Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

kalimera koritsia mou... elena den kserw pws na se diafotisw den exw idea oute egw pws mpainei... pali douleies anoiksate eseis?

tsevoula elpizw na to deis simera to mwraki sou.....

venus mou min mou pefteis psixologika skepsou to mpempi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kκαλημερα κοριτσια!! beboula με το καλο να δεις τα αγορια σου κ ολα καλα θα ειναι!!! ελενα εγω ειχα το μονο..ηταν σε γαμα κ ηταν ευκολο..με 2 βιδες μπηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκωκοιλιτσες μου...

τι μου κανετε?

μπεμπουλα μου με το καλο να δεις τα αγορακια σου..ειμαι σιγουρη οτι ολα ειναι καλα..περιμενουμε νεα σου... :D

τσεβουλα και εσυ μετο καλο κοριτσακι μου να δεις το μωρακι σου.. :P

μαρακι..αλεκακι...ανθουλι..κατερινακι...ναταλακι..νανσυ...βικακι...που ειστε κοριτσακια μου?

σημερα ξυπνησαμε κλασσικα πάααααααλι απο τις 7.20 :evil::evil: ελεος και αυτο το παπι..αφου δεν την ξαναπηγα σχολειο..εχει μεινει το βιολογικο της ρολοι στο παρελθον... :roll::roll: της λεω καθε μερα κοιμησου βρε αγαπη μου λιγο παραπανω...αφου σπιτι ειμαστε..αλλα αυτη εκει...σαν φανταρος!!!! που παει στην σκοπια..μην ξεφυγουμε λιγακι απο το προγραμμα... :lol::lol:

αλλα μην σας πω τι ατασταλιες εκανα παλι χθες βραδυ μαμωτο :oops::oops::oops: μιλαγα στον μπεμπουλη-ποντικουλη χθες βραδυ και του λεγα...κοιτα να δεις ειναι η τελευταια φορα που σου δινω τοσα κουλουρακια..μουστοκουλουρα...βιταμ σοφτ κτλ... :oops::oops::oops: αλλα ξερει οτι τα λεω και δεν τα πολυ τηρω :roll::roll: οποτε δεν μου πολυεδωσε σημασια...συνεχισε να κλωτσαει ακαθεκτος απολαμβανοντας την απλετη ζαχαριτσα που του εδινα.. :lol::lol::lol:

θεικη εφευρεση τα ζουζουνια... :D:D ναι μεν ειναι διπλα μου όοοοολη την ωρα αλλα ηρεμει λιγακι...

εγω περιμενω ο αντωνης μου να τελειωσει με κατι δουλιτσες που χει και μετα θα βαλουμε μπρος και εμεις για το δωματιο του ποντικουλη μας!!!!!!!!!!! :D:D:D

ανυπομονω κοριτσια...αποφασισαμε εναν τοιχο πολυ ανοιχτο πρασινο πολυ πολυ παλ...και τους αλλους ενα πολυ ομορφο παλ γαλαζιο γκρι...ελπίζω να βγει ομορφο...και μετα κοιταμε για αυτοκολλητακια... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη μεγαλη βδομαδα να εχουμε τι κανετε?αν και τι ρωταω εχετε πεσει με τα μουτρα στις ετοιμασιες και καλα κανετε........................................................βλεπω ηρθαν νονες λαμπαδες ρουχαλακια παπουτσακια κτλ ε βεβαια ειναι οι μερες που ερχονται οι νονοι με τα δωρα και πολλες πολλες βολτουλες πολυ χαιρομαι δεν μας πτωει ο καιρουλης που μας τα χαλαει λιγοοοοοοοο χι χι χι χι χι χι και ειδα και μεγαλη ανησυχια για τα κιλακια αλλα θα συμφωνησω απολυτα με την βικουλα αλλες παλευουν για ενα μωρακι χρονιααααααα και μεις τα κιλακια σκεφτομαστε?θα ερθουν θα μπουν και στο χερι μας ειναι ποτε θα βγουν χι χι χι χι χι χι και γω μπορω να πω οτι η κοιλια μου ελειπε οχι οτι δεν ειχα χα χα χα χα χα χα αλλα οχι αυτη που να εχει ενα μωρακι μεσα της αυτη η αισθηση ειναι μαγικηηηηηηηη και δεν αλλλαζει και φυσικα σε κανει να ξεχνας τα πανταααααααααααααααααααααααααααααααααααααα και γω παντως συνηθως ανησυχω για το αν καταλαβαινω το μωρο οταν κουνιεται αν ειναι καλα και αν ολα θα ναι καλα στην β επιπεδου που ερχετεεεεεεε....................................ΑΛΕΚΑΑΑΑΑΑΑΑ το δωμματιο ειναι πολυ ομορφοοοοοοοοοοοο και μια χαρη ,βαλε σε παρακαλω οτι θα το ξαναδουμε στις 18 απριλιου που θα κανουμε την β επιπεδου ευχαριστωωωωωωωωω και αν θες διπλα στο ραπανακι βαλε και το ονοματακι μου ΑΓΓΕΛΙΚΗ ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

maxim μου βλεπω την κοιλιτσα σου και την θαυμαζωωωωωωωωωωωωω φτου φτου και φυσικα ζηλευω που εισαι απο εκεινες που πρεπει να βαλουν και μερικα κιλακιαααααααααααα πανω τους.............

σημερα θα πατε να δειτε το μωρακι σας??/??????υπεροχαααααααααααα θα περιμενουμε νεα σου

ελενα μου ευχομαι να βρεις ακρη με την κουνουπιερα εμενα η δικια μας που ειχε πανω τον winnie ευτυχως ηταν ευκολη στο να μπει ειχε ενα μεγαλο σιδερο που στην ακρη κατω κατω ειχε κατι που ερχοταν σε επαφη με την κουνια και εσφηγγε και δυο σιδερακια στο πανω μερος για να τοποθετηθουν απο την μια και απο την αλλη τα δυο "φυλλα"της κουνουπιερας..........πολυ βολικη ευχομαι και συ την τριτη να δεις το κοριτσακι σου ....................

tsevoula και συ αγχωνεσαι για τα πονακια και γω το ιδιο αλλα και τον γιατρο μου οταν ρωτησα το ιδιο μου ειπε ανοιγουν διαφορα τωρα και ετσι προκαλουνται αυτοι οι πονοι εσυ την καταλαβαινεις συνεχεια την μπεμπα ε και ανησυχεις?εγω το καταλαβαινω αλλα ανησυχω μηπως δεν ειναι τοσο δραστηριοοοοοοο φαντασου τι ανησυχιες θα ειχα αν ηταν η πρωτη μου τωρα που ειδη εχω 2 γεννες στο ιστορικο μου χι χι χι

venus μου μην στεναχοριεσαι ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα δυστηχως αλλα εχεις ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου και πρεπει να το σκεφτεσαι πανω απο ολααααααααααααα αυτο με τις μειωσεις ειναι ενα φαινομενο των καιρων

καγκουρακι μου βλεπω και σεις μια χαρα περασατεεεεεεεεεεεεεεε πω πω εχω καιρο πολυ να παω στον εθνικο κηποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

delphine μου και συ με το καλο να δεις το μωρακι σου πω πω στον 8 θα πηγαινεις τοσο συχνααααα ε?γιατι καλε ντρεπεσαι να του πεις οτι θα γεννησεις σε νοσοκομειο?

μπεμπουλα αντε με το καλο να πανε ολα καλααααααααααααααα και περιμενουμε και τα δικα σου νεαααααααααααααααααααααααααααααα

καρολινακι βλεπω και συ πρωινη πρωινηηηηηηηηηηηη ετσι ειναι αυτα τα παιδια δεν εχουν ωρα χα χα χα χα χα χα χα αρχιζεις και συ τις ετοιμασιες για το δωματιο του ποντικουλη σου με το καλο ωραια χρωματακια εχεις διαλεξει καλα γελασα παρα πολυ με τα κουλουρακια και το βιταμ θεααααα κατα τα αλλα εγω ξυπνησα λιγο αποτομα σημερα γιατι ειδα ενα παραξενο ονειρο ειδα λεει οτι ημουν εγκυος και ενω σε καποια φαση κοιταζομουν στον καθρεφτη η κοιλια μου λες και εγινε διαφανη και ειδα σαν σκια το μωρακι μου απο μεσα αλλα καθαρααααααααααα και ειδα λεει οτι ηταν αγορακι και το ειπα σε ολους και το ειδαν και εκεινοι ..................ηταν πολυ εντονο τι να πω ισως απλα το σκεφτομαι ......εξαλλου θα δειξει πια την αλλη τεταρτη που εχω ραντεβου για την β επιπεδου χι χι χι χι χι παω να κανω καμια δουλιτσα και τα ξαναλεμε φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλούμπεςςς! Καλή μεγάλη εβδομάδα.Maxim και tsevoula με το καλό να δείτε τα μωράκια σας σήμερα. Κι εμένα με απασχολεί λίγο η κυτταρίτιδα γιατί πριν δεν είχα καθόλου. Η κοιλιά δεν με απασχολεί ίσα ίσα μου αρέσει κιόλας.

Karolinaki μεγεια τα πραγματάκια. evita καλωσήρθες και να σου ζήσει ο μπέμπης.

Έλενα δεν έχετε κανένα γνωστό με παιδιά μήπως ξέρει να σας δείξει?

beboula καλή επιτυχία με την β επιπέδου. Να μπεις να μας γράψεις νέα.

Εγώ χτες όλη μέρα έξω. Πήγαμε για περίπατο στην Νέα Μάκρη όπου δεν είχε καθόλου αέρα αλλά πολύ ζέστη και ήλιο. Ήταν γεμάτο οικογένειες με μικρά παιδάκια. Πολλά καροτσάκια όπου τα chicco νικούσαν σε αριθμό :lol: Ήταν και μία κοπέλα που θήλαζε μέσα στον κόσμο και μου έκανε κακή εντύπωση όχι ότι θήλαζε αλλά ότι είχε το μωρό κάτω από τον ντάλα ήλιο. Δεν είχε τίποτα να το σκεπάζει. Μετά πήγαμε για ένα δροσερό φρεντοτσίνο και φάγαμε και ένα τοστάκι μέχρι να πάμε για φαγητό γιατί άρχισε να μας κόβει η πείνα από το περπάτημα. Κουράστηκα αλλά ήταν ωραία. Κατά τις 4 πήγαμε για φαγητό και 7 πήγαμε εκκλησία. Γύρισα σπίτι 9 πτώμα στην κούραση και κοιμήθηκα κατά τις 10 χαλαρά. Το ευχαριστήθηκα. Επίσης, ο κουμπάρος μου μας είπε ότι την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει τοποθέτηση και ότι θα τελειώσει γρήγορα. Μας έφερε και δείγματα από το ξύλο της ντουλάπας και το ξύλο που θα βάλουμε στο ταβάνι βαμμένο και ήταν τέλειο. Μόλις ξεκινήσει θα φωνάξω και τον ηλεκτρολόγο για τα σποτ και μόλις τελειώσει θα φωνάξω τον μάστορα να βάψει το δωμάτιο και τέλος.

Παρήγγειλα και την προίκα που σας είχα δείξει την μπεζ. Μου πήγε 295 ευρώ αλλά πήρα και έξτρα πράγματα πέρα από την κουνουπιέρα, το πάπλωμα και την πάντα, έχει τα σεντονάκια, μαξιλαροθήκη, παπλωματοθήκη, την αλλαξιέρα, το καλαθάκι καλλυντικών, μία κουβέρτα πικέ και το μαξιλάρι λούσου. Βέβαια θέλουμε και λούσα εμείς :lol: . Αυτά έρχονται με αντικαταβολή οπότε δεν χρειάστηκα την κάρτα. Τακτοποίησα και του μπέμπη τα πλυμένα, τελικά τα έβαλα σε ένα ναιλον και στην ντουλάπα μου και σήμερα θα βάλω τα χρωματιστά. Θέλουν σίγουρα και 2ο χέρι αφού είδα ότι κάποιοι λεκέδες δεν έχουν φύγει. Επίσης, θέλω να πάρω και το μαλακτικό γιατί είδα ότι τα βγάζει πολύ σκληρά τα ρούχα. Δεν θα βάζω πολύ. Αυτά τα νέα μου.

Νάνσυ με το καλό να τελειώσετε κι εσείς. Έλενα για να βάλεις φωτογραφίες γράφεις όχι στην "Γρήγορη Απάντηση" αλλά επιλέγεις "Απάντηση" και εκεί σου έχει να επιλέξεις να συνάψεις φωτογραφίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας καλημερα σας.... αργησα να ξυπνησω σημερα τωρα που λειπει και η μικρη γιαυτο! περιμενω να περασει η ωρα να φαω γιατι πεινασα.... ξεσκιστηκαμε χθες με τον αντρα μου στη πιτσα και στη βολτα αν και κουραστηκα αρκετα....

χθες που ημουν στο χωριο με τσαντισε αρκετα η μανα μου.... να δειτε που στο τελος δεν θα μου κανει τις κουρτινες μονο θα τις κοντυνει αλλα το σχεδιο που θελω δεν προκειτε να το κανει και θα σκασω!!!!

ναταλακι αντε να τον ευχαριστηθεις σημερα το μωρακι σου....

ελενακι οταν θα βρω τη δικια μου τη κουνουπιερα θα σου βαλω φωτο βημα βημα πως τη συναρμολογω μη αγχωνεσαι!!!

τσεβουλα εκτος απο οτι μαζευεται σε ενα μερος εχεις και το πονο της περιοδου δηλαδη εντονο και στιγμιαιο.... και μενα αυτες τις μερες εκανα συσπασεις και χεστηκα απο το φοβο μου γιατι στη σαντυ δεν ειχα τιποτα απολυτως..... ειναι φυσιολογικο πλεον να εχουμε συσπασουλες προετοιμαζεται η μητρα!

μακαρι να τον βρεις το γιατρο σου και να δεις το μωρακι σου.... εγω αργω ακομη!

οσο για το ξυρισμα καθρεπτακι απο κατω ή αλλιως συζυγος!

οταν με το καλο ξαναχασουμε τα κιλα και ιδιαιτερα οποιες θα θηλασουν επειδη θα πινεται συνεχεια νερο η κυταριτιδα θα φυγει

αφροδιτουλα μου μη στεναχωριεσαι,... και εγω ειμαι ψιλονταουν που δεν μπορω να ψωνισω για το παιδι μου αλλα που θα παει θα φτιαξουν ολα....

κατερινουλα και παπιομανουλα περασατε τελεια χθες με τις κοριτσαρες σας και τις κοιλιες σας!!!

μαρακι μου συγνωμη αλλα αφου το πηρες αποφαση να γεννησεις στο νοσοκομειο πρεπει να του το πεις... μιση ντροπη δικη του και αλλη μιση δικη σου

μπεμπουλιτσα ολα καλα θα πανε στη β'επιπεδου θα δεις τα αγορακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπιτσες μου!!!

Δεν τα εχω διαβασει ολα μπηκα στα γρηγορα...Ευχομαι καλη επιτυχια σε εξετασεις και σε οσες θα δουν τα μωρακια τους!!!

Εστε με γεια την προικα!

Λοιπον κοριτσαρες μου αυτες ειναι οι τιμες για το μητερα.....

4κλινο 600eurο+13% νομιζω για 5 ημερες

3κλινο 3 ημερων 870euro+13% και επιπλεον διανυκτερευση 100euro +13%

2κλινο 3 ημερων 1770euro+13% και επιπλεον διανυκτερευση 300euro +13%

Για το 2κλινο μου ειπε... ειτε με φυσιολογικο τοκετο , ειτε με καισαρικη ειναι ιδια η τιμη.

Συμπεριλαμβανει και την επισκληριδιο, ολα μεσα.

Μπορει και για τα αλλα δεν ρωτησα.

Θα τα πουμε αργοτερα...μακιααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ο καημενος ο πετρακης στο σπιτι με ροζ θα την βγαζει.... βρηκα και μερικα μπλε και πρασινα αλλα κυριαρχει το ροζ.... το κακο ειναι οτι μολις τελειωσω θα τα βαλω ολα για πλυσιμο και οταν θα στεγνωσουνε θα κανω ατελειωτο σιδερο... ενταξει του διαλεξα αυτα που μπορει να φοραει μεσα στο σπιτι αρα θα του αγορασω για τους εξοδους μας ρουχαλακια!!!

εφτιαξα καφεδακι γιατι δεν την παλευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ερώτηση. Το καρότσι είχε τσάντα αλλαξιέρα. Βέβαια μου φάνηκε λίγο μικρή εσείς είχατε πάρει κι άλλη εκτός από αυτή που έχει το καρότσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθολου μικρη δεν ειναι μια χαρα χωραει τα παντα μεσα μην ανυσηχεις σταυρουλα μου.....

ετσι και αλλιως αν δεις οτι δε σε περνει παρε μια φθηνη απο τα τζαμπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ Αλέκα αυτό θα κάνω. Ευχαριστώ. Μόλις τελειώσει η περίοδος του Πάσχα θα κάνω μία εξόρμηση στα jumbo για κάτι τελευταία (ελπίζω χαχα) πραγματάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kουκλάκια μου πως μου είστε???!!!!Μη σας ρίχνει η συννεφιά που ξαναήρθε!Θα φυγει!

Ετσι κι αλλιως μεγάλη εβδομάδα είναι..μια μουντάδα την έχει.

Λεω να πάω σημερα εκκλησια να εξομολογηθω γιατι θελω να κοινωνήσω.Αλλα ρε κορίτσια κάνει να νηστεψω?Εννοω και το λάδι και ολα,εστω μια μερα πριν κοινωνήσω..ή θα ταλαιπωρησω το μωρό?Δεν ξέρω.

Οι συσπάσεις με τα 6 μαγνησια εχουν ψιλοελαττωθει,οχι τελείως άλλα είναι λιγότερες.Οπότε δεν ξεκινάω το γιουτοπαρ.

Αλλα χτες ψιλοαγχωθηκα γιατι ειχα ολη μερα τσιμπηματα στον τράχηλο..Οχι σαν μυκητες,σαν σουβλίτσες.Λες να αρχισει να μαλακώνει απο τώρα?

Και γενικα την τελευταια εβδομάδα εχω απο κάτω εναν πονο,στο γατάκι μου :oops: ,σαν να εχω φαει γερη κλωτσια να το πω?Παντως οταν ειμαι ξαπλωμενη και αλλαζω πλευρω με ποναει απο κατω,ή οταν βαζω κοντρα ,πχ να ανοιξω την πορτα της ειδοδου σπρωχνοντας με το ποδι.Μαλλον θα ανοιγει η λεκανη,πιεζει και ο μικρος με την κεφάλα του!Αλλα ο τράχηλος??

Α!!Και το καλύτερο??Μαλλον εχουμε αρχη αιμορροίδων...ΚΛΑΨ!!

Και μη λετε για κυτταριτιδες!!!Ξαφνικα το τσουπωτο μου πωπουδάκι εγινε πορτοκαλένιο!!Ξενέρωσα!!Πινω νερα μπας και δεν χειροτερεψει,αλλα αμα γινει η ζημια...

Παντως κιλα δεν εχω παρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρωτο πλυντηριο με τα ρουχα της σαντυς μπηκε!!! τωρα φτιαχνω τα καλοκαιρινα της σαντυς τη ντουλαπα της δηλαδη.... μετα της κλεινω τη βαλιτσα με ολα της τα χειμωνιατικα και τα μικρα της ρουχα και βαζω το επομενο πλυντηριο με τα ρουχα του πετρου.... και εχω συνεχεια το ολα τα chicco πραγματα!

σταυρουλα μου ποτε δεν θα τελειωσουνε τα πραγματα απο τα τζαμπο ολο και κατι θα ψωνιζεις απο εκει!!! :lol::lol::lol:

λια μου ειμαστε στο μηνα που λεκανη και τραχηλος πονανε σα τρελα.... μη αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικοτατα.... απλως μη πολυκουραζεσαι γιατι γινονται πιο εντονα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares mou gurisame apo to giatro...

kaname tin b epipedou kai einai ola TELEIAAAA :D:D megalosane ta zouzounia mou kai einai peripou 365 gr to kathe ena. kaname sxedon 2 ores mexri na ta metrisoume ola! eimai polu xaroumeni kai iremisa tora pou ksero oti ola einai kala!!! :D:D kaname kai kolpiki eksetasi kai o traxilos einai 3,4 cm polu kalo mou eipe o giatros. a mas edeikse kai profil kai nomizo oti to ena mou moiazei kai to allo moiazei tou mpampa tou ;);)

Aleka vale an mporeis epomeno rantevou 02/05..

pao na ksaploso ligo kai tha sas diavaso meta. filakiaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, για τον καιρό δεν το σχολιάζω που θα πάει να φτιάξει πάλι...

Εγώ συνέχισα τις αγορές για τον μπέμπη μου σήμερα βρηκα και του πήρα δυο παντελονάκια και ένα κοντομάνικο μπλουζάκι, του πήραν και οι γονεις μου κάτι πραγματάκια ε αφου θα πάρει και το ονομα του μπαμπά μου :D . Πάντως δεν κάνω άλλες αγορές για την ώρα πρεπει πρώτα να βγάλω και να θυμηθώ τι έχω.

Με το καλο να δειτε τα μπεμπάκια σας σήμερα, οσες έχετε γιατρό.

Μαράκι κάθε δεκα μερες θα πηγαινεις δηλαδη τώρα, αν του πεις οτι θα γεννησεις σε νοσοκομειο θα πρεπει να σε αναλάβει άλλος?

beboula ολα καλά με την β επιπέδου, μια χαρά τα αντράκια σου.

Καρολινα δηλώσεις πάλι εκανες στον ποντικούλη, μπα φαγανουλης θα σου βγει έτσι που τον κακομαθαινεις. Με το καλό οι ετοιμασιες του δωματιου του !

Αγγελική το ονειρο θα ήταν επειδη έχεις αγωνια για το φύλο υπομονή σε λιγες μερες θα λυθει το μυστήριο :?

Σταυρούλα ολη μέρα έξω και εσύ, με το καλο να ξεκινησουν και να τελειωσουν οι εργασιες στο σπιτι για να μην έχεις άγχος για την προετοιμασια. Με γεια η προικα και τα υπολοιπα πραγματάκια της, η τσαντα αλλαξιερα συνήθως ειναι ιδανική για οτι χρειαστεις για να έχεις μαζι σου σε μια σύντομη έξοδο με το μωρό.

Αλέκα και εγώ για έξω του έχω ψωνισει ρουχαλάκια, για μεσα στα μικρά νουμερα έχω λευκά και κιτρινάκια και στα πιο μεγάλα έχω και πορτοκαλι και πρασινα, ροζ και φούξια δεν ξέρω αν θα του βάλω αλλά θα κοιμηθει σίγουρα σε κοριτσιστικο υπνοσακο, δεν πέρνω άλλον, και σε σεντονάκια με νεραιδούλα. Καλά πλυσίματα και σιδερώματα.

Αμαλια φυσιολογικά ειναι τα πονάκια μιλα και με τον γιατρο σου αν δεις οτι γινονται πιο έντονα.

Αυτά κοριτσάκια, φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πάλι καλά έχω εσάς και μου ανεβάζεται την διάθεση!!!! :D:D

beboula πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με τα αγοράκια σου!!!Τουλάχιστον θα ηρεμήσεις τώρα και θα απολαύσεις τα μωράκια σου!

Σχετικά με την κυτταρίτιδα...να πω την αλήθεια επειδή είχα και πριν δεν με απασχολεί και πολύ :) Να φανταστείτε ακόμα και όταν είχα ασχολειθεί με γυμναστήρια και διατροφές...πάλι είχε μείνει!Που τώρα που έχω να κάνω γυμναστική και κοιλιακούς ούτε θυμάμαι από πότε...αλλά ελπίζω μόλις φτιάξει ο καιρός και βγαίνουμε έξω βόλτα με το καρότσι να συμμαζευτεί λίγο, (αρκεί να σταματήσω και τα γλυκά βέβαια ;) )Μέχρι τώρα πήρα περίπου 6 κιλά, τα έβαλα μαζεμένα τους τελευταίους μήνες ;)

Εγώ θυμάμαι από την πρώτη εγκυμοσύνη αυτό που μου έλειπε ήταν η κοιλίτσα όσο και αν δεν το πίστευα τελικά μου έλειπε αυτή η αίσθηση του μωρού μέσα στην κοιλίτσα!

Σήμερα το πρωί πήγα στο γιατρό και μου έγραψε αναρρωτική για αυτή την εβδομάδα...δυστυχώς όμως πάλι χρειάστηκε να πάω στη δουλειά σήμερα (είχαμε διοικητικό συμβούλιο και έπρεπε να είμαι κ εγώ), ελπίζω τις επόμενες μέρες να μην χρειαστεί να πάω...αλλά βρε κορίτσια πολύ νευρίασα με τον Αντιπρόεδρο της επιχείρησης...του λέω ότι μου έδωσε αναρρωτική ο γιατρός και αντί να μου πει έστω ένα περαστικά, με ρώτησε τι θα γίνει αν πάει ο λογιστής να καταχωρήσει εγγραφές στα λογιστικά....αν είναι δυνατόν...και να φανταστείτε τα έχω όλα έτοιμα...τους φακέλους με υποσημειώσεις κτλ. ΕΛΕΟΣ....δηλαδή τόσο καιρό γιατί δεν ερχόταν???? Τέλος πάντων. ΥΠΟΜΟΝΗ και βαθιές αναπνοές :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

Mpempoula sugxaritiria gia ta mwrakia sou! Twra mporeis kai su na iremiseis!

Venus min se pairnei apo katw...basika kai egw se mia periergi fasi eimai alla ola pernane! Me ligi prospatheia kai apo emas tha pane ola kala.

Aleka s'euxaristw pou tha mou deikseis pws mpainei h kounoupiera, einai etsi kai esena me 3 kommatia sidero? Ta duo exoun kati san piastra pou pianei malon sta kagkela apo oti katalaba an einai etsi kai esena bale mou tin na ti dw opote ti baleis!

Kala epeidi lete gia kuttaritida...ase, ti ladia bazw, ti kremes bazw kai xwris na exw parei uperbolika kila pali ebgala kuttaritida kai pinw kai arketo nero! Lia malon einai fusiologiko na bgainei...twra bebaia den kserw ti ginetai meta, elpizw na fugei. Oso gia ti nusteia pou les, egw nusteuw mono to kreas auti ti bdomada alla tha trefomai kala me ola ta alla...gia mia mera an de fas kai ladi den tha patheis kati, apla na trws kala kai tis upoloipes meres na min eksantlithei o organismos sou.

Koritsia exw kai ena euxaristw!!! Simera ektos oti ebapsa ta mallia, ananewthika ligo gia na allaksei kai h diathesi...irthe kai to karotsi epitelous!!!!!!!!! Einai polu wraio! Exei omws 200 aksesouar kai ena swro maksilarakia kai extra pania kai kounoupieres kai xeroulia, gia na to mathw pws leitourgei thelei olokliro didaktoriko!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου σου εβγαλα το σιδερο πως μπαινει μακαρι να ειναι το ιδιο με το δικο μου....

1. ειναι αυτα τα σιδερα....

2. εφαρμοσεις το σιδερο με το ελατηριο στο πλαινο της κουνιας πανω στα ξυλα απο τα καγκελα

3. το σιδερο θα περναει απο εξω απο το καγκελο

4. περνας απο μεσα το επομενο σιδερο και εφαρμοζεις το πανω πλαστικο κλιπ στο πανω μερος του ξυλου μεχρι να φτασει στο πανω καγκελο και να σταματαει εκει.... αν και εχει μια τρυπουλα το σιδερο και το πλαστικο ειναι αν θες να το κατεβασεις παρακατω το σιδερο και το σφιγγεις με μια βιδα δικια σου(αν και δεν νομιζω γιατι πρεπει να κανει σα διακοσμητικο)

5. βλεπεις ακριβως απο κατω απο τη κουπαστη του καγκελου

6. στο τελος βαζεις το λεπτο σιδερο που ειναι για να την δενεις πανω την κουνουπιερα

ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.... βασει των βηματων ειναι αριθμημενες και οι φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...