Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωράκια '10-'11+σποράκια/Καλώς τη μπέμπα!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημέρα κορίτσαροι……..

Σας έκανα να περιμένετε εχθές…..? Συγνώμη αγάπες μου απλά δεν είδα κίνηση κ μετά είπα ήταν τόσο χαρούμενη μέρα για το Μαράκι μας να μην την χαλάσω με μαλακίες….. επιπλέον είχα τα χεράκια μου απασχολημένα….. έκοψα αλλαντικά (νούμπουλο το ξέρετε? Κερκυραϊκό…. Κανονικά το σιχαίνομαι αλλά εχθές αυτό είχα..) τυρί κ ήπια κ κρασί! Μετά δεν πρόλαβε να κατέβει κ έφαγα ένα μπολ παγωτό, αγριοκέρασο, κούκι, σοκοφρέτα, σοκολάτα….!!!!

Κ ξέρετε γιατί? Γιατί προσέχω την διατροφή μου γενικά, σπάνια ξεφεύγω κ είμαι +3 κιλά εκτός των 2 που δεν κατάφερα να χάσω (θυμάστε?) κ αυτό από τα χάπια! Τα χάπια τα οποία όχι μόνο δεν βοήθησαν αλλά μάλλον προβλήματα επιπλέον μου φόρτωσαν! Ο γιατρός μου με ζύγισε εχθές…. (τον μαλάκα, τι τον νοιάζει πόσα κιλά είμαι…. τι σε νοιάζει κύριε??)

Η περίπτωσή μου είναι μια ειδική περίπτωση…. Έτσι μου είπε!

Βρίσκομαι σε έναν κύκλο ο οποίος θα κρατήσει περίπου 40 μέρες (1η φορά στη ζωή μου) κ δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε παρά τις παρακολουθήσεις αν έγινε ωορρηξία (κοινώς τσάμπα το λουκάνικο)!

Τα αυγά έγιναν 3 ωραίες μεγάλες κύστες (που πονάνε γιατί πιέζουν την ωοθήκη) κ κανονικά πρέπει να πάρω χάπι για α προκαλέσουμε περίοδο κ να δούμε αν θα σπάσουν…. Όμως επειδή έχω τρόπο να βλέπω την ωορρηξία μου (με 100% επιτυχία) κ του το είπα, μου είπε πως είμαστε αναγκασμένοι να περιμένουμε 10 μέρες, να κάνουμε χοριακή για επιβεβαίωση κ μετά να πάρω χάπι αν δεν έχω ήδη αδιαθετήσει!

Αν αδιαθετήσω κ δεν σπάσουν οι κύστες κ έχουν μεγαλώσει κ άλλο (το πιθανότερο σενάριο γιατί μεγαλώνουν μέρα με τη μέρα πάρα πολύ) τότε πάμε χειρουργείο αν όχι θα πάρω χάπια τα οποία θα με πάρουν πίσω τουλάχιστον 2-3 μήνες….

Αυτό είναι το ένα θέμα…..

Το άλλο έχει να κάνει με την γερή σάλπιγγα….. στους υπέρηχους που έκανα η γιατρός φοβάται για υδροσάλπιγγα…..αν αυτό ισχύει τότε η φυσιολογική σύλληψη αποκλείεται…. κ όχι μόνο η φυσιολογική! Θα πρέπει πρώτα να αφαιρέσω τις 2 σάλπιγγες κ μετά να μπω σε διαδικασία εξωσωματικής.

Για να σιγουρευτούμε λοιπόν θα πρέπει να κάνω εξετάσεις μέσα στις οποίες είναι κ η σαλπιγγογραφία… τέλεια…. την προηγούμενη φορά τρελάθηκα στον πόνο, σχεδόν λιποθύμησα…. Εντάξει κρατάει λίγο, δεν λέω, αλλά θα επιθυμούσα να την αποφύγω….

Είμαστε μπερδεμένοι…… θέλουμε να πάρουμε 2η γνώμη εννοείται γιατί αν κ είμαι 18 χρόνια με τον γιατρό μου, έχουν γίνει κάποια πράγματα τα οποία κυρίως ο Π. δεν μπορεί να δεχτεί….ως γιατρός!

Αυτά με πολύ λίγα κ απλά λόγια…..

Ευχαριστώ Μαράκι μου για τα εμψυχωτικά σου λόγια μόνο που δυστυχώς έχω αντίθετη άποψη…. Το έχω ξαναπεί νομίζω κ στην Γιώτα…. Το να είσαι θετικός άνθρωπος (που πάντοτε ήμουν κ συνεχίζω να είμαι) δεν σου διορθώνει προβλήματα!

Άμα δεν ήμουν πίστεψέ με δεν θα είχα αντέξει πολλά που έχουν συμβεί…. Κ δεν είναι λίγα, ούτε κ έχουν να κάνουν με το συγκεκριμένο θέμα….

Σε κάνει σίγουρα να ζεις καλύτερα αλλά όχι δεν κάνει θαύματα…. άμα υπάρχουν προβλήματα, υπάρχουν προβλήματα τα οποία πρέπει να λυθούν!

Δεν αρνήθηκα ποτέ πως θα παλέψω εννοείται να τα διορθώσω κ να τα καταφέρω… γιατί η ευτυχία για μένα δεν είναι η πραγματοποίηση ενός μόνο ονείρου αλλά η χαρά πολλών μικρών καθημερινών στιγμών...

Κατά τα άλλα είμαι εδώ μαζί σας κ συνεχίζω….. για τα υπόλοιπα ίδωμεν…..

17/6 θα πάμε Χαλκίδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ανοίξατε το μαγαζί???

Μπράβοοοοοοοο!!!

Τώρα σας είδα…… γιατί μέχρι να τελειώσω το σεντόνι μου…..

Σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε…. Σας ευχαριστώ που είστε δίπλα μου κ είμαι πολύ χαρούμενη γι’ αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικακι οντως ειναι πολλα ολα αυτα...αυτο μονο που μπορω να σου πω πραγματικα ειναι να γινει οτι καλυτερο για να πανε ολα οπωσ τα θες!και ναι παρε και μια δευτερη γνωμη εφοσον κατι ξυνιζει στον αντρα σου...που ξερεις...

και αλλαζω και εγω την κουβεντα....17/6 θα ερθετε Χαλκιδα????????για ΟΛΕΣ το λεω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικάκη μου θα συμφωνήσω κι εγώ να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Όσο για την εκδρομούλα μας δεν απαντουσα τόσο καιρό γιατί δεν ήξερα αν δουλεύει εκείνη την ημέρα ο αντρας μου. Τελικά απ' ότι φαίνεται δεν δουλεύει οπότε πρώτα ο Θεος είμαστε μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σας Ελιζάκι….. δεν θα κρατήσει μωρέ πολύ, μην ανησυχείς..!!!

Ααα ωραία Νατάσσα….

Για την ώρα είμαστε εσύ, η Τέτα, εγώ, μάλλον η Ευγενία, η Άννα μάλλον…… καλά η Ελίζα…χαχα

Οι άλλες?? Εννοώ κ αυτές που παραπονιούνται…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω την τάση να φάω ότι βρω μπροστά μου…… δεν ξέρω τι με έχει πιάσει!

Ευτυχώς που δεν υπάρχουν κ πολλά πράγματα γιατί αλλιώς από το πρωί δεν θα είχα σταματήσει!!

ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι απο δω..οχι τιποτα αλλο μην παραπονιεται και η αλικη...

και μικρη μου κερκυραια σε βρηκαν πολλα μαζεμενα και ειναι μεγαλο το παλουκι αλλα επειδη σε βλεπω αποφασισμενη ειμαι σιγουρη ολα θα πανε καλα...εχω κανει και εγω σαλπιγγογραφια και υπεφερα...ηταν με τον πρωτο μου γιατρο και ευτυχως με τον δευτερο που ειμαι τωρα την δεχτηκε και δεν χρειαστηκε να ξανακανω αλλιως την ειχα βαψει...μιλαμε για πονοοοοοο...απορω που καποιες λενε πως δεν το καταλαβαν καν...μετα ειχα και ελπιδες λεει οτι θα μενα εγκυος φυσιολογικα γιατι αυξανονται οι πιθανοτητες...και καλα....απο τοτε περασε ενας ακομα χρονος για να μεινω εγκυος στον μανωλη..δεν βαριεσαι το αποτελεσμα ηταν το καλυτερο οποτε χαλαλι η ταλαιπωρια...

αληθεια η ευη που εχει χαθει???η ειρηνη???

λιζακι πως ειστε σημερα?

νατασσα μου εσεις ειστε καλα πια εε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για Χαλκίδα είμαστε και εμείς μέσα απλά θα πρέπει να πάμε πρώτα στην Σαλαμύκονο να ψηφίσει ο άντρας μου και μετά να έρθουμε κατευθείαν - ίσως καθυστερήσουμε λίγο..

Αλίκη μου και εγώ θα έπερνα μια δεύτερη γνώμη - ειδικά αν δεν τον εμπιστεύεστε 100%.Εύχομαι να βρεις την πιο εύκολη λύση για το θέμα σας...εμείς θα είμαστε εδώ να σου δινουμε κουράγιο και την αγάπη μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα πειναλες!!

με μαγιο της γιαγιας μας βλεπω το καλοκαιρι...εξαιρουνται καποιες!!

Αλικη!!μη ξεχασεις ΠΟΤΕ οτι θα ειμαστε στο πλευρο σου ΟΛΕΣ και μπροστα σου και πισω σου!!(τι γουστα εχεις;;;;;):lol::lol::lol:

εχεις εναν ανθρωπο που σε αγαπαει κι ειναι μεγαλη δυναμη αυτο και εναν θησαυρο που σε λατρευει κι ειναι μεγαλη ευλογια!!!

ολα τα υπολοιπα ειναι δοκιμασιες!!

εισαι τσαμπουκας ομως!!!

σε φιλω!!

η φιλη σου Τετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα καλά σήμερα δεν πάω καθόλου καλά…… φοράω από το πρωί την μπλόυζα μου ανάποδα… κ όχι τίποτε άλλο αλλά με έχει δει κ κόσμος….. η τρελή της γειτονιάς πως είναι η Δέλτα έτσι κ η Αλίκη…

Έλα ρε Μαράκι…. Τι ώρα είναι αυτή?? Τεσπα…. Επειδή είσαι εγκυούλα σε συγχωρώ…. Χαχαχαχα

Άσε γιατί μου έρχεται να τους πω να με ναρκώσουν για να την κάνω….

Εγώ έμεινα έγκυος αμέσως μετά….

Ο κανακάρης μου κοιμήθηκε επιτέλους…. Μου έβγαλε το λάδι ΚΑΙ σήμερα!!

Πρέπει να τον ενοχλεί το δόντι τον καημένο γιατί μου το δείχνει κ φωνάζει….. χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς έχετε γκάζι σπίτι σας..? γιατί εγώ συνεχίζω με κάρβουνο….. μέχρι να γράψω, μέχρι να διαβάσω….. έχει έρθει το αύριο…μου έχετε πετάξει άλλη μία σελίδα!!!

Παλιομουλάρες με συγκινήσατε πάλι…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως μπορείτε να έρθετε στο Μητέρα στις 8 ή 9 Ιουνίου να μου κρατάτε το χέρι……? Μετά θα πάμε για καφέ στο βέρντε….

:roll::roll::lol::lol::lol:

αν ειναι 8/6 και η μητερα μου μπορει να κρατησει τον Ηλια,τοτε ερχομαι

9/6 εχουμε γαμο και δε θα μπορεσω γαμωτο...θα γινεται της τρελης στο σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας έρθει κ η νύφη μαζί…να έρθει να την πάρει από εκεί ο γαμπρός…… μπου χα χα

αμα σου πω οτι την νυφη θα την παει με το αυτοκινητο μας ο Μ.τι θα πεις;

κι εγω πώς θα παω στην εκκλησια με το μωρο;

η λυση βρεθηκε:θα μας παει ο μαλακας με την κοντη και την ζαμπα...

αντι να παω με τον "αντρα μου",ειμαι αναγκασμενη να παω με συνοδεια μαλακιδων!!

τουλαχιστον η εκκλησια ειναι κοντα,οποτε δε θα τους φαω στην μαπα πολυ ωρα στο τουτου...

η μαμα μου μετα θα κρατησει το μωρο για να παμε στο τραπεζι...

φανταζεστε εμενα με τον μαλακα στο ιδιο τραπεζι;πώς θα το αντεξω;

και την ζαμπα;

εντωμεταξυ το πρωι διαβασα στο fb ερωτηση της Ινας:εγω την λεω:κυρια!κυρια!!

αλλα δε σηκωνω το δακτυλο για να πω μαθημα...σηκωνω το κωλοδακτυλο και βριζω απο μεσα μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα σου πω οτι την νυφη θα την παει με το αυτοκινητο μας ο Μ.τι θα πεις;

κι εγω πώς θα παω στην εκκλησια με το μωρο;

η λυση βρεθηκε:θα μας παει ο μαλακας με την κοντη και την ζαμπα...

αντι να παω με τον "αντρα μου",ειμαι αναγκασμενη να παω με συνοδεια μαλακιδων!!

τουλαχιστον η εκκλησια ειναι κοντα,οποτε δε θα τους φαω στην μαπα πολυ ωρα στο τουτου...

η μαμα μου μετα θα κρατησει το μωρο για να παμε στο τραπεζι...

φανταζεστε εμενα με τον μαλακα στο ιδιο τραπεζι;πώς θα το αντεξω;

και την ζαμπα;

εντωμεταξυ το πρωι διαβασα στο fb ερωτηση της Ινας:εγω την λεω:κυρια!κυρια!!

αλλα δε σηκωνω το δακτυλο για να πω μαθημα...σηκωνω το κωλοδακτυλο και βριζω απο μεσα μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Άσε φιλενάδα θα έρθω εγώ να σου κρατάω το χέρι κ να σου δίνω ρυθμό για ανάσες…. Έχεις μεγαλύτερη ανάγκη από συμπαράσταση…χαχαχαχα

Ναι την είδα κ εγώ…… εγώ αποφεύγω να της μιλάω….. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εμείς είμαστε καλα....δεν ανέβασε καθολου πυρετο τελικα ο μικρός....μακάρι να μην κάνει...ρητώς μεταξύ ειναι γεμάτος σαλια πρέπει να του σκάνε πολλα δοντια....

Αλικακι αν θες συμπαράσταση θα προσπαθήσω να έρθω και εγω.....δεν πρέπει να έχομεν τίποτα εκείνο το Σ/κ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Λιζακι για τον μικρο!φτου φτου!!

ρε σεις!εχετε δωσει κριθαρακι στα μικρα σκετο;βαριεμαι να μαγειρεψω για αυριο κι επειδη γενικως τρωει πολυ κοτοπουλο,μοσχαρι και ψαρι,ελεγα να φτιαξω ενα κριθαρακι...οσπρια εφαγε χθες...

πώς να το φτιαξω;

πειναω!!εχω φαει μονο ενα τοστ,με διπλο τυρι και καθολου βουτυρο...ακους Ευη;

εχει μενει λιγος αρακας στο ψυγειο απο το Σαββατο,λετε να εχει χαλασει να το φαω;

σημερα θα βαλω ενα γρηγορο πλυντηριο..χθες γυρισα σπιτι κι εκανα το απολυτο τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα,εγώ βάζω σε ένα πήλινο κριθαράκι,ψιλοκομμένη ντοματούλα,ελαιόλαδο,αν θέλεις:αλάτι,άνηθο, μαϊντανό, κύμινο.Νεράκι μέχρι να σκεπάσει το φαγητό και στο φούρνο!Μετά από πάνω τριμμένο τυράκι και μιαμ μιαμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...