Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

koritsakia mou pragmatika eyxaristw oles sas...mporei na ginomai kourastiki alla kapoies fores exeis anagi apla na akouseis 2 logia ai twra einai mia apo aytes tis stigmes...to apogevma meta thn episkepsi mas ston giatro prospathoume kai oi duo na to doume mono apo thn plevra tis logikis kai na apsifisoume to sinaisthima...oso gineta ayto vevaia giati einai polu epipono olo ayto pou zoume...niwthw mono ligi anakoufisi giati i apofasi ayti einai i katallhlh gia to mwraki mas...dystixws h katastasi htan mh anastrepsimi kai akraia(de thelw na mpw se leptomereies giati de thelw na niwsei kamia anasfaleia i taraxi...)distixws to mwraki mas htan pol atyxo kiena lathos sthn arxi tin sillipsis tou dhmiourgise terastia provlimata...exw mprosta mou ena golgotha na antimetwpisw twra kai ofeilw n stathw dynati kai gia mena alla kai gia ton antra mou pou palevei toses meres na me sthriksei xwris koitaksei ton eayto tou...distixws i diadikasia einai fysiologikis gennas..to tragiko einai oti fevgontas den tha exw sthn agalia mou to mwraki mou....tha ksekinisoume apo avrio vrady me farmaka kai to kako einai oti mporei na traviksie arketa mexri na me piasoun oi ponoi...thn ypoloipi diadikasia den thelw na sas thn perigrapsw den xreiazetai...to kako einai oti tha eimai ksipnia kai tha ta zisw ola...den kserw pou tha vrw mesa mou th dynami na to antimetwpisw olo ayto to martyrio......elpizw na ta kataferw...kai meta apo 3 mhnes mporoume an theloume na ksanaprospathisoume gia to oneiro mas...elpizw o theoulis na mas xarisei ena mwraki pou toso polu theloume...to deytero paidaki mas..giati to mwraki mou opws kai na vgei apo thn koilitsa mou tha einai panta to prwto mas paidaki kai ayto den allazei..to niwsame to eidame xtypise i kardia tou mesa sto kormi mou..pote de tha ksexasw th stigmi pou akousa gia prwti fora duo kardies na xtypoun mesa mou..pragmatika xairomai pou se oles tis koilitses i exetaseis phgan kala...o theoulis na sas exei kala kiesas kai ta mwrakia sas...sygnwmi an sas kourasa i sas varyna...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μπήκα να διαβάσω τα νέα σας και πάγωσα :(:(:(:( Δεν έχω λόγια Χριστινάκι μου..Κουράγιο κοριτσάκι μου..Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω..Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. Ο χρόνος μόνο θα απαλύνει τον πόνο σου..Εύχομαι μέσα από την καρδούλα μου ο Θεούλης να σας χαρίσει πολύ πολύ γρήγορα ένα δεύτερο μωράκι..

Εγώ κοριτσάκια μου αύριο έχω τη Β επιπέδου και η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα...Το σώμα μου και η καρδούλα μου τρέμει :?:?:?:?:? Δεν το κόβω να κοιμάμαι σήμερα....

Χριστινάκι μου σου στέλνω μια τεράστια αγκαλίτσα!!!!!!!!! Κάνε κουράγιο κοριτσάκι μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα...και εγω ενω επρεπε να χω ηδη κοιμηθει..εφαγα παλι σαν γουρουνιτσα..δεν ειχα ορεξη για υπνο και ειπα να μπω να γραψω απλα ενα γεια...

στεναχωρηθηκα παρα μα παρα πολυ με αυτο που διαβασα για το Χριστινακι μας.. :cry::cry::cry::cry: πραγματικα δεν ειμαι καλη στα λογια παρηγοριας..αν κ αι θα θελα κοριτσακι μου να σου πω μοναχα οτι λυπαμαι απιστευτα :(:(:( και ευχομαι μεσα απο την καρδουλα μου να βρειτε και εσυ και ο αντρας σου το κουραγιο να συνεχισετε ...να αποχαιρετισετε το αγγελουδι σας..με όσο κουραγιο σας εχει απομεινει...και να ερθει με το καλο μετα απο 3 μηνες ενα αλλο μωρακι γερο που θα σας κανει να τα ξεχασετε ολα... οτι μα οτι θες εμεις ειμαστε εδω... ;);) αν θες στειλε μου πμ..να σε παρω τηλ...οτι μα οτι θες...σου στελνω μια πολυ πολυ μεγαλη αγκαλιτσα και ενα μεγαλο φιλακι...

καληνυχτα κουκλες..

σορυ αλλα δεν εχω διαθεση να πω κατι αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..

χριστινακι μου το μυαλο ολων τον κοριτσιων ειναι σε σενα..

η μητερα μου εχει γεννησει το δευτερο παιδι της κ εζησε μονο 3 μερες απο λαθος του γιατρου.παλια που δεν υπηρχαν ολες αυτεσ οι εξετασεις κ οι υπερηχοι καθε μηνα γινονταν συνεχεια λαθη..το μωρο επρεπε να γεννηθει 10 μερες νωριτερα ειχε δει αιμα κ της ειπε ο γιατρος νωρις ειναι ακομα..το μωρο ειχε τυλιχτει τρεις φορες με τον ομφαλιο λορο κ του δημιουργησε βλαβη στον εγκεφαλο..με αποτελεσμα να μην αντεξει..

ηξερα αυτην την ιστορια απο πολυ μικρη..εγω ειμαι το τριτο της παιδι..παντα την ρωταγα για αυτην την ιστορια κ εχθες εκανα παλι το ιδιο..ξερετε ομως ποτε πραγματικα την καταλαβα σε βαθος..κ ενιωσα τον πονο της;οταν εμεινα κ εγω εγκυος στην κορη μου..μονο τοτε..κανεις δεν μπορει να καταλαβει τον πονο της μανας εαν δεν εχει νοιωσει κ η ιδια μια ψυχη να μεγαλωνει μεσα της..

χριστινακι της ειπα την ιστορια σου κ αρχησα ξανα να την ρωτω πως ειναι να το κουβαλας 9 μηνες να το βλεπεις κ μετα να το χανεις..κ ξανα η ιδια απαντηση.δεν ηταν ευκολο ηταν τοσο ομορφο σαν αγγελος ομως δεν το εβαλα κατω..σε 6 μηνες εβαλα μπρος κ εκανα εσενα..κ εγω της απαντησα οπως παντα..ναι ομως αμα ζουσε εμενα δεν θα με ειχατε...η ιδια κλασσικη παιδικη απαντηση..κ παντα οταν τησ το λεω την κανω κ γελαει..

κοριτσακι σου πα αυτη την ιστορια για να παρεις δυναμη κ να συνεχισεις..η μητερα μου τρελενεται για μενα κ εγω παντα λεω πως ειμαι το τριτο της παιδι..δεν ξεχνας αλλα προχωρας..κ θα φερεις στον κοσμο οπως ειπες το δευτερο σου παιδακι κ θα του λες την ιστορια σου οπως μου την ελεγε κ εμενα η μαμα μου..κ θα σου απαντα τοσο παιδικα οπως συνεχιζω να απανταω κ εγω..κ ετσι θα ξεχνας..το δευτερο παιδακι θα σου παρει τον πονο κ θα δωσει μονο ευτυχια!

εχθες εβλεπα καποια στιγμη για χιλιοστη φορα τον ιησου απο την ναζαρετ κ καποια στιγμη ειδα την μαμα του την παναγια..επρεπε να γινω κ εγω μανα για να πω:αχ παναγια μου τι ειδες κ εσυ να κανουν στο παιδι σου..τι τραβηξες..

καλημερα σε ολες σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

opws katalavainete mou einai adynaton na koimithw...exoume sikwthei pao polu nwris kai rposparthoume na kanoume oti den sumvainei tipota kai oti paw apla na kanw mia epemvasi anagaia gia na mporesoume na kanoume kiallo paidaki...o antras mou prospathontas na apalinei to klima leei oti thn epomeni fora gia na apozhmiwthoume tha mou kanei didima omws kserw oti mesa tou ourliazei apo pono alla prospathei na mhn to deiksei...exei spasei to kefali mou na katalavw pws prepei mia manoula pou perimenei me agwnia na agliasei to prwto ths paidaki tha prepei na paei shmera sto maieythrio kia na gennisei ena paidaki pou den tha dei kai de tha sfiksei pote sthn agalia tis...pws tha mporw na koitazw tis alles manoules pou tha einai me ta mwrakia tous??re koritsia mou pragmatika apo xthes me exete voithisei polu polu...me opoio tropo mporei i kathemia...nansy mou makari na mporesw polu syntoma na niwthw etsi opws i manoula sou twra kia na meinei olo ayto pisw mas...na kseres pws sparazei i kardia mou...kiegw den mporousa na katalavw pws mporei na einai to sinaisthima kai ti na peis se mia manoula pou viwnei kati tetoio kai prospathisa polles fores se themata paromoia edw mesa na dwsw kouragio alla den perimena pote oti i moira mou epifilasei kiemena mia thesi se kati toso tragiko...koritsia zhtw eilikrina sygnwmi giati den ithela oute na sas tromaksei i istoria mou ote na panikovloithite..ithela apla kapou na milisw...kieseis olous aytous tous mhnes eiste sa mia deyteri oikogeneia mou pou me katalavainate apolyta kathws zousame thn idia omorfi katastasi...

anthi mou signwmi pou sto prokalesa egw ola ayto...eilikrina sygnwmi...koritsaki mou mhn fovasai kai na deis pou ola tha einai kala me to mwraki sou..kai tha diavasw ta nea sou kai tha xarw mesa aptin psixi mou...

karolinaki mou seyxaristw polu gia tin ipostiriksi kai thn diathesi sou na milisoume akoma kai thlewnika apla den eimai se kali katastasi kai den tha ithela se kamia periptwsi na so umetaferw thn katastasi giati mhn ksexnas oti exeis ena paidaki sto spiti pou apagorevete na se vlepei katsoufa kiena mwraki sthn koilitsa pou den kanei na to stenaxwreis opote den tha to kanw apo sevasmo sta 2 aggeloudia sou....

tha paw na anapsw ena keraki me thn elpida to aggeloudi mou na vrei ti thesi tou ston paradeiso kai me oso kouragio exw tha prospathisw na to apoxeretisw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτινακι μου σε σκεφτομαι συνεχεια,δεν υπαρχουν λογια να σου πω.Πρεπει να πενθησεις γλυκια μου για να προχωρησεις μπροστα και να μιλησεις με κοπελες που το εχουνε περασει και ομως προχωρησανε.

Και με τον αντρα σου αυτο πρεπει να κανετε,οταν λυγιζει ο ενας να στεκεται πιο δυνατος ο αλλος κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.. αχ χριστινα μου..κ ομως ειναι δυνατον..απο χτες διαβαζω κ ξαναδιαβαζω τα μηνυματα κ δεν σταματανε τα δακρυα.. νανσυ ετσι ακριβως ειναι οπως ειπε η μαμα σου..αν δεν κανεις δεν θα καταλαβεις.. το εχουμε μεσα μας,ειναι η σαρκα μας,το αιμα μας,η ψυχη μας..κ οσο λεμε να το παρουμε αποφαση οτι ετσι πρεπει να γινει,δεν ειναι ευκολο.ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος...χριστινα μου ο θεος θα δωσει κουραγιο κ δυμαμη κ σε σενα κ στον αντρα σου που ειναι παντα διπλα σου...δεν θα σε αφησει ο θεος ..κ εμεις με την σκεψη μας διπλα σου θα ημαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή καλή επιτυχία με την β επιπέδου.

Χριστινάκι δεν ξέρω τι να γράψω πραγματικά έχω λυπηθεί πάρα πολύ. Έβαλα τον εαυτό μου στη θέση σου και σκέφτηκα ότι εγώ μπορεί να μην είχα και 2η ευκαιρία. Ξέρεις πόσο σημαντικό είναι αυτό? Τον μπέμπη μου έκανα 4 χρόνια να τον συλλάβω και αυτή η εξωσωματική ήταν και η τελευταία μου ελπίδα. Εσύ όμως έχεις την ελπίδα ακόμα με το μέρος σου. Μην απελπίζεσαι κοίτα μπροστά. Οργάνωσε που θα πας διακοπές το καλοκαίρι για να ξεχαστείς να περάσεις καλά με τον καλό σου και να καλοδεχτείς το δεύτερο μωράκι στην κοιλίτσα σου. Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο. Νάνσυ πολύ ωραία η ιστορία σου και έτσι ακριβώς είναι... δεν ξεχνάς αλλά δεν πονάς το ίδιο.

Χριστινάκι κουράγιο για σήμερα όλες εδώ θα σε σκεφτόμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κμοριτσάκια σε όλες!χθες εκανα το πρωτο μαθημα ανωδινου τοκετου, πολυ ενδιαφέρον αλλά δεν ειναι ωρα τώρα, θα σας πω λεπτομερειες τις επόμενες μέρες!

xntinaki κουραγιο!η διαδικασία ειναι αυτή που είπες, δεν ηθελα χθες να σε φρικάρω εγω, φυσιολογικός τοκετός!μόνο εσύ θα ζήσεις αυτη την εμπειρία!ό αντρας σου, όλοι οι φίλοι θα σου συμπαρασταθουν αλλά εσυ μονο εσυ θα ζησεις και αυτη την απάισια εμπειρια!για να σου απαλύνω λίγο το πόνο κ μενα ο γιατρός μου πιστευε ότι θα κανα κανα 12ωρο απόταν θα μου βαζε πόνους αλλα μεσα στη δυστυχία μου, εγινα όλα γρήγορα!σε 50 λεπτά ειχαν βγει τα δυδυμάκια μου και μετα χειρουργειο για απόξεση και "καθαρισμα"κουράγιο!!!!!!!!!!εδω ειμαστε εμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα καλημέρα και να προσέχεις.Τα λόγια της Σταυρούλας με καλύψανε και νομίζω ότι είναι η καλύτερη συμβουλή που θα μπορούσε να σου δώσει κάποιος.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου.................. ξερεις πως σημερα μαζι σου θα ειμαστε και εμεις εκτος απο την οικογενεια σου γλυκια μου........ ευχομαι ολα να τελειωσουν οσο πιο γρηγορα και ανωδυνα γινεται και πολυ συντομα να μας ανακοινωσεις οτι μεσα σου φωλιασε μια νεα ζωουλα που θα μπορεσει να γεμισει τις ψυχουλες και των 2 σας...........

Και εγω ειχα την δυσαρεστη εμπειρια να αποχωριστω το 1ο μου μωρακι οταν ημουν περιπου 10 εβδομαδων...... το ξερω πως δεν ειναι καθολου το ιδιο, απλα σου λεω πως ποτε δεν το ξεχασα......παντα σκεφτομαι πως τωρα θα περιμενα το 3ο μου μωρακι............προσπαθω να φανταστω πως θα ηταν το προσωπο του...........αν θα ηταν αγορακι ή κοριτσακι...........παντα αναβω καθε Δευτερα που ειναι η μερα των Αγγελων ενα κερακι και γι αυτο............ το παρηγορο ειναι πως εκει ψηλα εχει πολυ καλη παρεα....... τον αγαπημενο μου παππου και πολλα πολλα ακομη μωρακια που δεν ηταν γραφτο να ζησουν μαζι μας εδω κατω...... γλυκια μου θα δεις πως μετα απο ολη αυτην την τραγικη εμπειρια ολα θα πανε καλα...... θα κανεις μια μεγαλη οικογενεια και οι παιδικες φωνουλες θα διωχνουν μακρια τις φωνες της ψυχης σου...... Σε φιλω και σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια........

********************************************************************************************************

Ανθή καλή επιτυχία με την β επιπέδου. Ολα θα πανε καλα γλυκουλα μου :):):):):) . Περιμενουμε τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H skepsi mou einai sunexeia mazi sou Xristinaki. Euxomai ola na ginoun grigora kai na mporeseis na pas spiti sou suntoma gia na ksekinisei to epomeno stadio gia sena.

Epeidi anafere tin istoria auti h Nancy apla tha pw polu grigora oti kai h mama mou eixe ena mwro prin apo emena, to prwto tis itan, kai pethane mesa tis ,den emathan pote giati, 7 minwn! Oute iksere oti eixe pethanei mexri pou paraligo na pathei supsemia! Tis stoixise polu alla den to suzitouse pote mazi mas...twra pou egw pernaw auti ti fasi ti rwtaw ena swro pragmata gia tote kai pws egine kai pws to kseperase, auto pou mou leei einai oti otan kaneis ta epomena sou paidia h zwh sunexizetai kai o ponos feugei. Ekane alla 3, emena kai tous 2 aderfous mou.

Thelw episis na sou pw oti kai esu exeis boithisei emas...mas exeis boithisei giati me auto pou sunebei mas ekanes na suniditopoiisoume oti ola ta alla pou mas agxwnoun einai anousia kai to mono pou exei simasia einai na eimaste kala emeis kai ta mwrakia mas.

Anthi kali epituxia aurio.

Ariadni kalo taksidi aurio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este μου εδω στα Ιωάννινα ειναι μια μαία στο πανεπιστημιακο ιωαννινων η οποια οργανωνει αυτους τους κυκλους μαθηματων, πολυ οργανωμενη και σωστη δουλεια 24/04 ειναι το δευτερο μαθημα, συνολο θα κανουμε 6 μαθηματα

νανσυ μου εσπασε ο σακκος απο το ενα στην 20η βδομαδα ξαφνικα και αναιτια και χωρις αμνιακο υγρο δεν μπορει να ζησει το μωρακι, καποια στιγμη σταματησε η καρδιακη του λειτουργια και προσπαθησαμε να σωσουμε το αλλο αλλα στην 24η βδομαδα ο οργανισμος δεν αντεξε αλλο ανεβασα επικυνδυνα τους δεικτες για μολυνση και συψαιμια οποτε επιβαλλοταν η διακοπη, ειχα κανει β επιπεδου και ηταν όλα τελεια!γιαυτο τρεμω καθε φορα που λες οτι φερνεις γυρω σαν σβουρα!προσεχε κοριτσακι!!μεσα απο τη καρδια μου τα λεω αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα μπανω συνεχεια αλλα η μικρη δεν με αφηνει να γραψω.... αφηστε που δεν εχω και τιποτα να πω.... περιμενω να στερεψουν λιγο τα δακρυα για να ξαναξεκινησει και παλι απο την αρχη....

να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια καλη επιτυχια με τις εξετασεις τους και στη αριαδνη μας καλο ταξιδι κοριτσαρα μου να φας αρνακι και για μας!!!

εγω ακομα πλενω σα τρελη και σιδερωνω.... τωρα λεω να παω τη μικρη στις κουνιες και να επιστρεψω για να την κοιμησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεισ δικιο κικιτσα μου.επειδη εκανα τηνκορη μου κ ειχα μια υπεροχη εγκυμοσυνη νομιζω πωσ δεν προκειται να παθω τιποτα..μου το τονιζει συνεχεια ο γιατρος ποσο επικυνδυνη ειναι κ εγω μυαλο δεν βαζω..αλλα δεν εχω κ καθολου βοηθεια!η μανα μου εχει κατακοιτο τον παππου ο αντρασ μου ερχεται καθε μερα 7-8 το απογευμα κ να παρω γυναικα δεν θελω γιατι με την σαντυ μια μερα το κανεισ κ την αλλη ειναι χαλια κ τσιγκουνευομαι τα λεφτα..γιατι λεω δεν εχει νοημα..δεν ειναι σαν την πρωτη εγκυμοσυνη που ερχοταν μια φορα την εβδομαδα να καθαρισει κ το σπιτι εμενε καθαρο τωρα ολη την ωρα θελει μαζεμα..ντρεπομαι κιολας που εχω γυναικα να κραταει το παιδι να μην το βρισκει μαζεμενο..

αχ τωρα το χριστινακι θα υποφερει...να τησ δινει ο θεουλης δυναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου και εγώ την Χριστινα μας σκεφτομαι, ειδικά χθες σε ολη την διαδρομή γιατι φύγαμε απο την Αθηνα για Πάσχα, ολο αυτο ειχα στο μυαλο μου....

Χριστινάκι σιγουρα δεν μας κουράζεις και δεν μας στεναχωρεις να σκεφτεσαι οτι έχεις τοσες φιλες εδώ που η σκέψη τους ειναι σε σενα, ευχομαστε να βρεις το κουράγιο να το αντιμετωπισεις, να βρεις την δυναμη με τον καιρό να προχωρήσεις και προσευχομαστε ολες μολις αισθανθεις έτοιμη σωματικά και ψυχικά να μας ανακοινώσεις οτι περιμένεις το δευτερο μωράκι σου. Εχεις μια μεγάλη αγκαλια για την σημερινή δύσκολη μέρα...

Ελενα, Μαράκι και Κατερινα πολύ ευχάριστα τα νεα σας μια χαρά μεγαλώνουν τα μπεμπακια σας, μην σας αγχώνουν τα κιλάκια τους ειναι κατα προσεγγιση στον υπέρηχο.

Ανθούλα καλή επιτυχία περιμένουμε νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw edw eimai...diabazw kai egw....

To mono pou thelw na pw se oles sas einai oti mou episimane polu austira o giatros na prosexw auto to mina giati oti kai na ginei einai polu duskolo gia to mwraki na epizisei toso nwris an bgei....mou eipe na min skubw kai na min kanw polla auto to mina kai epeidi kai egw ws twra eskiba, sikwna kai genika ta ekana ola....twra prepei na skeftoume ligo ta mwrakia mas kai na proseksoume...kai eseis dudimomanoules ena para panw. As proseksoume oles giati tipota den einai dedomeno.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nανσούλα ήθελα να σε ρωτήσω,μιας κι εχουμε τον ιδιο γιατρο.Τωρα που θα πηγαινω ανα 3 και μετα ανα 2 εβδομάδες θα μου παιρνει παλι τα 30 καθε φορα??

Γιατι το θεωρω λιγο μαμακια να το κάνει κι ελεγα να ρωτησω τα κοριτσια εκει ,την επομενη που θα παω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...