Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εμείς σε λίγο θα πάμε νοσοκομείο να πάρουμε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας.

Πολλή γκρίνια ο Αντρίκος σήμερα, νομίζω θέλει όλο βόλτες και μπουσουλήματα, αλλά δε γίνεται να σφουγγαρίζω όλη την ώρα. Μετά το νοσοκομείο θα πάμε απ' το μαγαζί μας, να πάρει ο άντρας μου καινούριες σαγιονάρες γιατί αυτές που έχει είναι χάλια, και με το που σφουγγαρίζω μου γεμίζει το σπίτι πατημασιές... Γίνονται όλα χάλια πέντε λεπτά μετά το σφουγγάρισμα.... Όχι ότι δε βοηθά και η σκόνη που γεμίζει το σπίτι σε πέντε δευτερόλεπτα, αλλά τουλάχιστον μην είναι γεμάτο πατημασιές το πάτωμα...

Επί τη ευκαιρία, θα πούμε και στο νονό μου για τις ασφάλειες. Ουφ, είμαι σίγουρη ότι δε θα βοηθήσει κανείς. Ήδη πήρα χτες τη μάνα μου, και μου λέει "εντάξει, αν μάθουμε για κάποιον γνωστό που θέλει ασφάλεια, θα σας πούμε". Και με έχει πάρει εκατό φορές και με ρωτάει αν θα του κάνουν εκπαίδευση κι αν πήγε δουλειά...

Τέλος πάντων.

Μαρίνα, θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με την Κατερίνα σε ΟΛΑ!

Ρε συ, αν έτρωγε 8-10 γεύματα ξένο, τότε πότε έτρωγε απ' το δικό σου; Και τα τρία πολλά είναι για ένα μωρό δύο μηνών. Πέτα το συμπλήρωμα, αν έχεις γάλα για τα μισά γεύματα, τότε έχεις για όλα!

Όσο για τους κολικούς, επίσης συμφωνώ με την Κατερίνα. Ούτε κι ο Αντρέας είχε καθόλου κολικούς και θηλάζει αποκλειστικά.

Κατερίνα, είχα φτιάξει κάτι παρόμοιο με την κουρκουτόπιτα, το λέγανε αλευρόπιτα, και το είχα δει στον Μαμαλάκη.

Ουφ, δηλαδή πρέπει να αναδιοργανώσω όλο το σπίτι; Να δω που θα βάλω λάδια και απορρυπαντικά. Φυσικά πήρα τα ειδικά στοπ για συρτάρια και ντουλάπια, αλλά φαντάζομαι καλύτερα να τα μεταφέρω κάπου ψηλά όλα τα επικίνδυνα ούτως ή άλλως.

Το πρόβλημα είναι ότι έχουμε κάποια πολύπριζα κάτω στο πάτωμα, γιατί δε γίνεται αλλιώς. Τι να κάνω μ' αυτά; Κάποια δεν μπορούν να μπουν κάπου ψηλά... Πήρα φυσικά τα καλύμματα για τις πρίζες, αλλά πάλι, δεν είναι επικίνδυνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα Μαρια την εχω κανει κι εγω την αλευροπιτα που λες,δεν εχει γιαουρτι, αυτη γινεται καπως πιο αφρατη στη γευση μαλλον απο το γιαουρτι,στις πριζες αν βαλεις καλυμματα δεν θα μπορει να τα βγαλει οσο ειναι μικρος γιατι τα δικα μου απο καποιο σημειο και μετα τα βγαζανε,τωρα για τα πολυμπριζα πρεπει κατι να κανεις να μην τα βλεπει τουλαχιστον ισως να βαλεις κατι μπροστα να μην φαινονται;δεν ξερω ,ο Δημητρης ειχε κανει ενα λαδολουτρο γιαυτο σου το λεω για το λαδι και ηταν και χειμωνας και καταλαβαινεις τι εγινε με το χαλι ρουφηξε λαδι και εκανα αμαν να το καθαρισω ασε.....που να τον κρατησεις τωρα που αρχισε να μπουσουλαει αυτος θελει να εξερευνησει τον κοσμο τωρα και μη γινεσαι τοσο υστερικη με τη σκονη αργοτερα που θα ειναι εξω και θα τρωει χωμα και πετρες τι θα κανεις δηλαδη;χαλαρωσε κι ασε το παιδι να εξερευνησει μονο να ειναι το σπιτι ασφαλη κοιτα δεν μπορεις να τρεχεις συνεχεια με μια σφουγγαριστρα

σημερα εφτιαξα κατι σαν τουρλου αλλα τα τηγανισα λιγο πρωτα και μετα τα εβαλα στο φουρνο θα τους βρασω και λιγο τραχανα για σιγουρια γιατι δεν βλεπω να τρωνε παλι :o:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,

εδω ειμαι και σημερα, δεν εχω ιδιαιτερη ορεξη να κανω και πολλα, χθες πρωτη φορα το βραδυ αναρωτιωμουν ποτε θα ερθει ο μικρουλης μου ισως επειδη εμεινε μονο μια βδομαδα μεχρι την ΠΗΤ και τα εχω πια ολα ετοιμα, μεχρι τωρα ελεγα εχω χρονο τωρα ομως πραγματικα περασε ο καιρος!!!

Μαρακι να χαιρεσαι τον Στεφανακο σου :ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] Πολυχρονος ευτυχισμενος να εχει ολα τα καλα του κοσμου και εσεις παντα διπλα του να των καμαρωνετε!!!!!

περιμενουμε να δουμε τις φωτογραφιες.

Χριστινα περαστικα στον Δημητρακη σου. Για τα οικονομικα μακαρι να βρει συντομα δουλεια ο αντρας σου και να πανε καλυτερα τα πραγματα, υπομονη και ευχομαι να βγειτε απο αυτο το αδιεξοδο.

Αννα Μαρια κανατε το πρωτο σας μπανακι λοιπον, παντως σαν ωρα 5μιση- 6 ειναι καλυτερα μετα που πεφτει ο ηλιος πολυ χαμηλα δεν μου αρεσει. Μην καθεστε εκει που σκαει το κυμα να τον βαζετε πιο μεσα που ειναι πιο ηρεμα.

Τα μακαρονια ειναι πολυ ευκολα καταρχην βραζεις τα μακαρονια οπως σε μια κανονικη μακαροναδα, ωραια γινονται με μακαρονι χοντρο για παστιτσιο αλλα μπορεις να βαλεις οτι θες. Σε τιγανι τσιγαριζεις ενα κρεμμυδι με λιγο σκορδο και προσθετεις ντοματακι ψιλοκομμενο και δυο τονους, αλατι πιπερι ριγανι 3 κουταλιες κρεμα γαλακτος ή γαλα αμα δεν εχεις και λιγο τριμενο τυρι και ανακατευεις. Μετα σε πυρεξ βαζεις τα μακαρονια απο πανω την σαλτσα αυτη ανακατευεις και στρωνεις επιπλεον τριμμενο τυρι και ψηνεις για 20λεπτα στον φουρνο.

Μπουσουλησε το αστερι σου, αρχισε να μαζευεις οπως σου ειπε και η Κατερινα.

Κατερινα συμφωνω μαζι σου οσο ζωηρο και να ειναι ενα παιδακι αλλο δυο και αλλο τρια οι αναγκες διαφορετικες και ο χρονος πολυ πιο περιορισμενος. Πάλι ωραια πραγματα εφτιαξες!!!!

Μαρινα οπως σου ειπαν μονο το μωρο στο στηθος μπορει να αυξησει την παραγωγη, μειωσε και αλλο τα ξενα γευματα και σε λιγο θα καταφερεις και τον αποκλειστικο θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA MARIA kathe fora pou ton thilaza 8-10 fores kapaki tou edina kai kseno giati den xortaine...ma koritsia merikes fores klaei sparaktika kai den kathete katholou sto stithos kai otan tou dinw mpoukali to trwei san trellos!ara exw ligo akoma :? den mporw na ton kalypsw apolyta!alla einai epityxia poyu meiwthike sta 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα τρελαθώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μου ήρθε στα καλά καθούμενα επίδομα μητρότητας 4918 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν το πιστεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτέλους, θα αγοράσω κουρτίνες!!!!!

(Ελπίζω να μην έκαναν λάθος!).

Α, καλέ, δεν το έγραψα πριν! Μαρία να σου ζήσει ο Στεφανάκος!!!!!!! Πολύχρονος και να τον χαίρεστε! Να μεγαλώνει, να ανθίζει και να σας καταπλήσσει πάντα!

Που λέτε, πήγαμε στο νοσοκομείο και πάλι δεν έδειξε και πολλά πράγματα η καλλιέργεια, πάλι μάλλον επιμολύνθηκε, αλλά ούτως ή άλλως θα κάνουμε την κυστεογραφία την Τετάρτη, οπότε δεν ξανακάνουμε άλλη καλλιέργεια.

Κατερίνα, λες για τη σκόνη ε; Βασικά ρε συ με άγχωσαν κάτι άλλα κορίτσια και τρόμαξα λίγο. Όχι ότι έγινα υστερική, αλλά επειδή έχουμε πάαααααααρα πολλή σκόνη εδώ πέρα, αγχώθηκα.

Προς το παρόν τον αφήνω κάτω, αλλά είμαι από πίσω του, είναι πολύ μικρούλης για να τον έχω να αλωνίζει μόνος του. Οπότε δε διατρέχουμε άμεσο κίνδυνο.

Καγκουράκι, ωραία η μακαρονάδα, αλλά λίγο με χάλασε η κρέμα γάλακτος. Αν την κάνω, που είναι πάρα πολύ πιθανόν, θα βάλω σκέτο γάλα που λες κι εσύ.

Άντε, ήρθε ο καιρός, σε λίγο θα υποδεχτείς τον μικρούλη σου!

Μαρίνα, λογικό είναι να προτιμά το μπουκάλι απ' το στήθος, αφού απ' το μπουκάλι πίνει πολύ πιο εύκολα, ενώ το στήθος θέλει προσπάθεια. Όπως σου είπε κι η Κατερίνα, θα μάθει στο μπουκάλι που είναι εύκολο και δε θα θέλει το στήθος μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου γλυκο να χαιρεσε το αγορακι σου να ειναι γερο και ευτυχισμενο και να το καμαρωνετε παντα,να τα εκατοστισει ο ζουζουνακος σου!!!!

Αννα Μαρια δεν ειχες παρει αλλα λεφτα;;εδω περνουμε το μισο επιδομα πριν να γεννησουμε και τα υπολοιπα αμεσως μετα,τα δικα σου γιατι αργησαν τοσο πολυ;σε καλη μερια παντως τι ωραια οταν παιρνεις λεφτα εκει που δεν το περιμενεις,ευχομαι να ειναι καθαρη η κυστεογραφια του,οσο για τη σκονη σου το ξαναειπα μην αγχωνεσαι και μην ακους τι λεει ο ενας και ο αλλος ουτε να καθαριζεις συνεχεια μπορεις αλλα ουτε και να περιοριζεις το παιδι

Μαρινα θα σου το ξαναπω κοψε το συμπληρωμα οταν τρωει και νομιζεις εσυ οτι δεν χορταινει το ξαναβαζεις στο στηθος,μην δινεις μπουκαλι κανε το μωρο σκουλαρικι ολη μερα στο στηθος ωσπου να σου αυξησει αυτο την παραγωγη,θα σου το ξαναπω θα μαθει στο μπουκαλι και δεν θα θελει να παιδευεται στα δυσκολα οσο ειναι νωρις κοψτο και θα με θυμηθεις,μακαρι να ειχα κι εγω καποιον να μου τα πει αυτα στα δυο πρωτα μου που ρωτουσα την παιδιατρο και με διαφωτιζε κανονικα δεν εχεις γαλα και δωσε συμπληρωμα ,μακαρι να ηξερα το μαμυ τοτε που δεν ξερω καν αν υπηρχε,μακαρι να ενημερωνομουνα περισσοτερο γιαυτο επιμενω τοσο πολυ σε καθε μαμα που λεει οτι δεν εχει γαλα,δεν υπαρχει γυναικα που να μην εχει γαλα το υποστηριζω και ειμαι καθετη σαυτο

Κατερινακι αχ αυτη η αναμονη ειναι τοσο γλυκια,σε λιγο θα εχεις τον μπεμπακο ποσο συγκινουμαι........

πριν επρεπε να παρω βιντεο και να το στειλω στην ξαδερφη μου,το πρωι μου καναν το σαλονι θερινο,κατεβασαν ολα τα μαξιλαρια και βαλανε κουβερτες και κανανε σκηνες με ενα σωρο τσιμπραγκαλα απο κατω,μετα ο Δημητρης ανεβηκε στον νεροχυτη και ηθελε να κανει μπανιο με το υγρο πιατων στο τσαφ τον προλαβα προτου γινει καταμουσκεμα και μετα οι δυο μεγαλοι παιζανε πολεμο ενας χαμος να τρεχουν απο εδω και απο κει και να χτυπιουνται σαν τρελα να φωναζεις και να γελας μαζι και για το λογο του αληθες τους εβγαλα οσες φωτο μπορεσα την ωρα που πολεμουσαν γιατι τα αλλα δεν ειχα κουραγιο να τα βγαλω θα τα βαλω με τα στην ομαδα

παω να βαλω το μικρο για νανι,πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, πολύ γέλασα με το παιχνίδι των παιδιών σου! Άμα δεν παίξουν τώρα, και μάλιστα με το δημιουργικό τρόπο που παίζουν τα δικά σου, πότε θα παίξουν;

Ρε συ, μου έστελναν οι άνθρωποι επιστολές και μου λέγανε να τους στείλω το πιστοποιητικό γέννησης, κι εγώ νόμιζα ότι είχαν κάνει λάθος, αφού είχα πάρει κάποια λεφτά και δεν τους το έστελνα. Τελικά τους το έστειλα για να σταματήσουν να με πρήζουν και σε λίγες μέρες ήρθε ως μάννα εξ ουρανού η επιστολή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε? Σημερα γιορταζει το αγορι μου...ούτε καταλαβα πώς περασε ο καιρος 16:15 τον ειχα γεννησει...Αχ το αγορι μου πόσο τον αγαπω!!! Τον ξυπνησα σημερα, του τραγουδησα το χρονια πολλα και μετα πηγαμε παιδιατρο! Σχεδον 10 κιλα εφτασε το αγορι μου. Πηραμε και τις φωτο απο τον φωτογραφο και θα σας βαλω καποια στιγμη. Αργοτερα θα παμε με τους νονους του για καφε σε ενα παιχνιδοτοπο. Καλε θα με τρελλανει με τα ναζια του! Οπου παμε γινεται η μασκοτ!!!! :lol::lol::lol: Η παιδιατρος τον βρηκε τελειο...βεβαια τρυπωνε κατω απο το γραφειο της και της εκανε ναζακια!!!

Σαα διαβασα αλλα δν μπορω να σχολιασω γιατι ο μικρος πηγαινοερχεται κ μου ανοιγοκλεινει το λαπτοπ.

Σας ευχαριστώ πολύυυυυ για τις ευχες σας για τον γιοκα μου!!

Κατερινα μου τα παιδια σου συνηθισαν στην εξοχη κ πραγματικα ειναι πολύ καλό γι'αυτους. Μακαρι να καταφερουμε κ εμεις καποια στιγμη να φυγουμε απο το διαμερισμα.

Χριστινα τρελλαθηκα με τη φωτο του γιου σου!! Ειναι κουκλι, πολύ γλυκο παιδάκι! ΕΙναι αρρωστουλης?Περαστικα σας!

Καγκουρακι εφτασες σχεδον στην ΠΗΤ? Ο μικρος τι λεει θα μεινει εκει μεσα? Πώς ειναι το ποδαρακι της Αγγελικής?

Ανθη μου ακομη να γυρισετε?

Αννα Μαρια ξερω τον Χρηστο προσωπικα!! :D:D Μην αγχωνεσαι για τις σκονες.Εγω σφουγγαριζω το πιο λιγο 2 φορες μες στη μερα αλλα πάλι ολο κατι θα μαζεψει αλλα τι να κανουμε.Πιστεψε με σε καποια φαση κ να θελεις να τον μαζεψεις στο χαλι δεν θα μαζευεται, εγω στην αρχη που το προσπαθουσα αγριευε! Ηθελε να ειναι ελευθερος. Κ ολο κ κατι θα παρει απο κατω να βαλει στο στομα. Τι να κανουμε κ εμεις ετσι μεγαλώσαμε!!!

Μαρινα καλως μας ηρθες κ παλι, να χαιρεσαι το παιδακι σου. Συμφωνω με τα κοριτσια με το θηλασμο, κ εγω ετσι την πατησα με το συμπληρωμα.

Η παπιομανα ΚΑρολινα τι κάνει???

Τελικά ολο και κάτι σχολιασα!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες!

Σας ευχαριστω πολυ για την ψυχοθεραπεια, ειμαι σημερα λιγο πιο ηρεμη, αλλα εξισσου αγχωμενη, ο μικρος εντω μεταξυ ψηνεται παλι, πηγαμε γιατρο και ειπε ιωση, για να δουμε, λογικα απο αυριο πρεπει να αρχισει να πεφτει.

ΜΑΡΑΚΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ! Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΥΧΗ, ΔΥΝΑΜΗ, ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ! ΑΓΑΠΗ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΜΠΟΛΙΚΗ! ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ!!!!

Αννα Μαρια ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Αυτες ειναι εκπληξεις! Καλοφαγωτα!

Φιλια στις υπολοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες. Περαστικα στ αντρακι σου. Υπομονη κοπελα μου..

Αννα Μαρια ξεχασα να σου πω...προσεξε γιατι ενα μερος απο αυτα που σου εστειλαν θα στα κοβουν σε καποια στιγμη απο το μισθο σου. Εμενα για 3 μηνες μου εκοβαν τον μισο μισθο, δεν το ηξερα το ξοδεψα σε υποχρεωσεις και την πατησα ασχημα,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ, Μαρία, λες;;;;;; Απαπαπα..... Ρε συ, εμένα για τον τελευταίο ενάμιση μήνα της άδειας μητρότητας δε με πλήρωσαν καθόλου. Λες να μου κόψουν κι άλλα; Αν είναι να μας τα κόψουν, γιατί μας τα δίνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως ετσι παει το συστημα στους εκπαιδευτικους. Σε αλλους τομεις πχ τραπεζικοι υπαλληλοι πληρωνονται κανονικα και τα λεφτα που παιρνουν απο κοινωνικες ασφαλισεις τα δινουν στον εργοδοτη τους.

Δεν ειναι επιδομα βοηθημα ουσιαστικα...δανειο ειναι.

Την πατησαν παρα πολλοι συναδελφοι μαζι κ εγω γι'αυτο στο λεω. Αν θες παρε ρωτα.

ΕΜενα σου λεω επι 3 μηνες (επειδη ειμαι συμβασιουχος) μου εκοβαν 900 ευρω!!! ΣΤους μονιμους το κανουν επι 6 μηνες για να τους κοβουν πιο λιγο ανα μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε, αυτό είναι απίστευτη κοροϊδία... Κι εγώ έκανα ένα σωρό σχέδια...

Είπα κι εγώ... Θα δώσει το κράτος σ' εμάς; Μόνο στους πρόσφυγες και στους πολιτικούς πρόσφυγες δίνει.

Τέλος πάντων...

Πού να ρωτήσω, στο Λογιστήριο ή στις Κοινωνικές Ασφαλίσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια (=Κατερίνα) τα φώτα σας!

Μπορείτε να μου πείτε αν γνωρίζετε, πόση ποσότητα ζελατίνης σε σκόνη αντιστοιχεί σε έξι φύλλα ζελατίνης;

Χριστίνα, περαστικά στον μικρούλη σου!

Μαρία, να σφουγγαρίζω εγώ δύο φορές τη μέρα ανήκει στη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε όλες καλά;;Χτες δεν μπήκα γιατί όταν κοιμήθηκε ο Πάνος ήμουν πάρα πολύ κουρασμένη και κοιμήθηκα σαν πουλάκι. Σε λίγο τελειώνουν οι διακοπούλες μου και κάπως μου φαίνεται :(:(:( Δε θέλω καθόλου να αρχίσω ξανά μαγειρέματα, δουλειές κλπ κλπ..Ακούω και για τον καύσωνα στην Αθήνα και έχω πανικοβληθεί :?:?:?:?:? Δε σας είπα..Τελικά έκανα το μπανάκι μου στη θάλασσα..Πήγαμε χθες σε μια πάρα πολύ καθαρή παραλία και έκανε πολλή ζέστη. Με έπιασε λοιπόν ένα παράπονο..λες και ήμουν μικρό παιδί :lol::lol::lol::lol: Έβαλα μαγιουδάκι και μπλουμ..βούτηξα ;););););) Δεν ξέρω αν έκανα καλά ή όχι αλλά τουλάχιστον το ευχαριστήθηκα!

Μαράκι μου να χαίρεσαι το όμορφο το αγοράκι σου!!! Έγινε κιόλας ενός έτους ε;;;Απίστευτα γρήγορα περνά ο καιρός...Γυρνάω το Σάββατο Μαράκι μου και δε θέλω καθόλου :?:?:?:?

Άννα Μαρία αν τελικά δε σου πάρουν από το μισθό κάτι τότε το επόδομα είναι από τα καλύτερα απρόοπτα που μπορούν να συμβούν σε έναν άνθρωπο!Μπουσούλησε ο Αντρίκος σου;;; Καλή αρχή και καλό....κυνήγι :?:?:?

Χριστινάκι μου περαστικά στο Δημητράκη σου.Φαντάζομαι πόσο άσχημη θα είναι η ψυχολογία σου. Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να βρει ο αντρούλης σου δουλίτσα για να ανασάνετε ;);););) Από το 1996 κι εσείς;;; Σύμπτωση!! Πολλά χρόνια μου φαίνονται..Λες να τους αλλάξουμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ;;;;;

Κατερινάκι μου μία εβδομάδα έμεινε λοιπόν ε;;; Τι ωραία!!!! Θα προλάβεις να απολαύσεις και λίγο το καλοκαιράκι άνευ κοιλιάς! Άντε να γνωρίσεις κι εσύ το μπεμπάκι σου που δε σου έδειξε φατσούλα στα υπερηχογραφήματα :lol::lol::lol::lol:

Κατερίνα μου γκρινιάρα και η ξαδέρφη σου ε;; Να της πεις ότι τα ζόρια ξεκινουν όταν το παιδί περπατήσει. Επίσης μπορείς να της προτείνεις να κρατήσει για 2 μέρες τα δικά σου και να πάρεις εσύ το μωρό..Για να δούμε, μετά τα ίδα θα σου λέει;;;

Νύσταξα πάλι πολύυυυυ..Με πήρε ο ύπνος όρθια όσο έγραφα..Πάωωωωωωωω!! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!

Σημερα θα παρουν οι δικοι μου την μικρη να πανε σαββατοκυριακο στο χωριο. Αλλο που δεν θελει η κυρια με ρωταει το πρωι μολις ξυπνησε που θα παμε σημερα και τις λεω θα πας σχολειο και το απογευμα θα ερθει η γιαγια και ο παππους να πατε στο χωριο, και τι μου λεει το θηριο. Θελω να φτιαξω την βαλιτσα μου και μου βγαζει τα φορεματακια της απο την ντουλαπα και αρχισε αυτο θα το βαλω στην εκκλησια, αυτο στα σουβλακια, αυτο στο μπανιο, αυτο στην καφετερια....με τρελανε!!!

Τι μαγειρευετε σημερα εγώ θα φτιαξω γλωσσες στο φουρνο βρηκα μια συνταγη με πατατες μπεικον και αλλα λαχανικα και λεω να πειραματιστώ θα πηγαινουν με το ψαρακι.

Αννα Μαρια αυτο ειναι πολυ καλο επιδομα μητροτητας αλλα να σου πω την αληθεια μετα μπερδευτηκα με οσα σου ειπε η Μαρια, τι να πω μακαρι να παρεις ολο το ποσο γιατι τετοια χρηματα ειναι δωρο που μπορεις να μπαλωσεις διαφορα. ;) Ελπιζω να βγαλετε ακρη την αλλη φορα με την εξεταση του Αντρικου για να ηρεμησετε.

Κατερινα τι γλυκα που παιζουν ετσι τα παιδακια σου εχουν πολυ καλη παρεα το ενα το άλλο, χαλαλι το μαζεμα μετα.

Μαρακι να τον χαιρεσαι και παλι και να περασετε ομορφα στο παρτυ για τα πρώτα του γενεθλια.

Χριστινα περαστικά αφου ειναι ιωση σε 2-3 μερες θα κανει τον κυκλο της και θα ειναι καλά ο μικρουλης σου.

Ανθη μου γυριζετε αυριο, καλα εκανες και βουτηξες αφου το ηθελες τοσο πολύ. Οντως μια βδομαδα μου εμεινε και δεν εχεις παραπονο με ακουσε που του ειπα να περιμενει να γυρισει απο τις διακοπουλες της η αδερφη ψυχη μου :):):)

Τα φιλια μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ουφ, μου ήρθε περίοδος, πρώτη φορά μετά τη γέννα... Ουαααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!! Κλαααααααααααααααααααψ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν το πιστεύω... Χάλιαααααααααααα!!!!!!!!!!!! Έχω πολύ αίμα. Υποτίθεται μετά τη γέννα μειώνεται πολύ το αίμα, έτσι δεν είναι; Ή μήπως την πρώτη φορά έχουμε πολύ και μετά μειώνεται; Ουφφφφφφφφφφ................................

Καγκουράκι, μάλλον όπως τα λέει η Μαρία είναι με το επίδομα. Μετά θυμήθηκε ότι το ίδιο μου έλεγε και η γραμματέας του σχολείου που γέννησε τρεις βδομάδες πριν από εμένα, αλλά νόμιζα ότι κάποιο λάθος είχε κάνει αυτή. Της έκοβαν το μισό μισθό και η κοπέλα είχε ξοδέψει σε τρύπες το επίδομα και μετά είχε σοβαρό πρόβλημα, γιατί κι ο άντρας της έπαιρνε πολύ λίγα.

Ήθελα να πάρω να ρωτήσω, αλλά ποιον να πάρω; Κανείς δεν το σηκώνει στις δημόσιες υπηρεσίες... Αφήστε σήμερα έπαιρνα τηλέφωνο στο υπουργείο Συγκοινωνιών, γιατί το περασμένο Σαββάτο με πήραν από την αστυνομία της Γερμασόγειας (Λεμεσός) και μου είπαν ότι το αμάξι μου κλείνει ένα άλλο, τέλος πάντων, τελικά ανακάλυψα ότι υπάρχει ένα ξένο αμάξι στο όνομά μου, με διαφορά ενός γράμματος από το παλιό μου αμάξι στις πινακίδες. Προφανώς είχε γίνει λάθος στην εγγραφή, και τώρα που το ξέρω, είπα να το φροντίσω. Είχα ανοιχτή τη γραμμή πόση ώρα, μου έλεγαν ότι είναι απασχολημένες όλες οι γραμμές και ότι θα εξυπηρετηθώ το συντομότερο, διαφήμιση λεωφορείων και πάλι απ' την αρχή... Τελικά κάποια στιγμή άρχισε να χτυπά κανονικά, και φυσικά, δεν το σήκωσε ποτέ κανείς. Παίρνω τηλέφωνο την αστυνομία της Λάρνακας και το απάντησε μια πολύ εξυπηρετική κοπέλα και μου έδωσε τον αριθμό του τμήματος οδικών μεταφορών Λάρνακας. Τους παίρνω εκεί, και πριν καν χτυπήσει έβγαινε ότι δεν απαντά! Προφανώς το είχαν ρυθμίσει έτσι. Τι κακό κι αυτό με τους δημόσιους υπαλλήλους ρε κορίτσια... Και μετά μας εξισώνουν και λένε ότι κι εμείς δε δουλεύουμε...

Ανθή, τι κρίμα που τελειώνουν οι διακοπές σου... Ελπίζω να περάσεις τέλεια σήμερα!

Καλά έκανες βρε και βούτηξες! Αφού ήταν και η παραλία καθαρή. Φαντάζομαι θα άλλαξες μαγιό μόλις βγήκες.

Σήμερα εγώ δε μαγείρεψα. Είχαμε τουρλού από προχτές και κριθαράκι από χτες και τα έφαγα εγώ κι ο άντρας μου έφαγε πίτσα από χτες βράδι.

Καγκουράκι, τον έχω δει πολλές φορές τον συνδυασμό μπέικον-πατάτες-ψάρι, κυρίως σε αμερικάνικα κανάλια. Εμένα δε μου αρέσει το μπέικον, όμως, άσε που είναι όοοοοοοοοοοολο λίπος!

Καλά, πολύ γέλασα με την Αγγελικούλα!

Ουφ, τώρα θέλω να πέσω να κοιμηθώ, αλλά δύσκολο, γιατί ο άντρας μου ξύπνησε απ' τις εξήμιση για να προσέχει τον Αντρέα για να κοιμηθώ εγώ. Όχι ότι κοιμήθηκα, ενώ αυτός ροχάλιζε στον καναπέ, αλλά τέλος πάντων...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου.Τι κανετε? Σημερα Στεφανακος μου κοιμηθηκε μεχρι τις 10:30!!!!! :shock::shock::shock: Βεβαια ειχε ξυπνησει στις 5:30 ηπιε γαλα, ξανα στις 7 για γαλα κ το ριξε στον υπνο. Κ ξερετε γιατι τοσο? Γιατι ειχα το κλιματιστικο!!!! Ζεσταινεται το αγορι μου! Μετα τον πηγα στο χωριο και το μεσημερι κοιμηθηκε ακομη ενα 2ωρο! Ξαπλωσα κ εγω μαζι του. Το απογευμα που σχολασε η μαμα μου τον αφησα κ εφυγα γιατι εχουμε εξοδο σημερα μετά απο πολύυυυυ καιρο!! Θα παμε στον ΟΙκονομοπουλο που ερχεται για μια εμφανιση Λευκωσια. Αυριο ομως πρωι πρωι θα παω να τον παρω γιατι η μαμα μου δουλευει. Θα ειμαι ξενυχτισμενη αλλα δεν πειραζει. Αυριο εχω και κομμωτηριο να φτιαχτω για το παρτυ του γιου μου!! :lol::lol::lol:

Αννα ΜΑρια να παρεις στις κοινωνικες ασφαλισεις και να ζητησεις τν υπευθυνο για τα επιδοματα, κι αν καταφερεις να βγαλεις μια ακρη καλως!!! Ειναι βεβαιο αυτο που σου λεω, μας τα κοβουν απο το μισθο μας! Κ εμενα μου το ελεγε μια κοπελα κ λεω δεν καταλαβα καλα κ ομως την πατησα και μετα τρεχαμε.

Καλα τι λαθη ειναι αυτα να εχεις γραμμενο σε εσενα αυτοκινητο???Δεν παμε καθολου καλα!!! Κ εγω εκνευριζομαι καθε φορα που τηλ στο υπουργειο.

Εγω παντως ειχα κ εχω αρκετο αιμα μετα τη γεννα! Υπομονη!! Ο,τι χειροτερο με τετοια ζεστη!

Καγκουρακι μου ποτε εχεις γιατρο?Καλα πολυ γελασα με τη μικρη? Ειδες εχει κ αποψη για το ενδυματικο!!!! Γυναικες!!! :lol::lol:

Ανθη μου σκεψου βρε κοριτσι μου θετικα!!! Κ παρτο αποφαση κ εσυ ολες μας!!ΙΕιμαστε καταδικασμενες να κανουμε δουλειες!!! Εγω γκρινιαζα καθε βραδυ οτι δεν προλαβαινω...τωρα οταν κοιμαται ο μικρος το πρωι μετα τις 6 που ξυπνα για γαλα κανω την καρδια μου πετρα κ σηκωνομαι για δουλιτσες! ΠΙο πολυ για κουζινα-σαλονι που παιζει ο μικρος,Κ ετσι μετα εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Οι υπολοιπες πού ειστε?ΚΑτερινακι δεν φανηκες?

Σας αφηνω να φτιαξω λιγο τα μαλλια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πήγα σε μια παράσταση μπαλέτου, στον "Σπάρτακο" του Αράμ Χατσατουριάν και ήταν τέλειο!

Πριν πέντε λεπτά γύρισα σπίτι, και το σκέφτομαι να πάω να κοιμηθώ, γιατί φοβάμαι μην έχει καμιά κατσαρίδα στο δωμάτιό μου...

Μαρία, έχω πάρει αρκετές φορές τους υπεύθυνους για τα επιδόματα μητρότητας στις Κοινωνικές Ασφαλίσεις, για να ρωτήσω διάφορα, και φυσικά ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΑΝ...

Να σηκωθώ στις έξι το πρωί να κάνω δουλειές, δεν υπάρχει περίπτωση, θα αλλάξουν οι ισορροπίες του πλανήτη! Αν αρχίσει να χιονίζει τον Αύγουστο, να ξέρεις ότι εγώ το προκάλεσα, αλλά αποκλείεται να δεις χιόνι, γιατί αποκλείεται να σηκωθώ!

Πάντως, κι εγώ το πρωί που ξύπνησε ο Αντρέας κατά τις πεντέμιση του έβαλα πάλι κλιματιστικό και ξανακοιμήθηκε, αλλά δεν έπιασε το κόλπο: ξύπνησε σχεδόν αμέσως...

Κατά τις έξι-εξήμιση σηκώθηκε ο άντρας μου και τον ανέλαβε. Τον έβαλε στο πάρκο κι αυτός γκρίνιαζε, οπότε του φώναξα να τον βάλει στο πάτωμα. Αυτός ο έξυπνος τον έβαλε στο πάτωμα και κάθισε στον υπολογιστή... Οπότε κάποια στιγμή όπως καθόταν ο μικρός, έχασε την ισορροπία του και πλάφ, έπεσε στο πλευρό και χτύπησε το κεφάλι του. Για να καταλάβετε, εγώ κοιμόμουν μέσα και ξύπνησα από το παφ. Εκτός κι αν ξύπνησα απ' το κλάμα και νόμισα ότι άκουσα το παφ. Τέλος πάντων, τώρα ο άντρας μου φοβήθηκε (=κατάλαβε ότι πρέπει να κάθεται από πάνω του και βαριέται) και αποφάσισε ότι, είτε δε θα τον ξαναβάλει στο πάτωμα, είτε ότι θα αγοράσουμε χαλί και θα τον έχουμε να παίζει στο χαλί. Καλοκαιριάτικα χαλί, τελείως λογικό. Το απόγευμα, όμως, τον έβαλα εγώ και μια χαρά ήταν το μωρό, απλά εγώ δε βαριόμουν να κάθομαι μαζί του.

Α, και μετά, πάλι το πρωί, πήγε να τον αλλάξει, παίρνει καθαρό ζιπουνάκι από το πρώτο συρτάρι, κι όπως πήγε να κλείσει το συρτάρι, έκλεισε και τα δάχτυλα του Αντρέα μέσα. Εννοείται δε χτύπησε καθόλου, αλλά πόνεσε κι έγινε χαμός. Έκλαιγε, ούρλιαζε, τελικά τον θήλασα και κοιμήθηκε και του πέρασε.

Άντε, σας κλείνω κοριτσάκια, ελπίζω να πείσω τον άντρα μου να πάει να κάνει επιθεώρηση στο δωμάτιο μήπως έχει καμιά κατσαρίδα.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

χθες δεν προλαβα να μπω καθολου,το πρωι ηρθε ο νονος του Γιωργου και εμεινε για φαγητο και το απογευμα πηγαμε Κοζανη στη συνηφαδα μου πηγα λιγο σουπερ μαρκετ μονη μου γιατι δεν την παλευω μονη και με τα τρια θα μας ακουσει ολο το καταστημα και μετα πηγαμε σε ενα παρκο ολοι μαζι παιξαμε και ξεσαλωσαμε φυσικα ,βρηκαμε δροσια και καθησαμε μεχρι αργα,ο Γιωγος με τον Νικο καθησανε να κοιμηθουνε στη συνηφαδα μου και ωσπου να γυρισουμε σπιτι με τον Δημητρη μας πηγε 11 η ωρα, μπανιαριστηκαμε και υπνο,λειπουν τα παιδια σημερα και ειναι αδειο το σπιτι πολυ ζοριζομαι τελικα και τα ζουζουνια θελουν να μεινουν και σημερα εκει και να τους φερουν αυριο που θα ερθουν κι αυτοι στο χωριο ,τωρα πως θα περασει η μερα τα δυο μας δεν ξερω κι ο μικρος εχει μαθει μαζι τους και ρωταει συνεχεια που ειναι τα παιδια και ποτε θα ερθουν και παμε καπου κτλ. μου λειπει τοσο η φασαρια τους :o:(:(

Αννα Μαρια απο οσο θυμαμαι στην αρχη κι εγω ειχα αυξημενη ροη αν και μετα τις πρωτες μερες παλι ειχα πολυ αιμα τωρα τελευταια δεν εχω τοσο,αυτο που αλλαξε σε μενα μετα τις γεννες ειναι οτι δεν ποναω καθολου,ενω πριν την εβγαζα με παυσιπονα και πονουσα παρα πολυ μετα τις γεννες τιποτα,ο αντρας σου δεν καταλαβε ακομα οτι το παιδι μεγαλωνει και δεν θα μπορει πλεον να το αφηνει μονο του κι αυτος να παιζει στον υπολογιστη μεγαλωνουν οι ευθυνες να του πεις,πρωτη φορα οταν επεσε ο Νικος τον ειχε ο αντρας μου και του επεσε απο το κρεβατι,οταν τον ειδα ειχε σημαδι στο κεφαλι φυσικα του εβαλα τις φωνες ,τι αγχος κι αυτο με τις κατσαριδες αφου κλεισατε την τρυπα γιατι να εχεις κατσαριδες;οσο για τα παιδια μου η δημιουργικοτητα δεν μας λειπει ποτε και το πιο αχρηστο πραγμα το φτιαχνουν παιχνιδι και παιζουν με τις ωρες ,ο μικρος τωρα εχει ενα κουτι απο ενα επιτραπεζιο και ειναι καραβι λεει και παει βολτες μεσα στο σπιτι ;):lol:δεν σε προλαβα με τη ζελατινη τι εφτιαξες;πολυ μπερδεμα με το επιδομα δεν καταλαβα αφου σου το δινουν γιατι να σου μειωσουν το μισθο σου μετα;τι συστηματα ειναι αυτα :o:o

Κατερινακι και η δικια σου θα ξενιτευτει;ειδες παιδι μου γυναικες απο τωρα εχει αποψη στο τι να φορεσει και διαλεγει οτι θελει αυτη,τα δικα μου ουτε που νοιαζονται για τα ρουχα τους σημασια δεν δινουν τι θα φορεσουν το μονο που θελει ο μεγαλος μου να φοραει καλτσες και αθλητικα παπουτσι για να μπορει να παιζει μπαλα δεν θελει με τιποτα να φοεσει πεδιλα και φυσικα πολλες φορες τον ακολουθουνε και οι αλλοι,για τα ρουχα ουτε κουβενταπως εγινε το φαγητο σου;

Μαρακι ενας γλυκας ειναι ο Στεφανακος στις φωτο να τον χαιρεσε,καλες ετοιμασιες για αυριο να περασετε υπεροχα στα πρωτα του γενεθλια,πως περασατε στον Οικονομοπουλο;ειδες μωρε κι αυτα ζεσταινονται κι ο Δημητρης αυτες τις μερες ξυπναει στι 8μιση

Ανθη μου καλα εκανες και βουτηξες,εγω δεν θα αντεχα μαυτη τη ζεστη να ψηνομαι κατω απο την ομπρελα αφου ηταν καθαρα πολυ καλα εκανες,ποτε γυρνατε σπιτι;;

σας αφηνω να ασχοληθω λιγο μαζι του γιατι μεσα στη γκρινια ειναι..............

post-12053-1387393949344_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Κατερίνα, τούρτα καραμέλα παλεύω να φτιάξω... Είπα να την κάνω για τα γενέθλιά μου, και φτιάχνω μία δοκιμαστική τώρα. Προς το παρόν το παντεσπάνι μου φαίνεται λάσπωσε, αλλά μάλλον φταίει που μαζί με τους κρόκους μου έπεσε κατά λάθος κι ένα ασπράδι μέσα...

Η καραμέλα με παίδεψε αρκετά, γιατί δεν ήταν και πολύ σαφής η συνταγή για το πότε θα ρίξουμε μέσα τα διάφορα υλικά. Τώρα, όμως, έγινε βιλούδο και την περιμένω να κρυώσει για να συνεχίσω με τη μους.

Στον άντρα μου τα εξηγώ αλλά δεν καταλαβαίνει. Πιστεύω θέλει το χρόνο του. Θέλει αρκετό χρόνο να συνειδητοποιήσει κάτι, μέχρι να καταλάβει ότι ο Αντρέας μεγάλωσε αρκετά και πλέον θέλει να κάθεται κάτω να παίζει, να μπουσουλά και να κάνει στράτα, θα περάσει καιρός.

Προχτές το βράδι είδα κατσαρίδα στο δωμάτιό μας, οπότε είναι λογικό να πανικοβάλλομαι... Δεν ξέρω από πού μπαίνουν στο δωμάτιό μας ρε συ. Είδα κι άλλες φορές... Ουφφφ...

Άντε, κλείνω!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άμα δε σε θέλει... Πήγα να ρίξω τη μους πάνω από το παντεσπάνι στη φόρμα με το ελατήριο, δεν είχε κλείσει καλά, και χύθηκαν έξω. Γέμισε ο πάγκος, το πάτωμα...

Ευτυχώς το περισσότερο το έσωσα. Ουφ, καθάριζα, τώρα το συναρμολόγησα και το έβαλα στο ψυγείο. Ελπίζω να πήξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλιτσες μου?

Εγώ σπιτι με το κλιματιστικο χωρις να κανω τιποτα το ιδιαιτερο μετραω πια τις μερες δεν εχω και καμια ενδειξη οτι πλησιαζω. Την Δευτερα εχω και γιατρο να δουμε τι θα μας πει. Χθες το βραδυ βγηκαμε μια βολτα με τον αντρα μου μιας και ειμαστε τα δυο μας, έτσι για να περπατησω λιγο και αν και ειμασταν διπλα στη θαλασσα ειχε τοση ζεστη δεν το ευχαριστηθηκα καθολου. Η μικρη απο την αλλη περναει μια χαρα στο χωριο σημερα δεν μπορουσαν να την βγαλουν απο την θαλασσα μου ειπαν αχ να ημουν και εγώ εκει....

Αννα Μαρια εμενα αν και θηλαζα αποκλειστηκα μου ειχε ερθει περιοδος στους 3 μηνες αλλα η ροη δεν ηταν πολύ οταν εκοψα τελειως τον θηλασμο τοτε ειχε επανερθει η ροη στα φυσιολογικα της (προ γεννας). Αχ οι αντρες πρεπει να τους λεμε συνεχεια τι να κανουν παντως τωρα θελει να ειναι απο πισω απο τον μικρο και να δεις που σιγα σιγα θα εχει μεγαλυτερες απαιτησεις και δεν θα τον αφηνει να καθεται καθολου στον υπολογιστη θα γκρινιαζει και θα θελει να εχει την αποκλειστικοτητα.

Μαρακι να περασετε ομορφα στο παρτακι σας, χθες πως τα περασατε?

Κατερινα μονη με τον μικρο, φανταζομαι ποσο θα του λειπουν τα μεγαλα αφου εχει μαθει να παιζει μαζι τους και να τους εχει συνεχεια!

Σας φιλώ παω να ξαπλώσω λιγακι! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς πήγαμε σε μια φίλη μου στην Κλήρου, στην ορεινή Λευκωσία. Περάσαμε από τρία εκατομμύρια χωριά και χωριουδάκια, και πάλι δε φτάναμε... Όποτε πάμε σ' αυτήν, είναι ατελείωτος ο δρόμος... Τελικά σε κάααποια φάση, φτάσαμε. Είναι πολύ ωραία εκεί που μένουν, μέσα στο βουνό, όλο δέντρα, καθαρός αέρας, αφήνουν ορθάνοιχτες πόρτες και παράθυρα και δε φοβούνται καθόλου. Καθίσαμε αρκετά, κάναμε βόλτες, παίξαμε με τα παιδιά τους, έφτιαξαν πίτσα και φάγαμε και οι άντρες μας έκαναν Κουνγκ-Φου (ασχολίαστο...).

Ο Αντρέας ήταν κυριούλης, δεν γκρίνιαξε καθόλου τόσες ώρες που καθίσαμε, αντίθετα, όλο χαρούλες έκανε κι όλοι τον ερωτεύτηκαν. Μας τη φύλαγε, όμως, στο γυρισμό. Έκλαιγε ασταμάτητα και ούρλιαζε για κανένα εικοσάλεπτο μέσα στο αυτοκίνητο. Σταματήσαμε δύο φορές και τον θήλασα. αποκοιμήθηκε και μόλις τον έβαζα στο καθισματάκι του άρχιζε πάλι το κλάμα. Τελικά σε κάποια φάση αποφάσισε να σταματήσει και κοιμήθηκε ευτυχώς...

Τελικά η τούρτα καραμέλα καλή βγήκε, αλλά δε θυμίζει και πολύ τούρτα. Είναι πολύ φλατ για τούρτα, και το παντεσπάνι λάσπωσε κάπως. Ίσως ξαναδοκιμάσω μέσα στη βδομάδα να ξαναψήσω παντεσπάνι και θα τη φτιάξω για τα γενέθλια.

Πάντως, δεν το έχω καθόλου με τη ζαχαροπλαστική.

Άντε, σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...