Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπάκια 8ου-9ου-10ου 2010 Νο. 5! Πάμε πάλι από την αρχή


Recommended Posts

τα νευρα μου τα χαπια μου και ενα πλοιο/αεροπλανο...κατι τελος παντων να φυγω!!!!

με εσκασε! κοιμηθηκε μεχρι της 04.30, την εκανα γαλα δεν επινε...εκλαιγε, την αλλαξα πανα, τη πηρα αγκαλια, τη ξαναβαζω γ υπνο...δεν κοιμοταν σηκω κατσε με ειχε...την παιρνω στο κρεβατι...(ελειπε ο αντρας μου) μονο οσο τη κρατουσα τη πιπιλα κοιμοταν κ καλα...γυρισα πλευρο γιατι πιαστηκα...της εφευγε πιπιλα κλαμααααα! σηκωνομαστε στις 7 πολυ κλαμα..ε λεω πεινασε....τιποτα...30 μλ ηπιε...την ξαναβαζω για υπνο....πανω που κοιμηθηκε περνα ο ψαρας! την ξυπνα!!! τη τυχη μου μεσα...εδω στα χωρια τα χουμε κ αυτα...περνα ο ψαρας, ο γυφτος ολοι!

κατεβαινουμε κατω μολις την αφηνω κλαμα...ετοιμη ημουν να την αφησω να κλαει (αν και δεν ειμαι αυτης της αποψης) να δω ποτε θα σταματησει!!!!!!!! εκεινη την ωρα ερχεται η μανα μου ...λεει σας ακουσα να κλαιτε κ ειπα να χτυπησω...να τη παρω λεει να κοιμηθεις λιγο...ναι λεω 10 η ωρα τω ρα θα κοιμηθω τω ρα μ,ε εφυγε η νυστα! μεσημεριασε...την πηρε για λιγο σπιτι της, αλλα εγω δεν νυσταζω πλεον!!! εχω κατι νευρα.... :evil::evil::evil:

πηρε κ ο αντρας μου τηλ...τον πηρα μονοτερμα και του τα λεγα...δεν προλαβε να μου πει τι κανει εκεινος και τι ωρα θα βγει...τι να κανω...ηθελα καπου να τα πω...

αυτα...

δεν σχολιαζω...δεν εχω την ηρεμια τωρα...μετα! σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ βρε Στεργιακι μου υπομονή θα περάσουν αυτά τα κουλά,υπομονή να πάει 6 μηνών να σταθεροποιηθεί στο φαγάκι και θα ναι καλύτερα κάπως τα βραδυνα ξυπνήματα.Μηπως ζεσταινόταν;Μη της βάζεις κορμάκι ή τη σκεπάζεις με κουβέρτα.Όλες τα περάσαμε και τα περνάμε ακόμα μη νομίζεις καμιά φορά...Τα νεύρα σπάνε.Βγείτε μια καροτσάδα να ηρεμήσεις...

Καλημέρα σε όλες!!Εμεις καλά δόξα το Θεό,σήμερα έχει τη γιορτούλα του το νηπιαγωγείο που είναι νηπιαγωγός η νονά μας και θα πάμε εκεί το απόγευμα να χαζέψουμε παιδάκια.Ευτυχώς θα ναι στην αυλή με χορό,μουσική και παιχνίδια και δεν θα χει σκηνικά σε κλειστό χώρο να τα κατεδαφίσουμε...χι χι.

Εφτιαξα μια μελιτζανόπιτα χθες,μια αηδία και μισή,κρίμα ο κόπος και τα υλικά.Οι κόρες μου,μου τη φτυσαν στη μούρη και δεν είχαν κι άδικο,μόνο ο άντρας μου έφαγε 2 κομμάτια και του άρεσε..

Χθες δε τις πήγα έξω βόλτα το απόγευμα,μια να περιμένω τη πίτα να ψηθεί,μια βγήκαμε στο μπαλκόνι δε ξεκολλούσαν έκατσα και γω μέσα.Τους έβαλα σορτσάκια χθες είναι γλύκες..Της μπουτού της ειναι στενο και της χτικιάρας της πλέει!!!Και στη μια πήρα 2-3 χρονών και στην άλλη 18-24 μηνών...Καταλάβετε ή θέλετε να κάνουν και κακά;;;Μπα δε νομίζω να θέλετε...

Φωτεινούλα τέλειος ο Αλεξούκος,ίδιος σου όμως τα χειλάκια αυτά τα σούφρικα πεθαίνω.Αν είχα γιο θα θελα να του μοιάζει...Για να δούμε η μπέμπα σε ποιον θα μοιάζει....Thanks για τις φώτο.

Αλεξ μάλλον είσαι στους γονείς σου ε;Καλά να περνάς...

Εμεις δε ξέρουμε ακόμα αν θα παμε μπάνιο τη Κυριακή,φυσάει μωρέ,μη κρυώσουν τα μικρά.

Δεσποινάκι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις και καλό ταξιδάκι στη Σαλόνικα να πάρετε τα φάρμακα...Περιμένουμε πάντα νέα σου με αγωνία...

Φιλιά σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρησα ειμαι πτωμα κλεινουν τα ματια μου και νιωθω μια εξαντλησει αλλα και μια αηδια απο το σιροπι παλιοτερα με σκετη γλυκοζη και παγωμενο νερακι ηταν πολυ καλυτερα απο το σημερινο μπλιαχ!!!!τα αποτελεσματα θα βγουν πεμπτη απογευμα αλλα η γιατρος θα λειπει παρασκευη οποτε θα τα παρω λογικα δευτερα η καμπυλη ζαχαρου βγηκε χειροτερη απο την προηγουμενη(2009)σιγα που θα εβγαινε καλυτερη με τοσες μ@λ@κιες που τρωω τεσπα τωρα θα κανω αναγκαστηκα διατροφη και θα ησυχασω :roll: Φωτεινη εσενα ποσο σου βγηκε?εμενα

0 94

60' 174

120' 160

180' εφυγα δεν περιμενα αποτελεσμα το 2009 μου ειχε βγει

0' 92

60' 176

120' 105

180' 72

αυτα!!!παω να φτιαξω :roll: μια σαλτσουλα και θα βρασω μακαρονακια γιατι δεν ξερω για ποσο θα τα τρωω ακομα :lol::lol: και μετα να ξεραθω στον υπνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι!!!!καλε τι ησυχια ειναι αυτη?????αχ βρε Αλεξανδρα μου η ψυχη του ποστ μας εισαι ;)

λοιπον ειδα φωτο του Αλεξ καλε τι παιδαρος ειναι αυτος κουκλακι μελαχρινο μελαχρινο!!!και καθολου πισω στην αναπτυξη που λεει η ζαβη η πεθερα σου :twisted: το μαλακι του φοβερο!!!!ολα τα λεφτα!!εν τω μεταξυ βρε κοριτσια ειδα πρωτα τον Τασουλη live μετα βλεπω βλεπω τον Βασιλακι κουκλια και τα δυο σκεφτομαι οτι ειναι ομορφα επειδη ειναι ξανθια μην παρασυρομαι εγω θα κανω κοριτσι εε τωρα βλεπω και τον Αλεξ και λεω οκ και στο μελαχρινο τους ομορφα ειναι οποτε αρχιζω και το βλεπω λιγοτερο αρνητικα δεν λεω θετικα αλλα εστω λιγοτερο αρνητικα το θεμα ''αγορι'' :lol::lol:

Στεργιακι σιγουρα δεν μπορω να σε καταλαβω γιατι δεν το εχω ζησει και η αληθεια ειναι οτι να κλαιει ετσι ενα μωρο στα καλα καθουμενα ειναι πολυ σπαστικο και χωρις να ξερεις τι θελει να μην πειναει να μην θελει αλλαγμα να μην να μην να μην ε στο τελος λες εε τι σκατα θελει το σκασμενο???αλλα θα σου πω και την αλλη εκδοχη εγω εχθες ενω νυσταζα και ενω ηθελα να ξυπνησω σημερα στις 7 παρα ολη νυχτα στριφογυριζα στο κρεβατι και υπολογιζα μερες και ημερομηνιες και ποτε θα αδιαθετησω και ποτε θα ξεκινησω ενεσεις και αν πεσει σκ για τις εξετασεις και τους υπερυχους τι θα κανω και αν δεν βγουν οι εξετασεις καλες και μου πει οτι δεν μπορουμε να ξεκινησουμε...και.....και....και....με αποτελεσμα να εχω γινει μουσκεμα στον ιδρωτα και να με παρει ο υπνος μετα τις 5.30 που σηκωθηκε ο αντρας μου...δεν θα ηταν πολυ καλυτερα να ξενυχτουσα εξαιτιας μιας μπεμπας με αφρατουλια μπουτακια και χερακια??? :x:-*:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουλες :) Το ξερω χαθηκα,αλλα τρεχωωωω :!:

Την Κυριακη παντρευεται ο ανηψιος της συμπεθερας μας(πεθερας της αδελφης μου) και λογω ετοιμασιων δεν μπορει να κρατησει τα μικρα,οπτε τα εχει η μανα μου και τα 3 :o:o:o:o Τα εχει παιξει η δολια!!!

Πηρα εχθες μια μερα αδεια να την ξελαφρωσω,αλλα δεν μπηκα γιατι ηθελα να καθαρισω το σπιτι και φοβομουν μην με ξελογιαστε :oops::oops:

Κατα τ'αλλα ησυχα,μπαινω σας διαβαζω συνεχεια αλλα δεν εχω χρονο να σχολιασω γιατι μπαινω κατι τετοιες ωρες και σκουντουφλαω απο τη νυστα :roll: Αυτες τις μερες ομως θα προσπαθησω να μπω ;)

Σας εστειλα φωτο με το δωματιο μας ομως για να σας αποζημιωσω ;)

Στεργια τις παιρνω τις φωτο,κουκλες καλε μαμα και κορη :) Σου εστειλα και εγω,αλλα εγω εχω και πολλες στο προφιλ μου εδω γιατι αν περιμενεις να σου στειλω.....θα εχω γερασει!!!!

Δεσποινακι,ευχαριστως να σε εξυπηρετουσα με το φαρμακειο,φοβαμαι ομως μην δεν προλαβω με αυτη τη δουλεια και σε κρεμασω :?:? Παρ,ολα αυτα σου στελνω το τηλ μου ,μηπως χρειαστεις κατι ή μηπως καταφερουμε και βρεθουμε ;) Ρε το μαιλ σου δεν το εχω :?

Χαρηκα με τα νεα σου,θα σου γραψω αναλυτικα :!:

Κοριτσαρες,πηγε παλι 12!!!!Σας φιλωωω γιατι νυσταζωωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λείπει η Αλεξάνδρα,έπιασε η foufou δουλειά , ζεσταίνεται η Φωτεινή,ταλιμπανίζεται η Χαρά πάει διάλυσε το παρεάκι....λυγμ λυγμ.

Χαρουλίτα τέλειο το δωμάτιο,πριγκιπέσικο!Και η Μιμίκα όμως για τσίμπημα,φατσόνι.Και γω όλο με σορτσάκια τις έχω τώρα λόγω ζέστης και όλο τις δαγκώνω τα μπουτάκια ειδικά της Χρυσανθούλας δε χορταίνω....

Κλείσαμε τα των διακοπών μας σήμερα και είμαι ενθουσιασμένη.Θα ρθει και ένας φίλος του άντρα μου που σας έλεγα οικογενειακώς.Κλείσαμε στο ίδιο ξενοδοχείο στη Κω all inclusive πολύ καλή προσφορά,με πισίνα,παιδική χαρά και διαμερισματάκι 2 δωματιών για τη κάθε οικογένεια.Θα πάμε την εβδομάδα της Παναγιάς.Και πέρσι Κω είχαμε πάει και πιο παλιά με τον άντρα μου τα δυο μας.Για πιο μακρινές αποστάσεις είναι δύσκολο και λόγω οικονομικών και λόγω ακτοπλοικης σύνδεσης.Είναι ωραία όμως,μια μικρογραφία της Ρόδου.

Μαγδούλα ξέχασα να σχολιάσω την άλλη φορά.Δε πειράζει για το Βασιλάκη και να χρειαστεί να πηγαίνει παιδικό,και τα δικά μου από ενός έτους πήγαιναν και τώρα τους αρέσει πάρα πολύ,να τις δεις με τις τσαντούλες και τα πεδιλάκια τους πως τρέχουν στη πόρτα πρωί πρωί όταν τους πω πάμε στη κα Δέσποινα(έτσι λένε τη δασκάλα τους).Αποκτούν πρόγραμμα και τελικά αρέσει αυτό στα παιδιά.Να μην ανησυχείς καθόλου.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας κ οι απουσιες συνεχιζονται καλα να περναμε κ τα νεα θα φτιαχνουμε περιληψεις η μια στην αλλη!!!

μαρια τι κουκλες ειναι αυτες παναγια μου !!!τρελαθηκα !!!ειδικα το οτι φορανε ιδιο στυλ κ χρωματα ρουχα αλλα οχι ιδια ειναι ολα τα λεφτα.για τα νουμερα η καθεμια εχει το στυλ της κ η νταρντανα κ η λιλιπουτια ειναι 2 κουκλες κ αυτο εχει σημασια.

για παιδικο μαλλον αλλον ενα χρονο θα βοηθησουν ολοι κ θα τον αναβαλλουμε απο την μια συμφωνω πως θα του κανει καλο που θα απιζει με αλλα παιδακια απο την αλλη ειμαι πιο ηρεμη με δικους μου ανθρωπους να σου πω θα το ξαναδουμε εν καιρο.ευχαριστω παντως που με παρηγορησες ενιωσα ηδη καλυτερα..

δεσποινιω μπηκαμε στο χορο της εξωσωματικης :x:x γιουπι!!!!!!!!!

φωτεινουλα καλε τι αλητακος μαγκας τελειος ειναι αυτος τι φατσονι τρελο μα καρμπον εσυ φιλεναδα θελω να τον ρουφηξω εχει κατι μπρατσακια αααχ!!!

θα σας στειλω κ εγω φωτο πηγαμε παλι θαλασσα χτες τρεμανε τα χειλια ειχε πιει τρια λιτρα θαλασσα κ παλι δεν εβγαινε καλε ασε που μαθανε να με βρεχουν με το μπαμπα του λυσαξανε κ ναι κανει κ βουτιες μα να μη φοβαται καθολου :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι κ εσυ στη φωτο εισαι πολυ ομορφη κ συμφωνω με προαλαλησα τι τι θες μαρι τι διατροφη μοντελακι εισαι ρε!!!

στεργια σε εσκασε η τσουπρα ε αχ ετσι ειναι τωρα φανταζουν βουνο αλλα εγω ηδη τα εχω ξεχασει κ μου λειπουν αυτα τα ξενυχτια που ταν μια σταλια κ εσκουζε με τα ματακια ορθανοιχτα κ ελεγα τωρα πειναει ποναει διξαει χεστηκε τι στο καλο θελει!!! :lol: η αδερφη μου γενναει τελος του μηνα κ δεν βλεπω την ωρα!!!!φτιαχνουμε το δωματιο αυτες τις μερες..θα βγαλω το αχτι μου σε οτι μοβ ροζ κ κοριτσιστικο υπαρχει...

αναλαμπη ρε στεργια πολυ γουσταρω τα με εκανε αυτον τροπο ομιλιας τον λατρευω μου θυμιζει λιγο τους φιλους μου στο χωριο κ μου αρεσει πολυ.κ εγω καμια φορα λεω τι με λες κ γελαει ο αντρας μου κ εγω καμαρωνω χαχαχαχα.

συμπεθερα δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο για το δωματιο της ταλίμπαν υπερπαραγωγη σαν αυτη κ την μανα της ;);) πολυ καλογουστο πραγματικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νεα μας εμας χαλαρα χτες δουλεια κ μετα θαλασσα γυρησαμε βραδυ μαμ κ τεζα!!!!αυριο θα παω να κανω νυχακια τι καλα λιγο περιποιηση παντα ειναι ευχαριστη.

φιλια σε ολες τις υπολοιπες τσαταρω με δεσποινιω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες...που ειστε ?????????????

Μαρακι δεν τη σκεπαζω με κουβερτα, εννοειται! Με τετοια ζεστη....ουτε καν σεντονακι...μονο κορμακι αμανικο βαμβακερο...μονο οταν βγαινουμε εξω τη ντυνω, και παλι κανενα φορεματακι της βαζω, να μην ζεσταινεται με τα παντελονακια (Ας ειναι κοντα καλοκαιρινα). Κλεισατε για διακοπουλες ε? Καλα κανατε! Χρειαζονται.... ;)

Δεσποινακι την ιδια αηδια ενιωθα κ γω οταν εκανα καμπυλη σαχαρου, και ειχα κανει κ γω τη μεγαλη θυμαμαι! :oops: Εχεις δικιο εννοειται οτι ειναι μεγαλη χαρα να ξενυχτας με το μωρακι σου αντι να ξευχτας με αλλες εννοιες...καταλαβαινω...απλα ημουν φορτισμενη κ ξεσπασα εδω στο φορουμ.... :? ειμαι πολυ χαρουμενη που ξεκινησες τη διαδικασια και το προγραμμα της εξωσωματικης! Αντε να μας λες τα νεα σου απ τις εξετασεις και ολα τα σχετικα! ;)

Χαρουλιτα μου, κουκλα η κορη σου...καλε αλλαξε...μεγαλωσε! Φτου φτου! Ξανθο μαλλι κ μπλε ματι! Τελεια! Καλα το δωματιο θεικο! Μπραβο σου, που το εφτιαξες τοσο ομορφο με πεταλουδιτσες...και τοσα ομορφα πραγματακια κ χρωματα...πριγκιπικο θα το χαρακτιριζα!!! :ymapplause:

μαγδα ψαρακι εχει γινει ο μικρος απ τη πολλη θαλασσα! Χαρα που κανει ε? Καλα ειναι, χαιρεται, τσαλαβουτα, παιζει, κουραζετε κ ειναι ετοιμος γ υπνο το βραδυ να φανταστω ε? Μια χαρα! Περιποιηση χρειαζεται μωρε που κ που να ανανεωνομαστε!

Κ γω αυριο θα παω για νυχια, σημερα απογευμα για αποτριχωση, το σαββατο που ειναι η βαφτιση μαλλια και μακιγιαζ..........παει ο μισθος στη περιποιηση.....απ τον αλλο μηνα “θα σφιξω το ζωναρι"...δεν μας παιρνει αλλο οι μερες περασανε σε μια βδομαδα βαφτιζουμε! Το βαφτιστηρι μου ειναι 10 κιλα οεο :shock: ....πως θα αντεξω να τον σηκωνω τοση ωρα....αυτος ειναι ετοιμος να παιξει μπαλα ...βλεπω να τον κυνηγαμε...το φατσονι! O:-) χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφουλες!!!!!πολυ ηρεμια εχει πεσει εδω μεσα τελευταια!!!!

Στεργιακι μου φυσικα και καλα κανεις και μας τα λες αλλωστε που αλλου να τα πεις?????οι αντρες δεν νομιζω πως τα καταλαβαινουν αυτα!!!εγω απλα στο ειπα για να παιρνεις κουραγιο την ωρα που θα εισαι ετοιμη να παθεις το εγκεφαλικο να σκεφτεσαι ''αν τωρα παιδευομουν να μεινω εγκυος δεν θα ξενυχτουσα απο το αγχος την αγωνια και την στεναχωρια μου''και ετσι θα παιρνεις δυναμη και θα συνεχιζεις ;) και φυσικα να μπαινεις εδω μεσα να τα λες να ξεσπας εμεις αλλωστε γι αυτο ειμαστε εδω!!! :YMHUG::x:x:x

Χαρα μου σ ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!την Δευτερα θα ανεβουμε Θεσσαλονικη δεν ξερω αν θα συναντηθουμε γιατι ο αντρας μου εχει υπηρεσια την Κυριακη και θα βγει 9 η ωρα και πρεπει κατευθειαν να φυγουμε γιατι 1 η ωρα κλεινει το φαρμακειο μετα θα παρω τον γιατρο κατεβαινοντας μηπως περασουμε απο το νοσοκομειο να δει τις εξετασεις και μηπως αποφασησει να μου μιλησει και μου δωσει οδηγιες για το πως θα συνεχισουμε!!

το δωματιο σας τελειο πριγγιπικο δεν περιμενα βεβαια κατι λιγοτερο :lol::lol::lol: και η μικρη τρελο φατσονι!!!

Μαρακι σ ευχαριστω για τις φωτο!!!

Μαγδουλι μου απολαυσε το Σαββατοκυριακο αφου γλιτωσες την Κυριακη απο τις εκλογες παλι καλα :P

τα νεα μου ειναι καπως περιεργα.... :roll::roll: δεν ξερω να χαρω να λυπηθω εχω μπερδευτει δεν ξερω τι να κανω....εχθες μαθαμε οτι φευγουμε..μεταθεση!!!εεε φυσικα δεν στεναχωρηθηκα κιολας αλλα τωρα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα δεν ξερουμε αν ειναι για Κυπρο η Ελλαδα δεν ξερουμε ποτε..γενικα τιποτα δεν ξερουμε απλα μονο οτι φευγουμε ελπιζω μετα τις εκλογες να μαθουμε περισσοτερα...εεε δεν ειναι και οτι καλυτερο να μαθαινεις οτι μεσα στον επομενο μηνα μετακομιζεις για καπου αλλα που δεν ξερεις!!και τωρα δειλημα...........κανω την εξωσωματικη στον επομενο κυκλο???και ποιος θα μαζεψει ολο το σπιτι???και ποιος θα παει να βρει σπιτι στο μερος που θα παμε??????αφηνω να την κανω μετα?????και ποιος ξερει ποτε θα εγκατασταθουμε εκει και να βρω καποιον να με παρακολουθει εκει και να κανω το ταξιδι μετα για Γιαννενα και να μεινω σε ξενοδοχειο για την ωοληψια-εμβρυομεταφορα και ποτε??απο Σεπτεμβρη?????τι να κανω οεο?????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας...

Δεσποινιω σου γραφω στο chat αλλα μαλλον βλεπεις την εθνικη και το ξεχασες ανοιχτο.Τι απρόσμενο νέο ήταν αυτό;;;.Κάτσε να δεις για που θα είναι η μετάθεση αν μάθετε δηλαδή από βδομάδας,μπορεί να ναι κάπου εκεί κοντά και να συνεχίσεις με τον ίδιο γιατρό.Πάντως μετά την εμβρυομεταφορά δε κάνει να σηκώνεις κούτες και γενικά να κάνεις τα της μετακόμισης.Θέλει ξάπλα να κλωσσάς τα αυγά και γενικά ησυχία κάποιες μέρες,Είναι κρίμα να το διακινδυνέψεις,οπότε το αφήνεις για μόλις τακτοποιήθείται.Καμιά φορά κάθε εμπόδιο για καλό δε λένε!!!Αν πάλι πάτε Κύπρο βρίσκεις εκεί κάποιο γιατρό ή αν εμπιστεύεσαι αυτόν που γνώρισες και δε πληρώσεις ΄κιόλας σε αυτόν στα Γίαννενα έρχεσαι μια βδομάδα το κάνεις και φεύγεις.Σε 2-3 μέρες από την εμβρυομεταφορά μπορείς να ταξιδέψεις με αεροπλάνο.Και γω έτσι το κανα από Αθήνα για Ρόδο.Πάντως προτείνω να το αφήσεις για όταν τακτοποιηθείτε γιατί και έγκυος να μείνεις στο α τρίμηνο δε θέλει πολλά πολλά,ειδικά σηκώματα και δουλειές.

Αυτά.....

Γκολ η εθνική μας είδατε;;;αντε να συνεχίσει έτσι....Είπα στον άντρα μου να κόψει καρπούζι και μου κανε τη φρεσκοσφουγγαρισμένη κουζίνα μου κ..ο!!Μα αν είναι δυνατόν μετανοιώνεις να του πεις μια δουλειά...Ουφ!Φιλιά Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

despoinaki τι ξαφνικο νεο ηταν αυτο???? :roll: συμφωνω με μαρια...κατσε να δεις που θα πατε και μετα συνεχιζεις...οσο για την μετακομιση ειναι λογικο να αγχωνεσαι...αλλα για να σε παρηγορησω...μια γνωστη μου η οποια εειχε ενα παιδακι 2 χρονων και ηταν εγκυος σε διδυμα επρεπε να μετακομισουν μες το καλοκαιρι...και ηταν στον 7ο κιολας...απλα πληρωσαν 2 γυναικες και τακτοποιησαν τα πραγματα...εκεινη απλα τους ελεγε τι να κανουν...μην αγχωνεσαι λοιπον....βεβαια το ιδανικο θα ηταν να τακτοποιηθειτε πρωτα κ μετα να μεινεις εγκυος...γιατι πρεπει να χεις ηρεμια κ να μη κουραζεσαι...αυτο ειναι δεδομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι δεν ημουν καν στο σπιτι.....πηγαμε το μεσημερι για μπανιο μετα περασαμε απο μια ψησταρια και σαβουριασαμε μετα γυρησαμε καναμε μπανακι ανοιξα και τον υπολογιστη αλλα με πηρε ο υπνος καμια ωριτσα μετα ξυπνησα και μου λεει ο αντρας μου δεν παμε να κοιταξουμε τα λαστιχα μην θελουν αερα για να ειμαστε ετοιμοι για Δευτερα εε αφου θα βγαιναμε ντυθηκαμε κιολας και πηγαμε να δουμε τον αγωνα εξω ο υπολογιστης εδω ανοιχτος :lol::lol::lol::lol::lol:

λοιπον τωρα για την μεταθεση σκεφτομαι μεχρι 10 ιουλιου που ειναι να κανω την ωοληψια μπορω να εχω μαζεψει τα πραγματα σιγουρα προλαβαινω ετσι κι αλλιως καπου κοντα δεν θα μας πανε αν δεν ειναι για Κυπρο θα ειναι η για νησι (Ροδο,Κω,Χιο,Σαμο,Λημνο.......)η Εβρο οποτε κοντα δεν ειναι τιποτα απο ολα αυτα εαν το αφησω θα παει για Σεπτεμβρη και δεν ξερω αν εχω την υπομονη μεχρι τοτε..απ την αλλη αν την κανω τωρα δεν θα μου φανει η αναμονη γιατι θα απασχολω το μυαλο μου με αλλα πραγματα....τι να πω δεν ξερω!!!αααα επισσης εμενα στις οδηγιες που μου εδωσε μου γραφει οτι την ημερα της εμβρυομεταφορας θα μεινω για την επομενη μιση ωρα ξαπλωμενη εκει και μετα μπορω να ταξιδεψω με οτιδηποτε(αεροπλανο,τραινο,πλοιο,αυτοκινητο,λεωφορειο) την ιδια μερα αλλα για τις επομενες 4 ημερες χρειαζεται ξεκουραση οχι ακινησια αλλα χαλαρωση και ηρεμια αυτα λενε οδηγιες τωρα τι να πω!!!γιατρο εννοειται πως δεν γινεται να αλλαξω τωρα....την επομενη εβδομαδα θα μαθουμε περισσοτερα για τις μεταθεσεις και αναλογα θα πραξουμε μπορει να μας πουνε σε 10 μερες φευγετε οποτε να μην προλαβουμε να κανουμε τιποτα(στο στρατο παιζει και αυτο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεσποινιω φανταζεσαι να ερθετε λημνοοοοο! πολυ θα χαρω!!!!! μακαρι!!!!! :D αντε θα κανουμε και τη κορυφαια συναντηση μαζι με τη φουφου με την οποια ακομα να βρεθουμε :lol:

καλα κανατε κ πηγατε μπανακι-ψησταρια χαιρομαι που πηρες παλι μπρος και βγαινεις!!! ετσι σε θελω!!!!!! :YMHUG:

οσο για το στρατο αυτο που λες ισχυει...και εχω πολλα παραδειγματα απο φιλους κ γνωστους που τους ειπαν σε 10 μερες παρουσιαζεσαι στη νεα μοναδα...

εσυ καλα σκεφτεσαι...συμφωνω!! προλαβαινεις να μαζεψεις πραγματα, αλλωστε αφου ειναι δεδομενο οτι θα φυγετε-ασχετα που δεν ξερετε ακομα που θα πατε-εσυ μπορεις να αρχισεις να μαζευεις! να εισαι ετοιμη, κι αφου γινει η ωοληψια δεν θα κανεις τιποτα...αλλοι θα τα κουβαλησουν, οχι εσυ! εσυ θα δινεις εντολες ;)

παντως απ το τροπο που γραφεις, σε διαβαζω χαρουμενη, κι ας εχεις την αγωνια της μεταθεσης και της εξωσωματικης...και χαιρομαι πραγματικα!!!! :) φιλακια πολλααααα! :D

φιλια σε ολες...

post-11811-13873939422766_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδαραααααααααααααααααααααααααααααα μου ελειψες :cry::cry::cry: αντε ποτε θα γυρησεις!!!

Στεργιακι λες????????δεν θα με χαλουσε να σου πω την αληθεια θα ειχα και παρεα και θα μπορουσατε να με βοηθησετε...πχ αν εψαχνα καποιον γιατρο η κομωτρια η μια γυναικα να μου τακτοποιησει τα πραγματα στο σπιτι σιγουρα θα ηξερες να μου πεις κι εσυ αλλα και η Φουφουκα μας που πλεον εχει εγκληματιστει :-? οσο για την διαθεση μου...ειναι η χαρα της αγωνιας..ετσι και μου που πας Συμη-Καστελοριζο εεε θα το παθω το εγκεφαλικο :lol::lol: και γενικα εγω ειμαι πολυ της περιπετειας οποτε ολο αυτο με εχει βγαλει απο την ανια επισσης εχω και με κατι αλλο να ασχοληθω εκτος απο την εγκυμοσυνη-εξωσωματικη εν τω μεταξυ ηθελα να φυγω απο εδω βεβαια οχι στην παρουσα φαση που βρηκα γιατρο και ειμαστε ετοιμοι για εξωσ αλλα γενικα το ηθελα πριν 4 ημερες ηρθε ο αντρας μου και μου ανακοινωσε για καποιους αλλους που φευγουν (για τον εαυτο του δεν ηξερε ακομα)κι εγω απογοητευμενη λεω μα ολοι φευγουν μονο εμεις μενουμε ακινητοι :((:(( και την επομενη μερα ο αντρας μου σκαστος μου ανακοοινωνει''η ευχη σου πραγματοποιηθηκε φευγουμε''δεν το πιστευα αλλα σε γενικες γραμες χαρηκα!!!κι εγω αυτο φοβαμαι οτι θα μας πουν σε 10 μερες παρουσιαζεσε ''εκει''και τρεχατε ποδαρακια μου μετα.....περυσι ειχαν παρει ενα παιδι τηλφ την Τεταρτη το απογευμα και του λενε''Δευτερα πρωι πρεπει να εισαι Αθηνα περνας σχολειο και Τεταρτη φευγεις για Κυπρο''σοκ η γυναικα του 7 μηνων εγκυος δεν προλαβε να κανει τιποτα εφυγε και μετα πηρε αδεια και ηρθε και τα μαζεψε...επισσης εχω μια ελπιδα οτι μπορει να παμε Κυπρο και αυτο με κανει ακομα πιο χαρουμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδιτσες I am back!!!!!!!!!!μου λειψατε καλε!!!!γυρισαμε σημερα το μεσημερακι να παμε να ψηφισουμε,μετα φαγαμε στα πεθερικα κ το απογευμα ηρθαμε σπιτι εκλεισα μπαμπα κ κορη στην κρεββατοκαμαρα κ καθαρισα το υπολοιπο σπιτι κ βεραντα…τι σκονη ηταν αυτή…ευτυχως ο αντρουλης δεν εκανε ακαταστασια, επλενε μεχρι κ τα πιατα κ τα ποτηρια που εβγαζε…η Κωνσταντινα δεν κοιμηθηκε ο μως κ αφου μου εβγαλε το λαδι να φαει μερικες κουταλιες μετα αρχισε να βγαζει την κρεμα οποτε πηγε κατευθειαν γα υπνο…να δω τι ωρα θα ξυπνησει το πρωι…στο εξοχικο περασαμε πολύ ωραια…κάθε μερα πηγαιναμε για μπανιο,στην αρχη δεν της αρεσε,εκλαιγε όταν την επαιρνα να μπουμε αγκαλια αλλα όταν μια μερα δεν την εδωσα σημασια κ μπηκα να κολυμπησω πηρε την γιαγια από το χερι να ερθει να με βρει..χαχα ε μετα παιχνιδια μεσα στην θαλασσα,μεχρι κ βουτιες!!!σπιτι δεν καθοταν δευτερολεπτο..με το που ξυπνουσε ελεγε ‘’κατω’’ δηλ να παμε κατω που ηταν οι γονεις μου οπου μετα τους διπλαρωνε κ την πηγαιναν στα ζωα…από φαι ενώ στην αρχη ετρωγε μετα αρχισε να κουραζεται κ ολο κ καποιο γευμα χαναμε…δεν πειραζει όμως…τι να κανουμε…στον υπνο παλι…στην αρχη δεν ηθελε να παει με τιποτα για υπνο…πηγαινε 11.30 για να κλεισουν τα ματια….αφου επρεπε κιολας να ξαπλωσω κι εγω διπλα στην κουνια κ καποιες φορες κοιμομουν εγω πρωτα…χαχαχα το καλο όμως ηταν ότι ξυπνουσε μετα τις 9…ο μπαμπας μας πηγαινοερχοταν ανα 2 μερες γιατι δουλευε κιολας.φυσικα κ σας εχω βγαλει φωτο το ζουζουνι με το μαγιουδακι της κ σε άλλες φασεις κ θα σας στειλω μειλ!!

Να σχολιασω πρωτα τις φωτο που ελαβα!!

Χαρα τελειο το δωματιο…πολύ ωραιος ο πολυελαιος κ η καρο κουρτινες…πολύ πριγκιπικό!!τωρα το ότι βγηκε ταλιμπανακι…..χαχαχα

Στεργιακι είναι πολύ γλυκουλα η μικρουλα σου!!!!τελειο το φορεματακι της!!!!

Μαρακι τα ωραια πραγματα που φτιαχνουν στο σταθμο!!θα χαρηκε ο μπαμπας σας ε;η Χρυσανθη που βγαζει κ το γλωσσακι της είναι τελεια!!!!!!καλα στο παρτυ με τα τζινακια τους ηταν κουκλες!!!το υφος της Χρυσανθης που περιμενε να φαει τουρτα…χαχααχα!!!κι εσυ βεβαια φαινεσαι σαν μικρο κοριτσακι στις φωτο!!!οχι ότι εισαι μεγαλη…μην παρεξηγηθω!!χαχα

Φωτεινακι γλυκας ο Αλεξανδρουκος!!!κ κορμαρα ε!!!

λοιπον αρχιζω διαβασμα κ σχολιαζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξακι τι καλα που περασατε στο εξοχικο!!! μπραβο σας!!! στην αρχη εκλαιγε το κων/ακι μετα ομως δεν ξεκολλουσε απ τη θαλασσα! πλακα θα ειχε! 8-) το καλυτερο ειναι για το παιδι να εχει κοντα τη θαλασσα και να ακουει ηχους απ τα ζωα live και οχι μονο απ τα παιχνιδια... :!: νοικοκυρης ο συζυγος!!! ;) περιμενουμε φωτο με το μαγιοοοοο! :!:

δεσποινακι χαιρομαι πολυ που δεν εχεις προβλημα και αντιθετως χαιρεσαι που θα φυγετε απο κει, ακομα και κυπρο να πατε σημασια εχει που το θες!!!

τα δικα μας...σημερα πηγαμε ψηφισαμε με τη μπουμπου παρεα! μετα κατσαμε για καφεδακι με παρεα. κοιμηθηκε στο καροτσι, μετα την επαιζαν οι φιλοι μας...και χασκογελουσε ειχε πολυ γελιο :lol: οταν αρχισε να κλαει φυγαμε, ειχα γαλα-θερμο-κτλ μαζι μου(οπως παντα οπου παμε....)αλλα προτιμησα να παμε σπιτι να φαει, ειχε μεσημεριασει κιολας! οποτε ηρθαμε σπιτι, την ταισα, φαγαμε κ μεις, και μετα το απογευμα ειχαμε κανονισει με παρεα να παμε για μπανιο...αλλα οχι στη θαλασσα σε ξενοδοχειο στη πισινα ;) ...η συγκεκριμενη παρεα μας συχναζει πολυ εκει, πανε κ για καφεδακι...στην αρχη ειπα οχι, αλλα μετα με επεισε ο αντρας μου κ πηγαμε....κοριτσια πολυ τελεια...ειχαμε και τη μικρη...κατσαμε για καφεδακι στη σκια...και ειχε παρα πολυ κοσμο δεν το περιμενα! μας βολεψε πολυ για τη μικρη!!! οτι επρεπε ηταν!!! αφου δεν κανει να τη βουτηξουμε ακομα στη θαλασσα και δεν μπορουμε να παμε....ηταν καλη λυση...μπηκα πρωτα εγω και εκατσε ο αντρας μου με τη μικρη, και μετα βγηκα κ εκατσα εγω μαζι της να βουτηξει κ εκεινος. κοιμηθηκε στο καροτσι στην αρχη, μετα την εκανα χαμομηλι (ηταν φαγωμενη απ το σπιτι) παιξαμε λιιγο και μετα ξανακοιμηθηκε μεχρι που φυγαμε! τι καλα...! ετσι περασε η μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεργιακι μια χαρα καλε με τα κιλα…τιποτα δεν είναι 2-3 κιλακια…καλα τετοια κοριτσαρα κ θελουν κ προικα;;;χαχαχα καλα η μακιγιερ δεν μπορουσε να παρει ένα τηλ;κι εμενα μου την σπαει όταν με στηνουν…κανω κι εγω το προγραμμα μου…περιμενεις το επιδομα ε;εγω από γεναρη περιμενω τις επιστροφες από τα γαλατα,κ καποιες επιστροφες από κρατησεις που μου ειχαν κανει αλλα….θα περιμενω πολύ μου φαινεται…χαμομηλακι γιατι δινεις;ωχ ανησυχησατε με την μικρη ε;αλλα αφου δεν είναι τιποτα σοβαρο..παλι καλα…τωρα είναι καλυτερα; Μηπως την πειραξε το απορυπαντικο ή καμια κρεμουλα;Αχ εσυ προσπαθεις να παρει πιπιλα κι εγω σκεφτομαι ποτε να την κοψουμε…χαχα σε παιδευει μωρε η καραμελιτσα σου;μηπως πονανε τα δοντακια;να μην τρωει να μην κοιμαται….με την μαμα ηρεμησε;ξερεις καμια φορα θελουν κ άλλη αγκαλια γιατι καταλαβαινουν τον εκνευρισμο μας…εμενα μου το εκανε αυτό.κ εννοειται να μας τα λες να ξεθυμαινεις!!!σε καταλαβαινουμε ολες!!!!η αληθεια είναι ότι ξετρελαθηκε εκει….κ μονο ο καθαρος αερας….ετρχε τ οσο χαρουμενη…το βλεπω…από αυριο θα κλαιει στην πορτα για βολτα….τι ωραια που περασατε σημερα!!!αφου κοιμται στο καροτσι να το εκμεταλευεσαι…μετα θα τρεχει κ θα τρεχεις κ εσυ από πισω!!!

Φουφουκι μου μου εχεις λειψει ρε συ!!!!αλλαξα κ τηλ κ εχασα κ το τηλ σου ,δεν ξερω γιατι δεν αντιγραφτηκε…πολλα φιλια στα κοριτσια σου!!

Μαρακι μπραβο για το μαθημα!!!!εισαι φοβερη….αχ μωρε τα κοριτσακια σου!!!σε εψαχναν!!!ετσι εκανε κ η δικια μου στο εξοχικο όταν εφυγε ο μπαμπας,ξυπνησε κ τον φωναζε!!περασες ωραια ε;μπραβο ρε συ,καλα εκανες κ περασες ωραια!!!οντως μεγαλωνουν τα σκατουλια μας!!κ η δικια μου θελει να κανει πραγματα μονη της πχ να πλενει τα χερακια της,τα δοντακια της….για να τρωει δεν το συζητω…χαχαχα οσο για τα σαλιαρικα φιλια….δεν θελω να τελειωσουν ποτε!!!!!!!!!!!!μια χαρα στο παρτυ..καλα η μαμα εφτιαξε κ τα δωρακια;;μπραβο μπραβο!!σχεδιαζετε διακοπουλες ε;τελεια!!!μια χαρα θα είναι τα κοριτσια…θα εχουν κ παρειτσα…γιατι δεν πετυχε η μελιτζανοπιτα;18-24 φοραει η Δημητρουλα;παλι καλα,εμενα της κανουν κ τα μικροτερα νουμερα ενώ τα 18—24 της είναι κ λιγο μεγαλα…κλεισατε τελικα κ τις διακοπουλες!!τελεια!!!!

Χαχα Μαρακι φανταζομαι την κουζινα σου!!!εγω εχω ξυπνησει κ εχω βρει πατωμα,παγκο ντουλαπια μεσα στον φραπε κ να συνεχιζει μεχρι την πορτα…βρε καλε μου βλεπεις δεν εχεις κλεισει το σεικερ…σκουπισε τα κιολας!!!κ όταν σηκωθηκα εγω ειχαν ξεραθει κιολας…το τι ακουσε….χαχα

Φωτεινακι μου εχεις σκασει ε;μα δεν τα θυμοσουν από τον Αλεξανδρουκο;αλλα μ’αρεσει που σκεφτεσαι από τωρα την επομενη εγκυμοσυνη!!!αχ φτανει ο καιρος …ετοιμαζεις βαλιτσουλα!!!αυτο με τα σκυλια είναι ένα θεμα…εμενα δεν την πειραζει αλλα εχει αρχισει να την αγκαλιαζει κ καποιες φορες αρκετα σφιχτα…δεν παραπονιεται βεβαια το σκυλι αλλα παλιοτερα της γρυλιζε με το που την εβλεπε όχι να την πιανει…κ είναι σε επιφυλακη..αυτην την κρεμουλα της εχω παρει για τα κουνουπια,η παιδιατρος εναι φαν της εταιρειας αυτης…ότι βγαζει μας το προτεινει..αλλα είναι καλα τουλαχιστον…βεβαια δεν γλυτωσαμε μερικα κουνουπακια αφου μας τσιμουσαν μερα μεσημερι εκει που καθομασταν ή καναμε βολτα.ναι καλε για την μικρη το μποουλιγκ…για μενα θα το επαιρνα;;χαχα πλαστικο είναι..αυριο θα ερθει θα σας βγαλω φωτο!!!

Δεσποινακι τα ειχαμε πει πριν φυγω για το βιβλιαριο…πολύ χαρηκα…αντε τον άλλο μηνα μπορει να εισαι εγκυουλα!!!!!ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!Καλε πως δεν τον βουτηξες τον γιατρο;χαχα ικανη σε ειχα,…αμαν κ αυτοι πια,δεν πρεπει να τα εξηγουν αναλυτικα;αλλα βρηκε τον μαστορα του με σενα…χαχα όλα καλα σου ευχομαι να πανε!!!!δεν κανει αντηλιακο;εγω της εβαζα από 8-9 μηνων της frezyderm αλλα ειχε μικρο δεικτη,25 αν θυμαμαι καλα.κ φετος της πηρα το ιδιο μετα τα 2 μου ειπαν ότι πρεπει να εχει υψηλοτερο δεικτη.μια χαρα το ταξιδακι στην Θες/νικη μου ακουγεται…αλλα γιατι δεν τα στελνουν;;από πιο κοντα δεν μπορεις να τα βρεις;καλε ασε τα αγορι –κοριτσι,αν θα ναι ομορφο…όλα τα παιδακια ομορφα είναι…γερα να είναι !!! οσο για την μεταθεση….εγω θα ελεγα να προχωρησεις κανονικα την εξωσωματικη…δεν ξερεις ετσι κ αλλιως ποτε θα γινει η μεταθεση…γιατι να καθυστερεις;ε μετα την μετακομιση θα την κανει ο συζυγος κ φιλοι σας…τι στο καλο;ετσι θα σε αφησουν;μην σκας!!αχ μακαρι να πας κοντα σε καμια φιλεναδιτσα μας!!!!καλη η ιδεα σου να μαζεψεις καποια πραγματακια από τωρα…η φουφου θα μπορει να σε βοηθησει που το εχει περασει αυτό…

Μαγδουλα μου κι εσεις για νησακι κανετε σχεδια ε;ζηλευωωωω κλαψ κλαψ!!!μακαρι να παμε κι εμεις καπου τα 3 μας !!!τι ωραια που ειστε κοντα στην θαλασσα κ πατε για μπανακι μετα την δουλεια…εμεις για να ερθουμε στα μερη σας θελουμε 1 ωρα…κ κανουμε ένα μπανιο στο αμαξι πρωτα…κουραζεται η πεθερουλα ε;κ είναι τοσο καλο παιδι ο Βασιλακης σου…που να ηταν κανενα ζωηρο πολύ!τελεια περνατε στην θαλασσα ε;κι εμενα μας πηρε η πεθερα κατι νεροπιστολα κ κλασικα μπαμπας κ κορη συνωμότησαν κατά μου!!!κι εσενα πινει θαλασσα;εμενα εκανε το φτυαρακι της κουταλι κ δως του….χαχα

Χαρουλιτα τρεχεις κ δεν φτανεις ε;καλα μετα θα πρεπει να στειλετε την γιαγια σε σπα…χαχα μονο η δικια σου φτανει..δεν ξερω για τις ανιψιες…

Ουφ τελειωσα!!!!!αλλα πολλες απουσιες…..δεν μαζευεστε σπιτι μερικες μερικες!!!!φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Καλορίζικη η καινούργια κυβέρνηση γκρρρρρρρρρρ.Μόνο ο άντρας της Φωτεινής θα χάρηκε βέβαια...Ελπίζω να μη πλακώσουν νέα χαράτσια και περικοπές...

Αλεξανδρούλα welcome back!!!Μας έλειψες,σε ευχαριστούμε εγώ και οι κόρες μου για τα καλά σου λόγια.Πήγατε και σεις θάλασσα ε;Μόνο εμείς που την έχουμε στα πόδια μας δε πήγαμε τελικά.Μας φαίνεται κρύο ακόμα το νερό για τα μωρά και έτσι θα πάμε μια και καλή μόλις τελειώσω με τις εξετάσεις.Τη Κυριακή δίνω και ανεβαίνουμε οικογενειακώς Παρασκευή.Την ίδια αντίδραση άρνησης να μπει στο νερό αρχικά είμαι σίγουρη θα χει και η Δημηρούλα.Χθες σε ένα παραλιακό καφέ τις πήρε ο άντρας μου να βάλουν τα ποδαράκια στο νερό και τραβιόντουσαν να μη μπουν και τις ακουμπήσει η θάλασσα...χα χα

Δεσποινιώ καλά σου είπε ο γιατρός,δε χρειάζεται ακινησία μετά την εμβρυομεταφορά,απλά δε θέλει έντονη δραστηριότητα όπως πχ μια μετακόμιση.Και να ταξιδέψεις μπορείς και να βγεις για καφεδάκι,όλα χαλαρά.Δε θα ανεβοκατεβαίνεις σκάλες πχ 3 φορές τη μέρα,ούτε θα στέκεσαι με τις ώρες.Μέχρι να πιαστεί το σπορί καλά....

Στεργία και γω παραξευνεύτηκα με το χαμομηλάκι που της δίνεις και τη προηγούμενη φορά.Εμάς δε μας άφηνε ο παιδίατρος να δώσουμε κάτι πέρα από γάλα.Ισα ίσα με το χαμομήλι δεν έπαιρναν βάρος.Για ξανακάνε της παιδιάτρου σας μια ερώτηση.Και με το γάλα ξεδιψάνε,γιατί όχι υγρό ειναι κι αυτό.

Δεν πολυαισθάνομαι καλά από χθες.Ζαλίζομαι και πονάει το στομάχι μου.Θα προγραμματίσω να κάνω εξετάσεις αίματος,έχω να κάνω από την εγκυμοσύνη.Αν και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με αιματοκρίτες κλπ.Νομίζω είναι και ψυχολογικό.Στεναχωρήθηκα με κάτι τη περασμένη βδομάδα και συνέχεια το σκέφτομαι και με απασχολεί.Και σκέφτομαι ότι ίσως ο στομαχόπονος είναι νευρικής φύσεως.Θα δείξει.

Φιλιά σε όλες...να κάνουμε και καμιά δουλειά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! τι κανετε??? που ειστε καλε??? μονο η μαρια παρουσα σημερα! :)

Μαρακι τι επαθες καλε? ναι, να κανεις εξετασεις να δεις, μηπως εχεις χαμηλο αιματοκριτη ή γενικα μηπως εχεις κατι πεσμενο και αισθανεσαι ετσι! ισως ειναι και ψυχολογικο ομως οπως ειπες, αφου ησουν στεναχωρεμενη μπορει να επαιξε ρολο κι αυτο...συμβαινει συχνα! ευχομαι να εισαι καλυτερα τωρα που γραφω,,,, :!:

χαμομηλι της εδινα οταν ειχε κολικους μετα οταν ειχε δυσκοιλιοτητα, και τωρα καμια φορα ενδιαμεσα στα γευματα για να χαλαρωνει...η παιδιατρος μου το ειχε πει. εννοειται οτι δεν παιρνει βαρος με το χαμομηλι (Αφου δεν εχει θρεπτικα συστατικα οπως το γαλα) μονο για χαλαρωση...

σημερα πηγαμε για εμβολιο...το καναμε, παει κ αυτο! εκλαψε την ωρα που τη τσιμπησε...μετα ηταν ησυχη σαν να μη συνεβη τιποτα... :shock: ειναι 5,5 κιλα, μισο κιλο πηρε απ το προηγουμενο μηνα...και 64 cm υψος! ειναι ψηλη μας ειπε :D:D:D και οι καμπυλες στο βιβλιαριο μας ειπε οτι ειναι πολυ καλες! (μακαρι να συνεχισουμε ετσι...) τωρα εχει μια ανησυχια...και μια γκρινια...οταν τη παιρνω αγκαλια κοιμαται (φερνει υπνηλια το εμβολιο) μετα την αφηνω κοιμαται λιγο μετα κλαμα κ παλι απ την αρχη...το ψυχακι μου... :( αυριο πιστευω να ειναι καλυτερα...

βρηκα και τη γυναικολογο που με εβλεπε οσο ημουν εγκυος (οχι αυτη που με ξεγεννησε) και ειδε τη μικρη...τη χαρα που πηρε!

α! αυριο θα παω να παρω τα βαφτιστικα...εχουν ερθει, και το σταυρο, τον οποιο τον εχω διαλεξει ηδη, 420 μου βγηκε το πακετο με τα βαφτιστικα και 400 ο σταυρος...τις μπομπονιερες τις τελειωσα προχτες το βραδυ...τις εφτιαξα μονη μου αν σας ειχα πει, παρειγγειλα απ το ιντερνετ υλικα. οποτε ειμαστε ετοιμοι....

παω μην καψω το φαι.... :? φιλιαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκου!!!!!!!!!Τζααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!Γεια σας κοριτσάκια μου,τι κάνετε;Μπαίνω αρκετά συχνά να δω τα νέα σας,αλλά δεν προλαβαίνω να σχολιάσω,αφού έχουν μαζευτεί κιόλας αρκετά. :? Είμαστε μια χαρά,στο σχολείο όλα καλά.Πολύ ωραίο το κλίμα και ο διευθυντής πολυ καλός.Την Πέμπτη τελειώνουμε και δυστυχώς φεύγει και η μανούλα :cry: .Μάλλον όμως θα έρθουν οι ανηψούλες μου και θα τις έχω εδώ το καλοκαίρι.Ελπίζω να μην αλλάξουν γνώμη. :roll: Κατα τ'αλλα τα ίδια.Η λεγάμενη με βλέπει και πηγαίνει από άλλο δρόμο και με σκυμμένο το κεφάλι.Το ίδιο και ο άντρας της.Αυτά γίνονται άμα δεν έχεις μυαλό.Ενώ εγώ βγαίνω και έχω και τη συνείδησή μου ήσυχη και το κούτελό μου καθαρό και δεν έχω ανάγκη να κρύβομαι όπως αυτοί. ;) Τα μουσουδάκια μου είναι μια χαρούλα,χαίρονται τη γιαγιάκα τους.Η Στελλίτσα μου πήρε 4 πόντους από το Πάσχα.Στα κιλά είναι η ίδια,άντε να ειναι 100 με 200 γραμμάρια πιο αδύνατη,αλλά το θεωρώ λογικό αφού ψήλωσε τόσο.Το καμαράκι μου μεγαλώνει μέρα με τη μέρα.Το ίδιο και το Αγγελικάκι μου,το οποίο έχει αρχίσει πλέον και μιλάει και την έχω ερωτευτεί ακόμα περισσότερο. :x:x:x Εχθές η Στέλλα μου είπε το εξής φοβερό.Τη μάλωσα και μου απαντάει με κλάματα.:"Μην αρχίζεις πάλι,μη με πιέζεις". :shock::shock::shock::lol::lol::lol: Ψόφησα στο γέλιο,αλλά λέω κοίτα το σκατό που μιλαει κιόλας. :P:P:P Αλλα νέα δε θυμάμαι,σχεδόν κάθε βράδυ κοιμίζουμε τα παιδιά και πηγαίνουμε στα γειτονάκια,στο καινούργιο τους σπίτι.Ξεκινήσαμε και μπανάκια.Η Αγγελική την πρώτη φορά δε βούτηξε,μετά όμως μπήκε η Στέλλα τίποτα ακόμα.Βουτάει έξω έξω τα πόδια της και μου λέει μαμά βούτηξα. :lol::lol::lol: Αμα θυμηθώ κάτι θα σας το πω στην πορεία.

Χαρουλίτα μου,πολύ τσαμπουκαλού η Δημητρούλα.Καλέ να χαίρεσαι.Τι θες να είναι καμια εύκολη;Αστο κορίτσι να ορμάει άμα το πειράζουν.Εύγε.Α,η Αγγελική άμα κάνει κατι και τη ρωτήσεις γιατί σου απαντάει έτσι.Μαγκέψανε ρε αυτά.Η περίπτωση του άντρα σου μου θυμίζει τον δικό μου.Έτσι ήταν κι εμένα αντικοινωνικός,μέχρι που του έκοψα την πίτα.Δεν ήρθα εγώ εδώ για να είμαι σαν τον κούκο.Έκτός από αυτό πως θα γνωριστείς με κάποιον αν δεν το επιδιώξεις;Ήταν λοιπόν μια καλή ευκαιρία να γνωριστείς και με τους γείτονες,ή μάλλον να έρθετε πιο κοντά.Ξέρεις τι έπρεπε να κάνεις;Εγώ αυτό έκανα μέχρι που το πήρε το μήνυμα.Να πήγαινες εσύ με το παιδί και να έμενε μόνος του.Να δεις αν θα το έκανες και δεύτερη και τρίτη φορά πώς θα ερχότανε μετά.Μήπως όμως δεν το έκανες,γιατί δεν ήθελες να σκέφτονται αρνητικά για εκείνον;Σου λέω το έχω πάθει κι εγώ αυτό.Μέχρι που είμαστε πια αχώριστοι με γειτονάκια.Εξαρτημένοι θα έλεγα.Μην αφήσεις τη γειτονιά να πάει χαμένη.Είστε μία πόρτα και θα περνάτε σούπερ. :) Ρε συ άσχετο.Ξέρεις τι θυμήθηκα τώρα;Τα πιάτα που είχες πάρει και δε χωρούσαν στο πλυντήριο.Τα άλλαξες τελικά;Τι φλασιά έφαγα ε;Με το εξωτερικό του άντρα σου;Ό,τι θυμάμαι χαίρομαι. :P:P:P Ααααααααα,η Δημητρούλα απίστευτη στις φωτογραφίες καθώς και το δωματιάκι σας τέλειο. :D Α,και μόλις διάβασα παρακάτω.Κι εγώ εκεί έχω καταλήξει με τη βλαμένη ότι ήταν θέμα ζήλειας.Εμαθα από έγκυρη πηγή ότι την ενοχλούν τα ψησίματά μας και τα παρεάκια μας.Τωρα για το αν λένε έτσι για τον άντρα σου δε νομίζω,γιατί δεν τους μίλησε καν.Απλά μη νομίζουν ότι τους σνομπάρει ρε παιδί μου.

Στεργιάκι,επίσης κούκλες μάνα και κόρη! :D Α,πρέπει να είναι ωραία παραλία στον Αη-Γιάννη,έχω περάσει αλλά δεν έχω κάνει μπάνιο.Εννοείται να βρεθούμε.

Κοριτσάκια,πρέπει να φύγω.Θα συνεχίσω άλλη φορά.Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλιτσες;;; Να ΄μαι κι εγω!!! Διαβασα τα νεα σας πολυ γρηγορα! Εμεις ειμαστε καλα, ολη μερα στη θαλασσα και βολτιτσες με τον συζυγο!!! Η μικρη εχει ξεφυγει!!! Τα λεει ολα και μας εχει τρελλανει στο μπλα-μπλα!!! Ελπιζω να βρω χρονο να σας τα γραψω με λεπτομερειες! Σας φιλω ολες!!!! Φιλια και στα ζουζουνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρησαμε ειμαι πτωμα τα ματια μου κλεινουν πηραμε τα φαρμακα και 7 εκλεισα ραντεβου να δει τις εξετασεις ο γιατρος τελικα οι καμπυλες ειναι καλες ανεβηκε την πρωτη ωρα αλλα μετα επεσε εως την 3η ωρα που εφτασε 72 ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι μεσα στις φυσιολογικες τιμες και μονο να προσεξω λιγο την διατροφη μου να κοψω τις πολλες βλακειες δηλαδη......η καλλιεργεια εδειξε ενα μικροβιακι σιγα που δεν θα το εδειχνε και μου εδωσεγια λιγες μερες αντιβιωση...ειμαι στην 19η μερα του κυκλου μολις αδιαθετησω ξεκιναμεεεεεεεεεεεεεε του ειπα και για την ενδεχομενη μετακομιση και μου ειπε τυχερη εισαι το χειροτερο στην εξωσωματικη ειναι απο την εμβρυομεταφορα μεχρι την χοριακη εσυ θα ασχοληθεις με αλλα θεματα και το μονο που θα καταλαβεις ειναι η θετικη χοριακη σου μετα απο 15 μερες.αυριο παω για υπερυχογραφημα μαστου που μου ζητησε η γυναικολογος μου επισσης ξεκιναω εξεταστικη :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: κλεισαν τα ματια μου....φιλακια!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχχχχχ βρε κοριτσάκι μου... Και εγώ αποφεύγω να σε κάνω tag σε αυτό το τοπικ για να μην σου προκαλώ περισσότερο πόνο.. τι δύναμη ψυχής έχεις για να έρχεσαι να μας γράφεις για να μας δώσεις κουράγιο.. παρακαλάω και προσεύχομαι να κλείσει αυτός ο κύκλος του βαναυσου και άδικου αυτού πόνου εδώ.. να είσαι η τελευταία θεέ μου... καμία γυναίκα να μην το ζήσει ξανά... να πάνε όλα κατ'ευχήν με υγιή και τελειόμηνα μωράκια σε όλες μας και σύντομα η Παναγίτσα μας να σε ευλογήσει με ένα ακόμα υγιές θαυματακι στην αγκαλιά σου..! Πάρε αγκαλιά την κορούλα σου.. πάρε δύναμη από το θαύμα που έχεις ήδη στη ζωή σου.. και σίγουρα όταν μαζέψεις τα κομμάτια σου και είσαι έτοιμη, θα έρθει και το αδερφάκι..! Έχεις όλη την αγάπη μου... Κουράγιο κοριτσάκι μου.. 
    • Στο γενεσις θα πάω. Για αγιο Λούκα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια 
    • Ναι Θεσσαλονίκη μένω!  Θα πάμε να δούμε κάποιες κλινικές γιατί ο γιατρός μου συνεργάζεται με σχεδόν όλες της Θεσσαλονίκης.  Θα δούμε γενεσις,άγιο Λουκά, βιοκλινικη και ίσως γενική κλινική !  Εσύ;
    • Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου γλυκα!!! 🥰🥰🥰 μονο εσεις με νιωθετε απολυτς... εννοω ολα τα κοριτσια της ομαδας μας!!! 🫂 Το Σαββατο εχω τη χοριακη με το καλο!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!🙏🫄🧿🫶 Ευχαριστω πολυ Αγαπη!!!!🥰🥰 Ναι σε νιωθω... 1η ετ για μενα κ χαωθηκα λιγο με τα φαρμακα...αλλο ειναι υποθετο, αλλο απ στομα, αλλο ανα 8ωρο, αλλο ανα 12ωρο..... σαστησα λιγο αλλα συνηθιζονται...
    • @Christi.D. από Θεσσαλονίκη είσαι? Που θα γεννήσεις?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...