Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Αχ βρε Κατερινάκι μου στεναχωρήθηκα πολύ με τη γυναίκα του συνεταιρου του άντρα σου :(:(:( Κρίμα η κοπέλα...Ευτυχώς που έχει το ένα της παιδάκι ώστε να αντέξει τον πόνο της...

Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα όταν με το καλό γεννήσουμε..Σήμερα τα πράγματα ήταν καλύτερα με τον Πάνο. Εξακολουθεί να μη με αφήνει να μιλάω στο τηλέφωνο αλλά όταν τον παίρνω με το καλό δεν αντιδρά σε αυτά που ζητάω..Το θέμα είναι ότι δεν έχω πάντα τις αντοχές και την ηρεμία που χρειάζεται..Σήμερα μου είπε ότι θέλει να τον κοιμίσει ο μπαμπάς του και κόλλησα λίγο..Με βαρέθηκε το παιδάκι μου :(:(:(

Μαράκι ο Στεφανάκος σου είναι γλύκας και πολύ έξυπνος που έδειχνε τα ζωάκια! Μπράβο!! Σε ένα μήνα έχετε γενεθλιάκια ε;; Περνά τόσο γρήγορα ο καιρός..Πίεση δεν έχω.Το αντίθετο. Είμαι υποτασική..Έχω φοβερή παρακράτηση..Νιώθω πάντως μια πρησμένη φάλαινα και μου τη δίνει :evil::evil::evil: Ελικρινά απορώ με τις κοπέλες που θεωρούν την εγκυμοσύνη την ωραιότερη περίοδο στη ζωή μιας γυναίκας :?:?:?:?:? Μακάρι να διαρκούσε 1 μήνα και όχι 9 :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία ουρολοίμωξη τελικά ε;; Αχ μωρέ πάλι στο νοσοκομείο....Κρίμααααα :(:(:(:( Υπομονή....Περαστικούλια σας!!!

Αύριο είναι η τελευταία μέρα δουλειάς! Η αλήθεια βέβαια είναι ότι στο σπίτι δεν ξεκουράζομαι και ιδιαίτερα αλλά όσο να' ναι δε θα χρειάζεται να βγαίνω μέσα στον καύσωνα και να ταλαιπωρούμαι..Επίσης δε θα χρειάζεται να αφήνω τον Πανούλη μου..Το πόδι μου το αριστερό ΧΑΛΙΑ. Πάααρα πολύ πρησμένο :evil::evil::evil: Η κοιλιά μου μέσα σε μια μέρα νιώθω ότι μεγάλωσε πάρα πολύ. Νόμιζα πως είναι η ιδέα μου αλλά μου το είπε στο άσχετο και ο άντρας μου. Είναι δυνατόν μέσα σε 1 μέρα;;;; Έχει τύχει σε καμία; Η μόνη εξήγηση είναι ότι άλλαξε θέση η φραουλίτσα και πετάχτηκε η κοιλίτσα..Τι να πω :?:?:? ;;;

Σας φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αγαπημενες μου φιλεναδιτσες τι μου κανετε? μου λειψατε πολυυυυυυυυυυυυυυ

η αληθεια ειναι οτι τα πρωινα που χω λιγο χρονο που κοιμαται ο πατατουλης μου!!!!! :lol::lol::lol: ετσι τον εβγαλε η αδελφουλα του :D:D η ο ποντικομικρουλης μου κατ'εμε :lol::lol: θελω να κανω το μπανιο μου να λουστω..να βαλω κανα πλυντηριο..να προλαβω να φαω πρωινο...και να ασχοληθω και με το λυδιακι μου που ζηλευει αρκετα... :( και θελει πολυ προσοχη...οποτε καταλαβαινετε οτι δυσκολα βρισκω χρονο για μαμυ..

ωχ ακουω φωνουλες...απο τον μικρουλη μου..

γραφω γρηγορα..

το λυδακι το πηρε στην αρχη καλα...μου κανε πολυ εντυπωση..αλλα σιγα σιγα εκδηλωθηκε το πονηρο παπι.. αρχισε και τον βαραγε καθε μερα..ωσπου μια μερα που του δωσε μια στο κεφαλι... :twisted: τα πηρε ο αντρας μου και εγω...και μπηκε μια ωρα τιμωρια εκλαιγε εκλαιγε..εκλιπαρουσε να βγει..εμεις βραχος..της πηραμε τα αγαπημενα της παιχνιδια και το ρολοι που φοραει ανελειπως...και αφου ζητησε συγνωμη απο μενα και απο τον μπεμπη..τοτε μονο βγηκε... :roll: απο τοτε δεν τον εχει ξαναβαρεσει...για να δουμε.....

μεχρι τωρα τον θηλαζω αποκλειστικααααααα..και ειμαι περηφανη που τα χω καταφερει .. :D:D στην λυδια ειχα κανει λαθη ειχα δωσει και ετοιμο..οποτε σιγα σιγα της αρεσε αυτο και ειχε κοψει της μαμας..αλλα σ αυτον ειμαι πιο αποφασισμενη..βεβαια..όσο αντεξω γιατι ειναι ζορι κακα τ αψεμματα...

τον θηλαζω και μπορει μετα για να κοιμηθει να θελει παλι βυζι...και μολις τον βαλω κατω ξυπναει.. :evil: και καποιες φορες δεν ηρεμει με τιποτα παρα μονο παλι με βυζι..αλλα ευτυχως δεν το κανει πολυ συχνα αυτο μεσα στην ημερα...

κατερινακι και ανθουλι ελπιζω αυριο να τα πουμε..απλα δεν μπορω ακριβως να υπολογισω την ωρα :roll::roll: λεω κατα τις 12..θα βγαλω και γαλα να του δωσει ο αντωνης... ;);) ελπίζω ολα να πανε καλα..

α σημερα αφου με ειχε πρηξει ο πατερας μου ....την πηγαμε στο σπιτι του και θα την παρουμε αυριο το απογευμα την μικρουλα μου..αλλα δεν σας κρυβω οτι εκλαιγα οταν εφευγε με τονμπαμπα της :oops::oops::cry::cry: μου λειπει το γκρινιο της ...το παραπονο της...το να την κυνηγαω οταν στριφογυριζει σαν καρχαριακι τον πατατουλη μας :lol::lol::lol: μου λειπει ηδη το παπακι μου :cry: ειμαι λιιιιιιιιιιιιγο κολλημενη μαζι της...τι να πω? λογικο δεν ειναι ?

σας φιλω όοοοοοοοοοολες...πρεπει να τον ξυπνησω..μας εχει πει η παιδιατρος καθε τριωρο την ημερα και 4ωρο το βραδυ..τωρα που ν αι μικρουλης...ευτυχως απο βαρος καλα ειμαστε...

χριστινακι μου χαρηκα πολυυυυυυυυυυυυυ με τε νεα σας!!!!!!!!!!!!!!!μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοο για το ενα μπεμπε και ευχομαι συντομα και το αλλο να γινει γρηγορα καλα..

αννα μαρια μου περαστικα μωλε στον μικρουλη σου..

γελασα πολυ με τους κοιλιακους στο γκαζον...θεικοοοοοοοοοοοοο :lol::lol::lol: αλλα όχι τοσο με το τσιμπημα του παλιοκουνουπιου...ελπίζω να περασει γρηγορα το πρηξιμο...

ανθουλι εισαι μια χαρα...θα τα ακουσεις αυριο απο κοντα..γκρινιαρουλα μου αλλα αγαπημενη μου φιλεναδα... :lol::lol: εισαι αληθεια μια κουκλιτσα...

κανγκουρακι μου γλυκο μακαρι να γυρισει ο μικρουλης ...και να μην χρειαστει καισαρικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω εχωκατι νευρα..μολις μαθαμε οτι δεν δικαιουμαστε επιδομα απο την δουλεια μου :shock::shock::shock::twisted::twisted::twisted: επειδη καναμε χρηση του ΕΟΠΥ...και ειχαμε χαρει πολυ που πληρωσαμε λιγοτερα στο ιασω σε σχεση με τη λυδια... και περιμεναμε πως και πως και το επιδομα.... :cry::cry:

τωρα βραστααααα.....

ουφφφφφφφφφφφφφφφφ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τελικά η υπερηβική έδειξε ότι είναι ουρολοίμωξη και θα μείνουμε μέχρι την άλλη Τετάρτη, γιατί η θεραπεία κρατά δέκα μέρες. Του άρχισαν αντιβίωση από τη Δευτέρα, οπότε έχουμε άλλες οκτώ μέρες. Είτε του περάσει είτε όχι, δεν έχει εκπτώσεις. Σήμερα του έκαναν και υπέρηχο και ήταν καλός!

Ευτυχώς δεν ταλαιπωρούμαστε ιδιαίτερα, γιατί ο μικρός είναι ευδιάθετος, γκρινιάζει βέβαια κάποτε, αλλά νομίζω στο σπίτι συνήθως είναι πιο γκρινιάρης! Μόνο που πρέπει να σηκώνομαι νωρίς, αυτό με πειράζει λίγο, κατά τα άλλα καλά.

Σήμερα τα κατάφερε και έβγαλε μόνος του τον ορό και τον ξανατρύπησαν, δεν έβρισκαν φλέβα και τον ταλαιπώρησαν λίγο, και τελικά του βρήκαν φλέβα στο πόδι. Τώρα δε θα μπορεί να στέκεται όρθιος που του αρέσει, ο κακομοιράκος, αλλά είμαι σίγουρη ότι κάποιο άλλο ακροβατικό θα βρει να κάνει!

Καλά, με εκνεύρισε χτες μια παιδίατρος που με ρώτησε αν τρώει και της είπα ότι θηλάζει πολύ και μου κάνει "ααα, ακόμα θηλάζεις;" με ένα υφάκι μισο-υπεράνω, μισο-περιφρονητικό και μετά μου είπε να κοιμόμαστε με βάρδιες με τον άντρα μου στο νοσοκομείο και της είπα ότι δε γίνεται γιατί θηλάζω, μου απάντησε "ε, ευκαιρία να δώσει και κανένα μπουκάλι, κοντεύει εφτά μηνών το μωρό. Θα δεις, θα απελευθερωθείς κι εσύ". Μια άλλη παιδίατρος, όμως, προχτές, μου είπε ότι αν δεν θήλαζα αποκλειστικά, θα ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα.

Τέλος πάντων, σας φιλώ όλες και θα ξαναμπώ μόλις μπορέσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

τις προηγουμενες δυο μερες ο Γιωργος μου ηταν αρρωστος ψηθηκε στον πυρετο και μαυτη τη ζεστη κιολας ο καημενος,στεναχωριοταν κιολας για να μην χασει την αποχαιρετηστηρια γιορτη στο σχολειο του,τελικα καταφεραμε και πηγαμε στη γιορτη αφου ειχε να ανεβασει απο χθες στις 9 το βραδυ ειπα να τον παω σημερα,η γιορτη μας ηταν πολυ ομορφη,το χαρηκαμε ολοι μας,ειχα λιγο τρακ οταν ειπα τα λογια μου αλλα τα καταφερα,οι νηπιαγωγοι με ευχαριστησαν πρωσοπικα για τα δυο αυτα χρονια που ειμαι στο συλλογο και συγκινηθηκα πολυ η μανα :o που το παιδακι μου μεγαλωσε και θα παει στο δημοτικο και φυσικα με πηραν τα ζουμια :o:D κεραστηκαμε και απο το μπουφε που ειχαμε ετοιμασει τα κοριτσια του συλλογου και καποιες μαμαδες και τελος,απο το μεσημερι ανεβασε και ο Δημητρης πυρετο αντε παλι απο την αρχη και ειναι μεσα στη γκρινια παντως οσο πιο μεγαλο ειναι το παιδι κι οταν αρρωσταινει ειναι τελειως διαφορετικα,ο Γιωργος δεν γκρινιαζε σχεδον καθολου ενω ο Δημητρης μεσα στη γκρινια........

στεναχωρεθηκα πριν μου ειπε ο αντρας μου οτι πηγε Θεσσαλονικη ενα παιδακι 11 χρονων που χτυπησε στο κεφαλι του και ηταν πολυ σοβαρα λιποθυμουσε και ξερνουσε και ο γιατρος του μιλουσε σε ολο το δρομο και προσπαθουσε να εχει τις αισθησεις του ,μακαρι να μην ειναι κατι σοβαρο και να συνελθει το καημενο......

αφηστε το ποδι μου χαλια Ανθη σου κανω συμπαρασταση εσενα θυμηθηκα οταν εγινε τουμπανο πρωτη φορα παθαινω κατι τετοιο μου βγηκαν ξινοι οι κοιλιακοι :o μη με κοροιδευεται καλε που ηθελα να κανω κοιλιακους στο γκαζον αντε :lol::lol::lol: και μενα μερικες φορες ο Δημητρης θελει το μπαμπα του ειναι δυνατον να σε βαρεθηκε;;αχ αυτες οι ορμονες,για την κοιλια που λες δεν μου εχει τυχει αλλα πολυ πιθανον να αλλαξε θεση η φραουλιτσα και να αλλαξε η οψη της οσο για το πρηξιμο το ξερω οτι ειναι σπαστικο αλλα κανε υπομονη στον Γιωργο που ημουν καλοκαιρι στο τελος της εγκυμοσηνης ειχαν πρηστει τα ποδια μου και δεν ειχα παπουτσια να βαλω να αποφευγεις τα αλμυρα για την κατακρατηση

Αννα Μαρια καλο κουραγιο κοπελα μου να βγητε συντομα ευχομαι να ειναι καλα το αντρακι σου,εχω περασει κι εγω απο οιρολοιμωξεις που τελικα δεν ηταν ασε ιστορια μεγαλη θα στα πω αλλη φορα και ξερω οτι εχει μεγαλη ταλαιπωρια ,μονο να μαζεψεις ουρα απο ενα μωρο ειναι πολυ δυσκολη κατασταση ,αφου δεν γκρινιαζει ο γλυκος μου παλι καλα,οσο για τις παιδιατρους τα εχουμε ξαναπει ο καθενας το μακρυ και το κοντο του μη δινεις σημασια εσυ ξερεις οτι κανεις το καλυτερο για το παιδακι σου

Καρολινακι υπομονη και θα στρωσουν τα πραγματα λογικο ειναι να ζηλευει η Λυδια αφου ξαφνικα δεν ειναι το επικεντρο της προσοχης σας προσπαθηστε οσο μπορειτε να ασχολειστε μαζι της και θα συνηθισει σιγα σιγα

Κατερινακι κριμα η γυναικα τι να πω ο Θεος να τη βοηθησει να απαλυνει ο πονος της,να ειναι γερη να μεγαλωσει το αλλο της παιδακι,η γειτονισσα μου το πρωτο της παιδι το γεννησε νεκρο ενω ηταν στο μηνα της εκανε βεβαια μετα αλλα δυο αλλα οτι και να πουμε οταν ζεις μια τετοια κατασταση ειναι πολυ δυσκολα να το ξεπερασεις τελοσπαντων μακαρι να μην συμβαινουν τετοια πραγματα

Χριστινακι ολα αυτα που επελεξες για το τραπεζι της βαφτισης ειναι πολυ καλη επιλογη,ολα τελεια θα γινουν γραψτα να σου πουν και τα κοριτσια ,πολυ χαιρομαι για τα μωρα σας ειναι πολυ δυνατα παιδακια τελικα μπραβο οι ψυχουλες μου

Μαρακι μου σε ενα μηνα εχει γενεθλια ο Στεφανακος το ποσο γρηγορα περναει ο καιρος ειναι απιστευτο,μπραβο ο ζουζουνακος εκανε και κολπα στην γιατρο ε;βαρος δεν θα παιρνει συνεχεια τωρα αφου κινηται πολυ πια,να περασετε καλα αυριο στη γιορτουλα σας κι εμεις θα παμε να παρουμε το ενδεικτικο του Νικου και τις εργασιες του Γιωργου

σεντοναρα απλωσα θα βαρεθειτε να διαβαζετε πολλα φιλια σε ολες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε Καγκουρακι μου τι κριμα για το μωρακι, γιατι η ψυχουλα γαμωτο, γιατι...Ελπιζω η κοπελα να παρει δυναμη απο το αλλο της παιδακι, αλλα παντα καμια μανα δεν ξεχωριζει τα παιδια της, μονο να γινει λιγο πιο ηπιος ο πονος...

Εσεις ειστε καλα; Με την Αγγελικουλα τα καταφερες τελικα και την εφερες στα νερα σου!!!

Ανθουλα μου εισαι καλυτερα; Μα καλα η κατακρατηση δικαιολογει τετοιο πρηξιμο; Ο γιατρος σου το ξερει; Μηπως να επαιρνες διουρητικα;

Αντε Μαρακι και σε ενα μηνα χρονιζει το αντρακι σου! Και μετα οι αλλαγες θα ειναι ραγδαιες, παιδακι κανονικο θα σου γινει!!!

Καρολινακι μουυυυυ!!!!!!!!!!!!!Τι καλα που περασες απο εδω! Πως τα πατε με το παπακι και το ποντικακι σου; Η Λυδια ειναι λιγο ζορικη ε; Καλα κανατε και της βαλατε "σκληρη" τιμωρια για να καταλαβει οτι αυτο ειναι ανεπιτρεπτο, θελει υπομονη και σταθεροτητα, αλλα θα το καταφερετε! Να σου ζησουν τα αγγελουδια σου!!!!

Ετσι ειναι βρε, αν παρεις επιδομα πληρωνεις μονος σου το νοσοκομειο, αλλιως πληρωνεται απο τον εοπυ και δεν παιρνεις λεφτα!...

Αννα Μαρια, καλη δυναμη, ειναι πολλες οι μερες, αλλα καλα κανουν γιατι οι ουρολοιμωξεις ειναι υπουλες και πρεπει να το σκοτωσουν εντελως το μικροβιο. Καλα αυτο παλι ολοι να εχουν αποψη για ολα ειναι πολυ

ενοχλητικο!!!!

Βρε Κατερινα μου περαστικα στα ζουζουνια σου! Πυρετος και τετοια ζεστη δεν αντεχεται!!!! Το πρηξιμο απο το τσιμπημα σου εφυγε; Αντε και του παραχρονου θα εχεις το Δημητρακη στο σχολειο αυτο, παντως αυτα ειναι πολυ συγκινητικα, ομορφες στιγμες!

Φιλια σε ολες σας κουκλιτσες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, κοιμησα την Αγγελική έφαγα και το γιαουρτακι μου και κάθομαι να δω τα νεα σας.

Σήμερα ο μπεμπακος μου με έχει ταράξει στην κλωτσια, ειδικά το πρωι που οδηγούσα δεν σταματούσε καθόλου.

Ανθη λες να βολευτηκε διαφορετικά στην κοιλιτσα η φραουλιτσα σου, είσαι όμως και στις εβδομαδες που και τα μωρακια περνουν βάρος και η κοιλιτσα ξεπεταγεται πιο πολυ. Άντε θα σε δω αυριο για να δω αυτη την διάφορα!!!!!!

Καρολινακι θα τα πούμε και αυριο βέβαια, χαιρομαι πολυ που τα πάτε καλα με τον ποντικουλη και τον θηλασμο,λογικό να μην έχεις χρόνο για το mammy αλλα στον λίγο χρόνο που σου μένει πιο σημαντικό είναι να ξεκουραζεσαι και να κανείς κάτι που σε ευχαριστεί και θα νιώθεις καλα. Θεωρώ ότι καλα αντιδράσατε όταν η Λυδια χτύπησε τον μικρούλη, έτσι μόνο δεν θα το ξανακάνει γιατι πραγματικά της στοίχισε. Αχ να δω εγω τι θα κάνω με το δικο μου το ζιζανιακι γιατι απο τώρα ρίχνει τις φαπες της στην κοιλια μου.

Άννα Μαρία πολλές μέρες θα είστε μέσα αλλα αν τόσες απαιτούνται για να γίνει τελείως καλα ο Αντρικος θα κάνετε υπομονη. Όσο για την παιδιατρο τι να πω κανε κοριτσάκι μου αυτο που θεωρείς σωστό σίγουρα το μητρικο γάλα θα βοηθήσει πολυ περισσότερο τον μικρούλη σου.

Κατερινα μου περαστικα στα παιδάκια σου, φανταζομαι ταλαιπωρία με αυτή τη ζέστη γι αυτο και δικαιολογημένη η γκρίνια.η γιορτουλα πήγε καλα βούρκωσε πάλι η μανουλα :) τι πιο ωραίες στιγμές αυτες απο τα παιδάκια μας. Το πόδι πως είναι καλύτερα?

Φιλακια κουκλιτσες....θέλω να φάω κάτι γλυκό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!!

Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα δουλειάς!!! Απίστευτο μου φαίνεται μετά από ένα τόσο κουραστικό χεμώνα! Συγκινήθηκα πολύ γιατί οι μαθητές μου μού έδειξαν μεγάλη αγάπη και μου ζήτησαν να τους στείλω μήνυμα όταν γεννήσω για να έρθουν να με δουν..Μετά από μια ολόκληρη χρονιά μαζί τους δεθήκαμε πολύ! Θα μου λείψουν τα παιδάκια μου!!! Πάντως την τσάντα της δουλειάς ήδη την έκρυψα για να μη σκέφτομαι τα διορθώματα που με ξενυχτούσαν κάθε βράδυ :?:?:?:?

Καρολινάκι μου καλό πόσο χάρηκα που έγραψες στο ποστάκι μας...Επίσης χαίρομαι πάαααρα πολύ που αύριο θα σας δω από κοντά..Ξέρω πόσο δύσκολος είναι ο θηλασμός από πρώτο χέρι γιατί αυτές οι δυσκολίες είχαν ως αποτέλεσμα να τα σκατ..ώσω στον Πάνο..Παρόλ' αυτά έχω ακούσει από ΟΛΕΣ τις μανούλες που θήλασαν επιτυχώς ότι αν τα καταφέρεις τον πρώτο καιρό μετά γίνεται παιχνιδάκι! Η αρχή μόνο είναι δύσκολη..Κάνε λίγη υπομονή ακόμα και θα το δεις κι εσύ! Για ακόμα μια φορά ευχαριστώ για τα καλά σου λογάκια γιατί πραγματικά νιώθω κάπως τον τελευταίο καιρό και με ανεβάζεις φιλενάδα!!! Έχω να σου πω και άλλα πολλά αλλά τα φυλάω για αύριο!

Κατερινάκι-Καγκουράκι μου αύριο θα μου πεις κι εσύ αν μεγάλωσε η κοιλούμπα μου! Το πόδι μου πάντως σίγουρα μεγάλωσε :lol::lol::lol: Ανυπομονώ να τα πούμε και από κοντά!!

Κατερινάκι πώς πάει το πρήξιμο;;;;Τι να σε κάνουμε που μας βγήκες αθληταρού!!!!!! Όσο για τις ορμόνες άστα..Θα το τρελάνω το ζουζούνι μου..Σήμερα είπε πάλι πως θέλει να τον κοιμίσει ο μπαμπάς του και με έπιασαν τα κλάματα (τρέλα λέμεεεεεε) και ήρθε γρήγορα να με αγκαλιάσει και είπε ότι θέλει να τον κοιμίσω εγώ...Πόσο χαζή είμαι που το έκανα αυτό...Δεν ελέγχω όμως κάποια πράγματα, δυστυχώς...Άντε να γεννήσω να ησυχάσω κι εγώ και οι υπόλοιποι....Το παιδάκι που μετέφεραν Θεσσαλονίκη πώς είναι;;;;;

Άννα Μαρία δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί άνθρωποι (βλ.παιδίατρος) ασχολούνται με το τι θα κάνουν οι άλλοι με τα παιδιά τους...Όσο γουστάρεις θα θηλάσεις το γιο σου..Τι λόγος της πέφτει;; Εμένα πάλι μου την έλεγαν που έδωσα δικό μου γάλα μόνο για 40 μέρες και πάλι τσαντιζόμουν. Μπορεί να μην ήταν ό,τι καλύτερο για το παιδί μου αλλά δεν έπεφτε λόγος σε ΚΑΝΕΝΑΝ..Δικό μου είναι το παιδί άρα και το θέμα είναι δικό μου..Συγχύστηκα πάλι...Κάνε υπομονή μέχρι την Τετάρτη που θα βγείτε..Πάλι καλά που ο Αντρίκος είναι ήσυχος..Περαστικούλια σας και πάλι!

Χριστινάκι μου το είπα στο γιατρό ότι πρήστηκε το πόδι μου αλλά δεν του το έδειξα κιόλας. Δεν ανησύχησε-λογικά επειδή δεν έχω πίεση..Εγώ πάντως σίγουρα δεν ανησυχώ γιατί πέρασα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια και στον Πάνο. Με το που γέννησα τα ποδαράκια μου έγιναν και πάλι πόδια ανθρώπου και όχι ελέφαντα :lol::lol::lol: Δράμα η κατάσταση..

Κορίτσια πεινάωωωω...Κάθε μέρα τέτοια ώρα με πιάνει τρελήηηη πείνα αλλά είναι κρίμα να φάω τώρα και να πέσω στο καπάκι για ύπνο...Το τι νερό έχω κατεβάσει δεν μπορείτε να φανταστείτε....Επίσης η μπουμπού ρίχνει γερές στην κοιλιά μου...Με ρωτούσαν σήμερα τα παιδιά αν κλωτσάει το μωρό και τους είπα ότι ρίχνει δυνατές και έλεγαν ότι φταίει που είναι γυναίκα..χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Πάω να την πέσω σιγά σιγά..Το πρωί σηκώνομαι για τσισάκια και μετά δυσκολεύομαι να ξανακοιμηθώ και έχει συσσωρευτεί κούραση και αϋπνία..

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ευτυχώς ο Αντρίκος είναι μια χαρά, μες στην τρελή χαρά. Όλη μέρα κάνει ακροβατικά. Χτες ήθελε συνέχεια να μας δίνει τα χέρια του, να τον κρατάμε και να σηκώνεται όρθιος και δύο φορές πιάστηκε πάνω στα κάγκελα του κρεβατιού και σηκώθηκε μόνος του!!!!!!!!!!!!! Φυσικά δεν μπόρεσε να στηριχτεί, αλλά σηκώθηκε!!! Κι όλα αυτά παρά τον ορό που έχει στο πόδι.

Γενικώς δεν μπορώ να πω ότι ταλαιπωρούμαστε ιδιαίτερα, αν εξαιρέσουμε τον ορό. Σήμερα του ξαναπήραν ούρα με σακουλάκι, τι σακουλάκι, σακουλάκια, αφού τα δύο πρώτα ξεκολλούσαν και βγαίνανε όλα τα ούρα έξω. Το τρίτο ήταν και το καλό! Να δούμε τι θα δείξουν!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,το πρωι πηγαμε για ενα ακομη καφεδακι με την γλυκυτατα μανουλα και την επισης γλυκυτατη εγκυουλα απο το καφε μας. :x:x:YMHUG::YMHUG: Περασαμε πολύ ομορφα για αλλη μια φορα!!!

Ανθη μου σε ευχαριστώ που με μαζεψες και με πηγες μεχρι το μετρο!!!!

Λοιπον η Ανθη μας οσο και να παραπονιεται για τα κιλά ειναι μια χαρα αδυνατουλα με την κοιλιτσα της και μονο το ποδαρακι της ειναι πρησμενο και της χαλαει την διαθεση. :D

Το Καρολινακι εχει χασει τα κιλα, λιγα της εχουν μεινει αλλα εχουν περασει μονο 20 μερες, και αν και ηταν μονο με τρεις ωρες υπνο δεν φαινοταν πολύ ταλαιπωρημενη. Ο μικρος της κουκλος πινει το γαλατακι της μανουλας αποκλειστικά και ειναι πολύ ευτυχισμενη για αυτο.

Ελπιζω να καταφερουμε να πιουμε ενα καφεδακι ακομα πριν ξεφουσκώσω και εγώ.

Αννα Μαρια μια χαρα ο Αντρικος παρα τις δυσκολιες, υπομονη οι μερες περνανε και θα ειστε γρηγορα στο σπιτακι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα αλλα και για το πρησμενο ποδι μου,σημερα ειναι καλυτερα εχει φυγει επιτελους το πρηξιμο

σημερα πηγαμε στα σχολεια μας πηραμε το ενδεικτικο του Νικου και τις εργασιες του Γιωργου και χαιρετησαμε τις δασκαλες μας το Σεπτεμβριο παλι με υγεια!!!

και απο το απογευμα ανεβασε πυρετο και ο Νικος,ηρθε η σειρα του οχι που θα γλυτωνε,δεν μου αρρωστησε ολο το χειμωνα και τωρα δεν γλυτωσε η καλοκαιρινη ιωση ηταν πιο δυνατη φαινεται τελοσπαντων..........

Ανθη μου τελειωσε μια ακομη κουραστικη χρονια και οι κοποι σου επιβραβευτηκαν με την αγαπη των παιδιων,ωραια πραγματα.......για το παιδακι δεν εμαθα τιποτα μακαρι μονο να ειναι καλα,υπομονη θα γεννησεις και θα ηρεμησεις λογικο ειναι να αντιδρας ετσι οι ορμονες σου εχουν τρελαθει

Αννα Μαρια χαιρομαι που ειναι τοσο ευδιαθετος ο Αντρεακος , δινει κουραγιο και σε εσας που τον βλεπετε ετσι,ελπιζω και ευχομαι να ειναι καλες οι εξετασεις του και να πατε συντομα στο σπιτι σας

Μαρακι για την περιοδο μου που ειχες ρωτησει για δυο μηνες μου ηρθε κανονικα και τωρα παλι τα ιδια δεν ξερω τι να πω με εχει κουρασει αυτη η κατασταση αν συνεχισει ετσι θα ξαναμιλησω με τον γιατρο

Κατερινακι η κοιλιτσα σου ειναι πολυ χαριτωμενη ειδα τις φωτο που εβαλες ,δεν φαινεται να εβαλες καθολου κιλα παντως ,οσο για το γλυκο κι εγω που δεν ειμαι εγκυος θελω να τρωω γλυκα δεν μπορω να αντισταθω :oops::oops:

τι καλα που συναντηθηκατε παλι........

Χριστινακι φιλια στον Δημητρακη σου!!!

και πολλα φιλια σε ολες,καλο βραδυ!!!!

post-2419-13873939420274_thumb.jpg

post-2419-13873939421099_thumb.jpg

post-2419-13873939421952_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Σήμερα το πρωί πέρασα πολύ όμορφα με την Κατερίνα μας και το Καρολινάκι. Μετά άρχισαν βέβαια πάλι τα νεύρα και η γκρίνια...

Κατερινάκι μου, τι ευχαριστείς καλέ που σε πήρα από το μετρό;;; Σιγά τον κόπο...Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου τα λόγια. Βάλσαμο είναι τώρα που έχω τέτοια ψυχολογία..Είχα και τις περιπέτειές μου σήμερα, δεν μπορείς να πεις;;;; :lol::lol::lol::lol: Η γκρίνια φέρνει γκαντεμιά λένε :lol::lol::lol: Για να καταλάβαιτε κι εσείς, το Καρολινάκι έφτασε πρώτο στην καφετέρια και αγχώθηκα λίγο γιατί δεν είχε και πολλή ώρα στη διάθεσή της. Ε λοιπόν, συνάντησα νταλίκες μπροστά μου, με σταμάτησαν αστυνομικοί για έλεγχο και το καλύτερο;;; Όταν βγήκα από την καφετέρια είχα και δωράκι μια κλήση από τη δημοτική αστυνομία :lol::lol::lol: Όλα αυτά τα καλά! Δεν πειράζει όμως. Χαλάλι. Είδα τις φιλενάδες μου!!!! Για το Καρολινάκι συμφωνώ απόλυτα με την Κατερίνα. Παρόλη την κούρασή της φαινόταν φρέσκια και πολύ πολύ ευτυχισμένη. Το Κατερινάκι μας πάλι είναι ο πιο κατάλληλος άνθρωπος για να σου φτιάχνει τη διάθεση!!! Όλο χαμογελά και είναι πολύ ευχάριστος άνθρωπος. Επίσης δεν της φαίνεται καθόλου πως έχει πάρει κιλά. Μακάρι Κατερίνα μου να κανονίσουμε και άλλο καφεδάκι πριν ξεφουσκώσεις και μακάρι να κανονίσουμε και άλλα καφεδάκια μέχρι να ξεφουσκώσω κι εγώ :?:?:?:? Τα παιδιά σας θα έχουν πάει φαντάροι και εγώ ακόμα έγκυος θα είμαι :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία μου χαίρομαι πολύ που δεν ταλαιπωρείστε!!!! Μπράβο στο αγοράκι σου!!! Άντε να γυρίσετε σπιτάκι σας νά χαλαρώσετε!!! Να μας ενημερώνεις!

Κατερίνα μου είμαι πολύ γαϊδούρα γιατί χθες δε σου ευχήθηκα περαστικά για το αγοράκι σου..Με το καλό να πάει δημοτικό το ζουζουνάκι!!!!! Όσο για τις ορμόνες..ΑΣΤΑ ΚΑΙ ΒΡΑΣΤΑ :?:?:?:? Οι δικές μου χορεύουν μάλλον λίγο περισσότερο από των υπολοίπων εγκύων :?:?:?:?:? Τέρμα το σχολείο ε;;;Θα χαρούν παιχνίδι τα αντράκια σου!! Εσύ βέβαια θα κουράζεσαι λίιιγο παραπάνω αλλά το καλοκαίρι είναι ΟΜΟΡΦΟ παρόλ'αυτά!!!!!

Δεν έχουμε πολλή κίνηση πλέον κορίτσια..Γιατί χαθήκατε όλες;;;;;;

Πολλά φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σήμερα ο Αντρίκος ξύπνησε απ' τα χαράματα, και στο νοσοκομείο δεν έχω τον άντρα μου να τον φυλάμε με βάρδιες για να πέφτω και να ξανακοιμάμαι. Τέλος πάντων, σε κάποια φάση κατά τις εφτάμιση τον άλλαξα επειδή είχε κάνει κακά, τον έβαλα στο κρεβατάκι, και είπα να ξαπλώσω λίγο ακόμα στο ράντζο μου χωρίς να κοιμηθώ, γιατί το μυαλό μου ήταν σαν πουρές. Ξαπλώνω, κλείνω μάτια, ανοίγω μάτια και βλέπω τον Αντρέα πάνω απ' το κεφάλι μου, να έχει πιαστεί απ' τα κάγκελα και να στέκεται όρθιος! Συνειδητοποιώ ότι το να παραμείνω στο ράντζο δεν είναι καθόλου καλή ιδέα, σηκώνομαι, πάω τουαλέτα και σε κάποια φάση συνειδητοποιώ ότι έχει πολλή ησυχία. Οπότε βγαίνω έξω να δω τι παίζει και τον βλέπω να στέκεται όρθιος, πιασμένος απ' τα κάγκελα και να με κοιτάει με το αστείο του μούτρο! Κι αυτό με τον ορό πάνω στην πατούσα!!! Εννοείται ότι ξέχασα και νύστα και κούραση και όλα!

Μετά ήρθαν οι νοσοκόμες και τον κάναμε μπάνιο, τον κρατούσε μια φοιτήτρια, και καλά να μην μπει η πατούσα με τον ορό μέσα στο νερό, αλλά της έφυγε και σπλατς, έπεσε μέσα. Τον κάναμε μπάνιο, και είπαν να αφήσουν τη γάζα να στεγνώσει και μετά να την αλλάξουν, γιατί ήταν τόσο βρεγμένη που μπορεί να έβγαινε ο ορός. Μου φέρνουν πρωινό, κι όπως έτρωγα βλέπω αίματα στα σεντόνια. Εννοείται ότι ο κυριούλης τα κατάφερε και έβγαλε τον ορό. Έρχονται οι γιατροί και λένε ότι, αφού δεν κάνει πυρετό εδώ και τρεις μέρες, θα δοκιμάσουν αντιβίωση από το στόμα. Σήμερα πήρε την πρώτη δόση και θα δουν πώς θα αντιδράσει, αν θα κάνει πυρετό, κ.λπ. Για να δούμε...

Δεν παραπονιέμαι, ωραία περνάμε, μόνο που πρέπει να ξυπνάω νωρίς. Έχω και τζάμπα κλιματισμό μες στον καύσωνα, μια χαρά!

Αφού ο μικρός δεν γκρινιάζει και καλοπερνάει, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αύριο θα βγουν και τα αποτελέσματα της καλλιέργειας που κάναμε χτες, να δούμε τι θα δείξουν.

Ανθή, Καγκουράκι και Καρολινάκι, σας ζηλεύω! Καφεδάκι; Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Κάτι μου θυμίζει αμυδρά... Κάτσε... κάτσε... μου 'ρχεται... Α! Είναι αυτό που παίρνουμε σε πλαστικό κύπελο από το αυτόματο μηχάνημα στο ισόγειο του νοσοκομείου! :P :P :P

Κατερίνα, κι εσένα αρρωστούλια τα μικρά σου ε; Περαστικά!

Σας φιλώ όλες, θα ξαναγράψω αύριο λογικά, ελπίζω δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας! Πνιγομαι λιγακι και χαθηκα, μπηκα να μαθω νεα του Αντρικου, μια χαρα τα παει ο ζουζουνος και να σας πω καλο ΣΚ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Βγήκαμε σήμερα απ' το νοσοκομείο. Αφού ο μικρός είναι καλά και την αντιβίωση την παίρνει από το στόμα, δεν έχει νόημα να καθόμαστε στο νοσοκομείο. "Διακοπές" τέλος, τα κεφάλια μέσα τώρα. Τέρμα το τζάμπα κλιματιστικό, κι εδώ έχω να αντιμετωπίσω το απόλυτο χάος, αφού κάθε μέρα που ερχόμουν για κανένα δίωρο δεν μπορούσα να κάνω δουλειές, κι ο άντρας μου το έκανε σαν τα μούτρα του το σπίτι...

Αφήστε, σήμερα όπως ετοίμαζα τα πράγματα για να φύγουμε, είχα τον μικρό στο κρεβατάκι του νοσοκομείου. Σε κάποια φάση ήταν μπρούμυτα, ακουμπάει το κάγκελο, κι αυτό κλαααααααααααανγκ, σωριάζεται κάτω. Έτρεξα και τον άρπαξα αμέσως, ευτυχώς δεν έπεσε κάτω, ούτε χτύπησε, ούτε φοβήθηκε. Αλλά ρε παιδιά, είναι δυνατόν να υπάρχουν στα νοσοκομεία τόσο επικίνδυνα κρεβάτια; Αν δηλαδή το μωρό ήταν πιασμένο απ' το κάγκελο και είχε σηκωθεί, τι θα γινόταν αν έπεφτε τότε;;;

Καλέ, πού χαθήκατε όλες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τσουπρες

οσες μειναμε δηλαδη καλε ολες βολταρετε;;αυτα εχει το καλοκαιρι αντε μαζευτειτε!!!

απο χθες ο Νικος μου δεν ξαναεκανε πυρετο το ξεπερασε πιο γρηγορα απο τους αλλους σαν μεγαλυτερος που ειναι εγω παλι ειμαι συνεχεια στο τρεξιμο μιας που ειμαστε συνεχεια εξω δεν προλαβαινω να βαζω πλυντηρια και να σιδερωνω,καθε μερα να τους κανω μπανιο ολους και να τα απλυτα να μαζευονται αυτα εχει το καλοκαιρι και επειδη εχω και μεγαλη αυλη ολο και καποιος με επισκεπτεται και εγω να ετοιμαζω κερασματα συνεχεια και δεν καταλαβαινω ποτε περνανε οι μερες ,ωραιο ομως ειναι το καλοκαιρι το απολαμβανω........

Αννα Μαρια σιδερενιος να ειναι ο Αντρικος και καλο συμμαζεμα ευχομαι σε σενα,φανταζομαι ωσπου να βαλεις σειρα,τι εγινε τελικα με τις εξετασεις δεν μας ειπες;;θα περνει προφυλαξη για καιρο;;ασε πολυ χαλια τα κρεβατακια ,κι εδω οταν ειχε νοσηλευτει ο Δημητρης στο διπλανο κρεβατακι ειχε βγει ολο το καγκελο και δεν μπορουσαμε να το βαλουμε,ευτυχως ηταν αλλες δυο κοπελες στο δωματιο και τα ειχαμε βρει μια χαρα οταν ελειπε η μια οι αλλες κοιτουσαμε το μωρο που εμενε μονο του κι ετσι δεν ειχαμε προβλημα αφου η μια οταν εφυγα κοντεψε να βαλει τα κλαματα την βοηθουσα πολυ ,αληθεια τον ορο γιατι τον βαζουν στην πατουσα;;στο κεφαλι εξω ξερω για τα πιο μωρα εμεις το ειχαμε στο χερι οχι στην παλαμη μεσα απο τον αγκωνα

Ανθη μου σε ευχαριστω για τα περαστικα και για τις ευχες οσο για τις ορμονες μην το λες σου φαινεται οτι μονο οι δικες σου ειναι ετσι λιγο πολυ ολες οι εγκυες ετσι κανουν μην θυμωνεις με τον εαυτο σου λογικο ειναι υπομονη και σε λιγο θα περασουν ολα

φιλια σε ολες,αντε γραψτε κανενα νεο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου γλυκα !!

Πριν λιγο γυρισα σπιτι ειχα παρει τη μικρη και ειχαμε παει στη μαμα μου γιατι μονη μου τοσες ωρες δεν θα αντεχα. Και γυρισα μονη γιατι ηθελε να κατσει στη γιαγια :o:o και να κοιμηθει εκει ....για να δουμε επειδη ειναι αυτοκολλητη πανω μου τον τελευταιο καιρο πως θα τα πανε. Αντε να συνηθιζει να κοιμαται και με καποιον αλλο γιατι ειχα αγωνια τι θα εκανε τις τεσσερις μερες που θα ειμαι στο μαιευτηριο.

Χθες το βραδυ εκανα χαλια υπνο, μεχρι τις δυο χτυπιοταν ο μικρος, μετα ζεσταινομουνα και ξυπνησα και απο τις εφτα παρα. χθες τα εβαλα με τον αντρα μου γιατι μου γυρναει αργα και ειναι κουρασμενος και δεν προλαβαινουμε να κανουμε οσα θελω για να ετοιμαστουμε και αγχώνομαι γιατι μπορει να εχω μπροστα μου 3-5 βδομαδες αλλα και πολύ λιγοτερο, ποτε δεν ξερεις. Φευγει και για Ινδια αυριο αλλα μου υποσχεθηκε οτι το αλλο σαββατοκυριακο θα μου τα ετοιμασει ολα!

Αννα Μαρια χαιρομαι πολύ που βγηκατε και ο Αντρικος θα ειναι στον χωρο του, υπομονη με το σπιτι θα γινει και αυτο σιγα σιγα. Ειδες λειπεις εσυ και ερημωσαμε.....

Κατερινακι μια χαρα και ο Νικολας σου, ειναι ωραιο το καλοκαιρακι τι κιαν μαζευονται περισσοτερα πληντυρια :lol::lol::lol:

Ειδες Ανθη καλα λεει η Κατερινα δεν εισαι μονο εσυ μεσα στα νευρα, χθες και σημερα με εχουν πιασει και τα δικά μου .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ρε κορίτσια, τι ζέστη είναι αυτή; Ο μικρός ήταν πάρα πολύ ιδιότροπος όλη μέρα, τελικά αναγκαστήκαμε και βάλαμε κλιματιστικό για κάποια ώρα και ηρέμησε... Κολυμπάμε μέσα στη ζέστη, και το βράδι δεν μπορούμε να ανοίξουμε γιατί θα πλημμυρίσουμε στα κουνούπια. Τώρα είδα το παράθυρο και τις μπαλκονόπορτες, και στα τζάμια είχαν μαζευτεί εκατοντάδες κουνούπια...

Δευτέρα θα πάμε να δούμε για air condition για τα υπνοδωμάτια. Εσείς βάζετε στα μωρά σας το βράδι;

Κατερίνα, στο κεφάλι να του έβαζαν ορό δεν μπορώ να το διανοηθώ. Άλλωστε δεν είναι νεογέννητο να μη γυρνάει, ο Αντρέας όλη μέρα στριφογυρίζει. Θα τον έβγαζε σε χρόνο dt. Στην αρχή του τον είχαν βάλει στη ράχη του χεριού, μετά τον έβγαλε και έψαχναν φλέβα, τον τρύπησαν και απ' τη μέσα πλευρά του αγκώνα, αλλά τελικά βρήκαν στην πατούσα.

Εγώ άλλους δεν είχα στο δωμάτιο, γιατί η γιατρός προτίμησε να μας βάλει μόνους μας, για να μην κολλήσει τίποτα άλλο ο μικρός. Τις πρώτες δύο μέρες ήμασταν με άλλους, και με τη μία κοπέλα γνωριστήκαμε, μένουν και στην παλιά μου γειτονιά και θα τους βλέπω στην εκκλησία.

Καγκουράκι, μια χαρά θα είναι η Αγγελικούλα στη γιαγιά της!

Κι εμένα ο άντρας μου είναι συνέχεια κουρασμένος και δεν κάνει τίποτα. Όλη μέρα κάθεται... Φαντάσου ο δικός σου...

Εγώ σήμερα συμμάζευα, συμμάζευα, έκανα ένα τρελό σίδερο, καθάρισα λίγο το σαλόνι, κι ελπίζω σιγά σιγά να μαζευτούμε και να μη μοιάζει το σπίτι με αχούρι.

Η Ανθή πού είναι ρε παιδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφουλες μουυυυυυυυυυυ

σαββατοβραδο πηραμε πιτσα.. :D:D:D εγω κανω μαμυχαζινγκ-θεραπι :lol::lol: εφαγα μονο ενα κομματακι ..προσεχω τωρα πιο πολυ..μιας και μου μειναν 5 κιλακια...χαρηκα πολυ που ηταν πρηξιμο και εφυγαν τοσο γρηγορα τα 10 κιλακια...το παπακι κοιμαται...και ολα δειχνουν σαν να μην εχω νεογεννητο !!!! :lol::lol: μεχρι να ξυπνησει ο ποντικουλης -πατατουλης! :lol:

περασα παρα πολυ ομορφα με τις γλυκιες μου φιλεναδιτσες..κατερινακι και ανθουλι χαιρομαι τοοοοοοσο πολυ που εχουμε κανει τοσο καλη παρεουλα και ποιος το περιμενε μεσα απο ενα φορουμ κοινωνικης δικτυωσης... :x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-* σας αγαπω πολυ!!!!!!!!! και ειστε πολυ πολυ γλυκιες κοπελες... αντε ελπίζω να τα καταφερουμε να ξαναπιουμε καφεδακο μεχρι το επομενο ραντεβου μας στο ιασω.. ;);) για τον μικρουλη της κατερινας μας...ξερω ξερω σας ζαλισα γιατι μιλαγα γρηγορα και ελεγα πολλα... :lol::lol::lol: αλλα ειπα να τα πω γρηγορα μιας και δεν ειχα πολυ χρονο...παλι καλα που κατσαμε μια ωρα και κατι..

εννοειται θα το πω ξανα....η ανθη εχει ενα κορμι που δεν φαινεται απο πισω οτι ειναι εγκυος..μονο απο την κοιλιτσα μπροστα την καταλαβαινεις....εννοειται οτι και η νυφουλα μου θα ναι μια κουκλααααααααα!!!!!!!!!!!!! εχει απο που να παρει... ;)

το κατερινακι μας παλι τι να πω...με τρελαινει αυτο το γελιο που εχει παντα ζωγραφισμενο στο προσωπο της..ειναι τοσο ευθυμη κοπελα...και νοιωθω πολυ ανετα και με τις δυο λεω οτι θελω...χωρις ντροπες...καλα και το κανγκουρακι απο κιλα δεν ειχε τιποταααααα...μια κουκλιτσα..

αννα μαρια μου σιδερενιος ο μικρουλης σας...

κατερινακι φανταζομαι πολυ ζορι που τα χες αρρωστα και με τετοια ζεστη...περαστικουλια κοριτσακι μου..

χριστινακι μου τι κανει το πιο αδυναμο μωρακι? το αλλο μπεμπε ποτε θατο παρετε με το καλο??? εσυ πως τα πας? κριμα που δεν καταφεραμε να σε δουμε απο κοντα...

α να ρωτησω κατι βρε κοριτσια αν ξερετε... :?:?

αννα μαρια νομιζω εσυ θηλαζεις αποκλειστικα ...εβγαλα μια φορα με το θηλαστρο και ειχα 50 μλ αλλα ηταν μιση ωρα αφοτου ειχα θηλασει..και φαντασου το κανα κανα μισαωρο..και στεναχωρηθηκα γιατι ειπα οτι δεν τρωει καλα ο πατατουλης μου..απο την αλλη ομως..και εχει παρει 500 γρ σε 22 μερες και βρεχει αρκετες πανες με πολλα τσισα και κακακια...θελω να ρωτησω και την παιδιατρο..δηλ την πηρα τηλ..ποσε ςφορες...αλλα με εγραψε χθες..ειχε δουλεια...

τεσπα...

σας φιλω κουκλες μου .. σε μια ωρα εχουμε παλι ταισμα..μου πε να τον ξυπναω καθε 4 ωρες το βραδυ και καθε τρεις ωρες το πρωι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;; Σήμερα πήγαμε στη θάλασσα αλλά είχε πάαααρα πολύ αέρα και δεν το ευχαριστηθήκαμε..Στην παραλία κάτσαμε ελάχιστα γιατί μας μαστίγωνε η άμμος :?:?:?:?

Καλό μου Καρολινάκι για ακόμα μια φορά σε ευχαριστώ πάαααρα πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Είσαι πάντα τόοοσο καλή!!!! Τα καφεδάκια μας τα χαίρομαι πολύ και περνάω όμορφα μαζί σας. Άσε που νιώθω πως σας ξέρω χρόνια ολόκληρα..Αν και δεν είμαι ειδική σε θέματα θηλασμού μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι το πόσο βγάζεις με θήλαστρο δε δείχνει και πόσο γάλα έχεις..Εγώ έβγαζα πολλά ml γιατί το παιδί δεν το τάιζα καθόλου από το στήθος και έτσι ό,τι είχα το έβγαζα με θήλαστρο και μάλιστα κάθε 3 ώρες που σημαίνει ότι το στήθος είχε το χρόνο για να ξαναγεμίσει.. Εσύ έβγαλες μισή ώρα μετά το θηλασμό. Επίσης, από τη στιγμή που ο γαμπρούλης μου παίρνει βάρος δεν έχεις να ανησυχείς ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ. Η κουμπάρα μου θήλασε το κάθε παιδί της για έναν ολόκληρο χρόνο και ποτέ δεν κατάφερε να βγάλει γάλα με το θήλαστρο..Don't worry γλυκιά μου μανούλα! Τα έχεις καταφέρει πάρα πολύ καλά και δε χρειάζεται να αγχώνεσαι!

Άννα Μαρία χαίρομαι πάααρα πολύ που βγήκατε από το νοσοκομείο!!!Όσο για το κρεβατάκι τι να πω;; Απαράδεκτοι..Πάλι καλά που δεν έπεσε ο Αντρίκος σου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα που νευρίασες με το μπάχαλο που βρήκες στο σπίτι. Εγώ σκέφτομαι πώς θα γίνει το σπίτι όταν θα λείπω στο μαιευτήριο..Θα πω στη μαμά μου να κάνει ένα πέρασμα μια μέρα πριν βγω για να μην πάθω κανένα εγκεφαλικό όταν επιστρέψω :lol::lol::lol::lol:

Κατερίνα μου το καλοκαίρι είναι η επόχή σου ε;;; Και η δική μου!!!! Μόνο που το συγκεκριμένο καλοκαίρι είναι αρκετά διαφορετικό από τα προηγούμενα γιατί είναι γεμάτο περιορισμούς και νεύρα :?:?:? ...Τον Αύγουστο όμως θα αποζημιωθώ! Μου φαίνεται ότι είσαι η καλύτερη οικοδέσποινα και μαγείρισσα του χωριού και γι΄αυτό όλοι περνούν από το σπίτι σου!!! Μακάρι να μπορούσα να κάνω κι εγώ ένα πέρασμα!! Την περάσατε και την καλοκαιρινή σας ιωσούλα ε;;; Φέτος μας ξέκαναν οι ιώσεις :evil::evil::evil::evil: Αχ αυτές οι ορμόνες μας..Όλα εμείς οι γυναίκες τα τραβάμε :roll::roll::roll::roll:

Κατερινάκι-Καγκουράκι μου γλυκό δεν μπορώ να σε φανταστώ με νεύρα..Είσαι πάντα πολύ ήρεμη..Έχεις δίκιο που αγχώνεσαι για τις δουλίτσες αλλά και ο Κώστας δε φταίει που γυρνά αργά και είναι κουρασμένος..Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ :lol::lol::lol: Θα γυρίσει από την Ινδία και θα σε βοηθήσει σε όλες τις δουλίτσες που θέλεις να γίνουν!! Η Αγγελικούλα πρώτη φορά κοιμάται με τη μαμά σου;; Καλό είναι που στο ζήτησε η ίδια. Αυτό σημαίνει ότι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα όταν με το καλό έρθει η ώρα να γεννήσεις! Και ο Πάνος στη μαμά μου πήγε σήμερα αλλά κοιμάται εκεί μαζί με την ανιψιά μου σχεδόν κάθε Σάββατο. Του αρέσει πολύ! Η Κυριακή είναι λατρεμένη μέρα γιατί κοιμάμαι όοοοοσο θέλω!!!

Χριστινάκι τι κάνεις;;;Ο Δημητράκης σου;;; Τα ανιψάκια σου;;; Πώς τα πάει ο μικρούλης;;; Πλησιάζει και η μέρα της βάφτισης!!!

Μαράκι σε χάσαμε πάλι..Ο Στεφανάκος σου τι κάνει;; Ξεθεώνει τη μανούλα :roll::roll: ;;;;;;;;

Όλια και Κάλλη χαθήκατε πάλι :(:(:( Ελπίζω όλα να είναι καλά!

Πολλά φιλάκια κοριτσάκια μου και καλή ψήφο αύριο. Εγώ πάντως δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι θα ψηφίσω....Θα μου έρθει η επιφοίτηση αύριο που θα έχω τα ψηφοδέλτια στα χέρια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη ψηφο σε ολους μας.....και προσοχη στην ψηφο γιατι πραγματικα εξαρταται το μελλον των παιδιων μας....

θα προτεινα λιγη σκεψη πριν την καλπη..χι χι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.Τι κάνετε? Χαθηκα ε? Πόσο μου λειπει που ειχα χρονο κι εμπαινα να τα λεμε...Απο Παρασκευή ηρθαμε στην Πάφο στα πεθερικά μου και σημερα θα φυγουμε. Ο μικρος εχει ξεσαλώσει!!Τον πήγαμε και θάλασσα χθες πρώτη φορα αλλά φοβηθηκε το νερο, ισως επειδη ηταν κρυο.Κολλησε πάνω μου σαν βεντούζα!!! Μετά του περασε κι επαιζε στην αμμο μαζι με ενα αλλο κοριτσακι που ειχαμε στην παρέα μας, εχωσε και τα μουτρα του στην αμμο και μπουσουλουσε στην παραλια και τον κυνηγούσαμε!!!! Κατά αλλα κλεινουν τη σχολεία αυτη την εβδομαδα και νομιζω θα χαλαρωσουμε κι εμεις λιγο...Δεν εχω κανει καθολου τις αξιολογησεις των παιδιών κι εχω αγχωθει.Αυτες τις 2 μερες πρεπει να δουλέψω αρκετα...

Εσείς τι κάνετε? Ψηφιζετε σημερα ε??Αντε να δούμε τι θα γινει αυτη τη φορά...

Πάω να σας διαβασω κι επιστρέφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι πολύ στεναχωρέθηκα για το διδυμάκι της κοπέλας που έγραψες...ΜΑ ςειπες και τα κουτσομπολιά απο την συναντηση με τα κοριτσιά!! :lol::lol: Ετσι να μας λες για την Ανθη ωστε να μην δινουμε σημασια οταν γκρινιαζει για τα κιλά!!! :lol::lol::lol:

Καγκουράκι μπαινεις στο μηνα σου οπου να΄ναι...λογικο να αγωνιας και να αγχωνεσαι. Στην Ινδια πάει ο άντρας σου???Θα λειψει πολλές μέρες??

Ανθή μου άρχισαν οι διακοπούλες σου?Αντε να ξεκουραστεις κι εσυ και να προετοιμαστεις να υποδεχθεις την φραουλιτσα σου! Παρολα αυτα ειδες θα σου λειψουν οι μαθητες σου...Κι εγω προχθες στην γιορτη πολύ συγκινηθηκα με τους τελειοφοιτους και ημουν η μονη γιατι ειναι πολύ δυσκολα παιδιά κι ολοι χαιροντουσαν που θα πανε γυμνασιο!!! Μετά τη γιορτη πηγαμε για φαγητο οι δασκαλοι και περασα πολύ ωραια!! Ειδες θα ερθουν να σε δουν και οταν γεννησεις...τι γλυκά παιδιά...

ΕΜενα προχθες ενα παιδακι που εχω τησ στ΄ταξης μου λεει "κριμα που δεν σε ειχα απο πιο πριν δασκαλα"...πολύ με συγκινησε...Α ηρθε κι η μαμα του παιδιού που εχω στο νηπιαγωγειο και μου εφερε δωρακι για να με ευχαριστησει για οσα εκανα για το γιο της κι εβαλε τα κλαματα, με αγκαλια και με φιλησε...εννοειται εβαλα κι εγω τα κλαματα...Καλως ή κακώς δενομαι πολύ με τους μαθητες μου!!!!

Πόση γκαντεμιά καλέ?Πηρες και κληση?Τουλάχιστον περασες καλά!!! :D

ΚΑρολινάκι μου τι κάνετε?Πώς πάει η Λυγια με τον πατατούλη?Συνεχιζει τισ ζηλιες? Υπομονη με το θηλασμο θελει χρονο μεχρι να στρώσει το ωραριο του.

ΚΑτερινάκι πώς είναι τα αγορια σου?Πάλι αρρωστα ε? Δεν την γλυτωσε ούτε ο μεγάλος...περαστικά σας!! Φανταζομαι τη συγκίνηση σου στο νηπιαγωγείο..Μεγάλωσε κι ο Γιωργάκης σου...Καλη αρχη τωρα στο δημοτικο. Τι ηθελες κι εσυ τους κοιλιακους στο γκαζον??Παλι καλά που δεν σε τσιμπησε πουθενα αλλού :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ο αντρας σου οδηγει ασθενοφορο?Κριμα μωρε για τον μικρο, ελπιζω να μην ειναι τιποτα κακο...

ΑΝνα Μαρία επιστρέψατε σπιτάκι σας ε?Πάλι καλά...Να΄ναι το τελευταιο και να μην χρειαστει ξανα να πάτε στο νοσοκομειο. Εχι πολύ πλάκα ο Αντρέας σου....ταλιμπανάκι κανονικό!!! Εμεις στο σπιτι δεν χρειαστηκε ακομη κλιματιστικο το βραδυ γιατι ειμαστε ψηλα και φυσα αλλα τωρα στα πεθερικα βαλαμε γιατι δεν παλευεται η ζεστη...στους 40 εχει φτασει η θερμοκρασία.

Αντε σας αφηνω γιατι ηρθε η πεθερα μου να μου δειξει φωτος απο το σοι της!!! :lol: ΦΙλάκια κουκλίτσες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πω πω ρε παιδιά, πεθάναμε απ' τη ζέστη. Χτες βράδι ο μικρός ξύπνησε κατά τα μεσάνυχτα, τον θήλασα, κοιμήθηκε, και ξύπνησε αμέσως και δεν κοιμόταν. Τον κράτησε ο άντρας μου και τελικά τον πήρε ο ύπνος κατά τις δύο... Απ' τη ζέστη λογικά...

Σήμερα το πρωί πάλι αφόρητη ζέστη. Ήθελα να πάω εκκλησία αλλά μας πήρε ο ύπνος...

Καρολινάκι, μια χαρά με τα κιλάκια! Εγώ ζυγίστηκα σήμερα το πρωί και πήγα 55.2!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιούπι!!!!!!!!! Έκανε πάλι το θαύμα του το νοσοκομείο.

Για το θήλαστρο όπως τα λέει η Ανθή είναι.

Ωχ, ωχ, κλείνω γιατί ουρλιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

σημερα ειμαι αγχωμενη σας ειχα πει που μου ειχε ερθει η περιοδος παλι στις 20 μερες ,ενω περασαν οι 4 μερες οπως παντα και νομιζα οτι ειχα τελειωσει,απο χθες ολη μερα ειχα σταγονες με βλενες συγνωμη κιολας σημερα ξανα μου ηρθε κανονικα αιμα εχω αναρτησει και ξεχωριστο ποστ εχει συμβει σε καμια σας;;απο βδομαδα θα παω στον γιατρο αλλα μεχρι τοτε το μυαλο μου φτιαχνει διαφορα σεναρια για πειτε μου την γνωμη σας εχετε ακουσει κατι τετοιο;help!!!!!!

θα μπω μετα να σας σχολιασω πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...