Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟΣ - ΑΝΕΡΓΟΙ ΓΟΝΕΙΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες.

Μια ερώτηση για όποια γνωρίζει σας παρακαλώ...

Είμαστε δύο άνεργοι γονείς και για να δουλέψω τουλάχιστον εγώ (είναι πιο εύκολο να βρω δουλειά, παρά ο σύζυγος, για διάφορους λόγους), θα ήθελα να πάω τον μικρό από τον Σεπτέμβρη σε δημόσιο παιδικό.

Η ερώτησή μου λοιπόν είναι αν δέχονται παιδιά άνεργων γονιών, ποιες είναι οι προυποθέσεις δηλαδή για να πάρουν το παιδί, πρέπει οπωσδήποτε να εργάζεται η μητέρα? Για να μπορέσω να τον στείλω πρώτα και μετά να αρχίσω να ψάχνω, να έχω ελεύθερο χρόνο να πηγαίνω σε συνεντεύξεις, δοκιμαστικά κτλ. Παίζει και μέσον απ' ότι έχω ακούσει (όχι ότι έχουμε), ή αυτό είναι ράδιο αρβύλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι σίγουρη αλλά από όσο έχω ακούσει,για να δεχτούν σε δημόσιο παιδικό σταθμό,πρέπει να εργάζονται και οι 2 γονείς.Αυτό ισχύει μέχρι τα 4,μετά τα δέχονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! αυτο που λεει η Αννουλα μας πρεπει να εχει αλλαξει... το ιδιο νομιζα και εγω και μου ειπε η κουμπαρα μου, που η αδερφη της ειναι ανεργη και εχει ενα παιδακι που το παει παιδικο απο περυσι, πως τα πραγματα εχουν αλλαξει και οι μανουλες που εχουν καρτα ανεργιας μπορουν ανετα να πανε τα παιδακια παιδικο και τα περνουν μαλιστα και πρωτα... η αδερφη της ειχε κανει αιτηση σε 2 παιδικους και το πηραν και στους δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι ολοι οι παιδικοι σταθμοι ετσι καποιοι ειναι που δεχονται σε καθε νομο με καρτα ανεργειας.ρωτησε στο δημο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...