Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπάκια 8ου-9ου-10ου 2010 Νο. 5! Πάμε πάλι από την αρχή


Recommended Posts

Καλημερούδια,καλημερούδια!Πώς είστε κυριούλες μου;Ετοιμάζω φαϊ,η Αγγελική νυστάζει γιατί ξύπνησε από τις 8 και δεν αντέχει να περιμένει.Εμ,ας πρόσεχε.Δεν της είπε κανείς να ξυπνήσει άγρια χαράματα. :| Αύριο έρχεται το κοριτσάκι μου!!!! :D:D:D

Άλεξ,του την έφερε το Κωνσταντινάκι του μπαμπά με το καρεκλάκι ε; :lol::lol::lol::lol: Αμ,τι!Εσείς είστε πιο έξυπνοι να έχετε καρεκλάκι; :P:P:P:P Ανάλογα σε ποιο σχολείο θα είμαι θα την πάω και παιδικό,γιατί παιδικό έχει μόνο στη μία άκρη του νησιού και στην άλλη.Στα ενδιάμεσα χωριά γιοκ.Αν είναι δυνατόν. :twisted::twisted::twisted: Ωραία η ρυζογκοφρέτα,αλλά όντως δε χορταίνεις.Ελα ρε,δεν ήξερα ότι μπορείς να βάλεις διάφορα επάνω.Αν και νομίζω η Στέλλα θα τη γυρίσει πίσω όπως το Κωσταντινάκι για να τη φάει σκέτη.Το κακομοιρο μωρέ.Είδες που στο έλεγα και την άλλη φορά.Δεν τρώει γιατί έχει βαρεθεί να τρώει ίδιας φύσης φαγητά.Άντε να περάσει η παλιοαλλεργία να ευχαριστηθεί ψωμί το κορίτσι μας. :roll: ΤΙ έγινε;Τα καταφέρατε με το σακουλάκι;

Χαρουλίτα,βουρ για τις εφημερίες να είσαι ξέγνοιαστη μετά στην άδειά σου.Ωραια θα πάτε και διακοπές.Όσο για τα δωμάτια,αν σας βγαίνουν τα οικονομικά,εννοείται το δεύτερο.Είναι καταπληκτικό.Αντε τυχερούλα θα ζήσετε τον έρωτά σας. :x:x:x:x:x:x Ρε συ τι έπαθε ο Χριστιανός.Καλέ καλά λες.Σιγά μη σε νοιάξει για το αυτοκίνητο,αφού γύρισε καλά στο σπίτι μην το συζητάς καθόλου.2 χρονών αυτοκίνητο;Απαράδεκτο.Ναι εγώ σε είχα ρωτήσει για τις Βρυξέλλες. :) Γιατί να μην κάθεται καλέ το κορίτσι με τη γιαγιά και τον παππού;Μια χαρά θα κάθεται.Μην το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι.Οργάνωσε τις διακοπούλες σου εσύ. :D8-) Α,σας ήρθε κι εσάς η λυπητερή από την εφορία ε;Δεν τη γλιτώνει κανείς φέτος μου φαίνεται.Εμείς 1600 πληρώνουμε. :evil::evil::evil: Το ότι θα είμαι με 3 παιδιά δε με νοιάζει καθόλου.Με νοιάζει που θα έχω εδώ το κοριτσάκι μου που τόσο μου έχει λείψει. :YMHUG::YMHUG::YMHUG: Α,ναι και με τον παπά.Παρέα να έχω και δε με νοιάζει.Ελα εσύ εδώ και θα βρω χρόνο και για τις δουλειές.τον βρίσκω,ξυπνάω μαζί με τον άντρα μου στις 6,30 και 9,30 έχω ξεμπερδέψει. ;) Ρε άκου που σου λέω κι ο δικός μου έτσι ήτανε.ΑΦού ήμασταν μία φορά με τα γειτονάκια για καφέ κι ήρθε κι έκατσε μαζί μας ένα ξάδερφος της φιλεναδούλας.Ε,σα να του έδεσες τη γλώσσα.Αφού έλεγε η φιλεναδούλα πως αλλάζει αμέσως όταν βλέπει ξένο άνθρωπο.Καλά του είπες,πώς θα γνωριστεί με κάποιον αν δεν το επιδιώξει; ;)

Στεργιάκι μου καλό,εύχομαι να περάσεις σούπερ και να ξεχαστούν όλα. :-* Κι εμένα μου λείψατε σκατούλια!!! :D

Η Αγγελική θέλει να της δώσω μωρομάντηλο,για να "ξεσκονίσει",αλλά δεν υπάρχει περίπτωση,γιατί καθάρισα.Τώρα χτυπιέται.Πάω να τη μαζέψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τζιφος φουφου μου με το σακουλακι...τα καταφερα,την επλυνα καλα,της το κολλησα..γιατι δεν καθοταν κ ησυχη...την ταισα ωστε να της ερθουν μετα τα τσισα αλλα της ηρθαν κ τα κακα...οποτε τα καναμε σκ@τ@!!!το 2ο σακουλακι μετα μου κολλησε κ δεν μπορουσα να το βαλω αλλα ετσι κ αλλιως τα χασαμε τα πρωινα...αυριο παλι!!!κ οχι τιποτα αλλο...χασαμε κ την βολτα με την Μαρια...αλλα εχει κ μια ζεστη σημερα...δεν ειναι να κυκλοφορεις εξω...χαραματα 8 το πρωι;;μην μου λες τετοια..εμενα αν ξυπνησει 8 λεω ουφ κοιμηθηκε σημερα..αφου ξυπναει κ 6.30 κ 7...σημερα εστρωσα τραπεζι να φαμε...ειχα μακαρονακια κοχυλι,μεχρι να φερω κ τα υπολοιπα ανεβει η μικρη σε μια καρεκλα βουταει μερικα μακαρονακια με την χουφτα της κ εγινε καπνος...εχει εξελιχθει σε μεγαλο κλεφτρονι απαγορευμενου φαγητου...ασε το παιδι να σε βοηθαει με τις δουλειες...εγω μπηκα μια μερα στο δωματιο της κ ειχε παρει το πακετο με τα μωρομαντηλα κ το ειχε αδεισει ολο...μετα σκουπιζοταν...ξεσκονιζε...σκουπιζε τα παιχνιδια της...

ψαχνω συνταγη για κρεμ καραμελε,εχω πολλα αυγουλακια απο το εξοχικο κ ειπα να τα αξιοποιησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρούλα,αύριο προσπάθησε πάλι και θα κάνετε τις εξετασούλες σας μια χαρά.Όντως σήμερα αφόρητη ζέστη.Τι πράγμα είναι αυτό;Δεν κουνιέται φύλλο.Περιμένω να ξυπνήσουν ο αντρούλης και η Αγγελική για να πάμε να βουτήξουμε τα φιλήδονα κορμιά μας. 8-) Ρε το κλεφτρονάκι!Και μακαρόνια έκλεψε;Ε,δεν πειράζει,αφού βλέπεις ότι δε βγάζει τίποτα,τόσο μικρή ποσότητα δε νομίζω να την πειράξει.Μη στεναχωριέσαι. :) Α,και το Κωνσταντινάκι το πιάνουν αυτές οι νοικοκυροσύνες ε;Να δω όταν μεγαλώσουν που θα πρέπει να το κανουν συχνά,θα μας βοηθάνε ή θα κάνουν τις Κινέζες; :lol::lol::lol: Βρήκες συνταγή τελικά;Τώρα που το είπες κάτσε να πάω να δω κι εγώ τίποτα.Καιρό έχω να φτιάξω.Θέλω να πω στον άντρα μου να φτιάξει παγωτό σάντουιτς. =p~=p~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγω....εχω απιστευτα ΝΕΥΡΑΑΑΑΑΑ ολα μου φτανε....το θεμα ''μεταθεση'' εχει γινει θριλερ ηρθαν το Σαββατο των αξιωματικων και περιμενουμε ακομα των υπαξιωματικων εχουν σπασει τα νευρα μου ρε κοριτσια δεν μπορω αλλο αυτη την αναμονη με εχει πιασει μια απιστευτη ανυπομονησια δεν με νοιαζει το αν θα φυγουμε ουτε το που θα παμε αρκει να το μαθω ετσι ωστε να αρχισω να μαζευω να ειμαι ετοιμη...ειμαι παραλογη?????με την εξεταστικη τα εχω γραψει να μην αναφερω που...... :oops::oops: μας πηγαν να γραψουμε σε μια αιθουσα που την χτυπαει ο ηλιος μια μερα με εβαλαν μαζι με μια αλλη κοπελα απο την Νιγηρια για να αντιγραφει απο εμενα και με χτυπουσε ο ηλιος κατακουτελα ιδρωσα ζαλιστηκα καηκε κ ο ωμος μου εγραψα 2 ερωτησεις και λεω δεν με νοιαζει πιανω 10 και 20 που ειχα γραψει στην προοδο μια χαρα σηκωνομαι να φυγω και ο καθηγητης μου την ειπε να γραψω λεει και τις 4 για να τις αντιγραψει κι αυτη..... :shock: εγω του λεω εκει δεν ξανακαθομαι κατσε εσυ και πες της τα σηκωθηκα κι εφυγα....αυριο γραφω τα 2 τελευταια μαθηματα ουφφφφφ να τελειωσω επιτελους...μ αυτη την ζεστη δεν την παλευω καθολου..ολο το σκ ειμασταν εξω Παρασκευη πηγαμε να δουμε τον αγωνα τι πικρα κι αυτη...τα κλαματα εβαλα απ τα νευρα μου μπροστα σε ολο τον κοσμο..το σαββατο πηγαμε για μπανιο γυρησα εφτιαξα ενα παστιτσιο και ενα κεικ μετα ηρθαν κατι φιλοι φαγαμε ηπιαμε ωραια περασαμε...την κυριακη το πρωι ηρθαν αλλοι φιλοι και πηγαμε παλι για μπανιο γυρησαμε κατα τις 6 δεν καθομασταν στον ηλιο γιατι η παραλια εχει δεντρα αλλα εγω γυρησα με την πλατη καμενη εχω τσουρουφλιστει ποναει τσουζει.......μετα αναψαμε φωτια και ψησαμε και ηρθαν αλλοι φιλοι και παλι το ριξαμε στο φαγοποτι γενικα ηταν ενα πολυυυυ γεματο σκ....την δευτερα εγραφα 2 μαθηματα μετα πηγα σε μια φιλη για καφε και να φτιαξουμε και την φορολογικη δηλωση αλλα δεν με χωρουσε ο τοπος ζεσταινομουν εκαιγε η πλατη μου....μες στα νευρα...σημερα δεν γραφω πηγα στην εφορια να δηλωσω τον γαμο μετα απο ενα χρονο το θυμηθηκα κι αυτο :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινιώ,σε καταλαβαίνω απόλυτα στο θέμα της μετάθεσης.Και να βγει όμως πού πάτε θα αργήσει να βγει το πότε θα πάτε,οπότε πάλι θα περιμένεις.Τουλάχιστον πέρυσι έτσι είχε γίνει.Έλα κάνε υπομονή.Όντως εξεταστική και με αυτή τη ζέστη δεν πάει.Τουλάχιστον τελειώνεις.2 Μαθηματάκια και τους χαιρετάς οριστικά έτσι δεν είναι;Τελειώνεις ε;Μια χαρά τα πέρασες με τα φιλαράκια.Μπράβο να το κάνετε πιο συχνά.Καλά βρε τρελή ακόμα να δηλώσεις το γάμο σου; :lol::lol::lol: Ξεμυαλισμένη.

Πάω να τους ξυπνησω να πάμε για μπάνιο.ΦΙλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμ για να δω τι θυμαμαι να σχολιασω...

Αλεξακι τελειες οι φωτο σας σκετη κουκλιτσα η Κωνσταντινουλα με τυο μαγιουδακι..και οπως ξαναειπα μια χαρα που φαινεται φυσιολογικο παιδακι ουτε παχυ ουτε χτικιαρικο :lol::lol: αχ μωρε ζηλευει το δικο σας φαγητο....αρα δεν ειναι οτι δεν εχει ορεξη απλα εχει βαρεθει τις αηδιες που τρωει..και να σου πω την αληθεια και μενα αν δεν μ αρεσει κατι προτιμω να μεινω νηστικη και μετα τσαντιζομαι και καλυτερα να μην μου μιλησει ανθρωπος οποτε την καταλαβαινω απολυτα!!

Φουφουκα μια χαρα περασατε με την μανουλα τωρα που θα ερθει και η ανηψουλα θα περασετε ακομα καλυτερα!!θα μεινει καιρο??εσεις θα ειστε Λημνο ολο το καλοκαιρι??να σου πω την αληθεια κι εγω θα ηθελα να ηταν η μεταθεση για εκει αλλα που τετοια τυχη :mrgreen: απο Εβρο παντως καλυτερα νησι...τι ηταν κι αυτο με το ποδαρακι της Στελλιτσας???αφου δεν ηταν τιποτα σοβαρο παλι καλα!!

Χαρα δεν εχω κανενα νεο ακομα γι αυτο και δεν ειχα γραψει τιποτα..αν ακουσετε στις ειδησεις ''κοπελα 30 προς 31 8-) εβγαζε καπνους απ τα αυτια φωτιες απ τα ματια και στο τελος εσκασε σαν χειρομβομβιδα''να ξερετε εγω θα ειμαι....κι εμενα το 2ο ξενοδοχειο μου αρεσε αλλα θεωρω οτι για την περιοδο που διανυουμε ειναι και τα 2 πολυ τσιμπημενα στην τιμη αυτοι εχουν δουλεια με τετοιες τιμες :o μα που ζουν :roll::roll:

Στεργιακι σε καταλαβαινω απολυτα και με τον συζυγο και με τα νευρα....οσο για το χτενισμα επρεπε να το πεις στην κομωτρια :? εγω γενικα δεν μιλαω αν δεν μου αρεσει κατι λεω οκ ενα χτενισμα ειναι λιγες ωρες θα κρατησει δεν εγινε και τιποτα στο γαμο μου ομως εβγαλα τ αποθυμενα μου 6 προβες καναμε :lol::lol: ενταξη τωρα για το χτενισμα δεν εφταιγε ο αντρας σου τι να εκανε κι αυτος????αντε να πατε στο Βολο να ξεσκασεις λιγο να αλλαξεις παραστασεις αν και πιστεω θα σε πριξουν την μια θα εχουν αποψη για το παιδι την αλλη για την βαφτηση τελοσπαντων να μην το γρουσουζευω καλα να περασετε και να μας γυρησεις με γεματες μπαταριες και με τελειο φορεμα για την βαφτηση!!!!ααα και παντα αξια νονα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαγδουλα που εισαι αντε περιμενω να τσαταρουμε!!!μηπως γεννησε η αδερφουλα :roll::roll: ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να σχολιασω γιατι ειδα κανατε δυναμικο come back αλλα εχω κ μια παρενοχληση απο το τσατ χαχαχα

λοιπον πιανω στεργια παντα αξια οτι κ να τα κανες μια κουκλα θα σουν αλλα οντως ξενερωνεις να πληρωσεις να περιμενεις κατι κ να σου βγει κατι που να μη σου αρεσει εγω δε μιλαω κ καλα να παθω κ εγω αλλα πρεπει να μιλαμε γιατι ετσι την παταμε κ στεναχωριομαστε join the club τσακωμενων κ εμεις μαλωμενοι ειμαστε με το καμαρι μου...κ μαλιστα για κοτσανες.. :evil:

φουφουκι μου καλως να δεχθεις ανηψουλα σε νιωθω ετσι κ εγω ανυπομονω κ ας μην την εχω δει ακομα ζω για τη μερα που θα αντικρυσω τα ματακια της..η ινα φουσκωνει ανυπομονει κ γκρινιαζι χτες περασα το ρεπο μου σπιτι της για συμπαρασταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρουλακο μου φιλεναδουλα μου γλυκια σε ευχαριστω κ δημοσια ξερεις εσυ ;) αυτο με τα τσισα το χω παθει περιμεναμε 10 ωρες στο μητερα μολις το βγαλε εκανε τσισα ξαναμανα απο την αρχη μεττα ελπιζω αυριο να σια πιο τυχερουλα κοριτσακι μου μπες να τα πουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα για το αμαξι δεν εχω λογια ποια μαρκα ειναι το αποφυγουμε ανατριχιασα δε λες που δεν σας βρηκε καμια λαχταρα!!!ναι συμπεθερα τα χουμε ξαναπει ταιριαζουμε στα γουστα ξενοδοχειο το 2 τσιμπημενο αλλα καλο αλλα συνεχισει ερευνα εμεις χανια νομιζω 80 ολοκληρο σπιτι φουλ εξτρα κ με ιδιωτικη πισινα φευγουμε 16-7 κ ερχομαστε 22 με κουνιαδια σουπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Είμαι σπίτι με το κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!::!::!::!::!::!::x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Είμαι πολύ χαρούμενη που είναι εδώ.Εν τω μεταξύ έχω πάθει πλάκα.Είναι ξύπνια από τις 4 παρά.Της έβαλα να δει παιδικό μπας και την πάρει λίγο ο ύπνος να ξεκουραστεί,αλλά είναι ντούρασελ.Το κουκλάκι μου!Ξετρελάθηκα μόλις μου την παραδώσανε. :D Τα νέα μας τώρα,εχθές πήγαμε για μπανάκι,η Αγγελική είχε πολύ φάση εχθές στη θάλασσα.Τη βούτηξα και δύο φορές ολόκληρη με το κεφάλι.Δεν της άρεσε αλλά πρέπει.Κολύμπαγε μαζί μου και είχε ρίξει πολύ γέλιο.Το διασκέδαζε.Αντε λίγο ακόμα και θα μπει κι η Στέλλα,η οποία βουτάει ακόμα μέχρι τη μέση. :? Μετά γυρίσαμε σπίτι κάναμε μπάνιο και πήγαμε οικογενειακώς στα γειτονάκια μαζί με τα άλλα τα γειτονάκια και γυρίσαμε στις 12.Ευτυχώς που οι μικρές ήταν μπανιαρισμένες και πήγαν κατευθείαν για ύπνο με το γαλατάκι τους.Η πλάκα είναι πως όταν έκανα μπάνιο την Αγγελική μετά τη θάλασσα,μου λεει "κούνια-νάνι" και της λέω θα πάμε βόλτα τώρα και μου απαντάει "έλα,γαλα". :P:P:P Η κακομοίρα είχε κουραστεί,μετά βέβαια ξεχάστηκε,γιατί έπαιζε με τις φίλες της.

Δεσποινιώ,η ανηψούλα μου θα κάτσει μέχρι τις 2 Αυγούστου το βράδυ.Θα τη χαρώ,θα τη χορτάσω.Το Σάββατο έρχεται κι η νονά μου με το νονό μου(αδερφός της μαμάς μου).Εδώ θα κάτσουμε ρε συ το καλοκαίρι.Πού να πάμε;Θα αφήσουμε το νησί,για να πάμε να ψηθούμε;Εκτός ότι το ταμείον είναι μείον. :|

Μαγδούλα,ανυπομονείς για την ανηψούλα ε;Πώς να μην γκρινιάζει μωρέ το κορίτσι;Τι να σου κάνει κι αυτή μες στη ζέστη;Ξεχνάς πώς ήμασταν κι εμείς; @-)

Χαρά,για τα ξενοδοχεία ήθελα να σου πω το εξής.Το πρώτο πιστεύω δεν τα αξίζει τα λεφτά του,το δεύτερο όμως τα αξίζει.Είναι αυτό που λέμε "Ό,τι πληρώνεις παίρνεις". ;)

Αυτά τα νέα μας.Θα ξαναμπώ ίσως.Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!για ακομα μια φορα προσπαθω να συλλεξω τσισακια…3 σακουλακι της εβαλα πριν λιγο…σημερα εχουμε κ παιδιατρο..αντε παλι θα λεμε τα ιδια…

Φουφουκι σχετκα με τα μακαρονια κ το ψωμι μου ειχε πει η παιδιατρος που την ρωτησα ότι μπορει να μην κανει κατι δερματικο αλλα να την πειραζει στο εντερο…από την άλλη ο αλλεργιολογος ειχε πει πως το παιδι καταλαβαινει αν κατι το πειραζει κ δεν το τρωει…η Κωνσταντινα λυσσαει για ψωμι οποτε φανατζομαι ότι δεν την ενοχλει κατι αλλα να το διακινδυνεψω;;κ μας ειχε πει ότι από 2χρονων θα αρχιζει να δοκιμαζει ,τοτε πως θα ξερουμε ότι δεν την πειραζει στο εντερακι;η παιδιατρος βεβαια είναι αρκετα επιφυλακτικη οποτε καλυτερα να παρω την γνωμη του αλλεργιολογου ,οποτε υπομονη μεχρι τον Σεμπτεμβρη….α καλα μεθαυριο θα τους λεμε να μαζεψουν τα παιχνιδια τους κ θα μας γραφουν κανονικοτατα..χαχαχα εκανα το γλυκακι κ βγηκε μμμμ καταπληκτικο…δεν εχει πολύ ζαχαρη αλλα εχει πολλα αυγα για να το εκανες στα κοριτσια…ο αντρας σου είναι ειδικος στο παγωτο σαντουιτς;πως το κανει;;με μπισκοτα;; καλως την δεχτηκες την ανιψουλα σου!!!!!την βλεπω το μεσημερακι να ξεραίνεται στον υπνο…εκτος να την παρασυρει η Στελλιτσα με την πολυλογια της….χαχαχα θα κατσει πανω από μηνα ε;μια χαρα θα περασει..θα ξεκουραστουν κ οι γονεις…χαχα!!!την βουτηξες την μικρη με το κεφαλι ε;το σκεφτομουν κ εγω…μια φορα εγινε στο εξοχικο καταλαθος γιατι επεσε ενώ βγαιναμε αλλα καθαρισε κ η μυτουλα της….λες να της το κανω όταν πηγαινουμε;όταν λες κολυμπαγε;;;πες μου ότι κουνουσε χερια ποδια;;δεν μπαινει η Στελλιτσα;πως κι ετσι;καλε τα ξεθεωσες τα κοριτσια;;χαχαχα ακου να ζηταει γαλα κ υπνο το παιδι κ εσυ να το παρασερνεις σε βολτες….χαχαχα

Δεσποινιω μου τα ειπαμε κ στο τσατ για την μεταθεση..αμαν πια κ αυτοι….δεν υπολογιζουν τιποτα …τι τα κρατανε κρυφα;καλα το ιεκ σου τι να πω;;;σας βαζει ο καθηγητης να αντιγραφετε;;κ με το ζορι κιολας;;κ αντε πηρε το πτυχιο της η κοπελα…θα παει μετα να δουλεψει σε φαρμακειο;;αντε σημερα τελειωνεις κ θα χαλαρωσεις..(λεμε τωρα..)χαχα . το σκ βλεπω δεν καθησες λεπτο…μπραβο κοριτσακι…ετσι να ειστε με παρεουλα κ να κανετε διαφορα….καλα από σενα δεν περιμενα να βρεις αδυνατη την Κωνσταντινα…χαχαχα καλα σε 3 μηνες θα δω τι θα λες που θα αρχισει να τρωει από τα δικα μας…ετσι κ δεν τρωει κανονικα….γιατι γαλα πχ δεν εχει δοκιμασει το δικο μας για να μην θελει την σκονη…δεν ξερει από γευσεις που δεν εχει δοκιμασει για να πει δεν το θελω αυτό….τελοσπαντων…τωρα κανω υπομονη μεχρι να παμε για τις εξετασεις Σεπτεμβριου…και ο Θεος βοηθος!!!

Μαγδουλα μου ακομα μαλωμενοι ειστε;εεε θα ερθω εκει να του τραβηξω τα αυτια που σε στεναχωρει …..κουραγιο στην αδερφουλα…μπορει να σκαει τωρα αλλα ερθει μετα το κουκλακι της κ θα τα ξεχασει όλα….καλα ε τελεια στα Χανια κ σπιτι με πισινα στα 80 ευρω…μια βδομαδουλα θα είναι τελεια!!!

Μαρακι καλωσηρθατε!!!πως τα περασατε;ηταν φρονιμα τα ζουζουνια;

Περιμενω να ερθει κ ο αντρας μου που εχει παει να δει μια δουλιτσα κ να παμε από τον οαεδ…θα κανω σαματα…ηρθε μια φιλη μου λογιστηστρια κ μου λεει ότι δικαιουμουν παραπανω ταμειο κ ότι δεν πρεπει να μου εχουν βαλει κ του παιδιου το 10%....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθαααααααααααααααααααα..μου λείψατε πολύ,αλήθεια!!!!!!!!!!!Η δουλεια δε μου λειψε,μου λειψατε εσεις που σας μιλούσα από τη δουλειά.Ηρθαμε χθες βράδι,όλα καλά με το μάθημα,το προηγούμενο τό πέρασα με 8 παρακαλώ για να μη λένε κάποιοι για μαμάδες φοιτήτριες και τις αμφισβητούν..χα χα.Και αυτό το πέρασα,όχι τόσο καλά αλλά έγραψα.Τα κορίτσια ξεσάλωσαν τελέιως.Σα να μου φαίνεται ότι ξεπετάχτηκαν σε 4 μέρες μέσα.Στο σπίτι του παππού και της γιαγιάς το όχι και το μη δεν ακούστηκαν,όπότε αφήσαμε πατουσίτσες στα καλύματα των καναπέδων,κεφτεδάκια και ψωμια στις γωνίες,παιχνίδια σε όλο το σπίτι...μια ομορφιά όλα!Κόσμος παρέλαση κάθε μέρα να μας δούν όλοι,πήραν τα μυαλά μας αέρα.Γυρήσαμε και το πρωί ξύπνησε η Δήμητρα και λέει"παππού πάει,πάει παππού"Αχ με συγκίνησε το σκατούλι.Σεπτέμβριο πρώτα ο Θεός ανεβαίνουμς για μια βάπτιση και ένα γάμο την ίδια μέρα στο ίδιο μέρος άγνωστοι άνθρωποι,αν είναι δυνατόν!!Βαρυμπόμπη.Είναι μακριά μου πε ο άντρας μου,μας βλέπω από το μεσημέρι να κατασκηνώνουμε εκεί μέχρι το βράδι.

Μαγδούλα δε σε πήρα τηλέφωνο γιατί δε βρεθήκαμε στα μέρη σας καθόλου,λόγω ζέστης δε κάναμε μακρινές αποστάσεις με το αυτοκίνητο.Την επόμενη υπόσχομαι θα πάρω.

Αλεξανδρούλα τελικά χθες πήγαμε εθνικό κήπο με το τραμ.Δεν ενθουσιάστηκα.Παπάκια έξω από το νερό,λίμνες ξεραμένες,χώματα παντού,πακιστανοί στα παγκάκια,τις κούνιες αν και τις έδειχνε το σχεδιάγραμμα δε καταφέραμε να τις βρούμε.Πήραμε από έξω καφέδες και τυρόπιτες γυρήσαμε μια βόλτα μέσα με το καρότσι και τις ξαμολήσαμε μετά γίναν ολόασπρες και φύγαμε.Με τα ούρα σου λέω εμεις παιδευόμασταν 5 μέρες όταν ήταν μωρό η Δήμητρα.Είναι αδύνατον να κολλήσει αυτό το σακουλάκι και να μαζέψει ούρα...τουλάχιστον στα κοριτσάκια.

Κρίμα που δε σας είδαμε...

Ψώνισα γυαλιά ηλίου,τα παλιά είχαν σπάσει και τα κρατούσα με loggo και εσώρουχα από marks & spencer(Φωτεινη σε θυμήθηκα στα δοκιμαστήρια και γελούσα μόνη μου)...

Στεργία μου πάντα άξια νονάκα!!!Καλέ χαλάστηκες με τον άντρα σου για τις τρίχες;;;;;;;;;;Αν είναι δυνατόν.Άσε που είμαι σίγουρη θα σουν μια κούκλα.Αμα κοπελιά την ομορφιά την έχεις και κλοουν να μασκαρευτείς κούκλος θα σαι!!Ο πρώτος καιρος με το μωρο και τα ξενύχτια έχει πολλές εντάσεις,προσπαθήστε να μην είστε οξύθυμοι και οι δυο και να μη μιλάτε βιαστικά και απότομα ο ένας στον άλλο,νεαρό ζευγαράκι τώρα πάνω στα μέλια του και να στε τσακωμένοι,δε κάνει.

Μαγδούλα και συ και για σένα χτυπάει η κουδούνα αν και με σένα δε ξέρω τι έχει συμβεί,αλλά ότι και να ναι συζητήστε το και λύστε το.

Δεσποινιώ μπράβο που ξεσάλωσες σκ,έτσι πρέπει να κάνεις.Υπομονή με τους καραβανάδες που έμπλεξες για τη μετάθεση,αφού εξωσωματική θα προχωρήσεις τώρα μη δίνεις σημασία πότε και που θα πάτε.Ηρεμία..καλά αποτελέσματά και συ στην εξεταστική.

Φουφούκα καλέ πόσω χρονώ είναι το ανηψάκι που ήρθε ασυνόδευτο;;;Θα κάτσει 1 μήνα χωρίς τους γονείς του;Μπράβο.Καλό κουράγιο με τα 3,αν και αμα είναι δεσποινίδα θα σε βοηθάει δε θα σε κουράζει.

Και μένα ίσως έρθει μια ξαδέρφη από Αθήνα ,να μείνει στο παιδότοπο,αλλά χλωμό το βλέπω.

Προς το παρόν έρχεται η νονά μου σήμερα αδερφή του μπαμπά μου από Αμερική.Όταν γεννήθηκαν τα μικρά τους έστειλε μια κουτάρα πράγματα,αφού ακόμα έχουν και φοράνε ¨αμερικάνικα¨όπως τα λέω εγώ.Να δούμε τι θα χει κουβαλήσει πάλι.

Βγήκε το πρόγραμμα για τους παιδικούς σταθμούς.Μας είπαν ο δικός μας θα πάρει λιγότερα παιδιά και ίσως πληρώνουμε τη σίτιση,περικοπές κονδυλίων λέει αλλά θα το ψάξουμε.Ίσως κάνουμε αίτηση για άλλον που θα καλύπτει τη σίτιση,από την άλλη δε θέλω να ξεμάθουν τώρα που συνήθισαν.

Καλέ η Ρούλα που είναι;Μετακόμισε μόνιμα στη Σίφνο-Σκύρο;;;Δε θυμάμαι πιο νησί είναι...

Αυτά σας πήρα από τα μούτρα...Απέλυσαν και μια κοπέλα εδώ χθες ,6 χρόνια προυπηρεσία χήρα με ένα παιδί με διάσπαση προσοχής στην εφηβειά που έχει να πληρώνει ιδιωτικό σχολείο.Πολύ στεναχωρέθηκα.Και χθες μου στειλε μηνυμα να δει πως εγραψα και δε μου πε τιποτα.Γραμματεας ηταν εδω έπαιρνε πολύ καλά λεφτά λόγω προυπηρεσίας αλλά η αλήθεια τώρα τελευταία τα χε βροντήξει λίγο στο κόκορα λόγω υπερφόρτωσης και δούλευε σε αργούς ρυθμούς.Ήρθαν μαζεύτηκαν όλα δόθηκε μια αφορμή και της είπαν πάρε την άδεια σου και απολύεσαι.Να φανταστείται δυσκολευόταν οικονομικά ήδη.Αφού της έφερνα πατάτες και ζαρζαβατικά που φυτεύει ο πατέρας μου και έκανε τεμενάδες...αχ τι να πω...φοβήθηκα και για μένα,άμα διώχνουν τόσο χρονών υπάλλήλους με τέτοια ευκολία....αιντε χάιντε...η αλήθεια ηταν η τελευταία που περίμενα θα φύγει...το χουν ξανακάνει όμως και παλιότερα.Μου δημιουργήθηκε μια ανασφάλεια πάντως με έπιασε και το στομάχι...αχ αυτο το στομάχι ελπίζω να μην απέκτησα ευαισθησία και με πιάνει με το παραμικρό.

Σήμερα πάω για μαλλάκια,ανυπομονώ...είναι το δικό μου τριωράκι...θα πάρω και μια φραπεδούμπα να χαλαρώσω στο κομμωτήριο και θα γυρίσω αλλαγμένη στα ζιζανιάκια μου...

Φιλιά...αχ έγραψα πάρα πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατα 99% δεν φευγουμε δεν παμε πουθενα :cry: στεναχωρηθηκα παρα πολυ αν και αγωνιουσα και αγχωνομουν το ειχα πιστεψει ειχα αρχισει και ονειρευομουν το νεο μερος το νεο σπιτι και ξαφνικα ολα γκρεμιστηκαν τελικα ειμαστε πολυ ατυχοι..και φυσικα μετα και απο αυτο δεν εχω να ελπιζω τιποτα απο την εξωσωματικη...δεν θα πετυχει αφου τιποτα δεν μας καθεται γιατι να κατσει αυτο????αφου σκεφτομαι να την αναβαλω κιολας....οποτε να χαρω τις διακοπες μου και τα μπανακια μου γιατι πιστευω οτι ενας μηνας θα χαθει αδικα και οχι τιποτ αλλο μετα θα τα βαλω με τον εαυτο μου που εχασα το καλοκαιρι μου ενω ηξερα το αποτελεσμα!!οπως καταλαβαινετε με επιασε κριση απαισιοδοξιας...μα βρε παιδια εφυγαν 15 ατομα εμεις γιατι οχι?????????????????καθε χρονο λεω αντε του χρονου θα ειμαστε κι εμεις μεσα και καθε χρονο μενω πισω και κουναω το μαντηλι :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κοριτσάκια!Τι γίνεται;Εγώ τάισα τα κοριτσάκια μου και η ανηψιά μου φυσικά ήθελε να πάει για ύπνο το παιδί.Βάζω και την Αγγελική,τίποτα να μην κοιμάται.Και η έκπληξη;Ζήτησε η Στέλλα να κοιμηθεί στην κούνια της για να είναι δίπλα στην ξαδέρφη της. :o:o:o Στο δωμάτιο των κοριτσιών ανάμεσα στις δύο κούνιες έχω έναν καναπέ που γίνεται κρεβάτι.Εκεί την έχω βάλει και κοιμάται.Βέβαια,δεν ξέρω αν έχουν κοιμηθεί.Πριν λίγο άκουγα ομιλίες,τώρα όμως δεν ακούω τίποτα. :-?:-?:-?:-? Εχει αέρα σήμερα εδώ και ψυχρούλα.Το χάνουμε μάλλον το μπάνιο μας. :( Θα πάμε σούπερ μάρκετ όμως και μετά βολτίτσα. ;)

Αλεξανδρούλα, όντως δεν ξέρεις τι να κάνεις με τις διαφορετικές απόψεις αλλεργιολόγου και παιδιάτρου.Κι εγώ στη θέση σου τον αλλεργιολόγο θα άκουγα.Έλα καλέ,τι έμεινε για να κλείσει τα 2.Πολύ λίγος καιρός. :) Τα καταφέρατε με το σακουλάκι σήμερα;Να μας πεις τα νεάκια από τον παιδίατρο για το κορίτσι μας. :D Πολλά αβγά το γλυκό ε;Αστο καλύτερα.Ξέρεις τι;Το παγωτό σάντουιτς,γίνεται ως εξής:Βάζεις σε ένα πυρέξ ή τάπερ,παραλληλόγραμμο πάντως μία στρώση μπισκότα πτί-μπερ,ρίχνεις το παγωτό και από πάνω κι άλλη στρώση.Ε,μετά όταν παγώσει,κόβεις γύρω γύρω τα πτί-μπερ και γίνονται σαντουιτσάκια.Στις συνταγές της παρέας το είδα.Εχω βάλει κι εγώ συνταγή παγωτού,που μου την είπε ο άντρας μου.Φτιάχνει πολύ ωραίο.Να σου πω κι εγώ γι'αυτό τη βούτηξα,για να καθαρίσει η μυτούλα.Κατα τ'αλλα έκλαιγε.Την κράταγα από τις μασχαλίτσες και την τράβαγα και τις έλεγα να κουνάει τα ποδαράκια.Βέβαια,δεν το έκανε πάντα.Σχεδόν καθόλου.Η Στέλλα φοβάται ακόμα.Πάει βουτάει τις πατούσες της ή μέχρι τη μέση και μου λέει μαμά βούτηξα. :lol::lol::lol: Καλέ μπορείς τώρα να διεκδιδήσεις τα λεφτά που έχασες;

Μαράκι,όποιος τολμήσει να πει για εσένα θα πέσουμε όλες να τον φάμε.Εργαζόμενη μαμά με δίδυμα και φοιτήτρια και παίρνει 8;;;;;;Ευγε ρε Μαράκι,συγχαρητήρια.Θυμάμαι όταν αναρωτιόσουν αν πρέπει να κάνεις το μεταπτυχιακό λόγω έλλειψης χρόνου και τέτοια.Τώρα τι έχεις να πεις;;Εγώ πάντως ότι είσαι πολύ άξια. :-* Όχι που δε θα ξεσαλώνανε τα σκατούλια με παππούδες και γιαγιάδες. :P Μεγειά τα γυαλάκια σου.6 είναι η ανηψούλα μου.Πληρώνουν 10 ευρώ παραπάνω και τα συνοδεύει η αεροσυνοδός.Ξέρεις πόσα παιδάκια ταξιδεύανε ασυνόδευτα;;;ουουουουου!Κι εγώ δεν το περίμενα.Με πήρε κι ο αδερφός μου τηλ. να του κλείσω να έρθει κι αυτός αρχές Αυγούστου. :D Κρίμα μωρέ για τη συνάδελφο.Αντε καλή περιποίηση σήμερα.

ΤΕλικά όνειρο ήταν.Η Στέλλα μόλις με φώναξε.Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μπραβο για το μαθημα!!!!αριστουχος θα βγεις στο τελος!!χαχα!!!τι καλα που ξεσαλλωσατε στην Αθηνα…αλλα πολύ ζεστη…πως βγαινατε βολτα;κριμα για τον κηπο…εμεις το ειχαμε ευχαριστηθει πολύ…δεν ειχε πακιστανους κ τετοια αλλιως ο μπαμπας μας θα σιχτηριζε…καλα τα αφησαν όλα στην μοιρα τους;μεχρι κ την λιμνη ξεραναν;τι να πω;κ δεν βρηκατε κ τον παιδοτοπο;τι κριμα…με γεια κ τα ψωνια που εκανες!!!και το 3ο σακουλακι τελικα ξεκολλησε …μα στο μικροβιολογικο πως τα καταφερνουν κ δεν ξεκολλαει;;ποσο θα ναι αν πληρωνετε εσεις στην σιτιση στον παιδικο;αμα δεν είναι σημαντικο ποσο αστες εκει που εχουν μαθει…αμα παιρνουν φαγακι από το σπιτι;κριμα για την απολυση…ωρα εκμεταλλευονται κάθε αφορμη για να παρουν καποιον με 500 ευρω κ πολλα λεω,…ελπιζω να μην εχεις καμια δυσαρεστη εκπληξη….να μας στειλεις φωτο με το νέο λουκ παρακαλω….αντε να απολαυσεις το 3ωρακι σου!!

Δεσποινακι μην τα βαψεις παλι μαυρα ,σε εφαγα….δεν πειραζει ,κάθε εμποδιο για καλο δεν λενε;;θα δεις τωρα που θα ειστε χαλαροι στο σπιτι σας κ δεν θα εχετε μετακομισεις κ αγχος ,θα κανεις με ηρεμια την εξωσωματικη….θα ξεκουραστεις όπως επιβαλλεται κ όλα καλα!!!κ μην ακουω βλακειες ότι δεν θα πετυχει…για ένα πραγμα ησουν αισιοδοξη…μην μου το χαλας τωρα….!!!!

Φουφουκι τι γλυκα μωρε τα κοριτσακια….ειδες; θα κανεις μεχρι κ την Στελλιτσα να ξαπλωνει για μεσημερι…κ ποιος ξερει μπορει να της γινει συνηθεια κ μετα που θα φυγει η ξαδερφουλα…(λεμε τωρα…χαχαχα).εχω δει τις συνταγη παγωτου που εβαλες όταν εψαχνα συνταγες για παγωτο..πολυ ευκολες..κ το παγωτο-σαντουιτς ευκολο είναι…θα δοκιμαστει αμεσα…χαχα!!! Α κι εγω την κανω ετσι την Κωνσταντινα στην θαλασσα κ την τελευταια φορα ειχε χαλαρωσει τοσο που την ειχα μπρουμυτα με τα χερια μου στο στερνο κ στην κοιλιτσα κ την εκανα σαν ψαρακι…της ελεγα να χτυπησει κ τα ποδια αλλα που….ε καλα βεβαια νωρις είναι για να κολυμπανε…σιγα μην σκασω και γι αυτό!!!χαχα

Λοιπον σημερα στον οαεδ εκανα τρελο σαματα!!!!!χαχαχα πλακα κανω…μην με βλεπετε με την Κωνσταντινα μια σταλια ανθρωπο που με φερνει στα ορια μου…εχω πολύ υπομονη!!!με στελναν βεβαια από το ένα γραφειο στο άλλο αλλα εγω κυρια!!!τι να κανω;λεω μην του την βαρεσει του υπαλληλου κ μου βρισκει δικαιολογιες….τελικα εκανα μια αιτηση για τροποπιηση της αποφασης κ μου ειπαν να παω αυριο να την παρω,μου ειχε βγει μονο 5 μηνες γιατι δεν ειχα πει λεει ότι ειχα παρει το 6μηνο μητροτητας…ελεος δηλ…που να ηταν κ άλλη υπηρεσια!!!αλλα ουτε στα δικαιολογιτικα το ειχαν,ουτε με ρωτησαν..γιατι με την μικρη πηγαινα κ με ρωταγαν αν την ειχα στο βιβλιαριο μου για να παρω παραπανω…αλλα κ που με ρωτησαν κ αυτό κ που τους ειχα δωσει φωτοτυπιες των βιβλιαριων παλι δεν τα εβαλαν…τι ναπεις….τα ξαναεβγαλα φωτοτυπιες κ θα δω αυριο!!μακαρι να παρω κ τους υπολοιπους μηνες κ με περισσοτερα λεφτακια!!!

Αυτά!!παω να κανω ένα ντουζακι τωρα που κοιμουνται ολοι…να ειμαι εγω ετοιμη για την παιδιατρο..!!αυριο θα σας πω τα νεα μας…εκτος αν εχει παρει 2 κιλα στο ζυγισμα που θα σας παρω ολες μια προς μια τηλεφωνο!!!χαχαχαχαχαχα!!!!φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

Αχ Δεσποινιώ θα σε φάω...καλέ που τον κόλλησες πάλι το συνειρμό;;;;Επειδή δεν έγινε η μετάθεση δε θα πετύχει η εξωσωματική;;;Που κολλάει αυτό;;;Αν ήταν έτσι όταν κάτι μας πάει στραβά,να σταματάμε όλες τις άλλες μας δραστηριότητες με το φόβο μήπως κι αυτές πάνε στραβά τώρα θα μασταν όλες στον πάτο...Μα είναι δυνατόν να σκέφτεσαι έτσι νέα κοπέλα,προλήψεις και γρουσουζιές.Ξεκίνα και να δεις τι αέρα θα πάρεις..Όσο για τη μετάθεση,κάθε εμπόδιο για καλό.Σκέψου ότι δεν έγινε τώρα για να είσαι χαλαρή με την εξωσωματική και να μη κουραστείς αυτή τη περίοδο.

Αλεξάνδρα περιμένουμε αποτελέσματα ζυγαριάς....χα χα Τελικά όλες οι δημόσιες υπηρεσίες ένα μπάχαλο.Εγώ ακόμα τα λεφτά από το Ικα.Έκλεισα 1 χρόνο που γύρησα στη δουλειά και ακόμα τίποτα,όλο το κοιτάζουν και θα με πάρουν τηλέφωνο.Σε λίγο θα παραγραφούν και γω ακόμα θα παίρνω να τους ενοχλώ.

Φουφούκα μικρούλα η ανηψούλα,μπράβο που ταξίδεψε μόνη της και αποχωρίστηκε μαμά και μπαμπά για τόσο διάστημα.Να περνάτε τέλεια!!!

Έμείς ήσυχα,το μαλλί έκανα το ίδιο με πριν και μου έριξε λίγο χάλκινο μέσα,ωραίο βγήκε,μου ξάνοιξε και το φρύδι λίγο να ταιριάζει.Αλλά μου βγήκε ξινό.Γύρησα σπίτι και βρήκα το μπαμπά σε κατάσταση πανικού.Έπεσε το Χρυσανθάκι από τη σκάλα,χτύπησε άσχημα στο δόξα πατρί,φούσκωσε πάρα πολύ.Την είχε αγκαλιά την είχε πασαλείψει με τα βούτυρα μαλλιά όλα,το παιδί δεν έκλαιγε κι αυτός το κρατουσε 2 ωρες λεει αγκαλια και το κουνουσε.Ένα ερείπιο ήταν.Του φωναξα και γω ότι κάθε φορά που λείπω όλο κάτι συμβαίνει και γυρίζω και βρίσκω ένα χάος και στεναχωρήθηκε ακόμα πιο πολύ.Έκατσα συμμαζεψα,έπλυνα πιάτα,σφουγγάρισα κουζίνα που μέχρι σκουπίδια είχε κάτω από το σκουπιδοτενεκέ,τις τάισα ήρεμα,μετά ήρθαν οι νονοί τους κάτσαμε στη βεράντα και ξεσάλωσαν τα μικρά,ηρέμησε το κλίμα,μπανιαρίστηκαν και τις βάλαμε για ύπνο κατά τις 22,00.

Το πρωί είχε ξεπρηστεί λίγο,είναι αρκετά φουσκωμένο ακόμα ομώς,αλλά έφαγε κανονικά,δεν έκανε εμετό,οπότε δε το ψάξαμε και μεις παραπάνω.

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες...τελικα το Κωνσταντινακι πηρε 3!!!!!αλλα σε ποντους...χαχαχα ψηλωσε η γλυκουλα μου γιατι αμα περιμενα να παρει βαρος....εχασε οπως το ειχα δει στην δικια μου ζυγαρια...τελοσπαντων...τωρα θα ξαναπαμε Σεπτεμβρη για εμβολιο αφου εχουμε παει πρωτα κ στο παιδων σε γαστρεντερολογο κ αλλεργιολογο.επισης μου ειπε οτι αφου δεν την πειραζει το ψωμι ή τα μακαρονια να της δινω μικρες ποσοτητες ανα διαστηματα να μαθαινει ο οργανισμος,αυτη ειναι η τακτικη κ του αλλεργιολογου.κ για το γαλα μου ειπε οτι μπορω να της το δοκιμασω ψημενο,δηλ μεσα σε καποιο μπισκοτο πχ. Για να δουμε...

αντε βρε Μαρακι...τι επαθε το Χρυσανθακι....κλασικα,μια φορα να λειψεις τοτε θα τα παθουν ολα!!!αλλα αφου ειναι καλυτερα δεν πειραζει,αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα!!!με γεια το μαλλι!!!καλα τα λεφτα απο το ικα νομιζω πρεπει να τα ξεχασουμε,εγω περιμενω 6 μηνες τωρα απο τα γαλατα της μικρης...ειχαν παει χθες στο ικα Δαφνης απο την εκμπομπη του μεγκα κ ελεγαν οτι δινουν τωρα αποδειξεις για να παρουν τα λεφτα τα Χριστουγεννα,εγω που τις εχω δωσει απο τα προηγουμενα Χριστουγεννα;ποτε θα τα παρω;;οεο;;κ μαζευεται σημαντικο ποσο δεν ειναι να το αφησεις...τι μας κανουν κρατησεις τοτε;σημερα εχω να παω παλι στον οαεδ ,για να δουμε τι μου εβγαλαν να παρω...;;

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημερα!!!Το ξερω οτι χαθηκα, αλλα καθομαι πιο πολυ στο σπιτι με τον Τασουλη αυτες τις ημερες, να παει και η πεθερα μου για κανενα μπανιο και οταν ερχομαι το απογευμα στο γραφειο, ολο γραφω γραφω, να τα τελειωσω ολα πριν φυγουμε επιτελους για Σκυρο!!!Θα προσπαθησω να σχολιασω το απογευμα γιατι διαβαζω καθε μερα τα νεα σας, αλλα δεν προλαβαινα!Φιλακια πολλα πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας σχολιαζω γρηγορα γιατι πηζω στην δουλεια γλυκουλες μου τελικα βαλαμε νερακι στο κρασακι μας κ ο ζηλιαρης μου ηρεμησε αρα με το αντρα ολα καλα.κατα τα αλλα μπανακια παω συνεχεια το μικρακι θα σας στειλω τελειες φωτο με 1η ευκαιρια...

μαρακι μου γλυκο επεσε το κοριτσακι μας λαχταρησε μωρε κ ο καημενος συμβαινουν εμενα μου πεσε στον κηπο στα χαλικια κ εγδαρε ολη τη μουσουδα τωρα αρχιζει κ φτιαχνει θα σας στειλω κ τετοια φωτο να δειτε τα κατορθωματα του!!!

αλεξανδρα θα γινει μοντελο ρε το κοριτσακι μας...

αντε ρουλακι μας ελειψαν τα κατεβατα σου.

φουφουκακι μου κ εγω την βαφτηστηρα την προηγουμενη βδομαδα εγω την ειχα 5 μερες η καλυτερη παρεα κ βοηθος το μωρακι μου...

φιλια στα υπολοιπα φιλεναδακια πηζω!!!δεσποινιω θα παρω τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι βολο, οπως ειπατε κ σεις, μας περασαν τα νευρα και τα μαλωματα...επιτελους ειμαστε καλα...αυτο μπηκα να σαας πω...και οτι περναμε πολυ ομορφα!!! εχουν ξετρελαθει ολη με τη μπουμπου :lol: δεν εχω χρονο για σχολιασμο...σας φιλω!!! θα σας τα πω αναλυτικα οταν επιστρεψω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!

Μπράβο Στεργία και Μάγκυ που τα ξαναβρήκατε με τα αντράκια σας...δεν αξίζει βρε να χαλιόμαστε για μικροπράγματα...η ζωή είναι μικρή...υγεία να υπάρχει και όλα τα αλλα βρίσκονται στη πορεία...

Εμεις καλά...το καρούμπαλο έγινε δυστυχώς μελανιά,μια γραμμή από πάνω ως κάτω....Η δασκάλα είπε είναι το χειρότερο σημείο να χτυπήσει εκεί το παιδί,κάνει 3-4 μέρες να φύγει το πρήξιμο.Και αύριο είναι η γιορτή του παιδικού.Δε παίρνουμε μέρος ακόμα ,είμαστε μικρούλες αλλά θα βάλουμε τα καλά μας να πάμε να δούμε...

Κυριακή εκτός απροόπτου προγραμματίζουμε το πρώτο μας μπάνιο...Ξέρω θα γελάτε...σε νησί και πρώτο μπάνιο 1 Ιουλίου!!!Αλλά μια η εξεταστική,μια που θέλαμε να ζεστάνει το νερό πέρασε ο καιρός...ελπίζω να την πάρουν με καλό μάτι τη θάλασσα,θα σας ενημερώσω τη Δευτέρα.

Φιλάκια....μη χάνεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Βαριέμαι αφόρητα. Ζεσταίνομαι κολασμένα!! :evil: Δεν αντέχω να κάθομαι ούτε στην καρέκλα του γραφείου γιατί παίρνει ο κώλος μου φωτιά. Σήμερα περιμένω 2 κούριερ. Άντε να δω πότε θα έρθουν εδώ στο χωριό. Το ένα θα μου φέρει επιτέλους την παραγγελία με τις πάνες κλπ που έκανα, και το άλλο θα φέρει κάτι οικολογικές βαφες μαλλιών να βάψω το μαλλί να μην γίνομαι πια ρεζίλι με τις άσπρες τρίχες, α ρε κληρονομικότητα!!

Μαράκι συγχαρητήρια για το μάθημα. Μεγεια το μαλλί και το φρύδι. Περαστικά στην σημαδεμένη Χρυσανθούλα. Που λέτε για μπάνιο; Μην πάτε τίποτα Αφαντου που είναι πάντα παγωμένα τα νερά. Ο Αλεξ ενώ πέρσι ήταν μια χαρά με τη θάλασσα φέτος μας κάνει τον δύσκολο και όλη την ώρα γκρινιάζει και θέλει να βγει έξω. Του πήρα και αυτό http://www.mariaevita.gr/index.php?disp ... ory_id=655, αύριο θα το δοκιμάσουμε. Χτες που το παρέλαβα πήγα να του βάλω και δεν ήθελε με τίποτα. :roll: Καλά από Αθηνα μονο γυαλιά και εσώρουχα πήρες; Πολύ συγκρατημένη σε βρίσκω, δεν βλέπεις τη Ρούλα που όποτε πάει αναστενάζει η αγορά :lol::lol::lol: Ψάξτο για τους παιδικούς και μην στεναχωριέσαι και να χρειαστεί να αλλάξουν παιδικό, Δεν είναι ακόμα σε ηλικία που δένονται τόσο πολύ. Άδεια θα πάρεις το καλοκαίρι; Ο παιδικός είναι όλο το καλοκαίρι ανοιχτός;

Αλεξάνδρα ωραία τα νέα από παιδίατρο. Αφού παίρνει ύψος σημαίνει ότι αναπτύσσεται το παιδί και εσύ πρέπει να νιώθεις ικανοποιημένη. Σιγά σιγά με τα ψωμιά κλπ. Άτιμο ικα πήγαν να σου τα φάνε οι μπαγάσηδες. Για τη βιολογική σόγια που ρώτησες μάλλον θα την εμπιστευόμουν αλλά και πάλι ακουγονται τόσα, δεν ξερω, :roll: σε φωτισα τώρα; :lol::lol::lol:

Στεργία καλά να περνάτε Βόλο, να ξεκουραστείτε και να ηρεμήσετε με τον αντρούλη σου.

Μάγδα πάει, πέρασε και αυτό το καβγαδάκι. Δεν βάζει μυαλό οα ζηλιαρούλης σου; :lol::lol: Στα Χανιά θα περάσετε υπεροχα. Να πάτε και Ρέθυμνο που σπούδαζα να πιείτε μια ρακή!! Καλά από φαγητό δεν λέω τίποτα, όπου και να πας στην Κρήτη το ευχαριστιέσαι βρε παιδί μου και βάζεις και 15 κιλά. :D

Ρούλα γιατί δεν παίρνει και τον Τασούλη για μπάνιο η πεθερά αφού πάει που πάει αυτή;

Φουφου μια η ανιψιά, σε λίγο οι νονοί, στο σπίτι θα γίνεται της τρελής!! Άλλο που δεν θέλεις εσύ ;) Θα μαζεύεις και τους γείτονες, θα ψήνεις, η καλύτερη σου. Για το μισθό τι να πω;; :roll: Κοινωνικό κράτος βλέπεις! :evil::evil: Φαντάζομαι μειώσεις θα έχει και ο άντρας σου, οπότε ξεκίνα Δευτέρα-τετ-παρ ρεβύθια :lol::lol::lol::lol:

Δέσποινα τελικά σε διακρίνει η λογική και η σταθερότητα!!! :lol::lol::lol: Λοιπόν για την μετάθεση δεν θα κάτσεις να σκάσεις κιόλας, και για την εξωσωματική να συνεχίσεις τώρα που το πήρες απόφαση και μην προδικάζεις τίποτα.

Χαρά φαντάζομαι πως και πως περιμένεις την άδεια σου. Φυσικά θα σου βγει το λάδι μέχρι τότε αλλά χαλάλι. Τα ξενοδοχεία καλά είναι και τα 2 και από τιμές φωτιά και λάβρα. Μήπως να το έψαχνες καλύτερα; Μα πραγματικά τι τιμές είναι αυτές; Δεν πειράζει ό,τι και να βρεις αφού θα λείπει ο ταρζάν Δημητρα τέλεια θα είναι!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινουλα,θα πάρω άδεια 15αυγουστο μια βδομαδα και θα παμε Κω οικογενειακώς.Ο σταθμός θα ναι ανοιχτά όλο το καλοκαίρι.Τον Αυγουστό θα πληρώσουμε 450€ και για τα 2 παιδιά γιατί λήγει το πρόγραμμα 31/7.Τώρα θα ξανακάνουμε τα χαρτιά μας για του χρόνου και έχει ο Θεός...

Για μπάνιο εμείς πάμε Φαληράκι συνήθως εκεί στο infinity ή στο sunwing τις καθημερινές.Μακρινές αποστάσεις δεν αντέχουν τα κορίτσια.

Το σωσίβιο που πήρες το ειχα δει και γω,είναι ασφαλές αλλά τελικά πήραμε κλασικές κουλούρες από jumbo που θα χρησιμοποιήσουμε και φέτος.

Αλήθεια τσάντα μεγάλη για όταν βγαίνουμε βόλτα έχεις δει κανά site στο Internet;Τσάντα-αλλαξιέρα τύπου.Είχαμε μια αλλά μας έσκισε και του jumbo την έχει όλη η Ρόδος πια την βαρέθηκα,αυτή τη καφέ με τη ροζ.

Είδα χθες hondos και cartoon store δεν ειχαν ουτε μια τετοιου τυπου,οπότε λέω να ψάξω στο internet.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια!Τι κάνετε;Είμαι ξύπνια από τις 7.Ξύπνησε το Αγγελικάκι μου και είχε πυρετούλη. :cry: Ελπίζω μόνο να είναι από δόντι.Της έχουν μείνει οι τέσσερις τελευταίοι τραπεζίτες.Προχθές την είχα δει να μασάει την πιπίλα της,μπορεί βέβαια να ήταν και τυχαίο. :roll: Μακάρι πάντως να είναι δοντάκι,να βγουν και τα τελευταία να ξεμπερδεύει και να μην έχει και ιωσούλα.Μα είναι δυνατόν;Μες στο κατακαλόκαιρο; :( Κατά τ'άλλα τα νέα μας είναι τα ίδια.Περνάμε πολύ ωραία με την ανηψούλα εδώ.Τα κορίτσια είναι ξετρελαμένα και χαίρομαι πολύ.

Δεσποινιώ,να μη σε πιάνει η απαισιοδοξία σου.Η αλήθεια είναι πως είναι περίεργο που δε φύγατε,αλλά δες το σαν μια ευκαιρία.Δεν έχεις να αγχώνεσαι για μετακομίσεις και πακετάρισμα σε μία πολύ κρίσιμη περίοδο της ζωής σου.Μην μπερδεύεις την εξωσωματική με τη μετάθεση,δεν έχουν καμία σχέση.Κάθε εμπόδιο για καλό.Στο είπαν και τα κορίτσια. ;)

Αλεξανδρούλα,τελικά προχθές δεν κοιμήθηκε καμία παρά μονο η ανηψιά μου.Και ποια είναι η πλάκα;Το βράδυ πήγαμε για φαγητό.Στο αυτοκίνητο πήγε να κοιμηθεί και δεν την άφησα.Οπότε εκεί που τρώγαμε την πιάνει μία γκρίνια κι έρχεται στην αγκαλιά μου και με δύο πέρα δώθε κοιμήθηκε.Την έφερα σπίτι,την άλλαξα,της έδωσα γάλα,τίποτα δεν κατάλαβε.Πρώτη φορά το έκανε αυτό.Φαντάσου να πηγαίναμε και θάλασσα εκείνη την ημέρα.Τώρα βέβαια κάθε μεσημέρι,πηγαίνει η Αγγελική στην κούνια της και οι άλλες οι δύο κάθονται στον καναπέ για παιδικά όπου μπορεί να τους πάρει κι ο ύπνος. ;) Το σημαντικό είναι πως κι εμείς μπορούμε να ξαπλώσουμε,η Αγγελική κοιμάται και οι άλλες δύο κάνουν αυτό που τους αρέσει. :) Μακάρι ρε συ να πάρεις τα λεφτά σου.Τι θα πει καλέ μαζεύεται σημαντικό ποσό;Και 50 ευρώ να ήταν μόνο γιατί να τους τα χαρίσεις;Βρε πώς να πάρει βάρος το παιδί,άμα παίρνει 3 πόντους σε ύψος;Μια χαρά ανάπτυξη έχει.Παίρνει βάρος,αλλά αμέσως ψηλώνει.Μια χαρούλα.Θα μπορεί τώρα να δοκιμάζει κι αυτά που ζηλεύει.Σούπερ. :D

Μαράκι μου,μεγειά το μαλλί.Σίγουρα θα είσαι κουκλί.Μα είναι δυνατόν βρε παιδί μου να τα κάνουν όλα όταν είναι με τους μπαμπάδες;Στεναχωρήθηκε όμως κι αυτός ο καημένος.Είχε και δύο.Θα μου πεις κι εσύ δύο έχεις,αλλά το'χεις πιο πολύ φαινεται. :P Όντως αφού δεν κοιμήθηκε στο πρώτο δίωρο και δεν έκανε κι εμετό,πέρασε ο φόβος.Το σημαντικό είναι ότι μετά χαλαρώσατε και περάσατε καλά,είναι καλά και η Δημητρούλα,οπότε ξεχάστηκε κιόλας η κακιά στιγμή. :) Καλή αρχή με τα μπάνια σας και περιμένουμε αντιδράσεις. 8-) Την τσάντα που λες κι εγώ την έχω. :lol::lol::lol:

Ρουλάκι μου καλό,κάνε τις δουλίτσες σου για να κάνεις ξέγνοιαστες διακοπές και θα βρεις το χρόνο σου και για εμάς.Φιλάκια στον Τασούλη. :-*

Στεργιάκι,μη σχολιάζεις!Μας φτάνει που περνάς καλά.Φιλάκια!!! :-*

Μαγδούλα,μπράβο που τα ξαναβρήκατε με τον άντρα σου.Περιμένουμε φώτο από το δελφινάκι. :P

Φωτεινούλα,ήρθαν τα πραγματάκια σου;Άντε φτιάξε το μαλλί να σου ανέβει η ψυχολογία. :) Φυσικά είχε και ο άντρας μου μειώσεις.Αν και προχθές που πληρώθηκα είδα ότι πήρα γύρω στα 120-150 ευρώ παραπάνω και ο μπαμπάς μου είπε ότι σταματήσανε οι αναδρομικές κρατήσεις.Βγήκε αληθινός πάλι ο μπαμπάκας. :x:x:x

Αυτά από εμάς.Φιλάκια κούκλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια !!!!τι κανετε;εμεις μια χαρουλα...χθες πηγαμε για μπανακι,ηταν κ ενας παιδικος σταθμος εκει εκδρομη( :?::?: )κ της αρεσε κ της δικια μου...τα φωναζαν να βγουν να πανε να φανε τσουπ τσουπ κ η δικια μου μασουλουσε καμια γκοφρετα...δεν της ειχα παρει τιποτα φαι μαζι αφου θα γυρνουσε οπως ηταν πισω.μετα ξανα ολα στην θαλασσα ετρεχε κ η δικια μου...ηταν αγγλοφωνος σταθμος κ τους μιλουσαν αγγλικα κ να τα δειτε στα σταλια να καταλαβαινουν τα παντα...κ ελεγαν κ μερικα λογακια στα αγγλικα. κατα τις 12.30 επαθε μια υστερια με κλαμμα.την φωναζα να παιξουμε στην αμμο..τιποτα.την πηγα στην ξαπλωστρα ,χαμπς.αμα το εβλεπα σε αλλο παιδι θα ελεγα οτι ειναι αρρωστο κ επαθε κριση...δεν ηθελε να την πιασω,ειχε πεσει κατω στην αμμο κ σφιγγοταν κ εκλαιγε...την πηρα σηκωτη κ την πηγα να κανει ενα ντουζακι να ηρεμησει..καπως ηρεμησε ,ηρθε κ ο μπαμπας που εχε παει σε μια δουλεια κ μετα μολις με εβλεπε εκλαιγε... :?:? κ ολα αυτα γιατι της πηρα κατι παιχνιδακια απο ενα αλλο παιδι.ε αφου ειχε λυσσαξει κ αυτο ''θα μου τα παρει κ θα μου τα παρει.αφου εχει δικα της''τι να κανω;;του ειπα δεν θα στα παρει,θελει να παιξετε,το ιδιο εκανε κ η γιαγια του ε παιδακι ειναι τι να κανω;την πηρα κ πηγαμε στα δικα της παιχνιδια αλλα δεν ηθελε κ εκανε ολο αυτον τον χαμο...οποτε φυγαμε ,εδειχνε να νυσταζει κιολας κ κοιμηθηκε στα αμαξι οποτε παει ο μεσημεριανος υπνος...σιδερωσα κ εναν τονο ρουχα αλλα δεν επαιρνε αλλη αναβολη!!!με τον οαεδ ολα καλα...μου βγηκε τελικα 12μηνο!!!αυριο εχουμε κ μια βαφτιση 1 το μεσημερι....θα σκασουμε!!!!χανουμε κ το μπανιο μας!

Ρουλακι μου ποτε φευγετε για Σκυρο;κανονισε να φυγεις χωρις να σχολιασεις κ να μας πεις τα νεα σας αναλυτικα!!!!

Μαγδουλα μου μπραβο κοριτσακι μου που τα βρηκατε...δεν δουλευεις Σαββατο;αντε να τσαταρουμε λιγακι!!!

Στεργιακι μου ειδες τωρα που ξεφυγατε λιγακι απο την καθημερινοτητα χαλαρωσατε .καλα να περασετε!!!!περιμενουμε τα νεα σας!!!

Μαρακι καλα να περασετε στην γιορτουλα σας!!!κ να χαρειτε αυριο το μπανακι σας!!!!φωτο με μαγιο ετσι;χαχα αυτην την τσαντα την πηρα κι εγω...χαχαχα σκιστηκε του καροτσιου κ ηταν κ μικρη αλλα τουλαχιστον εδω δεν την εχω δειαλλου...

Φωτεινακι ηρθαν τα πραγματακια σου;με γεια σας!!!!πολυ ζεστη...εχεις απολυτο δικιο...1 μηνας ακριβως εμεινε!!!επρεπε να ειχες κανει κ μια πισινα στον κηπο σου να εισαι μεσα ολη μερα....για την σογια με φωτισες χρυση μου....τελικα της πηρα κατι κρεμουλες με σογια κ με κακαο μεσα ψυγειου εε δεν ξετρελαθηκε κιολας...ξερεις ποσες φορες εχουμε παει στην παιδιατρο κ δεν εχει παρει υψος ,δεν εχει μεγαλωσει το κεφαλακι,πεφτουν κ αυτες οι καμπυλες...εεε αμαν λεω...αλλα μετα κανει ενα μπαμ κ παιρνει μαζεμενους ποντους.δηλ αυτην την φορα παρολο που εχασε βαρος εφυγα χαρουμενη απο την παιδιατρο γιατι ψηλωσε!!

χθες της πηρα τα μπισκοτακια τα μιραντα...το ειχα απωθημένο ρε κοριτσια....εφαγε κ δεν την πειραξε...κ της αρεσαν κιολας!!!

φουφουκι μου τα ειπαμε κ στο τσατ.περαστικα στην μικρη σου,δεν πιστευω να ειναι τιποτα...κανενα δοντακι θα ετοιμαζει...α κι η δικια μου λεει ετοιμαζει κ τους 4 κυνοδοντες αλλα δεν νομιζει να ειναι απο αυτο που δεν τρωει..αλλωστε μεσημεριανο τρωει κανονικα...τα υπολοιπα δεν θελει...αφου κοιμαται η Αγγελικη ας μην κοιμουνται οι μεγαλες!!!πωπω τις φανταζομαι να καθονται κ να βλεπουν παιδικα κ να σχολιαζουν κιολας..χαχαχα

σας φιλω θα παμε να ψωνισουμε για την βαφτιση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...