Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

χρυσανθη μια χαρα τον περιεγραψες τον πιρανχακια!!!

αχ αυτος ο μπαζ.. αχ!

αννα μαρια εγ ρυχαλευρο δεν θα δωσω, κατευειαν φρουτα αλλα οχι βιολογικα, αυτα που παιρνω απο τη λαικη

δωρακι γιατι θηλαζεις μονο πρωι βραδυ καλε?? δε σου ζηταει ολη την υπολοιπη μερα?

πολυ γρηγορα αντικαταστησατε γευματα! φαγανο το αστερακι σου!

ναι μωρε κ εμενα μου ελειψε η νασια..

αγγελικουλα τι κανετ??

βανεσσακι ολα καλα?

δωρα λυδια μαρακιγιωτακι κ ολα τα υπολοιπα κοριτσια φιλακιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κουκλιτσες....

εμεις καλα...χτες καναμε εμβολιακι....μεχρι στιγμης ολα καλα δεν την εχει επηρεασει

η μπουκιτσα βαζει τα χερια συνεχεια στο στομα..μερικες φορες βαζει κ τα δυο....σαλια εχει απο 1,5μηνων δεν προλαβαινω τις σαλιαρες...καθε μερα πλυσιμο κ σιδερωμα..πρεπει να παρω κ αλλες γιατι πηρα λιγες μιας που ο γιος μου εβαλε σαλιαρα 4 μηνων κ νομιζα κ εγω οτι εχω χρονο :lol:

οσο για τις κινησεις ολη μερα χερια ποδια πανω κατω...η γιατρος μου ειπε οτι ειναι υπερκινητικη....αφου να φανταστειτε σηκωνει τον κορμο της για να κατσει κανονικα...ουτε να την ζυγισω δεν μπορω

λενα μου ο ακης πιστευω οτι ηταν απο τους φαν του στηθους...αφου εκλεισε τον 6ο μηνα αρχισαμε στερεες....λοιπον μετα το γευμα ετρωγε κ στηθος κανονικα....μιλαμε για ατελειωτες ωρες στο στηθος....αυτο γινοταν μεχρι 11 μηνων..αφου στην βαπτιση του ηταν στρουμπουλης...δεν ξεκολαγε απο το στηθος...οσο για το μπιμπερο καναμε να το μαθουμε 4 μηνες αν θυμαμαι καλα...δεν το εβαζε με τιποτα στο στομα....

για να δω τι θα κανει κ η μπουκιτσα...

λενα επισης τελειο το αβαταρ σου....ετσι ειμαι κ εγω με τα δυο αστερακια μου....αχ τι σου ειναι η μανα

αγγελικη περαστικα σας....πως ειναι ο μικρος?

γιωτουλα μου ελειψες....τι κανουν τα ζουζουνακια σου

αννα μαρια κ εγω απο την λαικη φρουτα επερνα...

θα συνεχισω σε λιγο γιατι θελει το λαπτοπ ο συζηγος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Κι εμένα μου έχει λείψει η Νασιούλα... Ελπίζω να ξαναμπεί σύντομα να μας πει τα νέα της, και να είναι και καλά αυτή τη φορά.

Βάσω, σήμερα βαφτίζετε την Ιωάννα σας έτσι; Περιμένουμε νέα!

Ρυζάλευρο αρχίζουμε από αύριο τελικά. Ο μικρός είναι πολύ καλόβολο παιδάκι και πιστεύω ότι δε θα έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα με τις στερεές τροφές. Το ελπίζω δηλαδή. Γενικά είναι δεκτικό μωρό και προσαρμόζεται στις αλλαγές. Π.χ. δεν αναστατώθηκε καθόλου στη βάφτιση, ούτε και τρόμαξε με όλα αυτά τα καινούρια, απλά μετά είχε λίγο υπερένταση. Το μπιμπερό πάλι, το έμαθε αμέσως, μία-δύο φορές ήταν αρκετές για να το συνηθίσει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Χρυσάνθη, κι εμάς έχει πολλά σάλια, αλλά δεν του βάζω σαλιάρα. Συνήθως τρέχουν από το στόμα του σε διάφορες κατευθύνσεις, σπάνια πάνω του. Σαλιάρα του φοράει ο άντρας μου όταν τον ταΐζει με το μπιμπερό. Δόντια πάντως ούτε για δείγμα, ούτε καν τα ούλα του πρήστηκαν.

Φρούτα τελικά σκέφτομαι για συμβατικά, αφού πολλά ακούω για τα βιολογικά και δεν ξέρω τι να πιστέψω.

Αφήστε κορίτσια, πριν όπως καθόμασταν στην πολυθρόνα, τον κρατούσα και κοιτούσε προς τα μέσα. Είχα αφήσει ένα χαρτομάντηλο δίπλα μου πάνω στην πολυθρόνα κι αυτός το πήρε και το έτρωγε... Του το άρπαξα και κοιτάω στο στόμα του και είχε μέσα κομματάκια. Του τα έβγαλα, κοίταξα καλά καλά, και δεν είχε άλλα. Αλλά έχει πάρα πολύ επικίνδυνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία και εγώ φρουτάκια του δίνω μη βιολογικά.

Και εμένα δεκτικός και καλόβολος είναι, του έδωσα μεγαλύτερη πιπίλα μου είπαν μην πετάξεις τις παλιές ίοως κλαίει με την νέα και τίποτα....την κοίταζε γιατί ήταν καινούργια και αυτό ήταν όλο....φτου φτου μην τα ματιάξουμε!!!!! :lol::lol::lol:

Χρυσάνθη μου υπερκινητική η μπουκίτσα σου ε;;

:lol: και εγώ πρωί βράδυ θηλάζω τώρα και φυσικά ενδιάμεσα όταν ξυπνήσει την νύκτα.

Λενάκι μου τι κάνουν τα μαναράκια σου;;

Εσύ καλά; φιλιάαααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια χαρτομαντηλο :lol: προσοχη πολυ τωρα....η δικια μου αρπαζει τις κουδουνιστρες κ προσπαθει να τις παει στο στομα :lol: αλλα τις πεφτουν :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,καλη Κυριακη.....ομορφη μερα σημερα και ζεστη ηδη.....αντε βολτουλες ολες μας και τα λεμε το απογευματακι!

Εμενα η δικια μου χωνει ολη την πιπιλα στο στομα,να την φαει! :lol::lol: Ξεκινησαμε παλι φρουτακια και ρυζαλευρο,για να δουμε πως θα παμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς πήγαμε το πρωί στην εκκλησία και κοινώνησε τον Αντρίκο ο αδελφός μου. Μετά τον τάισα πρώτη φορά ρυζάλευρο. Του πήρα τελικά το οργανικό της ΗΙΡΡ, χωρίς γάλα και ζάχαρη και το έφτιαξα με δικό μου γάλα. Βγήκε πάρα πολύ νερουλό, παρ' όλο που έβαλα το μισό γάλα από αυτό που αναγραφόταν στις οδηγίες χρήσης, αλλά καλύτερα, μια που του ήταν οικεία τόσο η γεύση όσο και η υφή. Το έφαγε αδιαμαρτύρητα, περίπου δεκαπέντε κουταλιές, δεν πέταξε απ' τη χαρά του, ούτε και το απέφυγε. Αύριο πάλι!

Μετά θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό και μετά για καφέ με τον αδελφό μου. Και χτες πήγαμε για καφέ με την κουμπάρα μας κι έδωσε ρεσιτάλ ο μικρός, έκανε ολυμπιακή γυμναστική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια,15 κουταλιες?Πολλες δεν ηταν?Εμενα ο γιατρος ειπε για αρχη 2-3 κουταλιες και να ανεβαζω σιγα σιγα συν γαλα....σημερα που την εδωσα το απογευμα,εφαγε καμια 4-5 και μετα ειπιε λιγο γαλα και γκρινιαζε...την εβαζα το κουταλι στο στομα και ηθελε να φαει...πλακα θα εχει να γκρινιαζει γι αυτο το λογο,να θελει παραπανω ... :shock: το ιδιο κανει και με την φρουτοκρεμα.....8 με 10 κουταλακια ειναι το πληρες γευμα μου ειπε ο παιδιατρος...ο καθενας τελικα τα δικα του λεει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Βαφτιστηκαμε και μειςςςςς!!!αστε κοριτσια πηγαμε στην Εκκλησια,μας ζηταει ο παπας πιστοποιητικο γεννησης το οποιο δεν ηξερα οτι επρεπε να παρω, ερχομαστε με τον αντεα μου να το πιασουμε απο σπιτι κι αφησα τη μικρη με τις νονες,μεχρι να παω πισω τη βρηκα να κλαιει απαρηγορηρα,καταλαβε οτι ειχα φυγει!την καθησυχασα κι αρχισαμε!ως την ωρα λιγο πριν μπει στην κολυμβηθρα ηταν αψογη, μετα. . .αρχισε να κλαιει χωρις σταματημο!εκλαιγε παρα πολυ ρε κοριτσια,τρομαξα!ειχαν μπει τα λαδια στα ματια της,του εφυγε και του παπα και σαν και κτυπησε λιγο πανω στην κολυμβηθρα!αμαν!ελιωσε η ψυχη μου μεχρι να μου την δωσουν στα χερια!μετα την πηρα και κοιμηθηκε κατευθειαν!στις φωτο κοιμισμενη τη βγαλαμε!ποσο τη λυπηθηκα!

Μετα στο αυτοκινητο κοιμηθηκε και στο ξενοδοχειο ξυπνησε και την ταισα και παρολο που στις 9 κοιμαται, εμεινε ξυπνια μεχρι τις 12!μετα τη φεραμε σπιτι και καλα κοιμηθηκε!περασαμε πολυ ομορφα και στο ξενοδοχειο ηταν πολυ ησυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, στάνταρ ο καθένα λέει τα δικά του. Εμάς μας είπε την πρώτη μέρα 2-3 κουταλιές, μετά 3-4, κ.λπ, μέχρι να φτάσουμε καμιά δεκαριά ΑΛΛΑ εννοούσε κουταλιές σκόνης όχι φαγητού. Τον ρώτησα μάλιστα να μου το διευκρινίσει. Επειδή εγώ το έκανα νερουλό, βγήκε περισσότερο από όσο έπρεπε, και ούτε το μισό δεν έφαγε!

Βάσω, πολύ στεναχωρέθηκα ρε συ που έκλαιγε η μικρή σας. Ευτυχώς που ήταν ήσυχη μετά. Θα έλεγα καμιά κουβέντα για τον παπά, αλλά κι εμένα χτες μου ψιλοέφυγε στο μπάνιο και χτύπησε λίγο το κεφάλι του, ευτυχώς ελάχιστα, οπότε δε με παίρνει να πω τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου..τι κανετε?εγω εδω κοιμιζω τον μικρο ταρζαν..

Βασουλα,να σας Ζησει η Ιωαννα ..κι επισημως πλεον..σαα ταλαιπωρησε ο παπας ε?ωρες ωρες κολανε κι αυτοι σε κατι πραγματα ..και στην εκκλησια γραφειοκρατεια..

Εγω να δω που δεν εχω κανει θρησκευτικο γαμο ακομα αν θα μου πουν μα και μου για την βαφτηση..

Αννα μαρια εφαγε 15 κουταλιες?!μπραβο σας!πραγματι για πρωτη φορα πολυ ειναι..ο δικος μου δυο τρεις ειχε φαει και μετα θηλασε..η πλακα ειναι οτι ακομα και τώρα που τρωει 5μεζουρες παλι θηλαζει μετα..τον παιρνω αγκαλια να τον βαλω για νανι κι αυτος χπψαχνει το στηθος..

Ζωηρεψε κι ο αντρικος,ε?κι εμενα αρπαζει τα παντα πλεον και κατευειαν στο στομα..χθες επινα καφε και τον ειχα πανω μου κι αρπαξε με μια γρηγορη κινηση το καλαμακι..ισα που προλαβα να μη το βαλει στο στομα..εγινε η μπλουζα μου χαλια..πλεον εχουν γινει πολυ επικινδυνοι..θελουν πολυ προσοχη..

Γιωτακι εγω δεν τις αλλαξα ολες τις πιπιλες..εχω και νουμερο 1 και δυο..ουτε μπιμπερο τα αλλαξα ολα.. Δεν χρειαζεται ειπε η παιδιατρος μας γιατι δεν τα ειχαμε χρησιμοποιησει και πολυ ..τι κανει ο θανουλης?τελειωσατε με τα της βαφτησης?´

Χρυσανθη,μεγαλωνει η μπουκιτσα σιγα σιγα..κι ο δικος μου με τις κουδουνιστρες ειχε ατυχηματακια..χτυπουσε το κεφαλακι του κι εκλαιγε..τωρα τις βαζει στο στομα οπως κι ολα του τα παιχνιδια..

Αναστασακι τι κανει η μικρη?ηρεμησε ?κοντευει να κλεισει κι αυτη τους εξι μηνες! Ειναι μεγαλο κοριτσι πια!

Δωρακι μου,τι κανεις?τι κανει η μικρη τριανταφυλλενια?πολλα φιλια να της δωσεις!

Αυτα απο μενα κοριτσακια..

Θα τα πουμε αυριο..φιλια πολλα στα ζουζουνακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, το είχα κάνει πάρα πολύ νερουλό το ρυζάλευρο, ήταν λες και έπινε γάλα, οπότε δε μου κάνει έκπληξη που έφαγε τόσο πολύ. Στις οδηγίες έλεγε ότι βάζουμε 200μλ μητρικό γάλα και ρίχνουμε μέσα 3-4 κουταλιές ρυζάλευρο. Εγώ έβαλα 100 μλ και έβαλα 2-3 κουταλιές κι όταν είδα μετά ότι είναι πάρα πολύ νερουλό έβαλα άλλη μία, αλλά πάλι νερουλό ήταν. Αύριο θα το κάνω λίγο πιο πηκτό, να μην σπαταλώ και το γάλα μου έτσι... Θα βγάλω εκείνη την ώρα γάλα, θα ρίχνω λίγο-λίγο στο ρυζάλευρο μέχρι να γίνει κρεμούλα, και το υπόλοιπο γάλα στο ψυγείο.

Βάσω, εμάς δε μας ζήτησαν κανένα χαρτί στη βάφτιση. Είχα πάρει τον ιερέα την προηγούμενη μέρα για να τον ρωτήσω αν χρειάζεται κάποιο χαρτί, και μου λέει "όχι, τίποτα απολύτως, μόνο το μωρό να φέρετε"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε λες να εννοουσε μεζουρες κι εμενα κι εγω το αφηνω πεινασμενο το μωρο? :shock:

Καλοφωτιστη η μικρη σας Βασουλα...αχ ταλαιπωρηθηκε το γλυκο μου!!!

Αγγελικουλα οντως κοντευουμε 6 μηνων,μεγαλωσαμε,δεν το πιστευω!!!

Χρυσανθουλη τι κανετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, εμένα όπως το είπε έτσι το κατάλαβα, ότι εννοεί μεζούρες, και μετά τον ρώτησα κιόλας για σίγουρα. Κοίτα, μπορεί να φτιάξεις και εκατό κουταλιές, κι αυτή πάλι τις δυο-τρεις να φάει!

Βάσω, να σας ζήσει, ξέχασα να σου ευχηθώ πριν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα την βλεπω θελει κι αλλο,αλλα φοβαμαι να της δωσω μην βαρυστομαχιασει.....ακομα το στομαχακι της δεν ξερει απο τετοια τροφη και φανταζομαι πρεπει να το παω σιγα σιγα....Αγγελικουλα εσυ ποσο εδινες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κοριτσάκια μου.

Επιτέλους γύρισα. Για λίγο βέβαια. Την Πέμπτη θα πάω στους γονείς μου για τις εκλογές και θα μείνω μέχρι και το άλλο σκ που θα έρθει και ο άντρας μου για ένα γάμο στα Γρεβενά. Δεν μας παίρνει να πηγαινοερχόμαστε τώρα με την βενζίνη στα ύψη και τους μισθούς στα τάρταρα.

Βάσω, να σας ζήσει η Ιωάννα. Πάντα γερή και ευτυχισμένη να είναι.

Μιλάτε για τροφές βλέπω. Εμείς ξεκινήσαμε να τρώμε ριζάλευρο την προηγούμενη Κυριακή. Ξεκίνησα κι εγώ με 2-3 κουταλιές και μετά γάλα, αλλά την έβλεπα ότι της άρεσε οπότε αύξησα σχετικά γρήγορα την ποσότητα. Τώρα βάζω 120ml νερό και το κάνω κρέμα, κάπως πηχτή, γιατί και με τα σάλια στο τέλος νερουλιάζει. Αν νερουλιάσει πολύ μετά δεν τρώει. Και της αρέσει πολύ. Μόλις βλέπει ότι ετοιμάζω το πιάτο αρχίζει να χτυπάει χέρια και πόδια.

Αγγελική, περαστικά σου. Ελπίζω να είναι η τελευταία φορά.

Αυτά για σήμερα. Καληνύχτα κούκλες και φιλιά στα μαναράκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω βασω πολυ στεναχωρεθηκα για τη μικρη σας... πως δε μπορω οταν τοσο μικρα μωρακια κλαινε.. να τη χαιρεστε τη νεοφωτιστη!

χρυσανθη απο σαλια κ εμεις αλλο τιποτα! απο 2 μηνων τρεχουν ποταμι αλλα δεν εχουν πρηστει τα ουλα του ακομα

εμενα δικος μουκαθεται σχεδον κανονικα. τον αφηνω πανω στο στρωμα στο παιδικο οταν παιζομε με τον ανασταση με 2-3 μαξιλαρια στην πλαητ κ μπορει να καθεται κ μια ωρα χωρις να βγαλει κιχ!

αννα μαρια ο αναστασης εδωσε μια σημερα στο κεφαλι του μπεμπη :shock: με το γονατο του, κατα λαθθος βεβαια το εκανε, ταρζανευε πανω στον καναπε οσο εγω θηλαζα κ ακουστηκε ενα γκντουπ!!! αλλα χαμπαρι δεν πηρε ο μικρος, στην κοσμαρα του :P

για το ρυζαλευρο παντως εχω ακουσει οτι αυτο της χιπ ειναι γενικα νερουλο

αναστασια κ εμενα ο πρωτος παιδιατρος στον ανασταση θυμαμαι μου ειχε πει να του δωσω 2-3 κουταλιες να φαει σαν αρχη. αλλα εγω του ειχα δωσε 6 για πρωτη φορα! αφου ηθελε να φαει το παιδι! πρωτη φορα φρουτο του ειχα δωσει, στα λαχανικα ειχαμ θεμα..

εφη μια χαρα διαβαζω τρωει η μικρη! μπραβο!

αγγελικουλα καλε εκλεισε 7 μηνες κ χαρουλης???? πω πω !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια....τι κανουν οι μανουλες?

Εμεις καλα....εχει πανηγυρι στη φιλαδελφεια σημερα για την 1η Μαιου κ λεμε να παμε αυριο νωρις το πρωι....

Εγω οταν ειχα δωσει ρυζαλευρο στον ακη πρωτη φορα μου ειχε πει ο παιδιατρος 3 κουταλιες την επομενη διπλασιαζω εως οτου φαει ολοκληρο πιατο...φυσικα εγω την πρωτη μερα εδω 3 κουταλιες κ ο γιος μου αρπαζε το κουταλι οταν του την πηγαινα στο στομα...τρελαθηκε ο κακομοιρης...την επομενη μερα εφαγε περισσοτερο μετα το σταματησαμε διοτι τον πειραξε (απο την αλλεργια που ειχε),τωρα στην μπεμπα το πιθανοτερο ειναι να με ξεκινησει με φρουτα ή με καμια allergy care ή sinlac....αλλα εχουμε ακομα καιρο :lol: ειμαστε οι μικροτερες εδω....αφου μπηκα σφηνα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....εμεις δεν κοιμηθηκαμε χθες...πυρετουλι ειχε η μικρη...κρυωσε,απο τα δοντια να ειναι?παιζει τετοιο σεναριο?εχει και μυξουλες....νομιζω λιγο τα κατω ειναι πρησμενα....τωρα κοιμαται το καημενο,σαν κοτοπουλο ηταν!!! :shock:

Χρυσανθουλη πως καταλαβες οτι ειχε αλλεργια στο ρυζαλευρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασω να σας ζησει....καλα ο παπας δεν σας ειχε ειπε τιποτα για την ληξιαρχικη πραξη γεννησης....εγω κ στον γιο μου με ειχαν ενημερωσει οταν πηρα τηλ..κ τωρα που πηρα στην μυτιληνη στον αγιο ραφαηλ παλι μου ειπαν....τραβηξε ζορι το μικρο σου....

εντωμεταξυ εχω ακουσει πολλα με τις κολυμπηθρες κ φοβαμαι....εμας στον γιο μου δεν τον εβαζε με δυναμη μεσα..μαλλιστα ειχε ενα κανατακι κ εριχνε νερο αφου δεν μπορουσε να τον κουμανταρει ο παπας (υπηρχαν δυο παπαδες...ο ενας μεγαλος σε ηλικια κ ενας νεος...ο νεος τον βαπτισε ο μεγαλος απο μεσα φωναζε βαλτον ολο στην κολυμπηθρα κ ο νεος δεν του εβαλε το κεφαλι μεσα στο νερο απλα πηρε το κανατακι κ εριχνε το νερο στο κεφαλι του....)τον λυπηθηκε γιατι φωναζε ''μαμα μου'' συνεχεια....

αναστασια μου καλημερα..ο ακης ειχε αλλεργια στο αγελαδινο γαλα απο μωρο....ενω πηρα υποαλλεργικο ρυζαλευρο ειχε γαλα μεσα κ τον πειραξε(εβγαζε αιμα στα κακα ή ειχε πολλλες βλενες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου εγω οταν ειχα παει στο παιδων μου λεγαν κ για βλεννες..με ρωταγαν αν ειχε βλεννες....οντως ειχε βλεννες....

τωρα η μπουκιτσα εγω το ειχα ψιλιαστει για την αλλεργια απο 1 μηνα, αλλα ελεγα μπορει να μην ειναι τιποτα γιατι ειχε πολυ λιγες βλεννες κ 2 μηνων εβγαλε κ αιματακι(μην φανταστεις ποσοτητα σαν το κεφαλι της καρφιτσας...το εψαχνα να το βρω)απλα ημουν υποψιασμενη κ προσεχα τα κακα της....ολο με κακα ασχολουμε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ο γιος μου φοραει γυαλια ηλιου απο 13μηνων (το εχω ψαξει εχω ρωτησει αρκετους οφθαλμιατρους)...τα πρωτα του γυαλια ηταν κατι ομορφα μπεμπε σε πρασινο χρωμα..περισυ ειπαμε να αλλαξουμε γιατι ειχε μεγαλωσει κ το προσωπακι του...που λετε πηραμε κατι κοκκαλινα μαυρα rayban...ο γιος μου τα φοραει κ το χειμωνα μεχρι κ στο μπαλκονι που θα βγει....

οταν γυρναμε απο βολτα καθεται παντα κατω βγαζει παπουτσια αν ειναι χειμωνας βγαζει μπουφαν κ τρεχει να πλυνει χερια....ε μια χειμωνιατικη μερα γυρησαμε κ εκανε ολα τα παραπανω κ πεταξε κ τα γυαλια του στο καφε σκουρο χαλι...περασα κ εγω απο το χαλι εγκυος+20κιλα κ του τα εσπασα...του τα ειχα ξαναπατησει αλλα τοτε ημουν κορμι :lol: ...εσπασε ο ενας βραχιονας...πηγαμε στο μαγαζι το σαββατο να δουμε αν υπαρχει βραχιονας..90 ευρω ηταν αυτα...δυστηχως δεν ξαναεβγαινε αυτο το μοντελο οποτε ρωταω την κοπελα να μας πει περιπου ποσο αρχιζουν τα γυαλια....δοκιμαζε εκει αυτος κ της ελεγε rayban να μου δειχνεις μονο :lol::lol::lol: η κοπελα εξυπηρετουσε τον απαιτητικο πελατη της κ δεν του αρεσε κανενα....ουτε κ σε μας βεβαια...στο τελος του δειχνει ενα extreme πρασινακι carrera τα δοκιμαζει κοιταζοταν στο καθρεπτη κ τα εβαλε κ πανω στο κεφαλι .. κ της λεει αυτα μου αρεσουν αυτα θα παρω...φυσικα του τα πηραμε γιατι δεν θελει καθολου τον ηλιο

εντωμεταξυ περισυ ειχε τυχει να βγει καποιες φορες εξω χωρις γυαλια κ εβγαλε κατι στο ματι...η γιατρος που ειχαμε παει μου ειχε πει επειδη εχει γαλαζια ματια κ γενικα πολυ λευκο ματι να του βαζω γυαλια...κ οταν της ειπα οτι φοραει μου ειπε ευτυχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κοριτσια μου. Καλη εβδομαδα.🩷🤍  θα ηθελα παρακαλω να μου απαντησετε αν καποια απο εσας εχει εμπειρια εξωσωματικης  απο το πανεπιστημιακο νοσοκομειο λαρισας ή εστω αν εχετε επισκεφθει καποιο γυναικολογο εκει! Καθε πληροφορια χρησιμη
    • Σε ευχαριστώ πολύ για τον  χρόνο που αφιέρωσες να μου γράψεις το μήνυμα!!  Αναφορικά με τα πεθερικά ήταν η τελευταία ευκαιρία που τους δώσαμε με τον άντρα μου, καθώς έχουν γίνει τραβηγμένα σκηνικά και στο παρελθόν. Μου το ανέφερε μόνος του ότι οφείλει να προστατεύσει την οικογένεια του (εμένα και τα παιδιά μας) και για το λόγο αυτό ήταν η τελευταία φορά που πήγαμε εκεί.  Για το αίμα, σήμερα είμαι πολύ πιο ψύχραιμη... Θα μπορούσα να πάω στον γιατρό μου το απόγευμα εκτάκτως να με δει, αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη και αισιόδοξη,  οπότε θα περιμένω μέχρι αύριο που έχουμε την αυχενική. Εξάλλου σήμερα έχω απειροελάχιστη ποσότητα και καθόλου πόνο. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν είναι στο χέρι μου δυστυχώς...  Καλημερα κοριτσάκι μου! Θα έρθει η μαμά μου σήμερα και αύριο και θα ξεκουραστώ. Ευτυχώς όταν έρχεται την αναλαμβάνει 100%, μόνο να τη θηλάσω μου την δίνει 😂. Κ γω πιστεύω λόγω κούρασης και βάρους που σηκώνω όλη μέρα έγινε αυτό. Ο γιατρός και εμένα μου είπε να μην σηκώνω πάνω από 5κιλα και η μπέμπα είναι 9.  Προσεύχομαι για όλες μας να πάνε όλα τέλεια, όλες οι γυναίκες είναι στις προσευχές μου, είτε εγκυουλες ή στην προσπάθεια για μωράκι ♥️♥️🙏🙏
    • Κοριτσιααα πάω για το doppler σήμερα ..άντε περιμένω πως και πως..
    • Ομοιοπαθουσα αλλά εντάξει απ' την άλλη λέω άστα να παίξουν κι ο δικός μου παρέα θέλει..μόνος του είναι ε.... Αλλά άν δεν είχα ήδη παιδί δεν το συζητώ δε θα το δεχομουν
    • Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση!!! Πες μου κιόλας ότι πέτυχε!!! Σ ευχαρτιστώ πάρα πολύ!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...