Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν4


Recommended Posts

Αλέκα μεγειά το δωμάτιό σας!!Έγινε πολύ ωραίο και το καλύτερο είναι ότι το έφτιαξες τόσο καλό ώστε να ταιριάζει και στα 2 φύλα! Εύχομαι να γεμίσει με πολλή αγάπη και πολλές αγκαλιές ανάμεσα στα δύο αδερφάκια ;)

Έλενα εγώ σε καταλαβαίνω γιατί είμαι σε χειρότερη φάση..Πέρισυ τέτοια εποχή ξεκίνησα δίαιτα και μέχρι τον Οκτώβρη έχασα 20+ κιλά..Και Δεκέμβρη ανακάλυψα την εγκυμοσύνη..Ένα έχω να σου πώ..Εχω ρούχα για όλα τα ενδιάμεσα μεγέθη αλλά τίποτα δεν μου αρέσει και τίποτα κατάλληλο για την συγκεκριμένη κατάσταση...Επίσης δεν πρόλαβα να χαρώ την νέα κατάσταση των κιλών..Και ενώ δεν έχω πάρει τώρα πολλά, όπως και να το κάνεις το σώμα αλλάζει..Ασε που το περσινό καλοκαίρι είχα πάρει στένα μπλουζάκια για τα μέχρι πρότινος δεδομένα μου, οπότε όλα είναι αχρηστα μιας και γεννάω τέλος Ιούλη.. :(

Γενικώς και γώ αγχώνομαι και χαλιέμαι αλλά το ξεπερνάω..Αν και έχω παρατηρήσει ότι αγχώνομαι πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό πολύ εύκολα...Ακου δηλαδή παράδειγμα...Σημερα ήρθαν κάποια φωτιστικά που είχαμε παραγγείλει και αγχώθηκα και χαλάστηκα που βάλαμε τα κουτιά στο σαλόνι :oops: μέχρι να έρθει ο ηλεκτρολόγος..Και ενώ το είχαμε πει οτι θα τα κάνουμε μετά την Μεγάλη Εβδομάδα γιατί είναι μεγάλη διαδικασία και δύσκολα φωτιστικά, χαλάστηκα γιατί θα ήθελα αν ήταν δυνατόν να τα βάζαμε και τώρα :oops: Τρώω κάτι κολλήματα...αστα

Μάλλον πρέπει να τα βλέπουμε όλα πιο χαλαρά γιατί δεν αξίζει τον κόπο..Αλλωστε περιμενουμε κάτι πολύ σημαντικό ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελενα μου δνε βρισκω το μαξιλαρακι... τωρα που θα κατεβασω τα μωρουδιακα θα σας βαλω να το δειτε ολοκληρωμενο πως ειναι!

τη σαντυ μεχρι να πεσει ο αφαλος με βολευε να την πλενω νιπτηρα, αλλα μετα αφου επεσε και μου εφυγε ενα αγχος το μπανακι ηταν οτι πρεπει και το ευχαριστιοταν και καλυτερα! εσυ θα δεις τι σε βολευει....

εχεις δικιο εμας το παρακανει με τη ζεστη και πραγματικα δεν ξερουμε τι θα φορεσουμε!!!

σταυρουλα μου μακαρι να βγαλεις ακρη με τη καρτα αλλα δεν το νομιζω... σιγουρα θα φας ενα 15νθημερο.... ψωνισε απο τη καρτα του αντρα σου αν γινεται ή αν εχει φυσικα...

κατερινακι μου οταν ρωτησα τι γινεται με τα επιδοματα και τα νοσηλεια το ικα μου ειπε οτι "σου δινουμε μετα 900ευρω αφου εχεις ηδη πληρωσει". παντως θα ξαναρωτησω για σας (γιατι εγω ειμαι με καισαρικη και δεν πληρωνω στο νοσοκομειο) απλως πλεον το ικα δεν δινει το επιδομα(βοηθημα μητροτητας) που ηταν γυρω στα 900ευρω οπου και να γεννουσες... το δινει μονο σε αυτες που γεννουν σε κλινικη ιδιωτικη.... αλλα τα παντα αλλαζουν να δουμε τι θα ισχυει μεχρι να γεννησουμε!

νανσυ και εμεις ετσι την πατησαμε με το φουξια και το ασημι.... επρεπε πρωτα να το περασεις ασπρο και μετα το χρωμα... και εμεις τα ιδια. αν προσεξεις το κυμα ειναι το χρωμα ασημογκρι που διαλεξα αλλα η βιβλιοθηκη ειναι ασημι πολυ ανοικτο αλλα για να μη παρουμε και αλλη μπογια για μονο τη βιβλιοθηκη το αφησαμε ως εχει :lol:

αριαδνη ποτε δεν με επιασε με τα ρουχα πανικος γιατι μια ζωη ειτε παχυνα υπερβολικα ειτε αδυνατιζα υπερβολικα, δηλαδη θα βεις στη ντουλαπα μου απο small μεχρι xlarge (στη πρωτη εγκυμοσυνη εφτασα στο xlarge)... θα τα χασετε ευκολα μην αγχωνεστε!

ελπιζω να γεμισει με αγκαλιτσες τα αδελφακια γιατι προς τις μπουνιτσες το κοβω να κανουνε!!!!

δεν ειναι αγχος αυτο που περνας ειναι ανυπομονησια.... μου θυμηζεις εμενα :lol:

ναταλιτσα εγω ειχα παρει καπρι πυτζαμα απο κινεζικο με τρια κουμπακια μπροστα και οχι ψιλη τιραντα τις φαρδιες 5ευρω. μακαρι να ξαναβρω θα παρω τις ιδιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni to kserw exeis dikio, de prepei na mas pernei apo katw giati erxetai kati polu omorfo...geniotera ws twra imoun mia xara twra den kserw ti kollima efaga...einai mallon twra 2-3 meres kai tha mou perasei. Kai esu na skeftesai oti tha ta foras auta tou xronou kai tha exeis xasei akoma perissotera kila!

Aleka megeia olo to dwmatio polu wraio exei ginei.

Kali idea auto me to kineziko den to eixa skeftei....

Na sas rwtisw eseis pou kserete...poso kairo kratane ta ugra kai to aima meta ti genna?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου κρατησαν χαλαρα ενα 40ημερο αλλα μη φανταστεις τρελο αιμα... δηλαδη τις μεγαλες τις always τις χρησιμοποιησα μεχρι και 10μερες μετα ειχα αρκετο αιμα αλλα μετα τις 10 μερες μετρια ροη και φορουσα και σερβιετακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκιαααα.

Αλεξάνδρα μεγειά το δωματιάκι. Καλέ πόσα κουκλιά έχετε? :D

Τελικά η ανυπομονησία μας χαρακτηρίζει όλες :lol: Εγώ χτες ήταν να πάρουμε την κούνια και φυσικά μας έκλασε ο τύπος. Την ώρα που είχαμε ραντεβού είχε κλειστό το κινητό του και μετά έστειλε μήνυμα στον καλό μου σαν να μην τρέχει τίποτα και του ζητούσε κάτι άσχετο. :evil: Πρέπει να σταματήσω να σκέφτομαι τις δουλειές που έχω γιατί θα τρελαθώ στο τέλος από άγχος.

Το αίμα νομίζω εξαρτάται αν γεννήσεις φυσιολογικά ή με καισαρική. Με καισαρική κρατάει πιο πολύ καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας απο μενα!!!! εξω εχει μια κωλο ομιχλη αλλο πραγμα.... θα ταισω κοκο τη μικρη και θα παμε εκκλησια για να την κοινωνησω και να κοινωνησω και εγω!!!!

ναι ελενα στο φυσιολογικο κραταει πολυ λιγοτερο.... ετσι και αλλιως απο καποιες μερες και μετα θα εχεις μονο τα καφετια που λεμε... στη καισαρικη ειναι ολα δυσκολα στο μετα! φυσικα και θα πας για μπανιο και εγω στη σαντυ πηγα στις 30μερες με ταμπον....

σταυρουλα οτι κουκλακι βλεπεις ειναι που εχει επιζησει απο τα χερια μου!!!! Αν μεγαλωσουνε τα παιδια ουτε αυτα θα μεινουν για να εχουμε χωρο για τα βιβλια τους!!!

χαιρομαι που σας αρεσε το δωματιο.... οχι τιποτα αλλο στη εποχη μου οι μαναδες μας μας κοιμηζαν σε ενα δωματιο που παντα ειχε ενα χρωμα ποτε μπλε ποτε ροζ, δε καταλαβαινες οτι κοιμουνται 2παιδια αντιθετου φυλου μεσα... τουλαχιστον εφτιαξα ενα δωματιο που ειναι ανετα και για κοριτσακι και για αγορακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou.... aleka teleio vgike mpravo sas tha to xaroun ta paidakia sou.... na sou pw den to eixa skeftei sta kinezika k na fantasteis edw pou menw einai gemato me kinezika alla den exw paei oute se ena...

k mena arxizei na me pianei anxos k eidika me ta kila otan zugizoma den thelw na koitazomai ston kafrefti pia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΑΛΕΚΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕΣ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!ΕΜΕΝΑ ΒΑΦΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΕΣΑ.

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΤΥΧΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΧΙΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΕΙΧΑ Κ ΤΙΣ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΧΙΑ Κ ΜΩΛΙΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑ Κ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΠΑΠ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ...ΠΑΡΟΤΙ ΘΗΛΑΖΑ...

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ.

Κ ΓΙΑ ΤΑ ΤΑΜΠΟΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ.ΤΩΡΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλιτσες μου και καλή Κυριακή να έχουμε.

Εμεις θα ετοιμαστούμε για βολτουλα σε λιγο αν και έχει βάλει αερα σήμερα ελπιζω προς το μεσημέρι να ειναι καλύτερα. Τώρα το πρωι λεω να πάω την μικρή προς Ζάππειο να ταισει καμια πάπια :lol::lol::lol: .

Αλέκα το δωματιο βγήκε τέλειο οπως το λες ιδανικό απο χρώματα και σχέδια και για αγορι και για κορίτσι.

Για τα ρούχα Ελενα και Αριάδνη μην απογοητευεστε δεν ειναι και για πάντα οκ οι επιλογές ειναι λιγες αλλά η κοιλιτσα φουσκώνει γιατι μια ψυχουλα (ή και δυο) μεγαλώνει εκει μέσα.

Ελενα θα σε απογοητεύσω και εγώ ...και εγώ φυσιολογικά γέννησα και αιμα σχεδον σαν της περιοδου πρεπει να ειχα δυο βδομάδες μετά ομως ροζ και καφετιά ειχα συνολικά για δυο μηνες. Οσο να ναι μπορει να φοράς το σερβιετάκι αλλά οσο σεν καθαριζεις τελειως ειναι εκνευριστικό. Νάνσυ και εγώ που θηλασα αποκλειστικά (ουτε πιπιλα ουτε χαμομιλι και τετοια ειχε πάρει) αδιαθετησα στους 3 μηνες απο τον τοκετό. Οποτε σιγουρα κάθε γυναικα ειναι διαφορετική και κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά!

Καλά να περάσετε σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΑΛΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΗΘΕΛΑ!!ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΡΙΑ ΧΕΡΙΑ.ΩΡΑΙΑ!ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΠΛΥΣΙΜΟ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!ΠΑΩ Κ ΔΙΝΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ Κ ΠΡΟΙΚΑ ΜΠΑΣ Κ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΝΩΡΙΤΕΡΑ...ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη καισαρικη δεν επιρεαζεται ο τραχηλος και ετσι δεν υπαρχει προβλημα για το ταμπον και γιαυτο και στην εξεταση που μας κανει ο γυναικολογος στις 40μερες δεν μας κοιταει απο κατω, απλως ελεγχει την τομη!!! δεν ξερω με το φτ τι γινεται.... εμενα η περιοδος μου ηρθε στο 4ο οπου επεσε κατω και λιποθυμησα πολυ αιμα μιλαμε!

ναταλακι εγω βρακια γεροντιστικα και πυτζαμες κινεζικο.... σιγα μη δωσω ενα καρο λεφτα για πυτζαμα και βρακουρες!!!!

στο τριτο χερι εεεε??? σιγα μην ειχα την υπομονη να μου το περασει ο μπομπ και τρια χερια!!!! αντε με το καλο ολα θα σου ερθουν!!!!

στο τσακ προλαβα την κοινωνια.... ξαναφωναξανε τον παπα και βγηκε και μας κοινωνησε, ηταν και αλλες με μωρα..... παω να της ετοιμασω τη φρουτοκρεμα να φαει!

βρε θα σταματησετε με το σωμα σας, την πιο ωραια φαση περναμε με την κοιλιτσα μας! μετα να σας δω που θα σας λειπει η κοιλουμπα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει την ταισα βαριεμαι να συμμασω το σαλονι που ειναι σα να επεσε μπομπα.... και τις 12:30 θα φυγουμε να παμε στο χωριο.... αρα το απογευμα εχω καφεδακι και και ξεκινημα σιγα σιγα τις ντουλαπες γιατι ο καιρος μου κανει νερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΑΛΕΚΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙΑ ΣΟΥ..ΕΓΩ ΟΛΟ ΣΠΙΤΙ ΤΑ ΠΙΝΩ..ΑΝΤΕ ΚΑΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΕΞΩ..Κ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΛΟΓΩ ΒΑΨΙΜΑΤΟΣ ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΠΑΜΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙς ΡΙΓΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ.3 ΧΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ.ΑΧ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ..Κ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΩ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ..

Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ Κ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ..ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΙΠΙ ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑ!ΧΑΧΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΚΑΡΠΟΥΖΙ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΩ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΑΣ ΛΕΙΨΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΑ ΣΑΣ..ΘΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΓΚΥΕΣ Κ ΘΑ ΖΗΛΕΥΕΤΕ!ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... SORRY ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΕΤΣΙ , ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΓΙΟΥΧΑΡΕΤΕ :D

ΜΕ ΛΕΝΕ ΕΒΙΤΑ Κ ΕΙΜΑΙ 24.

ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΣΑΣ .... ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ Ε??? ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ Κ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ... ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΟΛΕΣ Κ ΜΕ ΓΕΡΑ Κ ΔΥΝΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.

ΕΓΩ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΥΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ Κ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΝΤΡΑΚΙ ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ...

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλη κυριακη φουσκωτα μου και γεμιστα μου :lol::lol::lol: κοριτσακια!!!!!!!!!!!

χανομαι λιγακι το ξερω :oops::oops: αλλα σας διαβαζω και χαιρομαι με ολες αυτες τις ετοιμασιες...ειστε ομως πολυλογουδες :lol::lol: ποια μιλαει μιλαει να μου πεις.. :D και δεν σας προλαβαινωωωωωωωω...

αυτη τη βδομαδα ετρεχα πραγματικα πολυ...ηταν αρρωστη η πεθερα μου..και της ειπα να μην ερθει...ενω μου ρχεται συνηθως δυο φορες την εβδομαδα...είχα και την μανα μου λιγο αδιαθετη...ο αντρας μου δουλευε...οποτε ημουν ολομοναχη... :? εκανα μεχρι και ψαροσουπα η ακαματω :lol::lol::lol: ναι ναι ναιιιιιιιιιιιι..για όοοοοοοολα υπαρχει η πρωτη φορα :lol::lol::lol: ηταν μια επαφη μοναδικη..το κοιταζα και το λυπομουν λιγακι...αλλα τελικα το βρασα :D:D

χθες και σημερα ειμασταν ολο βολτουλες..

το σαββατο πηγαμε στο λητω και πηραμε εσωρουχακια του ποντικουλη μου... :D:D αμανικα και κοντομανικα..απο 3 μηνων και πανω...μια τεεεεεελεια πικε κουβερτουλα..ναι μεν ακριβη :evil: αλλα τοσο μα τοσο μαλακια....απο οργανικο βαμβακι...το πρωτο του καπελακι...ηταν τοσο μικρουλι :D:D του πηρα και τρια φορμακια καπρι...κατι ψιλολογια βουρτσα ..χτενα...κτλ..

εννοειται ηταν και το παπι μαζι..οποτε της πηραμε γυαλακια ηλιου :D:D ξετρελαθηκε..δυο μπλουζακια και ενα καπελακι..το συνολο των ευρωπουλων δεν το λεω... :evil::evil: το παθα το εγκεφαλικο μολις το ακουσα..και φανταστειτε της ελεγα οτι θελω οτι πιο οικονομικο εχει.. :roll:

μετα πηγαμε για καφε στον πειραια..και μετα μια βολτα στο σεφ..να δουμε και λιγο θαλασσιτσα...

σημερα πηγαμε στις κουνιες οπου ειμασταν πρωι πρωι εκει και σχεδον μονοι μας το καταευχαριστηθηκε η μικρη...ηταν μονο μια κοπελιτσα με το αγορακι της..οπου πιασαμε την κουβεντα...απλα ημουν ολη την ωρα η χαζουλα όρθια και κουραστηκα πολυ..γυρισα σπιτι και ζαλιζομουν απιστευτα :oops::oops: το καλο ειναι οτι το παπι ξεδωσε και ειναι σαν να μην υπαρχει... :D:D:D:lol::lol::lol: παιζει ..μιλαει μονη της στο κινητο...

αυτα τα νεα μας..απλωσα σεντονακι ε? σας φιλω εγκυουλες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

τα αντρακια μου κοιμουνται αν κ στο ενα αντρακι κραταω λιγο κακια γιατι μαλωσαμε κ μου την εχει δωσει.φυσικα μιλαω για το μεγαλο αντρακι,το μικρο δεν κραταω ποτε κακια εννοειται.. :D

προσπαθω να θυμηθω κ εγω ποσο μου κρατησαν τα λοχια..αν θυμαμαι καλα 20 μερες αν κ ημουν με καισαρικη.κ αδιαθετησα στους 3 μηνες.κ ηταν κ χειμωνας κ δεν με ενοιαζε το μπανιο στη θαλασσα ενω φετος λιγο θα με τσουξει πιστευω αν κ δεν μπορω να πω οτι κοβω κ φλεβα αλλα σιγουρα θα το αναζητησω.

αλεκα κ εμενα ο αντρας μου ξενοδοχουπαλληλος ειναι σε μεγαλο ξενοδοχειο εδω στην αθηνα αλλα μονιμος,ευτυχως ως τωρα ειναι τυπικοι στις πληρωμες τους κ γενικα σε ολα τους.φυσικα ως τωρα γιατι εχω ακουσει πολλα τελευταια κ πρωτο παραδειγμα η εταιρεια που δουλευω εγω..

χθες ηρθαν κ οι νονοι μας,του εφεραν μια τελεια λαμπαδα,πολυ ωραιο σετακι απο τα mayoral παρεπιμπτοντως εχουν τελεια ρουχα απλα λιγο τσιμπημενα,το σοκολατενιο αυγο του κ πασχαλινα δωρακια για το σπιτι μας.αλλα ειχαμε παει πιο πριν σουπερ μαρκετ μετα να συμαζεψω τα πραγματα,ηρθαν τα παιδια που εχουν κ αυτοι ενα παιδακι κ εγινε πανικος μετα με τα παιχνιδια γυρω γυρω.εν μεταξυ εφυγαν 11.30,αντε να κανουμε ολοι μπανιο πηγε σχεδον 1.κ το βραδυ δε κοιμηθηκα καλα με πονουσε το πιπι μου.πολυ ασχημο συναισθημα.

απο οτι ξερω ο καιρος χαλαει,ειδικα αυριο κ μ.τριτη πολλες βροχες.θα μας σπασουν τα νευρα παλι αν κ ειπαν απο μ.πεμπτη βελτιωνεται.

θελω κ εγω να ψωνισω,αλλα εκτος του οτι θελω να κανω πρωτα β επιπεδου δεν εχω κ λεφτα κ θελω να ψωνισω κ του αντωνακη γιατι ουτε κ αυτος εχει τιποτα φυσικα.

ναταλακι μου εσυ νομιζω ρωτησες για το μπανακι,εγω το χρησιμοποιησα μεχρι 1 ετους περιπου,δε θυμαμαι κ πολυ καλα γενικα δε ξερω γιατι αλλα δε με βολεψε ποτε ασε που ηταν κ μεγαλο κ δεν ηξερα που να το βαζω.συνηθως το εκρυβα στο w.c μας.κ οσο για τον νιπτηρα εμεις τον πωπο του που κανει κακακια ακομα εκει τον πλενουμε,δηλ ο αντρας μου γιατι εγω δεν τον σηκωνω κ τον πλενω στη μπανιερα.

οσο για τα κιλα,στον αντωνη ειχα παρει 13 κ τα εχασα πολυ ευκολα,ποτε δε προβληματιστηκα με το σωμα μου.μη στεναχωριεστε,αλλες προσπαθουν τοσο καιρο για μωρακι,τιποτα δεν ειναι πιο σημαντικο απο τα παιδια μας,θα το καταλαβετε απο τη πρωτη στιγμη.ολα γινονται κ τα κιλα φευγουν κ ολα.κ συμφωνω απολυτα οτι θα σας λειπει η κοιλιτσα.ενας λογος που ελεγα να ξαναμεινω εγκυος ηταν η κοιλια.αν κ προς το τελος νομιζεις οτι παντα εισαι εγκυος κ ξεχνας πως ησουν πριν :D:D εγω το ειχα παθει αυτο,δε ξερω για αλλες κοπελες.εγω στην εγκυμοσυνη το μονο που σκεφτομουν κ ακομα σκεφτομαι ειναι το αγχος για τις διαφορες εξετασεις οπως π.χ β επιπεδου κ επισης τις απαισιοδοξες σκεψεις που κανω οταν με ποναει π.χ η κοιλια κ βαζω με το μυαλο μου τα χειροτερα.αυτα δεν μπορω εγω.

πολλα ειπα μου φαινται,σας ζαλισα,παω λιγο να ξαπλωσω.

φιλακια πολλα σε ολες κ καλο απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti egine to riksame stin boltoula simera k eksafanistikate oles? k emeis pigame gia kafedaki an k xalase o kairos k den to efxaristithika alla den peirazei....

kaname mpanaki na eimaste etoimi gia aurio k anoipomonoume na doume to aggeloudaki mas...

oso gia auto pou lete me tin koilia eimai sigouri oti tha mou leipei k eimaste tuxeres pou mporoume na kanoume paidaki alloi prospathoun k den mporoun.. simera ematha gia mia kopela oti ekane mia enxirisi alla den kserw ti akrivos giati den mporouse na kanei paidi, eutuxws ola pigan kala...

gia ta kila aurio tha sas pw akrivos posa pira... emena to mono pou me peirazei einai pou ekana kutaritida den me peirazoun toso polu ta kila etsi k alliws panta prospathousa na valw...k oti pia den xoraw se tpt apo ta rouxa pou exw k protimo na agorazw gia ton mpempi pragmatakia twra para gia mena....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοροτσαρες τρωω πιτσα και πινω κοκα κολα.... τα υπολοιπα νεα αυριο και εχω και πολλα να πω.... τα βασανα μου και το καημο μου :lol::lol::lol: καληνυχτα σας!!!

εβιτακι να μπαινεις και να μας βλεπεις και να μας διαβαζεις και να μας σχολιαζεις.... παραειμαστε τρελες μανουλες!!!! να χαιρεσαι το γιοκα σου και να γρηγορα βαλε μπρος για δευτερο και για τριτο και αν εισαι πλουσια και για τεταρτο.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!!

To riksame eksw simera! Kai emeis pigame boltoula, eutuxws prolabame kai liastikame ligo giati twra molis arxise na brexei....kai exei kai polu aera, toulaxiston den kanei kruo.

Koritsia prospathoume 2 meres na baloume tin kounoupiera kai den exoume idea pws mpainei. Den briskw odigies pouthena oute sto internet. Aleka h dikia sou einai me 3 sidera?? An nai eksigise mou pws mpainei to rimadi! A kai episis pws bazetai edw fwto?? Tha sas balw na deite tin kounia me to autokollito gigas kai ti dixrwmia tou toixou.

Maximaki me to kalo na deite to mpempi aurio...kai emeis tin Triti tha doume ti mpempoula kai anipomonw giati exei perasei sxedon minas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Παντα ησυχια τις Κυριακες ε????Και μεις σημερα ειμασταν ολη τη μερα εξω,καλα ητανε.

Ημουνα σιγουρη οτι ειχα το μηνιαιο rdv 6/4 και πηγα σαν κυρια και βρηκα το ιατρειο κλειστο :-o

ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΛΕΜΕ!Αυριο θα παω ξεκαρφωτα μολις ανοιγει κι αν δεν ειναι ουτε αυριο το rdv μου πιστευω να με χωσει ενδιαμεσα!!!

Βικακι κι εγω εχω το ιδιο προβλημα αλλα μου εχει γινει πολυ εντονο ,σε σημειο πλεον να ποναω και στο βαδισμα.Πριν αρκετες μερες που την ειχα ρωτησει μου χε πει οτι ανοιγουν τα οργανα αλλα εχει αρχισει να με αγχωνει ιδιαιτερα :( !Φανταστειτε οτι εχω αγχωθει και γιατι νιωθω συνεχεια την μπεμπα μου,σχεδον ολη μερα και φοβαμαι μηπως δεν ειναι καλο.

Αλεκα θυμαμαι που μου χες πει για συσπασεις,δε ξερω αν μπορω να τις ξεχωρισω,ισως μια ξεκαθαρη ενδειξη ειναι οτι σαν να ενιωσα να μαζευεται σε ενα μερος το μωρο κι απο οτι διαβασα αυτο δεν μπορει να το καταλαβαινουμε και ειναι συσπαση..... :roll:

ΑΑΑ!πολυ ωραιο το δωματιο αλεκα

Νανσυ εμενα το μονο που με χαλαει ειναι οτι δε μπορω να ξυριστω γιατι νιωθω μεγαλο ζορι!!! :evil: Πραγματικα μεγαλη πικρα το ξυρισμα

Μαξιμ συμφωνω απολυτα για την κυτταριτιδα.ΕΙναι ο εφιαλτης μου κι αρχιζω να τον ζω!!!!Ειχε αρχισει να εμφανιζεται μολις σταματησα τον αθλητισμο και τωρα με απειλει διχως ελεος

Αχ να ρθει το αυριανο απογευμα να ησυχασω ρε μαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνουν οι κοιλίτσες σας?

Εμείς ήσυχα περάσαμε το σκ, αν και εγώ δεν νιώθω πολύ καλά...με έπιασαν τα ψυχολογικά μου...λίγο λόγω οικονομικών (έχω να πληρωθώ κανά 3μηνο...λίγο ότι μπορεί να γίνει κ μείωση μισθού...),λίγο ότι θέλω να κάνω ψώνια για τον μικρό, για το δωμάτιο κ δεν μπορώ, λίγο που δεν ξέρω τι θα γίνει μόλις γεννήσω με την άδεια, έπεσα πολύ...και όχι τίποτα άλλο το τελευταίο διάστημα το έχω ρίξει στο φαγητό...και συγκεκριμένα στα γλυκά...κ στην μερέντα...ελπίζω να συνέλθω γιατί με βλέπω να μην χωράω από την πόρτα!

Όσο για τα λοχια εμενα μου κράτησαν περίπου 20 - 25 μέρες με φυσιολογικό τοκετό, τις πρώτες μέρες ήταν πιο δύσκολα, και μετά αδιαθέτησα ξανά στους 6 μήνες αν κ θήλαζα ακόμα. Πιστεύω ότι είναι ανάλογα στον οργανισμό.

Καλό βράδυ!Τα λέμε από αύριο πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι, δεν βλεπω πολλές σελιδες ολες έξω την βγάλατε σήμερα, καλά κάνετε κοριτσάκια μου. Εμεις πήγαμε στον Εθνικό κήπο, τάισε πάπιες κουνέλια και μετά ξεσάλωσε στις κουνιές η μικρή μου, βγηκε ομως απο το προγραμμά της και δεν μου κοιμήθηκε το μεσημέρι που λεγαμε να πάμε για ένα καφεδάκι με τον άντρα μου τα δυο μας δεν πειράζει άλλη φορά.

Νάνσυ τέλειωσε το δωμάτιο απο βάψιμο?

Καρολινάκι με γεια τα πραγματάκια για τον μικρούλι σου, βολταρες και εσυ αρκετά ε τοσες μερες έχεις ταλαιπωρηθει το χρειαζοσουν.

Βικάκι τι σου έκανε ο Μπιλάκος σου και του κρατάς μουτράκια. Ποτε έχεις την β επιπέδου άντε ολα καλά θα ειναι θα ξεαγχωθεις και θα ψωνισεις για την κουκλιτσα σου.

Ναταλια με το καλό να δεις αυριο τον μπεμπη σου, περιμένουμε νεα σου!

Ελενα ακομη με την κουνουπιέρα?

tsevoula φαντάζομαι νευρα να πας και να ειναι κλειστο το ιατρειο, μα καλά πως έγινε μήπως ειχε καμια γεννα αλλά δεν έπρεπε να σε ειδοποιήσει, ελπιζω αύριο να δεις την μπεμπούλα σου και εσύ.

Αφροδιτη να σκέφτεσαι θετικά για το μικρούλη σου και ολα θα γινουν.

Καλο βράδυ κοριτσάκια και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! μεγια τα ψωνια καρολινα!!!! αλεκα μπραβο σας,τελειο το δωματιο! ναταλια με το καλο να δειτε τον μπεμπη αυριο..ελενα μαζι ημαστε την τριτη..εμενα μου ειπε κα 10 μερες θα πηγαινω για τον 8ο μηνα κ μολις μπω στο 9ο τον αλλο μηνα καθε βδομαδα..αχ κοριτσια σκεφτομαι να τον πω την τριτη οτι μπορει να γεννησω νοσοκομειο τελικα,αλλα ντρεπομαι..τι να κανω? φιλια σε ολες,τα λεμε αυριο.. ααα evita ευχαριστουμε για τις ευχες σου,να σου ζησει ο μπεμπαρος!!!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Tis teleutaies meres ksupnaw 6 to prwi kai de me ksanapernei o upnos.

Simera tha ksupnousa outws h allos giati exoume mastorous kai mpainobgainoun sto spiti

giati tha ftiaksoun ta mpalkonia. Ase auti ti bgomada anti na ksekourazomai tha exei polu ntakantouka.

Kangaroo akoma den ebgala akri me tin kounoupiera. Ma einai dunaton na min uparxoun pouthena odigies?? Kai sto telos eimai sigouri oti tha einai polu aplo, alla oute exoume dei pote pws einai mia kounoupiera, poso mallon na ti baloume. Opoia exei auto to sustima me 3 sidera pou mallon ta 2 pianoun kapos panw stin kounia as me diafwtisei ligaki!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...