Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Καλημερα....Βασικα ειμαι σαν αρρωστη μια αδυναμια τρελη.

Πηγαμε χθες στο γιατρο,με ψαχουλεψε,μαλακωσε ο τραχηλος....

Αν δεν εχει γινει κατι μεχρι την επομενη Παρασκευη,θα μπω μεσα...

Τωρα την μετρησαν 2900,θα ξαναπαω κι αυριο στο Ιασω...

Θελω να σχολιασω διαφορα αλλα με εγκαταλειπουν οι δυναμεις μου,θα επανελθω,ελπιζω δριμυτερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημέρα κοριτσάκια.

Νάνσυ μου, μην ακους κανέναν και ζήτα βοήθεια(απαίτησέ την) απο τον άντρα σου. Το πρόβλημα είναι αντιμετωπίσιμο και αυτό πρέπει να σκέφτεσαι και να παίρνεις δύναμη και αυτό να λές και στους άλλους. Είναι πάρα πολύ θετικό το γεγονός ότι το εντόπισες και απευθύνθηκες σε ειδικό.

Ελένη μου, κοντοζυγώνεις, περιμένουμε να ξεκουραστείς!

Και γώ βρε κορίτσια νιώθω μεγάλη ατονία και καμία όρεξη να κάνω τίποτα. Αν ήταν δυνατόν, θα ήθελα να είμαι ξαπλωμένη όλη μέρα κάτω απο το κλιματιστικό. Δεν κοιμάμαι και καλά τα βράδια, έχω και ένα σωρό σκέψεις και αγωνίες οπότε...αφήστε τα. Ανυπομονώ να πάω τη Δευτέρα στο γιατρό. Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι. Την Δευτέρα που θα είμαι 36 εβδομαδων, αν η μπέμπα δεν έχει γυρίσει, λογικά θα περιμένει κι άλλο ο γιατρός ή θα μου πει για καισαρική? Στην συγκεκριμένη φάση, δεν με απασχολεί καθόλου, θα ήθελα να ξέρω ό,τι είναι να γίνει.

Έλενα, νομίζω η Σταυρούλα είχε πει ότι δίνει στον μπέμπη τήλιο για τους κολικούς και τον ανακούφιζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε;;;κατ αρχην ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.να εισαστε καλα κ να χαιρεστε τις οικογενειες σας.

Lia* σε καταλαβαινω για εχουμε σχεδον την ιδια περιπτωση.αλλα η στιγμη που βλεπεις το μωρο σου δεν συγκρινεται με τιποτα.ουτε που μπορουσα να την φανταστω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου :):):):) . Εχω 3 μερες που δεν κοιμαμαι απο την καουρα...... σηκωνομαι μεσα στη νυχτα και πινω κρυο γαλα και ανακουφιζομαι. Ευτυχως βρηκα γιατρικο!!!!! Στον πριγκιπα ειχα απο τον εβδομο μερα νυχτα και ειμαι μαθημενη ;););)

ΤιΈχω αρχίσει να αγχώνομαι για διάφορα και μου περνούν σκέψεις από το μυαλό ότι δε θα τα καταφέρω με 2 παιδάκια, ότι δε θα είμαι καλή μαμά κλπ κλπ κλπ

Ανθη μου και εγω περναω αυτη τη φαση... πως θα τα καταφερω με 2 παιδακια μονη μου, αν θα ειμαι καλη μαμα και συζυγος, περασα και την επιλοχειο στον πριγκιπα και εχω και εκεινο τον φοβο...... ελπιζω να μην το ξαναπερασω και να μου φανει πιο ευκολο αυτη τη φορα το 1ο 3μηνο της προσαρμογης μας στα νεα δεδομενα :):):)

kalimera koritsia mou.. pasxalaki esteila ena e-mail se mia eidiko alla den mou apantise akoma perimenw na mou apantisei euxaristw gia to site xrisimo einai alla egw mpika sto pio kainourgio tous giati se auto pou mou edwses den exei kanenan eidiko stin thessaloniki..

Ναταλιτσα εχει και εκει τηλεφωνα θεσσαλονικης, τα τσεκαρα πριν σου βαλώ το σαιτ. Καλυτερα να παρεις τηλεφωνο και να συννενοηθεις, μπορει να μην ανοιγει τοσο συχνα το μαιλ της και να καθυστερησει να σου απαντησει. Εμενα παντως με βοηθησε πολυ οπως και οι συναντησεις που πηγαινα και μιλουσα με αλλες μανουλες :D:D

Kalimera koritsia mou.

Xtes itan ligo duskoli h nuxta giati h mpempa mou logw kolikwn den trwei oso etrwge prin kai ksupnaei pio suxna, kathe 1.5 me 2 wres kai mas talaipwrise ligaki. Uparxei kati pou mporw na kanw gia tous kolikous?? To lupamai to psuxouli mou otan ponaei mou rxetai na klaiw etsi pou to blepw kai zorizetai. Kanei na tou dwsw xamomili? Giati me exei faei h mana mou na tou dwsw ligo xamomili.

Ελενα επειδη και ο δικος μου περασε κολικους περιπου για 3 εβδομαδες δεν του εδωσα κανενα φαρμακο αν και υπαρχουν καποιες φυτικες σταγονες..... τον θηλαζα συχνα, περιορισα στην διατροφη μου αυτα που μας φερνουν αερια, γιατι φερνουν και στα μωρακια μας μιας και πινουν το γαλατακι μας και του εφερνα τα ποδαρακια κοντα στην κοιλιτσα για να το βοηθησω να αεριζεται πιο συχνα. Κακακια κανει συχνα? εμενα τον ανακουφιζε ο θηλασμος, οχι ομως ο πολυ συχνος κατω απο 2 ωρες δεν κανει και τον εβαζα κοιλια με κοιλια δικη μου-δικη του για να τη ζεσταινει και να τον ανακουφιζει. Χωρις ρουχα εννοειται για να παιρνει τη θερμοκρασια του σωματος μου ;)

Καλημερα....Βασικα ειμαι σαν αρρωστη μια αδυναμια τρελη.

Πηγαμε χθες στο γιατρο,με ψαχουλεψε,μαλακωσε ο τραχηλος....

Αν δεν εχει γινει κατι μεχρι την επομενη Παρασκευη,θα μπω μεσα...

Τωρα την μετρησαν 2900,θα ξαναπαω κι αυριο στο Ιασω...

Θελω να σχολιασω διαφορα αλλα με εγκαταλειπουν οι δυναμεις μου,θα επανελθω,ελπιζω δριμυτερη

Απο τη ζεστη ολος ο κοσμος ειναι αδυναμος γλυκουλα μου, φαντασου εμεις που ειμαστε και φουσκιτσες!!!! Μια χαρα ειναι το μωρακι σας. Εμενα οταν πηγα τελευταια φορα στην 38η εβδομαδα ηταν μολις 2.450 με βαση τον υπερηχο και γεννηθηκε 2.750. Καθολου μικρουλα που λες ;););););) Κοντευεις και εσυ :D:D:D:D

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι. Την Δευτέρα που θα είμαι 36 εβδομαδων, αν η μπέμπα δεν έχει γυρίσει, λογικά θα περιμένει κι άλλο ο γιατρός ή θα μου πει για καισαρική? Στην συγκεκριμένη φάση, δεν με απασχολεί καθόλου, θα ήθελα να ξέρω ό,τι είναι να γίνει.

Αριαδνη μου εμενα με το που μπηκα στο μηνα μου ο γιατρος επιβεβαιωσε το οτι ο πριγκιπας δεν ειχε γυρισει και κανονισαμε ημερομηνια για καισαρικη μιας και δεν υπηρχε περιπτωση να αλλαξει θεση ο μαγκας!!!! Αλλα ο καθε γιατρος λειτουργει διαφορετικα.... ο δικος μου μιλησε με σιγουρια για καισαρικη επειδη ο μικρουλης μου ηταν εγκαρσιος και το κεφαλιτου ειχε σφηνωσει πισω απο τον πλακουντα οποτε δεν υπηρχε καμια περιπτωση να αλλαξει θεση. ΘΑ σε καθοδηγησει αναλογα ο γιατρουλης σου :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,

αχ αυτη την ευτυχια που περιγραφετε θα την νιώθετε συνεχώς απο δω και περα, θα κοιτατε το μωρακι σας να μεγαλώνει και να κανει συνεχώς καινουρια πραγματα θα σας τρελαινει και θα πλυμμηριζετε απο ευτυχια :YMHUG::YMHUG:

Βικάκι περαστικά ελπιζω να ειναι μονο ενα κρυωματακι που σε ταλαιπωρει, να μας πεις τι θα σου πει σημερα και ο γιατρος!

Νάνσυ ολα θα βρουν το δρομο τους και θα βοηθηθει η μικρή σου, εκανες πολύ καλά που επεμεινες γιατι μονο εσυ σαν μανα μπορεις να καταλαβεις καλυτερα απο ολους το παιδι σου. Μην αφησεις να σε επηρεάσουν οι τριτοι μονο τον αντρα σου πρεπει να πεισεις να εχεις συμμαχο σου σε ολη αυτη την προσπάθεια και κυριως να του δωσεις να καταλαβει αυτο που σου ειπε και η παιδοψυχολογος οτι ολα αυτα επρεπε να εχουν γινει χθες. Ζητησε βοήθεια γιατι με τα διδυμα πρεπει να μοιραζεσαι το ιδιο και στα τρια. Ευχομαι να δεις γρηγορα θετικά αποτελεσματα σε αυτη την προσπάθεια.

Ελενη τα κιλά της μικρουλας σου ειναι καλά, μια βδομαδα εμεινε το πολύ. Ολα καλά θα ερθουν!!! Η ατονια που νιώθεις ειναι απο τη ζεστη και απο το οτι ολες εχουμε βαρυνει αρκετα πια.

Αριαδνη αν δεν εχει γυρισει λογικά θα σου πει να περιμενεις μεχρι τις 38 εβδομαδες. Κάθε γιατρος ομως εφαρμοζει την δική του τακτική. Εμενα σε κουβεντα που ειχαμε κανει μου ειχε πει αν δεν γυριζε στις 38 προσπάθεια να το γυρισει μονος του (ειναι κατι που δεν το επιχειρουν πολύ γιατροι) αν πετυχει προκληση τοκετου, αν δεν πετυχει καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βαζω τα αυτοκολλητα που παρειγγειλα, στον ενα τοιχο θα βαλω τις πεταλουδες για την μικρή σε λιλά αποχρωση

http://www.livewall.gr/baby-batterflies ... -2ENKxXs0s

και στον αλλο το αεροπλανακι για τον μπεμπη μάλλον σε μπλε

http://www.ab-one.gr/aeroplanaki-1.html

αυτο δεν το εχω παραγγειλει ακομα.

Πως σας φαινονται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ποτε δεν θα ηρεμησω με τις εγκυμοσυνες μου............... :(:(:(:(:(:(

Εχω απο εχθες πετρωνει η κοιλια μου σχετικα συχνα..... πηρα τωρα τηλεφωνο τον γιατρο και μου ειπε να παρω τα yutopar 1/2 χαπι ανα 4/ωρο μονο τη μερα. Ουφ ακομη αυτο να εχω, τις ταχυκαρδιες!!! Δε μου λειπουν ολα τ΄αλλα....... Ποση ωρα κρατανε αφου θα παρω το χαπι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπειτε στην ομαδα να μ δειτε με τα καμαρια μου αγκαλιτσα! το αλμπουμ λεγετε ευτιχισμενη μαμα! θα βαλω αργοτερα και αλλες φωτο!

ευτυχως ξεμπερδεψα απο το ικα και ησυχασα!!! εφαγα και παω για νανι γιατι οπου ναναι θα ξυπνησει ο μικρος και θα θελει να φαει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΑ μου,χθες ο γιατρος μου περιεγραψε ακριβως την ιδια περιπτωση σου οτι συνεβη σε ενα φιλο του μαιευτηρα,λες να ησουν εσυ?Αυριο που θα παω στο γιατρο μου θα ρωτησω το ονομα του γιατρου που του συνεβη αυτο.

Πολυ δυσκολο....εχω φοβηθει λιγακι απο την ιστορια σου.Ολα καλα ομως!!!! :roll: Τωρα χαιρεσαι το ζουζουνακι σου...

Και με της Ελενας την ιστορια εχω φοβηθει διοτι δεν περιμενα να γινουν ολα τοσο γρηγορα,τη προηγουμενη μερα μιλουσαμε στο φορουμ.

Νανσουλα μου,Δεν θελω να σε πικρανω μου αλλα τα παντα ξεκινανε απο τη σχεση με τον αντρα σου.Ολοι περνουμε δυσκολα και πολλα προβληματα αλλα με το συντροφο σου πρεπει να εισαι μια γροθια αλλιως δεν θα περασει η ζωη.Τι συμπεριφορα ειναι αυτη?Ετσι ηταν ανεκαθεν?ΤΟ σ/κ εργαζεται?

Δεν αναφερω τους γονεις σου διοτι ειναι αδιαφορο.Αλλα γιατι να συμβαινουν αυτα με τον αντρα σου???Απο τη στιγμη που σου ειπε η παιδοψυχολογος να πας σε αναπτυξιολογο,επιβαλλεται.

Αριαδνη μου,ειμαι ενα ρακος οχι ψυχολογικα αλλα σωματικα σερνομαι.Αναβω το air condition με πιανουν τα λαιμα μου και κανω helaxen .Το κλεινω,ζεσταινομαι ανυποφορα,φουντωνω,ιδρωνω.Δεν μπορω να κοιμηθω οτι πλαγια,νιωθω κλωτσιες σαν να ενοχλειται η μπουμπου!!!!

Νομιζω Αριαδνη μου οτι θα στο αφησει καμια εβδομαδα ακομη,να κλεισεις την 37 εβδομαδα)

Λιλ μου,τελεια τα νεα απο το αντρακι σου?????3 κιλα παιδαρας...

Αλεκακι,τι κανεις ?που βρισκεσαι?καπου χαμενη αναμεσα σε σαντυ και πετρακο??????? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα, μου αρέσουν πολύ τα αυτοκόλλητα και ο συνδυασμός πεταλούδες-αεροπλάνο.

Ελένη και γω πιστεύω ότι δεν θα μου πει τίποτα σε αυτό το ραντεβου και ότι θα το αφήσει για την επόμενη βδομάδα. Θα δούμε.

Και γω σωματικά είμαι πολύ καταβεβλημένη.

Αλεκάκι, σούπερ η φώτο που έβαλες.

Πάω να ξαπλώσω λίγο και μετά θα πάω για μια βουτιά.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρακι πολυ ωραια τα αυτοκολλητα!!Σε αυτο το συνδυασμο χρωματων θα ειναι αυτοκολλητα και τοιχος?

Ή σε αλλο?

Νενε λες να μας συζητανε στους ιατρικους κυκλους??? :lol: Για ρωτα να δουμε,ποσο σπανιο ειναι πια?

Παντως η ιστορια μου δεν ειναι ενα παραδειγμα οτι ολα μπορουν να πανε στραβα,αλλα οτι τελικα ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!Θυμασαι ποσο αισιοδοξη και χαλαρη ημουν πριν παω να γεννησω?Ηξερα κατα βαθος οτι κατι θα προεκυπτε,αλλα ειχα εμπιστοσυνη στους γιατρους.Μονο για ενα δευτερολεπτο περασε απο το μυαλο μου οτι θα φυγουμε με αδεια χερια απο εκει και ηταν η πιο πικρη σκεψη που εχω κανει.Μην επιβαρυνεις τη ψυχολογια σου λοιπον με αγχος και ασχημες σκεψεις,και μην επηρεαζεσαι απο το τι συνεβη σε αλλες κοπελες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα πολύ γλυκια η φωτογραφια που εβαλες φαινεται καθαρα ποσο ευτυχισμένη μανουλα εισαι!!!!

Ελενη μην κανεις ασχημες σκεψεις να σκεφτεσαι θετικά και οσο πιο θετική και ψυχραιμη εισαι τοσο πιο ευκολα θα τα βλεπεις ολα, καλά λεει η Αμαλια μην επηρεαζεσαι απο τιποτα.

Αριαδνη καλο μπανακι, ισως παω και εγω την Κυριακη μπορει να ειναι και το μαναδικό που θα κανω ολο το καλοκαιρι :lol::lol::lol:

Αμαλια ο τοιχος ειναι λευκός οι πεταλλουδες λιλά και το αεροπλανο μαλλον μπλε με γκρι συννεφακια.

Σας χαιρετώ κοριτσακια παω να πάρω την μικρή απο το σχολικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki polu wraia ta autokolita k sta xrwmata...

pasxalaki den vrika kanena tilefwnw apo thessaloniki ama mporeis steilta mou esu pou einai?

nene fusiko einai na niwtheis etsi k egw sto telos ena roakos eniwtha upomoni den emeine polu akoma...

anthi mou autes tis skepseis tis eixa k egw k me pianoun k twra logo tou thilasmou...

alekaki polu wraia fwto...ontos eutixismeni mama...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pasxalaki den vrika kanena tilefwnw apo thessaloniki ama mporeis steilta mou esu pou einai?

Θεσσαλονίκη

Νατάσσα Διάκου ( Ελληνικά / Αγγλικά / Γαλλικά ) : 2310 343026 email : diakou@vet.auth.gr

Νατάσσα Καψάλη ( Ελληνικά / Αγγλικά ) : email : nkapsali@gmail.com

Σοφία Μαυροπούλου ( Ελληνικά / Αγγλικά ) : 2310 942 401, 24210 74757 email : smavrop@uth.gr

Μαρία Νικολαΐδου (Ελληνικά/Αγγλικά): 2310 345378, mnikolaidou@gmail.com

Νόπη Πετρίδου ( Ελληνικά ) : email : petrinopi@yahoo.gr

http://www.mitrikosthilasmos.com/2009/08/ibclc.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινανι,τα αυτοκολλητα ειναι τελεια!!!Το κοριτσιστικο παραλιγο να το αγοραζα!!

Λια μου,θα μαθω αυριο και θα σε ενημερωσω.

Αλεκακι,τι φωτο αγαπησιαρια ειναι αυτη!

Ευχαριστω πολυ για τη στηριξη....Καλα ειμαι,δε σκεφτομαι τιποτα κακο :D ....Ουφ λιγο αγχος βεβαια.

Πασχαλιτσακι,πρεπει να ειμαστε καλα,επιβαλλεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ερχεται να κλαψω απο τη στεναχωρια μου............γιατι να πετρωνει η κοιλια μου? μηπως επειδη εκανα δουλειες αυτες τις μερες και κουραστηκα?

το απογευμα θα παω να αγορασω τα γιουτοπαρ και να τα ξεκινησω............. :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσα μηπως να ξαπλαρεις σημερα ολη μερα και να δεις μηπως ειναι καλυτερα?

αντε μεχρι την κυριακη που θα ειναι εδω η πεθερα μπορω. απο δευτερα τι κανω? εχει και ο μπαμπας μας υπηρεσια γμτ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΝΕ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΣΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙς ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ(ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΜΑΝΑΣ)Κ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ!ΟΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ Κ ΤΩΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕΙ ΟΤΙ Η ΠΡΙΓΚΗΠΙΣΣΑ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ..ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΚΑΠΩΣ..ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ..

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ Κ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ Κ ΕΧΕΙ ΔΙΩΞΕΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΙΤΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΟΧΙ 3 ΑΛΛΑ 5 ΑΤΟΜΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΓΩ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΤΑΝΟΩ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΟΜΠΥ ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ ΣΤη πραξη θα δουμε τι θα κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ,πρεπει να βρεις τροπο να βοηθηθει πρωτα ο συζυγος σου!!!!Σε ολα του τα παιδια και στα τρια ετσι θα αντιδραει (θα προσπαθει να ναι ο φυλακας αγγελος ακομη και στο μη λογικο)και αυτο δεν θα κανει καλο στα παιδια,ποσο μαλλον σε σενα που θα φαινεσαι παντα εσυ η κακια.....

Πρεπει να το δουλεψεις.....Τι τραβας και εσυ?τι να πρωτοκανεις....

αλλα αυτο εχει σημασια.Θα σε αναιρει παντα ο αντρας σου,θα βλεπει τα παιδια του φυσιολογικα και εσενα παραλογη,παλαβη μητερα που τα ψαχουλευεις ολα.

Και πες ενταξει τωρα που ειναι μικρα.Στο μελλον που τα παιδια εχουν περισσοτερες απαιτησεις σχολεια,διαβασματα,σπουδες....?

Για τη δουλεια ειναι το μοναδικο που δεν μπορεις να κανεις τιποτα Και μενα φευγει το πρωι και επιστρεφει 9.00 το βραδυ....Θελεις σιγουρα ομως βοηθεια και οχι τη μανα σου που θα σε κρινει σε οτι κι να κανεις αλλα καποιον που να σε στηριζει!Ελα βρε Πασχαλιτσακι,μην εισαι ετσι,παρε το γιατρο σου,δεν θα ειναι απολυτως τιποτα.μηπως το μωρακι εχει πεταξει κανενα πωπουδακι και φαινεται σαν πετρωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι παλι η χαμενη!!!! πραγματικα με τα δυο στο σπιτι που καιρος για λαπτοπακι αφου το δινουμε στη σαντυ και βλεπει τα ζουζουνια της!!!!

σιδερωσα και εχω σκασει απο τη ζεστη... σε λιγο θα ετοιμαστω και εγω και ο σκατιαρης ο γιος μου (η σαντυ ειναι στο χωριο) και θα παμε στο πεθερο μου που γιορταζει (πετρος σημερα εεε στο παπου και ο μικρος γιαυτο) και σημερα θα ντυσω το καμαρι μου και θα παμε ολοι μαζι!

κατερινακι ξεκουρασου και οσο γινεται πιο πολυ ξαπλα και θα φυγουν τα πετρωματα

καγκουρακι μου πανεμορφα τα αυτοκολλητα σου!!!! το αεροπλανακι μου αρεσε πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω. Γράφεται και πολλά οπότε που να ανταπεξέλθουμε εμείς οι πρωτομανούλες που είμαστε πελαγωμένες. :lol:

Αλέκα βάλε την Σάντυ να γράφει στο φόρουμ :lol::lol:

Εγώ χτες δεν κοιμήθηκα και πολύ. Δεν είχε πόνους ο μικρός αλλά δεν κοιμότανε. Ξύπνησε 2.30 και ξανακοιμήθηκε 5 το πρωί. Πακέτο. Ο σύζυγος κοιμότανε και τον άφησα γιατί είχε κουραστεί πολύ με τα ξενύχτια μας και την δουλειά του. Σήμερα νευρίασα γιατί κάθε φορά που τον έπαιρνα αγκαλιά έκλαιγε ή μάλλον γκρίνιαζε. Δεν μπορούσα με τίποτα να τον κάνω καλά. Κατούρησε και το κρεβάτι μας και όχι μόνο είχε γίνει χάλια τον άλλαξα αλλά είχε βρέξει και μένα. Παρόλο που τον άλλαξα συνέχισε να κλαίει και δεν ήξερα τι να κάνω. Ήθελα να κάνω ένα ντουζ πριν τον πάρω αγκαλιά γιατί ήμουν κατουρημένη. Τελικά τον άφησα να κλαίει (η άκαρδη μάνα) και μπήκα να πλυθώ γιατί η πεθερά μου (και περισσότερο ο πεθερός μου που δεν την αφήνει να κάνει ρούπι) τον χαβά της. Την φώναξα να κρατήσει λίγο τον μικρό και έκανε μισή ώρα να ανέβει. Εγώ μέχρι τότε είχα πλυθεί και ο μπέμπης από το πολύ κλάμα τον πήρε ο ύπνος από μόνος του (μαγικό! :lol: ). Εκείνη όταν ανέβηκε άρχισε να τον σταυρώνει πήγα να της πω ναι αν δεν είχαμε και το σταύρωμα τι θα κάναμε. Μας σώσατε!!! :evil::evil:

Βάλαμε και πιπίλα σήμερα πρώτη φορά και μας πήρε ο ύπνος. Ελπίζω να την ξαναβάλουμε γιατί είχε κάνει το βυζί πιπίλα και αυτό δεν είναι καλό.

Αν βρω χρόνο θα σας διαβάσω. Φιλάκια πολλά.

ΑΑ! Ξέχασα να σας πω αν κάποια μένει νότια προάστεια έχει μπαζαρ το Ηρα απέναντι από το Shopping House στον Άλιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsoudia!

Sas diabazw alla meta ksexnaw ta misa.

Kagouraki mou aresoun polu ta autokollita!

Pasxalitsaki ksekourasou giati kaneis suspaseis, alla pare kai to yutopar.

Nene mou min agxwnese, na skeftesai oti h me ton ena tropo h me ton allo to mwraki sou tha bgei kai tha

einai ola kala kai ksekinas mia nea zwi. Se katalabainw omws giati kai egw otan gennise h Este mas toso ksafnika

agxwthika epeidi elega oti meta einai seira mou. Na pou kai mena ksafnika egine, alla paradoksos ekeini ti mera imoun polu psuxraimi...fantasou oti odigisa moni mou gia na paw na gennisw :lol: otan pigaina mesa mou iksera oti tha me kratisoun, apla den to eipa amesws sti mama mou (auti nomize oti tha me eksetasi kai tha mou pei na ksaplwsw) oute ston antra mou kai meta autoi trexane, egw mia xara imoun! :lol:

Lia pisteuw oti den einai toso spanio auto pou sunebei se esena giati exw 1 fili kai 1 ksaderfi pou epeidi exane palmous to mwro pigan epigontos gia kaisariki kai alli mia pou epathe apokollisi opws egw...apla otan ta akoume den perimenoume pote oti tha sumbei se emas...egw den perimena me tipota na ginei kati tetoio, oute kan to eixa fantastei pou eixa proetoimasei ton eauto mou gia oles tis periptwseis gennas, e tin apokollisei den tin eixa skeftei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo polu oraia ta autokolita, ego leo na pareis kai to aeroplanaki ;)

alekaki mou polu omorfi fotografia, fainete oti eisai polu eutuxismeni ;) na xairesai ta paidakia sou :)

pasxalitsaki na katseis na ksekourasteis kai na afiseis tis douleies...

koritsia an exete kamia gnosti pou na xreiazete eneseis gia eksosomatiki, cetrotide 0.25mg peite mou! mou exoun meinei kai tha xaro polu an mporo na boithiso kapoia kopela ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...