Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Αννα μαρια δεν την ειχα μονη της στο καναπε, με τιποτα δεν την αφηνω εδω και καιρο μονη της, ειχα τα χερια μου να μη πεσει αλλα ηταν τοσο αποτομη και γρηγορη η κινηση που εκανε που δεν την προλαβα:(

Καλε σας ειπα οτι δευτερα 16.7 ξημερώματα στις 3 παρα 25 γέννησε η γυναικα του αδερφου μου το δευτερο τους παιδακι?αχ καλε τι γλυκουλικο!τωρα καταλαβα πως μεγαλωσε η ιωαννιτσα, οταν ειδα ποσο μικρουλικο και μικροσκοπικο ειναι το νεογεννητο μας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας.....

Αννα μαρια δεν ειχα ιντερνετ,δεν ξερω τι εγινε.....

Να σας ζησει Βασουλα.....πλεον ειναι επιφοβα τα μικρα,δεν τα προλαβαινεις.....κι εμεις μεγαλωνουμε....

Χρυσανθουλη τι κανουν τα αστερακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια......

βασουλα να σου ζησει το ανηψακι σου.......καλοτυχο να ειναι.....

αναστασια πως παει με τη μικρη;;;

αννα μαρια δεν παλευονται σε αυτη την ηλικια δεν τα προλαβαινεις....

εμενα χθες χτυπησε ο ιασονας και τρεχαμε να κανουμε ραμματα....... :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα περαστικα σας.....φανταζομαι την τρομαρα που θα πηρε ο μικρος κ εσυ μαζι....

αναστασια μου καλα ειναι τα αστερακια μου μεγαλωνουν....

βασουλα να σας ζησει το μωρακι....

φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, να σας ζήσει το καινούριο μωράκι! Κι εμένα μου φαίνεται απίστευτο ότι ο Αντρέας ήταν κάποτε τόσο μικροσκοπικός!

Γιώτα, αμάν, τι πάθατε κι εσείς...

Εμείς σήμερα κάναμε την κυστεογραφία κι όλα καλά! Ο Αντρίκος δεν έχει τίποτα, είναι μια χαρούλα. Σταματάμε και την προληπτική αντιβίωση.

Μόνο που ταλαιπωρήθηκε, γιατί δεν έμπαινε καλά το καθετηράκι και τον βασάνισαν αρκετά μέχρι να του το βάλουν. Ευτυχώς τελείωσε κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, κορίτσια. Το ξέρω χάθηκα αλλά με αυτά που συμβαίνουν δεν έχω καμία διάθεση.

Ο άντρας μου, ευτυχώς, είναι καλύτερα αλλά δεν πρέπει να κουνάει το πόδι του. Έχει κηδεμόνα και πατερίτσες αλλά δεν τα πολυχρησιμοποιεί. Το θέμα είναι ότι χρειάζεται προσοχή και εννοείται δεν μπορεί να με βοηθάει πολύ με την Ιωάννα. Γυρίσαμε στο Κιλκίς δοκιμαστικά για να δούμε πως θα πάει. Η μικρή μου όμως έχει πολλή γκρίνια, θέλει συνέχεια χέρια και μόνο εμένα. Για να κοιμηθεί θέλει κούνημα και τα βράδια ξυπνάει συνέχεια με κλάματα. Το ήσυχο παιδάκι μου έχει αλλάξει. Νομίζω ότι της στοίχησε που την άφησα μια βδομάδα μόνη της. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω καμία μα καμία δουλειά, με το ζόρι μαγειρεύω και είμαι πολύ κουρασμένη. Τα βράδυα όταν ξυπνάει δεν βλέπω μπροστά μου από την κούραση.

Εκτός απ'αυτό μια καλή μου φίλη έχασε το παιδάκι της στον έκτο μήνα. Και το αποκορύφωμα τη Δευτέρα πέθανε ένας φίλος μας μόλις 39 χρόνων. Αν αυτός ο Ιούλιος δεν είναι σκατομήνας δεν ξέρω ποιος είναι.

Ελπίζω εσείς να είστε καλά. Πάνω απ'όλα να έχουμε υγεία και όλα τα άλλλα φτιάχνονται.

Σας φιλώ με μια ψυχολογία στα πατώματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

αχ εφουλα μου ολα μαζι ρε κοριτσι μου?περαστικα στον αντρουλη σου κοπελα μου!η μικρη ισως να βγαζει δοντακια και να πονα?ή οντως μπορει να της στοιχισε που εφυγες και δεν σε ειδε 1 βδομαδα!οσο για τη φιλη σου που εχασε το παιδακι της στον 6ο μηνα ειναι μεγαλη απωλεια εφη μου!λυπαμαι ειλικρινα!ο φιλος σας πως πεθανε ρε κοπελα μου?τοσο νεος ανθρωπος και να φυγει απ τη ζωη τοσο νωρις?συλληπητηρια!

ευχαριστω για τις ευχες σας κοριτσια!

γιωτακι μου τι επαθε ο ιασωνας?

αννα μαρια μια χαρα ο αντρεουλης!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!

αναστασια πως ειναι η κωσταντινα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς εδώ ακόμα βράζουμε και ψηνόμαστε... Στην Ελλάδα βλέπω έχει υποχωρήσει ο καύσωνας, εδώ ακόοοομα...

Χτες βράδι ο μικρός ξύπνησε στις 4.20, τον θήλαζα, τον ξαναθήλαζα, τον έβαζα στο κρεβάτι του κοιμισμένο και ξυπνούσε αμέσως. Τελικά έβαλα κλιματιστικό και κοιμήθηκε κατά τις πέντε, μέχρι τις οκτώ και είκοσι. Δεν είχε κι άδικο το μωρό, αφού εμένα έτρεχε ο ιδρώτας ποτάμι.

Αμάν ρε Έφη, τι νέα είναι αυτά; Πω πω ρε κορίτσι μου, όλα μαζί σας βρήκαν; Ο κηδεμόνας που έχει ο άντρας σου τι είναι; Γιατί δεν τον χρησιμοποιεί, μαζί και τις πατερίτσες; Πονάει, φοβάται, ή δεν κάνει να πολυκινείται; Θα δείτε πάντως ότι από τη μια μέρα στην άλλη θα είναι θεαματική η πρόοδός του. Και με το χέρι μου έτσι έγινε. Από εκεί που έπρεπε να με σηκώνουν απ' τον καναπέ, να με χτενίζουν, να με παίρνουν τουαλέτα, να με ντύνουν, χωρίς να το καταλάβω τα έκανα όλα μόνη μου.

Κρίμα για τη φίλη σου... Πολύ άσχημο αυτό που της συνέβη.

Συλληπητήρια και για το φίλο σας. Αμάν ρε παιδί μου, όλο άσχημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

Ωρε Εφη ολα μαζι....πολυ χαζος μηνας....υπομονη τι να πω....και η δικια μου τα βραδυα γκρινιαζει,ξυπναει συνεχεια δεν ξερει τι θελει...νομιζω δοντια ειναι....την παιρνω στο κρεβατι και μετα την ξαναβαζω...περαστικα στον αντρα σου!!!

Ανναμαρια μια χαρα αμα εχετε και κλιματιστικο,εμεις εδω με φουρφουρι και καμια μπαλκονοπορτα ανοιχτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....

εφη περαστικα στον αντρα σου.........οσο για τη μικρη λογικη ειναι αντιδραση της......ηταν πολλες οι μερες απουσιας σου.....και σε αυτη τη φαση που βρισκονται ακομα πιστευουν οτι ειναι ενα με την μανουλα τους......

οσο για τον φιλο τι να πω.....και εμεις χασαμε ενα φιλο.....2 μερες πριν παντρευτει...ειχε παει με την μηχανη να κανει προβα στο κουστουμι του και τον χτηπησε ενα αυτοκινητο.εγκεφαλικα νεκρος.......χεσε μεσα....αντι για γαμο πηγαμε για κηδεια......τι να πεις......

ανναμαρια πολυ χαιρομαι για τον μικρο σου......μπραβο........ :)

ο ιασονακος καλυτερα ειναι.....σημερα μου ελεγε δεν ποναει το μιμι μου :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φίλες μου αγαπημένες!!

επιστρέψαμε από Λευκάδα και προσπαθούμενα βρούμε τους ρυθμούς μας.

η Χρυσή σηκώνεται πλέον όρθια, στηρίζεται στην κούνια με το ένα χέρι και

έχει αρχίσει να κάνει και βηματάκια.όπως καταλαβαίνετε τρέχουμε και δεν

φθάνουμε...

Εφούλα τι να πω κοριτσάκι μου να φύγει ο σκατομήνας να πάει στο καλό!

η μικρή σου νομίζω καταλαβαίνει ότι υπάρχει ανησυχία για αυτό κάνει

γκρινίτσα, της ελλειψες και εσύ...θα επανέλθει το ζουζουνάκι!

Άννα Μαρία μια χαρά ο Αντρεάκος,μπράβο μπράβο!

Γιωτάκι τι πάθατε και εσείς.περαστικά στον Ιασωνάκο.

Βασούλα ταράχθηκες κοριτσάκι μου,σε καταλαβαίνω και εγώ έτσι είμαι.να σας ζήσει

το ανηψάκι σας!

Αναστασάκο μάλλον δοντάκια θα βγάζει η φραουλίτσα,υπομονή φιλενάδα!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα που είσαι;

επιστρέφω σε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, τι να κάνουμε; Αναγκαστικά βάλαμε κλιματιστικό στο δωμάτιο του Αντρέα γιατί το κυπριακό καλοκαίρι δεν αντέχεται. Στο δωμάτιό μας δε βάλαμε για να μην μπαίνουμε στον πειρασμό να το ανάβουμε, και τη βγάζουμε με ανεμιστήρα. Δεν έχουμε πρόβλημα, το αντέχουμε, αλλά χωρίς ανεμιστήρα δεν παλεύεται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ και φυσικά δεν μπορώ να έχω τον ανεμιστήρα να χτυπάει το μωρό.

Έφη, συμφωνώ κι εγώ με τα κορίτσια (και μαζί σου, βέβαια) ότι μάλλον φταίει η μια βδομάδα απουσίας σου. Φαντάζομαι σύντομα θα επανέλθει!

Δώρα, προόδους και το κόσμημα! :P

Γιώτα, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες τι κανετε?Αρχισαν οι ζεστες παλι...καλα ειχε δροσισει λιγο....σημερα το μεσημερι φευγουμε για χαλκιδικη.....ειμαι χαρουμενη....θα βαλουμε την φραουλιτσα στη θαλασσα....θα σας πω νεα οταν γυρισουμε...

Ακομα η μικρη καθεται αλλα δεν στεκεται μονη της...να ανυσηχω ή οχι?Αν την κραταω απο τις αμασχαλες κανει βηματακια,γυρναει απο μπρουμυτα ανασκελα και αναποδα....

Το απογευμα τι γευματακια δινετε στα μωρακια σας?Εγω γιαουρτακι και καμια φρουτοκρεμα..εχετε καμια αλλη ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

καλή εβδομάδα!!

Αναστασία μια χαρά τα πάει η φραουλίτσα!εγώ το απόγευμα της δίνω συνήθως φρουτάκι

και τώρα μου είπε η παιδίατρος αν θέλω να της δώσω ένα βιολογικό μούσλι και να

προσθέσω κάποιο φρουτάκι,θα το δοκιμάσω και θα σας πω!!

Άννα Μαρία είδες προόδους το κόσμημα...

που είστε όλες;

κορίτσια σκέφτομαι να πάω στο γυναικολόγο μια επισκεψούλα...αδιαθέτησα κάποια στιγμή

το Μάιο κια μετά τίποτα και όλο νομίζωότι αδιαθετώ,πρήζομαι, ξεπρήζομαι και τίποτα...

έχω αρχίσει και κοράζομαι!!

σας φιλώ όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....απο το πρωι μπηκα κ τωρα καταφερα να κατσω.... :lol: εκανα φαγακι επαιξα με τα παιδακια μου κ τωρα πρεπει να συνεχισω δουλειες κ παιχνιδακια.....ζωγραφιζουμε με το γιο μου..του πηρα ενα μπλοκ με ψαρακια....αχ θελω διακοπες...να παω καπου κ ολη μερα να ειμαι ξαπλα....να μην φτιαχνω φαγητα, να μην σκουπιζω κ να μην σιδερωνω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

μπουρεκακιιιιιιιιιιιιιιι τι κανεις κοριτσι μου?? καλε ουτε ο δικος μου τρωει...

σε καποια φαση ειχε φτασει 10-15 κουταλιες στα φρουτα αλλα τωρα παλι δε θελει τιποτα

που χτυπησε καλε το θηριο?? περαστικα

βασουλα μη στεναχωριεσαι κοριτσι μου.. να δεις τουμπες κ χτυπηματα που εχει να φαει...

εμενα εχει πεσει 6 φορες το καημενο μου.. κ χτες εφαγε κ μια μεγαλη μπαλα στο κεφαλι κ εκανε κ 2 φορες λιγο εμετο, αλλα ειναι οκ

αναστασακο τι κανετε??

αννα μαρια αστα να πανε.. πουθενα δε στεκεται ο κωλος τους!!!

αφη μακαρι ο αντρας σου να γινει γρηγορα καλα..

η μικρη προφανως ενοχληθηκε που εμεινε μονη της μια βδομαδα.. αχ της ελειψε η μανουλα της..

ξεκιναει κ το αγχος αποχωρισμου... λογικο να γκρινιαζει

για τη φιλη σου τι να πω... μεγαλη απωλεια πραγματικα...

πολυ ασχημα νεα. να μην ξανακουσουμε τιποτα δυσαρεστο

δωρα μια χαρα η μικρη ε/??

α αναστασια να μην ανησυχησεις! το καθε παιδι εχει το ρυθμο του

για απογευματινο το ιδιο με το πρωινο κ το μεσημεριανο, τιποτα :lol::lol::lol:

μα δε θελει τιποτααααααααα

χρυσανθη τα φιλια μου!

διακοπες θα πατε?εμεις θα παμε καμπινγκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ωραια καπιγκ στη φυση....

κ εμεις καπως ετσι θα παμε....οχι καμπιγκ αλλα εδω κοντα μεσα σε ενα δασος..... :lol: φουλ φυση :lol: τι να κανουμε,no money no honey...την υγεια μας να εχουμε κ τιποτε αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σααααααααααααααααααααααααςςςςςςςςςςς κοριτσιααααααααααα , να'μαι κ εγω επεστρεψα παλιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αχ μμου λειψατεεεεεεεεε!!!!!!

τι κανετε????? πως ειναι τα μωρακια μας?????

εμεις ειμαστε μια χαρα μεγαλωνουμε , κ ολο βολτες κ μπανακια ειμαστε τωρα με τη ζεστη!!!!!!!!!

αααα ο μικρουλης εχει βγαλει δυο δοντακια πριν κανα δυο βδομαδες!!!!!!!!!!

στο εξης θα τα λεμε πιο συχνα!!!!!!!!

σας φιλω ολες καθως κ τα μικρα μπουμπουκακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσιαααααααααααααα?εμεις γυρισαμε απο τη θαλασσα...καλα ξετρελαθηκε η μικρη,δεν ηθελε να βγει γκρινιαζε.....ηταν παρα πολυ καλη...με βοηθουσε και ο αντραςμου και μπορω να πω οτι δεν κουραστηκα καθολου!!!

Πειτε μου βρε κοριτσια ενα καθημερινο προγραμμα υπνου-φαγητου απο τα μωρα σας να δω τι γινεται..νομιζω σαν πολυ μπερδεμενο ειναι το δικο μας...

ξυπναει 7...πινει γαλα 8 κοιμαται στις 9.30 με 10 για μιση ωρα....10.30 με 11.00 τρωει φρουτοκρεμα....στις 1 με 1.30 τρωει λιγο γαλα και κοιμαται κανενα 2ωρο...μετα κατα τις 3.30 μεσημεριανο....6 νανι...6.30 γιαουρτι ή τραχανα και 9 με 9.30 γαλα και υπνο...πως σας φαινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακο μια χαρα νομιζω ειναι η μικρη

σου λεω το δικο μας στο πολυ περιπου, δεν εχει ακομα πολυ στανταρ ωρες

ξυπναει κατα τις 8 μαζι με τον μεγαλο, τον θηλαζω

κατα τις 9.30 του δινω τα φρουτα που δεν τα τρωει, παλι θηλαζω

κατα τις 11 κοιμαται για κανενα 2ωρο, οταν ξυπναει θηλαζει

κατα τις 2 του δινω κ το μεσημεριανο που παλι δεν τρωει

κατα τις 5 κοιμαται για κανενα 2ωρο ακομα

μεχρι τις 9.30 εχουν κοιμηθει κ τα 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου και εμενα μια χαρα μου φαινεται εμενα στη θαλασσα ειναι κυριααα καθετε στο σωσιβιο και απολαμβανει το σκ ειχε ερθει αιγιο και η χριστινα-Τιτινα με τον γιος της εναν κουκλο υπεροχο και πηγαμε θαλασσα..εκεινςο μιλαμε κολυμπαγε εκανε ερανε η Μιλαα κυριαα αυτη τη βδομαδα περιμενω την πεθερα μου να ερθει την Πεμπτη για την ακριβια και μετα να δουμε ποτε θα κλεισουμε εισητηρια γιατι οσο πλησιαζει ο καιρος τοσο ακριβαινουν πωω λιγο εμεινε παει και ο Ιουλιος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς πήγαμε θάλασσα σήμερα το απόγευμα και ξετρελάθηκε ο Αντρίκος! Σαν τρελός έκανε, πλατσούριζε, χτυπούσε τα ποδαράκια στο νερό, τσίριζε συνέχεια, μέχρι και στράτα έκανε στο νερό!

Χρυσάνθη, τα ίδια όνειρα έχουμε...

Λένα, μ' αρέσει που σχολιάζεις ποστ που γράφτηκαν πριν πόσες μέρες και ούτε που θυμόμαστε τι γράφαμε!

Αναστασία, άκου πρόγραμμα ο Αντρίκος:

Ξυπνά κάποια στιγμή ανάμεσα στις εξήμιση και τις οκτώ. Θηλάζει, ξαναθηλάζει. Μπορεί να ξανακοιμηθεί κατά τις εννιά αν έχει ξυπνήσει πολύ νωρίς, μπορεί και όχι. Ανάμεσα στις δέκα και τις εντεκάμιση τρώει ρυζάλευρο με φρούτο ή αυτό το καινούριο που του πήρα, τον χυλό από σιμιγδάλι, πάλι με φρούτο.

Μετά την κρέμα μπορεί να κοιμηθεί, μπορεί και όχι. Πριν το μεσημεριανό μπορεί να θηλάσει, μπορεί και όχι.

Ανάμεσα στη μία και τις δυόμιση τρώει μεσημεριανό. Αν κοιμάται μπορεί και πιο αργά.

Το απόγευμα μπορεί να κοιμηθεί, μπορεί και όχι. Κάποια στιγμή το απόγευμα θα θηλάσει.

Ανάμεσα στις έξι και τις οκτώ, τρώει τα φρούτα του.

Ανάμεσα στις οκτώ και τις δέκα θα κοιμηθεί μάλλον.

Όπως καταλαβαίνεις, ούτε καν υποψία προγράμματος δεν έχει ο Αντρέας!

Δώρα και Εύη, φιλιά!

Ρε κορίτσια, το Βανεσσάκι, η Λυδία, η Γιωταμαρία, πού χάθηκαν;

Με τη Νάσια επικοινώνησε καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαριαα ετσι οπως λες στρατα εκανε ο χριστοφορος η Μιλα σου λεω κυριαα καλεε σταυρωνει και τα ποδια και περιμενει να την κουνισουμε δεν υπαρχει χαχα αντε να καθησει εξω στην ακρογυαλια και να παιζει με τις πετρουλες σαν κωκετα μην βραχει ομως χαχα γατα που λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα αννα μαρια τι να κανω, μπαινω κ διαβαζω οτι εχετε γραψει απο την τελευταια μου εμφανιση! :lol::lol::lol:

για πες, πως τον κανεις το χυλο απο σιμιγδαλι??

νατο κανω στον μιστερ μπας κ φαει τιποτα..

χαχαχα εγω δεν εγραψα για το ποσες φορες θηλαζει, δε θυμαμαιιιιι ειναι τοσες πολλες!! :roll:

χαχαχαχα ευη περιμενει η μανταμ ε???? χαχαχαχα

κ στον μητσαρα αρεσει παρα πολυ η θαλασσα, αραζει στο σωσιβιο κ μας χαζευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, είναι της Holle, Semolina Poridge, και το φτιάχνεις με μητρικό γάλα ή με νερό. Εγώ επειδή τώρα δεν πάω σχολείο και δεν αντλώ, το φτιάχνω με νερό και κάποιο φρούτο και του αρέσει πάρα πολύ. Την πρώτη φορά κόντεψε να φάει και το κουτάλι! Κι εγώ που δοκίμασα λίγο, πολύ νόστιμο ήταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...