Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπάκια 8ου-9ου-10ου 2010 Νο. 5! Πάμε πάλι από την αρχή


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φωτεινή τέλειες οι περιγραφές σου.Εύχομαι κάθε γυναίκα να ζήσει τέτοιες στιγμές,είναι μοναδικές!Καλά το ότι ήταν ο Τ.μέσα και τραβούσε και βίντεο μένω εμβρόντητη!!!Μπράβο θάρρος,ο δικός μου ήταν φυσικά από έξω και κάθε φορά που άνοιγε η πόρτα με χαιρετούσε από μακριά και έγνεφε το κεφάλι σα να έλεγε:κακομοίραααααααα.χα χα.Θα θελα όμως πολύ να το ξαναζήσω και ευχαρίστως βλέπω το βίντεο σας στην επόμενη μας επίσκεψη...

Βάλε στα ονόματα από κάτω στο tickeraki σου και τη μικρή Δανάη,είναι πια μέλος της παρέας μας.

Χαρουλίτα εδώ είμαι καθημερινά τα πρωινά και καμιά φορά τα βράδια αμα κοιμηθούν ήσυχα στην ώρα τους οι ζουζούνες.Απλά εγώ έμπαινα έγραφα τα καθημερινά με τα κορίτσια μου,αυτές τις μέρες με τέτοιο κλίμα τι να μπω να γράψω,για τις τσιρίδες της Δημητρούλας;;Μου κόπηκε το κέφι.Και ειλικρινά στεναχωρέθηκα για όλο αυτό έτσι όπως εξελίχθηκε αλλά δε θέλω να το συνεχίσω από τη μεριά μου.Όπως έλεγα τώρα και στη Φωτεινή πολλές φορές στη δουλειά μου,στους φίλους μου, στο γάμο μου παριστάνω τη χαζή για να ηρεμήσουν τα πνεύματα,έτσι διάλεξα να αντοδράσω και δω.Εξάλλου όπως προείπα μου αρέσει να μπαίνω να γράφω εδώ για να περνάω ωραία,να ανταλλάσω απόψεις και να ξεχνιέται λίγο το μυαλό μου.Και αυτό θα συνεχίσω να κάνω..

Φιλιά καλό βράδι σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα Φωτεινη!!!!καλε πρωτα γραφεις το κατεβατο κ μετα βαζεις την φωτο...!!!επιτηδες το εκανες ,πες την αληθεια!!!ειναι μια κουκλιτσα!!!!κ στρουμπουλουλα...τελεια!!!!μ'αρεσει παντως οταν μας την σπας!! :D:D τι ωραια μωρε τα νεα σου!!!κ ο Αλεξανδρουκος τελειος αδερφος,μπραβο του!!!!ερωτηση:ακομα κ το καλοκαιρι ετσι ντυμενα ειναι τα μωρα;;ή επειδη ηταν οι πρωτες ωρες;η περιγραφη του τοκετου λεπτομερεστατη.. :lol::lol: καλα τραβηξε ο συζυγος ολο τον τοκετο;θαρραλεος ε; :lol::lol: αργει να ρευτει η μικρουλα;εμενα σχεδον ποτε δεν ρευοταν οσο θηλαζα..μου ειχαν πει οτι τα παιδια που θηλαζουν μπορει να μην ρευονται επειδη δεν καταπινουν πολυ αερα...δεν ξερω κι ολας!!!αχ Φωτεινακι μπηκες κ φώτισες το φορουμ...(πως τα λεω ετσι... :lol::lol: )να σας ζησει κ παλι!!!

Μαρια μου οτι θα πας για καφε κ θα δειτε το βιντεο του τοκετου... :lol::lol: πολυ γελασα,θυμηθηκα που καλουσαμε να δουν το βιντεο του γαμου!!!ο αντρας σου φανταζομαι θα γινει λουης!!δεν αντεξε στο δικο σου ε;κι εμενα δεν ηθελε αλλα μετα ακολουθησε χωρις πολλα λογια.

εγω επιτελους τελειωσα το σιδερο :ymapplause: γεμισαν παλι οι ντουλαπες :?:? κατα τα αλλα ζεστη ,ζεστη και ζεστη..δεν αναφερομαι σε τιποτα αλλο..νιωθω απλα μια απογοητευση!!!καληνυχτα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,Φωτεινούλα!Τι ευχάριστη έκπληξη ήταν αυτή;Μάθαμε για τον τοκετό σου σα να ήμαστε μέσα! :lol: Να σου ζήσει και πάλι ο κορίτσαρος.Νομίζω και στον Άλεξ δεν είχατε τραβήξει βίντεο ή θυμάμαι λάθος; :roll: Μπράβο κουράγιο πάντως ο άντρας.Ο δικός μου σίγουρα θα λιποθυμούσε. :lol::lol::lol: Μια χαρά γρήγορα κι εύκολα γέννησες. :D Το κέρασμα πού είναι;Στο λέω γιατί εγώ διάβασα το μήνυμα. :lol::lol::lol: Όσο για τη μικρή,όντως είναι ίδια ο Άλεξ,αυτά τα χειλάκια είναι σούπερ. :) Άντε σε λίγο θα βλέπετε και τον μπαμπά σας.Μέχρι τέλος του μήνα δε μας είπες ότι έχει την πολλή δουλειά;Αφού έχεις τη μανούλα σου βοήθεια είσαι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα θα συζητήσω το επίμαχο θέμα σε άλλη δημοσίευσή μου,γιατί δεν ήθελα να αμαυρώσω τη δημοσίευση για τη Φωτεινούλα μας.Θα σας πω ακριβώς τα πράγματα πώς έγιναν από την αρχή,για να νιώσω κι εγώ καλύτερα,γιατί είμαι ξύπνια από τις 5,30 με όλο αυτό,αλλά και για να αποκαταστήσω την εικόνα μου τη στιγμή που κάποιες μπορεί να με θεωρήσουν διπρόσωπη και πρώτη απ'όλες η Μαρία που και δίκιο θα'χει δηλαδή,αφού έκανα την ανήξερη για το θέμα.

Σάββατο βράδυ καθόμουν τι ωραία έξω με τους γείτονές μου και τα πίναμε και διασκεδάζαμε.Κλήθηκα λοιπόν κάποια στιγμή να μπω στο μάμμυ για να μάθω τα νέα.Τα νέα ήταν ότι η Δέσποινα είχε κάνει την εμβρυομεταφορά και ποια ήταν η αντίδραση της Μαρίας.Στην αρχή εγώ νόμιζα ότι έμαθε ότι ήταν έγκυος και ότι αυτό ήταν το τόσο σοβαρό,για να μου πει να μπω οπωσδήποτε.Με πρίζωσε λοιπόν και δεν το αρνούμαι εκνευρίστηκα με τη Μαρία.Φυσικά η κυρία μου είχε πει να μην αναφέρω τίποτα στο θέμα.Έτσι κι εγώ δεν ανέφερα.Την Κυριακή ή τη Δευτέρα ξαναμπήκα,δε θυμάμαι. :? Αυτό που συζητούσαμε και που λέει η Δέσποινα ότι είχα άχτι τη Μαρία και ότι ήθελα να της την πω είναι το εξής.Καθώς η Δέσποινα μου διηγούνταν τη συζήτηση και μου έλεγε για το γιατρό και λοιπά,είπα εγώ τι τη νοιάζει τη Μαρία;Είσαι ενήλικη και αποφασίζεις μόνη σου.Της ανέφερα λοιπόν για το θέμα "Είμαι έγκυος και δεν ξέρω τι να κάνω" που είχα απαντήσει και η Μαρία μου είχε πει γιατί την πέφτω στο ανήλικο,κάτι δηλαδή που το είχε σχολιάσει και στο θέμα μας.Έτσι είπα κι εύλογα πιστεύω,πως εδώ εμένα μου είπε να μην τη λέω στο ανήλικο,πώς τη λέει σε εσένα που είσαι και ενήλικη;Μετά από αυτά το θέμα συζήτησης ήταν αν η Μαρία θα απαντήσει αν δημοσίευε κάτι η Δέσποινα από το όλο σκηνικό ή όχι.Της είπα λοιπόν κι εγώ ότι αν γράψει θα την υποστηρίξω,κάνοντας την ανήξερη φυσικά πάντα,και ότι θα πω και στη Μαρία αυτό με το άλλο θέμα.Δεν την παρότρυνα να το κάνει όπως υποστήριξε,γιατί είχα απωθημένο τη Μαρία.Τι πιο εύκολο από το να πετύχω τη Μαρία στο τσατ και να της το πω;Επίσης,της είπα ότι αν θέλει να γράψει να τα γράψει στην ομάδα,αφού επρόκειτο και για κάτι προσωπικό και μου είπε ότι δεν έχει πρόβλημα να τα γράψει στο θέμα.Δεν είχα καταλάβει αν τελικά θα έγραφε ή δε θα έγραφε στο θέμα μέχρι που είδα δημοσίευσή της κι έτσι έπαιξα το ρόλο μου.Ντρέπομαι πολύ που το λέω.Στη συνέχεια μπήκαν κι αλλοι να σχολιάσουν και μέσα σε αυτούς και η Χαρά.Επειδή λοιπόν δεν την έπεσα και στη Χαρά και όπως λέει την άδειασα θεώρησε σωστό να γράψει ότι εγώ την παρότρυνα να δημοσιεύσει το θέμα και τα σχετικά.Μόλις το είδα φυσικά κοκκάλωσα.Συνδέθηκα και μόλις την είδα μέσα της έστειλα μνμ στο τσατ.Πότε εγώ σου είπα να γράψεις για να την πω στη Μαρία;Από την άλλη να ευχαριστήσω τη φίλη Άλεξ,η οποία προσπαθούσε να την πείσει,κράζοντάς την να σβήσει τη δημοσίευσή της.Δεν κατάφερε όμως να πείσει κι εμένα να σβήσω τις δικές μου.Γιατί να το κάνω άλλωστε δεν είχα τιποτα να κρύψω και γι'αυτό σας τα γράφω όλα τώρα.Δεν απάντησε αμέσως στο μήνυμά μου και ξεσυνδέθηκε.Μπήκα στο μσν και μόλις με είδε κι εκεί ξεσυνδέθηκε.Έχω μία υποψία ότι κι εκεί η Άλεξ έκανε τον πυροσβέστη,αφού προσπαθούσε να μας πείσει να μιλήσουμε ήρεμα για να λήξει το θέμα και να σβήσω εγώ αυτά που είχα γράψει για να μη δημιουργηθεί αυτό που δημιουργήθηκε.Μια παρένθεση εδώ για την Άλεξ.Εδειξε πόσο πραγματικά τη νοιάζει το όμορφο κλίμα στο παρεάκι μας και πόσο πολύ δεν ήθελε να χαλάσει αυτό.Προσπαθούσε ώρα να με ηρεμήσει και να με πείσει να τα σβήσω,σε σημείο που ένιωσα άσχημα που δεν μπόρεσα να κάνω αυτό που μου ζητούσε.Σόρυ Άλεξ μου. :( Κάποια στιγμή λοιπόν μου απάντησε,λέγοντάς μου να σβήσω αυτά που γράφω γιατί ήδη έχω αρχίσει και γίνομαι ρεζίλι,με ποιο τρόπο βέβαια δεν κατάλαβα,κι ότι δεν το περίμενε αυτό από εμένα να την αδειάσω στη Χαρά και να μην την υποστηρίξω για αυτά που της έγραψε,νευρίασε που είπα ότι είναι φορτισμένη.Την είπα απαράδεκτη και αχάριστη και μου είπε να μη βρίζω αν θέλω να συζητήσουμε.Όσο για το ότι τη ρώτησα γιατί μου το έκανε αυτό το έκανα όταν μιλάγαμε στο μσν.Μετά της είπα ότι τα κορίτσια με ξέρουν 2 χρόνια και δε θα αποδείξω τώρα πια είμαι κι εκείνη το μετέφερε ότι είπα ότι είμαι η πιο παλιά κι εμένα θα πιστέψετε κι όχι εκείνη.Μέχρι που μου είπε να μην ξανασχοληθώ μαζί της και όπως είδατε όταν της το είπα κι εγώ μου έδωσε την απάντηση ενός πεντάχρονου ό,τι λέω εγώ παραπέντε εσύ το λες και πέντε.Ήμαρτον δηλαδή.Α,επίσης υποστήριξε ότι τη χρησιμοποίησα,για να την πω στη Μαρία,κάτι που ξαναλέω θα μπορούσα να κάνα ανά πάσα στιγμή,απλά δεν ήθελα να δώσω συνέχεια.Αν ήταν έτσι γλυκιά μου οχιά,αν δηλαδή σε είχα παρασύρει εγώ για να την πω στη Μαρία,δε θα έγραφες τον "πόνο" σου και σε άλλα θέματα.Επίσης μου είπε ότι η littledancer ήταν γνωστή της Μαρίας κι ότι την είχε στείλει η Μαρία να σχολιάσει για να την υπερασπιστεί.Κάτι το οποίο φυσικά δεν πίστεψα.Αυτή είναι όλη η αλήθεια,έπεσα στην παγίδα της να την υπερασπιστώ,να βγάλω με λίγα λόγια το φίδι από την τρύπα,για να τα ακούσω κι από πάνω επειδή δεν κατάφερε να με κάνει να τσακωθώ με όλους.Με παρέσυρε πάλι ο παρορμητισμός μου,όπως είπε και η Χαρουλίτα.Να όμως που το πλήρωσα.Να σας πω ακόμα ότι από την αρχή τη θεωρούσα διπρόσωπη και γι'αυτό δεν μπορώ να συγχωρήσω στον εαυτό μου πώς την πίστεψα.Το ίδιο έκανε και με την Κατερίνα,την έθαβε την έθαβε και κάποια στιγμή που την πέτυχε στο τσατ της είπε ότι οι αλλες έχουν το πρόβλημα μαζί της κι όχι εκείνη.Ενώ έλεγε ότι πρέπει να της μιλήσουμε.Την ουρίτσα της όμως την έβγαλε απ'εξω ωραία ωραία.Πραγματικά αν δεν την είχε γνωρίσει η Ρουλίτσα,θα πίστευα ότι είναι ψεύτικο μέλος από εκείνα που μπαίνουν για να δημιουργούν εντάσεις.Γιατί μόνο αυτό κάνει.Βλέπει εχθρούς παντού και δε ζει αρμονικά με τους γύρω της.Δεν πρόκειται ποτέ να ξαναπιστέψω λέξη της.Αυτά είχα να πω και συγνώμη αν σας κούρασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer,σου απάντησα με αυτόν τον τρόπο,γιατί είπες από μόνη σου ήρθα σα σφήνα.Δεν ήξερα οτι έχει γίνει ολόκληρο θέμα στο φόρουμ και ότι έχει γράψει κι αλλού.Εννοείται πως μπορείς να γράφεις τη γνώμη σου,απλά σου λέω δεν ήξερα,,ότι έχει δημοσιευσει κι αλλού τα ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!

Φωτεινούλα να σου ζήσει η κοράκλα.είναι μία κούκλα.ελα τωρα πες πως ο κάνεις?ποιο είναι το κόλπο που σου μοιαζουν όλα τα παιδιά?θα περιμένω όλες τις λεπτομέρειες και ας κοκκινήσω.. :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά βρε γρηγορα γεννησες όσο για τον άντρα σου ήρωας.Ο Αλεξανδρουκος είναι πολύ γλυκό παιδάκι και θα την προσέχει σαν μεγαλος αδερφός που είναι!!!!!Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και σύντομα να μεγαλώσει η οικογένεια. :lol::lol:

Σήμερα έχουμε επέτειο με τον αντρούλη και μπορεί να φυγουμε αυριο μεχρι κυριακη θαλασσα.ελπιζω αυτη τη φορα να τα καταφερουμε και να μην ετοιμαζω τζαμπα πραγματα.

ξυπνησε η μικρή μου σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

Σταυρούλα να ζήσετε,υγεία και ευτυχία.Αντε να κάνετε και το πρώτο σας μπάνιο επιτέλους!!!Να μας γράψεις τις εντυπώσεις της Εμμέλειας από τη θάλασσα!!!

Φωτεινή εδώ μοιάζει στο μπαμπά,όταν την είδα live όμως τα χειλάκια και το σχήμα των ματιών είναι δικά σου και πάλι.

Εμεις καλά,πήγαμε χθες κούνιες και μοιραζαν διαφημιστικά μπαλόνια με ήλιον.Πήραν τα πρώτα οι μικρές,δε θέλαν να τα δέσουμε στο χέρι,πέταξαν στον ουρανό,πήγε ο άντρας μου ζήτησε άλλα.Τα φέραμε σπίτι,χαρά με τα μπαλόνια που πετάνε,αφού μέχρι στις κούνιες τα δέσαμε να τα βλέπουν.Το πρωί έπεσε το ήλιον έπεσαν κι αυτά.Σηκώθηκαν και προσπαθούσαν να κανουν το σχοινι προς τα πάνω για να πετάξουν και έπαιρναν μια απογοήτευση!!Παρόλα αυτά τα πήραν μαζί στον παιδικό.Τελικά τόσο απλά πράγματα,ενα μπαλονάκι μπορεί να τα συγκινήσει πιο πολύ κι από ένα ακριβό παιχνίδι.

Έχει εκτυπώσει καμιά από το site "επιθυμίες" κουπόνια για πάνες της pampers;Τώρα δε θα μας τα στέλνουν σπίτι αλλά θα τα τυπώνουμε ηλεκτρονικά σε έγχρωμο εκτυπωτή.Χαζομάρες λες και η κάθε μητέρα έχει έγχρωμο εκτυπωτή διαθέσιμο.Και θα είναι ονομαστικά,θα δείχνεις την ταυτότητα σου δηλαδή στο σουπερ για να τα πιάσουν.

Αν είναι δυνατόν.Αλλά επειδή εμείς έχουμε κατανάλωση και με ενδιαφέρουν παρόλα αυτά μπήκα στο site βρήκα τα κουπόνια γενικά αλλά δεν έχει για πάνες.Δοκίμασε καμιά να τα βρεί να με διαφωτίσει;Αλεξ εσυ που τα ψάχνεις κάτι τέτοια;

Σήμερα έχουμε πανηγύρι του Αι Παντελεήμονα,οπότε θα τις σημαιοστολίσω και θα πάω να χαζέψουμε να περάσει το απόγευμα.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινηε εκανες και εκλαψα παλιογαιδουρα και με εβλεπε ολος ο κοσμος αφου τα διαβαζα στο πρωινο του ξενοδοψειου!!!Πραγματικο βαλσαμο οι δημοσιευεις σου,να γιανουν τις πληγες μας εδω μεσα!!!Γυρισες στην καταλληλ στγμη φιλεναδα!!!!Το σκεφτομουν ολες αυτες τις μςρες:που ειναι η Τασω να βαλει τα πραματα στη θεση τους???

Τιποτα αλλο δεν θα πω εδω,δεν της πρεπει της Δαναης!!!!

Φουφουκι,σ'αγαπω πολυ!!!Ηθελα να βαλω το προσωπακι που δινει φιλι αλλα επειδη γραφω απο το κιν δεν μπορω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες...!!!η μικρη εχει λιγη γκρινια σημερα ,της εβαλα θερμομετρο κ ειχε λιγο πυρετο...τι να ειναι τωρα αυτο;;να ειναι απο τα δοντια;;δεν εχει ξανακανει.εξοπλιστηκα κ με σακουλακια να κανουμε μια εξεταση για ουρολοιμωξη κ βλεπουμε...

Σταυρουλα μου να ζησετε κοπελα μου!!κ ευχομαι να πατε διακοπουλες!!!

Μαρακι τι γλυκες οι μικρες με τα μπαλονια!!!κ εκει που προσπαθουσαν να τα ξανασηκωσουν...οσο για τα κουπονια ειδα που τα στελνουν στο μειλ αλλα δεν πολυ ασχοληθηκα γιατι θα πρεπει να παω εξω,να μου τα εκτυπωσουν...καλα σοβαρολογουν;;κ ταυτοτητα;;αμα πετυχω τιποτα θα σου πω..γιατι δεν στελνεις ενα μειλ στην παμπερς;καλα να περασετε το απογευμα...μονη θα πας;καλο κουραγιο!!!

χαρουλιτα καλε απολαυσε τις διακοπες σου κ οταν γυρισεις με το καλο θα τα πουμε,οχι εδω ομως!!αρκετα ανακατευτηκε το θεμα μας...ηταν λαθος απο την αρχη,αλλα δεν ξερεις ποτε πως εξελισσονται τα πραγματα δυστυχως!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα να ζησρε κοριττσι μου!!!Εκλεψε την παρασταση η Δαναη σημερακαι ξεχαστηκα!!!!Καες βοτιες!!!!

Αλεξ,λες καμια ιωση???Ωχ"!!!Ελπιζω δοντι!!!!Θα τσαταρουμε απο Κυριακη!!!!!

Με πηρε τηλ η μικρουλα μου και μου ειπε:μαμουλα μου απω πλου!!!!!κομματια εγω!!!!!ευτχως το απογευμα γυρναμε γιατι δεν μπορω αλλο μακρια της!!!!!

Σας φιλω,παω για μπανιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foufou ετσι κι αλλιως οπου αλλου εχει γραψει φροντισε να τα σβησει μολις εγραψα εδω το πρωτο μου μηνυμα.Οποια εχει κανει εξωσωματικη γνωριζει πολυ καλα την ολη διαδικασια και τους κινδυνους των πολυδιμων κυησεων και δεν ειδα τον λογο γιατι να μην ενημερωθει ακομα και τωρα μετα την εμβρυομεταφορα ετσι κι αλλιως παλι μετα απο εμβρυομεταφορα θα ηταν αν μαθαινε οτι περιμενει 5διμα, 4διμα κλπ.

Τέλος παντων την Μαρια δεν την ξερω καθολου που διαβασα οτι ακουστηκε πιο πανω.Να ευχηθω και στην κοπέλα που μόλις γεννησε το κοριτσακι της.Να σας ζησει!Καλοτυχο και ευτυχισμενο!

Καλυτερα να μην ξαναγραψω στο ποστακι σας να βρειτε και την ισορροπια σας γιατι το κλιμα εχει βαρυνει αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα ελπιζω πως δεν ειναι ιωση..ουτε καμια γαστρεντεριτιδα,αλλα ουτε κ ουρολοιμωξη...τα απεκλεισα ολα ε;; :lol::lol: παντως επεσε ο πυρετος γρηγορα χωρις ντεπον αλλα η διαθεση της ειναι...ηθελε να κοιμηθει απο νωρις ,πριν φαει και απο ορεξη...εχουμε πιασει πατο!!!α να σε ρωτησω γιατρε,ουρα μονο πρωινα για να δουμε για ουρολοιμωξη;οχι γενικη ουρων.αλλα για δοντι το βλεπω μιας κ ζηταει την πιπιλα συνεχως!!

αντε μωρε η Δημητρουλα...σε εκανε λιωμα ε;καλη επιστροφη!!

εμεις εχουμε ενα παρτυ το Σαββατο κ μαλλον θα παρω την μικρη να βγουμε σε αναζητηση δωρου..δεν μπορω να την εχω να γκρινιαζει κ να μην ξερω τι να την κανω....φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπεστρεψα γραφω κ σχολιαζω παραλληλα καταρχην να ευχηθω κι απο δω στην φωτειναρα μας να μας ζησει η πριγκιπισσα μας γερη κ καλοτυχη!!!κρητη ηταν μαγευτικα περασαμε φανταστικα ο βασιλης ηταν σαν ενηλικος δεν με κουρασε καθολου επαιζε ετρωγε του σκασμου κολυμπαγε κ επαιζε με τα κοριτσακια το σπιτι ητανε υπερανω των προσδοκιων μου τελικα εμαθα οτι για μας ηταν η τιμη ηταν( θα σας στειλω φωτο) στο ενα τριτο τωρα εξηγουνται ολα ηταν φιλεναδα του αδερφου της βανας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο ευτραπελλα 2 μονο συνεβησαν αδιαθετησα την κυριακη παρολο που πινα χαπια για να μην μου ρθουν να ναι καλα το σιχαμενο ταμπον δεν εχασα το μπανακι μου κ το αλλο ηταν οτι μια μερα κολησε το αμαξι μου στην αμμο ναι τελικα το τραβηξαμε με το τζιπ του αδερφου του βαγγελη κ επισης βοηθησε κ ολη η παραλια ναι βρηκα και καμια 10αρια αντρες να σπρωχνουν ο αντρας μου πεθανε στα γελια οταν με ειδε να σερνω κ την μιση παραλια για βοηθεια οσο αυτη δεναν με σκηνια τα αμαξια..

σχολιαζω κι οτι θυμαμαι συμπεθερα μου περαστικα ολο κ εναλλακτικους τροπους διασκεδασης θα βρειτε χιχιχιχ ;)

οσο για το οτι σου λειπει η κορη κ εγω δεν μπορω να φανταστω διακοπες χωρις τον β εχω εξαρτηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρουλα τι εχει καλες το πετιτακι μας το ομορφο??δοντακια θα ναι εμενα παντα κανει πυρετουλη στα δοντια..

να ευχηθω επισης καλη επιτυχια στην δεσποινουλα με το καλο να ρθει ενα κ η κ περισσοτερα μωρακια οσο για την παρεξηγηση επιτρεψτε μου αλλα δεν θελω να λαβω μερος απλα ευχομαι να ληθει συντομα η παρεξηγηση..δεν αξιζει τον κοπο να χαλαμε τις καρδιες μας με διαφωνιες :(:(

τουιτακο εσενα εξελιχθηκε το ζουζουνι διαβαζει κιολας κ ιστορια υποκλινομαι!!!!

μαρακι μου πως πανε τα διδυμα ζουζουνακια εχω διαβασει διαφορα αλλα τα μισα τα χω ξεχασει συγχωρεστε με..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα κ για την επετειο τουιτακο μου 10000 χρονια ευτυχιας ευχομαι κ με το καλο να ξεκινησετε τα μπανακια σας.

φουφουκι καπου διαβασα οτι τα ματακια πανε μια χαρα σας ειπε ο οφθαλμιατρος πολυ χαιρομαι αν κ τα γυαλακια της πηγαιναν πολυ αντε μετα μονο ηλιου για στυλ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτεινη μου με εκανες ρομπα γιατι διαβασα την περιγραφη κ καθομουν κ εκλαιγα στην δουλεια αχχχχχχχ ειναι μια κουκλα θελω κ εγω αναλυτικα τον τροπο για κορη κ σωσια μου χαχαχαχ λεγε μαρι μη κρατας μυστικο τετοιο κολπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ολα τα κοριτσακια μου για τις ευχουλες τους για την γιορτουλα μου να στε καλα φουφουκι μου θα σου στειλω το κντ εχω κ τα 2 απλα το ενα ειναι της δουλειας κ στις διακοπες ειχα παρει μονο αυτο γενικα εχω κ τα 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι πάλι. Είμαι πτώμα, όχι λόγω του μωρού, αυτό ακόμα είναι μαμ, κακά και νάνι, αλλά λόγω του Αλεξ. Δεν υπήρχε σκανταλιά που να μην την έκανε σήμερα. Μέχρι να γυρίσεις τα μάτια σου αλλού έχει κάνει τη σκατοδουλειά του. Ευτυχώς και είναι η μάνα μου εδώ και βοηθάει την κατάσταση.

Η μικρή μέχρι στιγμής κάνει 2ωρους και 3ωρους ύπνους αλλά έχει και 2 φορές μέσα στην ημέρα που θέλει κάθε μισή ώρα στήθος και αυτό μπορεί να κρατήσει και κανένα 3ωρο. Το καλό είναι ότι τις 2 τελευταίες μέρες το κάνει την ημέρα και όχι τη νύχτα όπως στην αρχή. Φυσικά όλα αυτά αλλάζουν από τη μια μέρα στην άλλη! Έχουμε μέλλον μπροστά μας.

Εγώ έχω ένα θέμα με την ακράτεια πάλι. Το είχα και στον Αλεξ. Δεν μπορώ να κρατηθώ ευκολα και μου ψιλοφεύγουν :oops::oops: , μην γελάτε, νιώθω σαν τις γριές που κατουράνε πάνω τους. :evil: Στον Αλεξ μου πήρε κανένα μήνα και παραπάνω να φτιάξει η κατάσταση.

Πάω στα δικά σας.

Μαρία ο Τ γενικά είναι χέστης και δεν αντέχει τη θέα του αίματος, αλλά ξαφνικά στον τοκετό μου έγινε χαλαρός και άνετος. Εννοείται κάνουμε και ιδιωτικές προβολές, αλλά είναι ακατάλληλες για ανηλίκους. Τώρα πόσο θα χαρεί ο Δ να πίνει καφέ και να βλέπει να βγαίνει από το "πράμα" μου ένα μωράκι δεν το συζητώ!!! :lol::lol::lol::lol: Για τη φώτο που μοιαζει στον μπαμπα της ίσως είναι αυτό που είπα ότι τις πρωτες ώρες έφερνε στον Τ και μάλιστα η αδελφή μου επέμενε ότι είναι ίδια του, αλλά μετά από λίγες ώρες βεβαιωθηκαμε ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Βρε τις σκατούλες σου με τα μπαλόνια. Για τα κουπόνια που λες δεν έχω ιδέα. Δεν σε συμφέρει καλύτερα από αμαζον;

Αλεξάνδρα τις πρώτες μέρες έτσι μου είπαν οι μαίες να την έχω ντυμένη, και σιγά σιγά ξεφορτωνόμασταν σκεπάσματα. Τώρα είναι μονο με αμανικο κορμάκι, και φαντάζομαι κάποια στιγμή θα της το βγάλω και αυτό. Μάλλον έχεις δίκιο με το θηλασμό και το ρέψιμο, απλά ήμουν συνηθισμένη με τον Αλεξ που ρευόταν αμέσως και γι΄αυτό τώρα προβληματίστηκα. Ελπίζω από δόντι να είναι ο πυρετος της μικρής, να βγει και αυτό να ξεμπερδεύετε.

Φουφου τι μνήμη είναι αυτή; :o Ναι και στον Αλεξ είχαμε βίντεο, αλλά τότε ο άντρας μου ήταν πιο χαμένος (τρομοκρατημενος :lol: ) και άρχισε να τραβά όταν πια ο γιατρός έδωσε το μωρό στη μαία, ενώ τώρα έχουμε τα πάντα από τις εξωθήσεις και μετά. Από 1η Αυγ θα τον χαιρόμαστε περισσότερο τον μπαμπα.

Σταυρούλα μου έπρεπε να γεννήσω μωρή γαϊδουρίτσα για να μπεις :lol::lol::lol::lol: Αλήθεια την τρελή τη συμπεθέρα μου τη συνάντησες στις διακοπές σαςή δεν πήγατε αν κατάλαβα καλά; Άφαντη και αυτή. Είπαμε να τον χαρεί τον αντρούλη της αλλά αυτή τον ξεζούμισε!! :D Τώρα στο ερώτημα σου δεν έχω απάντηση, απλά κάθε βράδυ προσεύχομαι να με λυπηθεί η μάνα φύση και να μην μοιάζουν τα παιδάκια μου στον άντρα μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Να τα εκατοστήσετε για την επέτειο σας.

Χαρά τελικά φαίνεται δεν με άκουσες και δεν έκανες ευχέλαιο όταν σου το πρότεινα και το πληρώνεις τώρα. Μα στις διακοπές βρήκες και εσύ να το πάθεις. Φαντάζομαι ο άντρας σου αντίδραση. :roll: Ελπίζω στο πρωινό που έκλαιγες διαβάζοντας με να μην νομιζαν οι γύρω ότι φταίει ο άντρας σου :lol::lol::lol::lol: χαζοβιόλα, και εσύ μου λείπεις. Η Δημητρούλα επέζησε από τις αγκαλιές που της έκανες όταν γύρισες; :lol: Άντε να το χαρείς το κοριτσάκι σου πριν ξαναγυρίσεις στο τρελονοσοκομείο.

littledancer θενκς!

Μάγδα σιγά μην πάθαινες κάτι εσύ και δεν κατάφερνες να σηκώσεις όλη την παραλία για να σε βοηθήσει!! Τέτοια κούκλα και δεν θα την βοηθήσουν! Χαίρομαι που περάσατε τέλεια. Είσαι και άπληστη δεν φτάνει που ο Β είναι καρμπόν εσύ θες και την κόρη ίδια σου; :lol:

Δέσποινα εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια....

Καλά Μάγκυ με εσένα στο αυτοκίνητο και τους άντρες να σπρώχνουν από πίσω πως δε προκάλεσε ζήλια το θέαμα στον αντρούλη σου αλλά γέλιο πάλι καλά να λες!!!Τυχερή είσαι!Περιμένουμε φώτο που έταξες...

Φωτεινή όταν βρεις χρόνο πες λεπτομέρειες για πάνες από amazon αν συμφέρει και αν παραγγέλνεις εσυ από κει.Δε μπορώ να καταλάβω τις ποσότητες πόσες είναι στη τιμή που έχει.Επίσης τα νούμερα που θέλω δεν έχουν το ίδιο εξώφυλλο με αυτό εδώ στην Ελλάδα.Θα ναι άραγε τα ίδια;Εκεί τα γράφει cruisers το 4+ και 5.

Αχου μωρέ το μικρουλάκι με τα μπρατσάκια έξω από τώρα....θέλω να τα δαγκώσω!!!Αχ φαντάζομαι με τον Αλεξ,ευτυχώς που έχετε το κήπο να βγαίνει να εκτονώνεται.

Αλεξάνδρα πως είναι σήμερα το Κωνσταντινί;Μάλλον δόντι θα ταν αφού πέρασε ο πυρετός και αν θέλει τη πιπίλα έχει και τίποτα σάλια.

Εμένα μη με ρωτήσετε πως πέρασα στο πανηγύρι χθες!!!Φρίκη...Πιάσαν και τραβούσαν όλα τα καροτσάκια-παιχνιδάκια,τροχούς,μπαλόνια ότι περίσσευε από τους πάγκους.Φυσικά για να φύγουμε δε μπαίναν στο καρότσι.Τις φέραμε στα χέρια μια απόσταση 20 λεπτών περπάτημα να φανταστείτε.Η μέση μου ριμάχτηκε.

Ηθικό δίδαγμα:Ποτέ μεγάλες αποστάσεις χωρίς αυτοκίνητο ξανά...

Επιτέλους ΣΚ!

Αλήθεια κανα γιατροσόφι ή ακόμα και σιρόπι για δυσκοιλιότητα ξέρει καμιά;Έχω φοβερό θέμα με τη Χρυσανθούλα.Κάνει κακά ανα δυο ή και τρεις μέρες πολύ σκληρά και δύσκολα βγαίνουν,χθες από το σφίξιμο είχε και λίγο αίμα.Πεπόνι τρώει αλλά δε κάνει δουλειά νομίζω,σύκα και δαμάσκηνα δε τα θέλει.Λαδερά φαγητά ότι φάει στο σχολείο,σπίτι 2-3 κουταλίτσες.Τώρα ξεκίνησα βάζω μια κουταλιά μέλι στο γάλα της,μου πε η μάνα μου έτσι κάναν παλιά.Κάθε άλλη εμπειρία ευπρόσδεκτη.

Φιλιά καλό σκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!σημερα ειμαστε καλυτερα...ξυπνησε απο το χαραμα βεβαια..7.30 αλλα ηπιε ενα ποτηρακι γαλα κ μετα ηθελε κ αλλο!!μακαρι!!!εκανα κι εγω τις δουλιτσες μου κ θα παμε κ μια βολτουλα!

Μαγδα τι ωραια που περασατε κ ηταν κ καλο παιδακι κ ο Βασιλης!!κι εγω οταν ειδα οτι ο μισος ανδρικος πληθυσμος ηρθε να βοηθησει για το αμαξι σκεφτηκα τον αντρα σου!! :lol::lol: αλλα ποιος δεν θα σηκωνοταν βρε να σε βοηθησει;;χθες εσυ ησουν απο ενα σταθερο;ειδα τον κωδικο αποτα μερη σου!εγω κ το τηλ δεν εχουμε κ την καλυτερη σχεση... :? πολλες φορες το ξεχναω μεσα στην τσαντα ,την βαζω κ στην ντουλαπα κ δεν ακουω τιποτα!!μονο οταν ειμαι μακρια απο την μικρη κ το εχω στο χερι μου συνεχως!

Φωτεινη λες να ζηλευει ο μικρος κ εχει γινει σκανταλιαρικος;μπαα...ειναι κ η ηλικια που δεν καθονται κιολας!!τελικα που σκεφτοσουν οτι δεν μπορουσες να σηκωθεις χωρις βοηθεια ηταν καλυτερα αυτην την φορα;οσο για την ακρατεια λογικο ειναι βρε...κι εγω το ειχα,οχι σε μεγαλο βαθμο να αισθανομαι ασχημα αλλα ηθελε να χρονο του να επανελθει!!με τον θηλασμο εισαι αστερι εσυ!!

Μαρια τα ταλιμπανακια ακομα μια φορα εδρασαν αναλογως ε;καθε φορα το μετανοιωνεις κ μετα το ξεχνας ... :lol::lol: η Χρυσανθη δεν πινει νερακι αρκετο;βαζε της κ ωμο λαδακι στο φαγητο επιπλεον...προσεχε με το σφιξιμο γιατι διαβαζα για ραγαδες που κανουν στο ποπο ...

φουφου κατι ειχες αναφερει για την Αγγελικουλα κ την πανα...καλα δεν τα πηγαινε με το κοψιμο της πανας;

5 σελιδες ακομα για το Νο6!!μια Χαρα να μπει κ μια Ρουλα κ εκλεισε!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια! Πλυναμε κι έμεινες μερικά σημερα με την μαμα μου, σιδερώσαμε κ τωρα πλύναμε αλλα. Αυριο παλι! 🤣
    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...