Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελαααααααα ποιος φωναζει καλε?Εφουλα εδω ειμαστε....

Περαστικα Ανναμαρια,ο καιρος αυτος ειναι υπουλος!!!Αλλα κι εσυ καθε μερα πλενεις κεφαλι?γιατι απο εκει κρυωνουμε συνηθως...

Σπανακορυζο εκανα σημερα.....και η μικρη πατατα-καροτο και δοκιμαζουμε και κολοκυθακι.Ρε κοριτσια απο το πρωι γκρινιαζει,θελει αν κανει κακα,σκληρυναν κι ολας και δεν ετρωγε την φρουτοκρεμα με το ζορι....αναγκαστικα και της εκανα γαλα μηπως και....αλλα τιποτα ακομα...χθες δεν την προλλαβαινα να αλλαζω πανες!!!Παντα κατι θα εχουμε να γκρινιαζουμε τι ειναι αυτο....της εβαλα περισσοτερο αχλαδι να την βοηθησει αλλα ακομα τιποτα....να δουμε θα φαει το μεσημεριανο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια κ εγω καθε μερα μπανιο κανω...δεν αρρωσταινω....κ τα παιδια καθε μερα τα κανω....

δεν αρρωσταινουμε απο το μπανιο αλλα απο τους κλειστους χωρους....εκτος κ αν ειναι πνευμονια η βρογχιτιδα που ειναι αλλο....κ οταν επιστρεφω κ εγω κ ο συζηγος απο δουλεια μπανιο κ καθα ρουχα.....προσεχουμε για να μην ταλαιπωρουμαστε μετα....ο γιος μου απο 14 μηνων ηξερε οταν εμπαινε σπιτι εβγαζζε παπουτσια κ πηγαινε στο μπανιο να πλυνουμε χερια.....

αναστασια αφου χτες εκανε κακα μπορει σημερα να σου κανει το βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, δεν κάνω κεφάλι κάθε μέρα. Ντουζάκι κάνω, με τέτοια ζέστη, δε γίνεται αλλιώς...

Χρυσάνθη, ο άντρας μου και κυρίως η οικογένειά μου, έχουν ένα θέμα με το μπάνιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

εφη αστα να πανε.. εμεις θα φυγουμε εξωτερικο :roll: ετσι λεμε.. για χωρα δεν εχουμε αποφασισει ακομα 100% αλλα μαλλον καναδα

χαχαχαχα αννα μαρια αν κανατε κ εσεις μπανιο καθε φορα που γυρνουσατε σπιτι κ το μαθαινε η πεθερα σου θα παθαινα πολλαπλα εγκεφαλικα! :lol::lol:

ελπιζω να μην αρρωστησεις :roll:

καλε τοσα πολλα παιρνεις????? θα ερθω κ εγω κυπρο!! ΤΕΛΟΣ!

αναστασι αν ειναι γκρινιαρουλα η μικρη παντα θα εχετε κατι να γκρινιαζετε. ετσι ειναι κ ο αναστασης, οταν ειναι στα φορτε του γκρινιαζει μεχρι κ για το οτι του μιλησα :lol::lol::lol:

γιατι βαζεις καλε απο τωρα ζωμο απο κρεας? δεν ειναι νωρις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες. Μόλις γυρίσαμε από τη γιατρό. Κάναμε το εμβολιάκι μας και είμασταν κυρίες :D 8 κιλά και 69 εκατοστά ύψος. Πάλι καλά. Πήραμε 300 γρ αυτό το μήνα. Από αύριο ξεκινάμε πατάτα καρότο σε ζωμό, μετά θα προσθέσουμε κολοκύθι και στη συνέχεια κοτόπουλο και μοσχάρι. Και μόλις τελειώσουμε μ'αυτές τις προσθήκες θα πάμε για φρουτόκρεμα. Μήλο- αχλάδι- μπανάνα. Ανά δύο μέρες θα βάζουμε και κάτι. Και μπορούμε να περάσουμε από το ρυζάλευρο σε φαρίν λακτέ. Μόνο που έχω άλλα 3 κουτιά ρυζάλευρο και θα περιμένω να τελειώσουν για να δοκιμάσω φαρίν λακτέ. Βλέπετε μ'αυτά που γίνονται με τους ανεύθυνους η μαμά μου φοβήθηκε μη χρεοκοπήσουμε και εφοδιάστηκε με κρέμες και γάλατα :lol:

Είχα έρθει στο γυμνάσιο στην Κύπρο. Καλά ήτανε. Αν είναι να πληρώνομαι καλύτερα πάω και Κύπρο δεν έχω πρόβλημα. Από κανένα νησί άκρη Θεού καλύτερα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Λένα, καλά, τριπλό εγκεφαλικό! Συνήθως κάνω πριν φύγω για το σχολείο, μετά λίγο δύσκολο, επιστρέφω κατά τις δέκα και το βράδι και το χειμώνα κάνει πολύ κρύο και το καλοκαίρι φοβάμαι μήπως βγει καμιά κατσαρίδα! Ο άντρας μου πάλι, δε γυρίζει ποτέ από τη δουλειά αφού δε δουλεύει!

Έφη, μια χαρά η μικρή σου! Ρε κορίτσια, ο δικός μου είναι μινιόν μπροστά στα δικά σας μωρά!

Πω πω, κουράστηκα σήμερα στο σχολείο, δε φτάνει που είμια άρρωστη, έκανα τρεις ώρες επιτήρηση στις εξετάσεις και μετά είχα και μάθημα, τι μάθημα, δηλαδή, κρεμάλα παίζαμε, αλλά εγώ πάλι κουράστηκα και έχω και πονοκέφαλο...

Τελικά ανακάλυψα από πού την άρπαξα: από το κλιματιστικό που βάζουν στο αμάξι. Το βράδι κάνει ψύχρα, αλλά κλασικά, όλοι οι Κύπριοι είναι τόοοσο υπερβολικοί, που αρχίζουν "τι ζέστη είναι αυτή, γρήγορα κλιματιστικό", ε με χτυπούσε κατάστηθα και κρύωσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήθηκε η μικρή μου. Σήμερα είμαι πτώμα. Το βράδυ πονούσε η κοιλίτσα της και ήταν λίγο ανήσυχη οπότε ξύπνησα από τις 5. Και δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ. Κουτουλάω τώρα. Έκανα και το ντουζάκι μου, Άννα Μαρία ;) , και είμαι έτοιμη για ύπνο.

Άννα Μαρία εσύ δεν είσαι από την Κύπρο. Αν δεν κάνω λάθος ο άντρας σου είναι από Ελλάδα.

Καληνύχτα φιλενάδες. Όνειρα γλυκά σ' εσάς και τα μωράκια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολουςςςςςς!!!

Εφη τι αναποδα τα ξεκινατε καλε....πρωτα στερεα τροφη και μετα φρουτα?Περιεργοι οι παιδιατροι,ο καθενας τα δικα του.Κι εγω απο Δευτερα θα δωσω φαριν λακτε αντι ρυζαλευρου...θες δεν εφαγε και κοιμηθηκε μια χαρα..μηπως της καθεται βαρυ λεω....θα μου πειτε και η κρεμα πιο ελαφρυα θα ειναι?Παντως μια χαρα ειστε 8 κιλα,κι εμεις 8200 ειμαστε και 69 εκ. :D

Ανναμαρια αν ιδρωνεις κι ολας μετα με το κλιματιστικο σε θεριζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Ευτυχώς δεν έχω συνάχι, φτου φτου, οπότε δεν ταλαιπωρούμαι με τη μάσκα. Μόνο πονόλαιμο έχω ακόμα και λίγο με πονάνε τα κόκαλα.

Σε λίγο θα πάω να ψωνίσω διάφορα πραγματάκια για τον Αντρίκο, πλαστικές σαλιάρες, μασητικά, κανένα μπιμπερό για πάνω από έξι μηνών και τέτοια.

Έφη, έλα ντε, λίγο ανάποδα τα ξεκινάτε, αλλά ο κάθε παιδίατρος τα δικά του.

Ρε κορίτσια, φαρίν λακτέ και μπισκοτόκρεμες εγώ δε θέλω να δώσω, ή ίσως δώσω για πολύ λίγο. Είναι μια σκέτη ζάχαρη και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα...

Αναστασία, τι να κάνω, που οι περισσότεροι εκεί μέσα είναι πενηνταφεύγα και έχουν εξάψεις, οπότε θέλουν το κλιματιστικό. Καλά, πέρσι που πηγαίναμε με τον βοηθό διευθυντή και τη διευθύντρια, καθόμουν πάντα πίσω, και το βράδι που επιστρέφαμε, φορούσα σακάκι, γιατί η διευθύντρια έβαζε το κλιματιστικό στο φουλ. Μια μέρα που την πήγαμε στο σπίτι της και θα με πήγαινε μετά ο βοηθός στο δικό μου, κάθισα μπροστά, και ήταν τόσο δυνατό το κλιματιστικό που νόμιζα ότι μπήκα στην κατάψυξη!

Άντε, σας κλείνω, γιατί τον ακούω να νιαουρίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

αναστασι μερικοι ξεκινανε πρωτα τα λαχανικα γιατι ειναι πιο πικρα κ δεν τα τρωνε ευκολα τα μωρα, ενω τα φρουτα επειδη ειναι γλυκα τα δεχονται ευκολοτερα.

εμεις με φρουτα θα ξεκινησουμε, τωρα το καλοκαιρι εχει παρα πολλα!

εγω δε δινω τιποτα εκτος εποχης στον ανασταση, ουτε κ στον μικρο

αννα μαρια δεν ξερω αν μεκοψες :lol: αλλα ουτε κ εγω θα δωσω ετοιμη κρεμα στον μικρο

σκεφτομαι μονο να παρω κανενα ρυζαλευρο βιολογικο για απογευματινο γευμα αλλα πιοοοοοοο αργα. αν κ μου εχει περασει απο το μυαλο να παω να παρω κουτια απο κρεμες να εχω στο ντουλαπι, αν γινει τιποτα, βαζεις σκετο νερο κ γινεται φαγητο.. το σκεφτομαι :roll:

αννα μαρια τι μπιμπερο του δινεις? τι μαρκα εννοω

το κλιματιστικο ειναι πολυ επικινδυνο παντως κ αν σε χτυπαει κ στο στερνο οπως λες..

χτες ηρθαν οι νονοι μας, αποφασισαμε για θεμα βαφτισης, μουσικα οργανα!! θα γινουν τελεια ολα!

κ τωρα περιμενουμε ενα φιλο του αντρα μου, στρατιωτικο, που εχει αποσπαση στο εξωτερικο!

εκανα κ παγωτακι, μιαμ μιαμ!

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, μπα, όχι ρε, ούτε που μου πέρασε απ' το μυαλό ότι δε θα δώσεις έτοιμη κρέμα!!! :lol::lol::lol::lol:

Κι εμείς μόνο εποχής τρώμε πάντα. Π.χ. ποτέ ντομάτα το χειμώνα και κουνουπίδι το καλοκαίρι, ας πούμε. Τώρα τα μήλα είναι της εποχής; Έχει ολόχρονα, δεν ξέρω... Αλλά με τι να ξεκινήσω; Με μούσμουλα;

Μπιμπερό της Νουκ πήραμε, τα γυάλινα. Είχαμε πάρει τρία ένα μικρό και δύο μεγάλα, αλλά το ένα από τα μεγάλα είναι ακόμα μέσα στη συσκευασία. Τελικά σήμερα δεν πήρα μπιμπερό, πήρα μόνο δύο θηλές για μπιμπερό.

Ουφ, δεν βρήκα πλαστικές σαλιάρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, φιλενάδες. Εμείς το βράδυ είχαμε λίγο γκρίνια αλλά μετά κοιμηθήκαμε μια χαρά.

Η παιδίατρος μου είπε να ξεκινήσω ή με φρούτα ή με χορτόσουπα. Απλά εγώ σκέφτηκα ότι η χορτόσουπα είναι πιο άνοστη και να τη ξεκινήσω πρώτη. Και όντως σήμερα που της έδωσα λίγες κουταλίτσες δεν της πολυάρεσε. Έκανε σαν να θέλει να κάνει εμετό. Αλλά μετά της έδωσα γάλα. Για να δούμε αύριο.

Δεν ξέρω κορίτσια αλλά μου φαίνονται λίγο υπερβολικά όλα αυτά, να μη δώσω το ένα, να μη δώσω το άλλο. Εντάξει κι εγώ ποτέ δεν θα έδινα έτοιμη φρουτόκρεμα αλλά δεν βρίσκω το κακό στη φαρίν λακτέ. Κάθε μανούλα κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο για τα παιδάκια της.

Αυτά προς το παρόν. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκινήσαμε τα φρουτάκια σήμερα!!! Του έδωσα μήλο-μπανάνα, πιο πολλή μπανάνα και λιγότερο μήλο και έφαγε αρκετό με ευχαρίστηση, πιστεύω. Δεν το έφαγε όλο, βέβαια, αλλά έφαγε αρκετό και ΔΕ ΛΕΡΩΘΗΚΕ!!!!

Πήγα σήμερα να του πάρω πλαστικές σαλιάρες και δε βρήκα, και τι σκέφτηκα; Θυμάστε που ήθελα να χρησιμοποιώ υφασμάτινες πάνες, αλλά τελικά δεν τα κατάφερα; Ε, είχα πάρει κάτι πλαστικά βρακάκια, για να τα φοράει πάνω από την πάνα! Του έβαλα δύο τέτοια, και δε λέρώθηκε καθόλου!!!

Έφη, κι ο δικός μου την πρώτη φορά που έφαγε μήλο, έτσι έκανε, αναγούλιαζε λες και θα έκανε εμετό και σταμάτησα να τον ταΐζω. Έφταιγε, όμως, που αντί να το λιώσω στο μούλτι, το έτριψα στον τρίφτη.

Κοίτα, κι εγώ δε θέλω να γίνω πάρα πολύ υπερβολική με το φαγητό του, αλλά το φαρίν λακτέ δεν υπάρχει λόγος, πιστεύω να το δίνουμε, αφού είναι μόνο ζάχαρη.

Προς το παρόν του δίνω το τελείως σκέτο ρυζάλευρο και μετά βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις κοντευουμε 6κιλα.....5700ειμαστε για την ακριβεια,θα ειμασταν παραπανω αν εκεινη την εβδομαδα δεν μεναμε πισω με την παλλινδρομηση....ο γιος μου 2 μηνων ηταν 5500 γιαυτο τον ελεγα στρουμπουλη :lol:

εχουμε εμβολιο την παρασκευη....να δουμε πως θα την βρει κ η γιατρος...

η δικια μου κοιματε πολυ ευκολα...την ξαπλωνω με κοιταζει περνει κ πιπιλα κ νανουριζετ...ο ακης ηθελε στηθος κανα 2ωρο κ μετα κοιμοταν :lol::lol::lol::lol: θυμαμαι οτι τον θηλαζα κ περπατουσα ταυτοχρονα για να κοιμηθει....αν η μπουκιτσα ηταν τοση ωρα στο στηθος θα εκανα συνεχεια εμετο....αν κ σημερα εχει φαει παρα πολυ....δεν ξερω τι επαθε :lol: με ξεζουμισε :lol::lol::lol:

εγω κοριτσια θα ηθελα να φαει φαριν λακτε...αλλα δυστηχως δεν θα φαει προς το παρον...λογω της παλιοαλλεργιας....ειμαι υστερικη στο φαγητο αλλα μια κρεμα θα την εφτιαχνα...δεν θα παθουν τιποτα το θεμα ειναι τι τρωνε μετα?....δεν θα μου αρεσε το παιδι μου να πινει αναψυκτικα ας πουμε...κ εννοειται δεν πινει..η κρεμες εχουν λιγη ζαχαρη....κ τα γλυκα επισης...εμεις δεν θελουμε κατι γλυκο?εγω αποφετγω το αλατι, τ =ο ετοιμο φαγητο, τα λαδια, τα λιπαρα κρεατα κ τα τηγανιτα..προσπαθω να μαγειρευω ελαφρια

εγω εχω παρει πολλα μπιμπερο μεχρι να δω πιο θα τις αρεσει....βλεπετε εχω απαιτητικο νινι..θελει μονο στηθος :lol: πηραμς 2 της chicco διαφορετικα το ενα το ψιλοπερνει κ αυτο που θελει περισσοτερο ειναι ενα της nubi που ειναι ολο απο σιλικονι,...παντως ακομα το ψαχνω το θεμα μπιμπερο....βρηκα στο ιντερνετ κ ενα της medela μοντελο calma που ειναι για οσα μωρα θηλαζουν....το σκεφτομαι να το δοκιμασω...αχ τι θα την κανω?

λενα ακομα αποχη κανεις?εγω εχω ταραξει το κοτοπουλο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον σορρυ που δεν μαπινω αλλα μου εχει σπασει τα νευρα παω να γραψω η να μπω στο φορουμ και ολο κατι ερρορ μου πεταει και μου σπαει τα νευρα...τεσπα νεακια δεν διαβασα..δοντακι βγαλαμε ενα επιτελους δεν ειναι πια φαφουταα φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη βγαλατε δοντι???? αντε καλες μασες κ με το εργαλειο τωρα πλεον!!

εγω μπορει να ειμαι υπερβολικη στο θεμα της διατροφης αλλα δε γινομαι κ υστερικη

πχ ο αναστασης θα φαει κ παγωτο κ γλυκο

απλα οχι συνεχεια

κ γενικα θεωρω οτι σε τοσο μικρη ηλικια η κρεμα δεν εχει να προσφερει τιποτα.

κ μονο που σκεφτομαι οτι βαζεις νερο σε σκονη κ γινεται γευμα, ε δεν το αντεχω, κατι μουρχεται

στα παιδια μας τις γευσεις κ τις διατροφικες συνηθειες τις μαθαινουμε εμεις.

ο αναστασης εφαγε πρωτη φορα σοκολατα (μαυρη) 1.5 χρονων. δεν την πολυτιμαει κ δε με ενοχλει καθολου! επισης δεν ξερει τι ειναι η καραμελα, η τσιχλα.. αναψυκτικο του εδωσα μια φορα να δοκιμασει, καηκε κ απο τοτε το βλεπει κ φωναζει οτι καιει! ενω η μαμα μου μου φωναζει που δεν του δινω κοκα κολα αραιωμενη με νερο, μην τυχον κ χανει καποιο θρεπτικο συστατικο :lol::lol:

αννα μαρια αντε τωρα που ερχεται κ καλοκαιρακι θα φαει πολλα φρουτα ο αντρεας!

πολυ διασκεδασα με την πατεντα σου!! :lol::lol:

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου γλυκά καλημέρα....μεγάλη μέρα για το κοριτσάκι μου η σημερινή........αχχχχχ.... :P:P:P:P:P:P .........σε λίγες ώρες βαπτίζεται η εκπληξούλα μου......σας γλυκοφιλώ όλες......

γιωτάκι μου με το καλό και στο αγοράκι σου..... :P:P:P:P:P:P:P .....καλοφώτιστα να είναι τα αγγελούδια μας,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....ωραια μερα σημερα....

λενα εμενα σοκολατα εφαγε μαυρη 2+λογω της αλλεργιας δεν ετρωγε τιποτα.....αφου οταν δοκιμασε επαθε πλακα το παιδι :lol::lol::lol::lol: του τρεχαν τα σαλια....

παγωτο τωρα το καλοκαιρι θα φαει σιγουρα σχεδον καθε μερα...το θεμα ειναι να εχουμε λευτα να τους παρουμε :lol::lol::lol::lol: γιατι με την κριση ουτε ενα παγωτο δεν θα μπορουμε να φαμε που λεει ο λογος

εγω κρεμα δεν εχω φτιαξει ποτε.... :cry: παντα ετρωγε οτι το μεσημερι ο ακης μου....τωρα με την μπεμπα να δω μηπως φαει κ καμια allergycare, sinlac...τον ακη τον πειραζαν κ αυτες :cry: ....

οσο για τα γλυκα τρωει...συνηθως τους κανω εγω...κρεπες κουλουρια κεικ τρουφακια....καλα τα τρουφακια ειναι η μεγαλη μου επιτυχια....γινοντε αναρπαστα σε χρονο dt...

λενα μου συνεχιζεις διαιτα?

λυδια κ γιωτα να σας ζησουν...εγω θα αργησω μαλλον με τη βαπτιση γιατι no money no honey :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια.

Λυδία μου, χρόνια σου πολλά και με το καλό η βάφτιση της εκπληξούλας σου. Γερό να είναι. Άντε να μάθουμε και το ονοματάκι της.

Γιωτάκι Μαράκι με το καλό και η δική σας βάφτιση. Γερό να είναι. Αχ, να τα χαίρεστε και οι δύο. Μεγάλη μέρα σήμερα.

Είπαμε να μην υπερβάλλουμε ούτε από τη μια πλευρά ούτε από την άλλη. Άκου κόκα κόλα σε παιδί.

Χρυσάνθη, χαρούμενα μηνογενέθλια. Μεγαλώνετε κι εσείς.

Σήμερα έχει ωραία μέρα αλλά είναι ευκαιρία για μερικές δουλίτσες τώρα που είναι και ο άντρας μου σπίτι. Η καραμελίτσα μου με θέλει συνέχεια κοντά της, δεν μ'αφήνει από τα μάτια της, οπότε είναι δύσκολο να κάνω δουλειές. Μερικά καθημερινά στα γρήγορα.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφη ευχαριστω...ναι ειμαστε 4 μηνων..... :ymparty::ymparty:@};-@};-@};-

κ εσυ να χαιρεσαι το μικρακι σου....

γερα μωρακια να εχουμ..μονο υγεια

περισυ 17 μαιου εμεινα εγκυος στην μπουκιτσα μου....δεν θυμαμαι την συλληψη αλλα τοτε ειχα γονιμη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!σημερα εχω γενεθλια!!περασαμε τελεια!!!ηρθαν στο σπιτι ενα φιλικο μας ζευγαρι που ειχαν συνενοηθει με τον αντρα μου και μου καναν εκπληξη!!!μου φεραν τουρτιτσα, δωρακια, ψησαμε εξω και περασαμε πολυ ομορφα!!!και η δαναουλα ηταν πολυ καλο κοριτσι σημερα και δε μας κουρασε καθολου!!!εκανε δωρακι στη μαμα!!!

λενακι, με ειχες ρωτησει νομιζω πριν μερες για το ρυζαλευρο...τωρα το ειδα....δινω ολικης αλεσης frezylac και ειναι πολυ καλο!!!βοηθαει και στο θεμα με τα κακα και της αρεσει και πολυ!!!

λυδιακι μου, χρονια σου πολλα , να χαιρεστε την ..... και το ονομα αυτης???????

μαρακι γιωτακι επισης να σας ζησει το νεοφωτιστο και να το χαιρεστε!!!!!

ευη, χρυσανθη, εφη, αννα μαρια πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Βανεσσάκι, χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου κοπέλα μου!!!! Να σε χαίρεται η οικογένειά σου και να τη χαίρεσαι κι εσύ!!!

Εμείς σήμερα πήγαμε στη μάνα μου το μεσημέρι και φύγαμε απόγευμα, γιατί ο ύπνος πήρε όχι μόνο τον Αντρίκο, αλλά και τον άντρα μου!

Το απόγευμα πήγαμε σε μια εκδήλωση των επιμορφωτικών κέντρων Λάρνακας, όπου εξέθετε κάτι έργα και η κουμπάρα μας, αλλά δεν τη βρήκαμε, και φύγαμε νωρίς και πήγαμε και φάγαμε σουβλάκια.

Μόλις γυρίσαμε ο Αντρίκος έφαγε και έπεσε ξερός.

Ουφ, τις τελευταίες μέρες ξυπνά απ' τα χαράματα και ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...