Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωράκια '10-'11+σποράκια/Καλώς τη μπέμπα!


Recommended Posts

αλικη εγω ηρθα απο δω...οι αλλες κουτσομπολευουν διπλα..

εβαλα τον μανωλη για υπνο με νευρα...οχι εγω εκεινος...αλλα καταλαβε την μαλακια του και δεν ειπε κουβεντα...ουτε κιχ...μια σταλια και μου νευριαζει κι ολας.δεν θα τα παμε καλα..ελπιζω να ειναι δοντια κι οχι μεταλαξη..

λιζετα μια χαρα ο μικρος..παντα ετσι ξοφαλτσα

αλικακι μακαρι να ημουν εκει..να μην σκεφτεσαι τιποτα ολα θα πανε σουπερ...και να μην ερθει η τετα γιατι θα αποπροσανατολισει τον γιατρο... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και εγω του δινω συχνα κριθαρακι σκετο...με τυρακι ειναι σουπερ...τραχανα εχεις δοκιμασει ??? οχι εσυ ο ηλιας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

παντως η Μαρια εχει δικιο οταν μιλαει περι αποπροσανατολισμου γιατρου!!πώς το ξερεις;

καθε φορα που πηγαινα στον γιατρο με τις σημειωσεις μου,τον βομβαρδιζα με ερωτησεις και ερωτηση δευτερη σε απαντηση πρωτη!!ο Μ.απορουσε με την υπομονη του!!

τραχανα δεν εχω φαει ποτε..μια φορα δοκιμασα παιδακι κι εκανα εμετο...ουτε στον Η.εχω δωσει ακομα..θα πω στης μαμας μου να μαγειρεψει να κανω αποπειρα...εδω δε τρωει το αυγο,τραχανα θα φαει;

:roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις όμορφες!!

Κορίτσια μην λέτε για μαγιο και φαγητό...ζω την πλήρη απογοητευση με το σώμα μου. Απο την μέση και πάνω κάτι γίνεται..από την μέση και κάτω ζω την απόλυτη χαλάρωση. Τόσο χαλαρό μπούτι ούτε η μάνα μου δεν έχει..εγώ προσπαθώ να μην τρώω αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα...Αυτές τις ημέρες είχαμε στην δουλεια..δίπλες, κοκ, παγωτίνια, σοκολατάκια γάλακτος, παστοειδή, κεικ και 2 φρατζόλες χωριάτικο ψωμί...πόσο να κρατηθείς???Πόσο? Κρατιέμαι όσο μπορώ αλλά σε αυτή την εταιρεία που δουλεύω είναι όλοι του φαγητού και φέρνουν συνέχεια.Είχαμε εορτάζοντες και έφεραν ότι γλυκό υπήρχε...φεύγω γιατί ήρθε αφεντικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

εμεις ειμαστε καλα ,οι μυξες συνεχιζονται αλλα μονο αυτες ευτυχως!ο ορος παει συννεφο! :lol:

Μαριεττα ο τραχανας ειναι πανευκολος ...μπορεις και εσυ ;)

παω λιγο και απο φατσοβιβλιο!

Ευγενια τωρα σε ειδα....μη μιλας για χαλαρωση...οσο πηγαινα γυμναστηριο ειδα λιγη διαφορα αλλα σταματησα παλι...δεν μπορω ρε γμτ τα κραταει τοσες ωρες η μαμα μου τα εχει φτυσει και γκρινιαζε οταν τισ τα αφηνα παραπανω για γυμν....πρεπει να το παρω αποφαση ετσι θα ειμαι απο δω και περα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

Ανοίξατε το μαγαζί..?? Καφέ ήπιατε? Εγώ ακόμη……. μπράβο ρε Τέτα πιάσε έναν καφέ….

Πωπω κορίτσια, είναι 2-3 μέρες που δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου…. δεν μπορώ μιλάμε!!!

Μπράβο Ελιζάκι μου…όλα καλά με το μικρούλι μας!!! άντε κ καλύτερα σήμερα….!!

Σ’ ευχαριστώ πολύ για την σκέψη…. Μην ανησυχείτε βρε…. δεν έχω ανάγκη εγώ! θα τα πούμε στην Χαλκίδα για καφέ , φαί, τσάρκα κτλ…… καλύτερα εκεί είναι πιο όμορφο το μέρος..χαχαχαχα

Εγώ κριθαράκι σκέτο όχι δεν του έχω κάνει…. με κρέας ναι!! Αλλά του έχω κάνει σουπίτσα με ζυμαρικό, πατατούλα, σέλινο, κρεμμυδάκι, καροτάκι, λεμονάκι κ του αρέσει….βέβαια δεν ξέρω αν αυτό εννοείς…

Σήμερα ο Σπύρος θα φάει πρασόρυζο, ο Ηλίας θα έτρωγε κάτι τέτοιο? Γιατί κ τα λαχανικά καλά είναι…

Μαράκι μου κ ο Σπύρος έτσι κάνει το σκατό…… κ τραβάει κ τα μαλλιά του κ βγάζει τούφες!! Μου έρχεται να τον κολλήσω στον τοίχο…. έχει χάρη που είναι νωρίς να τις φάει ακόμη….. σε λίγο καιρό έχει να πέσει η αγία ράβδα που έλεγε κ η μάνα μου!!! χαχαχαχα

Κοριτσάκι μου γλυκό είσαι εδώ έτσι κ αλλιώς…. κ αυτό μου φτάνει….. Ασχολήσου εσύ εκεί με το σποράκι σου κ μη αγχώνεσαι με την μία κ την άλλη εξέταση γιατί ο καιρός περνάει κ δεν θα καταλάβεις για πότε θα έχεις 2 σκατάκια να τρέχουν μέσα στο σπίτι…..χαχαχαχα

Ευγενία πες τους τουλάχιστον να σε απομονώσουν κάπου με καμία αλυσίδα κ λουκέτο….

Άσε κ για μένα αυτό το καλοκαίρι θα είναι για απόμερες παραλίες…. Η κυτταρίτιδα βασιλεύει…

Τέτα ούτε εγώ τρώω τραχανά κ ούτε τον έχω κάνει στον Σπύρο…. Εντάξει η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει στην κουζίνα μας αλλά μία φορά που δοκίμασα μου έφτανε για να τον αποκλείσω από την ζωή μου…..

Μόνο τραχανόπιτα νομίζω έχω φάει κ ήταν ωραία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιός μου κ σήμερα το λάδι θα μου βγάλει κ είμαι κ μόνη μου το κέρατό μου!

Πολύ κούραση ρε κορίτσια…. μου ξεσπάει φαίνεται το λουκάνικο της προηγούμενης εβδομάδας….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα το πρωί ο Π. μου πήρε αίμα να το πάει στο εργαστήριο για να κάνω τις πρώτες εξετάσεις ….

Πριν λίγο με πήρε κ μου είπε πως είναι όλα καλά οπότε αρχίζουν να μειώνονται οι πιθανότητες για φλεγμονή στην σάλπιγγα!!!

Σαφώς η σαλπιγγογραφία είναι αυτή που θα επιβεβαιώσει!! Πάντως είναι θετικά τα αποτελέσματα…

Άσχετο…

μαζί έκανα κ μία γενική που είχα καιρό να κάνω…. κ για άλλη μια φορά η κακή χοληστερίνη είναι πολύυυυυυυυ χαμηλή, κοντεύει το μείον! Αυτό είναι κάτι που απασχολεί το άντρα μου εδώ κ καιρό γιατί δεν το έχει συναντήσει ποτέ στη ζωή του! την τελευταία φορά που ρώτησε του είπαν οι παθολόγοι πως ούτε αυτοί ξέρουν γιατί δεν το έχουν δει ποτέ…. σήμερα λοιπόν πήγε κ βρήκε κάποιον πιο παλιό, πιο ειδικό για να τον ρωτήσει! Η απάντηση: Αααααα ναι..? Μάλλον μαγειρεύει καλά κ εσύ είσαι τυχερός……αλλά είναι σίγουρο πως θα σε θάψει πρώτη……χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Μελπω!!!θες να σου δωσει λιγη κακη χοληστερινη ο Μ.που το μονο που εχει μαθει να τρωει στην ζωη του ειναι χοιρινο;η ζαμπα μονο χοιρινο μαγειρευε...με εμενα εμαθε τα οσπρια,το σπανακορυζο,τα λαχανικα γενικοτερα....

μπραβο για τα πρωτα μηνυματα των εξετασεων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες ο Μ.ηρθε κατα τις 19:00,εφαγε στα γρηγορα και πηγε στο παλιο γραφειο γιατι τον χρειαζονταν!!γυρισε μετα τις 24:00..τον ακουσα που μπηκε,αλλα ειχα ξαπλωσει και δε μιλησα για να μη μου βγει ο υπνος..

το πρωι σκεφτομουν:ρε!!μπας κι εχει γκομενα και σε παραμυθιαζει με μαλακιες;αστε που ειδα στον υπνο μου οτι οντως ειχε γκομενα την προηγουμενη απο μενα και ειχα παρει το παιδι κι εφυγα!!

μου ειπε οτι το Σαβ.η ζαμπα θελει να μας κανει το τραπεζι..εγω ειπα οχι,γιατι το Σαβ.ο Μ.θα εχει σεμιναριο και θα γυρισει κατα τις 14:00,θα ειμαι ολη μονη με το παιδι,τρεχω να μαζεψω ενα σπιτι,την Κυριακη θα φυγουμε νωρις το πρωι για να παμε στα Βιλια που εχουμε βαπτιση,το απογευμα του Σαβ.θελει να ερθει μια ξαδελφη του να μας δει,Παρ.θα ειμαι παλι ολη μερα μονη να κανω δουλειες...ε!!ειπα ΟΧΙ και το ευχαριστηθηκα!!!

αυτη ξυνεται ολη μερα και οταν παμε να φυγουμε κατα τις 17:00,κλαιγεται γιατι φευγουμε...εχω κι ενα παιδι να κοιμησω της λεω καθε φορα και στραβωνει!!!

αει σιχτιρ ολοι τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περασα και απο δω μια βολτα ειδα φως και μπηκα!!

Διαβασα για την Αλικη και την σαλπιγγογραφια και θυμηθηκα την δικια μου εμπειρια που ηταν καπου κλειδωμενη και βγηκε για λιγο

Οταν μου ειπαν να κανω την εξεταση βιαζομουν και ηθελα να την κανω γρηγορα για να παρω τα αποτελεσματα, οποτε οταν εψαξα που θα την κανω ολα τα καλα εργαστηρια ηταν κλεισμενα!Ετσι πηγα σε ενα ,καλο μου ειπαν ,αλλα λιγο παλιο!Παει στα αναθεμα δεν με ενοιζε αν τα επιπλα ηταν καινουργια αυτο που με πειραξε ηταν η ξεφτιλα της υποθεσης!Κατι μαλακισμενοι αντρες που να το περασουν και οι κορες τους τριπλες φορες!Αφου εβγαλα τα ρουχα απο τη μεση και κατω και με εβαλαν πανω στο κρεβατι εκεινο και για να βρουν την καταλληλη κλιση και ολες τις μαλακιες που εκαναν εκει αυτοι ειχαν πιασει το σομπορο και μιλουσαν και γελουσαν λες και ηταν στο κυλικειο του σχολειου και μιλουσαν για γκομενες .Εγω ημουν ουτε θυμαμαι πλεον πως γιατι το εσβησα απο τη μνημη μου πονουσα και βογκουσα και προσπαθουσα να μην τσιριξω κυριως απο τα νευρα μου γυμνη και αυτοι χαχανιζαν σαν να μην τρεχει τιποτα!!

Ευχομαι τουλαχιστον να σου δειξουν τον απαραιτητο σεβασμο ο πονος θα περασει , να περασουν και τα τραυματα της ψυχης γρηγορα τα δικα μου δεν εχουν περασει!

Οσο για τα κιλα μην σκας δεν εισαι η μονη και ας ειναι αυτη η μεγαλυτερη μας αμαρτια!Ασε που μπορει να μας γουσταρουν με τους πατσαδες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τρώει ο Μ. ? Δεν τρώει σπίτι?

Κ του Π. το κρέας το έχουν για ψωμί…… βέβαια τρώνε κ πάαααααρα πολύ ψάρι!

Ο Π. τα τρώει βέβαια όλα, δεν είναι δύσκολος απλά μαζί μου έμαθε κ πολλά που στο σπίτι του δεν τα έτρωγε! Πολλές φορές μου λέει πώς να τα έτρωγα έτσι όπως τα μαγείρευε η μάνα μου…

Καλά γιατί τόσο κόλλημα με το χοιρινό?? Κ τι σας μαγειρεύει όταν πάτε?

Τι γκόμενα μωρέ χαζοβιόλα, σε λατρεύει το παιδί!

Τον μύρισες….? Κανένα σημάδι είδες, στο λαιμό, στο σώμα…? Το έχει ξανακάνει?

Εσύ περνάς άνετα την πόρτα ή δυσκολεύεσαι….?

Για καλό κ για κακό….. λέμε τώρα…!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ινάκι κ εγώ βιαζόμουν την πρώτη φορά….γιατί μου έλεγαν όλοι πως δεν εχω τίποτα κ ότι είναι όλα στο μυαλό μου…. εγώ ήξερα όμως κ επιβεβαιώθηκα! Όταν βγήκα ήταν σαν να μου είχε φύγει ένα βάρος…ήμουν καλά (αντίθετα από εσένα το προσωπικό ήταν άψογο… με είδαν που άσπρισα κ άρχισα να χάνομαι κ ήρθαν κοντά μου με χάιδεψαν, μου έδωσαν κουράγιο…), ο άντρας μου ήταν ένα ράκος….δεν το περίμενε!

Τώρα δεν σου κρύβω πως φοβάμαι τα αποτελέσματα…. Ας είναι καλά κ ας την κάνω άλλες 20 φορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε οχι,δε το εχει ξανακανει...αλλα να μη φυλαω τον κωλο μου;

απο την πορτα το πρωι περασα ανετα..το απογευμα που θα γυρισωνα δω...μηπως το πρωι δεν ειχε προλαβει να φυτρωσει κατι...

η ζαμπα οταν παμε εχει ή παστιτσιο ή γιουβετσι...και τα δυο ειναι για πεταμα...το παστιτσιο το φτιαχνει με κιμα ετοιμο συσκευασμενο που το ρευομαι για δυο μερες και το γιουβετσι το κανει λασπη!

το μαγειρεμα δε το εχει...ουτε την καθαριοτητα!!

μονο χοιρινες ξερει να φτιαχνει κι ο Μ.να τις τρωει...

κι εσυ πού το ξερεις οτι ο Μ.με λατρευει;ρε μπας και προσεχω σημαδια;;;;;;;;;;τι ηθελα κι ειδα και το ονειρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλια, εδω γηρνατε σημερα???

Θα σας πω την αληθεια, διαβασα μονο την τελεφτεα σελιδα και θα σχολιασω μονο οσα καταλαβα...

Αλικη εκανες σαλπιγγογραφια και περιμενεις αποτελεζματα??? Μακαρι να ειναι ολα καλα ...Και εγω εχω κανει μια φορα και δεν μου αρεσε καθολου, ασε που με επιασαν κορο'ι'δο γιατι μου την χρεωσαν 250 ευρω..Με εστιλε μια ηληθια γιατρος που ειχα τοτε στους σηγγεκριμενους για καλο ιποτιθετε..

Μπορω και εγω να σου στιλω λιγη χολιστερινη αν θελεις??? Βαιβεα δεν ξερω ποση μου εχει μηνει τελεφτεα γιατι και εγω το χηρινο το εχω καταργισει τελεφτεα..

Ινα τι γουρουνια αυτοι που σου εκαναν την δικη σου σαλπιγγογραφια, που πηγες??? Γιατι και εγω εκει που με εστιλε ηταν ενα παλιο θα ελεγα εργαστιριο.

Τετα τι βλακιες σκεφτεσε ρε χαζη, βαιβεα ειμαστε λενε το μοναδικο ζωο στον πλανιτι που αγνωει το ενστικτο του και βαζει την λογηκη πιο πανο..Στην δικη σου περιπτοση νομιζω οτι περισοτερο παιζει να ειναι οι φοβοι που εχεις και η αβεβεοτιτα για το που βαδιζει αυτη η σχεση. Σου εχει δοσει ποτε τετια διγματα ο Μ???

Κοριτσια οταν λετε για τραχανα πιων ενοητε τον γλυκο η τον ξινο??? Εμεις τρωμε μονο τον γλυκο που τον φτιαχνεις με γαλα και περισοτερο μιαζει με ρυζογαλο παρα με σουπα. Αυτος ειναι πεντανοστιμος ο αλος ουτε σε εμανα αρεσει ιδιετερα.

Ευγενια που να κρατιθεις η δολια με τοσους πιραζμους γηρο σου σηνεχια ρε σι, ειχατε και μπολικα να διαλεξετε για να πιανει ολα τα γουστα το γλυκο..

Εγω εχθες εκλισα ραντεβου για να παω κομμωτιριο το Σαββατο, επιτελους θα κουρεφτω.. Εχουμε εναν γαμο το αλο Σαββατο οπωτε επρεπε να το αποφασισω αλιος θα εμενε παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ζαμπα οταν παμε εχει ή παστιτσιο ή γιουβετσι...και τα δυο ειναι για πεταμα...το παστιτσιο το φτιαχνει με κιμα ετοιμο συσκευασμενο που το ρευομαι για δυο μερες και το γιουβετσι το κανει λασπη!

το μαγειρεμα δε το εχει...ουτε την καθαριοτητα!!

μονο χοιρινες ξερει να φτιαχνει κι ο Μ.να τις τρωει...

[smilie=icon_puke_l.gif] [smilie=icon_puke_l.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε οχι,δε το εχει ξανακανει...αλλα να μη φυλαω τον κωλο μου;

απο την πορτα το πρωι περασα ανετα..το απογευμα που θα γυρισωνα δω...μηπως το πρωι δεν ειχε προλαβει να φυτρωσει κατι...

:-?:-? Μπορεί να έχουν σκάσει αλλά να μην έχουν μεγαλώσει ακόμη…. μπου χα χα

:roll::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι που χάθηκες εσύ….. κ ήρθες κ αδιάβαστη….!!!

Πάω για δεύτερη αλλά ακόμη δεν την έχω κάνει….

Τι έκανες αυτές τις μέρες κ εξαφανίστηκες? Κ η Μαρία σήμερα δεν εμφανίστηκε…πουθενά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ταισα κοτες και αγελαδες και ειπα να εμφανιστω...ενταξει μην βαρατε δεν εκανα μονο αυτα..

ειχα ενα σωρο δουλειες σημερα τις εκανα το πρωι να ξεμπερδευω...μου εμεινε να βαλω κανα δυο πλυντηρια ακομα αλλα απο μεθαυριο...σας εχω πει που εχω χασει τον υπνο μου???κοιμαμαι καθε μερα κατα τις 1 και στις 7 ειμαι ξυπνια...και δεν μπορω να κανω και καμια δουλεια γιατι ολοι κοιμουνται...τι εχω παθει??

αλικη ειδες τα πρωτα δειγματα ειναι θετικα αρα δεν υπαρχει λογος να μην ειναι και ολα τα υπολοιπα...και απο υγεια σφιζεις...αρα ολα καλα!!!

τελικα πλακα πλακα ολες εχουμε χτυπησει και απο μια σαλπιγγογραφια??ινα δεν σχολιαζω τους"επιστημονες"που σε ανελαβαν..

τετα εχεις και εσυ τα θεματα σου...πως σου ηρθε παιδι μου???

μεγαλη μερα κοριτσια αυριο...πρωτα θα παμε για εμβολιο και μετα θα φυγω στον γιατρο...λετε να εχουμε καμια ανατροπη???εχω τρελο αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα σας αφησω...να ηρεμησω λιγο και να πεσω για υπνο...θα τα πουμε αυριο το απογευμα μαλλον...

την προσευχουλα σας ολα να πανε καλα..

καληνυχταααα...ηρεμη και υσηχη να ειναι για ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!!!!!

φιλεναδες μου αγαπημενες εχω ξυπνησει απο τις 6,30...ροχαλιζε η κολονα μου που να κοιμηθουν τα ντουβαρια(εγω δηλ.)δεν πειραζει εβγαλα τα σκυλια βολτα και τωρα περιμενω την μαμα μου να ερθει

ολα θα πανε καλα σημερα θα εχω τα χαμογελα σας συντροφια και ολες μαζι θα ακουσουμε τα καλα νεα...

σας φιλω γλυκα και θα τα πουμε το απογευμα...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...