Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΑ ΒΡΕ ΑΛΕΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΛΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΤΕ ΤΑ ΣΠΑΡΑΓΓΙΑ;;ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΙΑΧ..

ΑΛΕΚΑ Κ ΕΣΥ ΜΑΛ....ΕΣΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Ε;Κ ΕΓΩ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΤΑ ΤΡΩΩ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ..ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΝΕΡΟ ΖΗΤΗΣΑ ΕΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΤΟ ΒΑΛΕ ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ...ΟΥΑΟΥΑ!!ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΡΙΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΡΝΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΑΓΕΙΡΙΤΣΑ..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΕΜΕΙΣ ΦΤΙΑΧΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΦΡΙΚΑΣΕ..Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΣΧΑ ΕΜΑΘΑ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΡΙΤΣΑ..ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ Κ ΑΥΓΑ Κ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ..ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΦΕΤΟΣ!ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΑΑ δεν κάνει να πίνεις Becel το γράφει και στο κουτί πίσω ότι δεν κάνει για εγκυμονούσες. Πρόσεχε! Νάνσυ εγώ το κάνω με κριθαράκι και είναι πιο υγιεινό από τις σκέτες φακές σούπας γιατί συνδυάζεται με ζυμαρικό που βοηθάει στην καλύτερη απορρόφηση του σιδήρου, αντίθετα με την φέτα που εμποδίζει τη απορρόφηση του σιδήρου. Εμένα μου αρέσει τόσο πολύ με κριθαράκι που το τρώω χωρίς φέτα ενώ την σούπα δεν μπορώ να την φάω χωρίς φέτα. Αυτή είναι η συνταγή μόνο που εγώ προσθέτω και δάφνη και στο τέλος αφού το κλείσω λίγη ρίγανη. Μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou ti kanete simera? sas diavasa exthes alla den eixa oreksi na sxoliaso.

anthi mou mpravo gia tin b epipedou. xarika polu :)

este mou me geia i proika, perimenoume foto ;)

ariadni kalo taksidi kai kala na perasete! kriti erxese e? mipos erxese sto rethymno? an einai na kanonisoume kafedaki ;)

bikaki lupamai pou perases kai esu mia tetoia diadikasia.

nansy oraia ta sparaggia kai mena mou aresoun polu me auga.

den thumamai ti allo diavasa :?:? ksexnao sunexeia :twisted::!:

xristinaki mou se skeftomaste sunexeia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλιτσες μου ;););););) .

Εγω κοριτσια κοινωνησα του Λαζαρου με τον πριγκιπα και κρατησα μονο 2 μερες απο κρεας και μια απο γαλα. Λαδι εφαγα και παραμονη της κοινωνιας. Δεν εξομολογηθηκα γιατι δεν ειχα να πω και τιποτα καινουργιο.... Οτι ειχα πει την τελευταια φορα τα ειπα και ξελαφρωσα. Θα παω να παρω ευχη απο τον πνευματικο μου οταν θα μπω στο μηνα μου και ελπιζω να μην αμαρτανω πολυ που κοινωναω χωρις να εξομολογηθω. Οσο για τις μερες νηστειας και εγω εχω το στιγμα και αν δεν φαω ουτε γαλα ουτε κρεας θα πεσω κατω. Οταν με το καλο γεννησω θα κραταω κανονικα.

Βικακι μου τι περασες και εσυ γλυκουλα μου? Εισαι το πιο ζωντανο παραδειγμα για το Χριστινακι μας. ΜΕτα απο την ασχημη περιπετεια σου ηρθε το ενα μωρακι και τωρα περιμενεις το επομενο με το καλο. ΜΑκαρι να μπορουσε να επικοινωνησει μαζι σου.... Ειμαι σιγουρη οτι θα της εδινες μεγαλο κουραγιο.....

Για τα καροτσια που λετε εγω ειχα παρει περσι το peg perego pliko mini http://us.pegperego.com/babyproducts-ca ... Pliko+Mini και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Ελαφρυ και μικρο.

Και εγω πιστευω οτι το αδιαβροχο στρωμα δεν ειναι και η καλυτερη λυση. Αν κατουρησει το μωρο τι θα κανεις? Τα αεριζεις ολοκληρο στρωμα????? Παρε μεφαλα σελτεδακια και καλυμματα στρωματος που εχουν απο κατω υποστρωμα αδιαβροχο και θα με θυμηθεις ;););););)

Αριαδνη καλο ταξιδι και καλα να περασετε.

Εγω σημερα εκανα για τον πριγκιπα μοσχαρακι γιαχνι με πατατουλες και καροτα, εμεις επειδη νηστευουμε απο κρεας μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα, εβαψα και τα αβγουλακια μου και ολα μια χαρα. Χθες πηραμε και τα δωρα μας απο τη νονα μας. Τζην παντελονι, πουλοβερακι, καπελο- μπερεδακι καρο, λαμπαρα χειροποιητη με μαγκια-μπομ σφουγγαρακι πορτοφολακι (παραγγελια!!!!! του πριγκιπα) τσουρεκι και σοκολατενια αβγουλακια και λαγουδακι. Η νονα μας ειναι στις μερες της η καλη μου, γενναει μεχρι τις 26/4 και ανυπομονουμε ολοι να δουμε την κορακλα της (ειναι το 1ο της).

Αυτα για την ωρα. Παμε για φαγητο. Ο μπαμπας σχολασε νωρις, ειναι ημιαργια στο στρατο. Σας φιλω.

ΥΓ. Τι να κανει αραγε το Χριστινακι μας? Αραγε να τελειωσαν ολα ή ακομη ταλαιπωρειται η γλυκια μου? ΜΑκαρι Παναγιτσα μου να τη βοηθησεις οσο περισσοτερο γινεται να περασει ολο αυτο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφουλες μου!!!

τι μου κανετε?

αντε αυριο αθηνα...και μετα παμε εις τα εξοχας :lol::lol: να ξεσκασουμε και λιγακι..

βανια μου τι να πω βρε κοριτσακι μου... :( ευχομαι ολα να πανε καλα και να περασει ολη αυτη η ταλαιπωρια..οσο πιο ανωδυνα γινεται...και στεναχωρηθηκα και για την αδελφουλα σου..παλι καλα που δεν εγινε τιποτα χειροτερο και το προλαβατε :roll::roll: κανονισε μια μερα να τα πουμε ..οταν εχεις και εσυ διαθεση..φιλησ εμου τον σταυρουλη σου...απο το παρεακι που καναμε παλια ..εχεις δει καμμια κοπελια?

ηρθε η πεθερα μου και να ναι καλα η γυναικα ..μου σκουπισε ..μου σφουγγαρισε...και το απογευμα θα μου βαλει σιδερο.. :D:D:D

α θα δω και την ανθη μας το απογευματακι.. :D:D

χριστινακι μου τι κανεις? σε σκεφτομαστε !!!!!!!!!!και θελουμε όταν έχεις διαθεση να μπεις να μας πεις τα νεα σου..ελπίζω πάντως και ευχομαι ολα να τελειωσουν...και γρηγορα να απαλυνθει ο πονος στην ψυχουλα σου...εχεις την αγαπη μας απο ολες να το ξερεις... :x:x

νανσουλι μου καλα κανεις και δεν νηστευεις παρα μονο το κρεας... ;);) εσυ εχεις και δυο ζουζουνακια!!!!!!!! όχι ένα οπως εγω..που και εγω μονο κρεας δεν τρωω..τυρι όμως του δινω και καταλαβαινει ...βεβαια ειμαι και ποντικομανα :lol::lol::lol::lol: μην ξεχνιομαστε...

απλα οταν θα γεννησω θα αλλαξω ζωακι..μαλλον στο ουδετερο της παπενιας... :lol::lol::lol:παπι... γιατι ποντικουλης δεν ειναι και το πιο ομορφο ζωακι..τι λεω παλι ε? :lol::lol: .μεχρι να βαφτιστει βασιλης...αλλα μεχρι τοτε...στανταρ καποιο παρατσουκλι θα του χω.. :D:D

αλεκακι μου τι κανεις ? αχ ασε μωλε στα λεω σε σενα γιατι μας κανεις που μας κανεις την γκαστρολιστουλα μας ...με στεναχωρησε ο πιπιλογος :lol: μου ακυρωσε το ραντεβου και μου το κανε την αλλη τριτη 24/04..οποτε εχω μερες μεχρι να δουμε τον μπεμπουλη μου..απλα μου πε και εμενα και το λεω για να το ακους και εσυ που σαι πολυ κοντα στις εβδομαδες και η εστε νομιζω..και το δελφινακι μας...οτι θελει πολυυυυυυ προσοχη ο 8 μηνας που μπαινω το σαββατο ουτε πολυ ορθοστασια..ουτε πολλες δουλειες..οχι πχ ψαροσουπα που μουν ποσες ωρες ορθια με την λατζα μαζι...χαλαρααααααα ;);) και σεχ με μετρο!!!!!!!

αληθεια θα πατε στην ανασταση? εμενα επειδη ξερει ο αντρας μου οτι τα τρεμω τα μπαμ μπουμ...λεει μηπως δεν παω...αλλα δεν ξερω... :roll::roll:

σας φιλω ..αν δεν ξαναμπω..να χετε ολες κουκλες μουυυυυυυ καλο πασχα και καλη ανασταση!!!!!!!!!!!!!με υγεια πανω απολααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ καλυμματα στρωματος που εχουν απο κατω υποστρωμα αδιαβροχο? για πες περισσότερα με ενδιαφέρει. Που το βρίσκω αυτό? Έτσι το ζητάω?

karolinaki επίσης καλή ανάσταση και καλό πάσχα να περάσει καλά στας εξοχάς :lol: . Κι εγώ δεν θα πάω στην εκκλησία λόγω βαρελότων. Δεν το διακινδυνέυω. Θα τους περιμένω μόνη μου στο σπίτι. Τα νέα από τον διαβητολόγο μου πολύ καλά. Συμφωνήσανε με τον γυναικολόγο μου ότι αν συνεχίσουν έτσι οι μετρήσεις δεν θα κάνουμε ινσουλίνη [smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ καλυμματα στρωματος που εχουν απο κατω υποστρωμα αδιαβροχο? για πες περισσότερα με ενδιαφέρει. Που το βρίσκω αυτό? Έτσι το ζητάω?

[smilie=blob3.gif]

Δες εδω http://www.homeeshop.gr/product.asp?catid=7053

Εγω το παιρνω απο τη βεροια απο μαγαζι με λευκα ειδη που εχει και παιδικες διαστασεις και βολευει πολυ ειδικα οταν θα αρχισουμε να τα "καθαριζουμε" απο τα τσισακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπιτσες μου!!

Ανθη συγχαρητηρια με τη β επιπεδου!

Ελενα, τι να πω ...κουραγιο με τη δουλεια...

Ραπανακι καλη επιτυχια στ β επιπεδου!

Μαξιμακι και εμενα μου ειπε λογο χαμηλου αιματοκριτη να τρωω κρεας.Προεχουν τα μωρακια και εμεις τωρα!

Αριαδνη καλο ταξιδι!Να περασετε καλα!

Κατερινακι εμεις παμε σαν χιωτισες!! Ιδια ημερομηνια εχουμε επομενο ρανταβου!

Εμεις φευγουμε αυριο θα μεινουμε στην Ακρατα και Πασχα θα κανουμε στο χωριο λιγο εξω απο την Ακρατα ορεινα.Πολλες ευχες σε ολες τις κοιλουμπιτσες μου και τα φιλια μου, να περασετε υπεροχα οπου και να

βρησκεστε!!!!! :-*:-*:-*:-*

easter-464.gifeaster-366.gifeaster-85.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, τι κάνετε εμεις ειμαστε στο χωριο της μαμάς μου και ευτυχώς σημερα ο καιρός ειναι καλος. Η μικρή δε μαζευεται ολο έξω θελει να ειναι. Ευτυχώς εχω βοήθεια και έρχονται σημερα και ενισχύσεις ερχεται η αδερφή μου που της έχει τρελή αδυναμια.

Βικάκι εγώ ηξερα τι ειχες περάσει και πιστευω διαβάζοντας την εμπειρια την δικιά σου αλλά και της Κικιτσας το Χριστινάκι θα πάρει μεγάλη δυναμη.

Νάνσυ για την νηστεια και εγώ φέτος το κρεας νηστευω μονο, άλλες χρονιές το νηστευω και τις 40 μερες και τα γαλακτοκομικά μονο τη Μ. Βδομάδα. Αλλά οπως ειπε πολύ σωστά και η Σταυρούλα οι ασθενεις, οι έγγυες και θηλάζουσες και τα παιδιά δεν αμαρτάνουν με το να μην νηστέψουν.

Τα σπαράγγια ειναι πολύ ωραια γινονται και βραστά ή στον ατμό με λαδακι και λεμονάκι οπως το μπροκολο. Με αυγά δεν τα έχω φάει θα τα δοκιμάσω ομως γιατι θα ειναι ωραια έτσι οπως τα περιέγραψες.

Ελενάκι δεν πειράζει τρεις βδομάδες θα περάσουν οπως ειπες τα μπεμπακια μας να ειναι καλά. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ειχα σταματησει την δουλεια ακριβώς 3 βδομάδες πριν γεννησω. Για τα καδράκια ρώτα ποσο θα σου στοιχισουν και εγώ ξερω οτι κοστιζουν ακριβά αλλά σκέψου μια φορά θα τα φτιάξεις.

Καρολινάκι καλο καφεδάκι σημερα με την Ανθή και καλά να περάσετε στας εξοχάς και εσεις.

Σταυρουλα μια χαρά τα νεα απο τον διαβητολογο, μακάρι με τη διατροφή που κάνεις να μην χρειαστούν οι ενεσουλες.

Λια μου οντως πάλι μαζι έχουμε ραντεβου, καλά να περάσετε και εσεις στα εξοχάς!!

Αυτά τα νεα μας, να ειστε ολες καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα σαν κοκκινη Πεμπτη εβαψα τα αυγουλακια μου και κανονισαμε με τα πεθερικα μου να ρθουν μετα την Ανασταση για την μαγειριτσα την οποια θα την φτιαξει η ιδια.

Η αληθεια ειναι οτι τωρα πια προσεχω ακομα περισσοτερο μιας και την Κυριακη μπαινω στον 8ο μηνα ,μετα το Πασχα θα αρχιζω να πλενω τα ρουχαλακια του μπομπιρα και να ετοιμαζω βαλιτσα.Αντε πλησιαζει σε λιγο ο καιρος...

Την Τριτη που θα παμε στον γιατρο να δουμε τον μπεμπουλη μας. :P:P

Κοριτσια Καλη Ανασταση σε ολες και να προσεχετε τις κοιλιτσες σας!!!

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!! καλα να περασετε κουκλες που φευγετε στα εξοχας,καλη ανασταση κ καλο πασχα να εχετε!!! χριστινα σε σκεφτομαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kala na perasete stas eksoxas opoies tha pate k emeis tin kuriaki tha pame sto xwrio... evapsa k egw augoulakia k kathomai...

este mou mia xara ta nea apo diaitologo mpravo...

sas afinw omws giati den me afinei o antroulis mou allo thelei to laptop filakia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φουσκωτούλες;;; Εγώ είμαι μια χαρούλα! Περνώ πολύ όμορφα που δε δουλεύω! Πριν λίγο γύρισα από καφεδάκι που ήπια παρέα με το Καρολινάκι μας! Είναι πολύ γλυκιά, πολύ όμορφη, πολύ ζεστή και πολύ κοινωνική κοπέλα!!! Επίσης είναι και πολύ αδυνατούλα! Μην την ακούτε που λέει ότι πήρε πολλά κιλά και άλλα τέτοια! Μόνο κοιλίτσα έχει! Πέρασαν 3 ώρες και δεν καταλάβαμε τίποτα..ΜΠΟΥΡΟΥ ΜΠΟΥΡΟΥ ήμασταν :lol::lol::lol::lol:

Maxim σ' ευχαριχτώ πολύ πολύ!Θα πρσπαθήσω να ξεκουραστώ όσο περισσότερο μπορώ! Να' ναι καλά και η μαμά μου που βοηθάει! Έβαψες αυγουλάκια;;; Εγώ η γαϊδούρα τα έδωσα στη μαμά μου να τα βάψει..Είπα να τεμπελιάσω αυτή την εβδομάδα!!!

Ελενάκι είναι όντως σπάσιμο να έχεις μια ημερομηνία στο μυαλό σου ότι θα σταματήσεις δουλίτσα και να στο αλλάζουν..Όπως και να το κάνεις 3 εβδομάδες είναι 3 εβδομάδες..Δεν είναι και μικρό το διάστημα..ΥΠΟΜΟΝΗ! Αφού γεννήσεις πότε θα επιστρέψεις;; Σεπτέμβρη;;;

este με κόλλησες με το BECEL..Δεν κάνει ούτε το βούτυρο BECEL;;;;;;;;;;; Αυτό βάζω στα φαγητάκια ή στο μέλι....Αγχώθηκα :?:?:?

Πασχαλιτσάκι μου με το καλό να γεννήσει η κουμπαρούλα σου!!! Αχ τι καλά..Ανυπομινώ κι εγώ να περάσει ο καιρός...Να γεννήσω!!!Πολύ όμορφα πραγματάκια αγόρασε στο αντράκι σου!

Μπεμπούλα μου καλή σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Τι κάνουν τα διδυμάκια σου;;; Κλωτσάνε;;; Μεγάλωσε η κοιλίτσα;;;

LIL ευχαριστώ πολύ για τη Β επιπέδου! Καλά να περάσετε!!!! Ωραία είναι η Ακράτα και τα πέριξ!

Καγκουράκι μου μακάρι να τα καταφέουμε να τα πούμε όλες μαζί! Πάντως η Τρίτη του Πάσχα είναι καλή ημέρα!

Αυτάαα!!! Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μπορείς να το διαπιστώσεις και μόνη σου. Διάβασε τι γράφει από πίσω νομίζω εκεί που λέει και τα συστατικά.

Εμένα σήμερα με αφήσανε νηστική. Είχε πάει 4.30 και ακόμα φαγητό δεν είχα. Οπότε ευτυχώς έφαγα 2 αβγά που είχαν σπάσει της πεθεράς μου και αργότερα ένα μήλο. Τώρα όμως με έκοψε λόρδα και φτιάχνω πίτσα. Αυγά δεν έβαψα και γενικότερα κάνω πολύ λίγα πράγματα από δουλειές είπα να προσέξω λίγο αλλά είναι και πολύ βαρετά όλη μέρα μόνη μου σπίτι και να μην κάνω καμία δουλειά. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi mou nai einai opws to les, polu spasimo giati exeis mia imerominia kai meta sto allazoun.

Egw epistrefw to Septembri nai alla to kalo einai oti teli Septembri paw oxi arxes. Esu pio nwris ap'oti kserw e? Wraia pou brethikate me to karolinaki. A kai kati ligo asxeto, oi tanilles exoun boithisei, den to perimena!

Kai egw auti ti bdomada lew na to riksw ligo eksw stous kafedes kai na xalarwsw, na min kanw tipota allo.

Este mou se katalabainw...kai egw prospathw na min kanw polla polla, kamia fora omws ksexniemai. Alla exeis dikio einai bareta an den kaneis kai kati. Apla eipa na proseksw ligo parapanw gia kanena 3-4 ebdomades twra giati me tarakounise ligo kai o giatros me auto pou mou eipe, oti an ginei twra kati einai polu duskola gia to mwraki, opote den thelw na to diakundineusw.

Aleka mou tha dw fwtos aurio giati twra den exw kouragio nustaksa....

twra teleutaia arxisan pali na me pianoun autes oi nustes sto asxeto pou eixa to prwto trimino, einai fusiologiko??

Kalinuxta koritsia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφουλες..

μπηκα να πω ενα γεια..αφου εφαγα εναμισυ τοστακι και ένα καροτακι... :lol::lol::lol: ειπαμε προσεχω απο χθες...

περασα παρα πολυ πολυ όμορφα με την ανθη μας.... :D:D:D είναι πολυ καλή κοπελα ...εξω καρδια!!!!!!!!!!!!!!!!! ομιλητικοτατη ενω εγω το καημενουλι δεν μιλαγα μονο ακουγα :lol::lol::lol: πολυ όμορφη! και εννοειται ηταν οπως ακριβως την ειχα φανταστει...ταυρακι με τοξοτακι καταλαβαινετε χημεια... :D:D:D και ναι ειχαμε τοοοσα να πουμε ..που ποτε περασαν 3 ωρες ουτε που το καταλαβα... :D:D

λογικα θα μπω αυριο να σας ευχηθω...

παντως ευχομαι να περασετε όλες πολυ πολύ όμορφα ...οτι και αν κανετε..

κατερινακι μου γλυκο...να ναι ολα καλα..ν ακανονισουμε να τα πουμε την τριτη.. :D:D:Dτο τριο στουτζες :lol::lol: αν μπορεις για καφεδακι μωλε...όχι για κουνιες...γιατι θα χω μπει στον 8 και μου πε ο γιατρος προσοχη αυτον τονμ ηνα...ασε που ηδη εχω βαρυνει κοριτσακι μου και ποναω πολλες φορες χαμηλα...τελικα χαμηλα αυτα τα σφιξιματα που νοιωθα ειναι συσπασεις.. :roll: και εγω δεν το ξερα...

καληνυχταααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ξανά!

Σταυρούλα δεν το περίμενα αυτό με το becel..Υποτίθεται κάνει και καλό..Για να απαγορεύεται όμως στην εγκυμοσύνη κάτι τρέχει..

Καρολινάκι ευχαριστώ πάαααρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Πέρασα πολύ όμορφα σήμερα!

Ελενάκι είδες οι tanilles;;; Θαυματουργές! Δύο την ημέρα δεν παίρνεις;; Εγώ πάντως είδα την υγεία μου με αυτές..Στην πρώτη εγκυμοσύνη ο γιατρός που είχα δεν είχε ασχοληθεί καθόλου με το θέμα αυτό και δεν μου είχε βρει καμία λύση ούτε και μου είχε προτείνει κάτι..Τραγικό..Έκλαιγα κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα και μιλάμε για μια φορά την εβδομάδα :shock::shock::shock::shock: Χαίρομαι πάντως που σε βοήθησαν!

Εμείς ξεκινάμε 10 Σεπτέμβρη αλλά μάλλον θα ζητήσω να ξεκινήσω έστω μια εβδομάδα αργότερα. Εννοείται πως θα πρέπει μετά να αναπληρώσω τα μαθήματα :evil::evil::evil: Ας μην τα σκέφτομαι και συγχυστώ πάλι.......

Αλέκα μου δε θυμάμαι αν είμαστε φίλες στο μάμυ για να δω τις φωτό σου..Πάω να τσεκάρω και αν δεν είμαστε θα σου κάνω πρόσκληση!

Φιλάκια πολλά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!

απτη μια σκεφτομαστε το χριστινακι και απο την άλλη πρέπει να προχωρήσουμε τοσο για εκεινη όσο και για όλους!παντα θα ειμαστε παρεουλα της αν θελει να μας μιλησει οταν γυρίσει σπίτι!

χθες ηταν η πρωτη μερα που δεν ειχα ιδιαιτερα!οποτε εκμεταλλευτηκα τον ηλιο και βγηκα στην αγορα να ψωνισω για την ουζουνιτσα μου!Απο νυχτικά δικά μου μέχρι πιπίλες!Λεπτομέρειες μεν αλλα πολλά ειναι κ αυτα τα σκασμενα!εμεις εδω θαμαστε για πάσχα, στην πόλη, οπότε δεν σας ευχομαι ακόμη!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα.. Να σας πω την αλήθεια και εγώ δεν ξέρω ποτε είναι η κατάλληλη  στιγμή. Ο ίδιος μας είπε πως δεν υπήρχε και νόημα να πάμε εχθές αλλά επέμενε ο άντρας μου από την χαρά του και δεν ήθελα να του το χαλάσω. Ρώτησα τον γιατρό για να πάμε μετά από 2 εβδομάδες και μου είπε πως την επόμενη θα μπορούμε να διακρίνουμε σίγουρα εμβρυϊκά στοιχεία και πιστεύει πως θα ακούσουμε και καρδούλα. Τι να πω… ακολουθώ τις οδηγίες του.
    • Καλημέρα κορίτσια... ούτε εγώ εχω ετοιμάσει κάτι ακόμα...τα έχω πάρει ολα οτι χρειαζομουν..εκτος απο: 1 κουβέρτα πικέ που θα χρειαστώ, σαμπουαν και κρέμες, παμπερς και μωρομαντηλα...και βάση για το καθισματακι του αυτοκινήτου...θα τα ετοιμάσω αρχές Ιουλίου λέω..να ξεκινήσω να πλύνω και να σιδερωσω ότι είναι! εξάλλου μέχρι τέλους Αυγούστου έχω πολύ καιρό μπροστά! εμένα αυτο που με αγχώνει είναι οτι είπε ο κουνιαδος μου οτι θα μ στείλει καρότσι και καθισματακι αυτοκινήτου και ακόμα δεν μου το εχει στείλει...και καπως ενα αγχος το έχω!
    • @Maria98Συμφωνώ κι εγώ με τη @Diwni! Είσαι πολύ νέα κι εφόσον οι εξετάσεις απ' τη μεριά σου δεν έχουν δείξει κάτι πρέπει ο σύντροφός σου να εξεταστεί άμεσα. Πραγματικά το σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τίποτα, ίσως τον αγχώνει περισσότερο το αποτέλεσμα παρά η εξέταση η ίδια, αλλά ο,τι και να είναι (αν φυσικά υπάρχει θέμα, γιατί κι αυτός νέος είναι ο άνθρωπος) θα το αντιμετωπίσετε 😊 υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ που έχουν αναφέρει ότι με όχι καλό σπέρμα κατάφεραν εγκυμοσύνη και 1 και 2 φορές. Είναι θέμα χρόνο ότι θα τα καταφέρετε, 4 μήνες δεν είναι και πολύς καιρός. Όπως σου έγραψα και παραπάνω και σε μας η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε πανευκολα αλλά τώρα μας πήρε χρόνο χωρίς να έχουμε κάποιο "θέμα". Όλα είναι σχετικά, μην απελπιζεστε 🙏
    • @Maria98 ο σύντροφος σου καλο ειναι να εξεταστει αμεσα. Για να έχετε μια εικονα. Για σενα το ειπα με την εννοια οτι εισαι μεσα στα φυσιολογικά πλαισια για  σύλληψη κ δ χρειάζεται να αγχωθεις αμεσα με εξετάσεις. Να περασεις ομορφα τ καλοκαιρι σου και ο Σεπτέμβριος αν δ εχει έρθει μεχρι τοτε ειναι κοντα. Αν ησουν 36 πχ θα σ ελεγα ναι ψαξου κ συ αμεσα. Βαλε ενα χρονοδιάγραμμα, κανε τις προσπαθειες σου, αλλα εστιασε να περασετε ομορφα τ καλοκαιρι σας.
    • Εμείς η αλήθεια είναι πως προγεννητικό δεν είχαμε κάνει πριν μάθω για την εγκυμοσύνη επειδή δεν περιμέναμε πως θα πετύχουμε τόσο γρήγορα, μέσα σε 2 μήνες πιο στοχευμενης προσπάθειας είχε έρθει.  Εγω ειχα κανει καποιες εξετασεις ορμονολογικες-όχι ολοκληρωμενες- επειδη ειχε μια ανωμαλία η περιοδος πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα ξεκινησει και την μυο-ινοσιτολη που είχε προτείνει η γυναικολογος. Επισης εχω ελεγξει και θυρεοειδη ειναι οκ+ οτι εξετασεις ειχα κανει ως προγεννητικο στην αρχη της εγκυμοσυνης επισης οκ. Τώρα είναι 4 κύκλοι που έχουν περάσει, ξανά οι 2 τελευταίοι πιο στοχευμενης προσπάθειας (χρησιμοποίησα και τα τεστακια) . Αλλά περίμενα πως τώρα θα ερχόταν κάπως πιο γρήγορα το σπορακι , όσο δεν έρχεται απογοητευομαστε  Ειχα κανει και αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλία μετά την αποξεση ...αλλα τώρα τον έχει πιάσει ένας φόβος μήπως εκεινος έχει κάποιο θεματακι , θα το συζητήσω με τον ουρολόγο εδώ της περιοχής για αρχή και βλέπουμε  Η αλήθεια είναι πως καλύτερα να δούμε και το σπέρμα πιο πολύ και για κεινον , για να φύγουν τυχόν υποψίες ή ακόμα και να διορθωθεί κάτι αν χρειάζεται  Εγώ είμαι 26 χρονών, αλλά από την στιγμή που θέλουμε ένα μωράκι καλό δεν είναι να έχουμε ένα ολοκληρωμένο ιστορικό και να το παρακολουθούμε το πράγμα; κάπως σκέφτομαι πως δεν θέλω να το αφήσω και στη τύχη του  Είμαστε πολύ καλά ως ζευγάρι, έχουμε επικοινωνία περνάμε καλά όλα πολύ καλά, όσο και να θέλουμε το ότι είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε μας περνάει από το μυαλό και το σκεφτόμαστε συχνά ίσως τώρα να είναι μια φάση που να το σκέφτεται και ο σύντροφος μου πιο έντονα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...