Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φτιαχτηκε το mammy και γραψατε πολλά γλωσσουδες μου....

Αλεκα μου αρεσουν τα επιχειρήματά σου λεγε λεγε θα τον πεισεις τον γιατρο να γεννησεις στις 11. Αν τον βλεπεις πιο δραστήριο τον μικρό να πας το απογευμα για nst γιατι όχι?

Ελενα φανταζομαι τρομαρα με την κηλιδα στα σεντονια...περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο για την μπεμπουλα σήμερα.

Βικάκι και Αντωνια με το καλο να δειτε και εσεις τα μικρακια σας.

tsevoula μια χαρα η μπεμπουλα σου ειναι απο κιλακια. Σημασια εχει να νιώθεις ανετα και να εχεις εμπιστοσύνη με τον νεο γιατρο και το κατι παραπάνω χαλαλι για την μικρουλα σου. Για τα κιλά δεν το συζητω 4 μονο :o:o εγω εφτασα τα 11 :shock::shock: .

Αφροδιτουλα τι βλέπω κοιλιτσα εμφανιστηκε πάντως για 31 εβδομαδων δεν φαινεσαι.

Αριάδνη μην αγχώνεσαι να σκεφτεσαι την μικρούλα σου και να χαλαρώνεις, για οτι αποριες εχεις ρώτα τον γιατρο σου αν αυτο σε κάνει να νιώθεις καλυτερα και ο ιδιος μπορει να σε καθησυχασει. Εγώ αυτο θα εκανα για να μην εχω αμφιβολια σε οτι ψαχνω και διαβαζω.

Κατερινακι ειδες αμα εχεις βοηθεια τι ωραια γινονται οι δουλειες, με το καλο αυριο τα πραγματακια του πριγκηπά σου, πιστευω θα προσαρμοστει ευκολα δεν θα εχετε προβλημα.

Ανθη μου πιστευω οτι το εχει υποψην του ποτε γεννας και θα εχει προσαρμοσει αναλογα το προγραμμα των διακοπών του,υποθετω οι σωστοι γιατροι έτσι κάνουν. Δεν εχεις τιποτα να χασεις να τον ρωτησεις για να σου φυγει η αγωνια. Εγώ τον ειχα ρωτησει την προηγουμενη φορα μεταξύ αστειου και σοβαρου και μου ειχε πει πρωτα θα γεννησεις και μετα θα παω διακοπές.

Νάνσυ και εγώ αυπνιες χθες κοιμηθηκα μια το βραδυ, δε νυσταζα, γυπνησα πεντε παρα με πηρε ο υπνος παλι κατα τις έξι και και επτα και τεταρτο ξύπνησε η μικρή. Μαλλον προετοιμαζεται ο οργανισμός για τα ξενύχτια που έρχονται...

Λια οπου να ναι ερχεται και ο μπεμπουλης σου, με το καλο να κάνεις σημερα την εξεταση για να δεις τι θα γινει τελικά. Το αλλο με το πρηξιμο δεν νομιζω να ειναι κατι μετα την γεννα θα εχει φυγει σιγουρα.

Ναταλια αν εχεις παλι πονακια να μιλησεις με την γιατρο σου, αντε να δουμε και το Μαρακι τι κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Εγώ κάπως ξεκουράστηκα σήμερα, βέβαια έχω ένα σπίτι χάλια αλλά δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα. Έχει πιαστει πάλι και ο αυχένας μου και τελικά καταλήγω ότι μάλλον στραβοκοιμάμαι και ότι όυτε την άλλη φορά ήταν ψύξη. Πάλι με τη θερμοφόρα αγκαλιά είμαι :?

Και δω ο καιρός είναι συννεφιασμένος αλλά δεν με χαλάει, δεν την παλεύω με τη ζέστη. Απο αύριο όμως είπαν και μέχρι τέλος της βδομάδας θα χει πολύ ζέστη οπότε ίσως επιχειρήσω κανενα μπανάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε??Εξαφανιζολ?

Γυρισα!!Την εκανα επιτέλους την εξεταση,μου την εκανε ο γιατρος μου.Εφαγα τον διαστολεα μου ,και μαλιστα μου πηρε δειγμα 2 φορες,γιατι του ειχανε δωσει ενα μπουκαλακι λάθος..Εγω νομιζω πως το εκανε επιτηδες για να σκαλισει παραπανω :shock:

Ο τραχηλος μαλακος,και μεσα στη βδομαδα μαλλον θα γεννησουμε λεει.Τα αποτελεσματα της εξετασης θα ειναι ετοιμα την Παρασκευη ομως..Ελπιζω αν χρειαστει να μπορουν να τα επισπευσουν.Λογικα ναι.

Προσπαθω να διατηρησω την ψυχραιμια μου βασικα..για το αγνωστο που προκειται να αντιμετωπισω.Σημερα πονεσα ειναι η αληθεια.Οχι πολυ περισσοτερο απο το τεστ Παπ ,αλλα ειχα ξεσυνηθισει εκει κατω.Με το που εφυγα απο το Μητερα παντως είχα πονακια περιοδου.Και ο μικρος εχει αρχισει και κουνιεται πολυ απο τοτε.

Ουφφφφ!!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα δεν πιστευω να γεννησε καμια σας και να μην με ενημερωσατε???? κατεβαινω να παρω τη μικρη απο το σχολικο, να της δωσω το γιαουρτι της και θα επανελθω!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια....Με εχει πιάσει κατι...Φοβαμαι.

Οχι τοσο τον πόνο.Αυτο νομιζω παλευεται.Φοβαμαι μήπως ''παγωσω'' συναισθηματικά και δε νοιωσω τιποτα οταν μου δωσουν το μωρο μου.Δεν βοηθαει καθόλου και το αποστειρωμενο κλιμα,γενικα με τα νοσοκομεια /κλινικες/κατι με πιανει.Το εχω συνδεσει με κακα πραγματα.

Φοβαμαι πολυ την επιλοχειο καταθλιψη,και πως θα εχω τυψεις που δεν θα εχω την χαρα και τη συγκινηση που ειχα τοσο καιρο.

Δεν θελω να νοιωθω ετσι γαμωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanoun ta koritsia mou??? den koimithika kai ego kala! zestainomoun para polu :twisted: sikothika kai 7.30 ora na pao sto nosokomeio pou eixa rantebou me ton nefrologo na dei tis eksetaseis pou eixa kanei kai mou eipe na kano alli mia ouron aurio kai telos!!! meta pigame sta magazia kai pira 2 nuxtikakia,meta farmakeio na paro diafora pou ithela gia ta mora! gia sampouan,kremoula kai alla na paro fissan i freezyderm??? aurio tha paro brakakia pou thelo gia ti kliniki, brakakia mias xrisis kai alla... aa tha paro kai ena megalo maksilari gia thilasmo. brika ena me 62 euro akribo einai??? ithela na paro ena forema kai mia fousta alla otan ta dokimasa, ithela na balo ta klammata :cry::cry: gourounitsa me forema exete dei :lol::lol::lol:

nomizo pos i aleka kai i lia tha gennisoun prin to maraki!!! :D

lia mou min agxonesai, ola kala tha pane! molis sou feroun to moraki sou ola tha sou perasoun ;)

elena perimenoume nea sou...

venus megalose i koilitsa sou :)

pao na ksaploso ligo ta leme meta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΗΜΟΥΝ ΣΑΝ ΧΑΜΕΝΗ!ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ.Κ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.ΔΕΝ ΠΑΤΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ Κ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΧΙΟ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΛΑΙΓΑ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!Κ ΕΙΧΑ ΦΟΒΟ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΙ Κ ΜΕΤΑ.ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝΥΣΗΧΗΣΕ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΕΠΙΛΟΧΙΟ Κ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΣΠΙΤΙ Κ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩ ΓΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΣΑΝ ΟΥΦΟ!!ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ Κ ΑΝΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΧΑΝΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΕΤΑ.ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ!ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΙ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!Κ ΘΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ :lol::lol::lol: Κ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΦΡΙΚΑΡΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΓΥΡΩ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ;ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Κ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ.ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Κ ΠΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ 2 ΞΑΔΕΡΦΕΣ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ Κ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ Κ ΟΛΕΣ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΟΣΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ Κ ΠΙΣΤΕΨΕ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ Κ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΜΗΝ ΤΟΝ ΦΟΒΑΣΑΙ,Κ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΠΗ ΔΕ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΕΣ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΟΛΗ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΗΝ ΕΥΚΟΛΗ ΛΥΣΗ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΡΠΗ.

ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΑΓΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΕΝΩ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΑΡΚΕΤΑ Κ ΗΜΟΥΝ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΤΕΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΠΩ ΤΟ ΡΥΖΙ ΧΩΡΙΣ ΑΛΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΑΩ ΑΛΛΟ ΨΗΤΟ Κ ΕΚΑΝΑ ΡΥΖΙ ΝΕΡΟΒΡΑΣΤΟ ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ..ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΛΕΝΕ ΚΑΛΑ ΡΕ ΜΑΝΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ;;;ΚΑΠΟΤΕ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕΣ ΚΡΕΜΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ Κ ΓΛΕΙΦΑΜΕ ΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΜΑΣ... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Νανσυ, ωραία τα είπες στη Λία, παρηγόρησες και μένα που αισθάνομαι κάποιες φορές έτσι.Εντωμεταξυ καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, όλο κάτι τύχαινε και ήμουν μέσα στο άγχος ή τα νεύρα με τους γύρω μου. Θέλω να ηρεμήσω εστώ τώρα γιατί δεν με βλέπω καλά μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο Νανσουλι.Κι εμενα μου εχει κανει καλη εντυπωση το οτι δεν θεωρησε αυτονοητη την καισαρικη,και το πως προσπαθει να με χαλαρωσει.Και σημερα.Σε σχεση με αλλο γυναικολογο που ειχα πριν και ηταν τεραστιο γαιδουρι,αυτος ειναι πολυ καλος.Ειναι αληθεια οτι ειμαι επιφυλακτικη κατι φορες,και κανω και σεναρια δικά μου!Αυτο το εχω γενικα με τους ανθρωπους!!Αλλα ευτυχως πολλες φορες εχω αδικο ;)

Οσο για σενα,σε εμπιστευομαι!Νομιζω πως μια χαρα θα τα βγαλεις πέρα.Σε εχει εκπαιδευσει και η μικρή σου!

Δε νομιζω να μη βοηθάνε οι δικοι σου.Ηδη εχουν αλλαξει τα πραγματα μολις ειδαν οτι ζοριζεσαι.

Μακαρι να επανελθω κι εγω γιατι νομιζω πως θα με παρει απο κατω χωρις λογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia mou min se pianoun teteies anasfalies k egw tis skeftomoun wres wres eimai sigouri pws auta pou sou eipe i nansy tha ginoun min anxwnesai k apolause to meta den tha exei...

ela mou nte nansy egw pote tha gennisw mou fainete k egw k to maraki teleutaies tha meinoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει η μικρη μεγαλη κοιμαται, εγω προλαβα και εφαγα και τωρα απολαμβανω το καρπουζακι μου.... απο το πρωι τρεχω αλλα καταφερα να τελειωσω αλλα και να πιω το καφε μου!!!!

το απογευμα τελικα το αποφασισα να παω για nst και αν προλαβω το γιατρο καλως αλλιως αυριο θα ξερω στα σιγουρα το ποτε γενναω - αλλα να σας πω την αληθεια με βλεπω για πεμπτη γιατι εχω συσπασεις μικρες και υποφερτες αλλα δεν νομιζω να με αφησει μεχρι τη δευτερα-

για να δω τα νεα σας!

αφροδιτουλα και σενα κωλοπαιδο θαναι??? μη με παρεξηγεις απλως μου φαινεται οτι εκανες και εσυ κωλο σα και εμενα γιατι απο κοιλια θες ακομη!!!! :lol::lol::lol:

μαρακι ακομα εδω???? βρε θα γεννησουμε ολες του ιουνιου και θα περιμενουμε εσενα μετα!!!! μη το πολυπειραζεις το στηθος σου κανει συσπασεις αν προσπαθεις να βγαλεις γαλα....

ανθη μου πολυ χαιρομαι για το καρολινακι μας.... αλλα πιο πολυ που η λυδια το πηρε μια χαρα το μπεμπη....

εχει δικιο η μαμα σου... οι περισσοτεροι γιατροι περνουν αδειες τοτε.... ρωτα τον για νασαι σιγουρη... στη σαντυ οταν εκανα το προτελευταιο nst(παρασκευη) μου λεει ο γιατρος υπαρχει περιπτωση να γεννησεις το σαβ/ριακο και επειδη ιχε συνεδριο εδωσε το φακελο μου σε αλλο γιατρο και εγω ειχα ξενερωσει πολυ γιατι μου το ειπε τελευταια στιγμη.... κρατηθηκα κρατηθηκε γεννησα τριτη!!!!

λιακι μου αυτο με το ενα ποδι πρησμενο μονο σε σενα θα μπορουσε να τυχει.... κοιταξε το ομως νασαι σιγουρη παντως εχει δικιο και τα δυο πρηζονται στην εγκυμοσυνη αλλα οχι παντα

αντε καλα αποτελεσματα ναχεις απο την εξεταση, επειδη σου πειραξε τον τραχηλο εχεις πιο πολλα πονακια!!!οσοσ αφορα την επιλοχειο επειδη την περασα την κρυαδα που λες θα σε βοηθησει πολυ το εξω περιβαλλον μαμα - αντρας ή οποιον αλλο εχεις διπλα σου.... οταν γυρισα σπιτι με το μωρο σε 2μερες βγηκα μονη μου εξω και εκανα βολτα με το αμαξι, πηγα ηπια καφε με τη φιλη μου και σταδιακα επανηλθα εξ'ολοκληρου στο μωρο.... εεε μετα εβγαινα για καφε μαζι με τη σαντυ

γιαυτο σας τονιζω συνεχεια να ειστε προετοιμασμενες για ολα μη τον παθετε σαν και εμενα....

πασχαλιτσακι το μασαζ στο στηθος το κανουμε για να μαλακωσει η θηλη μας και να μη κανουμε ραγαδες!!! περασε το στηθος με αμυγδαλελαιο ή και με baby oil και κανε μασαζακι απαλο

ναταλακι κοντοζυγωνεις και εσυ κοπελια μου γιαυτο εχεις αυτα τα περιεργα πονακια.... τα ιδια εχω και εγω και δεν λεω σε κανεναν τιποτα (ποσο μαλιστα στο γιατρο μου μπας και παρατεινω την βδομαδα)

νανσυ εγω και τα μακαρονια νεροβραστα και αναλατα τα τρωω(ανωμαλιες βλεπεις)....

κοριτσαρες μου παω για νανακια ωστε να μπορεσω το απογευμα να ταισω τη κοκοπικου και να την ετοιμασω για τον πατερα της να την παει οπου θελει εκεινος... το παν ειναι να την ταισω γιατι ο μπαμπας της δεν μπορει.... και φυσικα ελπιζω το αλλο μου παιδι ναναι ξυπνιο.... και ευχηθειτε μου ολες να προγραμματισω τη δευτερα τη καισαρικη!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΩΣ ΧΩΡΙΣ ΕΣΤΕ ΝΕΚΡΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ :lol::lol: ΠΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ.ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΔΕ ΘΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ.ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ..ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΙ ΓΑΛΑ ΔΙΝΕΤΕ ΝΥΣΤΑΖΩ ΚΤΛ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: κατι για πι.πα διαβασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κατερινα εκανα μασαζ στο στηθος για τις θηλες..γιατι στον γιο μου υπεφερα..πολυ πονο ειχα κ παρα πολυ γαλα..μεχρι αηδιας..

αλεκα μου δεν κανω μασαζ για να βγαλω γαλα..καταλαθος το ειδα..νομιζα απο την κρεμα ειναι κ μολις τον ζουληξα παραπανω τοτε προσεξα οτι βγαζει το πρωτογαλα..ολα καλα να πανε σημερα κ σου ευχομαι να γεννησεις την δευτερα που θελεις! :)

λια για την επιλοχειο να μην το σκεφτεσαι καθολου..οσο για το μωρο με το που θα στο δωσουν στην αγκαλια σου δεν θα υπαρχει τιποτα αλλο στο μυαλο σου πια..εγω οταν γεννησα εμενα με την πεθερα..1ων ειχα γινει πολυ σκυλα..δεν αφηνα να τον παρει κανενας..για λιγο μονο..ελεγα οτι ειναι δικο μου..λες κ θα μου το επαιρναν το παιδι..κ γενικα επειδη ηταν μια περιεργη κατασταση τοτες στην ζωη μου,ολα ειχαν γυρισει μπουμερανγκ ειχα παθει ασχημη καταθλιψη..μονο το μωρο σκεφτομουν κ κανεναν αλλον..τωρα επειδη ειμαι καλα κ με τον αντρα μου θελω να πιστευω οτι δεν θα εχω τετοια πραματα..

ναταλια μου οπως σου ειπα κ στο μνμ το μωρο σου μπαινει στην λεκανη..ειναι φυσιολογ.πονος..εντονα τσιμπηματα,αλλα ρωτα κ την γιατρο σου..

κοριτσια για να μην σας αγχωνω ειπα την ναταλια οτι θα την στειλω μνμ οταν θα μπω νοσοκομειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ξυπνησαμε με τη μικρη και τρωμε και δυο μας σοκολατιτσα να ξυπνησουμε το μπεμπη!!!!

μη αγχωνεστε μετα θα μιλαμε οχι για πανες κλαματα και χεσιματα αλλα για ποτε τελειωσαν τα λοχεια να ξεκινησουμε παλι τα αεροπλανικα!!!

καλα που μου το θυμησατε να ρωτησω το γιατρο ποτε θα μπει το σπιραλ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουσκιτσες μου και εμεις ξυπνησαμε και ειμαστε και χεσμενοι!!!!!!!

Αλεκα ευχομαι να γεννησεις απο βδομαδα και να μη σε βαλει μεσα ο γιατρος νωριτερα. Αλλωστε εμεις σε θελουμε εδω οσο γινεται πιο πολλες μερες γιατι μας συντονιζεις ;););););) Ακουσα οτι αυτες που κανουν καισαρικη δεν κανει να φοραν σπιραλ. Δεν ισχυει??? Και εγω σκεφτομαι να παρω "μετρα" γιατι οσες φορες εμεινα εγκυος εμεινα αμεσως και ακομη δεν ειμαστε ετοιμοι για τριτο μωρακι. Αλλα θελουμε πολυ να κανουμε αλλο ενα :):):):):)

Εγω κοριτσια περασα την καταθλιψαρα μου κανονικοτατα. Και δεν ειχα απο κανενα συμπαρασταση, ουτε καν απο τον αντρα μου (του πηρε καιρο για να συνειδητοποιησει οτι αυτο που περναω το παθαινουν και αλλες γυναικες και οτι δεν το ελεγχουν, απλα κανουν υπομονη μεχρι να περασει). Ηθελα μονο το μωρο μου και δεν ηθελα να βλεπω κανενα αλλο, δεν ηθελα επισκεψεις, ενιωθα κακασχημη γιατι ειχα χασει πολλα κιλα μετα τη γεννα απο την κουραση και το ξενυχτι δεν ηθελα να τρωω καθολου, εκλαιγα συνεχεια και χωρις λογο, ενοιωθα ανικανη μαμα και συζυγος και πολλα αλλα. Εμενα μου κρατησε πολυ καιρο και πιστευω οτι εφταιγε το οτι εφυγα στο νησι οταν σαραντησα και εκει ημουνα μονη, δεν ειχα καθολου παρεες ουτε συγγενεις, ημουνα ολη μερα κλεισμενη μεσα με ενα μωρο πολυ απαιτητικο και γκρινιαρικο και οταν ελεγα οτι δεν ειμαι καλα στους δικους μου ολοι μου απαντουσα "ελα μην κανεις ετσι, υπομονη και αλλες εκαναν μωρα δεν εισαι η μονη" και δεν καταλαβαιναν οτι περνουσα καταθλιψη. Ελπιζω να μην την ξαναπαθω και αυτη τη φορα γιατι δυσκολευτηκα πολυ να συνελθω :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΣΥ;Κ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΜΕΡΟΙ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΟ ΣΕΧ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΟΣΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΗΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ :lol::lol::lol: Κ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΗΣΕΙ..

ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΡΑΨΕΙ ΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Κ ΤΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ Κ ΑΛΛΑ ΔΙΔΥΜΑ!!ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΕΝ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΟΥΤΕ ΠΡΟΦΗΛΑΚΤΙΚΟ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΤΑ ΠΙΑΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...