Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ μια χαρα κοιμομουνα και με πηρε τηλ ο αντρας μου να μου πει αν θελω να φαω γυρο μετα.... οχι τιποτα μου ανοιξε την ορεξη και μου εκοψε και τον υπνο!!!!

πασχαλιτσακι η σαντυ τρωει ατελειωτα μακαρονια σε οποιαδηποτε μορφη!!! ασ βρε το τραχανα και δως του παστιτσακι του μικρου

βρε το σαβατο μας εγραψε τη κυριακη καθολου! ξεμυαλισμενη γκαστρουλα

ευτυχως τις αποδειξεις τις εκανε μονος του να λες αλλιως ακομη θα υπολογιζα ασε θα μου εβγαιναν και τα ματια.... γιαυτο ειπα αυτη τη βδομαδα να τα τελειωσω ολα και μετα να γεννησω!

ναι η σταυρουλα ειχε πει οτι πρεπει να την βγαλει... αμεσα δεν βγαινει η ληξιαρχηκη πραξη? αντε το πολυ μια μερα

εμας για το νοσοκομειο δεν χριαζεται τιποτα απο αυτα... το μονο θεμα ειναι να εχουν βιβλιαρια υγειας για το μπεμπη γιατι εχουν ελλειψεις....

κοριτσια τι ειναι αυτο με το μπεμπη... ολο το πρωι κοιμαται το βοδι και το απογευμα δινει ρεσιταλ... λετε αντι να παω τεταρτη πρωι να παω τριτη απογευμα να την κανω την εξεταση να τελειωνω κιολας και αν δεν βρω το γιατρο του την δειχνω τεταρτη???

λιακι αφου δεν εκανες την εξεταση πως θα γεννησεις και μου θες την βαλιτσα απο τωρα???? για να σου εβαλε να την κανεις δε γεννας ακομη!!!! βιαστικια και εσυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκοοο!Μου εχει πει πως αν γινει τιποτα και παμε για γεννα θα παρουμε δειγμα εκεινη την ωρα.Γι'αυτο μου την εχει σπασει λίγο που πρεπει να πληρωσω 160 ευρω,και μπορει και μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα να γεννησω,ενω μπορουμε να την κανουμε και τοτε.Γι'αυτο και βιαζομαι!Απο τσιγκουνια :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα ηταν εγραψε το πρωι η μαρια και μαλιστα κανε ηλιοθεραπεια επειδη οι αλλοι βαφαν τα καγκελα και αυτη οχι!!! λετε να γεννησε απογευματινο????

αααα αν ειναι να το κανει εκεινη την ωρα και εγω τοτε θα το εκανα σιγα μην εκανα την εξεταση! δικιο εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιακι μαλλον θα ετοιμαζεσαι σωματικα και ψυχολογικα τωρα για το γιατρο! αντε να μας πεις τα νεα σου οταν με το καλο τελειωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις εφαγα μια ομελετα με ντοματοσαλατα κ φυσικα ολα τα παρελκομενα,αλλα αυτο που επαθα σημερα δεν το εχω ξανανιωσει.ερχομουν απο τη δουλεια κ επειδη εχει ζεστη δε πεινουσα πολυ κ ηθελα κατι δροσερο.ε κ μου κολησε η ντοματοσαλατα αλλα την ηθελα τοσο μα τοσο πολυ..λες κ ηταν νερο κ διψαγα κ αν δεν επινα κατι θα παθαινα.πρωτη φορα το παθαινω αυτο.

κοριτσια κ η ναταλιτσα χαθηκε μου φαινεται.κ τη βλεπω σχετικα συχνα στο φεις αλλα νομιζω εχω ωρες να τη δω.

νατασσα μαρια μου εσυ εισαι η νατασσα που εκανα αιτημα φιλιας στο φεις;εγω ειμαι η βασω αν αναρωτιεσαι ποια σου εστειλε αιτημα.λογικα εσυ θα εισαι,σε ειδα που ευχηθηκες στη σταυρουλα. :D

κ εγω ειμαι περιεργη για το στορι της σταυρουλας πως ξεκινησαν ολα,αντε να γυρισει σπιτακι της να προσαρμοστει κ να μας πει.

εγω δε θυμαμαι τι χαρτια χρειαζονται για το μητερα,αλλα η λιξιαρχικη πραξη δε βγαινει σε πολυ λιγη ωρα εφοσον πας σε ενα κεπ;

νυσταζω αλλα τωρα δε γινεται να κοιμηθω γιατι σε λιγο θα παω να παρω το παιδι απο τη πεθερα,θα εστελνα τον αντρα μου ο οποιος σχολασε κ κοιμαται αλλα οταν ξυπνησει θα μου κανει καθαριοτητα ε κ ειπα να μοιραστουμε τις δουλειες.θα κοιμηθω το βραδυ,αλλωστε ο δολιος ειναι ολη την εβδομαδα πρωινος ενω εγω αυριο ειμαι απογευμα στη δουλεια κ ετσι θα ξυπνησω πιο αργα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντοματοσαλατα???? καιρο εχω να φαω ντοματα βικυ μου!!!! δεν ξερω γενικα δεν εχω πολλα κολληματα με φαγητα αλλα ουτε στη σαντυ ειχα εκτος απο γλυκα!

εμενα ακομη δεν μου εφεραν το παιδι και καθομαι και ξεκουραζομαι στο καναπε με το καφεδακι μου!

τονια μου συγχαρητηρια για τη φιλεναδα σου με ενα πονο και καλη λοχεια να εχει

το ναταλακι μιλησε και αυτη το πρωι μην ανυσηχειτε... ετσι και αλλιως απο αλλου το περιμεναμε να σκασει μυτη το μπεμπακι και απο αλλου μας ηρθε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ Αλεκα μου!!!Κοριτσια ανεβασε πιεση και ο γιατρος ειπε να μεινει μεσα για παρακολουθηση....Ανυσηχω λιγακι..... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια μου!Σημερα διαβασα τις 5 τελευταιες σελιδες!Εχω χασει τα νεα σας αλλα...!μεχρι να βαλω ιντερνετ θα γεννησετε ολες!!!πωπω πολυ χαρηκα με τα γεννητουρια,τι ωραιες μερες που θα περνανε τωρα τα κοριτσιια!!!μακαρι να βρουνε λιγο χρονο να μας γραψουνε την εμπειρια τους!1

Εμεις την παρασκευη καναμε το ντοπλερ ειμασταν στην 32ηεβδομαδα και ζυγιζαμε 2250γρ. 8-)

Ολα καλα η μπουμπου μου,μονο που το αμνιακο υγρο ειναι στα κατωτερα φυσιολογικα ορια και ετσι θα την ξανακανω τηνν εξεταση σε 3 εβδομαδες.Ευχομαι να πανε ολα καλα.Κοριτσια αλλαξα παλι γιατρο και ειμαι σιγουρη οτι σε αυτον θα μεινω,θα γεννησω στο Λητω τελικα,ειναι αυτος που μου κανε και= την αυχενικη σε πολυιατρικο αλλα δεν ηξερα οτι ηταν μαιευτηρας και τον συμπαθω παρα πολυ!!!Θα δωσουμε κατι παραπανω τελικα αλλα θα νιωθω ωραια εστω.

Κατα τ αλλα εγω πηρα 4κιλα ολα κι ολα μεχρι τωρα και μου ειπε οτι ειμαι ολο μωρο και καθολου λιπος. ;)

Δεν μου αφηνει μπουκια η μπεμπα!

Κοριτσια μου οσες κοντευετε,με εναν πονο ευχομαι και για εμας που αργουμε περισσοτερο να συνεχισουμε μια καλη και ευκολη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντοματοσαλατα το καλοκαιρι παιζει για μας καθε μερα με τοφαγητο αλεκακι μου,προσωπικα τρελαινομαι,αλλα κ ολη η οικογενεια,καλα για τον αντωνακη δεν το συζητω,κανει σαν τρελος.αλλα σαν τρελος.. :D γενικα μου αρεσουν πολυ οι σαλατες,με τα φρουτα δεν εχω καλη σχεση,βαριεμαι να τα καθαρισω.ακομα ομως κ για στον αντωνακη που δινω κ καθαριζω αναγκαστικα καθε μερα δε με τραβαει να φαω.κ σε αυτη την εγκυμοσυνη δεν εχω φαει σχεδον καθολου φρουτα :? ενω στον αντωνη ετρωγα πιο πολλα ειδικα μπανανες που γενικα μου αρεσουν πολυ.αα το μονο που πινω καθε μερα φυσικο χυμο πορτοκαλι.

αχ θελω κ εγω καφεδακι παγωμενο αλλα με τσιγαρακι.. ;)

τωρα ειναι ενα κοριτσακι που κλαιει στο διπλανο σπιτι κ μου την εχει δωσει,μα ειναι δυνατον να τα αφηνουν να κλαινε ετσι εξω στις 5 το απογευμα;εγω θα τον κλειδαμπαρωνα μεσα κ θα εκλεινα κ τα παραθυρα.ελεος με μερικους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsevoyla μπραβο,πολυ καλα τα νεα σου κ εσενα,ετσι να συνεχισουμε ολες οπως λες κ φυσικα κ εσυ να σου πανε ολα καλα!!τελεια η μπεμπουλα!!

νατασσα κ εμενα μου αρεσουν τα μπιφτεκια κ οπως λες τα γεμιστα..πω πω θα ηθελα τωρα με καυτες τηγανητες πατατουλες η κ λεμονατες φουρνου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσεβουλα μου αντε και σε χασαμε! μια χαρα η μπουμπου σου.... οσο για το αμνιακο υγρο μη πολυσκας ισως την δεις νωριτερα τη μπεμπα σου!

καλα εκανες και αλλαξες γιατρο, φυσικα το κυριοτερο ειναι να νοιωθεις σιγουρια με το γιατρο που εισαι

φυσικα για τα κιλα σου δεν το συζητω αψογη.... εγω εχω παρει 8 αλλα ευτυχως που τελειωνω οπου ναναι και ετσι δεν με βλεπω να περνω και αλλο ενα!

τονια μου καλα εκανε και την κρατησε μεσα γιατι η πιεση καμια φορα ειναι υπουλη για προεκλαψια.... ολα καλα θα πανε ομως μην ανυσηχεις.... τις ευχες μας να της δωσεις!

νατασσα εχω ενα συρταρι της καταψυξης ζημωμενα μπιφτεκια για ωρα αναγκης! ειναι καπου στα 30 μπιφτεκια ξεχωρισμενα σε σακουλακια. το καθε σακουλακι περιεχει 10 μισα κανονικα μισα με γεμιση.... κανω προμηθειες γιατι μετα που κουραγια για κανονικο φαγητο!!!!

η σαντυ μου δεν τρωει καθολου ντοματα σκετη αλλα ξεφτηλιζουμε τα φρουτα και εγω και αυτη! τωρα περιμενω να μπουν τα καλοκαιρινα να πλακωθω στο καρπουζακι με τυρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΤΗΝ ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΣΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΠ.ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΠΛΑΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ Κ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ!ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΣΕΒΟΥΛΑ 4 ΚΙΛΑ;;;;ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ;;Κ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ :lol::lol::lol::lol: Κ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ!! :lol::lol: ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΝΩΡΙΣ!ΕΧΕΙ ΧΕΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.

ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΧΑΠΙ Κ ΑΡΧΗΣΕ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ.ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ Κ ΟΛΟΚΛΗΡΟ!ΠΑΡΚΙΣΟΝ ΘΑ ΠΑΘΑΙΝΑ!

ΑΧ ΕΙΧΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΣΤΕ ΜΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασσα μου παμε ναι :D αλλα αν θες ελα κ σε εμενα εχω κ εγω αποθηκευμενα απλα δεν ειναι γεμιστα! :D:D πω πω τα ζηλεψα τωρα,τελικα μαλλον πεινουσα αλλα με τη ζεστη δε το καταλαβα,τι να πω; :D αλλα ετσι κ αλλιως γυρνωντας απο τη πεθερα θα μαγειρεψω.

αλεκακι κ εμενα τα τρωει τα φρουτακια,ευτυχως,γενικα ειναι ευκολος αλλα με στεναχωρει πολυ που δε πινει γαλα.αλλα του το βαζω σε μπισκοτοκρεμα αλλα εγω νομιζω αλλο ειναι σκετο.ηρεμει κ το στομαχακι το βραδυ ρε παιδι μου,αμαν.μωρε κατι ηθελα να σας ρωτησω εσας τις δευτερομανουλες αλλα δε θυμαμαι τι.

νανσυ μου εγω οπως σεβομαι τον διπλανο η τον απο κατω κ απο πανω σχεδον απαιτω να κανει το ιδιο.κ εγω εχω παιδακι κ με το καλο μεθαυριο θα ειναι κ δυο κ οσο μπορω θα προσπαθω να μην ενοχλω κανεναν οπως κ καποιοι δε με ενοχλουν.το σπιτι μου ειναι σημειο χαλαρωσης κ ηρεμιας τις ωρες που πιστευω οτι πρεπει κ οπως δεν ενοχλω δε θελω να ενοχλουν.α ειμαι περιεργη με αυτα τα θεματα,γενικα παντως οι διπλανοι ειναι ενοχλητικοι.ο μπαμπας τους μιλαει στο τηλεφωνο κ τον ακουει ολη η γειτονια.απορω πως τους αρεσει αυτο.

πολλα γραψαμε παλι,εγω παω να ντυθω να παρω το μωρακι μου,μου ελειψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ ειχα θεματα αναγουλας και τωρα καουρασ αρα δε μπορω ουτε και θελω να φαω πολυ.Αν και εχω ταραξει τα παγωτα απο την αρχη!!! :D

Εμενα κλωτσαει σε σημειο να με ποναει η μπουμπου ,ολη την ημερα,δεν σταματαει βρε παιδι μου.

Κοριτσια εγω εχω κολλημα με το καρπουζι,στην εγκυμοσυνη το παθα,αλλα ακομα δεν εχω φαει κανενα της προκοπης ολα ανοστα τα βρισκω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι δεν μπαν να σκουζουνε τα διπλανα, εγω ειμαι σε φαση αφασιας.... γιατι το δικο μου το κοκοπικο καλυτερη ειναι???? αν θελει να κλαψει να τσιριξει για την ακριβεια μας ακουει το τετραγωνο και εγω σαν αναισθητη μανα της λεω "κλαψε κλαψε μεχρι τις 6:30 που θαρθει ο πατερας σου, μετα παναγιτσα θα καθησεις"

δεν τρωει μπισκοτοκρεμα μονο φαρινα και το γαλα αμα το πιει ολο θα κανω παρτυ!!!!

ναι ρε μαμωτο την ειχαμε συνηθισει.... ολο και καποιες αγορες εκανε και μας εβαζε στο τρυπακι να ψωνισουμε και εμεις!!!!

υπομονη εσυ με το τρεμουλο θα περασει!

νατασσα η σαντυ ηταν πολυ ηρεμη και σαν μωρο μετα δεν με δυσκολεψε καθολου και ας δουλευα και ας την θηλαζα και ας την εβλεπε ο μπαμπας της.... μεχρι και τωρα ανεξαρτητη κοριτσακια βλεπεις!

ενω αυτο το μαμουχαλακι μου που το πιστευω οτι θα γινει μαμουχαλος κοιμαται ολο το πρωι και το απογευμα ξυπναει και τωρα ξυπνιος ειναι παλι και οχι τιποτα πινω και ντεκαφεινε!!!! αλλα αμα βαλει το χερι ο πατερας του στη κοιλια σταματαει κατευθειαν γιαυτο τον λεω μαμουχαλο!

ελεγα αυριο να παω να κανω το nst το απογευμα παρα τεταρτη πρωι μπας και τον πετυχω ξυπνιο και γινει σωστα η εξεταση και πεισω το γιατρο για δευτερα!!!! :lol::lol::lol: ειπαμε εχω λογικα επιχειρηματα!!!

βρε τη πεθερα με το νετ.... αντε μη μας ξεχνας γιατι εχουμε πιασει τη τελικη ευθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...