Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Αμαλία εζησες μια συγκλονιστική εμπειρία, σημασία έχει ότι όσοι ήταν δίπλα σου βοήθησαν να μη συμβεί τίποτα χειρότερο και τελικα εσυ και το μωρακι σου είστε καλα. Η στιγμή που το πρωτοαντικριζεις δεν συγκρίνεται με καμία άλλη και είναι αυτη που μένει σε κάθε μανούλα ανεξάρτητα με τον τροπο που φέρνει το μωρακι της στον κόσμο.

Μη φοβάσαι για την επόμενη φορα Θα δεις που μεγαλώνοντας ο μικρός σου θα θες και άλλο παιδάκι και θα ξεπερασεις αυτο τον φόβο που νιώθεις τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Να σου ζησει Λια μου το μωρακι σου καλοτυχο και γερο!!!

Κι εγω απο την πρωτη καισαρικη που εκανα δεν εχω και την πιο καλη εμπειρια γιατι ταλαιπωρηθηκα πολυ και εγω κ το μωρο αλλα με τον καιρο ολα αυτα ξεθωριαζουν και κρατας μονο τις καλες στιγμες που ειχες .Τωρα στην δευτερη καισαρικη φοβηθηκα μονο την μερα πριν την επεμβαση,αλλα παλι σκεφτομουν το μωρακι μου που τοσο ταλαιπωρηθηκα για να το κρατησω 9 μηνες στην κοιλιτσα μου και πηγα αναψα ενα κερακι,και ευτυχως Δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα.

dXQAp3.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

Ti kanete oles fouskitses kai manoules??

Emeis ok. Kamia fora koimomaste seri kai kamia fora den koimomaste kai meta egw koimamai orthia opote briskw eukairia mes ti mera kai koimamai opote mporw. Exoume arxisei na exoume kai ponakia...zorizete otan trwei meta na kanei ta kakakia tis kai sfigetai kai polu ti lupamai. Den kserw an ftaiei kati pou efaga.

Pasxalitsaki kai Kagouraki, sto thilasmo pernw ena mpoukali nero mazi mou kai mexri na teleiwsoume to exw piei olo!!

Anthi mou simera mou ekane dwro o aderfos mou ena rilax tis chicco pou donite kai exei kai mousiki...einai polu omorfo, roz, tha to bgalw fwto kapoia stigmi! Den exoume katsei ti mpempa akoma panw.

Este ksanapes to site gia tis panes please! Auto pou les me to loksiga to kanw kai egw, molis mpei sto stithos tis pernaei! Alliws tin ekneurizei polu. Gia tous kolikous exw brei ena allo kolpo...bazw maksilaria sto krebati sto orthio kai ksaplwnw kapws kathisti kai bazw ti mpempa na ksaplwsei panw mou mproumita to kefalaki sto stithos mou kai tis xaideuw tin platoula kathws auti sunexizei na zorizetai alla etsi kai niwthei asfaleia pou einai panw mou kai tin anakoufizei ligo to xadi.

Anna xronia polla na ta ekatostiseis kai na xairesai to mwraki sou!!

Nancy emena me afisan na kanw mpanio ti 2 mera. Stin ousia imoun 1 olokliri mera me orous kai tin alli mera ekana mpanio opou kai sikwthika gia prwti fora. Tin prwti mera den me afisan na sikwthw.

Lilaki mou ta kila einai mia xara! Egw otan mpikame xeirourgio zitisa episkliridio efoson idi mou eixe perasei kai ton kathetira, alla o giatros mou eipe den prolabainoume giati thelei kanena 20lepto na drasei h dosi pou xreiazetai gia kaisariki, opote den eixa alli epilogi kai mou ekanan oliki. Na sou pw, twra pou tin ekana, skeftomai oti isws einai kalitera pou ekana oliki apo tin apopsi oti den agxwthika katholou oute skeftomouna ti kanoun twra pisw apo auti tin kourtina pou mou eixan balei mprosta mou. Oute prolaba na skeftw kati kai tin alli stigmi imoun sto dwmatio mou. Afou otan ksipnisa, rwtousa ti mama mou kai ton antra mou an gennisa. Ksipnas kai grigora, egw molis bgika apto xeirourgio me pigan sto dwmatio kai meta ksipnisa. Apla imoun zalismeni kamia wra kai den eblepa kathara, einai mexri na ksezalisteis apti narkwsi. Eutuxws den eixame enimerwsei kanenan logw tou oti itan ksafnika kai den eixa episkepseis kai auto tha einai kai to kalitero an gennas me kaisariki. To mono arnitiko einai oti de sou dinoun to mwraki sou amesws....alla to edwsan tou antra mou kai ebgale kai fwtografies opote kati einai kai auto. Egw den eixa braxniasei apto swlinaki pou leei h Lia, oute iksera kan oti mou ebalan swlinaki, apla otan katapina eniwtha sa na ponaei o laimos mou ligo tin alli mera kai rwtisa to giatro giati kai mou eipe meta oti mou ebalan swlinaki.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia mou etsi opws to perigrafeis mou thumizei akribws ta dika mou. Akribws to idio, sto dwmatio me ton kardiotokografo, apla emena den exase palmous to mwro, arxisa egw na aimoragw apo katw. Emena o antras mou itan mesa kai mou kratouse to xeri kai i mama mou tin perissoteri wra.

Alla auto pou perigrafeis bre Lia einai sigoura oliki narkwsi??? Mipws itan methi??? Giati egw stin oliki narkwsi den imoun katholou ksipnia...oute prolaba na katalabw ti ginotan, me to pou eniwsa na bazoun betadine sto swma mou, me rwtise kati o giatros to opoio mallon den tou apantisa. H mama mou mou eipe oti apti stigmi pou mpika sto xeirourgio to mwro bgike eksw meta apo 2 lepta. Egw ekana kanena misawro mexri na me ftiaksoun.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα κι εγω ρωτησα την αλλη μερα γιατι μιλαω ετσι?Και μου ειπε απο το σωληνακι.Ιδεα δεν ειχα!

Αν κάνω αλλο παιδι παντως ,το σκεφτομαι να κανω ολικη,αν και δε νομιζω να κανουν αν δεν υπαρχει λογος.Αλλα δεν ξερω αν θα μου αρεσε να ξερω οτι με εχουν ανοιξει και ειμαι ξυπνια :shock:

Ολικη ητανε.Ετσι μου ειπαν.Αφου ταβλιαστηκα για τα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia ksafnika ekei pou koiloponousa epatha mia apokollisi kai arxisa na aimoragw apo katw.

O giatros den ithele na me tromaksei kai mou eipe "exoume mia mikri apokollisi kai prepei na skefteis tin kaisariki" kai mou fanike kai parakseno pou mou to eipe toso xalara giati egw ebgaza aima aberta kai skeftomouna oti me mia mikri apokollisi bgazw toso aima?

omws o antras mou mou eipe oti otan bgike eksw o giatros tou eipe prepei na pame epigontws xeirourgio giati kundineuei to mwro kai ennoeitai oti o antras mou eipe nai.

Kai egw twra pou to ezisa etsi Lia tha fobomoun na kanw kaisariki xwris oliki narkwsi giati otan mou eksigise o giatros ti akribws kanane (egw ton rwtousa diafora) mou eipe oti exw 7 strwseis ramata giauto ponaw toso meta....diladi se kwboun se 7 strwseis kai meta bazoun eswterika ramata. Opote kalitera na koimasai.

An den eixa perasei olous autous tous ponous tis fusiologikis gennas pio nwris tha elega oti den einai kai polu xalia h empeiria tis kaisarikis, mono ligo to meta pou anarwneis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia oliki mporeis na kaneis an to epithimeis. Emena mia ksaderfi mou itan panw to mwro kai eprepe na kanei kaisariki kai ekleise kateuthian rantebou me oliki aptin arxi.

Ksexasa na sas pw oti meta mou eipe o giatros poso sobaro itan kai mou eipe kiolas oti otan gennithike h mpempa h paidiatros tis ebgale misi suriga aima apta pneumonia tis. Opote kundineue to mwraki apla den mou to eipe emena gia na min agxwthw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα οπως και να φερνουμε στον κοσμο τα παιδια μας,ακομα και ναρκωμενες,η εμπειρια ειναι μοναδικη,και ριζωνει μεσα μας για παντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου..

εγω παλι τωρα το απογευμα ανεβασα πυρετο,μαλλον απο το κρυωμα που εχω.εχω βαρεθει τωρα τελευταια να μου συμβαινει κατι..μια το δοντι μια το κρυωμα,με πονανε τα ποδια απο κραμπες κ γενικα ειναι κ η ζεστη κ παιδευομαι..με εχουν πιασει τα νευρα μου.πηρα κ τον γυναικολογο να του πω οτι ανεβασα πυρετο παλι κ αν ειναι επικινδυνο.εφτασα πριν μιση ωρα δηλ ειχα 38,μου πε να μην ανησυχω το 40 ειναι ανησυχητικο αλλα ειπε να παρω αμοξιλ κ μου την εχει δωσει γιατι ειναι η τεταρτη φορα που θα πιω παλι αμοξιλ σε αυτη την εγκυμοσυνη..μου ερχεται να μην την παρω αλλα φοβαμαι κ να το ρισκαρω.εχω πιει κ ντεπον αρκετα λογω δοντιου που πονουσα.αμαν πια..

λια συγκλονιστικη η εμπειρια σου,ενιωθα οτι το ζουσα παντως.οντως ειναι φοβερη η εμπειραι να δεις το μωρο σου εγω σας το χω γραψει 150 φορες κ δε με ενδιαφερει καθολου ο τροπος γεννας.εγω παντως επειδη εζησα τη καισαρικη κ μου αρεσε πολυ σαν εμπειρια,πηγαν ολα πολυ ομαλα μου εχει μεινει πολυ ομορφη αναμνηση.βεβαια λιγο κατι παθαινω που θα το ξαναζησω,αλλα ειναι γενικα που μας φοβιζει το μην συμβει κατι απροοπτο.μην νομιζεις θα το ξεπερασεις αυτο τον φοβο,ειναι πολυ νωρις ακομα,σκεψου εμενα που το πρωτο παιδι το γενησα φυσιολογικα μετα απο 13 ωρες πονου κ σωματικου κ ψυχικου φυσικα κ ηξερα οτι θα γενησω ενα παιδι που δε θα ζησει.κ μετα απο 5 μηνες εμεινα εγκυος στον αντωνη μου.

οσο για μπανιο κ τετοια που ρωτατε,εγω γενησα 8.40 το πρωι κ 5 το απογευμα μου εβγαλαν καθετηρα κ ορο κ με πηραν οι μαιες να σηκωθω να περπατησω να κανω αερια.αν θυμαμαι καλα το βραδυ εκανα μπανακι με τη βοηθεια της μαμας μου.απλα με πειραξε η επισκληρηδιος,μου εφερε τρομερη φαγουρα.εκεινο το πρωτο βραδυ ειχατρελαθει με τη φαγουρα.

κατερινακι μου καλα που μου ειπες να ενημερωσω για την αλεργεια,γιατι πολυ πιθανο να κληρονομησει κ η μπεμπα το κουσουρι αυτο του μπαμπα μας..

κοριτσακια μου σας αφηνω,παω να κανω ενα μπανακι,τωρα ιδρωσα,δε ξερω κ τι να κανω με την αντιβιωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παρολη την κουραση του πρωτου καιρου νιωθεις πολυ ευτυχια.εγω θυμαμαι ακουγα το ηρθες του ρουβα κ εκλαιγα που το ειπε για τη κορη του κ επισης κλαιγαμε με τον αντρα μου οταν ακουγαμε του νοτη το στολιδι της ζωης μου.πω πω πολυ κλαμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως ρε κοριτσια εχω τιποτα αλλο κ οχι απο το κρυωμα να κανω πυρετο;ο γιατρος ζητησε να με δει αυριο αντι δευτερα που εχουμε ραντεβου..θα τη παρω την αμοξιλ,φοβαμαι πολυ μην ειναι κανενα μικροβιο κ πειραξει την εγκυμοσυνη..μηπως κολησα τιποτα απο τη θαλασσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bikaki perastika...elpizw na min einai kati sobaro.

Des ti tha sou pei o giatros aurio.

Sumfwnw oti parolo tin kourasi niwtheis aperanti eutuxia...emeis twra pou exei parei o antras mou adeia sikwnomaste mazi opote ksupnisei to mwro kai parolo pou koutoulame meta apti nusta eimaste kai oi duo polu eutuxismenoi. Simera to apogeuma kathomastan sto krebati, egw eixa molis thilasei kai o antras mou tin eixe parei kai tin eixe akoumpismeni sto stithos tou kai koitazomastan kai legame oti auti einai h oikogeneia mas....pragmatika zoume polu sugkinitikes stigmes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia ti trabikses koritsaki mou, alla ola kala pigane eutuxos, auto na thumasai. oliki narkosi an theleis mporeis na zitiseis. kai mena me rotisan an thelo oliki i episkliridio. esu na thumasai ti stigmi pou eides to moraki sou gia proti fora... sigoura se ligo kairo den tha to skeftesai kai tha theleis kiallo moraki na kaneis ;)

bikaki mou perastika sou euxomai! ena kruomataki einai kai tha perasei, perimenoume aurio ta nea apo to giatro...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikaki den nomizw na einai kati teteio to pio pithano einai na einai kruwma i apo to donti na anevases pureto..perastikoulia euxomai na min einai tpt..

maraki nai k emena mou murizei k to eixa aporia...

elena k lia egw me tin episkliridio koimomoun k den katalava tpt apoti ginotan pisw apo to kourtinaki mono akouga pou kanan mouxampeti... prin arxisoun k me piasei zalada otan me valan mesa me eixe piasei fovia oti tha eimai ksupnia k tha me petsokovoun apo katw alla den katalava tpt... pros to telos pou mou deiksan to mwro k meta arxisa na tragoudaw kiolas enw oi alloi katw ravane oute sumasia tous edina san na min kanoun tpt... mono oti kouniomoun pera dothe katalavena.... k eniwtha san falaina pou den eniwtha ta podia mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου συγκλονιστικη η ιστορια σου!ευτυχως πηγαν ολα καλα!!!θα το ξεπερασεις κοριτσακι κ θα θελησεις κ αλλο παιδακι αργοτερα..

εγω κοριτσια ειμαι πολυ στεναχωρημενη κ δυστηχως μονο εγω αποδεχομαι οτι η μικρη μου εχει καποιο προβλημα..κανενας αλλος ουτε ο αντρας μου..ηρθε η παιδοψυχολογος κ δυστυχως καταλαβε αμεσως οτι υπαρχει πρβλημα..αυτες τις δυο φορες που μπηκε η μικρη μου νοσοκομειο την μπλοκαρε δυστυχως..να σας θυμισω οτι μεχρι εκεινη τη στιγμη η μικρη ηταν μια χαρα κ ειχε την επικοινωνια της ηλικιας της ομως μας απαγορευαν να μπαινουμε μεσα στις εξετασεις απειρα τρυπηματα στα χερια σε διαφορα σημεια επειδη χαλαγαν συνεχεια οι φλεβεες μας φωναζε αλλα δεν μας αφηναν να μπουμε μεσα..κοιμωταν κ ξαφνικα ξυπναγε κ την ωρα εκεινη την τρυπαγαν..δυστυχως ολο αυτο την μπλοκαρε..

οπωσδηποτε να παμε αυριο στον αναπτυξιολογο..να μην νοιωθω καμια τυψη κ οτι εγω δεν φταιω πουθενα..η μικρη μου εχει μεγαλη ελειψη επικοινωνιας κ οτι κανει δεν ανταποκρινεται για ηλικια 2,5ετων αλλα για μικροτερη..θα επρεπε να κανει προτασεις των 3λεξεων κ αν οχι αυτο θα επρεπε να επικοινωνει γενικα.την ρωταγε που ειναι η μαμα κ δεν με εδειχνε..αυτο το εβλεπα κ εγω αλλα ολοι μου ελεγαν οτι ψαχνω να βρω προβλημα στο παιδι..τελος παντων ευτυχως εχει μεγαλο ταλεντο σε χειριστικα πραγματα κ θα πρεπει μεσο αυτων να φτιαξουμε τα υπολοιπα..μην την φορτωσουμε με ειδικους δεν κανει.πρωτα να φτιαξουμε το επικοινωνιακο κομματι μετα το λογο!οχι ολα μαζι..

τους ελεγα πως δεν επιτρεπεται να μην κανει τα ζωακια η να μην ξερει τα βασικα μερη του σωματος κ μου ελεγαν σιγα..ακομα κ μετα το σημερινο αμφισβητου το πορισμα της ψυχολογου κ πως το παιδι ειναι μια χαρα!

κ ομως εκεινη μου μιλησε για σοβαρο προβλημα κ μπραβο μου που ασχοληθηκα αλλα θα επρεπε να ειχα ξεκινησει εχθες..αλλα κανεις δεν το βλεπει μονο εγω..

της ειπα πως προσπαθω να παιξω μαζι της αλλα δεν καθεται κ πως απογοητευομαι κ νευριαζω κ με τα αλλα παιδακια χαιρομαι να παιζω..κ μου πε πως ειναι πολυ φυσιολογικο να νοιωθω ετσι κ να μην κατηγορω τον εαυτο μου..το παιδι δεν μπορει να επικοινωνησει αρα κ να παιξει μαζι μου..

η μονη διοδος επικοινωνιας ειναι οτι αφορα την κινηση χορο μαξιλαροπολεμο χοροπηδητα κτλ κ μου λεει πως εγω δεν μπορω στην κατασταση μου να τα κανω αυτα.αλλα μονο μεσω αυτων θα φτιαξουμε το προβλημα γιατι μονο με αυτα επικοινωνει.

ειναι παιδι δεπυ .νενε εσυ ξερεις.ευτυχως τα ειχα μελετησει ολα αυτα κ ηξερα τι ειναι.διαταραχη ελλειματικης προσοχης κ υπερκινητηκοτηα.

κοριτσια ενω τα περιμενα να τα ακουσω αυτα ειμαι να σκασω..

θα τα πουμε αυριο τα υπολοιπα γιατι ο αντρας μου γκρινιαζει.αλλα αυτος δεν τα αποδεχεται κ εγω σε σας μπορω να τα πω κ να με καταλαβετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωω λια τι περασες!!δοξα το θεο γεννηθηκε καλα το μωρο σου κ το εχετε στην αγκαλια σας...περασμενα να ειναι κ να θυμασαι την στιγμη που το ειχεις στην αγκαλια σου!κ εγω αυτο σκεφτομαι..μονο την στιγμη που την ειδα πρωτη φορα κ μου την εβαλαν στην αγκαλια μου..ο αντρας μου εκλαιγε εξω που με ακουγε να φωναζω..γιατι δεν ηξερε τι συμβαινει μεσα κ ηταν παρα πολλες οι ωρες αναμονης..ειχε τρελαθει..μεχρι που ακουσε το κλαμα του μωρου κ αρχισε να κλαιει μετα απο χαρα!!!

βικακι τι πονο τραβηξες κ εσυ στο πρωτο σου! :( περαστικα σου κιολας..κρυωμα θα εινει..δεν παιρνεις τιποτα? κανα ντεπον τουλαχιστον.

νανσυ με βοηθεια της γιατρου κ την δικια σου βεβαια θα προοδευσει αρκετα..αλλα μετα απο κανα 2μινο θα δεις διαφορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα πηγαμε γιατρο ..ειναι παρα πολυ καλα πηραμε + 300γμρ κ το ικτερο οσο θηλαζω μεχρι 2 μηνων θα εχει..βοηθαει ο ηλιος αλλα με μετρο στον ηλιο.το καλο ειναι οτι ειναι ηπιο κ δεν χρειαζεται θερμοκοιτιδα.

πασχαλιτσακι βλεπουμε '''καλα ονειρα'''???? ;);) πριν γεννησω ηθελα παρα πολυ αλλα δεν μου καθοταν ο καλος μου..τωρα θελει αυτος αλλα μονο που σκεφτομαι οτι θα με πειραξει απο κατω τρομαζω :o:o ..ποναω ακομη..τα ραμματα τα απο εξω εφυγαν..μονο απο μεσα εχω κ το αιμα σταματησε..εχω καφε βλενες..

κοριτσια σας μυριζε το αιμα?μου ειπαν οτι ειναι τα λοχεια γι'αυτο μυριζαν ασχημα..

Μπραβο σας :):):):) Οσο για τον ικτερο..... εχω πει παλαιοτερα οτι και ο πριγκιπας ειχε σχεδον μεχρι να γινει 2 μηνων. Δεν μπηκε ποτε θερμοκοιτιδα μιας και δεν ηταν ανησυχητικα ανεβασμενος, τον εβαζα κοντα στο παραθυρο γιατι φοβομουνα μην παθει κανενα εγκαυμα απο τον ηλιο και τον θηλαζα πολυ. Ο γιατρος ηταν καθυσηχαστικος, οποτε και εγω δεν ανησυχουσα :):)

Οσο για το σεξ...... εκτος απο τον καιρο που εκανα εμετους, το υπολοιπο διαστημα τον θελω πολυ :oops::oops::oops::oops: Αλλα επειδη στον πριγκιπα ηταν απαγορευτικο μου εχει μεινει φοβια μην παθει τιποτα η νεραιδουλα και ετσι δεν το ζηταω. Περιοριζομαι στα ονειρα :lol::lol::lol::lol: Αλλα νομιζω οτι δεν θα μου καθοταν με τιποτα ο αντρας μου :shock::shock::shock::shock:

Λιακι μου τι περασες κοριτσακι μου...........η Παναγιτσα ηταν κοντα σας και σας προσεχε, ειμαι σιγουρη :):):):) Ησουν πολυ δυνατη, μπραβο σου. ΔΟξα τω θεο ολα πηγαν καλα, θα δεις που οσο θα περναει ο καιρος θα το ξεχασεις και θα θελησεις να κανεις και αλλο παιδακι, οπως θελησαμε ολες οσες ειχαμε διαφορες δυσαρεστες εμπειριες :D:D:D:D

Βετα δεν χορταινω να βλεπω τη φωτογραφια του μωρου σου με το τελειο μαλλι και την πιπιλουγκα του :D:D:D:D:D:D:D

Περαστικουλια σου Βικακι μου.............ευχομαι να γινεις γρηγορα καλα, αυριο να ξημερωσεις περδικι και να χρειαστει να παρεις τιποτα :):):)

Ελενα σας φανταζομαι τους 3 σας αγκαλιτσα στο κρεββατι και συγκινουμαι :D:D:D:D Απολυτη ευτυχια...................

ΝΑνσουλι μου........... και εγω πιστευω αυτο που ειπε η Μαρια. Το καλο ειναι οτι καταλαβες οτι η μικρουλα σας θελει βοηθεια και με την καταλληλη καθοδηγηση απο τους ειδικους και τη δικη σας βοηθεια θα δειτε προοδο :):):):) Εσυ δεν πρεπει να νοιωθεις τυψεις, ισα ισα ειναι γενναιο το οτι απευθυνθηκες σε καποιον ειδικο επειδη συνειδητοποιησες οτι υπαρχει προβλημα. Οι πιο πολλοι γονεις αρνουνται να δεχτουν οτι το δικο τους παιδι θελει "βοηθεια"........ θα δεις που με τον καιρο η μικρη θα βελτιωθει και θα ηρεμησεις και εσυ ;);););)

Σας καληνυχτω κοιλιτσες, μανουλες και μωρακια μας. Να εχουμε μια ηρεμη νυχτα και καλο ξημερωμα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ σήμερα δεν είχα και την καλύτερη ψυχολογία..Το μεσημεράκι πήρε η πεθερά μου τον Πάνο και τον πήγε στις κούνιες κι έτσι ηρέμησα λίγο..Έβαλα air condition και κοιμήθηκα και λιγάκι..Ακόμα δεν έχω και την καλύτερη ψυχολογία πάντως. Έχω αρχίσει να αγχώνομαι για διάφορα και μου περνούν σκέψεις από το μυαλό ότι δε θα τα καταφέρω με 2 παιδάκια, ότι δε θα είμαι καλή μαμά κλπ κλπ κλπ....Τέλος πάντων. Ελπίζω να μου περάσει και να βοηθήσουν και οι διακοπούλες που θα πάμε σε λίγες μέρες..

Νάνσυ μου όλα θα αντιμετωπιστούν, μην ανησυχείς. Σημασία έχει που το κατάλαβες και απευθύνθηκες σε ειδικό. Τώρα θα οπλιστείς με υπομονή και θα δεις ότι σιγά σιγά θα βελτιώνεται η κατάσταση!!!

Λία μου πέρασες δύσκολα...Στιγμές γεμάτες άγχος..Το αποτέλεσμα όμως σε αντάμειψε..Κρατάς στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο και πανέμορφο αγοράκι!! Μην ανησυχείς και δε θα φοβηθείς να κάνεις άλλο παιδάκι. Οι μνήμες είναι ακόμα πάρα πολύ νωπές..

Ελενάκι πολύ συγκινήθηκα που είπες με τον άντρα σου "να η οικογένειά μας". Έτσι είναι όπως τα λες. μεγάλη η κούραση και το άγχος αλλά ακόμα μεγαλύτερη η ευτυχία!!!! Το ριλάξ πιθανόν είναι αυτό που είδα. Όταν ευκαιρήσεις βάλε μια φωτό.

Αννούλα χρόνια σου πολλά!! Να τα χιλιάσεις!!!

Κατερινάκι παραγγείλατε τα αυτοκόλλητα;;; Πολύ όμορφο θα το κάνεις το δωμάτιο! Περιμένουμε φωτό!

Βικάκι περαστικούλια σου! Φέτος μας πήρε και μας σήκωσε με τις ιώσεις...Να μας πεις τα νέα σου από το γιατρό!

Αυτά κοριτσάκια μου..Δεν έχω τα κέφια μου σήμερα..Αύριο εντωμεταξύ θα έρθει και η κοπέλα που με βοηθά στις δουλειές και βαριέμαι αφόρητα που θα την έχω μέσα στα πόδια μου. Μακάρι να μπορούσα να φύγω και να γυρίσω όταν θα τελειώσει...Ευτυχώς που έρχεται μόνο 2 φορές το μήνα...

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!

ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ..Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ..ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ..ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΓΕ Η ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΜΙΑ ΘΛΙΨΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ..ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΧΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ..ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΕ ΕΙΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ ΒΟΥΡΚΩΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ!!!Κ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ!!ΟΤΙ Κ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΥΩ ΕΙΔΕΣ;ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..Κ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ..

ΜΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟ;;;

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ 2,5 ΕΤΩΝ ΔΕΝ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΑΜΑ;;ΟΤΑΝ ΠΙΝΕΙ 6 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΓΑΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ;ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ;;

ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΟΜΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΝΑΙ ΜΩΡΟ Κ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ Κ ΔΥΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ;;;

Η ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ..

ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΓΑΠΗ ΠΟΛΥ Κ ΦΡΟΝΤΙΔΑ Κ ΔΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ Κ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ!ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΓΑΠΗ Κ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΠΑΝΤΟΥ!

ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΠΩΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΑΝΕ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ Κ ΕΑΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΡΓΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΧΟΜΠΥ ΤΟΥ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ;;Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΛΥΠΗΘΗΚΕ..ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΙ ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ Κ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΖΙ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ;;ΕΔΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ..

ΣΟΡΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΖΑΛΙΖΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou.. pasxalaki esteila ena e-mail se mia eidiko alla den mou apantise akoma perimenw na mou apantisei euxaristw gia to site xrisimo einai alla egw mpika sto pio kainourgio tous giati se auto pou mou edwses den exei kanenan eidiko stin thessaloniki..

nansy mou pano apola prepei na exeis k esu kali psuxologia gia na ta vgaleis pera k me tin mikri k me ta didima sigoura auta pou sou eipe i paidopsixologos einai oloswsta esu me tin voitheia eidikou tha ta kataferete mia xara alla den prepei na se pernei apo katw, opws sou eipan k ta koritsia oi perissoteroi den mporoun na apodextoun pws to paidi tous exei kapoio provlima k vazoun paropides k as to leei k eidikos... esu pou to katalaveneis k mpravo sou se auto prepei tha mporeseis na voithiseis tin mikri...

oso gia tin voitheia ama den mporeis na exeis apo tous dikous sou toulaxiston gia kapoies meres tha sou elega na ferneis gunaika sto spiti na se voithaei tha einai duskola stin arxi mexri na vreis k tous ruthmous sou me ta mwra meta stamata tin... kouragio thelei koukla mou k upomoni k ola tha ftiaksoun...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia mou.

Xtes itan ligo duskoli h nuxta giati h mpempa mou logw kolikwn den trwei oso etrwge prin kai ksupnaei pio suxna, kathe 1.5 me 2 wres kai mas talaipwrise ligaki. Uparxei kati pou mporw na kanw gia tous kolikous?? To lupamai to psuxouli mou otan ponaei mou rxetai na klaiw etsi pou to blepw kai zorizetai. Kanei na tou dwsw xamomili? Giati me exei faei h mana mou na tou dwsw ligo xamomili.

Anthouli mou telika ekana lathos, to relax den einai tis chicco alla tis fisher price. Omws einai polu omorfo, tha balw fwto na to deis molis mporesw.

Nansouli mou lupamai gia auto pou pernas, sigoura einai polu duskolo, tha sou pw omws kati...esu na kaneis auto pou prepei gia tin oikogeneia sou kai ase tous allous na lene oti ola einai kala. Kanenas allo Nancy mou den tha noiastei oso esu kai giauto min akous kanenan kai kane to swsto gia esas kai ti mikri. Sigoura omws prepei na zitiseis boitheia apton antra sou, moni sou tha einai polu duskolo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia exw mia erwtisi. Poso kairo peripou foraei ena mwro tin pana noumero 1??

Este eisai euxaristimeni me tis panes tis chicco?? Skeftomai na parw kai egw noumero 1, apla den kserw poses na parw. Tha ta katanalwsw 2 kibwtia h einai polla??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera fouskitses kai manoules..

nansoula einai duskolo na pernas kati tetoio kai na min se stirizoun! polu kala ekanes kai to epsakses. esu ksereis kalutera pio einai to sosto gia tin oikogeneia sou kai ase tous allous na lene! na zitiseis boitheia eidika apo ton antra sou giati me ta 3 tha exeis megali anagki apo boitheia, apo stiriksi! lupamai koritsaki mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...