Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΨΙΜΟ ΝΥΧΙΩΝ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.......


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑ..............ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΤΕ............ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΑ ΒΑΦΑΤΕ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΕΓΚΥΕΣ???????ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΜΜΕΝΑ.....ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ??? :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω την αληθεια ο γιατρος μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει προβλημα γιατι δεν διαπερναει το μανο το νυχι.αν θελω μπορω να τα βαψω.αλλα δεν το εχω κανει μεχρι τωρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα νυχια επιτρεπετε να τα βαφετε στην εγκυμοσυνη

κ τεχνητα μεχρι τελος του 5ου μηνα επιτεπετε!!!!

αυτα ειναι κουφα!!!το βερνικη δεν περναει μεσα απο το νυχι,θα ξεχασω κ αυτα που ξερω με τα τοσα μη που λενε!!!!!

απλα οταν πας να γεννησεις πρεπει να τα εχεις καθαρα τα νυχια σου..

κ να μην βαζεις τεχνητα μετα τον 5ο μηνα γιατι απο τον 6ο δεν ξερεις ποτε τι γινετε!!!

εχω πελατησες που βαζουν μεχρι κ μονιμο βερνικη δεν υπαρχει κανενα απολυτος προβλημα!!!!δεν περναει τιποτα μεσα απο το νυχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου ρε Έλενα με τις απορίες σου!

Εγώ νύχια χεριών δεν βάφω σχεδόν ποτέ, έτσι δεν τα έβαψα ποτέ στην εγκυμοσύνη. Των ποδιών, όμως, όλο το καλοκαίρι τα έχω βαμμένα, γιατί μου φαίνεται απαίσιο το πέδιλο με άβαφο νύχι. Τα είχα λοιπόν βαμμένα συνεχώς, και τα ξέβαψα όταν μπήκα στον μήνα μου. Δε ρώτησα το γιατρό, αλλά με έβλεπε και ποτέ δεν είπε το παραμικρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχουν και ασφαλη βερνικια..

φυσικα και επιτρεπετε το βαψημο των χεριων..και των αμμιλων..αλλιως ολες οι κομμωτριες και οι αισθητικοι να βγαζανε προβληματικα παιδια...

Παντως κατα τη γεννα οποιος και να ειναι τοκετος, ειναι καλο να μην ειναι βαμμενα γιατι απο το χρωμα των νυχιων καταλαβαινουν καποια θεματα επικινδυνα για την εγγυο..

Αννα Μαρια εγω παλη το καλοκαιρι τα εχω βαμμενα με διαφανο βερνικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω δεν εβαψα τα νυχια σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης, ουτε εβαζα κρεμες ενυδατικες προσωπου ,σωματος κλπ και ουτε κολωνιες.

Δεν εβαψα ουτε τα μαλλια 9 μηνες και εμοιαζα με 10 χρονια μεγαλυτερη. :shock:

Θεωρησα πως 9 μηνες πρεπει να κανω καποιες 8υσιες γιατι δεν ημουν μονη.

Συγκεκριμενα χρησιμοποιουσα οικολογικα προιοντα της olivella που ειναι απο ελαιολαδο.

Ολα αυτα μεχρι που σταματησα το 8υλασμο. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια,επιτρέπεται κανονικά το βάψιμο των νυχιών και χεριών κ ποδιών,με την μόνη διαφορά των χεριών πρέπει να ξεβαφτούν πριν την γέννα! Η κουμπάρα μου είναι μανικιουριστ και το έχει ψάξει και έχει και πολλές πελάτισες που πάνε να φτιάξουν τα νύχια στα ποδαράκια τους πριν γεννήσουν! Και σε μένα το ίδιο θα κάνουμε!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...