Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοιξιάτικες Μανούλες 2012!


Recommended Posts

Ξέρεις πως ψωνίσαμε τα μασιτικά μας?Τα διάλεξε!Ειμαι τρελλή :lol: Αλλά τις ειχα πάρει κανα δυο κ δεν τα έδινε σημασία, ε, πήγαμε στο τζαμπο κ της τα έδειχνα κ διάλεγε αυτη ποια της κάνανε εντύπωση, σοβαρά εδω και 2 βδομάδες ξετρελαίνετε με αυτα κάθεται στο γυμναστήριο της κ παίζει(έχουμε πάρει αυτο με θέμα την ζούγκλα)

Αυτά πάω να ετοιμάσω βαλίτσα θα φύγουμε Σαλόνικα στην αδερφή μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σας....τι κανετε?εμεις καλα....

εγω αναβω ερκοντισιον οταν κανει υπερβολικη ζεστη...δηλαδη τα μεσημερια συνηθως...φορανε φανελακι κ τα δυο κ εχω ανοικτο παραθυρο για να αεριζεται το σπιτι...εμεις το εχουμε στο σαλονι κ πιανει ολο το σπιτι (το εχουμε τοποθετησει σε καλη θεση κ παει παντου, δεν εχουμε κ τεραστιο σπιτι)...αν το βαλω τη νυχτα θα το βαλω στους 26 κ τα σκεπαζω κ με σεντονακι....κ ξυπναω συνεχεια να δω μηπως κανει κρυο....την ημερα παλι στους 26 το εχω...κ χωρις τα ανεμιστηρακια (που ειναι για την ενταση)..απλα ειναι δροσερα...γενικα με φοβιζει...το ιδιο εκανα κ οταν ειχα τον γιο μου μωρο....

εμενα η μπουκιτσα καθεται στο καροτσι...γενικα της αρεσουν οι βολτες....κ στο καθισμα του αυτοκινητου...μολις την βαλω στο καθισμα του αυτοκινητου ξερει οτι θα βολταρει κ κανει χαρουλες...

το εχουμε κ εμεις αυτο με τη ζουγκλα.... :lol: κοιταζεται κ στον καθρεπτη η δικια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Μάθαμε να γυρνάμε μπρούμυτα και ειναι πλέον η αγαπημένη μας ασχολία!

Που είστε οι υπόλοιπες??????????? Τι λένε τα μπεμπάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ακόμα δεν γυρνάει! Εϊναι νωρίς; Λέει όμως πολλά λογάκια και τώρα κάνει και καινούργιους ήχους (εκτός από λα και αγκού, τώρα μας λέει και νι, να).Μιλάει όλη την ώρα και τα χαμογελάκια γίνονται όλο και πιο συχνά και πλατιά! Και εγώ λιώνω!!!

Με το καρότσι ακόμα τζίφος.Δεν το θέλει με τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Τι κάνετε? Εμεις χθες κοιμηθήκαμε για πρώτη φορά στο δωμάτιο μας!Τα καταφέραμε!Σηκώθηκα δυο τρεις φορές βέβαια να τσεκάρω αν όλα πάνε καλά αλλα κατα τ άλλα κοιμήθηκα :lol:

Κορίνα ο δικός σου είναι ακόμη μικρός για να γυρίζει νομίζω, δεν θα καταλάβεις πότε θα πάρει φόρα!

Σας αφήνω κορίτσια πάω να κοινωνίσω την αναδεξιμιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο μηνα σε ολες! Τι κανετε; Εμεις ολα μια χαρα! Αρχισε και η δικια μου η μπεμπα να γυρναει πλευρο, μονο απο τα αριστερα ομως και χτες την πηρε το βαρος κι επεσε μπρουμυτα. Απο λογακια αλλο τιποτα.....μεσα στα αγουδισματα ειμαστε και στα γελακια. Δειχνουμε και τρομερο ενδιαφερον για διαφορα παιχνιδια πλεον.

Κορινα μου μη σκας με το καροτσι...καποια στιγμη θα κατσει. Δεν εγινε και τιποτα. Το φανταζομαι οτι θα θελετε να βγειτε καμια βολτα και πού να τον βαλετε αλλα τι να γινει; Το εχω περασει και το ξερω. Ζηλευα τα αλλα παιδακια στο δρομο που καθονταν ησυχα στο καροτσι τους ενω η δικια μου σφαδαζε....και τωρα που ειναι κοτζαμ γαϊδουριτσα μου λεει" Παμε με το καροτσι, οχι με το βουβου" :twisted::twisted:

Βρε κοριτσια της μπεμπας κατα τη διαρκεια της μερας της αρεσει να κοιμαται στο ρηλαξ. Μολις τη σηκωσω ξυπναει. Εκει κουλουριασμενη και κοιμαται. Ειναι καλο αυτο ή μηπως βλαπτεται η σπονδυλικη της στηλη;

Διακοπουλες κανονισατε; Θα πατε καπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Για αυτο που ρωτας Ανθούλι δεν γνωρίζω ρώτα τον παιδίατρο καλύτερα

Νομίζω μόλις κλείσουν τον 3ο και μετά κάνουν καινούργια πράγματα κάθε μέρα!Πίανει με ενδιαφέρον τα παιχνίδια εστιάζει πολύ καλύτερα στα πράγματα και πολλά άλλα

Αχ το απόγευμα πάμε για εμβόλιο :? για να δούμε

Καλό μεσημέρι σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε μανουλες?τι κανουν τα μωρακια σας?

εμεις καλα....μεγαλωνουμε κ ζωηρευουμε....ειμαστε ετοιμες για περπατημα.... :lol:

η μπουκιτσα μπουσουλαει.....κανει κατι περιεργα κ παει μια μπροστα δυο πισω..... :lol: ολη μερα θελει να καθεται ορθια κ να μιλαει.....λεει κατι δικα της..

οταν την βαζω μπορυμητα ο γιος μου της λεει ''ελα ελα'' κ αυτη κοριτσια λεει ''ελια'' τουλαχιστον ετσι ακουγεται....αφου ο γιος μου λεει μιλαει....του εκανε εντυπωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Κάναμε χθες τα εμβολιάκια μας και ευτυχώς ακόμα δεν κάναμε πυρετό, μόνο λίγο παραπάνω γκρίνια έχουμε κ πολύ μιλιτό δεν σταματάει να μιλάει σήμερα!! Ο γιατρός την είδε πως γυρνάει μπρούμυτα και ανάσκελα και της είπε "πολύ βιάζεσαι εσυ" :lol: σε ένα μήνα θα ξαναπάμε και θα μας δώσει οδηγίες για φρουτόκρεμες κ ριζάλευρο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε 2-3 μέρες που δεν βάζουμε γλώσσα μέσα μας! Δεν σταματάει να χαχανίζει κ να μιλάει! Με τον μπαμπά του ειδικά ή όταν μένει μόνος του.

Μου έχει αλλάξει το πρόγραμμα στον ύπνο του. Αν τον κοιμίσω 9, όπως συνήθως, ξυπνάει στις 9.30, 10.30 και 10.50 πριν κοιμηθεί κανονικά. Σήμερα τον κράτησα πιο αργά(αν κ νύσταζε) κ αρχίσαμε τη διαδικασία του ύπνου στις 9.30. Ξύπνησε στις 10.30 αλλά κοιμήθηκε κατευθείαν με το που τον πήρα αγκαλιά. Οπότε, λογικά, θα του πάω το πρόγραμμα του λίγο πιο πίσω, 9 μπάνιο κ 9.30 μαμ κ ύπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις κάνουμε μπάνιο στις 21:30 και κοιμόμαστε στις 22:00 και ξυπνάμε 06 με 07 το πρωι μακάρι να το κρατήσουμε το πρόγραμμα

Α!Πλέον είμαστε στη μέση στις καμπύλες υψους-βάρους , πήγαμε 5300γρ 60εκ.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

Χαθήκαμε λίγο..

Μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας κ μας τρελαίνουν ε?

Χρυσάνθη μου βιάζεται να μεγαλώσει η δικιά σου!Αχ τί μας περιμένει :lol::lol::lol:

Εμείς είμαστε πολύ καλά,αν εξαιρέσουμε το άλμα που περασαμε την προηγούμενη εβδομάδα κ τα είδα όλα!Δεν κοιμόταν καθόλου κ όλη μερα γκρίνιαζε..Ευτυχώς απο εχθές είναι πολύ καλύτερα!Απο τότε που μας πιάσαν οι ζέστες ξυπνάει το βραδυ 3-4 φορές.ΑΛλες φορές τρώει 3-4 λεπτά κ ξανακοιμάται,άλλες πάλι τρώει κανενα 20λεπτο.Ευτυχως κοιμάται αμέσως κ δεν γκρινιάζει!Σήμερα θα πάμε στον γιατρό να κάνουμε το εμβολιάκι μας,να δούμε κ πόσο βάρος πήραμε.Πιστεύω τα 7,500 τα φτάσαμε,άντε να δούμε..

πριν 2 εβδομάδες πήγαμε κ θαλασσίτσα κ ο μικρός τρελάθηκε..πλατσούριζε σαν τρελός τα ποδαράκια του!Απο τότε κάθε βραδυ που κάνουμε μπανάκι γινόμαστε όλοι μούσκεμα,χτυπάει χέρια πόδια κ γεμίζει νερά παντού!

Κ ο δικός μου όλη την ώρα λέει τα δικά του.Εχει δυο εβδομάδες που έμαθε να τσιρίζει κ μας ακούει όλη η γειτονιά!!!

Στην δουλειά επιστρέφω 01/08 κ δεν θα ξαναπάρω άλλη άδεια μέχρι τέλους του έτους :( οπότε το απόγευμα ο γιατρός θα μου δώσει οδηγίες για τις αντλήσεις αλλά κ για τα γεύματα του μικρού.Να δούμε αν θα μπορώ να του δίνω κανένα φρουτάκι να γλυτώνω κανένα γεύμα απο το γάλα.

Θα επανέλθω αύριο με τα νέα μας..Μόλις ξύπνησε!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νωρίς δεν γυρνάς Χρύσα?Δεν σου δίνουν το εξάμηνο?Εγώ με το καλό πιάνω Νοέμβριο κ αν βάλω κ 3 βδομάδες άδεια γυρνάω μεσα Δεκεμβρίου και το σκέφτομαι πολύ τι θα κάνω με την ζουζούνα με τα κ***ωράρια του συζύγου κ τα δικά μου, θα πρέπει να την μετακομίσω στην μαμ'α μου :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν θα πάρω τίποτα Χριστινάκι!Ούτε μειωμένο,ούτε εξαμηνο!Τα υπόλοιπα αδείας περασμενων ετων καθώς κ όλη την άδεια του 2012 κάθομαι τώρα! :(:(:( Ε[ιστρέφω με φουλ ωράριο 8-10 ώρες!!

Να δω πως θα τα καταφέρω με τον θηλασμό..Θα το παλέψω όμως..

Πολύ δύσκολα θα είναι.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο κουράγιο! Βοήθεια θα έχεις ελπίζω ,και γω όταν γυρίσω τέτοια ωράρια θα τραβάω απλα θα διακυμαίνονται απο τις 06το πρωι με με 00 το βράδυ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας.....τι κανετε?εμεις καλα...

χρυσα επιστρεφεις πολυ νωρις....κ πολλες ωρες?το μειωμενο δεν μπορεις να το παρεις?

η δυσκολια θα ειναι οταν θα εισαι στην δουλεια κ θα ποναει το στηθος.....οταν θα φτανεις σπιτι θα βγαζεις κ μισο λιτρο γαλα :lol: ετοιμο για την επομενη ημερα....

κοιτα αντλησεις καθημερινα γαλα στην καταψυξη κ δεν θα εχεις κανενα προβλημα....εγω ετσι κανω τουλαχιστον...απλα δωσε απο τωρα μπιμπερο γιατι θα δυσκολευτεις...η δικια μου 3,5μηνες εκανε να το δεχτει.....τωρα πινει 100μλ ανα δυωρο....

εντωμεταξυ εγω την εμαθα μπιμπερο κ οχι ο μπαμπας.....δεν το δεχοταν με τιποτα μονο οταν τις το εδινα εγω επινε....σιγα σιγα την ταιζα κ την εδινα στον μπαμπα με το μπιμπερο κ ετσι συνδιασε κ τον μπαμπα με το φαγητο....εγω ημουν το φαγητο ουτως η αλλως.... :lol: κ πιπιλα περνουμε πολυ καλα....της beaba οπως εχω ξαναπει....τελικα αυτα που λενε οσα μωρα θηλαζουν δεν περνουν πιπιλα δεν τα πιστευω....κ οτι ενα μωρο θα μαθει μπιμπερο αν δεν το δινει η μαμα....απλα πιστευω (αποδειξη τα παιδια μου) οταν βαζεις κατι νεο στην ζωη του μωρου, πρεπει να εχεις ηρεμια κ υπομονη....κ πετυχαινει....ολα θελουν ηρεμια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο εμένα..

Χριστινα μου ευτυχώς απο 1 Αυγουστου παίρνει άδεια η μαμά μου κ θα τον προσέχει,μετά απο Σεπτέμβρη θα αναλάβει η πεθερά μου!!Δόξα τον Θεό τις έχω κ τις δυο κοντά μου!!

Χρυσάνθη μου ήδη έχω μια μικρή τράπεζα κ τώρα όποτε μπορώ αντλώ..Πήγα κ πήρα το swing για μεγαλύτερη ευκολία.Δεν έχει καμια σχεση με το mini electric!!Ο μικρός παίρνει μπιμπερό,το δοκίμασα πριν απο μια εβδομάδα,του το έδωσε η μαμά μου!Το πήρε μετά απο 2 μηνες!!!Έχω το calma k βολεύει πολύ!Δεν δυσκολεύτηκα καθόλου με αυτο κ δεν νομίζω να έχω πρόβλημα!Όσο για την πιπίλα πήγα κ πήρα της beaba κ δεν την θελει ούτε αυτή!Πίστεψέ με απο υπομονή έχω γαιδουρινή!1,5 μήνα προσπαθώ κάθε μέρα με πολύ ήρεμο τρόπο αλλά δυστυχώς δεν...Ισως είναι μερικά παιδιά πο απλά δεν την παίρνουν..Μακάρι αργότερα να την πάρει λίγο..

Να σας πώ κ τα νέα μας.Πήγαμε εχθες στον γιατρό για το εμβόλιο!Φτάσαμε τα 7600γρ κ τους 66 πόντους!Μεγαλώνουμε...

Μιλήσαμε κ με τον γιατρό κ μου είπε πως αφου κλεισει τους 5 μηνες μπορω να του δώσω σιγά-σιγα φρουτάκι..Θα ξεκινήσουμε με πεπονάκι ή με καρπουζάκι...Άντε να δούμε..2-3 μερες θα φάει κ μετά θα πάμε για να μας πει πως θα συνεχίσουμε..

Ευτυχώς απο το εμβόλιο δεν μου έκανε πυρετό,έχει απλά λίγη γκρινια παραπάνω..

Ευκαιρία τώρα που κοιμάται να κάνω κανενα φαΐ..τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα κ την πιπιλα αργησε να την παρει....2 μηνες εχουμε που την πηραμε....εγω πηρα αυτες που ηταν ορθοδοντικες καουτσουκ....μονο αυτες περνει...κ μονο οταν θελει να κοιμηθει γιατι ειχαμε ενα θεματακι....εβαζει τον αντιχειρα στο στομα...εντωμεταξυ ειναι λιγο ασχημη συνηθεια να βυζαινει το δακτυλο γιατι ειναι δυσκολο να το σταματησει μετα....κ τωρα με την πιπιλα δεν το κανει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα το swing εχω κ εγω....το καλυτερο...εχω κ το aventn καλο κ αυτο αλλα με ποναει λιγο....αλλα ειναι πιο γρηγορο απο το swing....

σημερα θα παμε πρωτη φορα βολτα με sling.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k εγώ αυτην πήρα αλλά νομίζω με σιλικόνη..ετσι κ αλλιώς όμως δεν προλαβαινει να μπεί στο στόμα του!Μόλις δει πιπίλα το σφραγίζει :lol:

Τώρα θα κάνετε την πρώτη σας βόλτα?Αχ δεν ξέρεις τί χάνεις..Εμένα το λατρεύει ο δικός μου,έχει ρίξει κάτι ύπνους.τώρα με την κάψα δεν το πολυχρησιμοποιώ γιατί έχει διπλό ύφασμα κ είναι μαύρο.Είμαι σχεδόν έτοιμη να παραγγείλω ένα ανοιχτόχρωμο τώρα ,πιο δροσερό αλλά δεν ξέρω τί να πάρω σλινγκ πάλι ή μει ται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα κ μενα την σιλικονη δεν τη θελει....η αλλη ειναι πιο κοντα στο δερμα μας....η ορθοδοντικη ειναι λιγο περιεργη..οχι πλατια

εμενα ειναι το ριγε το πρασινακι απο το αστερακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον δεν το είχαν αυτο το σχέδιο!Κ καουτσουκ ειχε μόνο σε ροζ χρωμα γι αυτο πήρα την γαλάζια που όμως ηταν σιλικόνη.. :(

Δεν πειράζει τόσες πήρα τζάμπα..Τώρα δεν ξαναπαίρνω άλλη,αν δω ότι κάποια στιγμή αρχίζει κ την δέχεται θα πάω να πάρω απο 6+..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα το ριγε το πρασινακι ειναι το sling... :oops::oops::oops::oops: τα εγραψα γρηγορα....το δειχνει κ κατω κατω στην διαφημηση....στη σελιδα μας

εγω τις πιπιλες της πηρα ο-6μηνων,.....τωρα θα ξαναπαω γιατι εχω μια...με την αποστειρωση χαλανε γρηγορα....με φοβιζουν πολυ οι πιπιλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

Τι ζέστα πάλι σήμερα!!Αρχισε να συννεφιάζει τώρα. Και μεις παιδευόμασταν με τις πιπίλες της σιλικόνης δεν την θέλει καθόλου μόνο καοτσούκ και μόνο της ΜΟΜ την πλακουτσωτή,δοκιμασα καμια δεκαριά αυτη την βόλεψε ,το καλό είναι οτι την θελει μόνο όταν νυστάζει.

Εμεις έχουμε απο τους άλλους τους κλασικούς μάρσιπους αλλα δεν μας βολεψε κ πολύ κ τώρα με την ζέστη μόνο καρότσι ευτυχώς της αρέσει πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...