξη,κ στον αντωνη τα ιδια ειχα ηταν 2 εβδ.μπροστα κ παντα ελεγα μηπως κατι δε παει καλα.αλλα 3 εβδ.μου φαινεται πολυ..

οσο για το κρυωμα ευτυχως απο το πρωι κανω μονο δεκατα αλλα χθες βραδυ εφτασα μεχρι 38.5 κ ολο εκανα ντουζακια να μην ανεβει κ γενικα ειχα πολυ ασχημη νυχτα.ιδρωνα,ζεσταινομουν,χαλια..

παω να κανω μπανιο κ ερχομαι να διαβασω νεα σας.

α πασχαλιτσακι μου επειδη διαβασα που εβαλες θεμα,εγω τα γιουτοπαρ ειδικα στον τονι ειχα παρει πολλα.μην ανησυχεις.συνηθως σταματουν οι συσπασεις αλλα οχι παντα,ειδικα οταν συνοδευονατι με πονακια.θελει ξεκουραση οσο γινεται βεβαια ξερω πως ειναι δυσκολο που εχουμε τα παιδακια μας,αλλα μην πλακωνεσαι με πολλες δουλειτσες,οσο μπορεις να καυεσαι.οσο για συμπτωματα εγω συνηθως εχω πολυ λιγο τρεμουλο για κανενα 10λεπτο αντε 20λεπτο,ουτε ταχυπαλμια ουτε τιποτα.μπορει να μην εχεις παρενεργειες,αλλα κ να εχεις κραταει λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι Βικακι που εισαι καλυτερα :):):) Οσο για το μεγαλυτερο μωρο..... δεν ξερω να σου πω τιποτα γιατι τον πριγκιπα τον εβγαζε μικροτερο το πουλακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Βλέπω δεν προστέθηκε καμιά καινούρια γέννα στη λίστα της Αλέκας. Οπότε πλέον παίρνουν σειρά οι εγκυούλες του Ιουλίου.

Σήμερα και εγώ έχω πολλά πετρώματα στην κοιλιά αλλά χωρίς πόνο. Η ζέστη είναι αφόρητη και απλά κάθομαι όσο μπορώ περισσότερο στον καναπέ. Ο μικρός μου φυσικά έχει αφηνιάσει και κάνει τα πάντα για να με ξεκάνει αλλά δεν γίνεται να τρέχω συνέχεια από πίσω του. Στεναχωριέμαι που συνέχεια του φωνάζω. :cry: Αλλά από τη μια η εγκυμοσύνη από την άλλη η ζέστη, είμαι στα όρια μου πολλές φορές.

Δεν έχω δυστυχώς δυνάμεις να σχολιάσω, ελπίζω αύριο να τα καταφέρω. Μόνο ότι διάβασα στην τελευταία σελιδα.

Πασχαλιτσάκι ελπίζω να μην έχεις καμια παρενέργεια από τα χάπια.

Βικυ περαστικά

Ελενη πάνες αλλάζεις όταν φθάνει το μωρό στο όριο των κιλών (το ν1 είναι για 2 εως 5 κιλά). Σε κάθε μωράκι αυτό είναι διαφορετικό αφου εξαρτάται από το βάρος του. Εγώ το ν1 στον Αλεξ το χρησιμοποίησα μονο 1,5 εβδομάδα, γι΄αυτό και τώρα δεν πήρα καθόλου, αλλά πήρα κατευθείαν ν2 αφού το 2 είναι για 3-6 κιλά και η μπέμπα είναι ήδη 3 κ στην κοιλιά οπότε δεν υπήρχε λόγος να πάρω το ν1. Καλός μπούσουλας για τα κιλά του μωρού είναι οι καμπύλες αναπτυξης που υπάρχουν στο βιβλιάριο του παιδιού. Βάλε εκεί τις μέχρι τώρα μετρήσεις και μπορείς να υπολογίσεις πότε θα φτάσει στα κιλά που θες. Αυτές τις καμπύλες τις χρησιμοποιώ συνέχεια όταν είναι να αλλάξω ρούχα, αλλά όχι του βιβλιαρίου αλλά του ΠΟΥ που είναι για μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α πασχαλιτσακι μου επειδη διαβασα που εβαλες θεμα,εγω τα γιουτοπαρ ειδικα στον τονι ειχα παρει πολλα.μην ανησυχεις.συνηθως σταματουν οι συσπασεις αλλα οχι παντα,ειδικα οταν συνοδευονατι με πονακια.θελει ξεκουραση οσο γινεται βεβαια ξερω πως ειναι δυσκολο που εχουμε τα παιδακια μας,αλλα μην πλακωνεσαι με πολλες δουλειτσες,οσο μπορεις να καυεσαι.οσο για συμπτωματα εγω συνηθως εχω πολυ λιγο τρεμουλο για κανενα 10λεπτο αντε 20λεπτο,ουτε ταχυπαλμια ουτε τιποτα.μπορει να μην εχεις παρενεργειες,αλλα κ να εχεις κραταει λιγο.

Περασαν σχεδον 2 ωρες και τιποτα... μονο η πιεση μου ανεβηκε λιγακι. Πηρα τηλεφωνο τον γιατρο και μου ειπε οτι αφου γενικα με την ξεκουραση ηρεμησα με τα πετρωματα και ελλατωθηκαν πολυ να μην παρω αλλο σημερα και να δω πως θα παω αυριο..... δεν ξερω τι να κανω, να τα συνεχισω ή οχι????

πιο πολυ φοβαμαι μηπως ανεβαζουν την πιεση και παθω κανενα αλλο κακο :(:(:(:(:(:(:cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Το mommy έχει θέμα "έγκυος το καλοκαίρι".

Χτες ήταν ωραία νύχτα ξεκουράστηκα. Ήταν πολύ ήσυχος ο μικρός. Τελικά μία έτσι μία αλλιώς μας πάει πρέπει να το συνηθίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

πηγαμε στην αναπτυξιολογο κ απερριψε τα παντα.επαθε σοκ με την διαγνωση της παιδοψυχολογου.μου πε πως φυσικα το παιδι δεν εχει δεπυ τα παιδια με αυτη τη νοσο δεν εχουν με τιποτα τετοια εικονα κ φυσικα δεν εχει καν αυτιστικα στοιχεια.το μονο που παρατηρηση ειναι μια μερικη ελλειψη επικοινωνιας που προς θεου δεν ειναι τιποτα ανυσηχητικο.μου πε πως ειναι ενα παιδι αρκετα δυναμικο κ σπιρτο σε ολα!τα παιδια δεπυ κ αυτιστικα δεν εχουν με τιποτα τετοια εικονα.ειπε πως λειπουν παρα πολλα στοιχεια για να μπορεσει να πει κανεισ κατι τετοιο.

μας ειπε να της κανουμε ενα ακουογραμμα να αποκλεισουμε το οτι μπορει να μην ακουει ολες τις συχνοτητες κ αυτο μπορει να εχει γινει απο τα φαρμακα που της εδωσαν στο νοσοκομειο γιατι συνηθως στην μικροβιαιμια τα φαρμακα ειναι ωτοτοξικα κ μηπως της εχουν κανει καποια ζημια.δεν το πολυπιστευει αλλα μας ειπε πως πρεπει να το αποκλεισουμε κ εαν δεν υπαρχει κανενα προβλημα σε αυτο απο σεπτεμβρη

να παει η μικρη για 2-3 μηνες να κανει εργοθεραπεια για να φτιαξουμε αυτη την μικρη ελειψη επικοινωνιας κ μετα εαν χρειαστει λογοθεραπεια.

μου πε οτι τσαμπα τρελαθηκα κ ανχωθηκα κ στραφηκα σε διαφορους ειδικους κ οτι επρεπε να ακουσω μονο την παιδιατρο κ κανεναν αλλο κ οτι το παιδι μου ειναι ενα φυσιολογικοτατο παιδι που απλα θελει λιγο σπρωξιμο τιποτα αλλο.

α!κ απο οσο εψαξα αυτη που πηγα κ αυτος που μου χε πει η νενε ειναι οι δυο πιο κορυφαιοι στην ελλαδα επομενως λεω να βασιστω κ να ακολουθησω αυτα που μου πε αυτη κ να μην το ψαξω αλλο γιατι οπως κ τοτε με το στηθος μου το μονο που θα καταφερω ειναι να με τρελανουν.

κ μου πε να μην σκεφτω καν για παιδικο τωρα που θα κανω τα διδυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μπράβοοοοο πολύ καλά τα νέα. Όντως πρέπει να ηρεμήσεις και να μην τρέχεις σε πολλούς γιατρούς γιατί στο τέλος θα σε τρελάνουν. Εύχομαι καλά αποτελέσματα με το τεστ ακοής.

Κοριτσάκια σας έβαλα στην ομάδα μας μερικές φωτογραφίες ακόμα του μπέμπη. Πείτε μου δεν έχει μεγαλώσει ή εμένα μου φαίνεται έτσι? :lol::lol: Χρησιμοποιεί και διάφορες αστείες εκφράσεις όταν κοιμάται. Ο πατέρας μου τον λέει διανοούμενο δείτε την φωτογραφία και θα καταλάβετε. :D:D

Την Τρίτη έχουμε γενέθλια. Κορίτσια πέρασε κιόλας ένας μήνας το πιστεύετε? :shock::lol:

Θα μεγαλώσουν κι εμείς εδώ θα είμαστε ακόμα και θα γράφουμε για τα βλαστάρια μας.

post-11811-13873939424159_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε εστε τον γιο σου τον θελω για την κορη μου!!!θα μας τον δωσεις;;;;

κουκλος!!

κ εγω εστε μου νοιωθω πιο ανακουφισμενη τωρα..που αν μπορουσαμε να την στειλουμε παιδικο σταθμο δεν θα χρειαζοταν να κανουμε κατι αλλα κ η εργοθεραπεια θα τησ κανει πολυ καλο θα βγαινει κ απο το σπιτι.

σημερα νυσταζω..με βλεπω να γενναω κ να κουτουλαω ολη μερα!! :lol::lol:

βικακι πως εισαι σημερα;

πασχαλιτσακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! νανσυ μπραβο στην γιατρο που σε καθησυχασε αρκετα νομιζω! ολα καλα θα πανε.. :);)

εστε περασε ενας μηνας? :) απιστευτο μου φαινεται..ξεκινησαμε απο σπορακια κ εχουμε ανθρωπακια στην αγκαλια μας!!!!!!!! :)

πασχαλιτσακι αρα δεν σε πιανει αυτη η παρενεργια..εμενα με επιανε ταχυπαλμια μετα απο 20 λεπτα που επαιρνα το χαπι κ κρατουσε μιση ωρα περιπου..μετα ολα οκ!

εγω κοριτσια απο χτες το μεσημερι δεν ειμαι καλα..επαθα κολικο εντερου κ με χτυπησε στο νεφρο παλι..τωρα ηρθε ο γιατρος σπιτι κ με εξετασε γιατι δεν μπορουμε να παμε στο νοσοκομειο με το μωρο στην αγκαλια..μου ειπε να παρω αντιβιωση αλλα δεν ξερουμε πια να παρουμε..παιρνω τηλ τον γυναικολογο μου να τον ρωτησω πια να παρω για να μην επηρεασει τον θηλασμο, αλλα δεν το σηκωνει..μαλλον γεννα θα εχει.. ;)

βικακι εισαι καλυτερα?για τα κιλα του μωρου νομιζω οτι ειναι παρα πολυ καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia,

nansoula mou polu kala ta nea apo ti anaptiksiologo [smilie=blob9.gif] polu xarika :):)

stauroula kouklos o stratoulis sou ;) megalose auto einai sigouro ;) kai to malli tou teleio...

bikaki polu kala ta kila ta kilakia tou morou sou, 2500 teleia!!! kalutera eisai simera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε μπεμπουλα κ εσυ δεν ειναι να πας αυτη την εβδομαδα;;;;ντοπλερ σου κανει;

εμενα καθε φορα αλλα θα παω κ το αλλο σαββατο στο μητερα που θα γεννησω να κανουμε πιο εξελιγμενο λογω διδυμων.θα μαι 33κ 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansy mia xara ta nea sas polu xarika eides telika tsampa anxwnosoun k trelenosoun mia xara einai i mikri....

este kouklos o stratoulis k egw nomizw pws kathe mera einai diaforetikos...

bikaki elpizw na eisai kalutera mia xaar i mpempa apo kila....

maraki perastika koukla mou... xthes me tin suzitisi mas ligo me kathisixases se euxaristw k sorry po sta zalisa...

exw vgalei ton mikro sto mpalkoni k koimatai stin drosoula to kamari mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφουλες μου και κουκλακια-μωρακια μας :D:D:D

ΔΟξα τω θεω ξημερωσαμε καλα. ΚΑτα τη διαρκεια της νυχτας η κοιλια μου ηταν ηρεμη και δεν πετρωνε.... Σημερα πηρα 1/2 χαπι στις 8 το πρωι, παλι δεν με επιασε ρεμουλο και ταχυπαλμια ευτυχως και θα παρω σημερα ανα 4ωρο να δω πως θα παω.

Ρωτησα και τη ναταλιτσα μας..... εσεις που πηρατε γιουτοπαρ σας ειπαν να κοψετε το ασβεστιο? ακουσα οτι κανει συσπασεις και συνηθως το κοβουν. Εμενα δεν μου ειπε τιποτα. Χθες δεν πηρα και σημερα ειμαι καλυτερα. Επειδη πινω γαλα και τυρια δεν θα παρω για λιγες μερες να δω αν θα εχω διαφορα.

Νανσουλι πολυ ευχαριστα τα νεα σας :D:D:D:D . ΚΑλα κανεις εσυ και εξαντλεις ολες τις παραμετρους, για το παιδι σου κανεις το καλυτερο.

Εστε η μπεμπης ειναι τελειος!!!!! Να δουμε ποια κοριτσομανα θα τον καβαντζωσει :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai nansy mou tin deutera exo rantebou, elpizo na megalosan arketa!!! ntopler mou kanei kathe fora alla ti deutera tha mou kanei megalo ntopler, 4 metriseis paapano einai apo auto pou mou kanei kahe fora!!! nomizo oti apo do kai pera tha me blepei kathe 2 ebdomades :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες,

χθες αφησαμε την μικρη στη μαμά μου να κοιμηθει και παρολα αυτα εχω ξυπνήσει απο τις 7, δεν μπορουσα να κοιμηθώ αλλο, αλλα νιωθω οτι δεν εχω ξυπνησει....με βλεπω να κοιμαμαι μαζι της το μεσημερι οταν θα μου τη φερουν....

Απο χθες πετρώνει και μενα η κοιλια που περισσοτερο αλλα αφου δεν ποναω δεν ανησυχώ ακομα.

Παραγγειλαμε και τα αυτοκολλητα, απο βδομαδα τα περιμενω, θα σας βαλω φωτογραφια οταν τα τοποθετήσουμε.

Κατερινα κάνε οτι σου ειπε ο γιατρος και ξεκουρασου οσο μπορεις, παντως αν δεν πονας οι συσπασεις αυτες απλά προετοιμαζουν την μητρα.

Αλεκα να χαιρεσαι πεθερο και γιο!!!!

Σταυρουλα ο μικρος σου ειναι τρομερη φατσα και εχει απιστευτο μαλλι!!!

Ελενα καθε μωρακι περνει διαφορετικά βαρος εξαρταται και ποσο γεννηθηκε γενικά ομως να ξερεις τα πρωτα νουμερα τα αλλαζεις συχνα, η δικια μου που γεννηθηκε μικρουλα επιασε τα πεντε κιλά στους δυομιση μεριπου μηνες. Νομιζω αυτο που σου εγραψε η Φωτεινή θα σε βοηθησει περισσοτερο.

Βικάκι εισαι καλύτερα σημερα? Η μικρή ειναι μια χαρα στα κιλά αν ο γιαρος δεν ανησυχει για κατι ολα καλά θα ειναι.

Φωτεινή ετσι νιώθω και εγώ πολλές φορες και φανταζομαι και αλλες δευτερομανουλες, οι αντοχες μας ειναι πλεον περιορισμενες και τα μικρα ειναι μεσα στην τρελα τους και εγω της φωναζω πολλες φορες και πλεον δεν μπορω να ειμαι απο πισω και να μαζευω.

Νάνσυ χαιρομαι που σε καθησυχασε η αναπτυξιολογος καλά τοσο διαφορετικές αποψεις αυτοι οι γιατροι τρελαινουν κοσμο. Πάντως θεωρώ την αναπτυξιολογο πιο ειδική και σιγουρα αν ακολουθησεις οτι σου ειπε ολα θα πανε καλά φανταζομαι θα νιώθεις πολύ καλυτερα τώρα γιατι η αλλη σε ειχε ριξει πολύ ψυχολογικά.

Μαρακι περαστικά σου!

Παω να μαγειρεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den xtupaei o hlios se emas akoma enw mesa sto sto spiti exei zesti eksw sto mpalkoni psilofusaei k exei drosoula....

meta tis duo xtupaei o ilios se emas edw...

alekaki na xairesai to mwraki sou k ton pethero sou...

koritsia emena pou gennisthike 4 kila twra den kserw akoma poso einai ton foraw to v1 k ton einai kala nomizw prepei na ton valw to v2?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλες μουουου!!!

Νανσυ πολυ ελπιδοφορα και καθυσυχαστικα τα νεα σας!Ακολουθα τις συμβουλες τις αναπτυξιολογου.Απορω ομως γιατι η αλλη στα ειπε τοσο βαρια.

Σταυρουλα πεθαινω με μαλλι Στρατου!Τελικα οι Στρατοι μας βγηκαν ωραια γκομενακια!Να σου πω,εμεις ειπαμε θα τον κανουμε ροκ σταρ και θα παιζει την ηλεκτρικη κιθαρα,θα μας τον δωσετε για ντραμμερ??? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Ti kianete simera?

Egw koutoulaw ap'ti nusta.

Re koritsia eseis pou thilazete apokilistika...posi wra sas pernei aptin wra pou tha ksupnisei to mwro, mexri na to thilasete kai na to repsete kai na to allaksete?? Emas mas pernei kamia wra. Kai meta an den koimithei kai amesws, ksenuxtame ligo.

Fotini kai Kangouraki euxaristw gia tis apantiseis!

Nansouli eides pou tsampa anisixouses?? Giauto min agxwnese kai kane oti sou pei auti h giatros.

Este mou xronia sas polla!! Ontws pernaei o kairos grigora kai megalwnoun polu grigora.

Exw alli mia erwtisi...pote pame ston paidiatro prwto rantebou gia na mas zugisei kai genika na dei pws pame??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re koritsia eseis pou thilazete apokilistika...posi wra sas pernei aptin wra pou tha ksupnisei to mwro, mexri na to thilasete kai na to repsete kai na to allaksete?? Emas mas pernei kamia wra. Kai meta an den koimithei kai amesws, ksenuxtame ligo.

Ελενακι μου εγω που θηλαζα αποκλειστικα το πρωτο διαστημα δεν κοιμομουνα καθολου. Ο μικρος επινε γαλα ανα 2-3 μερα νυχτα. Ηταν στο στηθος κανενα 40λεπτο, μετα κανενα 15λεπτο να ρευτει, μετα να τον αλλαξω γιατι παντα εκανε κακα αφου ετρωγε, μετα να τον κοιμησω γιατι μονο με αγκαλια κοιμοταν και μεχρι να πεσω και εγω ξαναξυπνουσε γιατι πεινουσε!!!!!

Exw alli mia erwtisi...pote pame ston paidiatro prwto rantebou gia na mas zugisei kai genika na dei pws pame??

Εγω πρωτο ραντεβου με τον παιδιατρο ειχα αρχικα στις 10 μερες απο τη γεννα, ηρθε στο σπιτι να τον ζυγισει να δουμε αν παιρνει βαρος και μετα τον πηγα με το που σαραντησα για να δουμε ποσο βαρος πηρε και ποτε θα κανουμε το 1ο μας εμβολιο.

Οσο για τις πανες που ειχες ρωτησει..... ο πριγκιπας ειχε γεννηθει 2.750. εννοειται οτι τον φορουσα το Νο1 νομιζω babylino που ηταν για νεογεννητα-μινιατουρες. Επειδη σε 2 μηνες εγινε 5.500 καποια στιγμη αναμεσα σε 1-2 μηνων του τα αλλαξα σε 2. Θα καταλαβεις καποια στιγμη οτι δεν το καλυπτει το Νο1 γιατι η θα εχεις διαρροες ή θα του ειναι στενα στη μεσουλα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...