Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

τελικα η ιωαννουλα εχει λιγο μυξες και ο λαιμος της!και τωρα που θα φυγουμε για διακοπες:(θα παμε 2 μερες στο χωριο του αντρα μου και μετα θα φυγουμε για παφο για 5 μερες!εμενα την σουπα δεν την ετρωγε με τιποτα, τη σιχαινεται, τι δεν βαλαμε μεσα!τωρα τη δοκιμασαμε με τα βαζακια τα ετοιμα αλλα και παλι δεν της αρεσουν!

αννα μαρια μου θηριο ο αντρεακης!να ζησεις και προκαταβολικα για τη γιορτη σου!

γιωτακι καλα να περνατε!

νασιουλα φιλακια!

αναστασια φιλια στο κοριτσακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βάσω, δοκίμασες να της δώσεις τα λαχανικά λιωμένα με πιρούνι; Γλυκοπατάτα που είναι γλυκιά κι αρέσει στα μωρά έβαλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ναι δοκιμασα γλυκοπατατα, αλεσμενη με τιποτα δεν τρωει!κλαιει, χτυπιεται!λιωμενη πατατα ναι τρωει και καροτο αλλα κρεας πως?και μακαρονακια μου πε η παιδιατρος και εδωσα λιωμενα και ρυζι αλλα αλεσμενα δεν τα τρωει και λιωμενα δεν τρωει μεγαλες ποσοτητες!Σιγα σιγα θα τα συνηθισει πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, το σημαντικό είναι ότι τρώει έστω και λίγο. Δίνε λιωμένα με το πιρούνι, κι όσο φάει! Κι ο Αντρέας όταν αρχίσαμε τις σούπες, ελάχιστη ποσότητα έτρωγε, και τώρα τρώει σχεδόν όλο το μπολ! Αλεσμένα, βέβαια. Γενικώς, απ' όσο έχω διαβάσει, όταν η τροφή δεν είναι αλεσμένη, τρώνε λιγότερο. Το κρέας μήπως να το έβραζες και να το έκανες ίνες-ίνες; Ξέρω 'γω, ιδέα λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας. Τί κάνετε;

Να ξεκινήσω με Χρόνια Πολλά στην Άννα Μαρία, στο ΜαράκιΓιωτάκι, στη Γιώτα και ελπίζω να μην ξέχασα καμία. Να είστε πάντα γερές, να χαίρεστε την οικογένειά σας και τα παιδάκια σας. Κάθε ευτυχία σας εύχομαι.

Εμείς εδώ τα ίδια και τα ίδια. Περιμένω να τελειώσει φυσιοθεραπείες ο άντρας μου για να πάμε ξανά Χαλκιδική να κάνουμε κανένα μπάνιο επιτέλους.

Κατά τα άλλα επειδή και η μικρή μου είναι μπουκωμένη δεν βγήκαμε καθόλου αυτές τις μέρες. Είχα και ένα βουνό σιδέρωμα. Αλλά αύριο είμαι αποφασισμένη να πάω βόλτα.

Κανονικά τώρα θα ήμουνα στο χωριό μου που πάω μια φορά το χρόνο αλλά τι να κάνω μ'αυτά που μας βρήκαν φέτος. Ζηλεύω πολύ που δεν είμαι εκεί και δεν ήμουνα στο αντάμωμα των Βυθιωτών χτες. Τέλος πάντων.

Χρόνια πολλά σε όλες για αύριο. Μεγάλη η Χάρη της. Μακάρι να προστατεύει τα μικρά μας κι εμάς. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααααα και Χρόνια Πολλά!!!!!!

Γιωτάκι, Άννα Μαρία Χρόνια Πολλά, να χαιρεστε τις οικογενειές σας και τα παιδάκια σας! Και του Χρόνου με Υγεια!!!!!!

Εφούλα ευχαριστώ για τις ευχές! καλά να περάσατε!

Συμπεθέρα φιλιάαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Χρόνια Άννα Μαρία,Γιωτούλα και Γιωτάκι Μαράκι!!!

Να χαίρεστε τα ζουζουνάκια σας!!!

Πολλα φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μόυ!τι κανετε?

Καταρχην,να πω χρονια πολλα στις εορταζουσες της παρεας!

Αννα Μαρία,Γιωτα,Γιωτα μπουρεκακι,Μυιαμακι χρονια σας πολλα !να χαίρεστε τις οικογενειες σας και οτι επιθυμείτε!

Εμεις εδω ειμαστε..διακοπες δεν πηγαμε μιας και σε δυο μιση βδομαδες ειναι και η βαφτηση και τα κανονιζουμε τελευταια στιγμη..χθες ειμασταν χαλαρα..πηγαμε θαλασσα,παίξαμε γελασαμε..ηρθαμε σπιτι και καναμε μπαρμπεκιου..ειχαν ερθει και κατι φιλοι..βεβαια υπηρχαν οι γνωστές μπαμιο-ξύνιλες αλλα τι να κανουμε..εχω μπαμιο-διαγραψει εδω και καιρο..

Βασουλα τι κανετ?πως περνατε στην παφο?φιλια στην μικρη Ιωαννα!

Εφουλα,περαστικα στον αντρουλη σου!ακομα κανει φυσιοθεραπεια?φιλια στην μικρη!

Αναστασακι,τι κανει η φραουλιτσα?εχει ηρεμησει τωρα που μεγαλωσε η ακομα γκρινιαζει?ο δικος μόυ παντως ειναι πολυ γκρινιαρης..

Μυριαμακι γλυκο,φιλια στον παιδαρο σου!

Δωρακι μόυ,γλυκια μόυ φιλεναδα,πως περνατε ?τι κανει η νυφουλα μας?ποτε επιστρεφετε?η κοιλιτσα μεγαλώνει?φιλια πολλα!

Αυτα απο μας φιλεναδες μόυ.,παω να μαγείρεψω για το αγορι μόυ και μετα να παμε θαλασσα..

Α, γιωτακι,ενας απο τους λογους που φετος δεν πηγαμε πουθενα ηταν και το οτι επρεπε να κουβαλησω χυτρες ,μπλεντερ κι ενα σωρο αλλα πραγματα γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να μαγείρεψω και να χρησιμοποιησω αλλα σκεύη απο τα δικα μας..

Φιλια πολλα σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας

Να πω κι εγω χρονια πολλα στα κοριτσια μου που γιορταζαν!!!!

Τι κανετε? Εμεις καλα....βαρεμαρα πολυ...δουλειες πολλες......σε μια μερια δεν καθομαστε,ολο θελουμε να χοροπηδαμε και να περπαταμε.....ευτυχως εχω και την περπατουρα και καθεται και κανω καμια δουλεια!!!

Τι αλλα νεα.....?

Αγγελικουλα ειναι γκρινιαρα αλλα εχει διορθωθει αρκετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;

Εμείς είμαστε ακόμα στη Λευκάδα,η μικρη έχει ξετρελαθει

Με το μπάνιο,δεν θέλει να βγαίνει απο τη θάλασσα με τίποτα...

Εγω σερνοναι,έχω και τις ανακατοσουρες μου και είμαι

Σκέτη ομορφιά!!

Αναστασάκο και εμείς σας τη φραουλίτσα,δεν στεκόμαστε πουθενά!!!

Συμπεθέρα μου ετοιμαζεστε ολοταχώς για τα βαπτίσια!!

Είμαι σίγουρη ότι θα κάνεις θαύματα!!!

Όσο για τις μπαμιοξινιλες μη δίνεις σημασία,απο το ενα να μοαινου απο το άλλο

Να βγαίνουν...

Εμείς επιστρέφουμε τέλος του μήνα.

Φιλια στον γαμπρούλη μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκές μανούλες μου σας στέλνω τα φιλιά μου...;)

τί κάνετε?...πώς είναι τα πανέμορφα μωράκια σας?.....ελπίζω ολες να είσαστε καλά και τα μωράκια σας επίσης.....:)

εμείς δόξα τον Θεό μια χαρά είμαστε, μεγαλώνουμε.....:).....δεν μπορώ να μπαινω όπως το καταλάβατε διότι χρόνος καθόλου......αλλά σας σκέφτομαι...;).....πολλά φιλάκια....ελπίζω να μην με ξεχάσατε...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια Λυδία τι κάνετε;πολλα φιλια στο κοριτσάκι σου!!!

Μας λείπεις πολύ!!!ε όχι και να σε ξεχάσαμε!!!σε θελουμε

στο παρεάκι μας,όποτε μπορείς να μπαίνεις να νας λες τα

νέα σου!!!

Νασιουλα τώρα σε είδα!!!Ποοοοοοοοοσο χάρηκα!!!

Χαίρομαι πολυ που τα ζουζουνάκια σου είναι καλά!!!

Αχ προσπάθησε να μπαίνεις!!!σε σκέφτομαι πολύ!!!

Πολλά φιλιά στις ζουζουνίτσες σου!!!

Muriamaki τι διάβασα;έκανες χωριακή φιλενάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας φιλενάδες μου τι κάνετε;; εμείς επιστρέψαμε από Κέρκυρα και είμαι πτώμα, πολύ κούραση τράβηξα κορίτσια και πολλές ώρες το ταξίδι....αλλά χαλάλι του γιατί ο Θάνος μου το ευχαριστήθηκε!!!!

Δωράκι έστελνα τα φιλιά μου στη κοιλίτσα σου αλλά τώρα είδα ότι έγραψα Βάσω....... :shock: φιλάκια

Λυδιάκι μου γλυκό και φυσικά δε σε έχω ξεχάσει και σε καταλαβαίνω κιόλας, δε μένει και πολύς χρόνος πια.....φιλάκια πολλά!!!!!

Μυριαμάκι έκανες χοριακή;;;

Συμπεθέρα μου γλυκιά, τα φιλιά μας στην φραουλίτσα μας!

Αγγελικούλα μου ετοιμάζεσαι για την βάπτιση φιλενάδα, άντε με το καλό. Του χρόνου διακοπές με τον Χαρούλη θα είναι λίγο πιο εύκολες πιστεύω, φέτος εγώ ειλικρινά κουράστηκα πάρα πολύ, γύρισα πτωμα, και ακόμα μαζεύω εδώ, πλένω....και η μέση μου με έχει πεθάνει.

Άννα Μαρία μου τι κάνεις;; ο Αντρίκος σου;; κάνατε τα μπανάκια σας;;;

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΕΙΜΣΤΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΥΤΗΧΩΣ ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΙ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΙΚΙΑΣΜΑΤΑ ΚΛΠ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΝ ΘΑΛΛΑΣΣΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΤΩΜΑ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ.ΑΚΟΜΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΩ ΘΕΣΝΙΚΗ,ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΜΗΠΩΣ Κ ΕΡΘΕΙ Η ΑΤΙΜΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΜΕΣΗ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΗΘΟΣ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ Κ ΣΤΟΝ ΑΛΚΗ ΟΥΦ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ....

ΔΩΡΑ ΜΟΠΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ!!!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ Κ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!!!Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΕΝΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙΝΑΝΕ Κ ΓΙ"ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΑΝΗΣΗΧΗΣΕΙ....ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΙΚΟ!!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΑΣ!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΧΑΡΟΥΛΗ!!!!!!

ΜΑΡΙΑ12 ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΩΡΑΙΑ Ε?ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ Κ ΓΩ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ Κ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ!!!!!!

ΓΙΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΕΙΜΑΙ.....ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΜΕ Κ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΑΚΗ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά!!!!!!!!!!

Εδώ είμαι πάλι............ευτυχώς που έχουμε κι αυτό το ίντερνετ καφέ εδώ και έρχομαι να δώ τα νέα σας (απορώ γιατί δεν το είχα κάνει νωρίτερα)!!!!!!!!!!! Ξέρετε.....οι Κυριακές μου είναι πιο χαλαρές γιατί οι γονείς μου αναλαμβάνουν τα ταλιμπανάκια για να ξεκουράζομαι (λέμε τώρα.....τις περισσότερες δουλειές τις κάνω τότε ~x(~x(

Χαίρομαι πολύυυυυυυυυυυυυυυ που σας έλειψα και δεν με ξεχάσατε!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG: Και μένα μου λείπετε πολύυυυυυυυυυυυυυ κι επειδή δεν την "παλεύω" άλλο σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να ξαναβάλουμε ίντερνετ στο σπίτι (σύντομα, ίσως και μέσα στον επόμενο μήνα - μακάρι για να αρχίσουμε να γιορτάζουμε παρέα τα πρώτα γενέθλια των μικρών μας!!!!!)

Καταρχήν, να στείλω τις πιο θερμές ευχές μου στα κοριτσάκια μας που γιορτάζανε τον Δεκαπενταύγουστο (κατόπιν εορτής ξέρω ξέρω αλλά δεν με παρεξηγείτε λόγω ειδικών συνθηκών :mrgreen: )........

Μυριάκι μου συμπεθερούλα μου (τα είπαμε κι από τηλεφώνου αλλά θέλω να σου ευχηθώ κι εδώ - θα σε βρίσω άλλη φορά που είστε Χαλκιδική και δεν βρεθήκαμε ΑΚΟΜΑ) πολύχρονη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να σε χαιρόμαστε!!!!!!!! Ακόμα δεν έκανες χοριακή????????? Άντε καλό μου, θα γκαστρωθώ εγώ....πάλι.......(ούτε με σφαίρες :lol: )

Άννα Μαρία μου χρόνια πολλά κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!! Άντε του χρόνου να έχετε και δεύτερο μέλος στην οικογένεια σας!!!!!!!!! Κι εμένα η περίοδός μου πάει ρολόι μετά την γέννα (τους πρώτους 2-3 μήνες πλημμύρα :o )

Γιωτάκι12 να σε χαιρόμαστε κουκλίτσα μου!!!!!!!!! Να είσαι γερή και να έχεις ότι επιθυμείς!!!!!!!!! Τώρα μου ήρθε φλασιά ότι γιορτάζω την ίδια μέρα με τον Θανούλη σου (άσχετο)...........Κούκλα η Κέρκυρα, έχω πάει 7ήμερη και την ερωτεύτηκα!

Μπουρέκι μου χρόνια σου πολλά καλό μου!!!!! Να είσαι χιλιόχρονη!!!! Γιόρταζε κι ο αντρούλης σου αν δεν κάνω λάθος??????????? Να τον χαίρεσαι πουλί μου!!!

Αγγελικάκι μου κι εγώ σε σκέφτομαι και κάθε φορά που λέω θα στείλω μήνυμα τώρα όλο κάτι κάνουν τα ταλιμπανάκια μου και ξεχνιέμαι!!!!!! Με το καλό και η βάφτιση του Χαρούλη!!!!!!!!!!

Δωράκι μου φιλεναδίτσα μου τί διάβασα?????????? Είσαι εγκυούλα??????????? Κουκλίτσα μου πόσο χαίρομαι!!!!!!!!!! Με το καλό ομορφιά μου!!!!!!!!!!!! Υπομονή με τις αναγούλες, θα περάσουν πού θα πάει (αααααααααααχχχχχχχχ τα ίδια λέγαμε και πέρυσι για να παρηγοριόμαστε :lol: )Η ζουζουνίτσα τί κάνει????????

Βασούλα μου πώς είστε???????? Η Ιωάννα μας μεγαλώνει και καίει καρδιές?????????

Μίκι μου φιλάκια πολλά σε σένα και στην κοράκλα σου!!!!!!!!!

Έφη μου περαστικά στον αντρούλη σου.......έχω χάσει επεισόδια....ελπίζω να είναι καλά τώρα!

Αναστασάκο μου τί κάνετε?????????? Η Κωνσταντινούλα μας τί κάνει???????? Οι μπάμιες ακόμα σου φέρνουν....ξινίλες εεεε????? Κι εμένα αλλά τις κόβω σιγά σιγά......ούτε την σκόνη από τα παπούτσια μου δεν θα βλέπουν σε λίγο καιρό....

Κατά τα άλλα, τρέξιμο....τα ξέρετε, τώρα η Χρυσουλίτσα είναι στην φάση που βγάζει δόντια απανωτά (προχθές βγήκε το πέμπτο) κι έχει πολύυυυυυυυυυ μίρλα, προσπαθεί να περπατήσει κιόλας.......πρέπει να είμαι διαρκώς από πίσω της μην τσακιστεί πουθενά!!! Και με την Μαρία κάνουμε εκπαίδευση γιογιο (κακάκια δεν κάνουμε πια στην πάνα) για να μπορέσουμε να την στείλουμε στον παιδικό από Σεπτέμβρη......

Αχχχχχ πόσο μου έχετε λείψει......τα σεντόνια μου σας έλειψαν?????????? :-bd^#(^

Φιλάκια πολλά σε όλες (σίγουρα κάποιες ξέχασα, ελπίζω να μην με παρεξηγήσουν)! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Ο Αντρίκος είναι μια χαρά και κάνει όλο σκανταλιές! Στέκεται στο πάρκο ή στην κούνια, αφήνει τα χέρια του και στέκεται μερικά δευτερόλεπτα χωρίς να στηρίζεται πουθενά. Χτες έκανε και δύο βήματα μόνος του στην κούνια, και μετά φυσικά έσκασε με τα μούτρα! Δε χτύπησε, ούτε έκλαψε, αλλά και χτες και σήμερα έδωσε κουτουλιές στα κάγκελα της κούνιας, γιατί όποτε βλέπει τον μπαμπά του κάνει βουτιές και δίνει κουτουλιές στα κάγκελα. Έχουμε, βέβαια, δύο πάντες, αλλά πάλι τα καταφέρνει να χτυπάει πάνω από την πάντα, πάνω στα κάγκελα. Χτες χτύπησε κι έκανε και μια ανεπαίσθητη μελανιά, σήμερα ευτυχώς χτύπησε πολύ λίγο.

Από φαγητό, έχω αρχίσει να του βάζω αστράκι, ρύζι και πληγούρι, μη αλεσμένα στο φαγητό του και τα τρώει με άνεση. Σήμερα του χοντροάλεσα το φαγητό, του έβαλα και πληγούρι, και το έφαγε μια χαρά. Του δίνω και ψωμάκι σε μπουκίτσες. Σήμερα έφαγε μισό αντίδωρο! Αλλά του έχουμε δώσει ακόμα μόνο φρούτα, κοτόπουλο, μοσχάρι, λαχανικά, κρέμες δημητριακών, πληγούρι, ρύζι και μακαρόνια. Γαλακτοκομικά ακόμα, ούτε και αβγό.

Μύριαμ, σου εύχομαι να μην είσαι αφού δεν το θέλεις!

Νάσια, σε φιλώ. Χαίρομαι που είστε καλά! Βάλτε ίντερνετ βρε, το μάμμυλαντ δεν είναι το ίδιο χωρίς εσένα!

Αγγελική, κι εγώ του μαγειρεύω σε συγκεκριμένα σκεύη. Σίγουρα δε θα χρησιμοποιούσα σκεύη που έχουν χρησιμοποιηθεί δεν ξέρω κι εγώ από πόσους, παρ' όλο που γενικώς δεν είμαι σιχασιάρα.

Λυδιομίκι, πού χάθηκες βρε;

Δώρα, υπομονή με τις αναγούλες. Πώς είναι να είσαι έγκυος και να έχεις τόσο μικρό μωράκι να φροντίζεις;

Αναστασία, εγώ περπατούρα δεν του πήρα και ούτε πρόκειται. Όταν είναι μέσα στην περπατούρα δεν πρέπει να την κυνηγάς συνέχεια από πίσω; Ευτυχώς ο Αντρέας κάθεται στο πάρκο, αλλά τώρα πλέον όταν μας βλέπει να φεύγουμε απ' το σαλόνι αρχίζει και τσιρίζει, παρ' όλο που, όταν είμαστε στην κουζίνα μας βλέπει.

Γιωταμαρία, κάνουμε μπανάκια, αλλά δεν είναι ότι δε βγαίνουμε απ' τη θάλασσα!

Το Βανεσσάκι πού χάθηκε ρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιες εδω και εγω...περναω ολη τη μερα με μαζεματα γιατι σε 4 μερες φευγω και εχω τοοσα να κανω αλλα μπαινω και ριχνω κλεφτες ματιες στα νεα σας...αντε με το καλο η χοριακη..Δωρακιι πωω ποσο τις σκεφτομαι τις αναγουλες ειναι το μονο που δεν μπορω στην εγκυμοσυνη αντε με το καλο να περασουν...εμεις τα ιδια απο κιλα 7.800 και υψος 72 εκ..εε δεν ειμαστε και πρωτο μπουυυ πηρε απο τη μανα της...χαχα φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. φιλενάδες μου.

Θα ξεκινήσω με τη Νάσια. Χάρηκα πολύ που έκανες ξανά την εμφάνισή σου. Σε σκεφτόμουνα συνέχεια. Ελπίζω τα πράγματα να είναι λίγο καλύτερα τώρα.

Δώρα, με το καλό και το δεύτερο. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Εμείς κορίτσια από δόντια τίποτα. Ούτε στον ορίζοντα φαίνεται τίποτα. Μήπως να αρχίσω να ανησυχώ; Κατά τα άλλα σηκώνεται μόνη της, αν την κρατάμε περπατάει κιόλας αλλά μέχρι εκεί.

Σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε για τον άντρα μου. Είναι πολύ καλύτερα. Οι φυσιοθεραπείες βοήθησαν πολύ.

Αύριο πάμε παιδίατρο για εμβόλιο και την Τρίτη πάμε στο γιατρό για τον άντρα μου. Μετά βουρ για Χαλκιδική να κάνουμε κανένα μπάνιο, ειδικά το αγόρι μου.

Α, προχτές με τις ευχές ξέχασα τη Μύριαμ. Κορίτσι μου, πολύχρονη και ό,τι επιθυμείς. Να χαίρεσαι τον Άλκη σου.

Ρε συ Εύη, εγώ δεν κατάλαβα ακόμα για που φευγεις. Ελπίζω να είναι το καλύτερο για σας

Αυτά τα νέα μου, κοριτσάκια. Πολλά φιλιά στα μωράκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη, οι γείτονές μας, ένα ζευγάρι ηλικιωμένων, μας είχαν πει ότι, όταν ο πρώτος τους γιός αργούσε να βγάλει δόντια, ρώτησαν ανήσυχοι το γιατρό τι συμβαίνει, κι αυτός τους απάντησε "ξέρετε κανένα άνθρωπο που να μην έχει βγάλει δόντια;". :lol::lol::lol: Μην ανησυχείς, θα βγάλει δόντια η μικρή σου, αργά ή γρήγορα!

Κι ο Αντρέας δεν είχε καθόλου μα καθόλου πρησμένα ούλα, και ο γιατρός μας είπε ότι θ' αργήσει, και τελικά στο άσχετο έβγαλε δυο δόντια, και χωρίς γκρίνια μάλιστα! Ο παιδίατρος μας είχε πει να μην το σκεφτόμαστε καθόλου, κι ότι ο ένας από τους γιούς του, είχε βγάλει το πρώτο του δόντι 14 μηνών!

Η Εύη φεύγουν για Σερβία μόνιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Η μικρή μου Ιωάννα είναι μια χαρά. 8900kg και 74,5 εκ. Μέσα σε δύο μήνες πήρε 5 πόντους. Είπα και στη γιατρό τον προβληματισμό μου για τα δόντια και μου απάντησε αυτό που είπανε και οι γείτονές σου Άννα Μαρία. Μετά λέει η γιατρός κάτσε να δω καλά το στόμα σου μην πάτε σπίτι και δει η μαμά σου κανένα δόντι και πει ότι δεν το είδα. Μου λέει μπα δε φαίνεται τίποτα.

Ερχόμαστε σπίτι και ετοιμάζομαι να της δώσω φρουτόκρεμα. Όπως ανοίγει το στόμα βλέπω κάτι άσπρο. Λέω θα είναι η ιδέα μου. Βάζω όμως το χέρι μέσα και νιώθω κάτι να με γρατσουνάει. Ναι, έσκασε το πρώτο μας δοντάκι!!! ;) Χωρίς να έχουν πρηστεί τα ούλα και χωρίς να έχουν ασπρίσει.

Αύριο πάμε Θεσκη να δει ο γιατρός τον άντρα μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Με την ευκαιρία θα δω και φίλους.

Πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα, Έφη, απίστευτο αυτό με το δόντι!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε λίγη ώρα μέσα!!!

Κι ο Αντρέας το ίδιο. Δεν είχαν πρηστεί τα ούλα, δεν είχαν ασπρίσει, κι όταν είχαμε πάει παιδίατρο, έλεγξε τα ούλα, και μάλιστα και με φακό, και μας είπε ότι μάλλον θ' αργήσει να βγάλει δόντια, αλλά είναι απολύτως φυσιολογικό. Λίγες μέρες μετά άρχισα να βλέπω κάτι, και λέω "άντε, θα βγάλει δόντι". Για αρκετές μέρες νόμιζα ότι ΘΑ βγάλει, μέχρι που είδα τις δαγκωματιές στην κούνια του και κατάλαβα ότι το είχε ήδη βγάλει! Τώρα έχει δύο δόντια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.......ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΟ ΠΡΩΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΟ ΔΙΑΚΕΔΑΣΕ ΕΓΙΝΕ ΠΤΩΜΑ Κ ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΕΝΑ 4ΩΡΟ :lol::lol::lol: ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ Κ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΔΙΠΛΟ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΚΛ ΓΙΑ ΜΑΣ Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΚΗ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΤΟ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ Κ ΤΑ 2 ΦΑΓΗΤΑ ΜΑΖΙ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΕΓΩ ΓΙΟΡΤΑΖΩ 15 Κ Ο ΑΛΚΗΣ 16 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΓΙΟΡΤΑΣΑΜΕ ΦΕΤΟΣ!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!!!ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΛΚΗΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ.ΣΤΙΝ ΣΤΡΑΤΑ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΛΙΓΟ.Κ ΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ 2Η ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ Κ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ Κ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΦΗΝΩΝΕΙ.ΦΙΛΙΑ!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΡΘΩ.....ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

ΕΦΗ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ!!!ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΤΕ ΔΝΤΑΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ 3 Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ 4 ΔΟΝΤΑΚΙ ΜΑΣ!!!Κ ΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΑΡΓΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΒΓΑΛΕ ΔΟΝΤΙ :lol::lol::lol: ΟΤΙΝΑΝΕ ΛΕΝΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΛΚΗ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΙΝ ΣΤΡΑΤΑ ΑΝ Κ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΙΝ ΣΥΝΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ......ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...