Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπάκια 8ου-9ου-10ου 2010 Νο. 5! Πάμε πάλι από την αρχή


Recommended Posts

καλημεραααα! τι κανετε? εγω τσαταρω με αλεξ...

η μικρη κοιμαται...αφου γκρινιαζε και δεν επινε γαλα.. την εβαλα για υπνο...

χτες απογευμα την αφησα στη μανα μου (ο αντρας μου ηταν δουλεια) κ πηγα αγορα, πηρα κατι δωρακια για κατι γενεθλια που εχουμε να παμε σημερα το απογευμα, και μια βαφτιση αυριο πρωι. (αρχισαν και οι κοινωνικες υποχρεωσεις με γενεθλια-βαφτισεις....ποοο μεγαλωσα ρε!!! :lol: ) με την ευκαιρια πηρα και γω δυο μπλουζοφορεματα--ενα μπλε κ ενα πρασινο---τα αγαπημενα μου χρωματα! τα βρηκα σε τιμη ευκαιριας κ λεω κατσε να τα παρω! μετα πηγα απ τη μανα μου...η μικρη επαιζε με τον αδερφο μου...και δεν την αφηνε να φυγουμε...μετα αρχισε να κλαιει γιατι πεινασε...οποτε τη βουταω και σπιτι...την εκανα μπανιο...γαλα με τα χιλια ζορια....και υπνο! ξυπνησε στις 4 ηπιε γαλα...αφου την ειχε κοψει λορδα απ το βραδυ που δεν εφαγε....ελα ομως που εγω ειμα συνηθισμενη οτι ξυπνα στις 6...και κατα της 7 εκλαιγε κ γω την εβαζα πιπιλα... κ αυτη πεινουσε :roll: αμαν λέω! το παιδι αφου εφαγε στις 4 πεινασε.....κακουργα μανα!!! :lol:

τελικα σηκωθηκαμε εφαγε, μετα μαγειρεψα,,,,κ περιμεναμε το μπαμπα μας...

με τη διατροφη τα παω καλα...εχασα πηγα στα 58.8...λεω να ξεκινησω και περπατημα! αμα βρω τη διαθεση ποτε...

παω να σας σχολιασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαρα μου μην ασχολεισαι με τετοιες τυπισες...απορω με την υπομονη σου!!! πολυ ηρεμα της απαντησες...καλα γελασα με τη μικρη που βουτηξε το γκαμυ και ειπς τζα!!! η πονηρω!!!! χαχαχαχα!

Αριακη απολαυσε τον αντρουλη σου κ μην αγχωνεσαι για μας....τι κανει η μαριλουκα>??? πολυ ωραια τα εργοχειρα σου καλε!!!! εισαι χρυσοχερα.,....

μαγδα με το φταγμενο αμαξι....καλε δεν ξενερωνουν αμα σε βλεπουν....ετσι νομιζεις εσυ! Αλλα θα λενε κοιτα μια θεα με το φτιαγμενο αμαξι χαχαχαχαχα! Εξατμηση και φημε τζαμια.....παμε μια κοντρα???? χαχαχαχα!!! κανατε και μπανακι...τελεια! Χαρα ο μικρος ε???? δελφινακι!!!

αλεξακι μπραβο στη μικρη σου που κοιμηθηκε τοσο!!!! πιστευω να χεις γεματες μπαταριες,...γιατι τη κοβω ορεξατη για την υπολοιπη μερα,...αφου ελιωσε στον υπνο!!! δευτερη περιοδος ηταν αυτη...πολυ αιμα ρε παιδι μου γρρρρρ

δεσποινακι τα ειπαμε χτες βραδυ τσατ...τετοια χαρα που ηρθε το βιβλιαριο.....γιουπι!!!! σε καταλαβαινω ομως....λογικο!!!!

φουφου που εισαι? Πως παει το σχολειο? Οι μικρες πως πανε με τη γιαγια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεργιακι μια τρωει η μικρη μια δεν τρωει ε;υπομονη...θα στρωσει!!με γεια τα φορεματακια!!!μεγαλωσαμε ε;κι εμεις πριν 3 χρονια πηγαιναμε ολο σε γαμους κ τωρα αρχισαν οι βαφτισεις κ τα παρτυ!!!χαχα ειναι ωραια ομως...οικογενειακα!!! η μικρη ξυπνησε 10 τελικα....μην μου λες τετοια...λες να μην κοιμαται μετα :o:o ;;ας φαει τουλαχιστον..(κολλημενη εγω!!! :lol::lol::lol: ) μια χαρα κ με την διατροφη!!ποσο θες να φτασεις;βαζε την μικρη στο καροτσι κ μην καθεστε σπιτι..εκει να δεις περπατημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρα μου 56 θελω να φτασω...(λεμε τωρα...)

σας εχω στειλει φωτο τις βγαλαμε σημερα που ετοιμαστηκαμε να παμε σε μια βαφτιση. ωραια περασαμε η μικρη κοιτουσε το πολυελαιο ειχε κολλησει το βλεμμα της! :shock: ενα αγορακι ερχοταν και κοιτουσε μες το καροτσι να τη δει την εκανε τζα! αλλα η δικια μας δεν καταλαβαινει τιποτα ακομα :lol: του λεει ο μπαμπας του : απο τωρα αρχισες να βλεπεις τα κοριτσια? :lol: πολυ γελιο καναμε! να βαζετε και Ε9 λεει διπλα στο καροτσι να ξερουμε τι προικα εχετε! :lol: ωραιος ο συμπεθερος....οργανωμενος! :!: μας το ειπε στα ισα θελει κ προικα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!Το ξέρω έχω χαθεί,αλλά καταλαβαίνετε.Είμαστε πολλοί στο σπίτι και δεν υπάρχει χρόνος. :) Είμαστε καλά και να μην ανησυχείτε.Σας γράφω από το σχολείο τώρα.Φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!Επέστρεψε η άσωτη....

Πήγα Αθήνα χθες,έδωσα το μάθημα,όλα πολύ καλά.Μας έβαλε ένα θέμα μόνο θεωρία και γω είχα διαβάσει πολύ περισσότερα και τα άλλα ήταν κρίσεως ελεύθερης ανάπτυξης.Το περνάω μόνο αυτό έχει σημασία.

Μια μέρα έλειψα και έκανε σεισμό κοντά 6 ρίχτερ εδω.Λέω αν είναι δυνατόν.Τα μικρά κοιμόντουσαν βέβεια ήταν μεσημέρι.Το πρωι ξύπνησαν και ανοίγαν τις πόρτες στα δωμάτια λέει και φώναζαν "μαμα που μαμα που".Η Δήμητρα μέχρι και που τις πήγε στο εξοχικό των γονιών μου έψαχνε τα δωμάτια τη μαμά το πουλάκι μου.Και να μου τα λένε στο τηλέφωνο να μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα.Βέβαια μεταξύ μας ωραία πέρασα...Κουτσομπόλεψα με κοπέλες που έχουμε γνωριστεί από προηγούμενη εξεταστική και μιλάμε,μετά πήγαμε στο βενιζέλος με μια κοπέλα φάγαμε,ήπιαμε το καφεδάκι μας,διάβασα κουτσομπολίστικο περιοδικό!!!!Έχω να το κάνω αυτό ουουου ούτε εγώ θυμάμαι από πότε.Η Καλομοίρα λέει είναι έγκυος σε δίδυμα το ξέρατε;;;Το μαθα χθες...

Και γυρνάω το βράδι ήταν στους νονούς πήγα τις μάζεψα(ούτε να με φτύσουν,είχαν τρελαθεί να ξεριζώνουν τα φρεσκοφυτεμένα λουλούδια της νονάς κι αυτή να ουρλιάζει φυσικά και να τρέχει να τις προλάβει).Κάναμε μπάνιο και 21,30 στα κρεβάτια μας,μη ξεφεύγουμε και από το πρόγραμμα...

Αυτά τα νέα μας...σήμερα έχουμε παιδικό πάρτυ γενεθλίων σε ένα κοριτσάκι που είναι 3 μήνες μεγαλύτερο μας!

Θα χει κι άλλα παιδάκια,βλέπω να ξεσαλώνουν πάλι...Αχ τις λατρεύω σας έχω πει πως δε θέλω να μεγαλώσουν;;;;Τι θα κάνω εγώ μετά;;;Ποιος θα μου κάνει αγαπησιάρικες αγκαλίτσες και θα μου δίνει σαλιάρικα φιλιά;;;Μέρα με τη μέρα έχουν διαφορά πάντως στην ανεξαρτητοποίηση,είναι απίστευτο,βλέπω να φεύγουν από το στάδιο του μωρού...και να γίνονται παιδάκια πια...

Σας φιλώ...νεάκια σας δε βλέπω να σχολιάσω κάτι ιδιαίτερο εκτός από το ότι ήρθε το βιβλιάριο της Δέσποινας!Γιούπι!!!!!!!!!!!Μάλλον τη βγάλατε όλες στα καφέ και στις παραλίες το ΣΚ...Έτσι μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

φουφουκα μου σε καταλαβαινω..τρεχεις μια σχολειο, μια σπιτι με παιδια, νατρα, μανα...τι να πρωτοπρολαβεις....δες τα δικα σου κ ασε μας εμας...οποτε βρεις χρονο ομως περιμενουμε αναλυτικα τα νεα σου!!!! ;) α για μπανιο πηγατε? εμεις τιποτα ακομα... :( την εχουμε και διπλα μας...φανασου να την ειχαμε μακρια μας... :roll:

μαρακι μια χαρα τα πηγες με το μαθημα! μπραβο! βρεθηκες και με τις συμφοιτητριες...τι καλα! η καλομοιρα διδυμα? τι μαθαινει κανεις ανοιγοντας ενα περιοδικο, ή ακομα και το μαμμυ... :lol: καλα λογικο οι μικρες να σε ψαχνουν...οσο μεγαλωνουν θελουν να ειναι πιο ανεξαρτητες μωρε....τωρα για το ποιον θα κανεις αγκαλιες κ φιλακια...αν μεγαλωσουν...σε βλεπω να κανεις και τριτο...χιχι! εγω σου ευχομαι με ενα τριτο...αν το θελετε! :!:

τα δικα μου....τα ιδια τιποτα νεοτερο...χτες το απογευμα περιμενα μια κοπελα η οποια θα με βαψει στη βαφτιση να ερθει να δει το φορεμα για να δουμε και τα χρωματα...και δεν ηρθε...ουτε καν εστειλε ενα μηνυμα...καθομουν σταν το κουκο και τη περιμενα ξενερωμενη! και σημερα μιλησαμε και μου ειπε οτι ειχε κοσμο γι αυτο δεν μπορεσε...τεσπα της λεω δεν πειραζει...(αν και μπορουσε να με ενημερωσει οτι δεν θα ρθει)...

το αλλο....ακομα να παρω το επιδομα τοκετου απ το ταμειο μου...παιρνω τηλ και μου λενε αγνωστο! δεν το βλεπω να το παιρνω...

η μικρη ξυπνησε πριν που τσαταραμε με μαρια, της εδωσα χαμομηλι μετα εκλαιγε, και παλι την πηρε ο υπνος...ειναι ωρα φαγητου τη βλεπω ξυπναει παλι...

σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!!!δεν προλαβαινω να σχολιασω αλλα μπηκα να σας πω πως την παρασκευη ηρθε επιτελους το βιλιαριο μου και σημερα στις 7 εχουμε το πρωτο μας ραντεβου με τον εξωσωματικο!!!αυτα!!!ελπιζω οταν επιστρεψω να εχω καλα νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου αν και πολυ αργα( 2:40 )θα σας πω περιληπτικα οτι πηγαμε στον γιατρο δεν ειναι καθολου ομιλητικος καθησαμε 15 λεπτα δεν ειπαμε πολλα πραγματα μαλλον ειπαμε πολυ πολυ πολυ λιγα σε σημειο που ξεχασα να τον ρωτησω και ποσα θα παρει :? τελος παντων οση ωρα καθησαμε μου εγραφε στο βιβλιαριο βγαινοντας ο αντρας μου μου λεει αλλη μια φορα να ερθουμε θα σου το τελειωσει καινουριο βιβλιαριο :lol::lol: μου εγραψε εξετασεις τις οποιες παλιοτερα εχω ξανακανει οπως καμπυλη σακχαρου διαβαζοντας αυτα που εγραφε του λεω την εχω ξανακανει παλιοτερα αα μου λεει θελεις να μην την ξανακανεις???εγω σκεφτηκα τωρα με ρωταει???

:lol::lol::lol:

οχι λεω να την ξανακανω απλα ανεφερα οτι την ειχα ξανακανει.....τον ρωταω σαλπιγγογραφια χρειαζομαι λεει δεν εχεις κανει οχι απαντω εγω εε κανε μια μου λεει.......μετα ξανα ρωταω εγω αν εχω ξεκινησει την θεραπεια μπορω να την κανω παραλληλα...οχι μου λει καντην και ξεκηναμε στον επομενο κυκλο(του αυγουστου δηλαδη)και συμπληρωνει...μην βιαζεσαι χαλαρα ολα θα γινουν εχεις πολυ χρονο μπροστα σου εισαι μονο 30!!!ααα καλα σκεφτομαι δεν θα τα παμε καλα με τουτον εδω και συνεχιζω....σε περιπτωση που βγουν ολες οι εξετασεις καλες και εχω τα φαρμακα μπορουμε να ξεκινησουμε στον αμεσως επομενο κυκλο η ειναι απαραιτητη η σαλπιγγογραφια???και τι μου απαντα ρε κοριτσια????''αν θελεις να κανεις κατι κανε υστεροσκοπιση''και ποιος του ειπε οτι εγω θελω σωνει και καλα να κανω κατι εδω προσπαθω να το αποφυγω κιολας :roll: του λεω λοιπον ειναι απαραιτητη???και μου απαντα ''σε οσους υπερυχους εχεις κανει η μητρα ειναι φυσιολογικη???εχει δει καποιος γυναικολογος κατι περιεργο???''οχι του λεω εγω και μου λεει''ε τοτε μην την κανεις δεν πειραζει''καλε με το τσιγκελι του τα εβγαζα μετα τον ρωτησα τι πρωτοκολλο θα ακολουθησουμε και μου λεει θα σου δωσω ενα φυλλαδιο να διαβασεις.μετα του λεω δεν πρεπει ο συζυγος να παρει καποια αντιβιωση???τι να πρωτο παρει μου λεει με τοσες που εχει παρει και δεν τον εχουν πιασει.....τεσπα μας εγραψε και 2 αντιβιωσεις να τις παρει οταν ξεκινησω κι εγω τις ενεσεις και μετα μας ελεγε για διαφορες βιταμινες μας λεει την πρωτη την ξερω του λεω την εχει παρει μας λεει την δευτερη την ξερω του λεω την εχει παρει μας λεει την τριτη διαφωνω του λεω γιατι μου λεει???γιατι αυτη του λεω κανει 20€ ενω υπαρχει η ...ταδε...με 2 € που προσφερει ακριβως τα ιδια κολαει με κοιταζει και μου λεει και που το ξερεις???σε φαρμακειο δουλευω του λεω :lol::lol::lol::lol: εε ενταξη μετα δεν συνεχισε απ την μια μου ερχοταν να γελαω απ την αλλη εβλεπα τον αντρα μου που με κοιτουσε και μου εκανε νοηματα ''μηπως ειναι μουγκος'' :lol::lol: ''γιατι δεν μας μιλαει θυμωμενος ειναι''καλα πολυ γελιο ...τεσπα ας εχουμε εμεις επιτυχια κι ας μην μιλαει αυτος τι με νοιαζει!!!αα Μαρακι ξεκιναω βραχυ πρωτοκολλο puregon 900 ,orgalutran,ovitrelle και μετα την ωολληψια utrogestan,cyclacur,salospir..αυτα τα νεα μας...πηγε 3:05 και παω να ξαπλωσω γιατι αυριο θελω να παω το πρωι οαεδ και μετα στην μικροβιολογο να δω ποτε θα τις κανουμε και αν χρειαζοντε θεωρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

Δεσποινάκι σε πολλά βαρύ γιατρό έπεσες!!!Για όνομα πια βαριόταν να μιλήσει και ευτυχώς που είχες μια ιδέα,αν δεν είχες ακούσει κάτι έτσι στο όποια εξέταση νομίζεις εσύ θα σε έβαζε να κάνεις;;;Έλεος...Δημόσιοι λειτουργοί σου λέει μετά (sorry Xαρουλίτα εξαιρείσαι...)Πότε ξεκινάς δεν κατάλαβα; Μόλις αδιαθετήσεις;Και γω puregon έπαιρνα για διέγερση και arverkap για καταστολή βραχύ πρωτόκολλο και ακριβώς τα ίδια που σου είπε για μετά την εμβρυομεταφορά.Τη σαλπιγγογραφία θα την κάνεις τελικά;Απαιτείται αφου με την εξωσωματική ξεπερνιούνται οι σάλπιγγες;Συγνώμη δε σε εξέτασε;;;;Θεωρητικά ρωτούσε αν η μήτρα είναι καλή;Δε κάνατε υπέρηχο να δει ωοθήκες,μήτρα;Θα πηγαινοέρχεσαι Γιάννενα για τους υπερήχους καθημερινά,πως θα το κάνετε;

Σε ζάλησα με τις ερωτήσεις....Και καμπύλη σαγχάρου που κολλάει;;

Καλή αρχή κοριτσάκι και φυσικά τα καλύτερα αποτελέσματα...

Εμεις πήγαμε σε παιδικό πάρτυ χθες που σας έλεγα.Σας έστειλά φώτο.Ωραία ήταν,οι μικρές λίγο τρόμαξαν με το κόσμο στην αρχή και κλαίγαν αλλά μετά συνηθίσαμε...Μας έκαναν δώρο και κάτι πανέμορφα χειροποίητα βραχιολάκια που έφτιαξε η μαμά της εορτάζουσας.Σήμερα δουλειά τα κλασικά...

Λέμε να πάμε διακοπές στη Κω δεκαπενταύγουστο,είχαμε πάει και πέρσι.Και τώρα ψάχνουμε δωμάτιο αν και θα μείνουμε στο περσινό μάλλον.Ισως έρθουν και ένας φίλος του άντρα μου από Αθήνα με τη γυναίκα και τα παιδιά του 6 και 2 ετών για να χουμε παρέα.Καλά θα ναι,μια βδομαδίτσα.Ελπίζω να μη μας τη βγάλουν ξινή οι κόρες αν και τώρα μεγάλωσαν θα είναι "κυρίες"...........

Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ! μ αρεσει που εγραφα εγραφα εγραφα .....και δεν δημοσιευτηκαν...με πεταξε! εκτος οτι κολλαει το φορουμ συνεχεια...η ωρα που φαινεται στα ποστ...δεν ειναι η πραγματικη που δημοσιευουμε...αλλη ωρα γραφουμε....αλλη λεει...προσεξτε το! τεσπα...ας μη γινω κ αλλο κακια κ παραξενη...παμε παρακατω...

δεσποινακι πολυ χαρηκα που ξεκινησατε!!! καλη αρχη να εχετε!!! και καλη επιτυχια!!!! καλα ο γιατρος τσιγκελοτος! με το τσιγκελι του τα βγαζατε!!! μ αρεσει ομως που εισαι γνωστης σχετικα με τα φαρμακα κτλ και του την ειπες....εμεινε ο γιατρουλης ε? χεχε! καλα τον εκανες...να ξερει με ποια μιλα... ;) σημασια εχει να πανε ολα καλα κ με προγραμμα οπως πρεπει και σε λιγο καιρο θα μας λες τα παραξενα της εγκυμοσυνης.... ;)

μαρακι εχω μια απορια...οταν διαβαζα που ελεγες οτι εκλαιγαν οι μικρες στο παρτυ...οταν κλαιει η μια κλαιει και η αλλη.... :roll::roll: τα ιδια κανουν...? τι καλα που θα πατε διακοπουλες...θελω κι εγω! ναι να κλεισετε γιατι πιο μετα δεν θα βρισκετε! θα παρετε και τις μικρες μαζι? ωραια θα ειναι? οι πρωτες διακοπες οικογενειακα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δικα μου....

χτες η μικρη εβγαλε κατι κοκκινιλες σωμα κ προσωπο εκτος ποδια....μας βουτηξε ο αντρας μου και νοσοκομειο...παιδιατρος δεν ηταν εκει...γιατι ηταν μεσημερι λεει και ειχε παει για φαι...καλα ρε χαρα εσυ που εισαι του επαγγελματος...οταν εχετε εφημερεια πατε σπιτι σας για φαγητο? η μονο εδω στο νησι μας γινοινται αυτα? :?

την ειδε αγροτικος γιατρος...η οποια δεν ηξερε και πολλα απ οτι καταλαβα...αφου δεν ηταν ειδικοτητας της που να ξερει η κοπελα...πηρε τηλ παιδιατρο και την ειπε οτι ειναι ιδρωτηρια να την κανω μπανιο 2-3 φορες τη μερα και να τη βαζω ταλκ και φυγαμε...το απογευμα πηρα τηλ την αλλη παιδιατρο που παμε εξω...μου πε τα ιδια οτι ειναι ιδρωτηρια μπανιο συχνα και μου πε να παρω μια κρεμα-ταλκ της φρεζιντερμ...τα καναμε οτι μας ειπε...σημερα ειναι λιγο καλυτερα...απλα ανησυχησαμε...

ηταν να κατεβω αγορα με τη μανα μου αλλα το ακυρωσα δε θελω να τη βγαλω στον ηλιο μ αυτα που εχει...

αυτα...κατα τ αλλα ησυχα...ξυπνησε στις 4 για γαλα...και μετα στις 6 :evil::evil: και δεν κοιμοταν! στις 7 εγαφε λιγο...(παλι πεταξα το γαλα!) κοιμηθηκε και τωρα καθεται ριλαξ και προσπαθει να βαλει το χερι στο στομα...καλα εχει πολλη φαση...αυτη το βαζει εγω το βγαζω! δεν ειναι κ πολυ φαν της πιπιλας...αλλα το προσπαθω οσο γινεται, να μην μαθει το χερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ασχετο....εσεις που ειστε καλες νοικοκυρες και μαγειρισσες :YMHUG: ξερετε ποση ωρα βραζουμε στη χυτρα τα ρεβυθια :?:

αυριο το προγραμμα εχει οσπρια...του λεω δεν κανουμε καμια φακη ή γιγαντες στο φουρνο...θελω ρεβυθια λεει :roll:

το σιγουρο ειναι οτι τα βρεχω απ τη προηγουμενη....αυτο το ξερω ;) μια φορα αποπειραθηκα να φτιαξω πριν 2 χρονια νομιζω, και τα εκανα.... :? δεν τρωγοταν :lol: κ απο τοτε τα αποφευγω...μονο αν κανει η μανα μου ή η πεθερα μου τρωμε...

για πειτε....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα.

Δεν ξαναμένω έγκυος καλοκαίρι δεν πάει να με παρακάλάει ο καλός μου :evil::evil::evil: Δεν αντέχω με την ζέστη. Το λιγότερο 2 ντους την ημέρα κάνω και έχω να κυνηγάω και τον μικρό από πίσω. Έχει αποκτήσει άσχημη συνήθεια. Πάει και κάθεται πάνω στα σκυλιά, χοροπηδάει πάνω τους, τα πειράζει, τους πατάει τη μουσούδα κλπ. Τα αρσενικά δεν αντιδρούν απλά σηκώνονται και φεύγουν, αλλά η θηλυκιά του γαβγίζει και ψιλογριλίζει. Ααχ δεν μπορώ να έχω και αυτό το άγχος. Και αυτός κάθεται και γελάει και νομίζει ότι είναι παιχνίδι.

Την Κυριακή στη θαλασσα κρύωνε :lol::lol: και το πρωί και το απόγευμα που πήγανε. :lol:

Πρέπει να αρχίσω να φτιάχνω και βαλίτσα για το νοσοκομείο. Ευτυχώς έχω ελάχιστες ελλείψεις γιατί σε ρούχα/σεντόνια αγόραζα ουδέτερα χρώματα και είναι όλα σε καλή κατάσταση. Παρήγγγειλα και 2 σουτιέν θηλασμού γιατί αυτά που έχω 2 χρόνια τώρα τα έφαγαν τα ψωμιά τους. Μάλλον το σ/κ θα τα πλύνω όλα και μετά σίδερο. Θα κάνω και μια παραγγελία πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουαν και νομίζω είμαι έτοιμη.

Την Πέμπτη που έχω γιατρό θα πάρω και τον Αλεξ μαζί. Ελπίζω αυτή τη φορά να μην κλαίει. Τον είχα ξαναπάρει παλιότερα μαζί μου και μόλις με είδε να ξαπλώνω στον υπέρηχο άρχισε τα κλάματα και φώναζε "μαμάαααααα".

Μαρία καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου. Πως μεγαλώσαν οι μικρές; Κουκλίτσες στα γενέθλια. :x Σίγουρα θα είναι κυρίες και στις διακοπές, απλά θα θέλουν να "εξερευνησουν" όλο το νησί και θα τρέχεις λίγο περισσότερο. :lol:

Στεργία και ο Αλεξ είχε ιδρωτηρια πριν κανενα μήνα και νομίζω έφυγαν μετά από 1,5 μέρα. Μην την παραφορτώνεις με ρουχα τη μικρή και χλιαρά μπανάκια. Καλά το χέρι στο στόμα δεν το γλιτώνεις, μην φοβάσαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα, απλά την τρωνε τα δοντάκια. Βάλε τικεράκι να βλέπουμε πόσο είναι η μικρή. Καλη συνέχεια με τη διατροφή. Τα ρεβυθια εγώ τα αφηνω κανένα 20λεπτο στη χυτρα και αν δεν είναι έτοιμα όταν την ανοιξω τα σιγοβράζω λίγο ακόμα με ανοιχτή τη χύτρα.

Δέσποινα καλή αρχή με τις θεραπείες κλπ και υπομονή. Ο γιατρός σου μου θυμίζει τον δικό μου :lol::lol: Έτσι λιγομίλητος είναι γενικά αλλά τουλάχιστον αυτά που λέει είναι ουσίας. Φυσικά σε πολλές δεν αρέσει αυτό το στυλ και μάλιστα τον βρίσκουν και απότομο, αλλά εμένα μια χαρά μου κάνει σαν γιατρός και φυσικά μαζί μας μόνο λιγομίλητος δεν είναι. :lol:

Φουφουκα :-*

Αλεξάνδρα μάλλον είσαι στους δικούς σου; :? Για εντομοαπωθητικό υπάρχει της frezyderm το crilen. Αλλά έχω διαβάσει και για ένα άλλο αποτελεσματικό που λεγεται Mfree δεν ξέρω εταιρεία, φυτικό είναι. Το σετ μπόουλινγκ για τη μικρή το πήρες;; :lol:

Άρια ψηλωσε το μοντελάκι μας, μπράβο. Σας δουλεύει όλους η μικρή. :lol:

Χαρά μα πραγματικά τι παιδί μεγαλώνεις;;;; :shock::shock: Κλεφτρόνι πρώτης τάξης, :lol::lol::lol::lol: και σας ξυλοφορτώνει κιόλας.!!! Η θεία καλά; Στη δουλειά μην δίνεις σημασία στις κατίνες. Θα ακούσεις πολλά έτσι και αλλιώς λόγω πολιτικών σου επιλογών. Και όσο χειροτερεύει η κατάσταση τοσο θα ξεσπάει ο κόσμος σε όποιον βρίσκει μπροστά του.

Μάγδα ξεκινήσατε και εσείς τις βουτίτσες, μπράβο. Η Ίνα κοντεύει; Από βάρος η μπέμπα της μια χαρά.

Αυτά, φιλάκια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!πωπω απουσιες κ ελεγα θα μπω κ θα δω κατεβατα.

στεργιουλα μου ειχε να μοιασει η κορη στη μαμα γιαυτο βγηκε τετοιο κουκλι!!!!τελειες οι φωτο πρασινα ματακια εχετε?

ρεβυθια μαλλον τα κανες αλλα στην χυτρα στο 30λεπτο λιωνουν αν τα χεις μουλιασει κρεμυδι λαδια αλτι πιπερι ενα κνορ κ μπολικο λεμονι κ μουρλια!!!

περαστικα καλυτερα τα σπυρακια τωρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι κω σουπερ θα ναι ολα τα νησια τελεια θα ναι κ με παρεα ακομα καλυτερα εμεις λεμε μαλλον χανια η σκιαθο κ σκοπελο θα δουμε καλα να μαστε εχουμε να τρεξουμε φετος νομιζω καλα ειμασταν περισυ με τα καροτσακια μας.ωραιο το παρτακυ σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτεινουλα μου κι εγω ετσι ελεγα καλοκαιρι ξανα ποτε εγγυος βλεπω την ινα κ την λυπαται η ψυχη μου θα σας στειλω κ φωτο το σαββατο πηγαμε σπιτι τους κ της ζωγραφισα ολη την κοιλια σουπερ!!!εχουν κ κουνιες κατω απο το σπιτι τους πολλα δεντρα κ πλατεια κ καφετεριες ο βασιλης οργιασε κ μεις ταραξαμε τα παγωτα ;) οι αντρες δουλειες.με τα σκυλακια θελει προσοχη μην τα πονεσει καταλαθος κ δαγκωσουν πανω στον πονο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεργιουλα απαραδεκτη η μακιγιερ κ ουτε ενα τηλ ??αυτο δεν ειναι επαγγελματικο φερσιμο εκτος κ αν ειναι φιλη αλλιως εγω θα επελεγα αλλη ειμαι πολυ τυπικη σε αυτα...

φουφουκα να υποθεσω απολαμβανεις με την μανουλα..

κι εσυ αριακη με τον αντρουλη σου...καλα κανετε ομορφιες μου την καλυτερη δουλεθα κανετε..

αλεξ καλε ξομινες στον καλαμο?ηρθε η κουνια?τωρα χαλασε κ το δικο μου κντ αλλα δεν φταιει ο βασιλης σε μενα χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικηγορινα μου εσυ που χαθηκες παλι?

βικουλα ελενα μπειτε βρε να μας πειτε αν ειναι ολα οκ ανησυχουμε..

τουιτακο σε τρεχει η γλωσσου τωρα που δουλευει κ ο μπαμπας σας τα ξερω κ εγω σα λαστιχο εχω καταντησει σε 100 μεριες.

συμπεθερα κ εσυ στο τρεξιμο μαρεσει που θελουμε κ 2 παιδια παναθεμα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μητσακο τι εγινε βρε με τα ωραρια??εμας τα νεα μας χαλαρα θα λεγα σκ βολτουλες κ ξεκουραση μαλλον κουραση εκανα γενικη σε ολο το σπιτι.δευτερα τριτη σπιτι δουλεια κ αυριο μετα την δουλεια θα παμε για μπανακι τον βασιλη τον πηγε κ σημερα ο αντρας μου μη χασει το μπανακι του το μωρακι μας ειπαμε θα τον πηγαινουμε με 1 η ευκαιρια αφου τρελαινεται μωρε του πηρε κ κουβαδακια κ λυσαξε!!

επισης ισως απο του χρονου παει σε παιδικο η πεθερα μου αρχισε να μουδιαζει κ το αλλο χερι :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτεινουλα εβαλα τικερακι...ολο το αμελουσα αλλα σημερα το φτιαξα! να βλεπετε ποσο ειναι η μπουμπου!

μαρακι μου τελειες οι φωτο...καλε πως ζουζουνεψαν οι μικρες...καλα μιλαμε τι μοντελακια εχεις! τι τελεια τζινακια φορεματακι και φορμουλα....μ αρεσαν πολυυ!!!!! εκει που κοιτανε τη τουρτα μαζι με το μπαμπα τους εχουν πολυ πλακα! δεν τις χορταινω να τις βλεπω...καλε εσυ αδυνατισες??? σε αλλες παλιοτερες φωτο μου φαινοσουν πιο γεματουλα και τωρα πιο αδυνατη...κουκλιτσα!!!! ;)

μαγδουλα μου η μακιγιερ δεν ειναι φιλη μου, απλα γνωστη, ειναι το σπιτι της κοντα με το δικο μου οποτε θα μας βολεψει εκεινη την ημερα...αλλα κ μενα μου την εδωσε...γιατι ειμαι πολυ τυπικη σε τετοια! τεσπα...το προσπερασα... μια χαρα τα περνατε με την αδερφουλα σου...τι καλα! ποσο μηνων ειναι? καλη λευτερια να χει! με το καλο το ανιψακι...σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια....αλλα αμα σε στειλω και μια φωτο του αντρα μου..θα διαπιστωσεις οτι ειναι κλωνος του η μικρη! χαχαχαχαχα μονο ματια απο μενα...κατι ειναι κ αυτο!!! α μαλλον και μαλλια γιατι ο αντρας μου εχει σγουρο μαλλι ---αραπε---οπως το λεω, ενω εγω σπαστο...βεβαια ακομα ειναι μικρη...θα δειξει οταν μεγαλωσει...ετσι λεει κ η συνταγες της παρεας τα ρεβυθια οπως μου τα λες κ συ...θια τα δοκιμασω!

αλεξακι περνας καλα στο εξοχικο...μμμ!τυχερουλα!!! καλα κανεις...το κωνσταντινι θα χει ξεσαλωσει να φανταστω..περιμενουμε νεα...

αριακι χαθηκες...που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ζεστη ειναι αυτη...θα προσπαθησω να σχολιασω οτι θυμαμαι...

Αριακι κατσε να απολαυσεις τον αντρουλη σου κι εμεις εδω ειμαστε ;) τι τσαχπινικο που ειναι αυτο το Μαριλακι σιγα μην τον παρακαλουσε τον γιατρο να της δωσει καραμελα την πηρε μονη της να μην εχει και υποχρεωση :lol::lol:

Φωτεινουλα κι εγω αυτο λεω τα τελευταια χρονια πως δεν θελω να ειμαι εγκυος καλοκαιρι αν και οταν ειναι στην αρχη νομιζω δεν ειναι τοσο δραμα η κατασταση οσο στο τελος με την κοιλια τουρλα να σκας...γι αυτο εχω λυσσαξει να μεινω εγκυος μεχρι Σεπτεμβρη ωστε να εχω γεννησει το πολυ μεχρι Μαιο-Ιουνιο γιατι το βασικοτερο δεν ειναι οτι δεν μπορω να μεινω εγκυος αλλα το ποτε θα γεννησω αν μεινω :lol::lol: βρε Φωτεινουλα τι εγινε με τον σεισμο??πωπω μονο που το ακουσα σοκαριστηκα!!!!

Αλεξανδρουκο μου τι κουκλιτσα ειναι αυτη....με το σκουφακι της και την κορδελιτσα της σκετη γλυκα μεγεια σας!!αχ μωρε το λυπηθηκα το καημενακι το εξαντλεις μεχρι να φαει και κοιμαται οπου βρει :roll: αλλα στην βολτα την περασμενη εβδομαδα δεν μπορεις να πεις :!: κυρια με το σφινοποτηρακι της :lol: αντε καντε κι εσεις τα μπανακια σας και οταν γυρησετε την παραλαμβανετε την κουνια σας!!

Στεργιουλα η κορη σου ειναι μια κουκλα!!!!!!για ρουφηγμα!!και η πρωτη εντυπωση οταν την κοιταζω μου φαινεται οτι ειναι ιδια εσενα ισως επειδη εχετε τα ιδια ματια..τωρα τι θα κανεις με την μακιγιεζ?κανονισατε νεο ραντεβου??αχ μωρε τι επαθε το μικρακι με τα σπυρακια....καλε η πουδρα εχει απαγορευτει αυτη η ασχετη δεν το γνωριζει???ειναι οτι χειροτερο για τα πνευμονακια του μωρου...μεχρι κι εγω το ξερω αυτη γιατρος κιολας δεν το εχει ακουσει :roll::roll: επισσης να ξερεις οτι δεν κανει να της βαζεις αντηλιακο απαγορευεται σε μωρακια πριν τους 10 μηνες...τα προιοντα της frezyderm ειναι παρα πολυ καλα!!

Φουφουκα σε καταλαβαινω απολυτα ;) κοιτα να χαρεις την μανουλα!!

Μαγδουλι μου εμεις τα λεμε και στο τσατ ;) καλα κανετε και πηγαινεται τον μικρουλη για μπανακι αφου το χαιρεται το παιδακι!!τακτοποιηθηκαν η αδερφουλα στο νεο σπιτακι??μπραβο αντε τωρα με το καλο και η μπεμπουλα τι καλα πλησιαζει η ωρα!!!

Χαρα τι να πω για την ''κυρια''καλυτερα να μην σχολιασω καθολου γιατι θα φουντωσω :evil::evil: καλε τι παιδι μεγαλωνεις????????τι εχει να περασει ο Βασιλακης :o που λετε να πατε διακοπουλες φετος??εκτος φυσικα απο την Κορινθο....

Μαρακι μου γλυκο τα ειπαμε λιγο στο τσατ...καλε τι ζουζουνιτσες και οι δικες σου....με τα τζινακια τους τρελλα ειναι οι γλυκουλες!!!ποια να πρωτο ρουφηξεις ποια να πρωτο αγκαλιασεις ποια να πρωτο δαγκωσεις χαχα ειναι και οι 2κουκλιτσες!!καλα αποτελεσματα στο μαθηματακι που εδωσες και καλη επιτυχια στο επομενο!!

Ρουλακι ελπιζω να ειστε και οι δυο καλυτερα!!αχ μωρε τον κατασημαδεψαν τα παλιοκουνουπα τον Τασουλη??κι εδω χαμος γινεται δεν τολμαμε να βφουμε εξω :twisted: ειδα και φωτο με τα δωματια σας!!καταπληκτικα και φανταστικη θεα ελπιζω να σας επισκεφθουμε!!

Βικακι.......................που εισαι κοριτσακι μου????????????

Σταυρουλιτσα..παλι χαθηκες σε παιδευει η γλωσοκοπανα σου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δικα μου νεα λιγο πολυ τα γνωριζετε.....σημερα το απογευμα πηγα στο νοσοκομειο και εκανα ενα τεστ παπα και μου πηραν και δειγμα για την καλλιεργεια και το πηγα στην μικροβιολογο μου και αυριο το πρωι θα παω για τις καμπυλες και για τις υπολοιπες εξετασεις εν τω μεταξυ μου εχει βαλει να κανω τις μεγαλες καμπυλες και θα φαω κανα 4ωρο ουφ πως θα περασει η ωρα :roll: πηρα τηλεφωνο και στο φαρμακειο στην Θεσσαλονικη θα στειλω με φαξ τις συνταγες αλλα δεν μπορουν να μου τα στειλουν και δεν εχω και καποιον να παει να μου τα παρει οποτε οταν τα εχουν θα αναγκαστουμε να παμε ενα ταξιδακι για να τα παρουμε...δεν εχουμε κι αλλη επιλογη!!ελπιζω μονο να ειναι μεχρι και την Δευτερα γιατι μετα ξεκιναω εξεταστικη και τελειωνοντας θα αδιαθετησω οποτε πρεπει να τα εχω για να μην χασω τον επομενο κυκλο...αυταααα!!!!την Κυριακη ειχαμε παει απο το μεσημερακι θαλασσα και γυρησαμε 7 αχ ηταν πολυ ομορφα λαδι η θαλασσα το απολαυσαμε!!το Σαββατο λεμε να το ξανακανουμε γιατι την Κυριακη εχει υπηρεσια οποτε θα ειμαι παλι μονη :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχχχχχ βρε κοριτσάκι μου... Και εγώ αποφεύγω να σε κάνω tag σε αυτό το τοπικ για να μην σου προκαλώ περισσότερο πόνο.. τι δύναμη ψυχής έχεις για να έρχεσαι να μας γράφεις για να μας δώσεις κουράγιο.. παρακαλάω και προσεύχομαι να κλείσει αυτός ο κύκλος του βαναυσου και άδικου αυτού πόνου εδώ.. να είσαι η τελευταία θεέ μου... καμία γυναίκα να μην το ζήσει ξανά... να πάνε όλα κατ'ευχήν με υγιή και τελειόμηνα μωράκια σε όλες μας και σύντομα η Παναγίτσα μας να σε ευλογήσει με ένα ακόμα υγιές θαυματακι στην αγκαλιά σου..! Πάρε αγκαλιά την κορούλα σου.. πάρε δύναμη από το θαύμα που έχεις ήδη στη ζωή σου.. και σίγουρα όταν μαζέψεις τα κομμάτια σου και είσαι έτοιμη, θα έρθει και το αδερφάκι..! Έχεις όλη την αγάπη μου... Κουράγιο κοριτσάκι μου.. 
    • Στο γενεσις θα πάω. Για αγιο Λούκα έχω ακούσει πολύ καλά λόγια 
    • Ναι Θεσσαλονίκη μένω!  Θα πάμε να δούμε κάποιες κλινικές γιατί ο γιατρός μου συνεργάζεται με σχεδόν όλες της Θεσσαλονίκης.  Θα δούμε γενεσις,άγιο Λουκά, βιοκλινικη και ίσως γενική κλινική !  Εσύ;
    • Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου γλυκα!!! 🥰🥰🥰 μονο εσεις με νιωθετε απολυτς... εννοω ολα τα κοριτσια της ομαδας μας!!! 🫂 Το Σαββατο εχω τη χοριακη με το καλο!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας!!!🙏🫄🧿🫶 Ευχαριστω πολυ Αγαπη!!!!🥰🥰 Ναι σε νιωθω... 1η ετ για μενα κ χαωθηκα λιγο με τα φαρμακα...αλλο ειναι υποθετο, αλλο απ στομα, αλλο ανα 8ωρο, αλλο ανα 12ωρο..... σαστησα λιγο αλλα συνηθιζονται...
    • @Christi.D. από Θεσσαλονίκη είσαι? Που θα γεννήσεις?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...