Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωράκια '10-'11+σποράκια/Καλώς τη μπέμπα!


Recommended Posts

Αλίκη συγχαρητήρια!!! Μια απάντηση ακόμα και φτάνεις τις 1000!!!

ΑΛΕΞΗ πολύχρονος!! Μαράκι να τον χαίρεστε και να είσαστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι και με πολλά πολλά ακόμα παιδάκια!!

Ο τίτλος που είχατε γράψει πριν ήταν σούπερ (χωρίς τον αριθμό) ήρθε η μπέμπα και φύσηξε γκαστρόσκονη...

Σημερα εχουμε εξοδο με τον Δ και μάλλον θα έρθει η κουμπάρα μου με τον φίλο της. Εχει χορό ο σύλλογος που επαιζε πινγκ πονγκ ο Δημήτρης τον χειμώνα και θα πάμε σε ρεμπετάδικο, οπότε ο Νωντας αναχωρεί για Σαλαμίνα με την γιαγιά και τον παππού και θα τον πάρουμε πάλι αύριο το απόγευμα..την Κυριακή έχουμε γαμοβάπτιση και θα είμαστε απο το πρωι στο πόδι..πολύ πρωι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καταραμένο νούμερο….. το αλλάζω αμέσως κ γιορτάζω τις 1000 δημοσιεύσεις μου…… [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=wav.gif]:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Ξέρω, ξέρω Ευγενία είμαι η πολυλογού της παρέας….αυτό ήθελες να πεις!! Δεν το κλείνω ένα λεπτό…… χαχαχαχαχα

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη τελειος ο τιτλος!

Ευγενια εχετε εξοδο?τι ωραια ...και εγω περιμενω να παω στην μαμα μου να τησ πω αν μπορει να τα κρατησει το βραδυ μηπως παμε καμια βολτα με τον αντρα μου!!!αλλα παιζει να εχουν κανονισει να βγουν οι γονεις μου!και εμεις την Κυριακη εχουμε βαφτιση αλλα να σας πω την αληθεια δεν εχω ορεξη να παω...ειναι και λιγο πιο εξω απο Χαλκιδα....αλλα πρεπει γμτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμείς έχουμε βάπτιση 3/6……κ βαριέμαι….

Μετά έχουμε 1/7 γάμο στο νησί

22/7 νομίζω γάμο εδώ

28/7 γάμο στο νησί

Αύγουστο κάτι βαφτίσια εδώ κ Σεπτέμβρη γάμο επίσης εδώ

Δεν πάω πουθενά….

Αααα κ είχαμε κ 16/6 γάμο αλλά δεν πάμε….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δεν μπορούμε να μην πάμε στην γαμοβάπτιση...έχουμε και ενεργό δράση. Ο Δ. θα είναι ο οδηγός, θα πάει το τουτου να το στολισουν, εγώ θα πάρω τους γονείς της νύφης για να τους παω στο κέντρο...ο Ν. να δω σε όλο αυτό πως θα την παλέψει...

Ναι Αλίκη..αυτός είναι ο σωστός τίτλος του επόμενου θέματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προκομένες……… καλημέραααααα!!!

ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩΩΩΩ……

Είμαστε καλά…. αν κοιμόμασταν κ λίγο θα ήμασταν καλύτερα……

Χθες ήμασταν πάλι έξω για να τελειώσουμε κάτι ψώνια που έμειναν για το σπίτι…. κ επιτέλους πήρα κρεβάτι του Σπύρου!!!!!!!

Σε 1 μήνα θα μου το φέρουν……θα τελειώσω με τα διακοσμητικά κ κάτι ράφια που θέλω κ τον επόμενο μήνα θα του φτιάξω το δωμάτιο!!

Ωραία λοιπόν για τον τίτλο….. προτείνω να το ανοίξει η Μαρία το καινούριο θεματάκι…. Τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα...μην δειτε σαββατοκυριακο καμια να μην μενει μεσα...αφησατε ανοιχτες πορτες και ξεχυθηκατεεεε...

εγω παντως μεχρι στιγμης οι μονες γαμοβαφτισεις που ξερω ειναι δυο ειναι και πριν την δικια μας και θα την γλιτωσουμε φτηνα μαλλον..

εμεις ειμαστε καλα...ο οπαπ εφταξε το μαγαζι επιτελους και ειμασταν μεσα στην αναμπουμπουλα δυο μερες τωρα...ευτυχως τελειωσαν και ολα και τωρα ηρεμησαμε....

ΑΛΙΚΗΗΗΗΗΗ ΕΧΕΙΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ?????ΣΩΣΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ???? ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙς ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑ...

συμφωνω με τον τιτλο και φυσικα αμα θελετε ανοιγω εγω το θεμα αλλα για γινει αυτο πρεπει να μπει και καμια μεσα να γεμισουν οι σελιδες...απο αυριο μαλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε ρε Μαρια χαζο......Μολης μπικα και ειδα το τικερακι σου που εγραψες ΣΑΓΑΠΩ και με πηραν τα κλαματα.....Οχι τπτ αλο αλλα τροω και δεν αντεχω τις πολλες σιγγηνισεις την ωρα του φαγητου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχ...ελα ρε ευηηηη τι να κανω και εγω καλε που να το ξερα πως θα το εβλεπες και εσυ τετοια ωρα????χαχαχαχ

μην πειτε χρονια πολλα στην αλικη...αυριο ειναι τα γενεθλια της....

μολις ξυπνησαμε μαμα και γιος και τελικα η της εγκυμοσυνης ειναι και νοιωθω τετοια κουραση η τελικα ο μεσημεριανος υπνος ειναι απαραιτητος...που ειστε ολες??γυρνατε απο παραλια σε παραλια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιες παραλιες??? Με τον πονο μου παιζεις? Εχουμε εναν κωλοκαιρο εδω 20 βαθμους και βροχη. Στην Σουηδια πιο καλο καιρο κανει να φανταστεις....

Μαρακι η κουραση απο την εγκυμοσυνη ειναι και εγω στην Φλωρα σερνομουνα...

Στην Αλικη θα πω αυριο χρονια πολλα, ειδα στο fb οτι ειναι αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες……..

Είστε μουλάρες το ξέρετε κ δεν χρειάζεται να σας το πω….. μπήκα 2- 3 φορές το ΣΚ αλλά είπα να σας αφήσω να δω μέχρι που θα φτάσει η προκοπή σας…….

Μαράκι μου σ’ ευχαριστώ πολύ, πολύ….. είσαι ο μοναδικός άνθρωπος που με θυμήθηκε τόσο νωρίς…..χαχαχαχαχαχα

Δεν πειράζει ωραία είναι να ακούς ευχές περισσότερες μέρες….!

Λοιπόν ο Σπύρος κοιμήθηκε με το ντεπόν πολύ καλά….. ξύπνησε 1 φορά για γάλα κ ξαακοιμήθηκε μέχρι τις 9….κοινώς λιώσαμε στον ύπνο….

Ελπίζω να μην ήταν τυχαίο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικακι και εγω εμπαινα οταν γυριζα σπιτι :( ειχαμε παλι βαφτισια κτλ το Σ/Κ!

Τελεια επιτελουσ κοιμηθηκατε!πρεπει να εκανε το θαυμα του το ντεπον....ε δεν μπορει τα δοντια ειναι που τον κρατανε ξυπνιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΙΚΗ ΜΟΥ !!!!!!!!!! [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Να εισαι παντα γερη και ευτυχιζμενη μαζι με την οικογενεια σου, σιντομα να μας ανακινωσεις τα ευχαριστα και να μπεις στο club τον γκαστρουλιδων....Επιτελους κοιμηθικατε και μια νυχτα, μπραβοοοοο Σπυρακο :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ’ ευχαριστώ Ελιζάκι μου….. κ εσύ ότι επιθυμείς για την οικογένειά σου!!!!

Ναι ευτυχώς γιατί δεν άντεχα άλλο….. κ 9 τον ξύπνησα εγώ γιατί μετά θα μου γύριζε μπούμερανγκ…. Είπαμε να ξεκουραστούμε… μην το χεσ…..με κιόλας …. xaxaxaxaxa

Κ εγώ έχω το άλλο ΣΚ βάφτιση κ συνειδητοποίησα πως θα έχω κ εγώ παρέα την ζάμπα κ την γκαντεμόσαυρα……τέλειαααααα! :roll::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές, λίγο πριν πέσουμε για ύπνο ρίξαμε ένα τσάκωμα με τον Π….έτσι για το καλό!!

Βασικά τρώει κάτι κολλήματα που μου σπάνε τα νεύρα! ήμουν κομμάτια που δεν είχα κλείσει μάτι τις τελευταίες μέρες κ αυτός εκείνη τη στιγμή μου έλεγε προφορικά τι να ρωτήσω τον λογιστή κ ήθελε να τα θυμηθώ…. μου την έλεγε κ τσαντίστηκε γιατί κ καλά δεν του έδινα σημασία ενώ θα έπρεπε εφόσον ήταν πολύ, πολύ σημαντικό!!

Εκείνες τις ώρες θυμήθηκε πως είναι σημαντικό? καλά του λέω δεν μπορείς να τα γράψεις ή να μου τα πεις αύριο? Καλά, καλά μου λέει όταν έρθει το μπουγιουρντί της εφορίας θα δούμε τι γέλια έχουμε να κάνουμε….. του έριξα κ εγώ ένα χέσ….μο κ πήγαμε για ύπνο ευχαριστημένοι!!

Σήμερα με πήρε τηλ. να μου ευχηθεί κ να μου πει ως βγούμε έξω για φαί……γελώντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καθενς με τα κεφια του ειναι Αλικη μου, τοτε το θιμιθικε να στο πει τοτε στο ειπε, τι ψαχνεις ?

Γιατι λες οτι σου προτινε να πατε για φαγητο γελωντας (ιρωνικα στο ειπε η οτι απλα τα ξεχασε τα χθεσηνα και παμε για αλλα??) Αν ειναι το δευτερο μην δινεις σινεχια στο θεμα βρε παιδι μου και χαλιεσε μερα που ειναι, να πας και να περασεις καλα.Θα γλιτωσεις και το μαγηρεμα σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δεύτερο….. μάλιστα του είπα ήρθε κιόλας το μπουγιουρντί κ γελάς?

Ναι μωρέ έτσι κάνει αυτός…. τα ξεχνάει μετά!!

Ναι καλύτερα να μην μαγειρέψω γιατί βαριέμαι….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι κανουν οι αντρες γενικοτερα Αλικη μου και ο δικος μου τα ιδια κανει, μετα εγω βραζω στο ζουμι μου και αυτος ειναι μια χαρα...

Εγω σημερα θα κανω κοτοσουπα για να κατσει καπος ελαφρια στο στομαχακι του Τ. Ειχα σκοπο να κανω φασολαδα αλλα θα ηταν ενα και ενα για τσιρλιπιπι....

Παω να μαζεψω τον χαμο μετα απο το τοστ του Τριανταφυλλου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα κοτόσουπα να στρώσει το στομαχάκι του…..

Ο Σπύρος έχει μισό μήλο κ μία το δαγκώνει μία το αλείφει όπου βρεί…..

Να τελειώσει για να καθαρίσω… :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΈΝΗ!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!! Να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν και μαζί με αυτούς και εμείς!!!

Εν συντομία τα νέα μας: είχαμε ενα κουραστικο ΣΚ λόγω γαμοβάπτισης και eurovision. Ηπιαμε το καφεδάκι μας το Σάββατο βέβαια και σήμερα ήρθα στην δουλεια στις 12.30 λόγω κηδείας και θα φύγω καλές 6 για να συμπληρώσω τις ώρες καθυστέρησης. Κατα τα άλλα όλα καλά, ήρεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαιιιιιι...

ΑΛΙΚΗΗΗΗΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ Η ΜΑΓΙΚΗ ΓΚΑΣΤΡΟΣΚΟΝΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΛΙΑΣΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΓΕΡΟΟΟΟΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΟΟΟΟ ΣΠΟΡΑΚΙΙΙΙΙΙ

μην δινεις σημασια στους αντρες αυτοι παιδι μου ειναι στην κοσμαρα τους...ειναι βαθια νυχτωμενοι ασε που μονο τα δικα τους προβληματα εννοιες και σκεψεις ειναι σημαντικα...βγειτε το βραδυ να περασετε καλα και να μην νοιαζεσαι...

ο γιος μου μολις χεστηκε...θα τα βγαλω τα σωθηκα μου....παω για την ωρα...φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...