Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ ΛΑΓΟΥΔΑΚΙΑ 2009 ΝΟ 32


Recommended Posts

χαρα πεσμενη ησουν,ε;;;

μπραβο που ο τεφανακος και εσυ βρηκατε πρεα..το ειχατε αναγκη πραγματικα!!!

καλε τα πεθερια σου και τα ουνιαδια σου τι κανουνε;;

φαινοντι πουθενα;;

αχ παιδια πρεπε ινα αω και οδοντ..αλλα δε ξερω απονευρωσεις γινονται σε εγκυμονουσες;;

τεσπα!!

αυριο θα παω το αυτοκ για σερβις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 755
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να'μαι και γω.....

και εγω με τα χιλια ζορια διαβαζα αλλα δεν εγραφα... με πετουσε στο σάιτ που διαφημιζεται πανω... γκρ...

Σωσω μηπως ειναι λιγο νωρις για παγωμενα μπανια;;;; δε ρωτας κανενα γιατρο;;; ελπιζω τουλαχιστο να αλλαζες μαγιο!

οσο για απονευρωση δεν ξερω... αλλα νομιζω γινικα οδοντιατρικες επεμβασεις που θελουν ενεση, δυσκολα.

να χαιρεσαι τη ΜΑρθα!!! και να σας αφηνει να κοιμαστε, οσο προλαβαινετε γιατι ερχεται και το νεο μελος!!!! και τοτε.... ε, ρε γλεντια!!!

Ελενη σκ με το καλο η προσπαθια που αρχιζεις! και σταματα να διαβαζεις και να βλεπεις αρνητικα πραγματα!!! και εγω το εκανα στην αρχη που ειδαμε τα διδυμα αλλα το εκοψα. καθε εγκυμοσυνη ειναι τελειως διαφορετικη! και αν ο γιατρος δεν ειναι γιδοβοσκος θα προλαβει τα δυσκολα...

Μαρκερ και εγω δε νιωθω ανετα στο εξοχικο των πεθερικων στο χωριο. δυσκολα να ειναι παντα μπροστα!

Νανα με το καλο να ερθετε στην πατριδα. και ευχομαι η επομενη φορα να ειναι για ευχαριστο λογο.

και περαστηκα στο αντρακι σου!

Χαρα τελικα το να εχεις καλους γειτονες ειναι ανεβαστηκο γενικα. και εσεις δυσκολευτηκατε αλλα τα καταφερατε! σαν ελληνικη ταινια ηταν ως τωρα ρε πειδακι μου!

εμεις τα ιδια γενικα...

σημερα ψησαμε στην αυλη. ηρθαν και 2 συναδελφοι με τις οικογενειες τους. το ενα ζευγαρι με τη μελλοντικη νυφη μας και το αλλο με δυο αγορακια. το ενα μεγαλυτερο και το αλλο 2 μηνες μικροτερο, το οποιο κατι παιχτηκε στη γεννα, καπως το τραβολογηξσε ο ντοκτορ και εμεινε και θερμοκυτιδα, εκανε φυσιοθεραπειες και γενικα ειναι λιγο πισο απο τα της ηλικιας του. το περιεργο ειναι οτι ολο πεφτει! αλλα δεν καταλαβαινει τιποτα απο πονο! ειναι και ο αδερφος του που του κανει τη ζωη καπως δυσκολη...

παιξανε καλα παντως... πιο καλα με το κοριτσακι που ηρθε και νωριτερα... μετα εγινε χαμος! ματιασαν και τα δυο γαλανοματικα, το Σπυρο και το κοριτσακι και αρχισαν να ουρλιαζουν απο το πουθενα! πηρα τη θεια στο Τυμπακι για ξεματιαγμα και σταματησαν στο λεπτο! χαλια ηταν!

σκασαμε στο φαϊ!! και τα μωρα... αφου απογευματινο δε φαγανε.. μονο νερο ηθελαν.

η ΜΑριαννα εγινε χαλια με το παγωτο... ετρεχε απο παντου πανω της! εγινε και μουσκεμα...

μετα αρχισαν να νυσταζουν τα δικα μου... μη χασουν το προγραμμα...

τελικα κοιμηθηκαμε 4:30 και με το ζορι τα ξυπνησαμε 7:15... η ΜΑριαννα δεν ηθελε να σηκωθει απο το κρεβατι... γκτινια... παλι κατεβηκαμε στην αυλη και μετα το βιολογικο καθαρισμο, γιατι ηταν μεσα στη μπιχλα, ξεραθηκαν!

εγω ειμαι ψωφια.... παω και εγω να ξεβρωμισω και να την πεσω.. αυριο παλι εγερτηριο 5:10!!!!! φακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ για πες ρε συ γα την δαιτα..καλη τελικα;;;

ασχετα με τ σαβουριασατε..

α ρε τζουλ τα καλυτερα χανεις...

ασε τισ φωτογραφικες και παρε το πτυχιο σου!!!

χαχα.

βιολογικο καθαρισμο τροπος του λεγειν η κυριολεκτικα;;

τον αντρα σου τον εχω ικανο γι αυτο..χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε συ... τον παρεξηγησες... :D απλα μπανιο απο την κορυφη ως τα νυχια με τοση πολλη σαπουναδα που το πηραν χαμπαρι και αυτα και ελεγαν... ουαου.... τι πολυ σαπουναδα!!!!!

πωπω... καθαρισα και εγω... εκανα και πιλιγκ σωμα και μουρη. εβαλα και μασκα... και ολα αυτα μεσα στα μεσανυχτα...

με τη διαιτα εχω κολησει στο -1,5κ. αλλα τρωω κανονικες μεριδες. δεν πειναω.

ισως να τις μειωσω λιγο. αλλα και ο συναδελφος που εχασε με παρομοια διαιτα τα 15κ τα εχασε σε 6μηνες.

ισως να κανουμε και κατι λαθος. θα δουμε οταν ξαναπαμε μετα τις εκλογες στην Κολονακιωτισσα.

πωπω.. μοσχοβολαω... τι ηταν αυτο σημερα... σας αφηνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σorry καταλαβα καλα? σωσω ....αυτα ειναι σουπερ νεα!!!

με το καλο!!!!!

:D

σημερα εκανα γενικο...δεν πηγα εγω μαγαζι

απο αυριο κανονικα...

αντε να δουμε τι θα γινει με το παιδικο....

εμεις δεν παμε ακομα για μπανιο...λογο Μαριας που εχει το χερακι της ....ο γιατρος της εβαλε γυψο αδιαβροχο ,ειναι πολυ διαφορετικος ,πιο λεπτος απο τους κλασικους γυψους ...

μπορει να κανει μπανιο στη θαλασσα αλλα να το ξεπλινουμε αμεσως ,να μην παιξει με αμμο ,κ να μην καθησει στον ηλιο...δλδ καλυτερα να μην παμε καθολου!!!!!!

αυριο εχουμε πρωινο ξυπνημα....κ δεν μπορω αλλο .........

καληνυχτα τσουπρες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα...

τελειωσαν οι πανελληνιες και κατεβασα διακοπτες..δεν αποχωριστηκα τον μικρο 5 μερες ουτε για 1 λεπτο...νιωθω τυψεις με την κωλοδουλεια..περασαμε πολυ καλα ..ολο βολτες μπανιο οχι φυσικα..εινα νωρις για εμας ακομα..

Σωσω σε τοσο κρυα θαλασσα εγω δε θα εμπαινα..περιμενε να ζεστανει λιγο και εσυ..απονευρωσεις επισης δυσκολα εως καθολου ..ετσι δεν ειχα σταματησει το θηλασμο??

Βαγκ οταν τελειωσα τις σπουδες και ηρθα πισω πηρα σε 6 μηνες 10 κιλα..και ολο επαιρνα και ολο επαιρνα..οποτε μια μερα λεω κοβω πατατες ζυμαρικα ψωμια σουβλακια γλυκα ποτα και ηταν και καλοκαιρι.εκοψα γενικα τους συνδυασμους..ο,τι ετρωγα το ετρωγα σκετο..ξεσκιστηκα στο γυμναστηριο 4 μηνες και απο Μάιο εως Σεπτεμβριο απο 70 κιλα εφτασα 52!!μετα με πηρε η κατω βολτα :lol::lol::lol: πραγματικα ημουν για διαφημιση πριν και μετα!!

Νανα με το καλο να ερθετε Ελλαδα!και να προσεχεις τον εαυτο σου πιο πολυ!!!

Μαρια 13 χρονια :mrgreen::mrgreen: να τα εκατοστησετε και να ειστε ευτυχισμενοι!!!τα 91 ευρω τα παραβλεπω..δε βαριεσαι ποσο καιρο ειχατε να βγειτε???καλα κανατεε..

Χαρα ολα καλα τωρα..να περναει ο Στεφανος καλα!!!κυκλος ειναι ολα και γυριζουν!!!ολοι εχουμε περασει τετοιες φασεις!!!

Αλεκα περαστικα στο Μαρακι σου!!μας ελειψες και εσυ!!!αληθεια πληθυναν οι φωκιες ή το ελεγες περιπαικτικα??

παω να ξυπνησω το παιδακι μου για τον παιδικο...μετα θα παω για καφεεεεε!!!μακαρονια με κιμα εφτιαξα χθες βραδυ να το εχω ετοιμο!!!

καλη μερα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπρΒΟ ΧΡΥΣΟΥΛΑ;ως πηγαν τα καμαρια σου;;ποτε κλεινει για παντα το φροντηστηριο να ξκουραστεις;;και να σε ρωτησω....

ποσα κιλα εισαι τωρα που παρουσιαζεσαι τοφαλος;;χαχαχ

πηγα το αυτοκ για σερβις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε;

πωπω πολλα γραψατε

ενα ενα οτι θυμαμαι

ελενη μου νομιζω οτι ποσοστο προωρων διδυμων ειναι παρα πολυ μικρο πλεον

ουτως η αλλιως οι περισσοτεροι γιατροι το πολυ μεχρι την 37 τα γεννανε

μην ακους τιποτα

τοσα πααδειγματα εχεις εδω ακουσες τιποτα κουλο

ασε να λενε μην ακους τιποτα απολυτως

μονο υπομονη απειρη να σκεφτεσαι να υπαρχει :D

βαγκ θα σε ξαναδιαβασω

κατι για διαιτες λες;

γιατι βρε χαρα ετσι;

μην μελανχωλεις βρε χαρα μου

να σκεφτεσαι τα θετικα

οριστε ο στεφανακος βρηκε παρεουλα

ελπιζω να ειναι ολα καλα απο δω και περα

χρυσουλα

τωρα ηρεμεις δλδ;

ποτε αρχιζεται μαθηματα παλι;

ο καφεδακος ωραιος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ηταν δυσκολα,

τουλαχιστον απο παρεα,και σπιτι ειναι καπως καλυτερα....

καταθεσαμε ολα τα δικαιολογιτικα στο ειρηνοδικιο,η δικασιμος θα γινει τον ιανουριο του 2015,μεχρι τοτε τραπεζες τελος.... :D

απο οικονομικα μας ηρθε το ρευμα 480 ευρω,η ιδιοκτητρια το ειχε στην παουερ ελλας,και ηταν λιγα...

τωρα που εκλεισε η παουερ ελλας,πηγε αυτοματα στη δεη,

και τετραμηνο πηγε 480,και εννοειτε οτι δεν μπορουμε να το πληρωσουμε,

ουτε διακανονισμο δεν μπορουμε να κανουμε,γιατι πρεπει να πληρωσει η ιδιοκτητρια τα χαρατσι,

εμεις το ρευμα,και μετα να παει να υπογραψη τα συμβολαια,λογο της αλλαγης,που εγινε,

και ολα αυτα πρεπει να γινουν μεχρι της 20 ιουνιου...αλλιως θα γινει διακοπη ρευματος :oops:

οποτε περιμενουμε μεχρι της 20 που θα γινει η διακοπη.... :(

χρυσουλα μπραβο που περασες καλα με τον μικρουλη μας...και δεν χρειαζεται να εχεις τυψεις,αυτος ξερει οτι τον αγαπας....

βαγκ χαχαχαχα οντως ταινια με τον ξανθοπουλο ειμαστε....μαυριλα σκετη.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα πως ειναι ο αντρας καλύτερα;

εσυ καλυτέρεψες;

πρωτη φορα ακουω τον αδιαβροχο γυψο

καινουριο ειναι;

ειδες γιαυτο σας τρέξανε καλε

για να σας βαλουνε συγχρονο πράγμα.

ειρηνοδηκιο για τη δεη χαρα; δεν καταλαβα

καλα δεν κοβεται ετσι το ρευμα

πηγατε απο κει;

δεν σας πρότειναν αλλαγη χρησης - να περασει στο ονομα σας

απο κει και περα δεν φερεται ευθυνη

δε ρωτας καλυτερα και αλλου -μου φαινεται τελειως κουλο πραγματικα

τοσα σπιτια νοικιασε η αδερφη μου με απληρωτα φωτα

ή το μαγαζι που νοικιασαμε εμεις ειχε απληρωτα και δεν φεραμε καμια ευθυνη

τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω απονευρωση ε;

ο γυναικολογος τι σου ειπε;

γιατι να μην γινεται βρε κοριτσια;εαν εχει σοβαρο προβλημα μια γυναικα λογικα δεν ειναι το καλυτερο αλλα εαν πρεπει τι θα κανει - λογικα θα παρει και αντιβιωση για καλο και για κακο

δεν ξερω πραγματικα ενημερωσε μας οταν μαθεις να ξερουμε - τοσες εγκυες φιλες εχω μπορει να τυχει σε καμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ...μονολιγεις και μαρεσιε..και μενα με πιανει...

ρε σ χαρα...δε α το πληρωσει η ιδιοκτηκτρια;

;πλακα με κανεις;;

μαρκερ δε πηγα ακομα γιατρο..απλα ξερω ποτε χρειαζεται απονευρωση και ποτε οιχ..

αυριο θα παμε χανια..δε ξερω αν θα κατσω ιντερνετ..ελπιζω να μη ταλαιπωρηθω και να εχουμε καλο ταξιδι..παρασκ γυρναω!!

πηγαμε παιδοποτο...που λεει και η μαρθα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις περασε ενα μπουρινι...αλλο πραγμα ...πανε κ τα σχεδον στεγνα μου ρουχα ...δεν τα προλαβα :x

σημερα στον παιδικο σταθμο ηταν πολυ καλη...δεν εκλαψε :D:D:D:D:D

μονο που αρχισε να ζηυαει τον μπαμπα της ...λιγο πριν παει να την παρει...ρολογακι η μικρη...καταλαβε οτι ηταν ωρα να ερθει ;)

βρε κοριτσια ο γιατρος της ΜΑΡΙΑς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ακτινογραφια το χερακι της...

δεν θα τον βγαζει τον γυψω...ετσι με το γυψω...ειπαμε καινουργια τεχνολογια .....

κανει ομως ??θελω να πω δεν ειναι η ακτινοβολια κακο για την μικρη????

μαρκερ τι λες?

σωσω τι λεει πως νιωθεις ,εχεις καμια λιγουρα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala γιατι να κανει ακτινογραφια;;αλλο παλι και τυοτο..τι να τσεκαρει;;;

λιγουρα;;λιγουρες....αλλα οχι απο εγκυμοσυνη..απο συνηθεια.11!!!

χαχα!!το τσιμπησα και το κιλο..σκατα..τεσπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

χρυσούλα τι καλά που τέλειωσαν τα μηθήματα...

τώρα θα χαρείς τον Θανούλη σου!

πριν λίγες μέρες ήρθε ένας παιδοψυχολόγος στο γραφείο και μου είπε πως δεν έχει σημασία πόσο χρόνο διαθέτεις στο παιδί σου, αλλά η ποιότητα.

όταν είσαι μαζί του να αφιερώνεσαι στο παιδί.

επίσης, κάτι που έκανα λάθος...

όταν χτυπάει κάπου δεν πρέπει να μαλώνουμε το αντικείμενο... απλά να του εξηγούμε πως την επόμενη φορά πρέπει να είναι πιο προσεκτικό...

χαρά μου, πολύ χαίρομαι που σε βλέπω πιο συχνά!!!

για πιο λόγο έχετε δικαστήρια;

και για πιο λόγο δεν πληρώνει η σπιτονοικοκυρά το χαράτσι;

ποιος έχει να δώσει 500 ευρώ μαζεμένα στη δεη;

απαράδεκτη!!!

κορίτσια, εγώ είπα θα κόψω τα γλυκά.

τέλος!

πρέπει να αδυνατίσω.

πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να τρώω γλυκά από συνήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά κάνετε και μονολογείτε...

κάποια στιγμή πρέπει να γεμίσει το 32...

θα έρθουν τα χριστούγεννα κι εμείς θα λέμε για πασχαλινά παιδάκια...

χαχαχα!!!

χαρά, να μην αγχώνεσαι για τα οικονομικά γιατί όλος ο κόσμος είναι στην ίδια κατάσταση...

σας είπα ότι όταν έρθω ελλάδα θα προλάβω εκλογές;

θέλω πολύ να ψηφίσω αλλά δεν ξέρω τι...

σήμερα πάλι στις 6 θα σχολάσω... ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχίζω τον δικό μου μονόλογο... χαχαχα!!!

χθες κοιμήθηκα στις 12 γιατί έφτιαχνα βαχιολάκια από καουτσούκ για να πάω δώρο στις φίλες μου...

μη γελάσετε...

χθες το βράδυ ένιωθα την παρουσία της μαμάς μου μέσα στο δωμάτιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera nana moy...

παντα κοντα σου θα ειναι ....... ;)

χαλια μερα η σημερινη για το νησι κοριτσια...

μας εφυγε μια νεα κοπελα ....

περασε πολλα με την καταραμενη αυτη ασθενια ....

εχει κ ενα αγορακι 3χρονων......

δεν θα κανουμε την γιορτουλα μας σημερα στο νηπιο ,δεν μας παει η καρδια....

χιλια συγνωμη εαν σας χαλασα την διαθεση ,αλλα με επιασε τωρα....η μ.... :oops:

ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Θεός να αναπαύσει την ψυχούλα της.

αν ταλαιπωρήθηκε, σίγουρα θα ηρέμισε...

κρίμα για το παιδάκι που έχασε τη μανούλα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..

Αχ Αλεκα μου ποτε ποτε να μη συμβαινουν τετοια...να ειναι γερο το παιδι της να τη θυμαται οσο μπορει...

Νανα εχεις δικιο σε αυτο με το χρονο και την ποιοτητα..αυτο προσπαθουμε να πετυχουμε...

οσο για την παρουσια της μαμας σου δε γελαμε...το εχω ακουσει απο πολλους να το νιωθουν...

Σωσω ειμαι 56 κιλα αλλα παντελως αγυμναστη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e nai re nana..καλα και συ δε πας πισω..ολες οι κομπεξικες εδω μαζευτηκανε;;χαχαχα!!!

σας πειραζω εννοειται αλλα μια δοση την εχετε!!

εγω κανω παστιτσιο!!

για να παρουμε στα χανια..

η μικρη εει κουντουρντισει μιλαμε,..

τεσπα..ελπιζων α ειναι καλη εκει μην τον πιω παλι..

καλε νανα τι να σε κοριδεψουμε..

και γω το εχω ακουσει..και εχω να σου πω και κατι σπουκι ιστεοριες με κατι τετοια σκηνικα που μου ειπανε..απαπαπ!!

και γω εχω κανει πολλα καουτσουκ βραχιολια...και θα τα σωσω γι ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ...

θα τα πστειλω θεσ νικη ν τα πουλησει 1 κοπελα να δωσει τα χρηματα,οπου θελει που τα εχουνε αναγκη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα σωσώ... η μαμά μου τν έλεγε πολύ αυτήν τη λέξη... "κουτούρντησες"

εγώ έχω περιττά κιλά... όχι πολλά, αλλά έχω...

η χρυσούλα δεν έχει...

αλλά κι εγώ θέλω γυμναστική...

κι αν σκεφτείτε ότι ο αδερφός μου δε βγαίνει από τα γυμναστήρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

ποσα κιλα εισαι χρυσουλα?????????????και με τι υψος??????????

δεν νομιζω να θες να χασεις κιλα????

εγω ειμαι 52 και 1,60 και θεωρω πως ειμαι αδυνατη...μακαρι να μεινω παντα ετσι...

οταν εμεινα την ρινουλα εγκυος ημουν 49. τωρα πιστευω οτι ειμαι καλυτερη στο προσωπο με 3 κιλα παραπανω...

ρε κοριτσια οσα κιλα και να ειστε αγαπηστε το σωμα σας... αν δεν εχετε αυτοθεποιθηση για τον εαυτο σας πως θα σας αγαπουν οι συντροφοι σας.... (μικρη συμβουλη)....

χθες πηγαμε με την γεωργια και αλλες μαμαδες σε ενα παιδοποτο που λεει και η κορη μου (το κολλησε απο την μαρθα)

ωραια περασαμε....

σημερα εχουμε γενεθλια 8 η ωρα το βραδυ... :shock:

την ρωτησα γιατι δεν τα κανει καλυτερα σε κλαμπ και γελουσε!!!!!!!!!!!!!

εγω της ειπα οτι θα παμε για μια ωρα και θα φυγουμε....

δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται ορισμενοι γονεις...... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

α ρε παλι κιλοσυζητηση

αλεκα γιατι δεν καταλαβες καλε :lol:

για το γυψο λεω

δεν ηξερα οτι υπαρχει αδιαβροχος γυψος

εσεις το ξερατε;

κριμα η κοπελιτσα τουλααχιστον εκανε ενα παιδακι

αλαξτε ενοτητα οποια θελει καλε

σιγα και τι εγινε να μην φτασει τις 100 σελιδες

ειμαι δουλεια -βαριεμαιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...