Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Delphinaki μου απο θεμα τιμης ειναι καλο.

Η ενσταση μου ειναι η εξης: αρχικα δεν μου αρεσει που εχει και τα ροδακια.... θεωρω οτι δεν ειναι πολυ σταθερο. Επισης δεν ξερω το οτι εχει τον μηχανισμο προς τα πανω θα ειναι και ανθεκτικο στα βαρια μωρακια. Στο λεω εγω που ο πριγκιπακος ηταν χοντρουλης και το πρωτο του ρηλαξ που αντεχε μεχρι 9 κιλα το εσπασε απο το βαρος στους 6 μηνες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ χαίρομαι που σου άρεσε το φαγάκι. Εμείς πήγαμε από νωρίς εκκλησία αλλά άρχισαν από σήμερα προπόνηση τα βαρελότα και τρόμαζα και φύγαμε. Κρίμα γιατί μου άρεσε πολύ.

Delphine δες και αυτό http://www.beboulino.gr/p.Parkokrevato- ... 21847.html έχει 75 ευρώ και είναι παρόμοιο με αλλαξιέρα.

Τα ροδάκια κατα την γνώμη μου βολεύουν στο να το μεταφέρεις πιο εύκολα. Αν το έχεις σταθερό σε ένα μέρος δεν χρειάζεται να έχει ροδάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξετρελαθηκα μολις το ειδα..εχει κουνουπιερα κανονικη,αλαξιερα,βαση για να βαζεις πραγματα,κρεμαστα αρκουδακια και 2 βασεις για να γινετε κουνια.ελενα γι'αυτο θελω να παμε απο κοντα να δουμε,γιατι εχει κ ροζ..θελω να δω μηπως μου αρεσει πιο πολυ εκεινο.. αν κ αυτο μου αρεσε αρκετα.. στην μοναστηριου ειναι..τα ροδακια τα θελω γιατι θα το μετακινω συνεχεια.. την μερα στο σαλονι κ το βραδυ στην κρεβατοκαμαρα.

ειναι τριωροφο το σπιτι κ δεν παλευετε το πανω κατω!

εστε τελειο ειναι κ αυτο.. αλλα θελει να παρω χωρια την κουνουπιερα κ εχει 15ε. εχουμε πολλα κουνουπια εδω..πολυ χαλι..αλλα μου αρεσε πολυ..σε πια μαγαζια το εχει αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα σας καληνυχτω.

Παω να κανω τον πριγκιπα μπανιο και να ξεκουραστω.

Επειδη δεν ξερω αν θα μπω αυριο και τι ωρα θα μπω, σας λεω απο τωρα ΚΑΛΗ ΑΝΣΤΑΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ και καλο Πασχα να περασουμε με τις οικογενειες μας. Εγω αυριο θα ειμαι μονη με τον πριγκιπα, ο μπαμπας μας ειναι υπηρεσια. Δεν θα παμε στην Ανασταση, δεν το διακυνδυνευω με τον πριγκιπα οι 2 μας, φοβαμαι μην με δωσει κανενας καμια κουτουλια στην κοιλια και μη τρομαξουμε και οι 3 (!!!!!) μας απο τα βαρελοτα.

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου υγεια και με το καλο να κρατησουμε τα θαυματακια μας αγκαλια σε λιγους μηνες.

Σας φιλω ολες πολυ πολυ γλυκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσάκι επίσης καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα και σε σένα. Να περάσεις τέλεια και να προσέχεις.

Delphine νομίζω ότι είναι Online μαγαζί μόνο. Γράφει στην επικοινωνία αυτό : "Tα προϊόντα μας μπορείτε να τα δείτε και από κοντά στην έδρα μας. (κατόπιν συνεννόησης στο τηλ .....)" αλλά δεν γράφει που είναι η έδρα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι παλι ηρθα στη παρεουλα σας.... εχω τη μικρη και κλαιει στο κρεβατι της αυτες τις μερες εχασε το προγραμμα της και ειναι μεσα στη γκρινια....αλλα δεν θα της περασει δεν υποκυπτω ευκολα εγω... την πηγαμε να δει τον επιταφιο αλλα ειχε ενα ψοφοκρυο που να τον ακολουθησουμε(ετσι και αλλιως περασε το πρωι απο κατω και ησυχασαμε). εκκλησια δεν πηγα για να ακουσω λειτουργια αλλα κοριτσια εχ περιεργα ποναλακια....ααα ξεχασα να σας πω χθες την πηγαμε στα τζαμπο, ειχε απο 20ευρω καροτσια σκετα αλλα αυτο που ηταν προκοπης εκανε 50ευρω.... μαλλον θα ψαξω και αλλου....

ελενα μου οχι δε σιδερωνεται απλως οταν θα την πλυνεις θα την κρεμασεις ολοκληρη και οχι διπλωμενη και ετσι θα ξετσαλακωσει.... εγω ετσι κανω....

οσο για το πορτμπεμπε μονο ενα κουβερτακι για το βραδυ αν εχει αερακι αλλιως σκετο σεντονι και ειναι υπερ αρκετο! στη σαντυ σχεδον με σεντονι και αυτο μισοσκεπασμενη την περαση τη ζεστη

συμφωνω με τη νανσυ απο προφητειες θα ακουσεις πολλες απο τις αλλες μανες.... εσυ θα δεις τι σε βολευει εσενα και τη κορακλα σου τιποτα αλλο...

μαρακι μου αρεσε το παρκοκρεβατο.... και εγω απο τα τζαμπο πηρα αλλα οχι με 2 επιπεδα.... απλο και οικονομικο που πηγαε ταξιδι και επρεπε καπου να την κοινησουμε που ηταν μικρουλα..... μια χαρα οικονομικο ειναι!!!!

σε αυτο που λεει το πασχαλιτσακι εχει δικιο.... απλως το πανω πατωμα το χρησιμοποιεις μεχρι το 3ο μηνα περιπου μετα στο κατω και η αλλαξιερα ειναι μεχρι καποια κιλα.... ετσι και αλλιως τα κοριτσακια ειναι κοκετες!!!! αφου σου αρεσε παρτο και ασε το αλλο που σου προτεινει η σταυρουλα

πασχαλιτσακι καληνυχτα σου... και εμεις δεν θα παμε ανασταση, θα παει μονο ο αντρας μου και εγω και η μικρη θα τον περιμενουμε να μας φερει μαγειριτσα να φαμε (η μικρη θα κοιμαται αυριο θα την ξαναβαλω στο προγραμμα της)

νανσυ ουτε το φακορυζο τοφαγε η σκατουλα σου??? της δικιας μου το αγαπημενο της ειναι οι φακες, το ψαρι και τα μακαρονια με κυμα!!!! το απογευμα που ξυπνησε εφαγε ενα πιατο μοσχαρι με λαχανικα και ρυζι(αλεσμενο το ηθελε) και μετα το γιαουρτακι της αλλα το παιδικο.... ακομα φοβαμαι να της δωσω το κανονικο με μελι και ετσι τρωει το δελτα ή το νουνου

παω να φαω γιατι πεινασα η αρκουδα, μαλλον γαλατακι με κουλουρακια θα φαω που μαρεσουν κιολας.... φιλακια κοιλιτσες μου καληνυχτιζω τα λεμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Delphine rwta gia kalo kai gia kako posa kila bastaei to panw epipedo, alla opws eipe kai h Aleka ta koritsia einai pio mikroswma kai den tha exoume problima. Tha rwtisw kai egw. Pantws exw mia geitonisa pou akoma ti bazei sto panw epipedo ti mikri tis kai einai 7 minwn.

Pasxalitsaki kala na perasete!

Oute egw piga epitafio. De kserw ti tha kanoume aurio gia anastasi. Tha ithela omws na paw. Apla kai o polu kosmos me agxwnei kai fobamai kai mi me koutoulisei kaneis stin koilia. Tha doume.

Este kala ekanes kai fugate afou tromazeis...kai egw to skeftomai gia auto to logw. Tha doume.

Aurio prwi tha paw na koinwnisw kai meta kafedaki.

Filia koritsia, kalo bradu!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!καλη ανασταση να εχουμε σημερα! :) ειμαι ξυπνια παλι απο της 5:30 το πρωι..με ποναει η πλατη αφορητα..με παυσιπονα ειμαι συνεχεια.. σημερα θα παμε για το παρκοκρεβατο κ στα jumbo μια βολτα για να παρω σελτεδακια..οσες φευγουν σημερα κοριτσια καλα να περασετε κ καλη ανασταση!!ευχομαι να εχουμε κ μια καλη μερα γιατι εδω ειναι μουνταδα μεχρι αηδιας,,πολυ υγρασια.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou k kali anastasi na exoume.. emeis mallon tha pame stin anastash einai dipla sto spiti mou opote ama kourastw anevenw panw...

nansy esu eixes pei oti exei sentonakia gia to karotsi sta jumbo egw pou piga den vrika tpt oute seltedaki allaksera eixe... mou aresan oi proikes pou valate polu wraies... egw skeftomai na min parw xwria sentonaki gia port mpempe tha xreisimopoio tis kounias ektos ama mporw na to vazw k sto karotsi meta tha parw... na rwtisw kati alla min gelasete sto karotsi pou exei tis zwnes pes vazete to sentonaki k to denete kiolas?

maraki wraio to perkokrevato alla ekeino sto jumbo pio polu mou eixe aresei afou tha pas sto kid na to deis perna k apo to magazi pou exei apenanti apo to city gate exei wraia parkokrevata k ekei..

xristinaki afou pigan ola kala apo thema ugeias einai thetiko giati tha mporesete na ksanaprospathisete suntoma.. euxomai na eisai kala k grigora na mas peis ta euxarista oti perimeneis deutero paidaki....

paw na faw peinaw k ta leme meta..

post-12053-13873939167932_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες και απο μενα.... ο καιρος παει απο το κακο στο χειροτερο αλλα πολυ μαρεσει γιατι δεν θα εχουμε νταβαντουρια και ετσι ενα φαι στα πεθερικα και μετα πισω στο σπιτακι μου....

ναταλιτσα μη αγχωνεσαι μπαινει και το σεντονι και δε χριαζεται να το δενεις στο καροτσι γιατι το μωρακι σου τους πρωτους μηνες μπαινει ξαπλα στο καροτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia kai kali anastasi na exoume! emeis pigame simera ekklisia kai koinonisame! o antras mou den thelei na pao stin anastasi giati fobatai min patho kati me ta dunamitakia!!!

grapsate polla kai den ta diavasa ola :oops:

aleka mou teleio einai to domatio, eida tis fotografies. :D:D polu mou aresoun ta xromata kai ta autokolita, oi kourtines teleies. genika ola mou aresounnnn :D:D

xristinaki mou kali anarrosi kai euxomai suntoma na mas anakoinoseis oti perimeneis to deytero paidaki sas ;) se skeftomaste sunexeia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Edw brexei apo xtes kai simera to prwi pou piga ekklisia ebrexe, twra stamatise alla exei moumto kairo. To kalo einai oti de stekomastan polu wra giati pigame stin oura kai oloi mas afisan na perasoume mprosta imoun egw kai mia alli mou fili pou einai ekguos kai mas eidan me tis koiloumpes kai mas perasan mprosta.

Maximaki kai egw tha balw sentonakia apo auta pou tha exw gia tin kounia. Ta alla pou lete ta seltedakia ti akribws einai? Apo oti katalaba tetragwna panakia alla einai gia na tuligeis to mwro? H pethera mou mou eftiakse kati tetragwna pania kai ta leei panes, ta idia einai h alla?

Nancy an mporeis ksanabale to site pou eleges oti exei set sentonakia me 18 eurw. Lew na parw kanena duo zeugaria proxeira ftina kai na parw kai alla 2-3 pio kala na exw na allazw.

Parolo pou exei mountokairo mallon tha paw kai gia ena kafedaki!

Filakia koritsia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια φουσκιτσες μου.

Εγω σημερα ξυπνησα λιγακι αδιαθετη.... απο εχθες το απογευμα αρχισε να με ποναει ο λαιμος μου και να εχω λιγο συναχι. Και το βραδυ δεν κοιμηθηκα καλα, με ενοχλουσε το ροχαλητο μου :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: . Κοιμομουνα με το στομα ανοιχτο και καθε φορα που πηγαινα να ροχαλησω με ξυπνουσε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ειμαι και ψυλλος στον υπνο και καταλαβαινετε.....

Εχει και ο μπαμπας μας υπηρεσια και ειμαι μονη οποτε σημερα δεν προβλεπεται να ξεκουραστω ενδιαμεσα. Μια και καλη το βραδακι. Ευτυχως δεν χειροτερεψα, οποτε μεχρι στιγμης διξα τω θεο ο οργανισμος μου την παλευει.... Ελπιζω να μην καλυτερεψω μεχρι αυριο που θα παμε στη βεροια.

Ο πριγκιπας θα φαει κοτοπουλακι με κριθαρακι και εγω χορτοσουπα πατατα-καροτο-σελινο. Ορεξη να κανω δουλειες δεν εχω. Θα βαλω ενα πλυντηριο και θα παω να κανω και ενα μπανακι και τιποτα αλλο.

Αμαν μερα που βρηκε να με πιασει η ιωση........ :o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου τα σελτεδακια ειναι αυτα που ειναι πλαστικοποιημενα απο κατω για να μη λερωνεται το στρωμα ή το καλαθι ή το πορτμπεμπε..... το βαζουμε κατω απο τα σεντονια για ασφαλεια!!!!

εδω εχει ψιλοβροχο και σταματαει και παλι! δεν εχω παει πουθενα με τη μικρη σημερα

κατερινα προσεχε μη σε ριξει κατω πιες κανενα ντεπονακι... περαστικουλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

εδω βρεχει από το πρωι και δε νομιζω ναλλαξει ο καιρος!το μονο κακο οτι επηρεαζει την ψυχολογια μου και δεν μας αφηνει να κανουμε καμια βολτιτσα!

χθες κρατησε το βραδακι και πήγα επιταφιο.σημερα πηγα κοινωνησα γιατι νηστεψα κανονικα όλη τη μεγαλη βδομαδα αλλα για το βραδυ θα δειξει αν καταφερω να παω επιταφιο, εξαρταται από το καιρο και το κρυο!θέλω όμως!

αλεκακι με γεια το δωματιο, με το καλο να υποδεχτειτε και τον πετρακο!ειναι τελειο και προσαρμοσμένο με το θεμα του νησιου, ιπποτες και καστρα!πολυ ωραιο!

χριστινακι μη το ξεχνας!ειμαστε εδω για οτι θες να μας πεις και να μοιραστεις μαζί μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα. Κι εμείς σήμερα πήγαμε και κοινωνήσαμε. Μετά πήγαμε για καφέ. Εγώ πήρα ένα φρεντοτσίνο μόνο και το ζάχαρο ήταν οριακό. Πολύ παχύς τελικά αυτός ο καφές.

Κι εδώ έβρεξε λίγο το πρωί αλλά τώρα έχει ήλιο και πάρα πολύ αέρα. Εμείς σήμερα θα κάνουμε Ανάσταση με τους γονείς μου και αύριο όλοι μαζί σε ταβέρνα, ευτυχώς να τα έχουμε όλα έτοιμα και να μην μας απασχολεί και ο καιρός.

Έλενα το site είναι αυτό http://www.moroudokosmos.com/index.php? ... gory_id=29 (οι προίκες που μάλλον δίνουν και τα σεντονάκια)

http://www.moroudokosmos.com/index.php? ... gory_id=46 (και τα σεντονάκια).

Τώρα οι πάνες που σου φτιάξανε είναι οι πάνες αγκαλιάς. Για να τυλίγεις με αυτές το μωρό ή για να τις στρώνεις στον καναπέ ή κάπου που μπορεί να είναι βρόμικα. Αυτό που σου λέει η Αλεξάνδρα είναι τα σελτεδάκια λειτουργούν σαν αδιάβροχα και βγαίνουν και πλένονται εύκολα στο πλυντήριο. Τα σελτεδάκια υπάρχουν σε 3 μεγέθη. Το μικρό που δεν θα σου χρειαστεί, το μεσαίο προς μεγάλο που το χρησιμοποιείς είτε κάτω από το σεντονάκι του πορτ μπεμπε για να μην σου βραχεί το στρωματάκι του ή το χρησιμοποιείς σαν αλλαξιέρα πχ. στο κρεββάτι ή στον καναπέ ή στο αυτοκίνητο για να μην σου λερώσει εκεί που θα το αλλάζεις. Σελτεδάκι τέτοιους μεγέθους μπορείς επίσης να βάλεις πάνω από το στρωματάκι της αλλαξιέρας (αν δεν θες να πλένεις συνέχεια το στρώμα της αλλαξιέρα σου). Τέλος, υπάρχει το σελτεδάκι που βάζεις πάνω από το στρώμα της κούνιας το οποίο υπάρχει και με λάστιχο για να πιάνεται στις γωνίες του στρώματος. Αυτό καλύπτει όλο το στρώμα. Πάρε κανα 2 τέτοια να αλλάζεις.

Πασχαλιτσάκι περαστικά. Να προσέχεις είναι επικίνδυνος αυτός ο καιρός. Κι εγώ ξυπνάω συνέχεια το βράδυ γιατί ανησυχώ για τον μπέμπη μου και σκέφτομαι που να τον έχω και δίπλα μου δεν πρόκειται να κοιμηθώ για πολύ καιρό. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάω να πλύνω κανα πιάτο και να ετοιμάσω σιγά σιγά τα chimichangas για το βράδυ. Καθόλου παραδοσιακό φαγητό για Ανάσταση αλλά είναι η αγαπημένη λιχουδιά του ανδρός μου και είπα να του το φτιάξω. Άλλωστε είναι και πολύ εύκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A euxaristw gia ti dieukrinisi Aleka kai Este mou. Auto fantazomoun oti einai toso kairo pou ta akouga, alla gia na eimai kai sigouri rwtisa. tetoia den exw parei katholou. Mallon exw kai allo shopping.

Este ti itheles kai anaferes to fredoccino....egw tosi wra pou lew oti tha paw gia kafe, telika pigame gia fagito se mia theia mou kai meta elega ston antra mou, paei exasa to fredoccino...kai eixa polu oreksi gia enan! Oti exei ti zaxari tou tin exei, den exw piei akoma katholou omws kai ton oneireuomai kati meres twra. To bradu tha pame ekklisia kai meta se mia theia mou gia frikase.

Kali Anastasi se oles kai

kala na perasete koritsia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...