Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φίλες μου,

Δεν θα γράψω πολλά γιατί δεν τα θυμάμαι και όλα όσα διάβασα...

Να πω καλή επιτυχία σε όσα κοριτσακια έχουν γιατρο τις επόμενες μέρες και καλοριζικα τα πράγματα σε όσες έκαναν τις αγορές τους.

Αλέκα μήπως κουραστηκες πολύ με δουλειές,ξεκουρασου όσο μπορείς και περιμένουμε νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia. Ti kanete.

Simera espasan ta neura mou, den eixa reuma oli mera mexri tis 3!

Este kai mena meta ti b-epipedou mou kanei doppler kathe fora, den diaferei polu apo tous uperixous apla auto pou eipe kai esu blepei ti roi tou aimatos kai tou paidiou kai tou lwrou kati aggeia pou trefoun to mwro kai tou egkefalou.

Mariagiorgos polu glukia fwto.

Aleka kai egw tin teleutaia ebdomada exw thema me ti mesi mou kai me ponaei sunexeia....giauto rwtisa mipws kserei kamia an auto krataei mexri telos giati oute na katsw se karekla den mporw polu wra, opou paw kathomai miso ksaplwti, einai tragiko.

Elpizw na sou perasei kai sena.

Kangaroo kala na perasete! Fae ena trigwno panoramatos kai gia mena!!

Ta xalia thelw kai gw na ta bgalw giati kratane polu skoni, alla perimenw na erthei h mama mou gia boitheia giati kai na ta bgalw pws ta plenw...eutuxws erxete h mamaka se 2 ebdomades kai tha me boithisei me to spiti kai ta mpalkonia giati twra pou teleiwsan apo eksw oi mastoroi h katastasi einai tragiki....kai me ti mesi mou de mporw na kanw tetoies douleies, molis ksekinisw pianomai kai ponaw oli mera.

Nancy se blepw etoimi gia genna!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια τι ωραιος υπνος και βαθυς ηταν αυτος? τον καταευχαριστηθηκα! αφηστε που ξεκουραστηκα και τωρα ειμαι περδικι! εκτος απο τη μεση που απο χθες με ρημαξε σαν να με καινε με σιδερο νιωθω στη μεση, ειχα πονους χαμηλα στο κουτι μου(που εμαθα τη μικρη και το λεει) συνεχομενους μεχρι που με επιασε και ενας σφαχτης στη λεκανη και εμεινα διπλωμενη!ετσι κοιμηθηκα, το απολαυσα και τωρα αντε να ξανακανω καμια δουλιτσα μεχρι ναρθει ο συζυγος, φαι εχει απο χθες ετσι και αλλιως!

χρονια πολλα κοριτσαρα μου αλλα τοσες νυχτικες τι θα τις κανεις???? βρε καλη νυφη ελα να το πεις και στη δικια μου μπας και μου παρει εστω ενα βρακι!!!

μια χαρα ειμαι μην ανυσηχειτε... ενταξει εβαλα αρκετο κωλο κατω ας κανω καμια δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκιτσες μου και καλο σαββατοκυριακο να εχουμε.

Μπηκα μονο να πω στην τσεβουλα μας τις ευχες μου .............ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Εμεις αυριο αναχωρουμε για βεροια και θα επιστρεψουμε την ΤΡιτη. Τη Δευτερα το πρωι εχουμε ραντεβου στον γιατρο και ανυπομονω να δω τη νεραϊδουλα μου :):):):):):):)

Σας φλω ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια,τι κανετε;

σας διαβασα κ χθες αλλα δε προλαβα να σας γραψω γιατι επρεπε να παω να παρω το παιδι απο τη πεθερα μου.

ξεκινησα κ δουλεια κ παλι δεν την παλευω αλλα οπως το υπολογισα εχω περιπου 1 μηνα κ κατι μερες να σταματησω κ ανυπομονω.τοτε θα εχει κ γενεθλεια ο αντρας μου κ αυτο του ελεγα οτι μαζι του θα κανω κ εγω γιορτη που σταματησα τη δουλεια.παντως καμια σχεση οπως οταν ημουν πριν τον αντωνη.τωρα δε καθομαι καθολου.αλλα καθολου.ενω τοτε σχολαγα κ δε με ενοιαζε τιποτα.

αχ τα χαλια τα σκεφτομαι κ εγω,βασικα εγω δεν θα ασχοληθω αλλα ο αντρας μου ο οποιος ετσι κ αλλιως τα μαζευει παντα μονος κ καποια τα πλενει ταρατσα κ καποια τα στελνουμε εξω.βασικα του σαλονιου εξω γιατι ειναι πιο καλα κ τα αλλα εκεινος.κ επειδη γενικα με βοηθαει κ εγω δε μπορω να του χαλασω χατηρι να μη παει για ενα καφε,δεν εχω κανενα προβλημα,φυσικα δεν το παρακανει κ εγω γενικα εδω που μενουμε οι φιλες μου εχουν κ αυτες παιδια κ δουλευουν κ δε μπορω ευκολα να βγω αλλα αν μπορουσα να βγω δεν θα ειχαμε κανενα θεμα,θα τον κραταγε τον αντωνη.καλα ειδικα παλια πριν παντρευτουμε κ επειδη δουλευε κ κυριακες κ σαββατο βραδυ κ αργιες με παρακαλαγε αν θελω να βγω με φιλες μου.κ ουτως η αλλ ως εβγαινα πιο πολυ αλλα οπως λεει κ η αλεκα οταν κανεις παιδι αλλαζουν πολλα,εγω εχω αλλαξει σε πολλα που πιστευα.

οσον αφορα το οικονομικο,ειλικρινα με πιανει απελπισια κ δουλευουμε κ οι δυο,βεβαια ο μισθος μου παει στο δανειο κ ουσιαστικα περναμε με του αντρα μου κ καποιες φορες τσονταρουν κ οι γονεις αλλα κ γι'αυτους εχουν δυσκολεψει τα οικονομικα,εγω τρεμω στην ιδεα να μεινω χωρις δουλεια,αν κ δεν την θελω αλλα πρεπει,ειναι θεμα επιβιωσης για εμας,αν δεν ειχα το δανειο δε με ενοιαζε κ τοσο.σας ακουω που ψωνιζετε διαφορα,εγω πραγματικα δεν εχω μεχρι τωρα το περιθωριο να ψωνισω κ επειδη θα πρεπει να παρω καποια πραγματα αργοτερα να δω πως θα μπορεσω.απο το καλοκαιρι μου εχει μειωθει κ ο μισθος 220 ευρω.δηλ δε ξερω τι θα γινει.να δω που θα βρω να παρω κρεβατακι του αντωνη..τελοσπαντων,ως τοτε θα βρεθει λυση,παντα βρισκεται η λυση.

θελω παγωτο τωρα.

α κ για το οικονομικο που αναφερατε για μενα δεν υπαρχει λεφτα σου κ λεφτα μου απο τη στιγμη που παντρυτηκαμε κ μοιραζομαστε υποχρεωσεις του σπιτιου,εγω δηλ σημερα δεν ειχα ουτε ευρω να παρω εισητηρια να παω στη δουλεια μου,δηλ δε θα μου εδινεκ γενικα να εχω πανω μου,ανθρωπος ειμαι κ κατι μπορει να μου συμβει.καλα βασικα ευτυχως που πληρωθηκε κ ο αντρας μου σημερα γιατι αλλιως δε θα ειχα ουτε για τυροπιτα. :roll:

αυτα κ απο μενα,παω να παρω παγωτο τωρα,μου την εδωσε.αμαν πια με αυτο το φαι.πιστευω φταιει κ το τσιγαρο παντως,δηλ δε καπνιζω πια κ ειναι κ η εγκυμοσυνη κ ολο το φαι σκεφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ξεχασα να ευχηθω στη τσεβουλα να ζησετε κοπελα μου κ με το καλο το παιδακι σας!!!

πολυ γελασα με αλεκα κ εξουσιοδοτηση! :lol::lol::lol:

κ εγω ειχα κανει πολιτικο πριν τον θρησκευτικο λογω του δανειου.

πασχαλιστακι μου να πανε ολα καλα που θα δεις το κοριτσακι σου μεθαυριο!!

αχ κ εγω σε δυο εβδομαδες περιπου εχω ραντεβου με τον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΠΡΑΒΟ ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!

ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ Κ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΟΡΙΑΚΑ.ΛΕΡΩΝΟΥΜΟΥΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΛΛΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΕΒΑΖΑ ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..ΜΕ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ Κ ΑΥΤΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΒΡΩΜΙΚΗ .ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ Κ ΑΣ ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΑΛΩ..

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΩ..ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΑΡΙΑΔΝΗ Κ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ.Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ!Κ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΚΟΥΛΟ!ΝΑ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΔΑΝΑΗ!Κ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΑΝΘΗ-ΔΙΟΝΥΣΙΑ!ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΜΑΜΑΣ Κ ΤΗΣ ΜΗΤΡΙΑΣ!!!ΤΟ ΑΣΧΕΤΟ!!ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ!ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ Κ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ!

1)ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΔΑΝΑΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΘΗ Κ ΤΟ ΔΙΟΝΥΣΙΑ

2)ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΟΥΤΕ Κ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ.ΕΠΟΜΕΝΩΣ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΗΓΑΔΙ ΚΑΤΟΥΡΗΣΕ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΤΣΙ;;;;ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ Κ ΔΕ ΘΑ ΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ ΕΤΣΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ;ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΝΑ;Κ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟΥΣ Κ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!!ΤΑ ΠΗΡΑ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ!ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ χρόνια σου πολλά ότι επιθυμείς.

Συμφωνώ μαζί σου το τρίτο όνομα να είναι ουδέτερο για να είναι όλοι ικανοποιημένοι. Πες του αν μου κανείς και τέταρτο να το συζητησουμε :lol: lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΨΑΧΝΑΜΕ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟ ΟΝΟΜΑ Κ ΞΑΦΝΙΚΑ...ΤΟΥ ΡΘΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ Κ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΜΑΝΑΔΩΝ ΤΟΥ!!ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΟΥΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!Κ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΜΑ ΠΕΙΣΜΩΣΕΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ Κ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΒΓΑΔΕΣ!ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ Κ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ! :lol::lol::lol::lol: ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μετα απο λιγη ξεκουραση μπηκα να δω τι κανετε...................

ελενα μου κανε υπομονη αφου οπως λες θα ερθει η βοηθεια της μαμας σε 2 βδομαδες και θα σου λυσει τα χεριαααααααααααααααααααααααα οι μαμαδες ειναι θεες οταν τις χρειαζομαστε ειναι τελικα παντα εκει :D

αλεκα μπραβο που εισαι καλυτερα αλλα μην παρεις θαρρος τωρα και γινεις με τις δουλειες χειροτερα

πασχαλιτσακι μου καλο ταξιδι να εχετε και με το καλο την δευτερα να δειτε την μικρουλα σας

βικακι σε καταλαβαινω απολυτα εμας κυριος και σταθερος μοισθος ειναι ο δικος μου και ο αντρας μου ειναι ελαιοχρωματιστης και μπορει τον χειμωνα να μην εχει καθολου δουλεια και το καλοκαιρι να εχει αλλα οταν δεν εχει περναμε λιγο δυσκολα δοση δανειου σουπερ μαρκετ κτλ

οσο για τον καφε και μενα μια απο τα ιδια ειμαστε δεν εχουμε προβληματα τετοια οποτε θελω κραταει τα παιδια και αν εκεινος θελει η ερχονται οι φιλοι του σπιτοι η θα βγει εξω σπανια ομως συνηθως ερχονται εδω ειμαστε μια χαρα σε αυτο το θεμααααα και χαιρομαι πολυ γιαυτοοοοοοοοοοοο

και με το καλο βικακι μου σε 2 βδομαδουλες να δεις και συ την μικρουλα σου

νανσυ μου καλα εκανες και με το δικιο σου τα πηρες και μεις οταν ειπαμε οτι θα βγαλουμε ενα ασχετο ονομα την μικρη η πεθερα μου λιγο αντεδρασε αλλα τα ειπε μονο στον αντρα μου -ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΙΤΕ ΓΙΩΡΓΙΑ??????-γιατι να την πω γιωργια δεν καταλαβα και μενα η μαμα μου που κατουρησε και μου αρεσει το δικο της-δημητρα-πιο πολυ αλλα δεν με ενδιαφερει εμεις καναμε το χρεος με τους γιους μου και τους 2 παππουδες φτανει πια εχει ακομα η πεθερα μου ενα γιο και 2 κορες αν και εφοσον κανουν παιδια ας βγαλουν εκεινα καποιο με το ονομα της εμεις τελικα κλεινουμε στο μελινα μαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια πολύ με απασχολει το όνομα. Ο άντρας μου σε αυτό το θέμα είναι της παλιας σχολής και θέλει να βγάλουμε τη μαμα του ( Παρασκευή). Δεν μου αρέσει το όνομα αλλά δεν έχω και πρόβλημα γιατί για την πεθερά μου και τον πεθερό μου έχω να πώ μόνο τα καλύτερα...

Αυτό που με τσαντίζει είναι ότι ο αδερφός του που έκανε κόρη, είχε πει ότι θα την βγάλει Παρασκευή και τελικά τον έπεισε η γυναίκα του και την έβγαλαν Βίβιαν (έτσι την είπε ο παπάς και έτσι την έγραψαν στα χαρτιά) με το πρόσχημα ότι επειδή θα έχει και ρωσικη υπηκοοτητα (η γυναίκα του είναι ρωσίδα) να μην έχουν πρόβλημα στα χαρτιά...εγώ αυτά τα λέω μα...ες. Τότε η πεθερά μου στενοχωρήθηκε γιατί στην ουσία ήταν σαν να την κοροίδευαν τόσο καιρό.

Θα μου άρεσε να βγάλω το όνομα του πεθερού μου (Ανδριάννα) αλλά μου λέει ο άντρας μου κι αν κάνουμε μετά αγόρι??

Και μέσα σε όλα αυτά εγώ είμαι μοναχοκόρη και η μάνα μου θεωρώ ότι έχει μια ελπίδα ότι θα την βγάλω..

Πρόβλημα...Τελοσπάντων, το έχω απωθήσει αυτό το θέμα και περιμένω να γεννήσω και να πάνε όλα καλά και μετά βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το θεμα με το ονομα ειναι παντα δυσκολο λεμε ολοι οτι ενταξει δεν θα προβληματιστουμε αλλα οσο πλησιαζει ο καιρος αρχιζουν

πως θα το πειτε? και τετοια

και δεν θα βγαλεις του μπαμπα μου μετα τι θα πουν και τελικα κουραζεσαι και λες καλα να ναι το παιδακι και ας δωσω τοπο στην οργη τι αλλο να κανουμε

εγω χαιρομαι και κατι ζευγαρια που λενε εμεις ειτε ενα ειτε 2 ειτε τρια κανουμε θα τα πουμε με ασχετα ονοματααααααααα και ετσι ξεκαθαριζουν την θεση τους απο την αρχη γιατι μετα ουτε οδυσσεα ουτε αλεξανδρο ουτε φιλιππο ουτε αχιλλεα ουτε ιασωνα πχ θα ακουγαμε ενα γιαννη ενα γιωργο εναν δημητρη ολοι μαζι θα μασταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη συμφωνω απολυτα...μην συζητατε απο τωρα για τα ονοματα,ας γενησετε με το καλο κ μετα ολα θα κανονιστουν.εγω δε ξερω ρε κοριτσια ειμαι πολυ προληπτικη,κ εμενα μου περνα απο το μυαλο αλλα δε κολαω,ολο λεω ας πανε ολα καλα κ βλεπουμε.καλα κ μενα ο αντωνης του πεθερου μου εχει το ονομα κ μαλιστα ο ανθρωπος σκοτωθηκε κ εδω κ πολλα χρονια,ο αντρας μου ηταν 8 χρονων οποτε δεν το συζητουσε κ φυσικα το καταλαβαινα.κ εγω τη μαμα μου θελω να βγαλω αλλα ακομα δε λεω τιποτα.αφροδιτη δηλαδη.εγω παντως ενας λογος που κ χρηματα να ειχα δε θα ψωνιζα ειναι αυτος,δηλ το οτι ειμαι λιγο προληπτικη.κ στον αντωνακη απο τον 7ο μηνα ξεκινησα.αλλα αυτα ειναι πολυ προσωπικα,εγω ετσι αισθανομαι,ισως γιατι την επαθα κιολας με το πρωτο μωρακι.

για μενα μην αγχωνεστε κοριτσια.

εχω κ εγω νευρα με κατι αλλο..πηγα να παρω το παιδι απο τη πεθερα κ ηταν εκει η κουνιαδα μου.κ κατι λεγαμε με τη πεθερα για τα χαρακτηρηστικα της μπεμπουλας που την ειδα σε 3d στη β επιπεδου κ λεγα εχει το κεφαλι του μπιλακου(του αντρα μου) κ πεταγεται η πορδη η κουνιαδα κ λεει μια χαρα ειναι το κεφαλι του κ λεω γιατι εγω ειπα οτι δεν ειναι;;γιατι για να το λες αυτο υπονοεις...κ γελουσα.φουντωσα τοσο πολυ που απο τα νευρα μου δε θυμαμαι τι ειπαμε,δε συνεχισαμε κ πολυ αλλα συνηθως δεν εχουμε τετοια κ ακομα κ να μας πειραξει κατι η μια στην αλλη προσπαθουμε να μη το κανουμε θεμα.τωρα τι την επιασε δε καταλαβα...αντε με την ηλιθια.τα χω παρει πολυ χοντρα.λες κ εγω ηθελα να θιξω τον αντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα γεμιστα μου φουσκωτα κοριτσακια!!!!!!!!!

τι μου κανετε?

γεια σου βρε αλεκακι..μου αρεσε που θα μου κανεις ξεχωριστη λιστουλα... :D:D:D αναμενω η παπιοποντικομανουλα :lol::lol::lol::lol: ξεχασα να σου απαντησω..ναι καισαρικη θ ακανω κοριτσακι μου..οπως και στο λυδακι ..παπακι μου...

σημερα πηγα χοντος εψαχνα ενα συγκεκριμενο μολυβι χειλιων δεν το βρηκα..απο την απληστια μου :oops::oops: πηρα ενα κααααπως παραπλησιο αλλα τελικα μου βγηκε αρκετα σκουρο και τι εκανα η τρελη με την κοιλια στο στομα :lol::lol::lol::lol: τους εβαλα για νανι...και πηρα το τουτου βρηκα παρκινγκ κοντα στο μετρο...πηρα και την κοιλιτσα μουυυυυυυυ :lol::lol::lol: και κατεβηκα κεντρο... :roll: και πηγα χοντος πηρα το μολυβι που μου χε τελειωσει και επ'ευκαιρια αγορασα και μια νυχτικια για το μαιευτηριο...τωρα εχω δυο καινουργιες...θελω αλλα μια...

γυρισα λιγακι κουρασμενη...αλλα αν μου κολλησει κατι θα το κανω ..

βρε κοριτσακια μου...εχω αρχισει και νοιωθω μια δυσφορια απο το απογευμα και μετα...νοιωθω οτι θα σκασω... :oops::cry::cry: με πιεζει στο διαφραγμα...μαλλον θα ναι δυσκολες οι επομενες ουτε 4 βδομαδες που χουν μεινει...ειδωμεν...αντε ποντικουλη μου να ρθεις νασε δωωωωωωω...

α καλα μην γελασετε ..τον ειδα τον ποντικουλη...ονειρο σας το πα? :lol::lol::lol: βεβαια ηθελα να ναι λιγο πιο ομορφουλης...και η πλακα ποια ειναι...πηγα να τον σηκωσω και ηταν πολυυυυ βαρυς...αντε να δουμε φατσουλα γιατι μονιμως μου ναι με την πλατη γυρισμενη.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι και γώ είμαι λίγο προληπτική. Και στα ψώνια αυτός είναι ένας λόγος που καθυστέρησα. Έλεγα να κάνω πρώτα τη β επιπέδου και βλέπουμε. Ε, μετά ηταν το Πασχα και το διάβασμα και είπα καλύτερα τώρα που θα έχω μπεί στον 7ο. Αλλωστε αν έχεις κάνει έρευνα και έχεις και το χρήμα :D , δεν είναι και καμιά φιλοσοφία, ούτε παίρνει πολύ χρόνο. Ευτυχώς πάντως με έχουν βοηθήσει πολύ εδώ τα κορίτσια.

Ο γιος σου είναι κούκλος, να τον χαίρεσαι και να τον δεις όπως εσύ θες!!

Καρολινάκι, κάνε υπομονή, εσένα λίγο σου έμεινε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki δεν ξερω εσυ τι λες απο τη στιγμη που αποφασισε ο γιος σου το ονομα... καταχωρηθηκε το μελινα

αριαδνη αμα της το ελεγαν νωριτερα οτι θα την ελεγαν βιβιαν δεν θα την πειραζει... η σαντυ βαφτιστηκε κυριακη της μαμας μου το ονομα αλλα ποτε δεν το ακουσε το Κυριακη... και μενα η κορη μου πηρε τη αυστραλεζικη υπηκοοτητα αλλα σαν σαντυ οχι ως κυριακη... βρε βρισκουν και τα κανουν αυτο ξερω εγω ασε μη πω καμια χοντραδα και δεν κανει...

νανσυ ο αντρας σου ειναι απαιχτος.... καλα πως του'ρθε εδω ειχε βγαλει λιστα ποια ονοματα του αρεσουν και διαλεγαμε και τωρα τα αλλαξε???? τι να πω εσυ επεμενε στο Αριαδνη και χεσ τον (σορυ κιολας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τα σηκωσα τα χαλια και σκουπισα και σφουγγαρισα... αυριο το πρωι θα παω να παρω ευχη για την εικονα και το φυλακτο του πετρου και μετα παλι δουλιτσες αφου πρωτα πιω και ενα καφεδακι...

παω για μπανακι και νανακια παλι νυσταξα η μουλαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bikaki o gios sou einai kouklaki. Min afineis ton eauto sou na stenaxwrietai gia to oikonomiko...einai polu duskola gia olous mas...alloi exoun perissotera kai alloi ligotera, alla egw auto pou skeftomai einai oti kserw atoma pou exoun oikogeneia kai den exoun douleia...opote as leme pali kala pou exoume mia doulitsa kai toulaxiston tha palepsoume.

Nancy egw tha imoun apoliti kai den tha ton afina na mou to ksanasuzitisei kan. Kai bebaia einai adiko, pisteuw oti to ena prepei na einai oudetero. An den upirxe allo tha sou elega na ta bgaleis kai ta duo oudetera, alla afou exete bgalei apti mia pleura, bgalte ena kai aptin alli kai to allo kati pou sas aresei. Exeis dikio pantws kai gw tha ta 'xa parei.

Rapanaki exeis polu dikio. Emena h mama mou parolo pou exei toses upoxrewseis erxetai aptin alli akri tis gis kai tha meinei kai 5 mines na me boithisei. Kai otan einai edw h glukia mou ta kanei ola. Oso gia to onoma, pali opws eipa kai sti Nancy sumfwnw kai me sena na to bgalete asxeto. Emas einai polu diakritikoi pantws oute kan mas exoun rwtisei tipota gia onoma, oute apo ti mia pleura oute apo tin alli.

Ariadni mou, ksana gia to onoma tha pw...kai sti diki sou periptwsi egw tha elega tou antra mou oti afou einai koritsi bgazoume tis mamas mou kai an bgei to allo agori tou mpampa sou giati sugnwmi tha bgaleis twra tis mamas tou kai an to allo einai agori pali tou mpampa tou??? Auto to thewrw adiko kai episis opoios antras exeis tetoia kollimata tha tou tin elega sta isia.

Aleka min to parakaneis me tis douleies kale. kai egw ekana kapoies simera alla exw arxisei kai "akouw" kai to swma mou pio polu twra giati me pianoun kati perierga piasimata sti mesi kai diplwnw apton pono.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελοοο!!

Εβαλα πλυντηριάκι τα καινουρια μας πραγματάκια!!!Ρε κορίτσια αυτο που λένε να μην απλώνουμε τα μωρουδιακά νυχτα...να το πάρω σοβαρα?????

Πάντως θα αφήσω την απλώστρα μέσα απόψε.

Τώρα ψάχνω σιδερο κουνουπιέρας γιατι τα τζαμπο δεν είχαν.Εσεις απο που πήρατε?απο λητώ?

Είδα μερικά στο oneira.gr αλλα δεν ξερω πιο θα βολευει καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιριτσάκια μου!

Μαρία τέλεια η φωτογραφία!!!tsevoula με το καλό ο γάμος!!!Kangaroo να περάσετε τέλεια στη Θεσσαλονίκη! Αριάδνη καλό διάβασμα!Αν και εγώ πρέπει να το πάρω απόφαση και να ξεκινήσω το διάβασμα αλλά συνέχεια το αναβάλλω...Βρε κορίτσια και εγώ δεν είχα κάνει dopler στην πρώτη εγκυμοσύνη και μάλλον ούτε τώρα.Πασχαλιτσάκι καλά να περάσετε Βέροια και με το καλό να δέιτε το μωράκι σας!

Βλέπω σας απασχολούν τα ονόματα...ευτυχώς εμείς δεν έχουμε τέτοια πρόβλημα είχαμε ξεκαθαρίσει πριν να κάνουμε κ το πρώτο ότι το όνομα θα το επιλέξουμε εμείς στα παιδιά μας!Βέβαια δεν είμαστε με τον άντρα μου παραδοσιακό ζευγάρι...γενικά πιστεύουμε ότι κάποια πράγματα είναι καιρός να αλλάξουν...επειδή γινόταν κάτι τόσα χρόνια δεν σημαίνει ότι συνεχίσουμε και εμείς να το κάνουμε.

Λια να πω την αλήθεια και εγώ τα ρούχα του μικρού δεν τα αφήνω έξω το βράδυ...όχι λόγω προλήψεων αλλά γιατί δεν ξέρω τι ζωύφια κυκλοφορούν το βράδυ...να μην πάει κάποιο πάνω τους...την ημέρα τουλάχιστον τα βλέπουμε χα χα

Πάω να ξαπλώσω γιατί σήμερα κουράστηκα αρκετά, αρχίσαμε βάψιμο στο μαγαζί του άντρα μου...

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι κούκλι ο Αντωνακης!

Καρολινακι είναι να μην βάλεις κάτι στο μάτι εσυ, δεν σε κρατάει τίποτα!

Αλέκα ξεκουραστηκες και ίσιωσες ...με μετρό οι δουλειές κοριτσάκι!

Κατερίνα καλο ταξίδι και με το καλο να δείτε την κουκλιτσα σας.

Το θέμα του ονόματος είναι λεπτό, για μένα σημασία έχει πρώτα να τα έχει βρει το ζευγάρι και μετά να ανακοινώσουν την απόφαση τους σε γονείς και πεθερικά και θεωρώ σωστό να είναι μοιρασμένα αν δεν δώσουν κάτι άσχετο. Στο πρώτο παιδι είναι λίγο πιο δύσκολη η επιλογή γιατί σκέφτεσαι και το (τα) επομενο(α)! Εμεις αποφασισαμε κυριως με κριτηριο να ειναι μοιρασμενα αλλα και τι μας αρεσε πιο πολυ εμας απο τα ονοματα των γονιων μας. Η μικρη έχει πάρει το όνομα της πεθερας μου (Αγγελική) ο μπεμπης θα πάρει του μπαμπά μου(Νικόλας) και επειδή μαμα και πεθερας έχουν το ίδιο όνομα (Γιώργος-Γεωργία) είπαμε αν έρθει και τρίτο θα μοιραστούν τη δόξα. Μάλιστα αν το δεύτερο ήταν κορίτσι δεν θα δίναμε της μαμάς μου αλλά τις νονας μου οπότε και μοιρασμένα θα ήταν και ονόματα που μας αρέσουν πιο πολύ θα δίναμε στα παιδιά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα έχεις δίκιο για τα ονόματα αλλά δεν μπορώ να μην εκτιμήσω την πολύ καλή συμπεριφορά των πεθερικών μου. Όχι ότι η μαμά μου δεν βοηθάει αλλά δεν τρελαίνεται κιόλας. Δεν ξέρω, μπορεί να φταίει και η απόσταση αλλά όπως λες και σύ η δική σου μαμα έρχεται απο την αλλη ακρη της γής. Η μαμα μου είναι πολύ νέα, 54, και κοιτάει λίγο την πάρτη της και φυσικά μου έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν αναλαμβάνει φύλαξη μωρού γιατί είναι πολλές οι ευθύνες..οπότε καλύτερα που έιναι μακριά...Είναι αυτό που λεμε μακρυά και αγαπημένοι...Οικονομικά βέβαια έχει συνεισφέρει...Τελοσπάντων...θα αξιολογήσω και μετά τη γέννα τις καταστάσεις και βλέπουμε...

Βρε Αλέκα, το έχεις παρακάνει με τις δουλειές!!!Αν και να πώ την αλήθεια και γώ αυτά τα έχω στο πρόγραμμα να τα κάνω απο βδομάδα...με βοήθεια βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!! αχ βικακι ακριβως τον ιδιο λογο ειχαμε κ τον βγαλαμε τον γιο μου αντωνη..αλλα.....ηταν ο πρωτος ξαδελφος του πρωην αντρα μου κ μοναχοπαιδι..τον ελεγαν αντωνη.δεν προλαβα να τον γνωρισω. το σαββατο ειχαμε μιλησει στο τηλ,για να ερθει καστορια να γνωριστουμε,σαν νυφη εγω κ δεν προλαβε ο καημενος..ειχε γεννησει η γυναικα του φιλου του το σαββατο κ την κυριακη σκοτωθηκαν. ο αντωνης ακαριαια κ ο φιλος του ο νικος μετα απο μια βδομαδα..ειχαν παει στην κλινικη κ στον γυρισμο εγινε το κακο.. ειχα ακουσει τα καλυτερα για αυτον κ γι'αυτο ηθελα να τον βγαλουμε αντωνη..η πεθερα φοβοταν γιατι ειχε σκοτωθει ο παππους στον πολεμο το ονομα του ηταν ( Αντωνης ραπτοπουλος)κ μετα με τον ξαδελφο επισης(Αντωνης ραπτοπουλος)κ ο γιος μου τωρα που τον λενε (Αντωνης ραπτοπουλος),προληπτικια να μη συμβει κατι κ στο παιδι..

τωρα για την μπεμπουλα μας ειπαμε να την βγαλουμε αννα στην μαμα της πεθερας μου.. αλλα.......πειτε μου μια γνωμη ...... την πεθερα την λενε παρθενα κ ελεγα να την φωναζω Νενα..μας εχει βοηθησει παρα πολλες φορες.. ΑΝΝΑ η ΝΕΝΑ?

ξεχασα να απαντησω κ δεν θυμαμαι πια με ρωτησε... ναι με κανονικη βαφη τα βαφω τα μαλλια μου.. τους πρωτους 3ις μηνες μονο δεν τα εβαφα..ειμαι κ ξανθια!!απλα στις αρχες επαιρνα της κορρε την φυτικη βαφη..

πασχαλιτσακι με το καλο να δεις την μπεμπα σου!!!

αλεκα ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ........ :):) κ εγω εκανα μα......ιες με τις δουλιες κ ειναι τριπατη μεζονετα κ λεω εως εδω....φτανει..σχεδον πολυ χαλαρα τα κανω ολα κ με βοηθεια του αντρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou me piasan oi aipnies mou k sas diavazw teteia wra to gaidouri o antras mou den me afise simera oli mera na katsw alla k autos ario den tha akoumpisei to laptop gt ta peira simera an k ksupnisa me xalia diathesi polu xalia psixologika me piasane mou leipei i manoula mou k tha tin dw se ena mina pou tha erthei k fovamai min den me prolavei k gennisw nwritera...

nansy mou xronia polla...

sxetika me ta onomata egw asxeta ithela panta na vgalw alla apo tote pou mathmae oti einai agoraki mas to zhthse o petheros mou k den mporousa na arnithw den einai k asximo to onoma opote den exw problima an k egw ithela na to vgalw aggelo alla etsi lene ton aderfo tou pethero mou tha frikare ama tou to elega...

pasxalaki me to kalo na deis k esu tin mpempa sou k egw tin deutera tha ton dw ton mpempi mou mou exei leipsei polu...

i mesi k emena me ponaei den mporw na voleutw pouthena...

k apo zesti den to sizhto oli tin wra mplouzes allazw gt idrwnw k exw k ta petherika mou na aporoun pou den anavw to kalorifer edw k toso kairo( autoi to anavoun otan paw dipla moukmema ginomai)

egw simera ena plintirio evala mono k aurio thelw na valw tou mpempi ama den einai xalia o kairos tha doume...

mia aporia sas pianei kamia sas duspoinia otan ksaplwnete gia ligo? edw k mia vdomada exei arxisei na me pianei k den kserw giati..

maraki polu glukia i fwto sou...

nomizw pws prepei na paw na ksaplwsw na koimithw k ligo o mpempis den stamataei na klwtsaei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...